ranking kont - logo serwisu

Konta bankowe online

Sprawdź wnikliwe analizy kont bankowych dla klientów indywidualnych. Podczas gdy w Rankingach znajduje się maksymalnie 10 kont bankowych wybranej kategorii i tylko jedno konto z jednego banku, tak w tym miejscu znajdziesz wszystkie oferty kont bankowych dla klientów indywidualnych, które są dostępne teraz na stronie.

Zobacz Konta Bankowe

Polecane rachunki bankowe dla klientów indywidualnych

Konto Direct
ING - logo

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0/7 zł

Bankomaty

0/5 zł

Millennium 360
Millennium logo

Prowadzenie konta

0 zł 

Karta płatnicza

0/11 zł

Bankomaty

0-5 zł

eKonto osobiste
mBank logo

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0/7 zł

Bankomaty

0/2,5 zł

Santander
logo Santander Banku

Prowadzenie konta

0/6 zł

Karta płatnicza

0/8 zł

Bankomaty

0/5 zł

Konto Przekorzystne
logo Banku Peako

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0/4 zł

Bankomaty

0/5 zł+

CitiKonto
Citi Handlowy logo

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0 zł

Bankomaty

0/8 zł

Konto dla Ciebie
logo Credit Agricole

Prowadzenie konta

0/9 zł

Karta płatnicza

0/9 zł

Bankomaty

0/6 zł

Konto Jakże Osobiste
logo Alior Banku

Prowadzenie konta

0/10 zł

Karta płatnicza

0/5 zł

Bankomaty

0/2,5 zł

Konto Internetowe
logo Alior Banku

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0/6 zł

Bankomaty

0/5 zł

Konto za Zero
PKO BP logo

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0/10 zł

Bankomaty

0/10 zł

Konto bez Granic
PKO BP logo

Prowadzenie konta

17,9 zł

Karta płatnicza

0 zł

Bankomaty

0 zł

Edycje specjalne i limitowane promocje kont bankowych

Konto z Kartą dla Graczy LOL
Citi Handlowy logo

Prowadzenie konta

0/10 zł

Karta płatnicza

0/5 zł

Bankomaty

0/2,5 zł

Przed podjęciem decyzji odnośnie wyboru rachunku bankowego, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą analizą oferty. Czytając recenzje, znajdziesz dużo przydatnych informacji odnośnie wybranego konta bankowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie również artykuł, w którym znajdziesz sporo informacji na temat kont bankowych.

Zobacz też

ikona - promocje

Najlepsze oferty znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

Rodzaje kont bankowych

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat tego, jakie są rodzaje kont bankowych. Odpowiedź na to jakie są rodzaje kont bankowych znajdziemy w ustawie Prawo bankowe rozdział 3, artykuł 49, która definiuje następujące rodzaje rachunków bankowych:

 • rozliczeniowe,
 • lokat terminowych,
 • oszczędnościowe i rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe,
 • terminowych lokat oszczędnościowych,
 • powiernicze.

Zależność będzie łatwiejsza do zrozumienia, jeśli na kategorie kont bankowych popatrzymy z szerszej perspektywy. Wtedy możemy wyróżnić kilka najważniejszych kategorii kont bankowych. Są to:

 • Konta bankowe dla klientów indywidualnych,
 • Konta dla młodych,
 • Konta firmowe,
 • Konta walutowe,
 • Konta oszczędnościowe,
 • Rachunki maklerskie.

Konta możemy podzielić też na subkategorię

W niektórych kategoriach możemy wyróżnić kilka podkategorii, które często są traktowane osobno, choć w rzeczywistości należą do jednej, większej kategorii. Dobrym przykładem, który to obrazuje, jest kategoria kont bankowych dla osób młodych:

Konta dla młodych dzielimy na:

 • Konta dla dzieci do 13 roku życia,
 • Konta młodzieżowe lub Konta dla nastolatków - dla osób w wieku 13-18 lat,
 • Konta dla studentów - dla osób w wieku 18-26 lat (do otwarcia tego rodzaju rachunku nie jest wymagany status studenta - nazwa odnosi się do grupy wiekowej).

Podobnego podziału możemy dokonać w przypadku kont bankowych dla klientów indywidualnych. Konta osobiste dzielimy na następujące kategorie:

 • Uniwersalne konta bankowe - to zwykle flagowe produkty banków (ciekawostka: to rachunki, które są często reklamowane w telewizji),
 • Darmowe konta bankowe - konta, za które nie trzeba płacić, bez konieczności spełniania warunków aktywności oraz konta z łatwym warunkiem uniknięcia opłat,
 • Konta dla klientów Premium - rachunki odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagającej grupy klientów, oferują dostęp do szerokiej gamy korzyści, ale też opłaty za korzystanie z takiego rachunku są wyższe, niż w przypadku uniwersalnych kont bankowych,
 • Konta Internetowe - nie chodzi tutaj o konta internetowe z nazwy, ale rachunki, których głównym przeznaczeniem jest internetowy dostęp do konta,
 • Konta dla Seniora,
 • PRP - Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Jednak granica pomiędzy poszczególnymi rodzajami kont coraz bardziej się zaciera. Przykładowo uniwersalne konta bankowe i konta internetowe - najczęściej są to te same rachunki. Jedno konto może pełnić rolę uniwersalnego rachunku, darmowego konta i konta internetowego zarazem.

Kolejnym przykładem kategorii kont bankowych, dla której możemy wydzielić podkategorie, są konta firmowe. W tym przypadku podział jest dokonywany ze względu na formę prowadzonej działalności. Może to być:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • Działalność w formie spółek: cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych,
 • Fundacja,
 • Stowarzyszenia,
 • Spółdzielnie.

Jedno konto firmowe może być przeznaczone dla jednej, kilku lub wszystkich kategorii działalności, wymienionych na powyższej liście.

Najbardziej popularne konta bankowe na naszej stronie

Na naszej stronie znajdziesz najbardziej popularne, często wybierane przez klientów konta bankowe, dostępne w różnych kategoriach produktowych. Aktualnie na stronie jest dostępnych ponad 50 produktów, a lista ofert stale rośnie. Najwyżej ocenione rachunki znalazły się w Rankingach przypisanych do kategorii, w których prezentujemy maksymalnie 10 najlepszych kont bankowych.

Z kolei na stronie, na której teraz się znajdujesz, jest lista najpopularniejszych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych. Prezentujemy tutaj tylko rachunki, które możesz otworzyć za pośrednictwem tej strony.

Najważniejsze cechy rachunków, czyli na co zwrócić uwagę wybierając konto w banku?

Jeśli planujesz założyć nowe konto w banku, to z pewnością możesz zastanawiać się jakie są najważniejsze cechy konta bankowego.

I być może zaskoczeniem okaże się, że nie chodzi tylko o opłaty. Dzisiejsze rachunki bankowe to coraz bardziej rozbudowane produkty, które oferują dostęp do szerokiej gamy dodatkowych korzyści dlatego również na te dodatkowe możliwości warto jest zwrócić uwagę. Jeśli planujesz założyć konto, zwróć uwagę na takie czynniki, jak:

Opłaty

Choć nie jest to jedyna cecha rachunku, na którą należy zwrócić uwagę przed wyborem konta, wciąż wysokość opłat pozostaje jednym z najważniejszych czynników, który może zadecydować o wyborze konta bankowego. Zwróć uwagę nie tylko na wysokość opłat, ale także warunki uniknięcia kosztów związanych z korzystaniem z rachunku bankowego.

Do najważniejszych opłat zaliczamy:

 • opłaty za prowadzenie konta,
 • opłaty za kartę płatniczą,
 • prowizje za wypłaty z bankomatów w Polsce,
 • opłaty za realizację przelewów online.

Bankowość elektroniczna

Do jakich rozwiązań dostęp daje bankowość elektroniczna, dołączona do rachunku? Jakimi unikalnymi cechami w tym obszarze, może pochwalić się bank, którego ofertę planujesz wybrać? Jak klienci oceniają aplikację mobilną banku?

Dobrze wiedzieć, że dzisiejsze systemy bankowości elektronicznej dają znacznie więcej możliwości, niż tylko sprawdzanie salda konta, historii transakcji czy realizacja przelewu internetowego.

Najlepsze aplikacje dają dostęp do szerokiej palety rozwiązań, z których można korzystać bez dodatkowych opłat. Te niuanse odróżniają topowe konta bankowe od reszty rachunków.

Dodatkowe korzyści

Banki często oferują możliwość skorzystania z dodatkowych rozwiązań, dostępnych w ramach rachunku bankowego. Ten punkt jest pośrednio związany z punktem poprzednim, ponieważ korzyści, o których tutaj mowa, często są dostępne w bankowości mobilnej lub internetowej.

A na jakie korzyści można liczyć, otwierając nowy rachunek bankowy? To na przykład promocja z premią za otwarcie konta, bezpłatne ubezpieczenie assistance czy wbudowane aplikacje do sprawniejszego zarządzania finansami dostępne w systemie bankowości elektronicznej.

Produkty towarzyszące

Gdy otwierasz konto bankowe, zwykle możesz również skorzystać z oferty tzw. produktów towarzyszących. Mowa tutaj o takich rozwiązaniach jak np. konto oszczędnościowe lub bezpłatna usługa wielowalutowa z możliwością podpięcia kont walutowych, w kilku walutach.

Zwróć uwagę co do zaoferowania ma bank, z którego usług decydujesz się skorzystać. Szczególnie, że nowi klienci mogą często liczyć na korzyści, np. w postaci wyższego oprocentowania rachunku oszczędnościowego.

Jak założyć konto w banku?

Jeśli planujesz założyć konto w banku i zdecydowałeś już, która oferta będzie dla Ciebie odpowiednia, to pewnie chcesz wiedzieć, w jaki sposób najlepiej otworzyć rachunek.

Możliwości jest dużo, a my rekomendujemy założenie konta online. To wygodny sposób, żeby otworzyć rachunek bankowy - cały proces zrealizowany jest zdalnie, a konto możesz założyć bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, otwierając konto tym sposobem, rachunek będzie aktywny nawet w kilka minut.

Polecane sposoby, jak założyć konto bankowe online

 1. Kurier - gdy wybierzesz ten sposób, w pierwszej kolejności należy uzupełnić wniosek internetowy. Następnie, w umówionym terminie odwiedzi Cię kurier z dokumentami do podpisu. Podpisana umowa trafi z powrotem do banku, który aktywuje Twoje konto bankowe.
 2. Konto na selfie - w trakcie uzupełniania formularza, zostaniesz poproszony o wykonanie zdjęcia swojej twarzy i załączenie skanu dokumentu tożsamości. Konto otwierane tym sposobem będzie aktywne nawet w kilka minut.
 3. Konto otwierane z wykorzystaniem wideo weryfikacji - podobny sposób jak otwieranie konta na selfie, ale zamiast zdjęcia twarzy, weryfikacja tożsamości odbywa się w trakcie rozmowy video.

Uwaga na zakładanie konta z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego

W niektórych bankach jest dostępna możliwość założenia konta z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego. To z pozoru bardzo wygodna metoda, jednak posiada ona liczne wady.

Przede wszystkim, taka weryfikacja odbywa się w sposób automatyczny i wystarczy, że w formularzu nie będzie zgadzać się jeden znak - wtedy, nawet gdy cała reszta będzie poprawna, wniosek zostanie odrzucony. Osoby odwiedzające naszą stronę zgłaszały problemy z weryfikacją, z wykorzystaniem przelewu dlatego nie polecamy tej - coraz mniej popularnej metody zakładania konta.

Które konto bankowe jest najlepsze?

Zastanawiasz się, które konto jest najlepsze? Nie wiesz jaki rachunek wybrać? To żaden problem. Na naszej stronie, w prosty sposób znajdziesz najlepsze konto bankowe dla siebie. Sprawdź kilka krótkich, przydatnych wskazówek, w jaki możesz sposób znaleźć konto w banku dopasowane do Twoich potrzeb:

1. Określ rodzaj konta bankowego, który Cię interesuje (opis kategorii kont bankowych znajdziesz u góry).

2. Wybierz Ranking, który przedstawia najlepsze produkty w wybranej przez Ciebie kategorii.

3. Wybierz konto, które znajduje się w Top 3 zestawienia lub zapoznaj się z informacjami dostępnymi w Rankingu i z ich wykorzystaniem, wybierz inną ofertę dla siebie. Powodzenia!

Sprawdź też:

Inne produkty na stronie

Chcesz poznać inne produkty? Sprawdź aktualne oferty, znajdź produkty dla siebie w pozostałych kategoriach.

Zobacz oferty
chevron-down-circle