Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl
ikona popularne
ranking kart kredytowych ikona

Ranking Kart Kredytowych - Sierpień 2021

Aktualny Ranking Kart Kredytowych przedstawia najlepsze aktualnie dostępne oferty kart kredytowych. Zobacz najlepsze karty kredytowe i aktualne promocje oferowane przez banki. Wybierz rozwiązanie, które Ci najbardziej odpowiada.
ZOBACZ RANKING

Najlepsze Karty Kredytowe

1
Visa Silver
Visa Silver
Najważniejsze opłaty
opłaty za konto
0-7,5 zł*
Opłata za kartę
karta kredytowa ikona
9,10 %
RRSO
okres bezodsektowy
54 dni
Okres bezodsetkowy
bankomaty
4% min. 10 zł
Prowizja za wypłaty z bankomatów

Jak uniknąć opłat?

  • W pierwszym roku: bezwarunkowy brak opłat za kartę.
Przy każdej płatności tą kartą, pomagasz dzieciom w programie Pajacyk.
2
Citi Simplicity karta kredytowa
Citi Simplicity
Najważniejsze opłaty
opłaty za konto
0-12 zł
Opłata za kartę
karta kredytowa ikona
10,95 %
RRSO
okres bezodsektowy
56 dni
Okres bezodsetkowy
bankomaty
10% min. 20 zł
Prowizja za wypłaty z bankomatów

Jak uniknąć opłat?

  • W pierwszym roku: dokonaj transakcji kartą na kwotę 300 zł/mies.
  • W kolejnych miesiącach: dokonaj transakcji na kwotę 1000 zł/mies.
3
TurboKarta
Visa Turbokarta
Najważniejsze opłaty
opłaty za konto
0-6,9 zł
Opłata za kartę
karta kredytowa ikona
9,91 %
RRSO
okres bezodsektowy
54 dni
Okres bezodsetkowy
bankomaty
7,2 %
Prowizja za wypłaty z bankomatów

Jak uniknąć opłat?

  • Dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 1 000 zł w miesiącu.

Ranking kart kredytowych z najlepszymi ofertami

Karta kredytowa jest szczególnym rodzajem produktu bankowego. Korzystając z karty kredytowej możesz dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. W tym celu wykorzystujesz przyznany limit kredytowy. Karta kredytowa nie jest powiązana z kontem osobistym, a do jej obsługi bank wykorzystuje specjalne konto techniczne.

Już na tym etapie występują oczywiste różnice względem standardowej karty płatniczej. Przede wszystkim transakcji kartą kredytową, możemy dokonywać do wysokości przyznanego limitu kredytowego, a nie do salda rachunku. Mówiąc prostym językiem - jeśli otrzymałaś limit kredytowy w kwocie np. 20 000 zł, to możesz zrobić zakupy właśnie takiej kwoty. (Wysokość przyznanego limitu, jak również możliwość jego zwiększania, zależą od oceny naszej zdolności kredytowej).

Kolejna bardzo ważna kwestia związana z korzystaniem z karty kredytowej to oprocentowanie przyznanego limitu. To koszty, jakie klient ponosi w związku z korzystaniem z karty kredytowej. Maksymalne oprocentowanie jest określane w odniesieniu do stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i obecnie może wynosić nie więcej niż 7,2%.

Odsetki są naliczane tylko od wartości wykorzystanego limitu, nie całości przyznanego limitu kredytowego. Jeśli więc z przyznanego limitu 20 000 zł, wykorzystasz tylko 1 000 zł, to bank naliczy odsetki tylko od kwoty 1 000 zł.

Istnieje możliwość uniknięcia opłat za korzystanie z limitu kredytowego, a to za sprawą tzw. okresu bezodsetkowego. Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, to czas kiedy klient może korzystać z przyznanego limitu bez konieczności ponoszenia opłat z tytułu oprocentowania tego limitu. W przypadku kart, które znalazły się w tym rankingu, wynosi zwykle nieco ponad 50 dni.

W kwestii opłat należy zwrócić również uwagę na:

  • opłatę za korzystanie z karty kredytowej - tutaj sprawa wygląda podobnie jak w przypadku zwykłej karty płatniczej, a więc należy dokonać transakcji na określoną kwotę lub określonej wartości w wybranym okresie czasu (najczęściej w ciągu miesiąca), aby takiej opłaty uniknąć. Niektóre banki w ramach specjalnej oferty pozwalają korzystać z karty bez opłat przez pierwsze 12 miesięcy, bez konieczności spełniania warunków aktywności.
  • prowizję za wypłatę z bankomatów - jest ona zwykle znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej karty płatniczej.

Nie tylko opłaty - o innych cechach karty kredytowej

Opłaty - choć w tym przypadku niezwykle istotne - to nie są jedyną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, decydując się na wybór karty kredytowej.

Warto wiedzieć, że banki w celu zachęcenia klientów do przetestowania ich oferty, często udostępniają ciekawą promocję dołączoną do takiej karty.

Promocje kart kredytowych wyróżniają dwie cechy:

  • wartość premii jest bardzo korzystna - często wynosi 400 zł, a w niektórych przypadkach jeszcze więcej
  • jednocześnie często taka premia jest zwyczajnie łatwa do zdobycia.

Decydując się na wybór karty kredytowej, warto więc sprawdzić aktualną ofertę promocyjną.

Naturalnie to nie wszystkie cechy kart kredytowych, a więcej na ten temat będziesz mógł przeczytać tutaj już wkrótce. Teraz możesz obejrzeć ranking kont osobistych - najlepsze konta w Rankingu dają dzisiaj dużo większe możliwości, niż tylko opłacanie karty kredytowej. :)

Sprawdź też:

Zobacz inne rankingi

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów bankowych? Sprawdź teraz inne rankingi, żeby poznać najlepsze oferty w innych kategoriach.

Zobacz Rankingi
crossplus-circlechevron-down-circle