ranking kont - logo serwisu

Ranking Kart Kredytowych: Najlepsze Karty na Czerwiec 2024

Zobacz Ranking

Oto, jaka karta kredytowa jest najlepsza!

Zestawienie najbardziej korzystnych kart kredytowych pomoże Ci odszukać najlepszą ofertę z premią na start. Porównaj najlepsze oferty kart kredytowych na rynku, zyskaj premię na start.
Citi Handlowy logo

Karta Kredytowa z Premią

Okazja. Otwórz kartę kredytową online i zgarnij nagrody wartości 900 zł.

Najlepsze Karty Kredytowe

Wysoka Premia # Program Citi Specials # Płatności mobilne Google Pay i Apple Pay
obrazek przedstawia monety, co symbolizuje opłąty za prowadzenie konta
0/12 zł
Opłata za kartę
obrazek przedstawia kartę płatniczą, co symbolizuje opłaty za kartę
23,15%

RRSO

obrazek przedstawia bankomat, co symbolizuje opłaty za wypłatę z bankomatów
56 dni

Okres bezodsetkowy

400 zł moneyback # warunkowo darmowa obsługa karty kredytowej
obrazek przedstawia monety, co symbolizuje opłąty za prowadzenie konta
0/9,5 zł
Opłata za kartę
obrazek przedstawia kartę płatniczą, co symbolizuje opłaty za kartę
29,32%

RRSO

obrazek przedstawia bankomat, co symbolizuje opłaty za wypłatę z bankomatów
54 dni

Okres bezodsetkowy

Wybierz pakiet: Standard / Złoty / Platynowy # Unikalny program Miles & More
obrazek przedstawia monety, co symbolizuje opłąty za prowadzenie konta
0-39 zł
Opłata za kartę
obrazek przedstawia kartę płatniczą, co symbolizuje opłaty za kartę
18,79%

RRSO

obrazek przedstawia bankomat, co symbolizuje opłaty za wypłatę z bankomatów
58 dni

Okres bezodsetkowy

Ranking kart kredytowych z najlepszymi ofertami

Karta kredytowa jest popularnym rodzajem finansowego produktu kredytowego. Dzięki karcie kredytowej, możesz korzystać z dodatkowej gotówki dostępnej w ramach udzielonego limitu kredytowego, niekiedy bez dodatkowych opłat.

Z wykorzystaniem karty kredytowej możesz dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Karta kredytowa może również posłużyć do dokonywania wypłat bankomatów, jednak ta operacja nie jest rekomendowanym sposobem korzystania z tego rodzaju produktu kredytowego, ponieważ zwykle wiąże się z wysoką prowizją (nawet 10% od wartości wypłaty).

Karta kredytowa nie jest powiązana z kontem osobistym, a do jej obsługi bank wykorzystuje specjalne konto techniczne.

Istotną kwestią związaną z korzystaniem z karty kredytowej, jest oprocentowanie przyznanego limitu. To wpływa bezpośrednio na koszty, jakie klient ponosi w związku z korzystaniem z karty. Maksymalne oprocentowanie jest określane w odniesieniu do stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego.

W tym miejscu skoncentrujemy się na cechach, jakie posiadają najlepsze karty kredytowe. Ranking kart kredytowych, przedstawia najbardziej korzystne oferty, a w załączonym artykule zastanawiamy się co sprawia, że określone warianty kart kredytowych wypadają lepiej na tle reszty.

Najlepsza karta kredytowa - 3 kluczowe cechy

#1

#2

#3

Darmowa karta kredytowa - czy to możliwe?

Czy z karty kredytowej można korzystać za darmo? Najlepsza karta kredytowa, to przecież karta kredytowa bez opłat, a najbardziej optymalny wariant to wtedy, gdy nie zapłacisz za korzystanie z karty (opłata za kartę), ani za obsługę limitu kredytowego na karcie. I dobra wiadomość jest taka, że jest to jak najbardziej możliwe.

Jak uniknąć opłaty za kartę?

W celu uniknięcia opłaty za obsługę karty kredytowej, najlepiej byłoby wybrać bezwarunkowo darmową kartę kredytową - a więc taką, z której można korzystać bez opłat, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków aktywności.

Jednak tego typu oferty aktualnie należą do rzadkości i faktycznie trudno o kartę kredytową, z której można by korzystać bez jakichkolwiek opłat, a jednocześnie bez konieczności spełniania warunków aktywności.

Najlepiej więc wybrać kartę kredytową z prostym warunkiem uniknięcia opłat. Prostym, czyli takim, który jesteś w stanie spełniać regularnie.

 • Warunek aktywności najczęściej polega za dokonaniu transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę, np. 300 zł lub 1000 zł w miesiącu.

Niektóre banki udostępniają możliwość łatwiejszego uniknięcia opłat w pierwszym roku korzystania z karty. Później należy się już odrobinę bardziej natrudzić.

Jak uniknąć odsetek za korzystanie z limitu kredytowego?

Kolejna opłata, której można uniknąć, to opłata za korzystanie z limitu kredytowego. Z karty kredytowej możesz więc korzystać całkowicie bez opłat. Jest to możliwe za sprawą okresu bezodsetkowego na karcie kredytowej (tzw. Grace period).

Na okres bezodsetkowy składa się:

 • okres rozliczeniowy (ok. miesiąca)
 • czas na spłatę zadłużenia bez odestek.

W praktyce okres bezodsetkowy wynosi zazwyczaj około 55 dni (plus minus kilka dni). Jeśli spłacisz zadłużenie w tym czasie, wtedy bank nie obciąży Cię prowizją za korzystanie z karty kredytowej.

Tych operacji nie wykonuj, jeśli chcesz uniknąć opłat

O ile płatności kartą kredytową w sklepach stacjonarnych i internetowych są zwykle zwolnione z prowizji (a korzystając z niektórych ofert promocyjnych czasami można też zyskać Moneyback, a więc procentowy zwrot określonej kwoty transakcji), to za niektóre operacje niemal na pewno zapłacisz prowizje. Uważaj przede wszystkim na:

 • wypłaty z bankomatów z wykorzystaniem karty kredytowej,
 • przelew z karty kredytowej na konto bankowe.

Tego rodzaju transakcje zazwyczaj są obciążone prowizją. Za wypłatę z bankomatu czy przelew na konto z wykorzystaniem karty kredytowej, możemy zapłacić od kilku do nawet kilkunastu procent prowizji od całej wartości transakcji.

Uważaj też na płatności w walucie innej, niż waluta przyznanego limitu. Gdy dokonujesz opłaty np. za transakcje online w innej walucie niż waluta karty, możesz zapłacić nawet kilka procent prowizji za przewalutowanie transakcji.

Jeśli chcesz korzystać z karty kredytowej bez opłat, najlepiej staraj się unikać dokonywania opisywanych operacji.

Promocje kart kredytowych, czyli jak banki walczą o nowych klientów

Nie od wczoraj wiadomo, że różnego rodzaju promocje są skuteczną metodą na zdobycie uwagi nowych klientów, którzy decydując się na wybór produktu bankowego, mogą zyskać nawet kilkaset złotych premii, przy spełnieniu określonych warunków aktywności.

I karty kredytowe nie stanowią tutaj żadnego wyjątku.

Co więcej, w przypadku kart kredytowych, promocje odgrywają szczególną rolę ponieważ:

 1. Osoby biorące udział w tych promocjach często mogą liczyć na wysokie premie, wartości kilkuset złotych w gotówce albo w formie wartościowego gadżetu (np. smartfona).
 2. Niejednokrotnie warunki uzyskania premii są łatwe do spełnienia. Na przykład wystarczy dokonać transakcji kart na kwotę 1000 zł co i tak z pewnością, prędzej czy później, miałoby miejsce.

Wybierając kartę kredytową poszukaj oferty z atrakcyjną promocją, która pomoże Ci zyskać względnie wysoką premię.

Korzystaj z dodatkowych benefitów dołączonych do karty kredytowej

Znasz już najważniejsze elementy, które warto uwzględnić przy wyborze karty kredytowej. Wiele osób może nie wiedzieć, że korzystając z karty kredytowej, można uzyskać dostęp do dodatkowych profitów dołączonych do tego produktu.

Dodatkami do kart kredytowych mogą być na przykład:

 • Różnego rodzaju programy lojalnościowe, pozwalające na zbieranie punktów przy dokonywaniu zakupów, które później można wymieniać na nagrody. Do tej kategorii należy też zaliczyć systemy rabatowe, dające możliwość uzyskania zniżki (rabatu) za zakupy w sklepach online.
 • Inna korzyścią, jest możliwość zarządzania kartą w aplikacji banku (aktywacja, nadanie PIN, ustawienie limitów itp.).
 • Użytkownicy najlepszych kart kredytowych mają tez możliwość dokonywania płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay).
 • Niektóre banki oferują systemy ratalne, możliwość dostosowania okresu rozliczeniowego (wybór terminu spłaty kredytu), opcję automatycznej spłaty limitu z konta w banku i inne rozwiązania, ułatwiające spłatę zadłużenia na karcie.

Opisywane w tym miejscu profity mogą stanowić wartościowy dodatek, szczególnie dla regularnych użytkowników karty kredytowej.

Podsumowanie

Karta kredytowa jest popularnym finansowym produktem kredytowym. Według danych NBP, na koniec pierwszego kwartału 2021 roku, ilość kart kredytowych w obiegu wynosiła blisko 5 i pół milionów, tym samym jest to drugi pod względem popularności rodzaj karty na rynku.

Co wpływa na tę sytuację? Na pewno przyczyn popularności kart kredytowych jest wiele, a do najważniejszych można zaliczyć:

 • możliwość korzystania z limitu kredytowego bez opłat,
 • atrakcyjne promocje, które skutecznie zachęcają do skorzystania z karty kredytowej,
 • dodatkowe korzyści dla użytkowników karty,
 • względnie niskie bariery wnioskowania o kartę.

Karta kredytowa - jeśli tylko korzystasz z niej rozsądnie - może zapewnić Ci rzeczywiście sporo korzyści.

Pamiętaj tylko, żeby regularnie unikać opłat (szczególnie za korzystanie karty oraz obsługę limitu kredytowego). Jeśli spełnisz warunki aktywności i będziesz dokonywać spłat w terminie, z limitu kredytowego możesz korzystać praktycznie bez opłat.

Wybierz dobrą promocję, żeby zyskać nawet kilkaset złotych premii.

Zachowaj jednak ostrożność, bo w przypadku karty kredytowej, oprócz samego posiadania planu uniknięcia opłat, ważniejsze jest wdrożenie go w życie. A z tym, cóż, bywa różnie. Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności, z karty kredytowej możesz korzystać tak, żeby nie tylko nie tracić - ale nawet zyskiwać!

Przy wyborze najlepszej karty kredytowej, pomoże Ci ranking kart kredytowych, który udostępniamy na tej stronie.

Sprawdź też:

Zobacz inne rankingi

Szukasz innych produktów niż konta osobiste? Sprawdź rankingi, żeby poznać najlepsze oferty w pozostałych kategoriach.

Zobacz Rankingi
chevron-down-circle