Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera? Dostępne możliwości

Potrzebujesz konta bankowego "na już"? Chcesz je założyć przez Internet, najlepiej bez kuriera? To możliwe. Konto online bez kuriera założysz z wykorzystaniem kilku metod. W tym artykule dowiesz się więcej o dostępnych możliwościach. Która z nich jest dla Ciebie najlepsza?
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
7 grudnia 2020 
Autor: 
Łukasz Scheibinger
Kategoria: 
zysk ikona
Uwaga, promocja!
Sprawdź, jak możesz skorzystać w promocji, którą dla Ciebie wybraliśmy.
POKAŻ PROMOCJE
zyskaj nawet 960 zł z kontem w Alior Banku
Rekordowa premia - zyskaj 960 zł
W tym nawet 240 zł zwrotu za płatności mobilne w rok
11 korzyści do wyboru - dwie pierwsze za darmo (np. darmowe bankomaty)
Warunkowo darmowe konto
Otwórz konto w 100% online, bez wychodzenia z domu
konto bankowe od zaraz przez internet bez kuriera - artykuł

Konto bez kuriera - wady i zalety

Zanim założysz konto bankowe przez Internet bez kuriera dobrze poznać korzyści związane z tym rozwiązaniem, jak również jego wady.

Należy wiedzieć, że jest kilka minusów...

Przede wszystkim należy wiedzieć, że zakładając konto online bez kuriera, rachunek nie zawsze będzie w pełni funkcjonalny.

Na przykład Bank Millenium, który daje możliwość założenia konta online bez wychodzenia z domu, nakłada ograniczenia w postaci limitu transakcji w wysokości 5000 zł w miesiącu. Nie możemy też utworzyć Profilu Zaufanego wykorzystując konto bankowe otwarte w ten sposób.

Takie limity można znieść, gdy udamy się do oddziału banku celem potwierdzenia tożsamości. Czas, jaki na to mamy, określa Bank. We wspomnianym Banku Millennium to 90 dni.

Jest też sporo korzyści - zalety otwierania konta przez internet bez kuriera

Konto bankowe przez internet bez kuriera wiąże się także z korzyściami.

Przede wszystkim, często otwierając taki rachunek można... zyskać. Całkiem sporo, nawet kilkaset złotych. W internecie jest dostępnych wiele promocji. Niekiedy premie za jedne konto sięgają 350, 400 zł.

Jeśli planujesz założyć konto online bez wychodzenia z domu, skorzystaj z promocji. Zobacz aktualną listę promocji bankowych i sprawdź ile możesz zyskać. Zazwyczaj szansę na zysk masz wtedy, kiedy konto bankowe przez internet otworzysz za pośrednictwem dedykowanej strony promocji.

Niewątpliwą zaletą gdy otwierasz konto bankowe przez internet jest fakt, że rachunek jest aktywowany niemal natychmiast i często możesz zacząć korzystać z niego już kilka minut po wysłaniu wniosku. Niektóre banki udostępniają tzw. wirtualną kartę, dzięki czemu płatności możemy dokonywać praktycznie od zaraz, z wykorzystaniem smartfona, nie czekając na plastikową kartę płatniczą.

Jak założyć konto bankowe online? Sposoby

Zastanawiasz się jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera? Możesz wybrać jeden z kilku dostępnych sposobów.

W tym miejscu mam też dla Ciebie dobrą informację. Takie możliwości są dzisiaj bardzo dobrze dostępne w bankach i nie powinno być problemu z otwarciem rachunku osobistego wykorzystując jeden z opisanych sposobów.

O ile jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej, konto przez internet bez kuriera mogliśmy założyć tylko w kilku bankach, tak aktualnie taką możliwość daje większość dużych instytucji. Przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, kiedy wiele rozwiązań przeszło do internetu. Również w przypadku kont bankowych, możliwości otwarcia rachunku online bez podpisywania umowy stała się znacznie bardziej dostępna.

dla początkujących

Konto online bez kuriera - sposoby

Do sposobów pozwalających otworzyć konto bankowe przez internet bez kuriera zaliczamy:

  1. "Konto na selfie". Uzupełniając wniosek robimy zdjęcie własnej twarzy. Potrzebne będą też zdjęcia dowodu osobistego (awers i rewers).
  2. Wideoweryfikacja. Konto bankowe tym sposobem otworzymy łącząc się z pracownikiem banku online, pokazując dane naszego dowodu osobistego w trakcie spotkania.
  3. Przelew weryfikacyjny - otwarcie rachunku następuje w wyniku potwierdzenia przelewem dokonanym z konta w innym banku.

W dalszej części znajdziesz szczegółowy opis, jak otworzyć konto bankowe przez internet bez kuriera z wykorzystaniem tych sposobów. Do każdej metody załączam przykłady banków, które udostępniają wybrane rozwiązanie.

Jeśli chcesz otworzyć konto online bez kuriera, to szczególnie polecam dwa pierwsze sposoby. Ich opis znajdziesz poniżej.

selfie - ikona

Sposób #1

Konto "na selfie"

Konto online bez kuriera można otworzyć dzięki... selfie. Jak to działa?

Do otwarcia konta bankowego tym sposobem, potrzebne nam będą:

  • dowód osobisty - we wniosku należy podać dane z dowodu oraz udostępnić zdjęcie dowodu osobistego.
  • Smartfon z kamerą - wykonamy nim zdjęcie twarzy, które załączymy do wniosku.

Jak otworzyć konto "na selfie"?

Konto tym sposobem możemy otworzyć:

a) uzupełniając wniosek na stronie banku / na stronie promocji konta osobistego lub
b) w aplikacji mobilnej banku.

Na etapie uzupełniania wniosku internetowego wybieramy metodę podpisania umowy oznaczoną jako "selfie", "przez zdjęcie" itp.

Uzupełniamy wniosek, a w nim załączamy zdjęcie naszego dowodu osobistego z dwóch stron (awers i rewers) oraz zdjęcia naszej twarzy zgodnie z instrukcjami umieszczonymi we wniosku.

Gdy decydujemy się na otwarcie konta w aplikacji mobilnej, wtedy proces przebiega bardzo podobnie, z tą różnicą, że najpierw trzeba zainstalować aplikację mobilną banku. Pamiętaj, aby pobrać ją korzystając tylko z zaufanych źródeł - strony banku lub Google Pay / Apple Pay.

W jakich bankach otworzymy konto "na selfie"?

Dobra informacja jest taka, że ta metoda jest popularnym sposobem otwarcia rachunku. Poniżej znajdziesz listę przykładowych banków, w których możesz założyć przez selfie:

Wybrane promocje

KONTO, BANK

PROMOCJA

LINK

Konto Direct w ING
Zyskaj do 160 zł
CitiKonto
Zyskaj do 150 zł
eKonto w mBanku
Zyskaj do 150 zł
Konto Jakie Chcę Santander
Zyskaj do 300 zł
Konto dla Ciebie CA
Zyskaj do 200 zł

Niewątpliwym plusem tego sposobu jest fakt, że takie konto jest aktywne od zaraz i możemy zacząć korzystać z niego niemal natychmiast.

Możliwe jednak, że zostaniesz poproszony, aby w dogodnym dla Ciebie terminie odwiedzić oddział banku, celem potwierdzenia tożsamości.

bankowość internetowa ikona

Sposób #2

Wideoweryfikacja

Kolejnym sposobem, który zainteresuje osoby chcące założyć konto bankowe przez internet bez kuriera, jest wideoweryfikacja.

To bardzo podobny sposób do otwierania konta przez selfie. Różnicą jest tutaj fakt, że zamiast wykonywać zdjęcia dowodu - łączymy się z konsultantem - a weryfikacja następuje w trakcie rozmowy video.

W celu otwarcia konta bankowego tym sposobem, potrzebne będą:

  • urządzenie z kamerą dobrej jakości (np. nowoczesny smartfon lub laptop) - potrzebne, aby pracownik banku mógł zweryfikować Twoją tożsamość.
  • dowód osobisty.

Jak otworzyć konto przez wideoweryfikację?

Konto osobiste z wykorzystaniem wideoweryfikacji, można założyć w bardzo podobny sposób, jak przez selfie.

W tym przypadku także zaczynamy od uzupełnienia wniosku online.

W formularzu, w miejscu gdzie należy wybrać metodę potwierdzenia tożsamości, wybieramy "wideoweryfikacja", "umowa video", z pomocą wideo weryfikacji".

Następnie łączymy się z pracownikiem banku, który przeprowadza klienta przez proces wideoweryfikacji.

Na tym etapie zostaniesz poproszony o pokazanie zdjęć dowodu do kamery, pod różnym kątem, tak aby można było zweryfikować zgodność z Twoją twarzą.

Pracownik banku może również zastosować szereg dodatkowych środków, w celu weryfikacji Twojej tożsamości. Możesz np. zostać poproszony o podanie kodu, który otrzymasz przez SMS.

dla początkujących

Wideoweryfikacja a konto bankowe

Jeśli interesuje Cię zagadnienie wideoweryfikacji od strony prawnej, zapoznaj się z tym stanowiskiem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

W jakich bankach otworzymy konto przez wideoweryfikacje?

Proces wideoweryfikacji może istnieć jako "dodatek" do innych metod (np. zakładania konta na selfie) lub jako substytut (zamiennik) tej metody. Przykłady banków, gdzie otworzysz konto przez wideoweryfikację i dostępne oferty promocyjne znajdziesz poniżej.

Konta z Wideoweryfikacją

KONTO, BANK

PROMOCJA

LINK

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
Zyskaj do 960 zł
Konto Jakie Chcę Santander
Zyskaj do 300 zł
Darmowe przelewy natychmiastowe

Sposób #3

Założenie konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego

Kolejnym sposobem pozwalającym założyć konto bankowe przez internet bez kuriera, to otwarcie rachunku za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku.

Tożsamość potwierdzamy dokonując przelewu z naszego rachunku w innym banku. To sposób do wykorzystania, jeśli chcesz mieć konto bankowe od zaraz, bo taki rachunek podobnie jak w przypadku wcześniej opisanych metod, jest aktywowany niemal natychmiast.

Na etapie uzupełniania wniosku o konto przez internet wybieramy "przelew weryfikacyjny" jako formę potwierdzenia tożsamości, a następnie dokonujemy przelewu na wskazaną, niewielką kwotę, z konta w innym banku.

Należy wiedzieć, że taka metoda swoje wady:

  • konto tym sposobem możemy otworzyć tylko dokonując przelewu z innego konta, które zostało w pełni aktywowane - to może wykluczyć niektóre konta otwierane inną metodą, np. przez "selfie".
  • Dane przelewu muszą być w 100% zgodne z danymi w formularzu. Przykładowo, w sytuacji kiedy Twój bank stosuje skróty, a w formularzu podałeś pełne nazwy, aktywacja zakończy się niepowodzeniem.
  • Dostępność tego sposobu - w porównaniu do innych metod - jest mocno ograniczona.

Konto bankowe bez podpisywania umowy - jak to jest w rzeczywistości?

konto bankowe przez internet bez kuriera i... bez umowy?

Jeśli chodzi o konto bankowe przez internet bez kuriera, to wśród plusów takiej metody wymienia się fakt, że takie konto otwieramy bez podpisywania umowy, co jednak jest pewnego rodzaju uproszczeniem. Tożsamość potwierdzamy robiąc zdjęcia własnej twarzy lub z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego, a konto jest aktywne od zaraz, bez zbędnych formalności, to fakt.

Konto, które otwieramy online, to sposób dający wiele korzyści. W tym przypadku Umowę zawieramy z bankiem, a jak chodzi o "konto bez podpisywania umowy", to należy to stwierdzenie traktować w sensie bardzo dosłownym. Rzeczywiście umowa nie jest podpisywana (np. długopisem), natomiast w każdym przypadku zawieramy umowę z bankiem, przy czym potwierdzamy ją w sposób niestandardowy, wirtualny (nie przez podpis na dokumencie). W każdym razie efekt jest taki sam.

Kolejna kwestia to potwierdzenie tożsamości. Powszechną praktyką jest, że konto bankowe, które otworzyliśmy online bez kuriera, jest dostępne w ograniczonym zakresie. Na przykład limit przelewów wychodzących w ciągu dnia jest mocno zmniejszony, nie możemy też wykorzystywać takiego konta w celu założenia Profilu Zaufanego.

Konto jest dostępne od zaraz i możemy z niego zacząć korzystać, ale możliwe że zostaniemy poproszeni o wizytę w oddziale (np. w ciągu 90 dni od otwarcia rachunku), w celu potwierdzenia tożsamości i tym samym uzyskania pełnego dostępu do rachunku.

ikona promocji 2

Konta bez opłat

Konto bankowe bez kuriera i bez opłat? Sprawdź Ranking Darmowych Kont!

Konto bankowe przez internet bez kuriera - podsumowanie

Popularne w ostatnim czasie "konto na selfie" i konto otwierane z wykorzystaniem metody wideo weryfikacji, to sposoby na otwarcie konta online bez kuriera. Wykorzystując te metody, możemy otworzyć konto online bez wychodzenia z domu i niemal natychmiast zacząć korzystać z nowego rachunku bankowego.

Założenie konta tym sposobem może wiązać się z dodatkowymi bonusami w postaci zysku do kilkuset złotych w promocji.

Są to wygodne i polecane metody, dzięki którym można szybko otworzyć nowe konto bankowe i zacząć z niego korzystać od zaraz.

Warto wiedzieć, że rachunek otwierany tym sposobem może wymagać dodatkowej weryfikacji, której dokonamy w oddziale banku w określonym czasie, np. 90 dni od otwarcia konta.

Istnieją też inne sposoby, żeby założyć konto bankowe przez internet bez kuriera. Rachunek możemy otworzyć dokonując przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Można również spróbować zadzwonić na infolinię banku, jednak w tym przypadku niezbędna może okazać się wizyta kuriera.

Niezależnie w jaki sposób otwierasz konto, zawsze pamiętaj o przygotowaniu dowodu osobistego, najlepiej jeszcze zanim rozpoczniesz uzupełniać wniosek.

Udostępnij ten wpis:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
crosschevron-down-circlechevron-right-circle