logo RankingKont.pl
Aktualizacja: 20 marca 2023

Konto Bankowe przez Internet od Zaraz - Najlepsze Banki i Oferty

Załóż konto bankowe przez internet od zaraz i zyskaj! Z nowego rachunku możesz zacząć korzystać niemal natychmiast. Otwórz konto aktywne nawet w 15 minut z premią na start.
Rekomendacja
logo Banku Peako
Konto Przekorzystne to uniwersalny rachunek osobisty. Plusy konta to niskie opłaty, 250 zł premii oraz dobra oferta oszczędnościowa (8% na koncie oszczędnościowym).
Opłaty:
0 - 4 zł
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
250 zł
Atrakcyjna premia 
logo Santander Banku
Uniwersalne Konto Jakie Chcę od Santander Banku, to warunkowo darmowy rachunek. Teraz zyskasz do 400 złotych premii oraz inne korzyści (np. do 300 zł zwrotu za rachunki).
Opłaty:
0 - 14 zł
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
400 zł
Najlepsza bankowość mobilna
Millennium logo
Zyskaj 400 złotych premii na start i korzystaj z wysoko ocenianej aplikacji mobilnej z możliwością personalizacji ekranów i dostosowywania opcji do własnych potrzeb.
Opłaty:
0 - 11 zł
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
400 zł

Chcesz wiedzieć więcej?

Poznaj cechy najlepszych kont bankowych, które wybraliśmy dla ciebie w marcu 2023.
Dalej

Konto przez Internet w Banku Pekao

Konto Przekorzystne

ROR w Banku Pekao założysz selfie, a konto będzie aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut. Korzystaj z płatności mobilnych Google Pay, Apple Pay, płatności w aplikacji PeoPay oraz BLIK, a także płatności zegarkiem Garmin Pay i FitBit.
Opłaty:
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
Teraz dostępna jest promocja, w której zyskasz do 250 złotych na start (w tym 100 zł za podpisanie umowy!). Korzystaj z konta oszczędnościowego z podwyższonym oprocentowaniem - do 8% w skali roku.
aplikacja PeoPay - screen

Zalety rachunku

Niskie, łatwe do uniknięcia opłaty, dostęp do darmowych bankomatów, wysoko oceniana aplikacja PeoPay, szeroka gama płatności mobilnych, a także: dobra oferta oszczędnościowa i dla podróżujących za granicę oraz premia na start to największe plusy rachunku.

Wady rachunku

Jeśli nie spełnisz prostego warunku aktywności, bank naliczy niewielką opłatę za obsługę karty debetowej. W trakcie testu rachunku napotkaliśmy problemy przy otwieraniu konta z wykorzystaniem iPhone.

Konto bankowe online w Santander Banku

Konto Jakie Chcę

Uniwersalne konto bankowe w Santander Banku założysz przez selfie lub z wykorzystaniem wideo weryfikacji. Płać mobilnie z Google Pay, Apple Pay, przez aplikację Santander Mobile oraz z wykorzystaniem kodu BLIK. Dostępne są też płatności zegarkiem Garmin Pay i Fitbit Pay.
Opłaty:
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
W promocji Santander Banku zyskasz nawet 400 złotych premii, a ponadto uzyskasz dostęp do innych korzyści (np. 100 zł premii z kontem dla dziecka, 300 zł zwrotu za rachunki).
aplikacja Santander - screen

Zalety rachunku

Przede wszystkim wysoka premia na start, a także dodatkowe korzyści: do 300 zł zwrotu za rachunki oraz 80 zł w programie poleceń. 0 zł za przelewy natychmiastowe oraz bezpłatny pakiet bezpieczeństwa w sieci, to dodatkowe zalety tego konta.

Wady rachunku

Wysokie opłaty w przypadku, jeśli nie spełnisz warunków aktywności. Zapewnij wpływy min. 500 zł i dokonaj jednej płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu - inaczej zapłacisz 14 złotych za obsługę konta.

Konto bankowe bez kuriera w Millennium

Millennium 360

Millennium 360 to rachunek osobisty z jedną z najlepiej ocenionych aplikacji mobilnych. Ten rachunek możesz otworzyć z wykorzystaniem innowacyjnej metody - przez logowanie na konto w innym banku. Dostępny jest też wariant założenia konta przez selfie w aplikacji mobilnej.
Opłaty:
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia:
Otwierając konto osobiste w Millennium Banku, możesz teraz zyskać 400 złotych premii. Dodatkowe korzyści to 100 zł na eKarcie goodie za otwarcie konta dla dziecka i 8% na koncie oszczędnościowym.
screen z aplikacji Millennium Banku

Zalety rachunku

Wysoko oceniana aplikacja mobilna, 400 złotych premii na start, konto oszczędnościowe Profit do 8% to największe korzyści dla użytkowników konta.

Wady rachunku

Jeśli nie spełnisz warunków, za kartę do rachunku zapłacisz 11 złotych prowizji. Brak dostępności usługi Google Pay to wada oferty Banku Millennium.

Otwierasz konto osobiste przez Internet? Oto co powinieneś wiedzieć

Powyżej zaprezentowaliśmy trzy konta osobiste, które możesz otworzyć przez internet z premią na start. Dla osób otwierających rachunek zdalnie, przygotowaliśmy poradnik, którzy pomoże ci założyć konto bankowe online bez przeszkód.
Dalej
zakładanie konta przez internet - poradnik
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Konto przez Internet otworzysz w łatwy sposób: wystarczy kilkanaście minut, żeby twój nowy rachunek był aktywny.
 • Cały proces zakładania rachunku bankowego odbywa się online, bez wychodzenia z domu. Nie musisz również umawiać spotkania z kurierem.
 • Najszybsze metody zakładania konta bankowego online to selfie, wideo weryfikacja, przelew weryfikacyjny oraz autoryzacja przez konto w innym banku.
 • Poznaj szczegóły każdej z metod i wybierz najlepszą ofertę dla siebie!

Jaka metoda otwierania konta osobistego przez internet jest najlepsza?

Otwórz konto bankowe online, wybierając jedną z opisanych metod, a twój rachunek bankowy będzie aktywne od zaraz. Wybierz jedną z polecanych metod.

ikona strzałki
Jak szybko otworzyć konto online?

Twoje konto będzie aktywne od zaraz, jeśli wybierzesz jedną z metod:

 1. Konto na selfie
 2. Wideo weryfikacja
 3. Autoryzacja przez konto w innym banku
 4. Przelew weryfikacyjny
 5. E-dowód
selfie - ikona

Selfie — autoryzacja przez zdjęcie twarzy

Selfie to innowacyjna metoda otwierania konta bankowego, która zyskuje coraz większą popularność. Do otwarcia konta tym sposobem potrzebujesz:

 1. Dokumentu tożsamości (to np. dowód osobisty, paszport, karta pobytu).
 2. Smartfonu z kamerą/aparatem — posłuży do wykonania zdjęcia twarzy, które załączasz później do wniosku.

System optycznego rozpoznawania znaków odczyta dane z dowodu osobistego, a inny mechanizm porównuje zdjęcie dowodu z rysami twarzy osoby wnioskującej o konto. Twoje konto jest aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut.

Gdzie założysz konto przez selfie? (Bank i nazwa rachunku)

 • Bank Pekao - Konto Przekorzystne
 • ING Bank Śląski - Konto Direct
 • BNP Paribas - Konto Otwarte na Ciebie
 • Santander Bank Polska - Konto Otwarte na Ciebie
 • mBank - eKonto
 • Millennium Bank - Millennium 360
 • Alior Bank - Konto Jakie Chcę
 • PKO BP - Konto za Zero
 • Credit Agricole - Konto Otwarte na Ciebie
selfie - ikona

Wideo weryfikacja — autoryzacja w trakcie wideorozmowy

Wideo weryfikacja przypomina metodę "przez selfie", z tą różnicą, że konto bankowe jest autoryzowane w trakcie rozmowy wideo rozmowy (a nie przez zdjęcie).

Aby założyć nowe konto bankowe tym sposobem, na stronie wniosku online, wybierz odpowiednią formę potwierdzania tożsamości.

Połączysz się z pracownikiem banku, który przeprowadzi Cię przez proces zakładania rachunku. W trakcie spotkania możesz zostać poproszony o podanie autoryzacyjnego kodu SMS.

Gdzie założysz konto z wykorzystaniem wideo weryfikacji? (Bank i nazwa rachunku)

Konto online otwierane przy użyciu wideo weryfikacji przez stronę następujących banków:

 • Santander Bank Polska - Konto Jakie Chcę,
 • BNP Paribas - Konto Otwarte na Ciebie,
 • PKO BP - Konto za Zero,
 • Alior Bank - Konto Jakże Osobiste.
selfie - ikona

Przelew weryfikacyjny

Przelew weryfikacyjny to popularna niegdyś metoda zakładania konta osobistego.

Tożsamość potwierdzasz, dokonując przelewu z konta w Twoim dotychczasowym banku.

Jeśli chcesz otworzyć konto tym sposobem, jako formę potwierdzenia tożsamości, wybierz "przelew weryfikacyjny". Postępuj zgodnie z instrukcjami we wniosku i dokonaj przelewu na symboliczną (np. złotówkę) z twojego obecnego konta bankowego, żeby potwierdzić swoją tożsamość.

Uwaga. Otwieranie konta przelewem weryfikacyjnym nie zawsze się sprawdza.

Pamiętaj, że dane przelewu być w 100% zgodne z danymi w formularzu. Nawet jeśli będzie różnił się jeden znak, otwarcie nowego konta może zakończyć się niepowodzeniem.

Gdzie założysz konto bankowe z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego? (Bank i nazwa rachunku)

 • Alior Bank - Konto Jakże Osobiste,
 • ING Bank Śląski - Konto Direct,
 • Nest Bank - Nest Konto.
selfie - ikona

Autoryzacja przez konto w innym banku

Autoryzacja przez logowanie do bankowości internetowej w innym banku to innowacyjny sposób, żeby założyć konto online.

Rozpocznij uzupełnianie wniosku o konto online i za pośrednictwem formularza (znajdziesz w nim odpowiednie wskazówki), zaloguj się na twoje obecne konto bankowe w celu potwierdzenia tożsamości.

Konto bankowe przez internet od zaraz za pomocą logowania swoje konto w innym banku, możesz otworzyć w Millennium Banku (Millennium 360).

selfie - ikona

E-dowód

Konto bankowe przez Internet bez kuriera założysz przez e-Dowód.

Wniosek o otwarcie konta uzupełniasz w aplikacji mobilnej. Jeśli twój dokument tożsamości został wydany po 4 marca 2019 roku, aplikacja automatycznie wskaże ścieżkę otwarcia rachunku z wykorzystaniem e-dowodu.

Taką możliwość udostępnia mBank (np. eKonto osobiste).

Chcesz założyć konto bankowe przez Internet? Nie przegap tych 3 wskazówek

Znaczącym plusem zakładania konta bankowego przez internet jest krótki czas potrzebny na otwarcie rachunku. Zwykle wystarczy dowód osobisty, urządzenie z dostępem do Internetu.

Na stronie banku znajdziesz zwykle tylko podstawowe informacje. Dlatego przed wysłaniem wniosku warto zapoznać się z tymi wskazówkami.

ikona strzałki

Jak wygląda podpisanie umowy

Umowę akceptujesz zdalnie, dokonując autoryzacji np. przez zdjęcie twarzy oraz zdjęcie dowodu osobistego albo z wykorzystaniem kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Aktywacja rachunku następuje automatycznie, a komplet dokumentów otrzymujesz w formie elektronicznej. Rachunek otwierasz bez kuriera i bez konieczności podpisywania umowy w formie papierowej.

ikona strzałki

Zakładanie rachunku online a bezpieczeństwo

Konto bankowe przez internet to bezpieczny wariant zakładania nowego rachunku.

Jednak o bezpieczeństwo sam powinieneś odpowiednio zadbać. Dlatego:

 • nie otwieraj konta w miejscach publicznych (np. w kawiarni),
 • otwierając konto nie korzystaj z ogólnodostępnych sieci internetowych
 • dane z Twojego dokumentu tożsamości udostępnij w taki sposób, aby osoby postronne nie mogły ich dostrzec.
ikona strzałki

Pełna aktywacja

Z nowego konta bankowego możesz zacząć korzystać od zaraz. Natychmiastowo uzyskasz dostęp najważniejszych funkcji rachunku (jak możliwość dokonywania przelewów, płatności kartą czy BLIKIEM). Jednak bank może wymagać dodatkowego potwierdzenia Twojej tożsamości w oddziale.

Uzyskasz wtedy dostęp do wszystkich funkcji rachunku (np. będziesz mógł założyć profil zaufany). Na potwierdzenie swojej tożsamości masz odpowiednio dużo czasu (np. 3 miesiące po założeniu konta).

Konto bankowe bez kuriera - plusy i minusy

A czy zakładanie rachunku online się opłaca? Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania.

ikona strzałki

Zalety

 • Proces zakładania konta realizujesz w 100% online.
 • Nie tracisz czasu na wizytę w oddziale banku ani nie musisz umawiać spotkania z kurierem.
 • Wystarczy zaledwie kilkanaście minut, żeby otworzyć konto.
 • Masz szansę uzyskać premię wysokości nawet kilkuset złotych. Niektóre promocje są dostępne wyłącznie dla klientów otwierających konto przez internet.
ikona strzałki

Wady

 • Twoje nowe konto nie zawsze będzie w 100% funkcjonalne już na starcie. Może być potrzebna wizyta w oddziale banku.
 • Będziesz musiał też poczekać przez kilka dni na kartę do rachunku. (W tym czasie możesz płacić zbliżeniowo telefonem przez aplikacje lub BLIKIEM)

Konto przez Internet - odpowiedzi na pytania

Konto bankowe przez internet od zaraz to wygodna metoda zakładania konta osobistego.

Takie metody jak "selfie" czy "wideo weryfikacja" wciąż są relatywnie nowe i dlatego pojawia się wiele pytań odnośnie do zakładania konta przez internet.

Przygotowaliśmy dla ciebie odpowiedzi na najważniejsze z nich. Kliknij zagadnienie, które cię interesuje, żeby poznać odpowiedź na pytanie.

Aby otworzyć konto online bez kuriera, wybierz jedną z metod:

 • Selfie
 • Wideo weryfikacja
 • Przelew weryfikacyjny
 • Autoryzacja przez logowanie na konto w innym banku
 • E-dowód

Zarezerwuj około 15 minut na uzupełnienie i przesłanie wniosku i przygotuj swój dowód osobisty.

Przejdź na stronę banku i uzupełnij wniosek. Wybierz jedną z metod weryfikacji, pozwalających na otwarcie konta.

Uzupełnij dane w formularzu i potwierdź swoją tożsamość.

Jeśli nie chcesz otwierać konta przez selfie, wybierz jedną z innych metod założenia rachunku osobistego online. Sposoby polecane w tym przypadku to:

 • otwarcie konta za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego;
 • autoryzacja przez logowanie na konto w innym banku;
 • otwarcie konta przez e-dowód.

Inne metody zakładania konta bez selfie to:

 • Wideo weryfikacja,
 • Podpisanie umowy z kurierem.

Tak, jest to możliwe. Wykorzystaj jedną z pięciu metod opisanych w artykule powyżej i otwórz konto bez wizyty w oddziale banku.

Czas potrzebny na założenie nowego konta bankowego w dużym stopniu zależy od metody otwarcia rachunku.

Poniżej znajdziesz przykłady rachunków, które szybko otworzysz przez internet:

 • Konto Przekorzystne w Banku Pekao,
 • Konto Jakie Chcę w Santander Banku,
 • Konto Millennium 360° w Banku Millennium,
 • Konto Direct w ING Banku Śląskim,
 • eKonto w mBanku.

Twoje konto będzie aktywne od zaraz (nawet w ciągu 15 minut), jeśli wybierzesz jedną z poniższych metod zakładania rachunku osobistego online:

 • selfie;
 • wideo weryfikacja;
 • przez logowanie na konto w innym banku;
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego;
 • przez e-dowód.

Warto wiedzieć, że w czasie kiedy oczekujesz na kartę debetową do konta, możesz dokonywać płatności telefonem przez aplikację banku albo przy użyciu BLIKA.

Założenie konta potrwa od kilkunastu minut do kilku dni. Wszystko zależy od metody, którą wybierzesz do otwarcia nowego rachunku.

Konto najszybciej otworzysz przez internet, z wykorzystaniem takich metod jak:

 • selfie,
 • wideo weryfikacja,
 • e-dowód,
 • przelew weryfikacyjny
 • autoryzacja przez konto w innym banku.

Dłużej, bo nawet kilka dni, trwa otwieranie konta bankowego przez internet, kiedy zdecydujesz się na podpisanie umowy podczas spotkania z kurierem.

Niestety, nie ma możliwości założenia konta bankowego bez podawania danych osobowych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule, w którym opisaliśmy temat anonimowego konta bankowego.

Zakładanie konta przez Internet jest bezpieczne. To dlatego, że banki stosują zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak np. certyfikat SSL (szyfrowane przesyłanie danych), 2FA (uwierzytelnienie dwuskładnikowe) czy logowanie biometryczne (Face ID, Touch ID).

Warto jednak pamiętać, aby w pierwszej kolejności samodzielnie zadbać o ochronę i bezpieczeństwo.

Dlatego, kiedy wysyłasz wniosek internetowy, upewnij się, że znajdujesz się na prawdziwej stronie banku.

Nie otwieraj konta w miejscu publicznym (np. w kawiarni), gdzie ktoś mógłby podejrzeć twoje dane.

Pamiętaj też o bezpieczeństwie urządzenia, z którego korzystasz w celu uzupełnienia wniosku. Dokonuj regularnych aktualizacji oprogramowania i cyklicznych skanów przy użyciu programu antywirusowego.

Zobacz Polecane Promocje
zyskaj 250 zł w promocji Pekao
Citi Handlowy promocja
Autor
Łukasz Scheibinger autor
Łukasz Scheibinger
Założyciel serwisu Rankingkont.pl. Ma wykształcenie ekonomiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE i USA.
Wszystkie posty autora →
Zobacz też:
blokada konta przez komornika - obrazek do artykułu

Jak przebiega blokada konta przez komornika i co warto o niej wiedzieć?

ZOBACZ → 
czy przelew z karty kredytowej na konto jest opłacalny?

Przelew z karty kredytowej na konto - ile kosztuje? Jak go wykonać?

ZOBACZ → 
zagraniczne konto - obrazek

Jak i Gdzie Założyć Zagraniczne Konto Bankowe?

ZOBACZ → 
crosschevron-down-circle