ranking kont - logo serwisu

eKonto w mBanku

opis konta osobistego

eKonto w mBank - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 zł

Prowadzenie rachunku

0 / 7 zł

Karta płatnicza

0 / 2,5 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew internetowy

0 / 2 zł

Polecenie zapłaty

0 / 2 zł

Zlecenie stałe
Jak uniknąć opłat?
 • Dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę 350 zł/mies.
 • Wszystkie bankomaty są darmowe, jeśli wypłacisz 100 zł lub więcej. Bankomaty mBanku, Euronet, Planet Cash i Santander są bezwarunkowo darmowe.
Aktualna promocja
Zyskaj do 530 zł
Krótko o rachunku - podsumowanie najważniejszych informacji:
Cechy rachunku
cecha - ikona 1

Lider Bankowości mobilnej

cecha - ikona 2

Łatwe do uniknięcia opłaty

cecha - ikona 3

Darmowe bankomaty

cecha - ikona 4

Usługi dodatkowe bez opłat (np. mOkazje)

eKonto w mBanku odznacza się najwyższą jakością rozwiązań bankowości elektronicznej. W połączeniu z łatwymi do uniknięcia opłatami i dostępem do darmowych bankomatów, eKonto to prawdziwy TOP w kategorii kont osobistych w Polsce. Chcesz wiedzieć więcej?

eKonto osobiste - analiza
status aktualizacji ikona
Ten opis dawno nie był aktualizowany.
Dążymy do utrzymania aktualności informacji na stronie. Należy jednak zauważyć, że opis ten nie był od dawna aktualizowany i może zawierać nieaktualne dane. Przewidywana data aktualizacji: maj 2023.

eKonto w mBanku, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rachunków bankowych. mBank jest liderem jak chodzi o rozwiązania bankowości internetowej i mobilnej. Oprócz tego w łatwy sposób unikniemy wszystkich opłat. Można też bezkosztowo korzystać z wszystkich bankomatów w kraju, jeśli wybieramy pieniądze w kwocie 100 zł lub wyższej.

mBank jest liderem jak chodzi o bankowość elektroniczną, a tym co wyróżnia eKonto osobiste, jest aplikacja mobilna dołączona do rachunku. Aplikacja była wielokrotnie nagradzana w branżowych konkursach, a jej ocena w sklepach z aplikacjami – nawet 4.8 w skali do 5 - świadczy o najwyższej jakości usług elektronicznych w mBanku.

mBank Konto Osobiste - najważniejsze cechy

Bankowość elektroniczna

Najwyższa jakość bankowości elektronicznej. Aplikacja mobilna mBanku jest jedną z najlepszych w kraju.

Usługi dodatkowe

Usługi dla użytkowników konta, np. program mOkazje, CyberRescue, automatyczne oszczędzanie.

Płatności mobilne

Płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay, BLIK.

Uniknij wszystkich opłat (łatwo!)​

Dokonaj jednej transakcji na kartą na dowolną kwotę, aby uniknąć wszystkich opłat.​

Darmowe bankomaty

Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce bez opłat, jeśli wypłacasz kwotę min. 100 zł.​

Teraz zyskaj premię

Otwórz teraz konto w promocji, spełnij warunki aktywności i zyskaj premię.

eKonto w mBanku - ogólnie o rachunku​

eKonto w mBanku (2)

Pierwszy polski rachunek z dostępem przez internet utworzył w październiku 1998 roku nieistniejący już Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi. Pracownicy tego banku w roku 2000 stworzyli bank wirtualny - mBank. Był to pierwszy w Polsce bank, który zaoferował wyłącznie wirtualną obsługę klientów (źródło). mBank, bankowość elektroniczną ma zapisaną w DNA dlatego wybierając ofertę tej instytucji można oczekiwać najwyższej jakości usług bankowości internetowej i mobilnej.

Oprócz tego, eKonto osobiste, to rachunek, korzystając z którego w bardzo łatwy sposób unikniesz opłat. Wystarczy jedna płatność bezgotówkowa kartą w miesiącu (może to być też płatność mobilna z wykorzystaniem Google Pay lub Apple Pay), aby uniknąć warunkowej opłaty za kartę płatniczą.

Również w prosty sposób możesz uniknąć opłat za wypłaty z bankomatów w kraju. Każda wypłata w kwocie 100 zł lub wyższej nie jest obciążona prowizją banku. Jeśli wypłacasz środki poniżej 100 zł, wtedy także możesz uniknąć opłat. Bankomaty mBanku, Euronet, Planet Cash lub Santander Banku są zawsze darmowe.

Nie poniesiesz opłat za inne, podstawowe operacje, jak prowadzenie konta (bezwarunkowy brak opłat), przelewy internetowe czy wydanie karty płatniczej do konta. eKonto osobiste pozwala w łatwy sposób uniknąć najważniejszych kosztów związanych z obsługą rachunku, dokonywać wypłat gotówki bez prowizji, a oprócz tego daje dostęp do ciekawych rozwiązań dołączonych do rachunku, bez dodatkowych kosztów.

Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym opłatom związanym z korzystaniem z eKonta w mBanku.

eKonto mBank opłaty

Konto, przelewy
Karta, bankomaty
Więcej...
 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 / 2 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelewy internetowe krajowe w PLN
 • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet

0 zł za utworzenie, aktualizację i odwołanie i realizację polecenia zapłaty. 2 zł – to miesięczna opłata za korzystanie z usługi polecenia zapłaty.

 • 0 zł - wydanie karty
 • 0 / 7 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych

Warunkowej opłaty za kartę unikniesz dokonując 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

 • 0 zł - wypłaty w bankomatach w kraju w PLN w kwocie 100 zł lub wyższej
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash i Santander Banku - niezależnie od kwoty
 • 2,5 zł - wypłaty z innych bankomatów w kraju poniżej 100 zł (jednorazowa prowizja)
 • 0 / 10 zł - prowizja od wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. 3 pierwsze wypłaty za granicą w miesiącu kalendarzowym bez opłat.
 • 5 zł - przelew SEPA - przelew europejski
 • 35 zł - przelew SORBNET
 • 0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł - dokonanie przelewu SWIFT, walutowego

Konto osobiste mBank - karta płatnicza

Korzystając z eKonta, możesz użyć karty zbliżeniowej MasterCard lub VISA. Warunek uniknięcia opłaty za kartę jest bardzo prosty - wystarczy dokonanie tylko jednej płatności kartą na dowolną kwotę w każdym miesiącu, aby uniknąć warunkowych opłat za korzystanie z tego rachunku (bez znaczenia co do wartości transakcji).

karta płatnicza do eKonta

eKonto osobiste - cechy karty płatniczej

Wydawca karty
Mastercard lub Visa
Opłata miesięczna za kartę
0 / 7 zł
Warunek uniknięcia opłaty
Dokonaj 1 transakcji kartą w danym miesiącu. Wartość transakcji jest dowolna.
Płatności zbliżeniowe
Google Pay, Apple Pay, BLIK
3-D secure - bezpieczne płatności online
TAK
Usługi dodatkowe
mOkazje, Usługa wielowalutowa, CyberRescue, automatyczn eoszczędzanie (mSaver)

mOkazje

Dokonując transakcji kartą płatniczą mBanku, możesz wziąć udział w programie mOkazje. Jest to program rabatowy dla użytkowników konta mBanku. Korzystając z mOkazji możesz dokonywać tańszych zakupów w wybranych sklepach. Wśród partnerów programu znajdziesz Booking.com, Orange, czy sklep Avans. To przykładowe marki, gdzie dokonując zakupów, możesz zyskać dodatkowy bonus.

Wybierz zniżkę, która Cię interesuje i dokonaj zakupów płacąc z mBankiem przelewem, kartą lub BLIK-iem. Zniżka zostanie naliczona automatycznie, a otrzymaniu zwrotu dostaniesz informacje przez SMS.

Usługa wielowalutowa​

Usługa wielowalutowa pozwala na dokonywanie płatności za granicą, w walucie innej niż waluta podstawowa, bez prowizji za przewalutowanie. Usługa jest bezpłatna, za aktywacje i korzystanie zapłacisz 0 zł. Nie poniesiesz kosztów za przewalutowanie transakcji.

Do wyboru masz kilkanaście walut (aktualnie jest to 15 walut, ale to się zmienia - jeszcze nie tak dawno było ich 11). Wśród walut są Euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP), korona duńska (DKK), korona czeska (CZK).

Z usługą wielowalutową możesz przelewać waluty, płacić za zakupy w sklepach zagranicznych oraz internetowych bez prowizji, a także kupować w wymieniać waluty za pośrednictwem usługi mKantor.

Pamiętaj, że musisz posiadać konto w walucie i odpowiednią ilość środków na koncie, aby dokonać transakcji bez prowizji. W przypadku gdy płacisz w innej walucie, bank pobierze prowizję od transakcji. Prowizja będzie mniejsza w przypadku, gdy usługa wielowalutowa będzie włączona niż, gdyby dokonywać płatności bez niej. 

Bankowość elektroniczna w mBanku

Bankowość elektroniczna mBanku to najwyższej jakości systemy pozwalające na zarządzanie rachunkiem przez internet. Użytkownicy konta mogą korzystać ze świetnej aplikacji mobilnej. Mógłbym na ten temat sporo pisać, jednak zanim o rozwiązaniach bankowości internetowej i mobilnej, zacznijmy od tematu bezpieczeństwa.

Uważni w sieci

Nie bez przyczyny w tej recenzji konta poruszam temat bezpieczeństwa i nie tylko dlatego, że jest to bardzo istotna kwestia.

Piszę o tym przy okazji kampanii na temat bezpieczeństwa w internecie "Uważni w sieci" przeprowadzonej przez mBank. Dowiemy się z niej jak zapobiegać zagrożeniom wiążącym się z korzystaniem z bankowości internetowej i mobilnej. Powstał kodeks bezpieczeństwa, który w zwięzłej formie opisuje najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Dlatego warto na niego spojrzeć (kliknij na tytuł, aby rozwinąć 10 zasad bezpieczeństwa).

Internetowy Kodeks Bezpieczeństwa

1. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników.

2. Uważaj na linki wysłane mailem i przez komunikatory.

3. Korzystaj z programów chroniących komputery i urządzenia mobilne.

4. Korzystaj tylko z oryginalnego oprogramowania i regularnie je aktualizuj.

5. Aplikacje i programy pobieraj wyłącznie z oficjalnych źródeł.

6. Stosuj różne i skomplikowane hasła, regularnie je zmieniaj.

7. Zanim klikniesz, przeczytaj uważnie to, na co się zgadzasz.

8. Nie podawaj poufnych danych jeśli cokolwiek wzbudza Twoje wątpliwości.

9. Sprawdzaj certyfikaty bezpieczeństwa stron www.

10. Miej ograniczone zaufanie do sieci publicznych.

Serwis transakcyjny - bankowość internetowa

System bankowości internetowej mBanku pozwala na zrealizowanie podstawowych operacji bankowych i zarządzenie rachunkiem. Dwustopniowe uwierzytelnienie - potwierdzenie logowania hasłem SMS lub mobilną autoryzacją - pozwala zachować bezpieczeństwo zarówno na etapie logowania, jak i autoryzacji transakcji. W systemie transakcyjnym możesz szybko wykonać przelewy internetowe (także przelew ekspresowy i przelew SORBNET), dokonasz przelew za granicę oraz sprawdzisz godziny sesji przelewów wychodzących i przychodzących.

W serwisie transakcyjnym zyskasz dostęp do Twoich produktów, sprawdzisz historię operacji oraz uzyskasz dostęp do usług dodatkowych dołączonych do rachunku. Wyrazem, który przewija się w kontekście serwisu transakcyjnego mBanku, jest "przejrzystość". Bank postawił na to, aby nawigacja i korzystanie z serwisu była możliwie prosta. Czy tak jest rzeczywiście? Każdy może ocenić to we własnym zakresie. Faktem jest natomiast to, że poszczególne elementy serwisu są bardzo czytelne i łatwe w obsłudze.

Aplikacja mobilna mBanku

aplikacja mobilna mBanku

Największy plus eKonta? Czy jest nim aplikacja mobilna? Aplikacja mBanku, to produkt który otrzymał wiele nagród. Ocena 4,8 na 5 możliwych punktów, to jedna z najlepszych ocen dla aplikacji mobilnych. Czym wyróżnia produkt, który otrzymuje najwyższe oceny nie tylko od Klientów, ale jest też doceniany w branżowych konkursach (jak np. Mobile Trends Awards)?

aplikacja mBanku

Ciekawe rozwiązania, użyte w aplikacji mobilnej mBanku:

 • możliwość utworzenia skrótów na pulpicie do często używanych elementów,
 • wygodny sposób logowania: odciskiem palca, Face ID lub z wykorzystaniem kodu PIN,
 • pełna kontrola nad finansami, dzięki rozszerzonym powiadomieniom push,
 • cele oszczędnościowe,
 • skanowanie danych przelewu,
 • wyszukiwarka bankomatów, wpłatomatów i placówek stacjonarnych.

Przede wszystkim jest to intuicyjna, prosta w obsłudze aplikacja bankowa, która odpowiada na potrzeby Klientów i zapewnia komfort i bezpieczeństwo w zarządzaniu rachunkiem bankowym. Czy tyle wystarczy, aby znaleźć się wśród najlepszych aplikacji w kraju? Pytanie pozostawiam otwarte.

eKonto osobiste w mBanku - co je wyróżnia?

W każdej recenzji staram się wybrać jedną cechę, która wyróżnia konto wybranego banku. Jaka będzie to cecha w przypadku konta osobistego mBanku? Tutaj można doszukać kilku znaczących zalet:

 • Atrakcyjne warunki finansowe: prowadzenie konta 0 zł, dostęp do bankomatów w Polsce bez opłat, wystarczy tylko jedna transakcja kartą w miesiącu na dowolną kwotę, aby uniknąć warunkowej opłaty;
 • Usługa wielowalutowa pozwalająca na dokonywanie transakcji w walucie innej niż waluta podstawowa;
 • Najwyższej jakości bankowość elektroniczna z dostępem do nagradzanej aplikacji mobilnej, która posiada prawie maksymalną ocenę klientów.

Przyznam otwarcie, że z całego wachlarza rozwiązań, moim faworytem jest aplikacja mBanku.

W związku z tym, że została ona już opisana w poprzednim akapicie, przyjrzę się bliżej innym funkcjonalnościom, które są dołączone, bez dodatkowych opłat, do konta w mBanku. Pierwszą z nich jest...

Automatyczne oszczędzanie​ (mSaver)

Dzięki systemowi automatycznego oszczędzania możesz otworzyć swój cel oszczędnościowy, a system pomoże Ci zrealizować założenia.

Działa to w ten sposób, że za każdym razem, kiedy płacisz kartą albo robisz przelewy czy wypłacasz pieniądze z bankomatu, małe kwoty automatycznie zasilają Twój cel.

Możesz wybrać 4 sposoby odkładania na Cel:

 • Zaokrąglanie kwot do pełnych sum.

Jeśli wybierzesz ten wariant, z zaokrągleniem do pełnych 10 zł, to wtedy jeśli wykonasz płatność kartą na kwotę 16,80 zł, system automatycznie zaokrągli ją do 20 zł, a 3,2 zł zostanie przelane na Twoje konto.

 • Stała kwota z przedziału 3-10 zł od każdej transakcji zostanie automatycznie przelana na konto oszczędnościowe.

Np. dokonujesz transakcji na kwotę 16,80 zł. System automatycznie przelewa na twoje konto oszczędnościowe 3 zł.

 • Wybrany procent z przedziału 1-15% od każdej transakcji.

Wybierasz jaki procent od każdej transakcji chcesz zaoszczędzić. Przyjmijmy, że będzie to 10%. Jeśli dokonujesz płatności na kwotę 10 zł, wtedy 1 zł zostanie automatycznie przelane na konto oszczędnościowe.

 • Stała w każdym miesiącu.

W tym wariancie ustalasz kwotę - np. 100 zł - i taka kwota jest automatycznie przelewana każdego miesiąca na konto oszczędnościowe.

Program rabatowy​ (mOkazje)

mOkazje to program rabatowy dla klientów mBanku. Korzystając z tego programu możesz zyskiwać dokonując zakupów u Partnerów mBanku. Zyskasz zwrot za zakupy w sklepach internetowych, płatności na stacjach benzynowych czy za zakupy w hipermarketach. Aktualną listę mOkazji oraz dostępnych zniżek znajdziesz po zalogowaniu się na konto w serwisie transakcyjnym lub w aplikacji mBanku.

CyberRescue

CyberRescue jest rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo użytkowników konta. CyberRescue może okazać się pomocne w przypadku problemów z realizacją zamówienia w sklepie internetowym, włamania na konto w sieciach społecznościowych lub skrzynkę e-mail lub zgubienia telefonu. Usługa jest dostępna dla Klientów banku i jest bezpłatna - "Usługa CyberRescue jest na zawsze bezpłatna" - informuje mBank na swojej stronie.

Promocja dla nowych klientów​

Promocje bankowe powoli stają się nieodłącznym elementem kont bankowych. mBank regularnie oferuje promocje dla nowych klientów. Otwierając konto mBanku możesz zyskać premię za podstawową aktywność na koncie. Warto też obserwować inne oferty. Wyższe oprocentowanie na koncie Moje Cele lub promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego, to czasowo pojawiające się rozwiązania. Aktualnie dostępne promocje dla tego konta możesz znaleźć na stronie promocje bankowe.

eKonto opinia i podsumowanie

"Ikona mobilności" - tak jeszcze niedawno brzmiało hasło reklamowe mBanku. Ten rachunek wyróżnia najwyższa jakość usług mobilnych. Z bardzo wysoko ocenianą aplikacją mobilną przez Klientów oraz licznymi nagrodami w konkursach branżowych, mBank nie tylko jest liderem, ale także instytucją, która wyznacza trendy jak chodzi o rozwiązania w bankowości elektronicznej.

Trudno przejść obojętnie obok ocen aplikacji mobilnej mBanku. W chwili pisania tego artykułu jest to 4,7 w Google Play (wersja na system Andorid) oraz 4,8 w App Store (wersja na system iOS) w skali do 5 punktów. Jakość rozwiązań bankowości mobilej mBanku jest też doceniana przez ekspertów - mBank jest regularnie wyróżniany w konkursach branżowych, jak np. Mobile Trends Awards.

Sporą zaletą rachunku są opłaty... których można uniknąć! Korzystając z eKonta, możesz uniknąć wszystkich opłat - w tym opłaty za wypłaty z bankomatów w Polsce. Warunek jest bardzo prosty - dokonaj jednej transakcji kartą do konta.

Plus za usługi dodatkowe. Automatyczne oszczędzanie, mOkazje, usługa wielowalutowa, ustalanie celów... to tylko nieliczne propozycje, z których możesz korzystać za darmo, korzystając z rachunku mBanku.

Minusy? Tak naprawdę ciężko się ich doszukiwać. Jeśli miałbym się czegoś "czepiać", byłaby to oferta oszczędnościowa, która w przypadku tego rachunku nie jest topowym rozwiązaniem. Choć i z tym Bank nieźle sobie radzi, oferując promocyjne oprocentowanie dla nowych klientów na lokacie i koncie oszczędnościowym.

mBank wyznacza standardy jak chodzi o rozwiązania bankowości internetowej i bankowości mobilnej. W przypadku tego rachunku możemy z zaciekawieniem obserwować innowacje, które Bank regularnie dostarcza swoim klientom. Konto w mBanku to prawdziwy top, jak chodzi o rozwiązania mobilne.

Cechy wyróżniające eKonto w mBanku:
Świetna aplikacja mobilna!​
mBank jest liderem na rynku bankowości mobilnej, a ich aplikacja jest jedną z najlepszych aplikacji bankowych w kraju.
Łatwe do uniknięcia opłaty
Prosty warunek - jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu pozwala na uniknięcie opłat. Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe, jeśli wypłacasz min. 100 zł.
Promocja dla nowych klientów
Do tego konta jest regularnie dołączona oferta promocyjna, dzięki której możesz zyskać otwierając konto w tym Banku.
Płatności mobilne
Dostępne usługi: Google Pay, Apple Pay, BLIK.
Usługi dodatkowe
Dostęp usług dołączonych do rachunku, bez dodatkowych opłat, w tym: program mOkazje, automatyczne oszczędzanie, usługa wielowalutowa i inne.​

Udostępnij ten wpis:

starpushpinlocationtabletlaptop-phoneselectthumbs-upcrosschevron-upcheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram