ranking kont - logo serwisu

Konto bez Granic w PKO BP - analiza oferty

Konto Bez Granic w PKO BP to rachunek, którego użytkownicy mogą sporo zyskać. Korzyści mają odczuć szczególnie osoby podróżujące. To wszystko przy jednorazowej opłacie 17,9 zł w miesiącu. W zamian klienci otrzymają dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czy PKO Konto bez Granic się opłaca? Sprawdźmy!
PKO Konto bez Granic - analiza oferty

Konto bez Granic - co masz za darmo

Ekspercka wskazówka:
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto bez Granic

PKO Konto bez Granic - analiza oferty

PKO Konto bez Granic, to rachunek który oferuje swoim użytkownikom najwyższą jakość usług, w zamian za jednorazową opłatę w kwocie 17,9 zł, której niestety nie można uniknąć. Za niespełna 20 zł miesięcznie, otrzymasz dostęp do wielu korzyści oraz bezwarunkowy brak opłat za inne, podstawowe operacje.

Najważniejsze cechy, gdy chodzi o Konto bez Granic PKO BP to:

 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji
 • brak prowizji banku za wypłaty z bankomatów za granicą
 • karta z usługą wielowalutową w 10 walutach, pozwalająca dokonywać transakcji za granicą i w internecie bez kosztów przewalutowania
 • usługi dodatkowe - debet na koncie, autooszczędzanie, PKO Inwestomat
 • możliwość korzystania z rachunku z wykorzystaniem nowoczesnej aplikacji IKO.

Konto bez Granic czy Konto za Zero - które wybrać?

Niektóre osoby nie są zdecydowane czy powinny skorzystać z Konta bez Granic czy Konta za Zero, a więc innego rachunku oferowanego przez PKO Bank Polski. Odpowiedź na pytanie, który rachunek wybrać jest jednak prosta.

Konto bez Granic najlepiej sprawdzi się w sytuacji, gdy jesteś gotowy ponosić regularnie opłatę wysokości 17,9 zł, by w zamian otrzymując dostęp do szerokiej gamy rozwiązań pozwalających korzystać z rachunku nie ponosząc dalszych kosztów. Warto wiedzieć, że karta debetowa i bankomaty są w tym przypadku bezwarunkowo darmowe.

Z kolei w przypadku osób, które preferują tańsze rozwiązania i przy tym są gotowe każdego miesiąca dbać o spełnienie określonych warunków aktywności - lepszym rozwiązaniem będzie Konto za Zero, z którego można korzystać całkowicie bez opłat, należy jednak regularnie spełniać określony przez bank warunek aktywności.

Poniżej znajdziesz porównanie najważniejszych opłat związanych z korzystaniem z tych dwóch rachunków:

Konto bez Granic
Konto za Zero
Prowadzenie konta
17,9 zł
0 zł
Karta debetowa
0 zł
0 / 10 zł 
(dokonaj 5 transakcji kartą w miesiącu, żeby uniknąć opłaty)
Bankomaty w kraju
0 zł
0 / 10 zł
(darmowe wypłaty BLIKIEM oraz kartą z bankomatów PKO BP)
Bankomaty za granicą
0 zł
(dotyczy prowizji banku)
0 zł
(dotyczy prowizji banku)
Polecenie zapłaty
0 zł
1 zł
Zlecenie stałe
0 zł
0 zł
Skorzystanie z debetu w koncie
0 zł
5 zł

Konto bez Granic - PKO odpowiada na potrzeby wymagających klientów

Wróćmy jednak do przedmiotu tej analizy. PKO Konto bez Granic jest rachunkiem, któremu bliżej do oferty typu premium, niż do uniwersalnego konta bankowego, które odpowiada na potrzeby szerokiej grupy odbiorców.

Właśnie opłata wysokości 17,9 zł jest tą barierą, która sprawia, że rachunkiem będą się interesować przede wszystkim osoby szukające jakości wyższej niż w standardzie. Należy więc przyjrzeć się co do zaoferowania w tym wymiarze ma PKO Bank Polski. Najpierw jednak sprawdźmy, jakie opłaty mogą ponieść użytkownicy Konta bez Granic.

PKO - Konto bez Granic: opłaty

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty

Konto, przelewy

 • 17,9 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 4,99 zł - przelew natychmiastowy przez internet

Opłata za prowadzenie konta, to opłata stała.

Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty debetowej do konta
 • 0 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju
 • 0 zł - wypłaty w ramach usługi cashback
 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą (dotyczy prowizji banku)

Inne

 • 30 zł - zmiana rachunku z wspólnego na indywidualny i odwrotnie
 • 0 zł - powiadomienia o bieżących zdarzeniach na rachunku pocztą elektroniczną i przez SMS
 • 0 zł - sprawdzenie salda w bankomacie przy użyciu karty PKO Ekspres
 • 0 zł - polecenie przelewu SEPA (w EUR) w bankowości internetowej
 • 30 zł - przelew SORBNET (polecenie przelewu w placówce banku)
 • 0 zł - przelew na telefon BLIK

Najważniejsze funkcjonalności rachunku

W przypadku takich rachunków jak Konto bez Granic, którego użytkowanie wiąże się z opłatą stała, szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na rozwiązania dołączone do rachunku. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie: czy te funkcjonalności są dla mnie satysfakcjonujące w kontekście opłaty stałej?

Najważniejsze możliwości to:

Karta debetowa z funkcją wielowalutową

Dużym plusem Konta bez Granic, jest dostęp do karty debetowej z funkcją wielowalutową, która pozwala na dokonywanie płatności w walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF za granicą (jak również w internecie) bez kosztów przewalutowania.

W celu uniknięcia opłaty za transakcję za granicą, płatność musi być zrealizowana w jednej z wymienionych walut oraz należy posiadać rachunek walutowy w banku PKO, podpięty do karty w chwili realizacji płatności (naturalnie musi na nim znaleźć się odpowiednia ilość środków). Na etapie transakcji nie należy również korzystać z usługi dynamicznego przeliczenia walut (DCC - Dynamic Currency Conversion).

Darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

Dostęp do bezpłatnych bankomatów w kraju jest na pewno ogromnym plusem. Nie trzeba się obawiać o to, że bank naliczy prowizje za korzystanie z bankomatów wybranych sieci.

Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, to również duża zaleta rachunku. PKO BP nie pobiera opłat za wypłaty kartą PKO Ekspres z usługą wielowalutową dlatego jeśli podepniesz konto w odpowiedniej walucie, wtedy możesz wypłacać pieniądze za granicą bez koszów przewalutowania ani prowizji banku. Uważaj jednak na opłaty, które może pobrać właściciel bankomatu (tzw. surcharge).

Debet w koncie do 1000 zł

Debet w Koncie bez granic do kwoty 1000 zł jest korzystnym rozwiązaniem, na wypadek nieprzewidzianych wypadków. Czas na spłatę debetu to 30 dni od momentu wykorzystania, a użytkownicy Konta bez Granic, nie poniosą żadnych opłat za udzielenie debetu. Wniosek można złożyć w aplikacji mobilnej IKO. Oprocentowanie jest naliczane tylko od wykorzystanej kwoty debetu w danym miesiącu.

Usługi w bankowości elektronicznej: Autooszczędzanie, PKO Inwestomat

PKO BP udostępnia też szeroki zakres usług w bankowości elektronicznej. Warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak:

 • Autooszczędzanie - to wygodny sposób na regularne odkładanie małych kwot podczas dokonywania płatności kartą do konta, przelewów czy płacenia w aplikacji. Bank zaokrągli wartość transakcji do stałej kwoty (np. 2 zł od każdej transakcji), procentu (np. 10% wartości każdej transakcji zasili Twoje konto oszczędnościowe) lub zaokrąglenia do pełnej kwoty (od 1 do 99 groszy).
 • PKO Inwestomat - to usługa, która na podstawie określonego przez Ciebie celu inwestycyjnego, zarekomenduje rozwiązania, jakie mają pomóc Ci ten cel zrealizować.

Cashback do 300 zł

Cashback pozwala na wypłatę gotówki do 300 zł w punktach usługowych i handlowych. Wypłata gotówki jest możliwa bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Cechy Karty do konta: PKO Ekspres

Do rachunku dołączona jest karta płatnicza PKO Ekspres, którą możesz podpiąć do konta osobistego w PLN i kont w 10 walutach. Karta do tego konta jest bezwarunkowo darmowa.

Aplikacja IKO mocną stroną Konta bez Granic

Znaczącą zaletą oferty PKO Konto bez Granic, jest możliwość korzystania z aplikacji mobilnej IKO. To jedna z najlepiej ocenionych aplikacji mobilnych w kraju, z blisko perfekcyjną oceną: 4.7 / 5 w Google Play (Android) oraz 4.8 / 5 dla dla systemu iOS (iPhone). Do najważniejszych funkcji apki PKO BP należą:

 • realizacja przelewów, sprawdzenie salda konta i historii transakcji
 • realizacja zleceń stałych, przelewów zagranicznych, doładowanie telefonu,
 • BLIK - płatności kodem BLIK online i w sklepach stacjonarnych, tworzenie czeków BLIK,
 • dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem NFC,
 • mobilna autoryzacja.

Aplikacja mobilna IKO udostępnia ciekawe rozwiązania również osobom lubiącym innowacje i szukającym bardziej zawansowanych funkcjonalności. Należą do nich:

 • Opłaty parkingowe,
 • "Pomagaj z nami" - cele charytatywne w aplikacji,
 • Kantor do wymiany walut,
 • Tworzenie i udostępnianie kodów QR z danymi przelewu.

Opinia eksperta - czy Konto bez Granic się opłaca?

Konto bez Granic w PKO BP rachunek bankowy, za który musimy zapłacić "trochę więcej" niż w przypadku innych, dobrze rozpoznawalnych kont osobistych (w tym Konta za Zero w tym samym banku). Kluczowa jest tutaj opłata za prowadzenie rachunku w wysokości 17,9 zł miesięcznie, której nie można uniknąć.

W zamian otrzymamy szeroki wachlarz możliwości. Są wśród nich: usługa wielowalutowa, darmowe bankomaty w kraju i za granicą, debet do 1000 zł oraz możliwość skorzystania z rozwiązań takich jak autooszczędzanie czy PKO Inwestomat.

Dużym plusem jest fakt, że poza opłatą stałą inne koszty za podstawowe operacje bankowe praktycznie nie występują. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne, bank nie pobiera również opłat za kartę debetową.

W cenie 17,9 zł miesięcznie możesz kupić spokój związany z brakiem konieczności spełniania warunków aktywności, a przy tym sporo zyskać. Usługi dodatkowe, powiązane z rachunkiem oceniam zdecydowanie korzystnie.

Jeśli natomiast szukasz taniej oferty, rozejrzyj się za innymi propozycjami. Mogą Cię zainteresować: Konto za Zero w PKO BP lub tańsze rozwiązania oferowane przez konkurencyjne banki.

Alternatywne propozycje dla Konto bez Granic

Ten rachunek nie spełnia Twoich oczekiwań? Wybraliśmy dla Ciebie 3 alternatywne rozwiązania podobne do tego konta. Dowiedz się więcej czytając analizę:

Przeanalizowaliśmy też podobne konta:

Konto Internetowe od Alior Banku - analiza oferty

Konto Internetowe w Alior Banku, to alternatywne rozwiązanie dla popularnego Konta Jakże Osobistego. Korzystając z konta internetowego w bardzo prosty sposób unikniesz opłat związanych z rachunkiem, a dodatkowo zyskasz dostęp udogodnień, jakie daje nowoczesna bankowość elektroniczna w Alior.

Konto i karta dla Graczy LOL od Alior Banku - analiza oferty

Konto dla graczy od Alior Bank, to specjalny wariant rachunku osobistego, pozwalający odnieść korzyść osobom grającym w LOL (League of Legends). W ramach tej oferty zyskasz unikatową kartę z wizerunkiem Ashe, bohaterki League of Legends oraz możliwość uzyskania 1380 Riot Points do League of Legends w każdym miesiącu.

Konto za Zero w PKO BP - analiza rachunku

PKO Konto za Zero, to rachunek, z którego można korzystać bez opłat, przy spełnieniu warunku aktywności. Wypłacaj gotówkę za darmo BLIKIEM z wszystkich bankomatów w Polsce. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać z rachunkiem od PKO BP.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - analiza rachunku

Konto dla Ciebie, to warunkowo darmowy rachunek bankowy. Klub rabatowy, automatyczne oszczędzanie CAsaver, karta wielowalutowa i dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe - to wybrane usługi, z których możesz skorzystać bez opłat, gdy zdecydujesz się wybrać ten rachunek.

CitiKonto - nowa odsłona konta od Citi Handlowy

CitiKonto, to nowa, "rewolucyjna" odsłona konta osobistego w banku Citi Handlowy. Rewolucja w tym wydaniu, to bezwarunkowy brak opłat za konto, kartę, darmowe bankomaty oraz trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu bez opłat. Użytkownicy tego rachunku mogą również liczyć na dodatkowe korzyści.
pushpinquestion-circle