ranking kont - logo serwisu
ikona promocji - obrazek

Zarabiaj na bankach z najlepszymi promocjami w czerwcu 2024

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
Millennium logo
konto osobiste
Premia:
600 zł

[Archiwum] Promocja Konta Osobistego w Millennium Banku - Zyskaj 600 zł Premii

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
mBank logo
konto osobiste
Premia:
560 zł

Promocja Konta Osobistego w mBanku - Zyskaj 560 zł Premii

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
Millennium logo
konto osobiste
Premia:
600 zł

Promocja Konta Osobistego w Millennium Banku - Zyskaj 600 zł Premii

Poznaj więcej takich ofert.

Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o Zarabianiu na Bankach.
Dowiedz się jak możesz zyskiwać biorąc w promocjach bankowych. 

Artykuł znajdziesz w dalszej części - po prostu przewijaj dalej. :-)

zarabianie na bankach - obrazek artykułu (2)

Zarabiaj na bankach - wszystko na temat osiągania zysku w promocjach

Zastanawiasz się czy można zarabiać na bankach? W tym artykule:
Znajdziesz najbardziej korzystne promocje z premią na start.
Poznasz fakty i mity na temat zarabiania na bankach.
Dowiesz się "gdzie jest haczyk".
Poznasz rzetelne informacje jak zarabiać na bankach i jak robić to z głową.
Zobaczysz kto może otworzyć konto w promocji i jakie instytucje oferują najwyższe premie
Zacznij tutaj

O zarabianiu na bankach słów kilka

Zarabiaj na bankach - to hasło jest popularnym hasłem. Najczęściej odnosi się to do założenia konta bankowego lub wyrobienia karty kredytowej z bonusem na start.

Zobacz aktualny ranking najlepszych promocji bank0wych: pełna lista ofert specjalnych

SPRAWDŹ

Jak zarabiać na promocjach bankowych? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz sprawdzone informacje na temat możliwości otwierania produktów bankowych z premią.

Ten artykuł możesz czytać w całości (od początku do końca) lub od razu przeskoczyć do miejsca, które Cię interesuje.

Zarabianie na bankach - fakty i mity

Zarabianie na promocjach bankowych to popularny temat. Ale również kontrowersyjny.

Czy na bankach można rzeczywiście zarobić? Oto fakty i mity na temat zarabiania na bankach.
Prawda

Banki dają pieniądze dla nowych klientów

To może brzmieć kontrowersyjnie, ale faktem jest, że banki rzeczywiście nagradzają nowych klientów premiami pieniężnymi za otwarcie konta bankowego lub skorzystanie z innego produktu, objętego promocją.

To jednak nie działa w ten sposób, że jakiś bank rozdaje te pieniądze całkiem za darmo (!).

Wtedy wiele osób otwierałoby konta bankowe tylko po to, żeby zyskać premię i niedługo po tym - niemal natychmiast rezygnowało z wybranej oferty.

Dlatego, aby uzyskać premię, zwykle należy spełnić określone warunki aktywności.

Najczęściej jest to zapewnienie wpływów na konto lub dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą w określonej ilości lub na określoną kwotę.

Z reguły im wyższa premia, tym bardziej trzeba się natrudzić, aby taką nagrodę otrzymać.
Prawda

Zarabianie na bankach to dobry sposób na osiągnięcie dodatkowego dochodu

W promocjach bankowych możesz zyskać 200 zł, 500 zł i wiele więcej...

Szczególnie w przypadku niższych premii (na poziomie ok. 200 zł), z reguły w bardzo prosty sposób możesz otrzymać nagrodę.

Promocje bankowe są więc dobrym sposobem na to, aby osiągnąć dochód, który będzie stanowił dodatek do pensji. Zarabiaj na bankach - być może to stwierdzenie trochę na wyrost... jednak osiąganie dodatkowego dochodu dzięki uczestnictwie w promocjach, jest jak najbardziej możliwe!
Fałsz

Zarabianie na bankach może zastąpić inne źródła dochodu

"Zarabianie na bankach" jest dobrym sposobem na osiąganie dodatkowego dochodu, ale w żadnym przypadku nie może jednak zastąpić podstawowego źródła utrzymania.

Powinieneś wiedzieć, że konstrukcja promocji wyklucza możliwość korzystania z oferty specjalnej bez przerwy. W ramach promocji możesz otworzyć tylko jedno konto.

Zwykle w celu uzyskania premii należy spełniać określone warunki aktywnoci, np. dokonywać płatności kartą na kwotę 500 zł przez okres trzech kolejnych miesięcy.

Banki stosują również tzw. okres karencji. Osoba otwierająca konto osobiste w promocji, po zamknięciu tego konta, nie będzie mogła ponownie uczestniczyć w promocji, przez pewien okres czasu (zwykle od 12 miesięcy do 3 lat).

Zwróć uwagę na fakt, że niekiedy w celu uzyskania premii należy również wydać określoną kwotę pieniędzy.

Z tego względu zarabianie na bankach nie może zastąpić podstawowego źródła utrzymania.

Czy bankom to się opłaca? Gdzie jest haczyk?

Banki rzeczywiście dają pieniądze nowym klientom, którzy decydują się na założenie konta w promocji - najczęściej warunkiem jest określona aktywność związana z takim kontem. Nagrody w promocjach wynoszą nawet kilkaset złotych (jeszcze więcej w przypadku przedsiębiorców).

Niektórzy słysząc takie rewelacje, mogą zadawać sobie pytanie czy bankom to się opłaca? Nie są przecież organizacjami non-profit, a ich działalność jest nastawiona na osiąganie zysku. Skąd wiec w ogóle pomysł, aby rozdawać klientom pieniądze?

W rzeczywistości nie tu żadnego haczyka. Bank również osiąga korzyści dzięki takim promocjom.

Dlaczego bankom opłaca się organizować promocje?

Argumentów dlaczego taka działalność dla banków jest opłacalna, jest co najmniej kilka:

  1. Promocja, która klientom pozwala zarabiać na bankach, jest formą reklamy konta bankowego lub innych produktów (np. karty kredytowej), które są oferowane w ramach oferty specjalnej. To skuteczna metoda na zachęcenie klientów do skorzystania z oferowanego produktu. Określona część budżetu reklamowego jest więc przeznaczona na ten rodzaj promocji.

  2. Budowanie lojalności. Klient, który zakłada konto bankowe w promocji, w przyszłości może wybrać też inne produkty, oferowane przez bank, takie jak pożyczka czy kredyt gotówkowy. Są to oferty, na których bank może zwyczajnie zarobić.

  3. Premia za konto czy kartę kredytową, jest formą promocji nie tylko samego produktu bankowego, ale również innych usług banku. Za przykład może posłużyć pobranie i aktywacja aplikacji mobilnej banku, jak jeden z warunków na drodze do uzyskania premii. W ten sposób bank promuje nie tylko konto - ale również swoja aplikację mobilną.

  4. Założenie konta w promocji prawie zawsze jest darmowe, ale za samo korzystanie z rachunku, możesz ponieść opłaty. Chodzi o prowizję za prowadzenie konta, korzystanie z karty czy wypłaty z bankomatów. Osoby, które nie czytają poradników takich jak ten, mogą nieświadomie otworzyć kilka kont jednocześnie, żeby zmaksymalizować swój zysk. W praktyce, oprócz nagrody w promocji - z pewnością zapłacą też niemałą prowizję za nowe konto bankowe.

Zarabiaj na bankach - ale z głową!

Jak już wiesz - zarabiać na bankach rzeczywiście można. Należy to jednak traktować jako sposób na osiągnięcie dodatkowego zysku, z całą pewnością nie jako podstawowe źródło uzyskiwania dochodu. Zarabiaj na bankach - tak. Ale z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Co za dużo, to niezdrowo

Poznałeś już podstawowe zasady zarabiania w promocjach bankowych i z pewnością masz bardziej realne oczekiwania, jeśli planujesz otwarcie konta lub wyrobienie karty kredytowej z premią.

Kolejną rzeczą, o której powinieneś pamiętać, to żeby nie otwierać za dużo kont bankowych jednocześnie.

O ile posiadacz jednego konta bankowego z łatwością może uniknąć warunkowych opłat, tak w przypadku posiadania dwóch, trzech lub więcej rachunków jednocześnie - sytuacja robi się już znacznie bardziej skomplikowana.

Na początku optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie nie więcej niż dwóch kont bankowych. Pierwsze - to konto z którego korzystasz w chwili obecnej. Drugie konto, to rachunek, który otwierasz w promocji.

praktyczna zasada ikona
Jeśli otwieranie kont bankowych w promocji to dla Ciebie nowe zagadnienie - sugerujemy, aby na początku ograniczyć się do maksymalnie dwóch rachunków w promocji.

Z czasem możesz pomyśleć o posiadaniu trzech rachunków. Pamiętaj jednak o spełnieniu warunków aktywności, aby banki nie naliczały opłat za konto.

Dobrym wariantem jest też połączenie dwóch różnych produktów, na przykład: konto osobiste + karta kredytowa. Wtedy nie musisz martwić się o spełnianie warunków aktywności dla kliku kont bankowych, a wciąż możesz zyskać nagrodę.

Otwarcie konta to dopiero pierwszy krok

Pamiętaj, że samo otwarcie konta lub wyrobienie karty kredytowej nie wystarczy, aby uzyskać premię w promocji.

Zwykle należy spełnić tzw. warunki aktywności w promocji. Szerzej to zagadnienie opisaliśmy w poradniku dotyczącym promocji bankowych.

więcej informacji - ikona

Zazwyczaj spełniając warunki promocji do uzyskania nagrody, spełniasz też warunki pozwalające na uniknięcie opłat za konto. Nie tylko zyskujesz premię, ale również nie poniesiesz żadnych opłat za rachunek w promocji.

uczestnicy promocji

Kto może otworzyć konto w promocji?

Teraz wiesz już w jaki sposób rozsądnie podchodzić do zarabiania na bankach - tym samym jak korzystać z ofert promocyjnych, aby rzeczywiście osiągać zysk.

Samo założenie konta osobistego to dopiero połówa sukcesu. Aby zarabiać na bankach musisz spełniać określone wymagania. Dla kogo przeznaczone są promocje bankowe?
obrazek przedstawia młodych ludzi przed laptopem - potencjalnych uczestników promocji bankowych

Najważniejsze kryteria uczestnictwa w promocji:

  • Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych - zwykle nabywasz ją po ukończeniu 18 roku życia.

  • Posiadanie polskiego dokumentu tożsamości.

  • Otwarcie konta osobistego w promocji jest możliwe gdy jesteś nowym klientem banku (choć możesz również spotkać się z ofertami dla obecnych klientów).

Czym jest okres karencji?

Biorąc udział w promocjach spotkasz się z pojęciem tzw. okresu karencji. To czas jaki musi upłynąć od momentu zamknięcia konta w banku do czasu, kiedy ponowne założenie konta w promocji jest możliwe.

Okres karencji zwykle wynosi od 12 miesięcy, do nawet 3 lat (czasem nawet dłużej!). Niektóre banki pozwalają na otwarcie konta w promocji tylko jeden raz, choć instytucje finansowe powoli odchodzą od tych praktyk.

Promocje nie tylko dla klientów indywidualnych

Choć konta osobiste i karty kredytowe należą do najbardziej popularnych kategorii produktów oferowanych w promocjach, to nie tylko klienci indywidualni mogą zyskiwać w promocjach. Przedsiębiorcy, którzy decydują się otworzyć konto firmowe, mogą liczyć na premię, które w ostatnich miesiącach osclują w granicach 3000 zł (!).

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że spełnienie określonych warunków w przypadku promocji rachunków firmowych jest strudniejsze niz w przypadku kont dla klientów indywidualnych.

Kto oferuje najlepsze promocje?

Jakie podmioty oferują najlepsze promocje? Weźmy pod lupę popularne oferty banków.

Banki z najwyższymi premiami

Najwyższe premie w ramach promocji, są najczęściej oferowane przez tradycyjne banki, np. mBank, BNP Paribas, Banku Pekao, ING, czy Bank Millennium.

Z reguły że premię niższej wartości, uzyskasz w łatwiejszy sposób. Z kolei otwierając konto osobiste z nagrodą wysokości 400, 500 czy 600 złotych, będziesz musiał odrobinę bardziej natrudzić.

Szczegółowe warunki znajdziesz w regulaminie promocji na stronie banku, oraz w materiałach publikowanych przez Ranking Kont.

więcej informacji - ikona

Kiedy wybierasz ofertę dla siebie, nie kieruj się tylko wysokością premii w danym banku, ale również stopniem trudności uzyskania nagrody.

Ile rzeczywiście zyskasz w promocjach bankowych?

Pozostaje jeszcze pytanie - ile można zyskać w promocjach bankowych? W teorii - bardzo dużo. W teorii - nawet ponad 1000 zł.

W praktyce uzyskiwanie regularnych premii na tym poziomie jest zwyczajnie trudne. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno wiesz, że zarabianie na bankach należy potraktować raczej hobbystycznie, jako szanse, aby podreperować finanse osobiste za sprawą premii na start lub korzystając z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

A realne możliwości zysku? Wiele zależy od tego czy jesteś nowym uczestnikiem promocji bankowych. Nowi użytkownicy mogą zyskać najwięcej na wstępie.

Nie otwieraj jednak zbyt wielu kont naraz, bo wtedy z pewnością zapłacisz prowizje za korzystanie z wielu rachunków (trudno będzie spełnić wszystkie warunki aktywności).

Sprawdź Promocje Banków

Sprawdź, który bank oferuje najwyższą premię. Wybierz instytucje finansową i sprawdź aktualną ofertę.
Zobacz Promocje Banków