ranking kont - logo serwisu

Ranking Kont Oszczędnościowych na Lipiec 2024

Zobacz Ranking

Wybierz bezpłatne konto

Wybierz rachunek oszczędnościowy z korzystnym oprocentowaniem na start. Możesz zyskać jeszcze więcej, jeśli zdecydujesz się wybrać ofertę promocyjną. O szczegółach przeczytasz zapoznając się z tym Rankingiem.
logo Banku Pekao

Najlepsze oprocentowanie

7% na koncie oszczędnościowym oraz 200 zł premii.

Konta z Najwyższym Oprocentowaniem

ikona oprocentowania
7%

Oprocentowanie

ikona 1
do 100 000 zł

Zakres kwot

ikona 2
TAK
Z kontem osobistym?
ikona 3
5 miesięcy
Jak długo?
ikona 4
13.06.24

Oferta ważna do

OTWÓRZ KONTO
Na stronie mBanku
ikona oprocentowania
6,5%

Oprocentowanie

ikona 1
do 50 000 zł

Zakres kwot

ikona 2
TAK
Z kontem osobistym?
ikona 3
3 miesiące
Jak długo?
ikona 4
05.06.2024 r.

Oferta ważna do

OTWÓRZ KONTO
Na stronie mBanku
ikona oprocentowania
6%

Oprocentowanie

ikona 1
do 100 000 zł

Zakres kwot

ikona 2
TAK
Z kontem osobistym?
ikona 3
90 dni
Jak długo?
ikona 4
07.06.2024 r.

Oferta ważna do

OTWÓRZ KONTO
Na stronie mBanku
ikona oprocentowania
5,25%

Oprocentowanie

ikona 1
200 000 zł

Zakres kwot

ikona 2
TAK
Z kontem osobistym?
ikona 3
3 miesiące
Jak długo?
ikona 4
20.05.2024 r.

Oferta ważna do

OTWÓRZ KONTO
Na stronie mBanku

Najlepsze konta oszczędnościowe w kilku zdaniach

Ustawa Prawo bankowe, definiuje konta oszczędnościowe jako jeden z rodzajów kont bankowych (obok m.in. rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków rozliczeniowych czy rachunków powierniczych).

Konto oszczędnościowe rodzajem rachunku bankowego, który służy przede wszystkim do gromadzenia i pomnażania oszczędności.

Konto oszczędnościowe to produkt, który jest wybierany przez osoby, szukające bezpiecznego rozwiązania i możliwości powiększania swojego kapitału bez ryzyka. Rachunek oszczędnościowy jest jednym z najbezpieczniejszych narzędzi, które służą do realizacji tego celu.

Druga strona medalu jest taka, że oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (szczególnie w ostatnich miesiącach) nie należy do najbardziej korzystnych. Ktoś mógłby powiedzieć "coś za coś".

Ale bez obaw. Można skutecznie zmaksymalizować swój zysk w związku z korzystaniem z konta oszczędnościowego. Najlepsze, aktualnie dostępne w ofercie banków konta oszczędnościowe, dają wiele profitów: podwyższone oprocentowanie czy nawet kilkaset złotych premii do zyskania w promocji konta osobistego powiązanego z rachunkiem oszczędnościowym, to powoli zaczyna być rynkowy standard.

Warto znać pewne niuanse, żeby korzystanie z konta oszczędnościowego było możliwe z maksymalnym zyskiem. Poznaj 6 cech najlepszych kont oszczędnościowych i świadomie wykorzystuj wszystkie możliwości konta oszczędnościowego.

6 nie zawsze oczywistych cech, wyróżniających topowe konta oszczędnościowe

#1

#2

#3

#4

#5

#6

Jakie konto oszczędnościowe wybrać? Gdzie najlepiej założyć rachunek oszczędnościowy?

Jeśli zastanawiasz się jakie konto oszczędnościowe wybrać, zwróć uwagę przede wszystkim na takie cechy jak:

 • wysokość oprocentowania,
 • jaką kwotę można ulokować na koncie oszczędnościowym z bardziej korzystnym oprocentowaniem (jeśli występują progi),
 • jaka jest częstotliwość kapitalizacji odsetek,
 • czy zakładając konto można osiągnąć dodatkowy zysk, np. uzyskać premię lub skorzystać z wyższego oprocentowania.

Zastanów się również czy konto oszczędnościowe chcesz otworzyć z kontem osobistym czy bez. To właśnie w tym pierwszym wariancie, często możesz liczyć na wyższe oprocentowanie oferowane w promocji oraz inne korzyści (np. premię za otwarcie konta osobistego).

Istotne jest również, żeby oszacować jaką kwotę zamierzasz odłożyć na rachunku oszczędnościowym, dzięki czemu dowiesz się czy będziesz mógł skorzystać z wyższego procentowania (jeśli takie występuje) dla całej kwoty lub tylko jej części.

Wykorzystaj porównanie kont oszczędnościowych, w formie uporządkowanego rankingu, które znajdziesz u góry tej strony i wybierz ofertę, która pozwoli Ci osiągnąć najlepszy zysk.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie cechy opisane w tym miejscu, wtedy odpowiedź na pytanie: gdzie najlepiej założyć konto oszczędnościowe? okaże się oczywista!

Czym jest i jak działa konto do automatycznego oszczędzania?

Coraz większą popularnością cieszą się konta do automatycznego oszczędzania. Takie konto pozwala automatycznie i systematycznie gromadzić środki na rachunku oszczędnościowym. Jak to konkretnie działa?

Na początku należy wybrać regułę oszczędzania. Inaczej mówiąc, chodzi tutaj o zautomatyzowany sposób gromadzenia środków na rachunku. Do najpopularniejszych metod systematycznego oszczędzania należą:

 • zaokrąglenie transakcji do pełnej kwoty (np. transakcja na kwotę 10,59 zł zostaje zaokrąglona do 11 zł, wtedy różnica czyli 41 groszy trafi na Twoje konto automatycznego oszczędzania),
 • doliczenie procentowej wartości transakcji (np. w 1% od kwoty transakcji; wtedy przy transakcji na kwotę 100 zł, złotówka trafi na konto oszczędnościowe),
 • przesunięcie określonej kwoty od każdej transakcji (np. 1 zł od każdej transakcji, niezależnie od wartości całej transakcji).

W ten sposób można wygodnie, ale przede wszystkim regularnie, oszczędzać małe kwoty pieniędzy na oprocentowanym rachunku. Po czasie może uzbierać się pokaźna suma.

Co więcej, w związku z rosnącą popularnością, konta do automatycznego oszczędzania często posiadają korzystne oprocentowanie - niekiedy nawet wyższe, niż w przypadku zwykłego konta oszczędnościowego, jakie można znaleźć w ofercie tego samego banku.

Do najpopularniejszych rachunków do automatycznego oszczędzania można zaliczyć:

 • Konto "Moje Cele" w mBanku,
 • Smart Saver w ING,
 • CA Saver w Credit Agricole,
 • Autooszczędzanie w PKO BP.

Najlepiej oprocentowane konta do automatycznego oszczędzania znalazły się w aktualnym rankingu kont oszczędnościowych, który znajdziesz u góry strony.

Darmowe konto oszczędnościowe to standard

Temat opłat związanych z kontem oszczędnościowym jest znacznie mniej skomplikowany, niż choćby kwestia opłat za konto osobiste. To dlatego, że za rachunek oszczędnościowy z reguły nic nie zapłacimy, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków aktywności.

Konto oszczędnościowe zwykle jest po prostu darmowe, a jedyne opłaty jakie mogą się pojawić, to takie, związane z realizacją niestandardowych operacji. Uważać trzeba na realizację przelewów z konta oszczędnościowego na konto w innym banku - o ile pierwsza operacja tego rodzaju w miesiącu zwykle jest darmowa, to za drugą i każdą kolejną, zazwyczaj zapłacisz już kilka złotych prowizji.

Nasz ranking rachunków oszczędnościowych prezentuje darmowe konta oszczędnościowe, z których możesz korzystać bez dodatkowych opłat.

Ranking kont oszczędnościowych pomoże Ci w znalezieniu najlepszego konta oszczędnościowego

Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe dla siebie? Rekomendujemy dwa sposoby:

1) Prosty - sprawdź ranking kont oszczędnościowych i wybierz rekomendowaną ofertę dla siebie;

2) Bardziej wnikliwy - porównaj najlepsze konta oszczędnościowe pod kątem swoich wymagań i wybierz najbardziej korzystną ofertę.

Sposób pierwszy (prosty), polega na sprawdzeniu aktualnego rankingu na tej stronie, w którym znajdziesz najbardziej korzystne oferty kont oszczędnościowych. Po prostu wybierz jeden z najwyżej ocenionych rachunków.

Sposób bardziej wnikliwy polega na dobraniu rachunku oszczędnościowego pod kątem własnych preferencji i wymagań. Należy więc zwrócić uwagę na wszystkie 6 cech konta oszczędnościowego, które zostały opisane w początkowej części tego artykułu, a następnie wybrać taką ofertę, która idealnie pasuje do Twoich oczekiwań. Bez obaw - wszystkie potrzebne informacje, znajdziesz w tym porównaniu!

Sprawdź też:

Zobacz inne rankingi

Szukasz innych produktów niż konta osobiste? Sprawdź rankingi, żeby poznać najlepsze oferty w pozostałych kategoriach.

Zobacz Rankingi
chevron-down-circle