RankingKont.pl - logo

Witaj na eksperckim blogu o bankowości!

Blog jest miejscem, gdzie znajdziesz posty o kontach bankowych, promocjach, aplikacjach mobilnych i ciekawych rozwiązaniach, które wiążą się z bankowością i systemem płatności. Poruszamy tematy związane z e-Bankowością oraz wykorzystaniem technologii w bankowości. Bloga możesz odwiedzić w trakcie przerwy kawowej lub w drodze do pracy. Wierzymy, że czas który tutaj spędzisz będzie przyjemny oraz że zdobędziesz sporo przydatnych informacji!

Przeczytaj najnowsze posty

27 listopada 2020
Aplikacja Santander Mobile - zobacz jak wypadła na teście

Aplikacja Santander Mobile jest łatwa w obsłudze i pozwala w sposób kompleksowy zarządzić kontem w Santander Banku (wcześniej BZ WBK). Poza podstawowymi funkcjami możemy ją wykorzystać także na wiele innych sposobów... Apka Santander Banku nie jest jednak wolna od wad. Sprawdź, jak wypadła na teście!

Czytaj dalej
25 listopada 2020
Jak wybrać konto walutowe dla firm? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad wyborem rachunku walutowego dla Twojej firmy? Dowiedz się w jaki sposób otworzyć firmowe konto walutowe dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i zobacz, na co należy zwrócić uwagę dokonując wyboru takiego rodzaju rachunku.

Czytaj dalej
23 listopada 2020
Jak zabezpieczyć kartę zbliżeniową? Skuteczne sposoby na ochronę karty

Chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć swoją kartę płatniczą? Szukasz sposobów na to, jak zwiększyć ochronę karty? Poznaj kilka skutecznych metod, które zwiększą bezpieczeństwo Twojej karty zbliżeniowej.

Czytaj dalej
20 listopada 2020
Ile czasu ma Urząd Skarbowy na zwrot podatku?

W przypadku deklaracji złożonych elektronicznie, zwrot otrzymasz maksymalnie w ciągu 45 dni licząc od dnia wysłania zeznania oraz w ciągu 3 miesięcy, w przypadku zeznań składanych w formie papierowej. Termin jest liczony najwcześniej od dnia 15 lutego.

Czytaj dalej
18 listopada 2020
Ile można wypłacić z bankomatu? Limity wypłat

Zastanawiasz się, jaka jest maksymalna kwota wypłat z bankomatu? Tutaj dowiesz się ile można wypłacić z bankomatu, poznasz limity i zobaczysz od czego zależy to, ile gotówki możesz wypłacić jednorazowo i w ciągu dnia.

Czytaj dalej
16 listopada 2020
Jak wypłacić pieniądze z bankomatu - szybka instrukcja

Chcesz wiedzieć jak wybrać pieniądze z bankomatu? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Tutaj znajdziesz instrukcję, dzięki której dowiesz się, jak wypłacać pieniądze z bankomatu.

Czytaj dalej
12 listopada 2020
Porównanie płatności mobilnych: Google Pay vs Apple Pay

Czym różnią się płatności mobilne Google od systemu płatności, który dostarcza Apple? Jakie są ich cechy wspólne? Sprawdź porównanie najważniejszych cech!

Czytaj dalej
9 listopada 2020
Jak płacić kartą zbliżeniową?

Użycie karty zbliżeniowej to jedna z częściej stosowanych dzisiaj form płatności. Kartę wystarczy jedynie zbliżyć do terminala płatniczego na odległość kilku centymetrów. Kartą zbliżeniowo bez wpisywania PIN-u zapłacimy za rachunek na kwotę do 100 zł. Dowiedz się więcej na temat tego, jak płacić kartą zbliżeniową z dalszej części artykułu.

Czytaj dalej
5 listopada 2020
Jak przelać pieniądze z telefonu na telefon? 6 sposobów.

Teleprzelew (Przelew SMS), to usługa pozwalająca przelać pieniądze z telefonu na telefon. To tylko jeden ze sposobów na realizację takiej transakcji. Tutaj dowiesz się jak działa teleprzelew oraz poznasz alternatywne, jak może się okazać - lepsze sposoby do wykorzystania, żeby za darmo realizować przelew z telefonu na telefon.

Czytaj dalej
2 listopada 2020
Moje ING mobile - test aplikacji

Moje ING, to wysoko oceniana aplikacja, która daje dostęp do wielu rozwiązań. Czy jednak przy tak dużej ilości dodatkowych funkcji, całość nie jest zbyt skomplikowana? Zobacz test i dowiedz się, jak Moje ING Mobile sprawdza się w praktyce!

Czytaj dalej
29 października 2020
Jak płacić iPhonem, urządzeniem z Androidem oraz telefonem bez NFC? (instrukcje)

Nieważne czy korzystasz z iPhone, telefonu z systemem Android czy chcesz dokonać płatności korzystając z telefonu bez NFC - w każdym przypadku możesz zrealizować transakcje. Poznaj praktyczne sposoby, jak to zrobić.

Czytaj dalej
26 października 2020
Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

Tak, płacenie telefonem jest bezpieczne. Jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie, niż płatności zwykłą kartą zbliżeniową. Przeczytaj tej artykuł, żeby dowiedzieć się co wpływa na bezpieczeństwo płatności telefonem.

Czytaj dalej
22 października 2020
Apple Pay - wszystko na temat płatności iPhone

Apple Pay to rozwiązanie przeznaczone na urządzenia z systemem iOS, umożliwiające dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych. Z Apple Pay możesz dokonywać transakcji zbliżeniowych telefonem, zegarkiem Apple Watch oraz płacić za zakupy w internecie i w aplikacjach mobilnych.

Czytaj dalej
19 października 2020
Google Pay (GPay) - płatności mobilne dla Androida

Google Pay to popularny i często wykorzystywany system płatności zbliżeniowych, który działa w Polsce od listopada 2016 (początkowo jako Android Pay). System pozwala na wygodne płatności zbliżeniowe telefonem i zegarkiem. Korzystając z aplikacji możesz też przechowywać swoje karty lojalnościowe, bilety na wydarzenia czy karty pokładowe.

Czytaj dalej
15 października 2020
Gdzie najlepiej wymienić walutę? Euro, Dolar, Funt, Lira Turecka - porównanie ofert

Gdzie najbardziej opłaca się wymienić wymienić Euro, Dolara Amerykańskiego, Funta Brytyjskiego i Lirę Turecką? Porównałem oferty kantorów stacjonarnych, banków i kantorów internetowych. Dowiedz się, gdzie najbardziej opłaca się wymienić walutę i na co zwrócić uwagę dokonując takiej transakcji.

Czytaj dalej
12 października 2020
Czy w kantorze można płacić kartą?

W kantorach jest możliwość płacenia kartą, jednak nie we wszystkich. Podobnie jak w przypadku innych sklepów i punktów usługowych, to czy opcja płatności bezgotówkowych będzie dostępna w kantorze, zależy od decyzji osób odpowiedzialnych za wybrany punkt lub sieć. Płatność kartą w kantorze może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Czytaj dalej
8 października 2020
Czy podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne?

Zazwyczaj podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne. Podanie numer konta i podstawowych danych, wymaganych do realizacji przelewu, nie stanowi zagrożenia. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj dalej
5 października 2020
Karta podarunkowa SODEXO – co warto o niej wiedzieć?

Karty podarunkowe zyskują na popularności. Zarówno są dobrym pomysłem na prezent, jak również jednym ze skuteczniejszych sposobów motywacji pracowników. Takim produktem jest karta podarunkowa SODEXO. Dowiedz się, jak z niej korzystać oraz co zyskuje pracodawca i użytkownik.

Czytaj dalej
1 października 2020
Przelew SWIFT - kompendium wiedzy. Kody BIC banków w Polsce

Przelew SWIFT służy do realizacji przelewów międzynarodowych. Kod SWIFT / BIC, składa się z 8 lub 11 znaków i jest unikalny dla każdego banku. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat przelewów SWIFT, poznasz jego koszty w poszczególnych bankach oraz znajdziesz dane niezbędne do realizacji takiego zlecenia.

Czytaj dalej
28 września 2020
IBAN - co to? Numery banków w Polsce.

IBAN to skrót pochodzący od International Bank Account Number, który określa Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Polski IBAN składa się z 28 znaków, gdzie 2 pierwsze to zawsze PL, a pozostałe 26 znaków, to Numer Rachunku Bankowego, który różni się dla każdego odbiorcy. Standard IBAN jest aktualnie wykorzystywany w 78 krajach.

Czytaj dalej
24 września 2020
Przelew SEPA - najważniejsze informacje o przelewie europejskim

Przelew europejski SEPA (ang. Single Euro Payments Area), to sposób na realizację przelewu zagranicznego na konto w banku odbiorcy w krajach UE, EOG i do kilku innych, wybranych krajów (w tym do Wielkiej Brytanii). Taki przelew często jest darmowy, a czas realizacji nie przekracza 1 dnia roboczego.

Czytaj dalej
21 września 2020
Jak płacić telefonem? 4 sposoby na płatność telefonem i ich ocena.

Płatności telefonem w ostatnich miesiącach stały się niemal jedną z najważniejszych funkcji naszych smartfonów. Na czym polega płatność telefonem? Jakie są sposoby na to, żeby opłacić zakupy za pomocą smartfona? I co wpływa na to, że płacenie telefonem jest bezpieczne?

Czytaj dalej
17 września 2020
Przelew SORBNET - sposób na transfer dużej kwoty w PLN

SORBNET2 to system płatności wysokokwotowych, który stanowi główny kanał wymiany krajowych zleceń o wysokiej wartości, często powyżej 1 mln zł. Tutaj dowiesz się więcej o zastosowaniu przelewów SORBNET.

Czytaj dalej
14 września 2020
Przelew natychmiastowy - szybki przelew za darmo? To możliwe!

Przelew natychmiastowy - jak nazwa wskazuje - pozwala na ekspresowy transfer środków na konto odbiorcy. Jak wykonać taki przelew za darmo?

Czytaj dalej
10 września 2020
Przelew na telefon BLIK - jak przelać pieniądze na numer telefonu?

Przelew na telefon to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla klientów korzystających z BLIKA. Przelew na numer telefonu pozwala na szybki transfer środków, bez konieczności podawania numeru konta bankowego odbiorcy.

Czytaj dalej
7 września 2020
Etui na kartę płatniczą. Czy to skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą środków?

Płatności zbliżeniowe są coraz popularniejsze, korzystamy z nich coraz częściej ze względu na wygodę i szybkość dokonywania transakcji. Posiadamy wiele kart płatniczych z możliwością płatności zbliżeniowych i istnieje przekonanie, że właśnie za ich pośrednictwem złodzieje mogą pozbawić nas środków z konta. Wiele osób decyduje się więc na etui na karty bankomatowe z zabezpieczeniem, jednak ich skuteczności należy się bardzo dokładnie przyjrzeć.

Czytaj dalej
4 września 2020
Płatności zbliżeniowe: PayPass i Visa payWave - podstawowe informacje, limity, bezpieczeństwo

PayPass i PayWave to rozwiązania pozwalające na dokonywanie zbliżeniowych płatności kartą płatniczą, bez wpisywania kodu PIN. Sprawdź podstawowe informacje na temat tych rozwiązań.

Czytaj dalej
1 września 2020
Masterpass czyli elektroniczny portfel od Mastercard. Najważniejsze informacje.

Elektroniczny portfel Masterpass to rozwiązanie od Mastercard, które pozwala w szybki sposób dokonać płatności, bez konieczności wielokrotnego wpisywania numeru karty. Jak działa Masterpass? Czy jest bezpieczny?

Czytaj dalej
27 sierpnia 2020
Banki i sklepy z BLIKIEM - sprawdź gdzie dokonasz transakcji BLIK!

Tutaj znajdziesz zestawienie banków, które udostępniają swoim klientom BLIKA. Dowiesz się z jakiego rodzaju transakcji BLIK mogą korzystać klienci tych banków. Poznasz też przykłady punktów handlowo usługowych, które obsługują BLIKA.

Czytaj dalej
24 sierpnia 2020
Czy można cofnąć przelew? Dowiedz się, jak anulować transfer środków.

Popełniłeś błąd w przelewie i chcesz go cofnąć? Dobra wiadomość: w wielu przypadkach jest taka możliwość! Trzeba jednak działać szybko. Tutaj dowiesz się jak cofnąć przelew oraz co zrobić w sytuacji gdy anulowanie przelewu nie będzie możliwe.

Czytaj dalej
20 sierpnia 2020
Express Elixir - sposób na szybki transfer środków na konto

W tym artykule znajdziesz informacje na temat przelewów natychmiastowych Express Elixir. Dowiesz się, jak często realizowane są przelewy w trybie natychmiastowym, jaki jest koszt takiego przelewu, czas realizacji (nie we wszystkich przypadkach środki nie trafią na konto niemal natychmiast) oraz poznasz sposób na realizację przelewu ekspresowego za darmo!

Czytaj dalej
17 sierpnia 2020
Bankomat BLIK - jak wypłacić pieniądze z bankomatu BLIKIEM?

W tym krótkim poradniku dowiesz się jak wypłacić pieniądze BLIKIEM oraz które bankomaty udostępniają taką możliwość. Poznasz koszty, z jakimi wiąże się wypłata pieniędzy z wykorzystaniem BLIKA oraz limity wypłat BLIK.

Czytaj dalej
13 sierpnia 2020
Sesje Elixir i system Elixir. To warto wiedzieć o przelewach bankowych.

Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych w złotych, opracowany i obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. Od harmonogramu sesji elixir zależy, kiedy Twój przelew znajdzie się na koncie odbiorcy lub kiedy otrzymasz pieniądze na swoje konto. Tutaj poznasz przydatne informacje związane z realizacją przelewów w PLN.

Czytaj dalej
10 sierpnia 2020
Dotpay - co to? Konsekwencje połączenia z Przelewy24.

Dotpay oferuje rozwiązania z zakresu płatności internetowych. Co wyróżnia tę markę? Jakie są konsekwencje połączenia z Przelewy24? O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

Czytaj dalej
5 sierpnia 2020
BLIK - co to jest? Jak płacić BLIKIEM? Kompletny poradnik.

BLIK to innowacyjne rozwiązanie, które zostało wprowadzone na rynek na początku lutego 2015 roku i w błyskawicznym tempie zyskało popularność. BLIK pozwala nie tylko na realizację płatności, daje też dostęp do wielu innych, przydatnych funkcji.

Czytaj dalej
1 sierpnia 2020
Aplikacja do kart lojalnościowych

Aplikacja do kart lojalnościowych pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką. Jedyne czego potrzebujesz to telefonu z wbudowanym aparatem i skanerem.

Czytaj dalej
30 lipca 2020
Przelew zagraniczny - ile idzie? Ile kosztuje? Najlepsze sposoby.

Jak wysłać pieniądze za granicę? Ile kosztuje międzynarodowy transfer środków? Czy bank to najlepszy wybór do realizacji tego typu transakcji?

Czytaj dalej
28 lipca 2020
FinTech w Polsce - 11 firm, na które warto zwrócić uwagę (+mapa)

FinTech to skrót podchodzący od Financial Technology (technologie finansowe). Wykorzystuje się go w kontekście firm oferujących innowacyjne rozwiązania dla sektora finansowego. Przyjrzałem się temu, jak wygląda branża FinTech w Polsce.

Czytaj dalej
21 lipca 2020
Jak założyć konto walutowe przez internet? Wszystko, co musisz wiedzieć.

Planujesz założyć konto walutowe? Tutaj dowiesz się czym jest takie konto, jakie są najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakładania konta walutowego poznasz też możliwości zakładania kont walutowych (przez internet i w oddziale).

Czytaj dalej
17 lipca 2020
Karta płatnicza dla dziecka

Wiele osób nie widzi sensu wyrabiania karty płatniczej dla dziecka, podczas gdy jest to rozsądne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo.

Czytaj dalej
14 lipca 2020
Ile idzie przelew - jak długo trwa zaksięgowanie przelewu?

Jak dużo czasu potrzeba na realizację przelewów między bankami? Od czego zależy to, jak długo idzie przelew? Jak szybko zrealizować przelew? Sprawdź!

Czytaj dalej
6 lipca 2020
Karta debetowa – co to? Jak z niej korzystać?

Co to jest karta debetowa, jak możemy z niej korzystać i czym różni się od karty kredytowej? W tym poradniku znajdziesz informacje na temat karty debeotwej.

Czytaj dalej
30 czerwca 2020
Przelewy w weekend - ile to trwa? 3 najlepsze sposoby na szybki przelew w sobotę i niedzielę.

Czytając ten poradnik poznasz sporo informacji na temat przelewów w weekend - w piątek, sobotę, w niedzielę. Ile czasu trwa realizacja przelewu? Kiedy pieniądze dojdą na konto odbiorcy? Poznasz też 3 sposoby na ekspresową realizację przelewów w weekend.

Czytaj dalej
26 czerwca 2020
Konto oszczędnościowe bez konta osobistego - gdzie? Czy warto?

Czy warto otwierać konto oszczędnościowe bez konta osobistego? Jakie są najlepsze konta oszczędnościowe bez ror? Odpowiedzi na te pytania poznasz czytając ten wpis.

Czytaj dalej
25 czerwca 2020
Konto prywatne a działalność gospodarcza - czy rachunek osobisty może służyć jako konto firmowe?

Konto osobiste a działalność gospodarcza - czy prowadząc działalność gospodarczą mamy obowiązek zakładać rachunek przeznaczony dla firm?

Czytaj dalej
20 czerwca 2020
Przelew do USA, do Czech, do Niemiec - co należy wiedzieć

Wybraliśmy 3 kraje: USA, Czechy, Niemcy. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat przelewu do USA, Czech i do Niemiec - od numeru konta, przez proces realizacji przelewu. Dowiesz się więcej nt. IBAN, SWIFT/BIC i SEPA.

Czytaj dalej
20 maja 2020
Bankowość elektroniczna - czym jest? Jak ją wykorzystać?

Bankowość elektroniczna to zbiór rozwiązań, które pozwalają na znacznie więcej, niż tylko realizację transakcji online. Poznaj najciekawsze rozwiązania bankowości elektronicznej i dowiedz się, jak wykorzystać je na co dzień.

Czytaj dalej
24 marca 2020
Zostań w domu i bankuj online. 7 praktycznych porad

Kryzys związany z rozwojem epidemii koronawirusa ma ogromny wpływ na nasze codzienne funcjonowanie i przyzwyczajenia. W tym artykule znajdziesz garść praktycznych porad dotyczących bankowości elektronicznej dla początkujących uzytkowników i nie tylko.

Czytaj dalej
27 lutego 2020
Bankowość mobilna w roku 2020. Najciekawsze rozwiązania w aplikacjach mobilnych

Bankowość mobilna zyskuje na znaczeniu i dzisiaj trudno wyobrazić sobie zarządzanie kontem bankowym bez wykorzystania telefonu. Czytając ten tekst dowiesz się więcej o najciekawszych aktualnie dostępnych rozwiązaniach bankowości mobilnej.

Czytaj dalej
23 stycznia 2020
W jakim banku najlepiej założyć konto? (2020)

W jakim banku najlepiej założyć konto? Wcale nie tak łatwo o prostą i jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Wybór będzie zależeć od wielu czynników. W artykule znajdziesz najciekawsze warianty i wyróżniające się konta bankowe.

Czytaj dalej
23 września 2019
Jaki to bank? Zobacz jak sprawdzić bank po numerze konta.

Chcesz zweryfikować bank po numerze konta? Dowiedz się jak sprawdzić z jakiego banku pochodzą środki, w sytuacji kiedy jedyną informacją jaką posiadasz, jest numer konta. Zazwyczaj wystarczy znać tylko 3 wybrane cyfry rachunku bankowego, aby określić do jakiego banku przynależy konto.

Czytaj dalej
27 sierpnia 2019
Zarabianie na bankach – czy jest możliwe? (moja opinia)

Zarabianie na bankach, to hasło które staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Czy na promocjach bankowych rzeczywiście można zarobić? Jeśli tak to ile? Poznaj moją opinię na temat zarabiania na promocjach bankowych.

Czytaj dalej
10 lipca 2019
Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

Mini słowniczek przydatnych pojęć związanych z promocjami bankowymi. Zobacz o czym warto wiedzieć, jeśli planujesz skorzystać z promocji bankowych.

Czytaj dalej

To też może Cię zainteresować

Promocje bankowe

Aktualnie w promocji zyskasz nawet kilkaset złotych otwierając konto.

Zobacz promocje
Ranking Kont Osobistych

Sprawdź aktualny ranking najlepszych kont bankowych.

Sprawdź ranking
Darmowe konta bankowe

Zobacz aktualne zestawienie najtańszych rachunków bankowych.

Sprawdź ranking
chevron-down-circle