Blog o bankowości - witaj!

Blog jest miejscem, gdzie znajdziesz posty o kontach bankowych, promocjach, aplikacjach mobilnych i ciekawych rozwiązaniach, które wiążą się z bankowością.

Poruszamy tematy związane z e-Bankowością oraz wykorzystaniem technologii w bankowości. Bloga możesz odwiedzić w trakcie przerwy kawowej lub w drodze do pracy. Wierzymy, że czas który tutaj spędzisz będzie przyjemny oraz że zdobędziesz sporo przydatnych informacji!

Przeczytaj najnowsze posty

20 kwietnia 2021
Zakładasz swoje pierwsze konto bankowe? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Posiadanie konta bankowego to dzisiaj konieczność. Nie musisz trzymać pieniędzy w domu, zarządzanie budżetem jest łatwiejsze, a usługi bankowości internetowej pozwalają podejmować decyzje finansowe z każdego miejsca na świecie. Jednak, kiedy analizujesz ofertę instytucji finansowych, okazuje się, że do wyboru masz przynajmniej kilkanaście zróżnicowanych ofert kont bankowych i trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Przeczytaj, w jakim banku założyć pierwsze konto i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czytaj dalej
14 kwietnia 2021
Jak założyć konto firmowe w banku? Co jest potrzebne do założenia rachunku?

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i planujesz otworzyć konto firmowe? Proces zakładania rachunku firmowego jest względnie prosty i tak na dobrą sprawę, niewiele różni się od otwierania konta osobistego. Na etapie uzupełniania formularza występują jednak pewne różnice, o których warto wiedzieć jeszcze przed wysłaniem wniosku.

Czytaj dalej
9 kwietnia 2021
Zakładanie firmy w mBank, czyli jak założyć firmę przez stronę banku

Planujesz założenie działalności gospodarczej? Możesz to zrobić na różne sposoby. Jednym z najwygodniejszych jest założenie firmy przez internet. W tym celu możemy uzupełnić wniosek na stronie rządowej lub uzupełnić specjalny formularz na stronie Banku. Taką możliwość daje mBank. W tym artykule dowiesz się, jak założyć firmę w banku, a za przykład posłuży właśnie konto od mBanku.

Czytaj dalej
30 marca 2021
Obowiązek posiadania konta firmowego – czy to ułatwienie dla przedsiębiorcy?

Prowadzenie firmy wymaga dopilnowania wielu formalności. Przedsiębiorca musi spełnić określone warunki, aby uniknąć szeregu nieprzyjemnych konsekwencji np. ze strony urzędu skarbowego. Przy tej okazji warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością posiadania konta firmowego.

Czytaj dalej
23 marca 2021
Konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej - jaki wybrać rachunek dla małej firmy?

Właśnie założyłeś działalność gospodarczą i szukasz rachunku odpowiedniego dla swojej firmy? Może prowadzisz firmę już od jakiegoś czasu, ale do tej pory korzystałeś z konta osobistego? Tutaj dowiesz się, jakie wybrać konto dla firmy jednoosobowej oraz poznasz zalety, związane z posiadaniem rachunku firmowego.

Czytaj dalej
17 marca 2021
Założenie firmy przez internet - ABC zakładania działalności gospodarczej online

Internet daje spore możliwości. Nie jest zaskoczeniem, że może posłużyć również jak narzędzie do zakładania działalności gospodarczej. Tym sposobem można szybko i sprawnie założyć firmę, a dodatkową zaletą jest wygoda związana z tym, że wizyta w urzędzie nie będzie konieczna. W tym artykule dowiesz się jak założyć firmę w 100% online, bez wychodzenia z domu.

Czytaj dalej
12 marca 2021
Jak zrobić przelew internetowy? Wskazówki dla początkujących

Internetowy transfer pieniędzy z konta na konto jest jednym z popularniejszych rozwiązań bezgotówkowych, obecnych na współczesnym rynku. Ma wiele zalet, dzięki czemu codziennie wiele mnóstwo osób decyduje się z niego korzystać. Niektórym może się wydawać, że zrobienie przelewu przez Internet jest kwestią prostą i oczywistą. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy ma za sobą jakiekolwiek doświadczenia w tej kwestii.

Czytaj dalej
9 marca 2021
Wirtualna karta kredytowa, płatnicza, prepaid - przydatne informacje

Wirtualne karty płatnicze zyskują na popularności. To za sprawą wygody, z jaką wiąże się korzystanie z dowolnego rodzaju kart w formie cyfrowej. Kolejną kwestią, jest wzrost popularności płatności mobilnych. Nie od dzisiaj wiadomo, że w bankowości lubimy innowacje, a wirtualne karty to nie tylko komfort, ale również ciekawa nowość, z której mogliśmy korzystać tylko przez ostatnich kilka ostatnich lat.

Czytaj dalej
5 marca 2021
Bank bez opłat za kartę, prowadzenie konta i bankomaty - przegląd możliwości

Jeśli najważniejszym kryterium wyboru konta bankowego, są dla Ciebie opłaty, wtedy będziesz potrzebować konta, korzystając z którego nie poniesiesz kosztów za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą i wypłaty z bankomatów w kraju. Tutaj dowiesz się, jak znaleźć konto, które spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej
24 lutego 2021
Który bank jest najlepszy? Wybrane propozycje

Szukasz banku, który oferuje najbardziej korzystne rozwiązania? Czy wiesz, że wiele banków posiada swoją specjalizację? Sprawdź wybrane propozycje. Dowiedz się, na jakie oferty warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej
16 lutego 2021
Ile trwa założenie konta w banku? Jak długo trzeba czekać

Założenie konta w banku trwa od 15 minut, do kilku dni, a w niektórych przypadkach nawet ponad tydzień. To, ile potrwa zakładanie konta bankowego, zależy przede wszystkim od formy otwarcia rachunku. Dowiedz się, jaką metodą jest najszybciej otworzyć konto.

Czytaj dalej
12 lutego 2021
Karta Visa czy Mastercard - różnice. Którą wybrać?

Zastanawiasz się, czym się różni karta Visa od Mastercard? Szukasz odpowiedzi na pytanie: którą kartę wybrać? W tym miejscu znajdziesz informacje na temat najważniejszych cech, porównanie rozwiązań oraz rekomendacje, co należy uwzględnić podejmując decyzję w kwestii wyboru karty.

Czytaj dalej
9 lutego 2021
Przelew z karty kredytowej na konto - ile kosztuje? Jak go wykonać?

Chcesz zrealizować przelew z karty kredytowej na konto bankowe? Jest to możliwe. Jak to zrobić i na co należy zwrócić uwagę? Czy taka operacja jest opłacalna? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, na temat tego rodzaju przelewu.

Czytaj dalej
5 lutego 2021
Koszty przelewu natychmiastowego - ile wynoszą i jak ich uniknąć?

Miałeś kiedyś potrzebę wysłać gdzieś przelew natychmiastowy, który w ciągu kilkunastu sekund znalazł się na koncie adresata? A może jesteś właśnie w takiej sytuacji? Podpowiadamy jak to zrobić... bez dodatkowych opłat.

Czytaj dalej
1 lutego 2021
Dlaczego karta zbliżeniowa nie działa? Przyczyny

Z pewnością każdy boi się dwóch sytuacji, jakie mogą zdarzyć się w supermarkecie. Uruchomienia bramki przy kasie oraz tego, że okaże się, że karta nie chce przejść i nie można za jej pomocą zapłacić za produkty. Zdarzyło ci się kiedyś aby twoja karta płatnicza nie zadziałała wtedy, gdy poszedłeś do sklepu po podstawowe produkty, chociaż byłeś pewien że masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie?

Czytaj dalej
28 stycznia 2021
Karta zbliżeniowa - jak działa i czy jest bezpieczna?

Karta zbliżeniowa to wygodny sposób na dokonywanie płatności za zakupy, który w Polsce jest szczególnie popularny. Jak działa karta zbliżeniowa, jakie są limity i czy płatności zbliżeniowe są bezpieczne?

Czytaj dalej
26 stycznia 2021
Karta i usługa wielowalutowa - jak działa?

Wybierasz się za granicę? Warto skorzystać z usługi wielowalutowej. Dzięki niej możesz uniknąć dodatkowych opłat za płatności kartą w innym kraju. Tym bardziej, że usługa wielowalutowa zazwyczaj jest darmowa i powoli staje się standardowym rozwiązaniem, dostępnym dla coraz większej liczby użytkowników kont bankowych. Jak to działa?

Czytaj dalej
21 stycznia 2021
Płatności NFC w telefonie - co to jest i jak działa?

NFC pozwala realizować płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem smartfona. Płacenie tym sposobem jest szybkie i bardzo wygodne. Nie należy się również obawiać o bezpieczeństwo transakcji NFC.

Czytaj dalej
18 stycznia 2021
Aplikacja do płacenia telefonem - jakie są możliwości?

Płacenie kartą stało się bardzo popularne. Jest to spowodowane wieloma czynnikami takimi jak wygoda czy bezpieczeństwo. Jedną kartę jest mimo wszystko ukryć łatwiej niż cały plik gotówki. Niemniej jednak branża fintechu intensywnie się rozwija i w ostatnich latach dała ludziom wiele nowych możliwości takich jak płacenie telefonem. Czy możliwość płacenia telefonem zdobędzie aż taką popularność jak płacenie kartą? Jakie zalety ma płacenie telefonem, że warto z tej metody skorzystać?

Czytaj dalej
15 stycznia 2021
Aplikacja Millennium Banku - test aplikacji mobilnej

Aplikacja Millennium Banku, to zaawansowany system do zarządzania kontem bankowym przez telefon. Wyróżnia ją możliwość personalizacji i dostęp do innowacyjnych rozwiązań. Czy jednak stopień komplikacji nie jest zbyt wysoki dla normalnego użytkownika? Przetestowałem to!

Czytaj dalej
14 stycznia 2021
Wypłata z bankomatu bez karty - 2 najlepsze sposoby

Znalazłeś się w sytuacji, gdy potrzebowałeś gotówki, a zapomniałeś karty płatniczej? A może dokonujesz płatności mobilnych i nie nosisz ze sobą karty w ogóle. Jak w takiej sytuacji wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty? Dzisiaj to żaden problem. Wystarczy mieć przy sobie smartfona. Za chwilę poznasz 2 najlepsze sposoby na wypłatę pieniędzy bez karty.

Czytaj dalej
11 stycznia 2021
Wpłata BLIKIEM, czyli jak wpłacać pieniądze na konto bez karty

Klienci niektórych banków mogą wpłacać pieniądze na konto bez użycia karty. Rozwiązaniem, które to umożliwia jest mobilna wpłata BLIKIEM. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się kto i w jaki sposób może wpłacić pieniądze z wykorzystaniem kodu BLIK.

Czytaj dalej
7 stycznia 2021
Jak przelać pieniądze z telefonu na konto? Jak wypłacić pieniądze telefonem?

Smartfony są obecne w naszym życiu niemal codziennie. Coraz częściej korzystany telefonów, także w celu zarządzania pieniędzmi, które zgromadziliśmy w banku. W tym artykule odpowiem na pytania: jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe oraz jak wypłacić pieniądze telefonem?

Czytaj dalej
4 stycznia 2021
Jak sprawdzić stan konta bankowego?

Saldo na rachunku bankowym, najlepiej jest sprawdzić przez internet. Po zalogowaniu się na konto w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Twojego banku, od razu zobaczysz, ile aktualnie posiadasz środków na rachunku. Innym sposobem jest sprawdzenie salda konta w bankomacie.

Czytaj dalej
28 grudnia 2020
Jak założyć konto w mBanku z premią? Fotoinstrukcja 2021 r.

Szukasz informacji jak założyć konto w mBanku? Tutaj dowiesz się jak, krok po kroku, otworzyć konto w mBanku przez internet. Znajdziesz też wskazówki, jak zyskać premię zakładając rachunek w tym banku!

Czytaj dalej
23 grudnia 2020
Bankomaty bez prowizji Revolut - limity wypłat bez opłat

Gdy decydujesz się wybrać Revoluta, otrzymasz możliwość korzystania z wielu usług bez opłat. To przede wszystkim darmowe konto i bezpłatna karta walutowa, z pomocą której możesz dokonywać płatności bez prowizji i wymieniać waluty po kursie międzybankowym. Również jak chodzi o bankomaty, to możesz z nich wypłacać pieniądze bez dodatkowych opłat. Obowiązują jednak pewne limity. Szczegóły poznasz czytając ten tekst.

Czytaj dalej
21 grudnia 2020
Konto Revolut - zakładanie, numer konta, zasilenie i przelewy

Revolut to usługa, która często kojarzy się z kartą walutową. Taka karta pozwala na dokonywanie transakcji na całym świecie po kursie międzybankowym i bez prowizji. Tymczasem Revolut daje znacznie więcej możliwości, do których uzyskamy dostęp po założeniu konta. Tutaj dowiesz jak, wygląda proces zakładania konta w Revolut i poznasz jego najważniejsze cechy.

Czytaj dalej
18 grudnia 2020
Wygodne płatności telefonem Revolut

Płatności zbliżeniowe telefonem są coraz popularniejsze i coraz chętniej z nich korzystamy. Taką opcję wprowadził również Revolut, który jest dostępny w ramach Apple Pay i Google Pay. Jak płacić telefonem z wirtualną kartą Revolut i jakie korzyści zyskujesz, korzystając z tej opcji?

Czytaj dalej
16 grudnia 2020
Karta walutowa Revolut - najważniejsze informacje

Karta walutowa Revolut jest produktem wyróżniającym brytyjski fintech. I chociaż firma oferuje wiele innych usług - rozpoczynając od tworzenia spersonalizowanego budżetu osobistego, na kryptowalutach kończąc - to właśnie płatności kartą na całym świecie są znakiem rozpoznawczym Revoluta. Tutaj dowiesz się więcej na temat cech karty Revolut.

Czytaj dalej
14 grudnia 2020
Revolut - co oferuje brytyjski Fintech dla użytkowników w Polsce? Opinia

Revolut to FinTech, założony w 2015 roku w Londynie. W Polsce zadebiutował w lutym 2018 roku. Początkowo planem Revoluta był wzrost z 40 000 użytkowników do 150 000 przed końcem roku debiutu w Polsce. Tymczasem cel ten udało się osiągnąć już w czerwcu 2018, a dzisiaj Revolut ma ponad 1 milion użytkowników w naszym kraju. Co stoi za sukcesem Revoluta?

Czytaj dalej
10 grudnia 2020
Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Wybrane propozycje

Odpowiedź na pytanie: "gdzie założyć konto osobiste?" nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Różni użytkownicy, mają różne potrzeby. Jedni będą wykorzystywać konto osobiste tylko w podstawowym zakresie, a najważniejszym kryterium okaże się wysokość opłat. Dla innych, konta bankowe będą miały bardzo szerokie zastosowanie i w tym przypadku ważniejsze od kosztów będą usługi dołączone do rachunku czy możliwości aplikacji mobilnej. W tym artykule podpowiadam jak wybrać konto osobiste i przedstawiam kilka ciekawych propozycji.

Czytaj dalej
7 grudnia 2020
Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera? Dostępne możliwości

Potrzebujesz konta bankowego "na już"? Chcesz je założyć przez Internet, najlepiej bez kuriera? To możliwe. Konto online bez kuriera założysz z wykorzystaniem kilku metod. W tym artykule dowiesz się więcej o dostępnych możliwościach. Która z nich jest dla Ciebie najlepsza?

Czytaj dalej
3 grudnia 2020
Jak założyć konto w banku? Sposoby na założenie konta w 2021!

Zastanawiasz się jak założyć konto w banku? Tutaj znajdziesz najlepsze sposoby na zakładanie konta w banku. Szybko, bez wychodzenia z domu i z premią wysokości nawet kilkuset złotych. Czy może tradycyjnie, w oddziale? Jak wolisz? Wyjaśniam co jest potrzebne, żeby otworzyć konto w banku i przedstawiam kilka praktycznych wskazówek, które usprawnią zakładanie konta bankowego.

Czytaj dalej
30 listopada 2020
Ile kosztuje założenie konta w banku, a ile utrzymanie rachunku?

Założenie konta w banku zazwyczaj jest darmowe. Często otwierając konto możesz zyskać w promocji - nawet kilkaset złotych. Jak chodzi o utrzymanie konta w banku, to koszt waha się od 0 do kilkunastu złotych w miesiącu. Dowiedz się, jak uniknąć opłat i zyskać z kontem bankowym.

Czytaj dalej
27 listopada 2020
Aplikacja Santander Mobile - zobacz jak wypadła na teście

Aplikacja Santander Mobile jest łatwa w obsłudze i pozwala w sposób kompleksowy zarządzić kontem w Santander Banku (wcześniej BZ WBK). Poza podstawowymi funkcjami możemy ją wykorzystać także na wiele innych sposobów... Apka Santander Banku nie jest jednak wolna od wad. Sprawdź, jak wypadła na teście!

Czytaj dalej
25 listopada 2020
Jak wybrać konto walutowe dla firm? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad wyborem rachunku walutowego dla Twojej firmy? Dowiedz się w jaki sposób otworzyć firmowe konto walutowe dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i zobacz, na co należy zwrócić uwagę dokonując wyboru takiego rodzaju rachunku.

Czytaj dalej
23 listopada 2020
Jak zabezpieczyć kartę zbliżeniową? Skuteczne sposoby na ochronę karty

Chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć swoją kartę płatniczą z funkcją zbliżeniową? Szukasz sposobów na to, jak zwiększyć ochronę karty? Poznaj kilka skutecznych metod, które zwiększą bezpieczeństwo Twojej karty zbliżeniowej.

Czytaj dalej
20 listopada 2020
Ile czasu ma Urząd Skarbowy na zwrot podatku?

W przypadku deklaracji złożonych elektronicznie, zwrot otrzymasz maksymalnie w ciągu 45 dni licząc od dnia wysłania zeznania oraz w ciągu 3 miesięcy, w przypadku zeznań składanych w formie papierowej. Termin jest liczony najwcześniej od dnia 15 lutego.

Czytaj dalej
18 listopada 2020
Ile można wypłacić z bankomatu? Limity wypłat

Zastanawiasz się, jaka jest maksymalna kwota wypłat z bankomatu? Tutaj dowiesz się ile można wypłacić z bankomatu, poznasz limity i zobaczysz od czego zależy to, ile gotówki możesz wypłacić jednorazowo i w ciągu dnia.

Czytaj dalej
16 listopada 2020
Jak wypłacić pieniądze z bankomatu - szybka instrukcja

Chcesz wiedzieć jak wybrać pieniądze z bankomatu? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Tutaj znajdziesz instrukcję, dzięki której dowiesz się, jak wypłacać pieniądze z bankomatu.

Czytaj dalej
12 listopada 2020
Porównanie płatności mobilnych: Google Pay vs Apple Pay

Czym różnią się płatności mobilne Google od systemu płatności, który dostarcza Apple? Jakie są ich cechy wspólne? Sprawdź porównanie najważniejszych cech!

Czytaj dalej
9 listopada 2020
Jak płacić kartą zbliżeniową?

Użycie karty zbliżeniowej to jedna z częściej stosowanych dzisiaj form płatności. Kartę wystarczy jedynie zbliżyć do terminala płatniczego na odległość kilku centymetrów. Kartą zbliżeniowo bez wpisywania PIN-u zapłacimy za rachunek na kwotę do 100 zł. Dowiedz się więcej na temat tego, jak płacić kartą zbliżeniową z dalszej części artykułu.

Czytaj dalej
5 listopada 2020
Jak przelać pieniądze z telefonu na telefon? 6 sposobów

Teleprzelew (Przelew SMS), to usługa pozwalająca przelać pieniądze z telefonu na telefon. To tylko jeden ze sposobów na realizację takiej transakcji. Tutaj dowiesz się jak działa teleprzelew oraz poznasz alternatywne, jak może się okazać - lepsze sposoby do wykorzystania, żeby za darmo realizować przelew z telefonu na telefon.

Czytaj dalej
2 listopada 2020
Moje ING mobile - test aplikacji

Moje ING, to wysoko oceniana aplikacja, która daje dostęp do wielu rozwiązań. Czy jednak przy tak dużej ilości dodatkowych funkcji, całość nie jest zbyt skomplikowana? Zobacz test i dowiedz się, jak Moje ING Mobile sprawdza się w praktyce!

Czytaj dalej
29 października 2020
Jak płacić iPhonem, urządzeniem z Androidem oraz telefonem bez NFC? (instrukcje)

Nieważne czy korzystasz z iPhone, telefonu z systemem Android czy chcesz dokonać płatności korzystając z telefonu bez NFC - w każdym przypadku możesz zrealizować transakcje. Poznaj praktyczne sposoby, jak to zrobić.

Czytaj dalej
26 października 2020
Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

Tak, płacenie telefonem jest bezpieczne. Jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie, niż płatności zwykłą kartą zbliżeniową. Przeczytaj tej artykuł, żeby dowiedzieć się co wpływa na bezpieczeństwo płatności telefonem.

Czytaj dalej
22 października 2020
Apple Pay - wszystko na temat płatności iPhone

Apple Pay to rozwiązanie przeznaczone na urządzenia z systemem iOS, umożliwiające dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych. Z Apple Pay możesz dokonywać transakcji zbliżeniowych telefonem, zegarkiem Apple Watch oraz płacić za zakupy w internecie i w aplikacjach mobilnych.

Czytaj dalej
19 października 2020
Google Pay (GPay) - płatności mobilne dla Androida

Google Pay to popularny i często wykorzystywany system płatności zbliżeniowych, który działa w Polsce od listopada 2016 (początkowo jako Android Pay). System pozwala na wygodne płatności zbliżeniowe telefonem i zegarkiem. Korzystając z aplikacji możesz też przechowywać swoje karty lojalnościowe, bilety na wydarzenia czy karty pokładowe.

Czytaj dalej
15 października 2020
Gdzie najlepiej wymienić walutę? Euro, Dolar, Funt, Lira Turecka - porównanie ofert

Gdzie najbardziej opłaca się wymienić wymienić Euro, Dolara Amerykańskiego, Funta Brytyjskiego i Lirę Turecką? Porównałem oferty kantorów stacjonarnych, banków i kantorów internetowych. Dowiedz się, gdzie najbardziej opłaca się wymienić walutę i na co zwrócić uwagę dokonując takiej transakcji.

Czytaj dalej
12 października 2020
Czy w kantorze można płacić kartą?

W kantorach jest możliwość płacenia kartą, jednak nie we wszystkich. Podobnie jak w przypadku innych sklepów i punktów usługowych, to czy opcja płatności bezgotówkowych będzie dostępna w kantorze, zależy od decyzji osób odpowiedzialnych za wybrany punkt lub sieć. Płatność kartą w kantorze może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Czytaj dalej
8 października 2020
Czy podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne?

Zazwyczaj podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne. Podanie numer konta i podstawowych danych, wymaganych do realizacji przelewu, nie stanowi zagrożenia. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj dalej
5 października 2020
Karta podarunkowa SODEXO – co warto o niej wiedzieć?

Karty podarunkowe zyskują na popularności. Zarówno są dobrym pomysłem na prezent, jak również jednym ze skuteczniejszych sposobów motywacji pracowników. Takim produktem jest karta podarunkowa SODEXO. Dowiedz się, jak z niej korzystać oraz co zyskuje pracodawca i użytkownik.

Czytaj dalej
1 października 2020
Przelew SWIFT - kompendium wiedzy. Kody BIC banków w Polsce

Przelew SWIFT służy do realizacji przelewów międzynarodowych. Kod SWIFT / BIC, składa się z 8 lub 11 znaków i jest unikalny dla każdego banku. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat przelewów SWIFT, poznasz jego koszty w poszczególnych bankach oraz znajdziesz dane niezbędne do realizacji takiego zlecenia.

Czytaj dalej
28 września 2020
IBAN - co to? Numery banków w Polsce

IBAN to skrót pochodzący od International Bank Account Number, który określa Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Polski IBAN składa się z 28 znaków, gdzie 2 pierwsze to zawsze PL, a pozostałe 26 znaków, to Numer Rachunku Bankowego, który różni się dla każdego odbiorcy. Standard IBAN jest aktualnie wykorzystywany w 78 krajach.

Czytaj dalej
24 września 2020
Przelew SEPA - najważniejsze informacje o przelewie europejskim

Przelew europejski SEPA (ang. Single Euro Payments Area), to sposób na realizację przelewu zagranicznego na konto w banku odbiorcy w krajach UE, EOG i do kilku innych, wybranych krajów (w tym do Wielkiej Brytanii). Taki przelew często jest darmowy, a czas realizacji nie przekracza 1 dnia roboczego.

Czytaj dalej
21 września 2020
Jak płacić telefonem? 4 sposoby na płatność telefonem i ich ocena

Płatności telefonem w ostatnich miesiącach stały się niemal jedną z najważniejszych funkcji naszych smartfonów. Na czym polega płatność telefonem? Jakie są sposoby na to, żeby opłacić zakupy za pomocą smartfona? I co wpływa na to, że płacenie telefonem jest bezpieczne?

Czytaj dalej
17 września 2020
Przelew SORBNET - sposób na transfer dużej kwoty w PLN

SORBNET2 to system płatności wysokokwotowych, który stanowi główny kanał wymiany krajowych zleceń o wysokiej wartości, często powyżej 1 mln zł. Tutaj dowiesz się więcej o zastosowaniu przelewów SORBNET.

Czytaj dalej
14 września 2020
Przelew natychmiastowy - szybki przelew za darmo? To możliwe!

Przelew natychmiastowy - jak nazwa wskazuje - pozwala na ekspresowy transfer środków na konto odbiorcy. Jak wykonać taki przelew za darmo?

Czytaj dalej
10 września 2020
Przelew na telefon BLIK - jak przelać pieniądze na numer telefonu?

Przelew na telefon to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla klientów korzystających z BLIKA. Przelew na numer telefonu pozwala na szybki transfer środków, bez konieczności podawania numeru konta bankowego odbiorcy.

Czytaj dalej
7 września 2020
Etui na kartę płatniczą. Czy to skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą środków?

Płatności zbliżeniowe są coraz popularniejsze, korzystamy z nich coraz częściej ze względu na wygodę i szybkość dokonywania transakcji. Posiadamy wiele kart płatniczych z możliwością płatności zbliżeniowych i istnieje przekonanie, że właśnie za ich pośrednictwem złodzieje mogą pozbawić nas środków z konta. Wiele osób decyduje się więc na etui na karty bankomatowe z zabezpieczeniem, jednak ich skuteczności należy się bardzo dokładnie przyjrzeć.

Czytaj dalej
4 września 2020
Płatności zbliżeniowe: PayPass i Visa payWave - podstawowe informacje, limity, bezpieczeństwo

PayPass i PayWave to rozwiązania pozwalające na dokonywanie zbliżeniowych płatności kartą płatniczą, bez wpisywania kodu PIN. Sprawdź podstawowe informacje na temat tych rozwiązań.

Czytaj dalej
1 września 2020
Masterpass czyli elektroniczny portfel od Mastercard. Najważniejsze informacje

Elektroniczny portfel Masterpass to rozwiązanie od Mastercard, które pozwala w szybki sposób dokonać płatności, bez konieczności wielokrotnego wpisywania numeru karty. Jak działa Masterpass? Czy jest bezpieczny?

Czytaj dalej
27 sierpnia 2020
Banki i sklepy z BLIKIEM - sprawdź gdzie dokonasz transakcji BLIK!

Tutaj znajdziesz zestawienie banków, które udostępniają swoim klientom BLIKA. Dowiesz się z jakiego rodzaju transakcji BLIK mogą korzystać klienci tych banków. Poznasz też przykłady punktów handlowo usługowych, które obsługują BLIKA.

Czytaj dalej
24 sierpnia 2020
Czy można cofnąć przelew? Dowiedz się, jak anulować transfer środków

Popełniłeś błąd w przelewie i chcesz go cofnąć? Dobra wiadomość: w wielu przypadkach jest taka możliwość! Trzeba jednak działać szybko. Tutaj dowiesz się jak cofnąć przelew oraz co zrobić w sytuacji gdy anulowanie przelewu nie będzie możliwe.

Czytaj dalej
20 sierpnia 2020
Express Elixir - sposób na szybki transfer środków na konto

W tym artykule znajdziesz informacje na temat przelewów natychmiastowych Express Elixir. Dowiesz się, jak często realizowane są przelewy w trybie natychmiastowym, jaki jest koszt takiego przelewu, czas realizacji (nie we wszystkich przypadkach środki nie trafią na konto niemal natychmiast) oraz poznasz sposób na realizację przelewu ekspresowego za darmo!

Czytaj dalej
17 sierpnia 2020
Bankomat BLIK - jak wypłacić pieniądze z bankomatu BLIKIEM?

W tym krótkim poradniku dowiesz się jak wypłacić pieniądze BLIKIEM oraz które bankomaty udostępniają taką możliwość. Poznasz koszty, z jakimi wiąże się wypłata pieniędzy z wykorzystaniem BLIKA oraz limity wypłat BLIK.

Czytaj dalej
13 sierpnia 2020
Sesje Elixir i system Elixir. To warto wiedzieć o przelewach bankowych

Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych w złotych, opracowany i obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. Od harmonogramu sesji elixir zależy, kiedy Twój przelew znajdzie się na koncie odbiorcy lub kiedy otrzymasz pieniądze na swoje konto. Tutaj poznasz przydatne informacje związane z realizacją przelewów w PLN.

Czytaj dalej
10 sierpnia 2020
Dotpay - co to? Konsekwencje połączenia z Przelewy24

Dotpay oferuje rozwiązania z zakresu płatności internetowych. Co wyróżnia tę markę? Jakie są konsekwencje połączenia z Przelewy24? O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

Czytaj dalej
5 sierpnia 2020
BLIK - co to jest? Jak płacić BLIKIEM? Kompletny poradnik

BLIK to innowacyjne rozwiązanie, które zostało wprowadzone na rynek na początku lutego 2015 roku i w błyskawicznym tempie zyskało popularność. BLIK pozwala nie tylko na realizację płatności, daje też dostęp do wielu innych, przydatnych funkcji, o których przeczytasz w tym artykule.

Czytaj dalej
1 sierpnia 2020
Aplikacja do kart lojalnościowych

Aplikacja do kart lojalnościowych pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką. Jedyne czego potrzebujesz to telefonu z wbudowanym aparatem i skanerem.

Czytaj dalej
30 lipca 2020
Przelew zagraniczny - ile idzie? Ile kosztuje? Najlepsze sposoby

Jak wysłać pieniądze za granicę? Ile kosztuje międzynarodowy transfer środków? Czy bank to najlepszy wybór do realizacji tego typu transakcji?

Czytaj dalej
28 lipca 2020
FinTech w Polsce - 11 firm, na które warto zwrócić uwagę (+mapa)

FinTech to skrót podchodzący od Financial Technology (technologie finansowe). Wykorzystuje się go w kontekście firm oferujących innowacyjne rozwiązania dla sektora finansowego. Przyjrzałem się temu, jak wygląda branża FinTech w Polsce.

Czytaj dalej
21 lipca 2020
Jak założyć konto walutowe przez internet? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz założyć konto walutowe? Tutaj dowiesz się czym jest takie konto, jakie są najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakładania konta walutowego poznasz też możliwości zakładania kont walutowych (przez internet i w oddziale).

Czytaj dalej
17 lipca 2020
Karta płatnicza dla dziecka

Wiele osób nie widzi sensu wyrabiania karty płatniczej dla dziecka, podczas gdy jest to rozsądne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo.

Czytaj dalej
14 lipca 2020
Ile idzie przelew - jak długo trwa zaksięgowanie przelewu?

Jak dużo czasu potrzeba na realizację przelewów między bankami? Od czego zależy to, jak długo idzie przelew? Jak szybko zrealizować przelew? Sprawdź!

Czytaj dalej
6 lipca 2020
Karta debetowa – co to? Jak z niej korzystać?

Co to jest karta debetowa, jak możemy z niej korzystać i czym różni się od karty kredytowej? W tym poradniku znajdziesz informacje na temat karty debeotwej.

Czytaj dalej
30 czerwca 2020
Przelewy w weekend - ile to trwa? 3 najlepsze sposoby na szybki przelew w sobotę i niedzielę

Czytając ten poradnik poznasz sporo informacji na temat przelewów w weekend - w piątek, sobotę, w niedzielę. Ile czasu trwa realizacja przelewu? Kiedy pieniądze dojdą na konto odbiorcy? Poznasz też 3 sposoby na ekspresową realizację przelewów w weekend.

Czytaj dalej
26 czerwca 2020
Konto oszczędnościowe bez konta osobistego - gdzie? Czy warto?

Czy warto otwierać konto oszczędnościowe bez konta osobistego? Jakie są najlepsze konta oszczędnościowe bez ror? Odpowiedzi na te pytania poznasz czytając ten wpis.

Czytaj dalej
25 czerwca 2020
Konto prywatne a działalność gospodarcza - czy rachunek osobisty może służyć jako konto firmowe?

Konto osobiste a działalność gospodarcza - czy prowadząc działalność gospodarczą mamy obowiązek zakładać rachunek przeznaczony dla firm?

Czytaj dalej
20 czerwca 2020
Przelew do USA, do Czech, do Niemiec - co należy wiedzieć

Wybraliśmy 3 kraje: USA, Czechy, Niemcy. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat przelewu do USA, Czech i do Niemiec - od numeru konta, przez proces realizacji przelewu. Dowiesz się więcej nt. IBAN, SWIFT/BIC i SEPA.

Czytaj dalej
20 maja 2020
Bankowość elektroniczna - czym jest? Jak ją wykorzystać?

Bankowość elektroniczna to zbiór rozwiązań, które pozwalają na znacznie więcej, niż tylko realizację transakcji online. Poznaj najciekawsze rozwiązania bankowości elektronicznej i dowiedz się, jak wykorzystać je na co dzień.

Czytaj dalej
24 marca 2020
Zostań w domu i bankuj online. 7 praktycznych porad

Kryzys związany z rozwojem epidemii koronawirusa ma ogromny wpływ na nasze codzienne funcjonowanie i przyzwyczajenia. W tym artykule znajdziesz garść praktycznych porad dotyczących bankowości elektronicznej dla początkujących uzytkowników i nie tylko.

Czytaj dalej
23 września 2019
Jaki to bank? Zobacz jak sprawdzić bank po numerze konta

Chcesz zweryfikować bank po numerze konta? Dowiedz się jak sprawdzić z jakiego banku pochodzą środki, w sytuacji kiedy jedyną informacją jaką posiadasz, jest numer konta. Zazwyczaj wystarczy znać tylko 3 wybrane cyfry rachunku bankowego, aby określić do jakiego banku przynależy konto.

Czytaj dalej
27 sierpnia 2019
Zarabianie na bankach – czy jest możliwe? (moja opinia)

Zarabianie na bankach, to hasło które staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Czy na promocjach bankowych rzeczywiście można zarobić? Jeśli tak to ile? Poznaj moją opinię na temat zarabiania na promocjach.

Czytaj dalej
10 lipca 2019
Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

Mini słowniczek przydatnych pojęć związanych z promocjami bankowymi. Zobacz o czym warto wiedzieć, jeśli planujesz skorzystać z promocji bankowych.

Czytaj dalej
crosschevron-down-circle