RankingKont.pl - logo

Witaj na eksperckim blogu o bankowości!

Blog jest miejscem, gdzie znajdziesz posty o kontach bankowych, promocjach, aplikacjach mobilnych i ciekawych rozwiązaniach, które wiążą się z bankowością i systemem płatności. Poruszamy tematy związane z e-Bankowością oraz wykorzystaniem technologii w bankowości. Bloga możesz odwiedzić w trakcie przerwy kawowej lub w drodze do pracy. Wierzymy, że czas który tutaj spędzisz będzie przyjemny oraz że zdobędziesz sporo przydatnych informacji!

Przeczytaj najnowsze posty

19 października 2020
Google Pay (GPay) - płatności mobilne dla Androida

Google Pay to popularny i często wykorzystywany system płatności zbliżeniowych, który działa w Polsce od listopada 2016 (początkowo jako Android Pay). System pozwala na wygodne płatności zbliżeniowe telefonem i zegarkiem. Korzystając z aplikacji możesz też przechowywać swoje karty lojalnościowe, bilety na wydarzenia czy karty pokładowe.

Czytaj dalej
15 października 2020
Gdzie najlepiej wymienić walutę? Euro, Dolar, Funt, Lira Turecka - porównanie ofert

Gdzie najbardziej opłaca się wymienić wymienić Euro, Dolara Amerykańskiego, Funta Brytyjskiego i Lirę Turecką? Porównałem oferty kantorów stacjonarnych, banków i kantorów internetowych. Dowiedz się, gdzie najbardziej opłaca się wymienić walutę i na co zwrócić uwagę dokonując takiej transakcji.

Czytaj dalej
12 października 2020
Czy w kantorze można płacić kartą?

W kantorach jest możliwość płacenia kartą, jednak nie we wszystkich. Podobnie jak w przypadku innych sklepów i punktów usługowych, to czy opcja płatności bezgotówkowych będzie dostępna w kantorze, zależy od decyzji osób odpowiedzialnych za wybrany punkt lub sieć. Płatność kartą w kantorze może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Czytaj dalej
8 października 2020
Czy podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne?

Zazwyczaj podawanie numeru konta bankowego jest bezpieczne. Podanie numer konta i podstawowych danych, wymaganych do realizacji przelewu, nie stanowi zagrożenia. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj dalej
5 października 2020
Karta podarunkowa SODEXO – co warto o niej wiedzieć?

Karty podarunkowe zyskują na popularności. Zarówno są dobrym pomysłem na prezent, jak również jednym ze skuteczniejszych sposobów motywacji pracowników. Takim produktem jest karta podarunkowa SODEXO. Dowiedz się, jak z niej korzystać oraz co zyskuje pracodawca i użytkownik.

Czytaj dalej
1 października 2020
Przelew SWIFT - kompendium wiedzy. Kody BIC banków w Polsce

Przelew SWIFT służy do realizacji przelewów międzynarodowych. Kod SWIFT / BIC, składa się z 8 lub 11 znaków i jest unikalny dla każdego banku. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat przelewów SWIFT, poznasz jego koszty w poszczególnych bankach oraz znajdziesz dane niezbędne do realizacji takiego zlecenia.

Czytaj dalej
28 września 2020
IBAN - co to? Numery banków w Polsce.

IBAN to skrót pochodzący od International Bank Account Number, który określa Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Polski IBAN składa się z 28 znaków, gdzie 2 pierwsze to zawsze PL, a pozostałe 26 znaków, to Numer Rachunku Bankowego, który różni się dla każdego odbiorcy. Standard IBAN jest aktualnie wykorzystywany w 78 krajach.

Czytaj dalej
24 września 2020
Przelew SEPA - najważniejsze informacje o przelewie europejskim

Przelew europejski SEPA (ang. Single Euro Payments Area), to sposób na realizację przelewu zagranicznego na konto w banku odbiorcy w krajach UE, EOG i do kilku innych, wybranych krajów (w tym do Wielkiej Brytanii). Taki przelew często jest darmowy, a czas realizacji nie przekracza 1 dnia roboczego.

Czytaj dalej
21 września 2020
Jak płacić telefonem? 4 sposoby na płatność telefonem i ich ocena.

Płatności telefonem w ostatnich miesiącach stały się niemal jedną z najważniejszych funkcji naszych smartfonów. Na czym polega płatność telefonem? Jakie są sposoby na to, żeby opłacić zakupy za pomocą smartfona? I co wpływa na to, że płacenie telefonem jest bezpieczne?

Czytaj dalej
17 września 2020
Przelew SORBNET - sposób na transfer dużej kwoty w PLN

SORBNET2 to system płatności wysokokwotowych, który stanowi główny kanał wymiany krajowych zleceń o wysokiej wartości, często powyżej 1 mln zł. Tutaj dowiesz się więcej o zastosowaniu przelewów SORBNET.

Czytaj dalej

To też może Cię zainteresować

Promocje bankowe

Aktualnie w promocji zyskasz nawet kilkaset złotych otwierając konto.

Zobacz promocje
Ranking Kont Osobistych

Sprawdź aktualny ranking najlepszych kont bankowych.

Sprawdź ranking
Darmowe konta bankowe

Zobacz aktualne zestawienie najtańszych rachunków bankowych.

Sprawdź ranking
chevron-down-circle