Witaj na eksperckim blogu o bankowości!

Blog jest miejscem, gdzie znajdziesz posty o kontach bankowych, promocjach, aplikacjach mobilnych i ciekawych rozwiązaniach, które wiążą się z bankowością i systemem płatności. Poruszamy tematy związane z e-Bankowością oraz wykorzystaniem technologii w bankowości. Bloga możesz odwiedzić w trakcie przerwy kawowej lub w drodze do pracy. Wierzymy, że czas który tutaj spędzisz będzie przyjemny oraz że zdobędziesz sporo przydatnych informacji!

Przeczytaj najnowsze posty

28 września 2020
IBAN - co to? Numery banków w Polsce.

IBAN to skrót pochodzący od International Bank Account Number, który określa Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Polski IBAN składa się z 28 znaków, gdzie 2 pierwsze to zawsze PL, a pozostałe 26 znaków, to Numer Rachunku Bankowego, który różni się dla każdego odbiorcy. Standard IBAN jest aktualnie wykorzystywany w 78 krajach.

Czytaj dalej
24 września 2020
Przelew SEPA - najważniejsze informacje o przelewie europejskim

Przelew europejski SEPA (ang. Single Euro Payments Area), to sposób na realizację przelewu zagranicznego na konto w banku odbiorcy w krajach UE, EOG i do kilku innych, wybranych krajów (w tym do Wielkiej Brytanii). Taki przelew często jest darmowy, a czas realizacji nie przekracza 1 dnia roboczego.

Czytaj dalej
21 września 2020
Jak płacić telefonem? 4 sposoby na płatność telefonem i ich ocena.

Płatności telefonem w ostatnich miesiącach stały się niemal jedną z najważniejszych funkcji naszych smartfonów. Na czym polega płatność telefonem? Jakie są sposoby na to, żeby opłacić zakupy za pomocą smartfona? I co wpływa na to, że płacenie telefonem jest bezpieczne?

Czytaj dalej
17 września 2020
Przelew SORBNET - sposób na transfer dużej kwoty w PLN

SORBNET2 to system płatności wysokokwotowych, który stanowi główny kanał wymiany krajowych zleceń o wysokiej wartości, często powyżej 1 mln zł. Tutaj dowiesz się więcej o zastosowaniu przelewów SORBNET.

Czytaj dalej
14 września 2020
Przelew natychmiastowy - szybki przelew za darmo? To możliwe!

Przelew natychmiastowy - jak nazwa wskazuje - pozwala na ekspresowy transfer środków na konto odbiorcy. Jak wykonać taki przelew za darmo?

Czytaj dalej
10 września 2020
Przelew na telefon BLIK - jak przelać pieniądze na numer telefonu?

Przelew na telefon to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla klientów korzystających z BLIKA. Przelew na numer telefonu pozwala na szybki transfer środków, bez konieczności podawania numeru konta bankowego odbiorcy.

Czytaj dalej
7 września 2020
Etui na kartę płatniczą. Czy to skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą środków?

Płatności zbliżeniowe są coraz popularniejsze, korzystamy z nich coraz częściej ze względu na wygodę i szybkość dokonywania transakcji. Posiadamy wiele kart płatniczych z możliwością płatności zbliżeniowych i istnieje przekonanie, że właśnie za ich pośrednictwem złodzieje mogą pozbawić nas środków z konta. Wiele osób decyduje się więc na etui na karty bankomatowe z zabezpieczeniem, jednak ich skuteczności należy się bardzo dokładnie przyjrzeć.

Czytaj dalej
4 września 2020
Płatności zbliżeniowe: PayPass i Visa payWave - podstawowe informacje, limity, bezpieczeństwo

PayPass i PayWave to rozwiązania pozwalające na dokonywanie zbliżeniowych płatności kartą płatniczą, bez wpisywania kodu PIN. Sprawdź podstawowe informacje na temat tych rozwiązań.

Czytaj dalej
1 września 2020
Masterpass czyli elektroniczny portfel od Mastercard. Najważniejsze informacje.

Elektroniczny portfel Masterpass to rozwiązanie od Mastercard, które pozwala w szybki sposób dokonać płatności, bez konieczności wielokrotnego wpisywania numeru karty. Jak działa Masterpass? Czy jest bezpieczny?

Czytaj dalej
27 sierpnia 2020
Banki i sklepy z BLIKIEM - sprawdź gdzie dokonasz transakcji BLIK!

Tutaj znajdziesz zestawienie banków, które udostępniają swoim klientom BLIKA. Dowiesz się z jakiego rodzaju transakcji BLIK mogą korzystać klienci tych banków. Poznasz też przykłady punktów handlowo usługowych, które obsługują BLIKA.

Czytaj dalej

To też może Cię zainteresować

Promocje bankowe

Aktualnie w promocji zyskasz nawet kilkaset złotych otwierając konto.

Zobacz promocje
Ranking Kont Osobistych

Sprawdź aktualny ranking najlepszych kont bankowych.

Sprawdź ranking
Darmowe konta bankowe

Zobacz aktualne zestawienie najtańszych rachunków bankowych.

Sprawdź ranking
chevron-down-circle