ranking kont - logo serwisu

Konto Internetowe od Alior Banku - analiza oferty

Konto Internetowe w Alior Banku, to alternatywne rozwiązanie dla popularnego Konta Jakże Osobistego. Korzystając z konta internetowego w bardzo prosty sposób unikniesz opłat związanych z rachunkiem, a dodatkowo zyskasz dostęp udogodnień, jakie daje nowoczesna bankowość elektroniczna w Alior.
analiza Konta Internetowego - analiza artykułu

Konto Internetowe - co masz za darmo

Ekspercka wskazówka:
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto Internetowe

analiza Konta Internetowego - analiza artykułu

Alior Bank Konto Internetowe, to rozwiązanie, którego najważniejszą cechą jest... wcale nie możliwość internetowego dostępu do rachunku. Konto internetowe Alior Banku, to rachunek, który cechuje się prostymi warunkami, na jakich można korzystać z konta. Przymiotnik "Internetowe" został tutaj prawdopodobnie użyty właśnie w kontekście tego, że konto udostępnia proste i intuicyjne rozwiązania.

Konto internetowe cechują:

 • proste warunki uniknięcia opłat
 • dostęp do darmowych bankomatów w kraju i za granicą
 • wysoka jakość bankowości internetowej i mobilnej Alior Bank
 • szeroki zakres płatności mobilnych w ofercie: Apple Pay, Google Pay i BLIK.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konta internetowego od Alior Banku, zapoznaj się z dalszą częścią tej analizy.

Konto Internetowe Alior Bank - najważniejsze opłaty

W przeciwieństwie do flagowej oferty Alior Banku - Konta Jakże Osobistego - rachunek "Konto Internetowe" cechują bardzo łatwe do uniknięcia opłaty. Jest to jedna z największych zalet konta internetowego. Najważniejsze opłaty, kształtują się w sposób następujący:

 • 0 zł za prowadzenie konta, bez konieczności spełniania warunków
 • 0 / 6 zł - opłata za kartę - możesz jej uniknąć, gdy dokonasz płatności kartą na łączną kwotę minimum 300 zł w miesiącu. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, nie poniosą opłaty za kartę, bez konieczności spełniania warunku aktywności.
 • 0 / 5 zł - opłata za wypłaty z bankomatów. Darmowe są wypłaty w bankomatach Alior Banku oraz sieci Euronet, jeśli wypłacamy co najmniej 100 zł. W przypadku urządzeń innych sieci, prowizja wynosi 5 zł. Bezpłatne są również wypłaty z bankomatów za granicą, dotyczy to jednak prowizji banku. Uwaga! Wypłacając pieniądze kodem BLIK, możesz bez opłat korzystać z wszystkich bankomatów w kraju!

Więcej informacji na temat najważniejszych opłat dla tego rachunku, znajdziesz w tabeli poniżej, gdzie zebraliśmy najbardziej istotne informacje na temat kosztów związanych z tym rachunkiem.

opłaty - ikona

Konto Internetowe od Alior Bank: najważniejsze opłaty

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - krajowe przelewy internetowe
 • 3 / 5 zł - przelew natychmiastowy w kwocie do 1000 zł / powyżej 1000 zł
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości internetowej
 • 0 zł - polecenie zapłaty w bankowości internetowej
 • 8 zł - przelew europejski SEPA
 • 15 - 70 zł - przelew zagraniczny (opłata zależy od kwoty, sposobu realizacji i trybu przelewu)
 • 0 / 32 zł - przelew SORBNET powyżej / poniżej 1 mln PLN


Karta płatnicza

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej (MasterCard Debit)
 • 0 / 6 zł - obsługa karty płatniczej
 • 0 zł - zmiana kodu PIN w bankowości Internetowej

Dokonaj transakcji na kwotę min. 300 zł w miesiącu, żeby uniknąć warunkowej opłaty za kartę.


Bankomaty i wpłatomaty

 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach Alior Banku
 • 0 / 5 zł - wypłata gotówki w bankomatach Euronet w kwocie min. 100 zł / poniżej 100 zł
 • 5 zł - wypłata gotówki w bankomatach innych sieci oraz innych banków
 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą (prowizja banku)
 • 5 zł - wypłata gotówki w ramach usługi cashback
 • 5 zł - wypłata gotówki BLIKIEM
 • 5 zł - wypłata gotówki w oddziale banku
 • 0,35% / 0,6% min. 1 zł - wpłata gotówki we wpłatomacie sieci Planet Cash / w pozostałych wpłatomatach
 • 0 zł - wpłata gotówki BLIKIEM

Komentarz do opłat

To właśnie niskie opłaty mają być jedną z największych zalet konta internetowego Alior Banku i tak w rzeczywistości jest. Brak opłat za prowadzenie konta czy obsługę karty debetowej przy spełnieniu prostych warunków aktywności, należy zaliczyć do dużych plusów rachunku.

Zaletą oferty, jest możliwość skorzystania z bankomatów w kraju i za granicą bez opłat. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że o ile wypłacając pieniądze zwykłą kartą nie zapłacimy prowizji korzystając z tylko z niektórych urządzeń, tak w przypadku BLIKA, zarówno wypłaty jak i wpłaty gotówki są bezwarunkowo darmowe. Warto więc korzystać z tej usługi i wypłacać pieniądze bez opłat - wszędzie.

Pamiętaj też, że choć opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą nie występują po stronie banku, to operator bankomatu może naliczyć prowizję. Kosztów przewalutowania możesz uniknąć korzystając z karty z usługą wielowalutową, która jest dołączona do rachunku bez dodatkowych opłat.

Najważniejsze cechy konta internetowego

To właśnie korzystne warunki związane z prowadzeniem konta (brak opłat) należą do największych zalet rachunku od Alior Banku. Konto jest warunkowo darmowe, a warunek aktywności polegający na dokonaniu płatności kartą jest prosty do spełnienia.

Konto internetowe nie tylko z nazwy

Konto jest "internetowe" nie tylko z nazwy. Użytkownicy tego rachunku otrzymają dostęp do wysoko ocenionej aplikacji Alior Mobile. Apka posiada bardzo dobrą średnią ocen:

 • 4,4 / 5 przy 40 tysiącach ocen w wersji dla Androida
 • 4,6 / 5 przy 36 tysiącach ocen w wersji na iOS.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i przede wszystkim ułatwia zarządzanie rachunkiem. Do jej najważniejszych funkcji należą:

 • możliwość sprawdzenia salda rachunku oraz historii transakcji,
 • realizacja przelewów i autoryzacja płatności,
 • płatności BLIKIEM, realizacja przelewów na telefon i możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów przy użyciu kodu BLIK,
 • możliwość zarządzania kartami do rachunku,
 • kontakt z infolinią banku bezpośrednio przez apkę, bez konieczności dodatkowej autoryzacji,
 • dostęp do innych produktów banku.

Wygodne płatności mobilne

Użytkownicy konta internetowego zyskają dostęp do kompletnej gamy możliwości związanych z płatnościami mobilnymi. Rachunek pozwala skorzystać z:

 • BLIKA - bezpieczne i wygodne płatności w sklepach stacjonarnych oraz w internecie z wykorzystaniem sześciocyfrowego kodu. BLIK pozwala również na realizację przelewów na numer telefonu, wypłaty i wpłaty z bankomatów.
 • Google Pay - kartę do rachunku, możesz dodać do systemu płatności mobilnych dla użytkowników korzystających z urządzeń z Androidem. GPay tworzy wirtualną kopię Twojej karty ze zmienionym numerem, dzięki czemu możesz bezpiecznie płacić przy użyciu telefonu.
 • Apple Pay - odpowiednikiem Google Paya na urządzenia z systemem iOS, jest Apple Pay. Jeśli posiadasz iPhone, wtedy również nie będzie problemu, żeby dodać kartę do telefonu i dokonywać bezpiecznych płatności przy użyciu telefonu.

Karta do konta z usługą wielowalutową

Jeśli już o karcie do konta mowa, przyjrzymy się teraz najważniejszym cechom karty Debit MasterCard, która jest dołączona do konta internetowego w Alior Banku.

Korzystaj z usługi wielowalutowej

Dużym udogodnieniem dla użytkowników karty debetowej dołączonej do konta internetowego, jest usługa wielowalutowa. Pozwala ona na dokonywanie płatności w najpopularniejszych walutach: EUR, USD, GBP bez kosztów przewalutowania. Usługa jest dostępna bez dodatkowych opłat. Prowadzenie kont wielowalutowych jest również darmowe.

Konto internetowe Alior Bank - opinia eksperta

Konto Internetowe jest alternatywą dla flagowego rachunku - Konta Jakże Osobistego, które znajdziemy w portfolio tego samego banku, a oceniając Konto Internetowe, warto zrobić w odniesieniu właśnie do popularnego rachunku oferowanego przez bank.

Co ciekawe, "internetowy" wariant konta, wcale nie wyróżnia się niczym specjalnym jak chodzi o funkcje typowo... cóż, internetowe. Otrzymujemy solidną ofertę, z dostępem do wysoko ocenionej bankowości mobilnej i szerokiej gamy płatności mobilnych. Korzystając z tego rachunku, zapłacimy przy użyciu kodu BLIK, Google Pay oraz Apple Pay. To znaczne zalety konta, ale jednocześnie nic, co wychodzi ponad dzisiejsze standardy.

analiza konta internetowego od Alior Banku
Dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych, to standard w przypadku nowoczesnych rachunków bankowych.

Dużym plusem rachunku są opłaty. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, w łatwy sposób unikniemy warunkowej opłaty za kartę do konta. Ofertę uzupełniają darmowe wypłaty z bankomatów Alior i sieci Euronet (w kwocie min. 100 zł). Uwaga - bezpłatne wypłaty, jak również wpłaty gotówki na konto, są możliwe z wszystkich bankomatów w kraju, jeśli wykorzystujemy w tym celu kod BLIK, który możemy wygenerować w aplikacji mobilnej.

Jeśli miałbym się na siłę do czegoś przyczepić, to wad szukałbym w braku dostępu do usług dodatkowych. Jest to jednak oferta, której główną cechą są niskie koszty, toteż różnego rodzaju "fajerwerki" w sposób oczywisty będą mocno limitowane.

Jak założyć konto internetowe w Alior Banku?

Kiedy już zdecydujesz się otworzyć rachunek, wtedy może pojawić się pytanie "jak założyć konto osobiste?". Możesz to zrobić w 100% online. Najpierw wypełnij prosty formularz na stronie banku, uzupełniając go o swoje dane.

Następnie potwierdź swoją tożsamość. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 1. Wykonując przelew weryfikacyjny z innego banku
 2. Podpisując umowę na spotkaniu z kurierem.

Ze względu na fakt, że dostępność tej pierwszej metody dość mocno ograniczona, rekomendujemy wykorzystanie tego drugiego sposobu.

Alternatywne propozycje dla Konta Internetowego

Ten rachunek nie spełnia Twoich oczekiwań? Wybraliśmy dla Ciebie 3 alternatywne rozwiązania podobne do tego konta. Dowiedz się więcej czytając analizę:

Przeanalizowaliśmy też podobne konta:

Konto i karta dla Graczy LOL od Alior Banku - analiza oferty

Konto dla graczy od Alior Bank, to specjalny wariant rachunku osobistego, pozwalający odnieść korzyść osobom grającym w LOL (League of Legends). W ramach tej oferty zyskasz unikatową kartę z wizerunkiem Ashe, bohaterki League of Legends oraz możliwość uzyskania 1380 Riot Points do League of Legends w każdym miesiącu.

Konto bez Granic w PKO BP - analiza oferty

Konto Bez Granic w PKO BP to rachunek, którego użytkownicy mogą sporo zyskać. Korzyści mają odczuć szczególnie osoby podróżujące. To wszystko przy jednorazowej opłacie 17,9 zł w miesiącu. W zamian klienci otrzymają dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czy PKO Konto bez Granic się opłaca? Sprawdźmy!

Konto za Zero w PKO BP - analiza rachunku

PKO Konto za Zero, to rachunek, z którego można korzystać bez opłat, przy spełnieniu warunku aktywności. Wypłacaj gotówkę za darmo BLIKIEM z wszystkich bankomatów w Polsce. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać z rachunkiem od PKO BP.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - analiza rachunku

Konto dla Ciebie, to warunkowo darmowy rachunek bankowy. Klub rabatowy, automatyczne oszczędzanie CAsaver, karta wielowalutowa i dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe - to wybrane usługi, z których możesz skorzystać bez opłat, gdy zdecydujesz się wybrać ten rachunek.

CitiKonto - nowa odsłona konta od Citi Handlowy

CitiKonto, to nowa, "rewolucyjna" odsłona konta osobistego w banku Citi Handlowy. Rewolucja w tym wydaniu, to bezwarunkowy brak opłat za konto, kartę, darmowe bankomaty oraz trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu bez opłat. Użytkownicy tego rachunku mogą również liczyć na dodatkowe korzyści.
pushpinquestion-circle