logo serwisu Ranking Kont porównującego najlepsze oferty produktów finansowych oraz udostępniającego wartościowe i unikalne opracowania

Konto Przekorzystne w Pekao SA

opis konta osobistego

Pekao Konto Przekorzystne - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 zł

Prowadzenie rachunku

0 / 4 zł

Karta płatnicza

0 zł / 2,3% min. 5 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew internetowy

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zlecenie stałe
Jak uniknąć opłat?
 • Zapewnij wpływy na kwotę min. 500 zł i dokonaj 1 transakcji kartą/mies.
 • Bankomaty Pekao i pierwsze 5 wypłat w miesiącu z innych bankomatów w kraju bez opłat. W pozostałych przypadkach Bank naliczy prowizję.
Aktualna promocja
Zyskaj 250 zł
Krótko o rachunku - podsumowanie najważniejszych informacji:
Cechy rachunku
cecha - ikona 1

Uniknij wszystkich opłat

cecha - ikona 2

Aplikacja PeoPay

cecha - ikona 3

Teraz zyskaj premię

cecha - ikona 4

Otwórz konto przez selfie

Ten rachunek wyróżniają korzystne warunki finansowe i możliwość skorzystania z przydatnych rozwiązań. Teraz jest dostępna ciekawa oferta promocyjna: możesz zyskać 250 zł premii i nawet 8% na koncie oszczędnościowym.

Pekao konto osobiste - analiza rachunku
status aktualizacji ikona
Ten opis dawno nie był aktualizowany.
Dążymy do utrzymania aktualności informacji na stronie. Należy jednak zauważyć, że opis ten nie był od dawna aktualizowany i może zawierać nieaktualne dane. Przewidywana data aktualizacji: maj 2023.

Konto Przekorzystne znajdziemy w ofercie Banku Peako SA. Jest to uniwersalny rachunek bankowy, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. Warunek uniknięcia opłat jest względnie prosty.

Jeśli chcesz uniknąć opłat ten rachunek, zapewnij wpływy na kwotę 500 zł w miesiącu i dokonaj przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą. Unikniesz wtedy warunkowej opłaty za prowadzenie rachunku i kartę płatniczą.

Wypłaty z bankomatów Banku Peako są darmowe. Jeśli spełnisz opisany warunek aktywności, wtedy także możesz dokonać 2 wypłat w ciągu miesiąca z innych bankomatów w kraju, bez prowizji. Przy spełnieniu tego warunku, bank nie pobierze prowizji za wypłatę gotówki za granicą. 

Korzystając z tego rachunku, możesz dokonywać płatności mobilnych zbliżeniowo, z wykorzystaniem aplikacji PeoPay oraz płacić wykorzystując Apple Pay i BLIK. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość utworzenia konta przez selfie. Proces odbywa się w 100% zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Najważniejsze cechy rachunku

Uniknij opłat

Spełnij warunki aktywności, aby uniknąć opłat za prowadzenie rachunku i kartę oraz wypłacać pieniądze z bankomatów w kraju i zagranicą bez prowizji Banku.

Karta wielowalutowa

Korzystaj z karty za granicą bez prowizji banku za transakcje.

Program lojalnościowy - preferencyjne warunki

Dołącz do programu Mastercard Bezcenne Chwile i zyskuj punkty dokonująć zakupów z kartą Pekao.

Płatności zbliżeniowe

Dokonuj płatności wykorzystując: Apple Pay, płatności w aplikacji PeoPay, BLIK, Garmin Pay, FitBit Pay.

Karta płatnicza - wybierz wizerunek

Wybierz jeden z 77 wizerunków karty płatniczej i korzystaj z niej bez opłat.

Teraz zyskaj w promocji

Teraz otwierając rachunek w promocji, możesz zyskać dodatkową premię.

Ogólnie o rachunku

analiza Konta Przekorzystnego
"Żubr" to symbol Banku Pekao. Źródło: Pekao SA

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna - to polski bank uniwersalny, założony w 1929 roku. Bank jest notowany na GPW od 1998 roku. W roku 2017 zarząd nad bankiem z rąk UniCredit, przejęły spółki Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PZR), w efekcie czego nastąpił rebranding i powrót do logo z żubrem (stąd też popularne hasło reklamowe banku - "ten z żubrem").

Rachunek Banku Pekao (to skrót od pełnej nazwy), to oferta na którą na pewno warto zwrócić uwagę. Pierwszym argumentem są niskie i łatwe do uniknięcia opłaty. Możesz też zyskać dostęp do darmowych bankomatów w kraju (przy spełnieniu warunku aktywności 2. pierwsze wypłaty w miesiącu są darmowe). Bankomaty za granicą są darmowe (bank nie pobierze prowizji za wypłaty poza granicami).

Konto Przekorzystne Promocja

Podpowiedź: Ten rachunek szczególnie warto otworzyć w okresie promocji. Bank oferuje wtedy premię za otwarcie rachunku, promocyjne oprocentowanie na lokacie lub koncie oszczędnościowych. W ostatnim okresie Bank aktywnie promuje rachunek dlatego warto zwrócić uwagę na aktualną ofertę promocyjną dołączoną do rachunku. Możesz wtedy zyskać korzystną premię.

Jak uniknąć opłat?

 • Zapewnij wpływy na kwotę min. 500 zł/mies.
 • Dokonaj przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu kartą.
 • Spełnienie powyższych warunków aktywności pozwala na dokonanie dwóch wypłat z bankomatów w kraju bez opłat oraz korzystanie z bankomatów za granicą bez prowizji banku.
 • Bankomaty własne Banku są zawsze darmowe

Ofertę Banku Pekao uzupełnia bankowość elektroniczna z aplikacją mobilną PeoPay, karta wielowalutowa do konta oraz program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile. Korzystając z tego konta dokonasz płatności mobilnych za pośrednictwem aplikacji PeoPay, BLIK oraz z wykorzystaniem Apple Pay, a także płatności zegarkiem Garmin Pay i Fitbit Pay. 

W dalszej części przyjrzę się bliżej tym cechom. Teraz jednak zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy opłatach.

Konto Przekorzystne - opłaty

Konto, przelewy
Karta, bankomaty
Więcej...
 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł - opłata za przelew natychmiastowy Express Elixir przez internet
 • 0 zł - karta w standardowej szacie graficznej - wydanie
 • 5 zł - karta w niestandardowej szacie graficzna - wydanie
 • 0 zł / 4 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych

Opłata za kartę nie zostanie pobrana jeśli w poprzednim miesiącu wpłynęło na konto 500 zł i została dokonana jedna transakcja bezgotówkowa.

 • 0 zł - wypłaty w bankomatach Banku Pekao (bezwarunkowo darmowe)
 • 0 zł / 2,3% min. 5 zł - wypłata z bankomatów innych, niż Banku Pekao, w kraju
 • 0 zł / 2,3% min. 5 zł - wypłata z bankomatów innych, niż Banku Pekao, za granicą
 • 0,99 zł - wypłata gotówki w ramach usługi Cash Back

Bank nie pobierze opłaty za pierwsze 2 wypłaty w miesiącu z bankomatów innych niż Banku Pekao w kraju oraz za wszystkie wypłaty za granicą, jeśli w poprzednim miesiącu wpłynęło na konto 500 zł i została dokonana jedna transakcja bezgotówkowa.

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 zł - przelew SEPA w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - opłata za powiadomienia w bankowości internetowej, mobilnej oraz e-mail
 • 0,2 zł - opłata za powiadomienia SMS

Karta płatnicza do konta

Decydując się na ten rachunek, możesz wybrać dwie karty - Kartę Rewolucyjną MasterCard i / lub Kartę Visa Debit Gold. W tej recenzji koncentrujemy się na Karcie Rewolucyjnej.  

Karta Rewolucyjna (3)
Karta Rewolucyjna (2)
Karta Rewolucyjna (1)

Pewnego rodzaju ciekawostką, związaną kartą płatniczą dołączoną do Konta Przekorzystnego w Banku Pekao, jest fakt, że do wyboru mamy ponad 70 wizerunków karty. Można wybrać kartę z wizerunkiem miasta, do wyboru są też znaki zodiaku, polskie krajobrazy, zwierzęta i coś specjalnego dla młodzieży. Wydanie karty z niestandardowym wizerunkiem to koszt 5 zł. W przypadku gdy grafika nie ma dla Ciebie aż tak dużego znaczenia możesz wybrać kartę ze standardową grafiką, a koszt wydania tej karty to 0 zł.

Wydawca karty
Mastercard
Opłata miesięczna za kartę
0 / 4 zł
Warunek uniknięcia opłaty
Zapewnienie wpływów na kwotę min. 500 zł w miesiącu oraz dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej kartą w miesiącu.
Płatności mobilne
Płatności w aplikacji PeoPay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay.
3-D secure - bezpieczne płatności online
TAK
Usługi dodatkowe
Karta wielowalutowa, nagrody w programie Mastercard Bezcenne Chwile (zyskasz 2x więcej punktów dokonując płatności tą kartą).

Płatności za granicą z kartą rewolucyjną

Karta rewolucyjna Mastercard Debit FX dołączona do Konta Przekorzystnego jest kartą, która zapewnia szereg korzyści dla osób, które podróżują za granicę. 

W pierwszej kolejności nie należy posiadać kont walutowych, bo wszystko trzymamy w obszarze jednego konta. Dzięki tej karcie unikniesz wymieniania walut w kantorze.

W kraju i za granicą możesz korzystać z jednej i tej samej karty. To znaczy, że za usługę wielowalutową nie ponosisz dodatkowych opłat. W praktyce działa to w ten sposób, że z karty możesz korzystać w kraju w - nazwijmy to "standardowym" trybie. W przypadku gdy wybierasz się za granicę, dalej używasz tej samej karty, dokonując transakcji walutowych.

Jeśli natomiast chodzi o płatności walutowe, to z konta możesz zapłacić w walutach EUR, USD, GBP oraz CHF. Bank nie pobiera dodatkowych opłat ani prowizji za transakcje dokonywane w tych walutach, a rozliczenie odbywa się po średnim kursie Mastercard. 

Bank oferuje jeszcze jedną, ciekawą korzyść, dla użytkowników Konta Przekorzystnego podróżujących za granicę. W przypadku spełnienia warunku aktywności, który powiedzmy wprost - jest bardzo łatwy - możesz korzystać z bankomatów za granicą bez prowizji Banku. W tym przypadku Bank nie pobierze opłaty za wypłatę z bankomatu za granicą.

Konto Przekorzystne Pekao - dobre rozwiązanie dla podrózników
Wygodne płatności zagraniczne z kartą Pekao SA

Te wszystkie cechy sprawiają, że oferta konta osobistego w Pekao, jest atrakcyjna dla użytkowników, którzy podróżują za granice. Warunki uniknięcia opłat są proste, możesz korzystać z karty walutowej bez prowizji za transakcje i wreszcie, wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą bez prowizji pobieranej przez Bank. 

Nawet 5x więcej punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile

Z kartą rewolucyjną, możesz zyskać 5x więcej punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Zacznijmy jednak od początku...

Mastercard Bezcenne Chwile to program lojalnościowy dla klientów, którzy posiadają karty płatnicze Mastercard (czyli np. właśnie Karta Rewolucyjna). Dokonując płatności w punktach handlowo-usługowych oraz za zakupy internetowe kartą, otrzymujesz nagrody.

Wśród partnerów programu można znaleźć marki jak np. Carrefour, CinemaCity, RTV Euro AGD, Decathlon, Diverse, merlin.pl i wiele innych. Łącznie partnerów programu jest ponad 70. Dokonując transakcji w tych punktach i płacąc kartą, otrzymasz premię w postaci punktów, które później możesz wymieniać na nagrody.

I teraz uwaga. Korzystając z karty rewolucyjnej lub dokonując płatności aplikacją PeoPay, zyskujesz możęsz zyskać kilkakrotnie więcej punktów - nawet 5x więcej niż standardowo! Szczegóły znajdziesz na tej stronie Banku Pekao.

Warto także obserwować oferty promocyjne dołączone do Konta Przekorzystnego. W ostatnim czasie pojawiają się promocje, w których za samą rejestracje w programie możesz zyskać 50 zł. Więcej informacji o programie Mastercard Bezcenne Chwile znajdziesz na tej stronie bezcennechwile.mastercard.pl.

Cechy bankowości elektronicznej

Nowy serwis internetowy Pekao24 oraz aplikacja mobilna PeoPay, to argumenty, działające na korzyść Pekao.

Bankowość internetowa Pekao24

Konto Przekorzystne Pekao - dobre rozwiązanie dla podrózników
Pekao24. Źródło: Pekao SA

Serwis internetowy Pekao24 pozwala w wygodny sposób kontrolować finanse oraz obserwować operacje na rachunku.

W Pekao24 możesz zdalnie - bez kontaktu z infolinią czy wizytą w oddziale banku - odzyskać hasło do logowania lub odblokować dostęp do konta. W łatwy sposób sprawdzisz listę operacji, która zawiera wszystkie transakcje na Twoich kontach i kartach.

Uzyskasz dostęp do podstawowych usług związanych z Twoim kontem bankowym. Zrealizujesz zwykły przelew, przelew natychmiastowy Express Elixir i wymienisz waluty w Kantorze Pekao24.

Serwis internetowy Banku Pekao pozwala na przegląd wpływów i wydatków, pogrupowanych na różne kategorie. Możesz zobaczyć też listę Twoich płatności - wybór pleceń przelewów wraz z listą odbiorców i nadchodzącymi płatnościami.

Aplikacja mobilna PeoPay

apliakcja PeoPay
Aplikacja PeoPay. Źródło: Pekao SA

Aplikacją PeoPay wygodny sposób możesz zarządzić rachunkiem przez telefon. Daje ona dostęp do podstawowych funkcji związanych z Twoim rachunkiem bankowym. Po zalogowaniu, na ekranie głównym, zobaczysz najważniejsze informacje związane z Twoim rachunkiem. Sprawdzisz saldo konta, zobaczysz historię transakcji, uzyskasz dostęp do oferty Banku.

W aplikacji możesz w łatwy sposób zrealizować przelewy (w tym przelewy na numer telefonu) i zapłacić za zakupy online. Do aplikacji zalogujesz się za pomocą odcisku palca, a także FaceID (na urządzaniach, na których ta opcja jest dosepna) lub kodem PIN. Aplikacja PeoPay pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu, co w tym przypadku jest szczególnie ważne (już za chwilę dowiesz się dlaczego). 

Aplikacja dołączona do Konta Przekorzystnego, to minimalistyczne i funkcjonalne rozwiązanie. I choć aktualnie ta aplikacja nie jest aż tak bardzo zaawansowana, jak niektóre inne mobilne aplikacje bankowe, to na pewno Bank Pekao nie chce zostać za konkurencją i wytrwale dąży do polepszenia jakości usług mobilnych. Czekamy, na to, co przyniosą kolejne wersje tej aplikacji.

Płatności mobilne w Banku Pekao

Rozwiązania oferowane przez Bank pozwalając na dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu i aplikacji mobilnej. Małą rysą jest fakt braku płatności Google Pay.

Korzystając z Konta Przekorzystnego, możemy dokonywać płatności mobilnych wykorzystując w tym celu: Apple Pay - dla użytkowników korzystających z systemu iOS; BLIK, Garmin Pay, FitBit Pay (to płatności zbliżeniowe zegarkiem) oraz płatności zbliżeniowe aplikacją PeoPay.

Bank Pekao nie oferuje aktualnie dostępu do płatności Google Pay. Tutaj ważną funkcję pełni aplikacja PeoPay, która może być zamiennikiem dla systemu Google Pay. Proces płatności z wykorzystaniem PeoPay jest bardzo prosty. Wystarczy odblokować telefon i zbliżyć do terminala płatniczego. Wcześniej należy jeszcze aktywować płatności zbliżeniowe w aplikacji.

Opinia i podsumowanie

Pekao SA konto dla klientów indywidualnych, to rachunek korzyść którego przemawia sporo argumentów, choć nie jest to oferta bez wad.

Dużym plusem jest możliwość uniknięcia wszystkich opłat, w łatwy sposób. Wystarczy spełnienie prostego warunku - jest nim zapewnienie wpływów na kwotę 500 zł i dokonanie jednej transakcji kartą w miesiącu, aby móc uniknąć warunkowych opłat. Wtedy zyskamy też możliwość dwóch wypłat w miesiącu z innych bankomatów, niż Banku, bez dodatkowych opłat. Osoby poniżej 26 roku życia w ogóle nie muszą się martwić o spełnianie warunków aktywności.

Dzięki karcie wielowalutowej, jest to dobra oferta dla osób podróżujących za granicę, ponieważ w wybranych walutach zapłacimy bez kosztów przewalutowania.

Plusem rachunku jest bankowość elektroniczna - system bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacja PeoPay - które ulegają regularnym usprawnieniom. Korzystając z usług bankowości elektronicznej uzyskamy dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych, a brak Google Pay rekompensują płatności zbliżeniowe PeoPay. 

Uważam, że ten rachunek to oferta, która szczególnie może zainteresować osoby poszukujące kompromisu, między niskimi kosztami związanymi z kontem i dostępu do rozmaitych funkcjonalności dołączonych do rachunku. Dlaczego tak sądzę? Argument numer jeden: w łatwy sposób można uniknąć wszystkich opłat. Numer dwa: w promocji konta można zyskać premię, a także bonusowo oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę. Dodatkowo wybierając rachunek osobisty w tym Banku uzyskamy dostęp do ciekawych funkcji dodatkowych, dołączonych do rachunku.


Cechy wyróżniające Konto Pekao

Uniknij wszystkich opłat
Spełnij prosty warunek aktywności, aby uniknąć wszystkich opłat, a także zyskać dostęp do darmowych bankomatów w kraju (2 wypłaty w miesiącu) oraz za granicą (nielimitowane korzystanie z bankomatów za granicą bez prowizji Banku).
Karta wielowalutowa
Korzystaj z karty wielowalutowej (karty rewolucyjnej) za granicą, nie ponosząc żadnych opłat za transakcje walutowe.
Płatności zbliżeniowe
Płatności: Apple Pay, BLIK, płatności zbliżeniowe PeoPay, Garmin Pay i Fitbit Pay (płatności zegarkiem). Brak płatności Google Pay rekompensują płatności w aplikacji PeoPay.
Bankowość elektroniczna
Bankowość elektroniczna z serwisem bankowości internetowej Pekao24 i aplikacja mobilną PeoPay.
Oferta promocyjna
Skorzystaj z promocji, zyskaj premię i dodatkowe nagrody.

Udostępnij ten wpis:

starpictureuserspushpinsmartphoneearthcrosschevron-upcheckmark-circle