logo serwisu Ranking Kont porównującego najlepsze oferty produktów finansowych oraz udostępniającego wartościowe i unikalne opracowania

Konto Przekorzystne w Pekao SA - analiza oferty

Pekao konto osobiste - analiza rachunku

Przeanalizowaliśmy konto osobiste w Pekao

DALEJ
Przejdź do Banku

Konto Przekorzystne - dużo za darmo

Spełniam warunkiNie spełniam warunków
DALEJ
Przejdź do Banku
Warunki uniknięcia opłat
Płatności mobilne
ikona aplikacji

Test Aplikacji PeoPay pomógł nam trafniej ocenić ten rachunek

obrazek przedstawiający ekran logowania do aplikacji PeoPayobrazek przedstawiający ekran historii płatności w aplikacji PeoPayobrazek przedstawiający kartę banku Pekao dodaną do Apple Pay
Wnioski z testu
Więcej o Koncie Przekorzystnym
analiza produktu - intro

Konto Przekorzystne jest rachunkiem, który znajdziesz w ofercie Banku Peako SA. To uniwersalny rachunek bankowy, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców z prostym warunkiem uniknięcia opłat.

Jak korzystać z Konta Przekorzystnego za darmo?

Zapewnij wpływy na kwotę 500 zł w miesiącu i dokonaj przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą. W ten sposób unikniesz wtedy warunkowej opłaty kartę, która wynosi 4 zł. Z tego rachunku płatniczego możesz więc korzystać całkiem za darmo.

Ponadto, wypłaty z bankomatów Banku Pekao są darmowe. Jeśli spełnisz opisany powyżej warunek aktywności, wtedy także możesz dokonać dwóch wypłat w ciągu miesiąca z innych bankomatów w kraju bez prowizji. Bank nie pobierze prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą, jeśli użytkownik spełni warunek aktywności. 

Konto dopasowane do wymagań użytkowników mobilnych

Warto zwrócić uwagę, że konto osobiste w Banku Pekao S.A. to oferta dopasowana do potrzeb użytkowników nowoczesnych usług finansowych. Korzystając z tego rachunku, zyskasz dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych:

 • BLIK,
 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay

Ofertę uzupełnia wysoko oceniana aplikacja PeoPay. Bank stawia na rozwiązania internetowe - użytkownicy otwierający konto przez selfie mogą więc zyskać premię. Sam proces odbywa się w 100% zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Warto też zwrócić uwagę rachunek oszczędnościowy z konkurencyjnym oprocentowaniem. Otwarcie konta jest (standardowo) darmowe. Jeśli chcesz założyć konto, zapoznaj się z analizą oferty Pekao.

Najważniejsze cechy rachunku w Pekao

Uniknij opłat

Jeśli spełnisz proste warunki aktywności, unikniesz opłat za obsługę karty. Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe.

Karta wielowalutowa

Zamów kartę debetową do rachunku i dokonuj płatności za granicą bez prowizji banku.

Program lojalnościowy - preferencyjne warunki

Dołącz do programu Mastercard Bezcenne Chwile i zyskuj punkty, dokonując zakupów z kartą Pekao.

Płatności zbliżeniowe

Szeroka gama płatności mobilnych dołączonych do rachunku.

Karta płatnicza - wybierz wizerunek

Spersonalizuj kartę, wybierając unikalny wizerunek.

Teraz zyskaj w promocji

Teraz otwierając rachunek w promocji, możesz zyskać dodatkową premię na start.

Co ma do zaoferowania Konto Przekorzystne?

analiza Konta Przekorzystnego
"Żubr" to symbol Banku Pekao. Źródło: Pekao SA

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna - to polski bank uniwersalny, założony w 1929 roku. Bank jest notowany na GPW od 1998 roku. W roku 2017 zarząd nad bankiem z rąk UniCredit przejęły spółki Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PZR), w efekcie czego nastąpił rebranding i powrót do logo z żubrem (stąd też popularne hasło reklamowe banku - "ten z żubrem").

Rachunek Banku Pekao (to skrót od pełnej nazwy instytucji), to oferta, na którą na pewno warto zwrócić uwagę z kilku względów. Na pierwszym planie są tutaj:

 • Niskie oraz łatwe do uniknięcia opłaty, włączając to możliwość wypłaty gotówki w kraju i za granicą bez prowizji.

 • Korzystna propozycja dla użytkowników mobilnych i podróżujących za granicę.

 • Dobra oferta konta oszczędnościowego, dołączonego do rachunku (nie tylko konkurencyjne oprocentowanie, ale też dłuższy czas obowiązywania bonusowego oprocentowania względem wielu konkurencyjnych propozycji).

 • Premia na start (w tym nawet 50 zł za podpisanie umowy!).

znak zapytania - ikona

Jak uniknąć opłat?

 • Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.
 • Dokonaj przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu kartą i zapewnienie jednorazowego wpływu na kwotę min. 500 zł zwalnia z opłaty za kartę.
 • Bankomaty własne Banku są zawsze darmowe. Przy spełnieniu warunków aktywności możesz dokonać dwóch wypłaty gotówki z bankomatów obcych w miesiącu bez prowizji

Więcej informacji na temat najważniejszych opłat dołączonych do tego rachunku znajdziesz w poniższej tabeli.

obrazek przedstawia monety, co symbolizuje opłąty za prowadzenie konta

Konto Przekorzystne - opłaty

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł - opłata za przelew natychmiastowy Express Elixir przez internet

Karta płatnicza 

 • 0 zł - wydanie karty debetowej w standardowej szacie graficznej
 • 0 zł - wydanie karty debetowej w niestandardowej szacie graficznej
 • 0/4 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych

Z opłaty za obsługę karty zwalnia zapewnienie przelewu na kwotę min. 500 zł oraz dokonanie jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu.

Bankomaty

 • 0 zł - wypłaty w bankomatach Banku Pekao (bezwarunkowo darmowe)
 • 0 zł / 2,3% min. 5 zł  - wypłata z innych bankomatów w kraju
 • 0 zł / 2,3% min. 5 zł  - wypłata z innych bankomatów za granicą
 • 0 zł - usługa cashback

Bank nie pobierze opłaty za pierwsze 2 wypłaty w miesiącu z bankomatów innych niż Banku Pekao w kraju oraz za wszystkie wypłaty za granicą, jeśli w poprzednim miesiącu wpłynęło na konto 500 zł i została dokonana jedna transakcja bezgotówkowa.

Inne operacje na rachunku

 • 0 zł - przelew SEPA
 • 0,2 zł - opłata za powiadomienie SMS

Karta płatnicza do konta

Decydując się na ten rachunek, możesz wybrać dwie karty - Kartę Mastercard Debit FX lub Kartę Visa Debit FX.

Karta Rewolucyjna (3)
Karta Rewolucyjna (2)
Karta Rewolucyjna (1)

Unikalną cechą karty płatniczej dołączonej do Konta Przekorzystnego w Banku Pekao, jest możliwość personalizacji. Można wybrać jeden z kilkudziesięciu niestandardowych wizerunków, w takich kategoriach jak:

 • Dla graczy
 • Miasta
 • Znak zodiaku
 • Polskie krajobrazy
 • Zwierzęta
 • czy "Detal", a więc kategorii, koncentrującej się na szczegółach prezentowanego obrazu.

Wydanie karty z niestandardową szatą graficzną do rachunku złotowego to koszt 5 zł. Można również otworzyć konto ze standardową kartą debetową, której koszt wynosi 0 zł.

Płatności za granicą z kartą do Konta Przekorzystnego

Zaletą oferty Banku Pekao jest dobra oferta dla podróżujących za granicę, stąd konto świetnie sprawdzi się w okresie wakacyjnym (ale nie tylko!).

W kraju i za granicą możesz korzystać z jednej karty i dokonywać opłat bez kosztów przewalutowania. Jedna karta daje możliwość płatności różnych walutach:

 • EUR,
 • USD,
 • GBP,
 • CHF,
 • PLN.

Bank nie pobiera dodatkowych opłat ani prowizji za transakcje dokonywane w tych walutach, a rozliczenie odbywa się po średnim kursie Mastercard lub Visa, bez dodatkowej prowizji banku. 

Bank oferuje jeszcze jedną, ciekawą korzyść, dla użytkowników Konta Przekorzystnego podróżujących za granicę. Jeśli spełnisz prosty warunek aktywności, możesz korzystać z bankomatów za granicą bez prowizji Banku. W tym przypadku, Bank nie pobierze opłaty za wypłatę z bankomatu za granicą (uważaj jednak na ew. opłaty, które może pobrać właściciel bankomatu).

Obrazek przedstawia podróżniczkę, co symobilizuje korzystną ofertę walutową w banku Pekao SA
Z kartą Pekao SA możesz dokonywać płatności walutowych bez dodatkowych opłat.

Wygodne płatności zagraniczne z kartą Pekao SA

Te wszystkie cechy sprawiają, że oferta konta osobistego w Pekao, jest atrakcyjna dla użytkowników, którzy podróżują za granicę. Warunki uniknięcia opłat są proste, możesz korzystać z karty walutowej bez prowizji za transakcje i wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą bez prowizji pobieranej przez Bank. 

Bankowość elektroniczna Pekao

Podobnie jak inne banki działające w naszym kraju, Pekao stawia na rozwiązania bankowości elektronicznej.

Aplikacja mobilna PeoPay

obrazek przedstawiający ekran logowania do aplikacji PeoPay
Aplikacja PeoPay. Źródło: własne

Aplikacją PeoPay to sposób na zarządzanie rachunkiem przez telefon. Szybko zyskasz dostęp do najważniejszych funkcji związanych z twoim rachunkiem bankowym. Po zalogowaniu się za pomocą technologii rozpoznawania twarzy, skanu odcisku palca lub z wykorzystaniem kodu PIN, uzyskasz dostęp do najważniejszych informacji, związanych z twoim rachunkiem. Sprawdzisz saldo konta, zobaczysz historię transakcji, zrealizujesz przelew.

Dostępna jest również możliwość realizacji przelewów na numer telefonu użytkownika oraz płatności za zakupy z wykorzystaniem kodu BLIK. Jest równie możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu przez aplikację.

Aplikacja PeoPay dołączona do Konta Przekorzystnego jest minimalistyczna, prosta w obsłudze, ale jednocześnie oferuje dostęp do wielu przydatnych funkcji. O szczegółach przeczytasz, zapoznając się z testem aplikacji Peopay.

Inne korzyści w ofercie Banku Pekao

Bank Pekao oferuje Konto Przekorzystne, które korzystne jest nie tylko z nazwy. Na jakie inne cechy warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakładaniu konta?

 • Pakiet Komfort przez 6 miesięcy za 0 zł
  Założenie konta wiąże się nie tylko z premią na start, ale także możliwością przetestowania z Pakietu Komfort przez pół roku bez opłat. W jego skład wchodzą: 4 przelewy Express Elixir oraz pakiet ubezpieczeń wartości blisko 20 000 zł. Więcej o Pakiecie Komfort przeczytasz na tej stronie Banku Pekao.
 • Otwarta Bankowość
  Zyskaj podgląd do twoich rachunków w innych bankach, w aplikacji mobilnej lub serwisie internetowym Pekao24, dzięki rozwiązaniom otwartej bankowości.
 • Cashback
  Usługa pozwalająca wypłacać gotówkę w sklepach, podczas codziennych zakupów.

 • Skrytki sejfowe
  Możesz zabezpieczyć cenne przedmioty w bezpiecznych skrytkach bankowych.

Konto Przekorzystne dla Młodych

Opisywana oferta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 26 rok życia.

Jeśli masz mniej niż 26 lat, wybierz ofertę Konta Przekorzystnego dla Młodych. Rachunek daje podobne korzyści jak opisywane tutaj główne Konto Przekorzystne, ale zapewnia też korzyści dopasowane do twojej grupy wiekowej. Przykładowo, nie zapłacisz za obsługę karty debetowej, bez konieczności spełniania warunków aktywności.

Czy Konto Przekorzystne się opłaca? Opinia i podsumowanie

Rachunek w Banku Pekao S.A. konto dla klientów indywidualnych, to oferta, na korzyść której przemawia wiele argumentów:

 • Dużym plusem jest możliwość uniknięcia wszystkich opłat, w łatwy sposób. Wystarczy spełnienie prostego warunku aktywności (zapewnij wpływy na kwotę 500 zł i dokonaj jednej transakcji konkretną kartą debetową wydaną do rachunku - mogą to być również płatności mobilne, aby uniknąć warunkowych opłat).

 • Spełnienie powyższego warunku daje też możliwość dokonania dwóch wypłat w miesiącu z innych bankomatów niż bankomaty Banku Pekao, bez dodatkowych opłat. (Bankomaty należące do Pekao zawsze są darmowe). 

 • Osoby poniżej 26 roku życia w ogóle nie muszą się martwić o spełnianie warunków aktywności i z konta mogą korzystać bez opłat, bezwarunkowo.

 • Karta wielowalutowa sprawia, że jest to dobra oferta dla osób podróżujących za granicę, ponieważ można dokonywać płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

 • Kolejnym plusem rachunku jest bankowość elektroniczna: system bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacja PeoPay - które ulegają regularnym usprawnieniom. Korzystając z usług bankowości elektronicznej, uzyskasz dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych. 

Ten rachunek szczególnie może zainteresować osoby poszukujące kompromisu, między niskimi kosztami związanymi z kontem a dostępem do rozmaitych funkcjonalności dołączonych do rachunku.

W łatwy sposób można uniknąć wszystkich opłat. W promocji konta można zyskać premię, a dodatkowym plusem jest bonusowo oprocentowane konto oszczędnościowe. Wybierając rachunek osobisty w tym Banku, uzyskasz dostęp do ciekawych funkcji dodatkowych, dołączonych do rachunku.

Alternatywne propozycje dla Konta Przekorzystnego

Poznaj więcej kont bankowych! Dowiedz się więcej czytając analizę rachunku:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeanalizowaliśmy także inne konta bankowe

PKO BP Konto Firmowe - recenzja rachunku dla firm →

Konto firmowe w PKO BP to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oferta najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. PKO Bank Polski udostępnia także pakiet korzyści dla firm oraz możliwość zarządzania rachunkiem w aplikacji IKO.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - recenzja rachunku →

Konto Mój Biznes to oferta skrojona dla potrzeb jednoosobowej działalności gospodarczej. Niskie koszty, zwolnienie z najważniejszych opłat przez okres 2 lat, dostęp do spersonalizowanej bankowości mobilnej i premia na start - to najważniejsze cechy tego rachunku.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku - analiza oferty →

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Banku, to rachunek, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, powiązanych z kontem. Teraz w promocji możesz zyskać nawet 1300 zł premii i bezterminowe zwolnienie z opłat.
starpictureuserspushpinsmartphoneearthcrosscheckmark-circle