Konto 360° w Banku Millennium

recenzja konta Banku Millennium
logo Banku Millennium
Konto 360°
Konto 360° to aktualnie jedno z najlepszych kont bankowych, które znajduje się w ścisłej czołówce naszego rankingu. Rachunek Banku Millenium wyróżnia wysoko oceniana aplikacja mobilna do zarządzania kontem oraz dostęp do darmowych usług dodatkowych dołączonych do rachunku. Korzystając z Konta 360° możesz uniknąć opłat – w tym za wypłaty z wszystkich bankomatów – jeśli spełnisz odpowiednie warunki.

Konto 360° - Bank Millennium

Podstawowe opłaty

0-8 zł

Prowadzenie konta

0-7 zł

Karta płatnicza

0/1/5 zł

Bankomaty

0-3 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł za prowadzenie konta i obsługę karty przy wpływach zewnętrznych (z innego banku) wartości min. 1000 zł/mies. i dokonaniu jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

0 zł za bankomaty Banku Millennium (bezwarunkwo) i wszystkie bankomaty w kraju przy wpływach zewnętrznych wysokości min. 1000 zł/mies. i jednej transakcji bezgtówkowej.

0 zł uruchomienie i realizacja polecenia zapłaty; 3 zł - modyfikacja i odwołanie

Aktywne promocje:

Cechy Konta 360°

Usługi dodatkowe

Pakiet Bardzo Pomocny (ubezpieczenie assistance gratis przez pierwszy rok), Program rabatowy "Inspiracje", Pakiet Bezpieczeństwa, limit na koncie.

Bankowość Millenet

Rozbudowana bankowość elektroniczna Millenet ze świetną aplikacją mobilną.

Płatności mobilne

Dostępne usługi: Apple Pay, BLIK, płatności HCE.

Karta płatnicza

Karta płatnicza z możliością uniknięcia opłat i z dostępem do bezpłatnych bankomatów.

Produkty oszczędnościowe

Dla użytkowników konta: Lokata Mobilna 2,5%, Lokata Urodzinowa 3% oraz konto oszczędnościowe Profit 2,7%.

Możesz zyskać 200 zł

Zyskaj do 200 zł za otwarcie Konta 360° w promocji.

Konto 360° - recenzja konta Banku Millennium

Bank Millennium bankowość prywatna

Jak uniknąć opłat za rachunek?

Konto 360° to rachunek bankowy, który daje wiele korzyści dla jego użytkowników, dzięki czemu możesz efektywnie zarządzać swoimi finansami. Żeby mieć pełen komfort w prowadzeniu konta, warto zadbać o to, aby uniknąć podstawowych opłat. Spełniając proste warunki nie tylko nie zapłacisz za prowadzenie konta i kartę, ale też uzyskasz dostęp do darmowych bankomatów w całym kraju. Aby uniknąć opłat za prowadzenie rachunku:

 • Zapewnij wpływy zewnętrzne na konto w kwocie minimum 1000 zł miesięcznie
 • Dokonaj przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu kartą do konta lub BLIK-iem.
Nie spełnienie tych warunków będzie skutkowało naliczeniem warunkowych opłat za prowadzenie konta oraz kartę płatniczą łącznej wysokości 15 zł oraz warunkowymi prowizjami za wypłatę bankomatów.Dlatego, aby wykorzystać rachunek Banku Millennium w pełni, warto upewnić się że będziesz w stanie spełnić warunki zwalniające z opłat. Uzyskasz wtedy dostęp do bardzo dobrego konta bankowego z darmowymi bankomatami w całym kraju.
Zobacz najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem Konto 360° w Banku Millennium:

Prowadzenie konta

 • 0 zł / 8 zł – prowadzenie konta
 • 0 zł / 3 zł – polecenie zapłaty
 • 0 zł – zlecenie stałe
 • 0 zł – przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł – przelew natychmiastowy przez internet

0 zł za prowadzenie konta przy wpływach zewn. na kwotę 1000 zł i min. 1 transakcji kartą w miesiącu.
0 zł za utworzenie polecenia zapłaty; 3 zł za modyfikacje lub odwołanie.


Karta płatnicza

 • 0 zł – wydanie karty
 • 0 zł / 7 zł – miesięczna opłata za obsługę karty
 • 0 zł – prowizja od transakcji bezgotówkowych

0 zł za obsługę karty płatniczej przy wpływach zewnętrznych na kwotę min. 1000 zł i min. 1 transakcji kartą w miesiącu.


Bankomaty

 • 0 zł – wypłaty w bankomatach Banku Millennium
 • 0 zł / 1 zł – wypłata z bankomatów BZ WBK i Planet Cash
 • 0 zł / 5 zł – wypłaty z innych bankomatów
 • 0 zł – wypłata gotówki ramach usługi Cash Back
 • 0 zł / 2,5% nie mniej niż 9 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą przy spełnieniu warunku zwalniającego z warunkowych opłat za konto (wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1000 zł i jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu), z zastrzeżeniem że operatorzy bankomatów mogą naliczyć opłatę niezależnie (szczególnie dotyczy bankomatów za granicą).

Przygotowano na podstawie: Cennik usług – prowizje i opłaty (Bank Millennium, obowiązuje od dnia 20.12.2018) oraz Cennik usług – karty debetowe (Bank Millennium) obowiązuje od 8 sierpnia 2018 r.

Karta płatnicza do Konta 360°

Jeżeli zdecydujesz się otworzyć rachunek w Banku Millennium, otrzymasz kartę zbliżeniową Visa Konto 360°. 

Visa Konto 360 karta płatnicza

Karta płatnicza dołączona do Konta 360°. Źródłem obrazka jest strona Banku Millennium.

Najważniejsze cechy karty dołączonej do konta Banku Millenium:
 • Wydawca karty: VISA
 • Opłata miesięczna za kartę: 0 zł / 7 zł
 • Czy można uniknąć opłaty: TAK
 • Warunek uniknięcia opłaty: wpływy zewnętrzne min. 1000 zł i jedna transakcja kartą/mies.
 • 3D-secure: TAK
 • Płatności mobilne: Apple Pay, BLIK, płatności HCE
 • Usługi dodatkowe: Pakiet Bezpieczeństwa, limity dzienne, Program Inspiracje

Usługa Pakiet Bezpieczeństwa

Pakiet Bezpieczeństwa, to usługa dołączona do karty Banku Millennium, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę płatności kartą. Jej koszt wynosi 3,99 zł miesięcznie. Usługa obejmuje pakiet 25 powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą oraz pakiet ubezpieczeń “Ochrona karty”. Usługa “Pakiet Bezpieczeństwa” jest opcjonalna i nie musisz z niej korzystać.

Płatności mobilne z Kartą Visa

Korzystając z rachunku Banku Millennium dokonasz płatności zbliżeniowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej (płatności HCE), zapłacisz z wykorzystaniem BLIK, a także za pośrednictwem Apple Pay. 

Aktualnie Bank Millennium nie udostępnia swoim Klientom płatności z wykorzystaniem Google Pay, co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem i nie przystaje do wizerunku nowoczesnego banku, który oferuje atrakcyjne rozwiązania mobilne, pozostaje jednak liczyć że ta sytuacja już wkrótce ulegnie zmianie.

Program Inspiracje

Korzystając z karty Banku Millennium, możesz wziąć udział w programie Inspiracje. Jest to dedykowany program rabatowy, dzięki któremu możesz zyskać od kilku do kilkudziesięciu procent zniżki na produkty i usługi oferowane przez Partnerów Banku Millennium. Liczba miejsc, w których możesz otrzymać rabat to prawie 1000. 

Aby wziąć udział w programie i uzyskać zniżkę, poinformuj sprzedawcę przed dokonaniem płatności kartą Banku Millennium. 

Partnerzy programu to takie marki, jak na przykład: Avans, Chocolissimo, Kobe, Monnari, Poczta Kwiatowa czy Yves Rocher (u tego ostatniego partnera zyskasz nawet 30% zniżki).

Bankowość elektroniczna Banku Millennium

Bankowość internetowa i bankowość mobilna Banku Millenium to znaczące zalety Konta 360°. 

Dość powiedzieć, że średnia ocena aplikacji mobilnej od Klientów w sklepach z aplikacjami to 4,3/5 (iOS) oraz 4,6/5 (Android) (stan na lipiec 2019).

Niedawno bank udostępnił odświeżoną wersję bankowości internetowej i mobilnej.

Millenet + aplikacja mobilna
Nowa bankowość elektroniczna, źródło: strona internetowa Banku Millennium.
"Nowa bankowość elektroniczna została w całości zaprojektowana wewnątrz banku. Jest rezultatem pracy 40-osobowego zespołu deweloperskiego, popartym informacjami od ponad tysiąca użytkowników, zgromadzonych w kilkudziesięciu wywiadach i badaniach. Do jej zbudowania wykorzystaliśmy rozwiązania typu open source. Są nowoczesne i sprawdzone, skomponowane w unikatowy ekosystem[...]." (źródło)
mobile + tablet
Adam Mańka
Dyrektor Departamentu Rozwoju Aplikacji w Banku Millennium

Millenet - najważniejsze funkcje

System bankowości elektronicznej Banku Millennium – Millenet, to rozbudowana aplikacja internetowa banku dzięki której możesz efektywnie zarządzać budżetem domowym.

MilleUrząd

Dużym udogodnieniem jest “MilleUrząd” – system, dzięki któremu z łatwością załatwisz sprawy urzędowe. Usługi związane z MilleUrzędem, to:

Profil Zaufany – dzięki niemu bez wychodzenia z domu załatwisz sprawy urzędowe. 

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – uzyskasz całodobowy dostęp do informacji na Twoim koncie ZUS, złożysz dokumenty i wnioski, zarezerwujesz wizytę w wybranym urzędzie ZUS…

Rodzina 500+ – w MilleNet złożysz wniosek o przyznanie świadczenia.

Manager Finansów

Manager Finansów w Banku Millennium to darmowa usługa, dzięki której możesz kontrolować wydatki. Dzięki managerowi finansów z łatwością zarządzisz swoim budżetem domowym i zrealizujesz założone cele.

Najważniejsze funkcje Managera Finansów to:

 • Tworzenie budżetu.

Zdefiniuj swoje wydatki – ile w ciągu miesiąca chcesz przeznaczyć na poszczególne kategorie wydatków i kontroluj czy nie przekraczasz budżetu.

 • Powiadomienia SMS.

Kiedy osiągniesz określony poziom wydatków w wybranej kategorii, system powiadomi Ciebie o zdarzeniu za pomocą powiadomienia SMS.

 • Plan oszczędzania.

Ustal ile chcesz oszczędzić i w jakim czasie chcesz zrealizować cel. Manager finansów podpowiada w jakich kategoriach możesz wydawać mniej, aby osiągnąć założony cel.

Manager Finansów daje dostęp do innych funkcji –  relacja dochodów do wydatków, analizy graficzne, automatyczne kategoryzowanie wydatków.

Ciekawym rozwiązaniem w bankowości internetowej Millenet jest tagowanie transakcji. Do każdej transakcji w historii Twoich operacji możesz dodać załącznik (np. paragon) oraz otagować ją przy użyciu hastaga (#paliwo) i dodać krótką notatkę. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz zachowywać paragonu, a oprócz tego łatwo odszukasz wszystkie transakcje w wybranej kategorii. Funkcja ta może być bardzo przydatna w wielu sytuacjach, np. do rozliczenia za benzynę.

Aplikacja mobilna Banku Millennium

Millennium Bank - aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna Banku (źródło - demo aplikacji)

Aplikacja Banku Millennium to produkt, który jest bardzo wysoko oceniany przez Klientów. Cechą wyróżniającą nową wersję aplikacji jest personalizacja – dostosowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb jej użytkownika. Tak o personalizacji wypowiada się Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

“Również decyzja o budowie spersonalizowanych serwisów oparta jest na obserwacji rynku i słuchaniu opinii klientów. Polacy oczekują personalizacji i ten trend będzie się pogłębiał. Według badań Banku Millennium*, personalizacja w najsilniejszym stopniu wpływa na lojalność klienta i NPS (skłonność do rekomendacji).” (źródło)

* Badania Satysfakcji Klientów Indywidualnych Banku Millennium przeprowadzone w 2 kwartale 2018 r. na reprezentatywnej próbie 1200 osób” 

Ciekawym rozwiązaniem w aplikacji Banku Millenium jest chatbot Milla – wirtualny asystent, który za pośrednictwem sterowania głosowego może wykonać za Ciebie różne operacje, jak np. przelew pieniędzy na konto zdefiniowanego odbiorcy.

Przykładowe funkcje aplikacji to:

 • Przelewy własne, krajowe, natychmiastowe, na e-mail / numer telefonu, za pomocą kodu QR
 • Powtarzanie wykonanych przelewów
 • Zmiana limitów transakcji
 • Płatności mobilne BLIK
 • Aplikacja na SmartWatch
 • Notyfikacje
 • Mapa oddziałów i bankomatów

Pełną listę funkcji znajdziesz w sklepach z aplikacjami:

pobierz z Google Play
Aplikacja Banku Millennium w Google Play (dla Androida)
pobierz w App Store
Aplikacja Banku Millennium w App Store (dla iOS)

Konto 360° - usługi dodatkowe

Konto Banku Millennium – oprócz rozbudowanej i nowoczesnej bankowości elektronicznej zapewnia także dostęp do usług dodatkowych, powiązanych z rachunkiem. Wyróżniającą się usługą jest Pakiet Bardzo Pomocny czyli ubezpieczenie assistance, które jest bezpłatne przez pierwszy rok.

Pakiet Bardzo Pomocny

W ramach Pakietu możesz skorzystać z pomocy fachowca oraz pomocy IT w Twoim domu (assistance domowy) oraz pomocy lekarza (assistance medyczny). W ciągu roku możesz skorzystać z pomocy 7 razy. Usługa jest bezpłatna przez pierwszy rok, później zapłacisz za nią 4,98 zł miesięcznie.

Program "Lubię to polecam"

“Lubię to polecam”, to program referencyjny, w ramach którego możesz otrzymać nagrodę za otwarcie konta z polecenia. Możesz też polecać swoim znajomym Konto. Po spełnieniu odpowiednich warunków zarówno osoba polecana, jak i osoba polecająca, mogą odebrać nagrody. Są nimi np.: karta upominkowa do Empiku, premia za zakupy (zwrot 10% płatności kartą do 30 zł/mies. przez 3 miesiące) albo bilety do kina (4 bilety do Multikina lub sieci kin Helios).

Oferta oszczędnościowa Banku Millennium

Użytkownicy korzystający z usług Banku Millenium uzyskają dostęp do atrakcyjnej oferty oszczędnościowej.
Konto Oszczędnościowe Profit - 2,7%

Konto oszczędnościowe Profit jest oprocentowane na 2,7% w skali roku przez pierwsze 100 dni dla kwoty do 100 000 zł. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,6% do 50 000 zł.

Lokata mobilna - 2,5%

Lokatę mobilną możesz otworzyć w aplikacji Banku Millennium. Jeżeli otworzysz ją za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, możesz skorzystać z oprocentowania 2,5% (standardowo oprocentowanie wynosi 2,25%). Lokatę możesz otworzyć na 3 miesiące i wpłacić na nią od 500 do 10 000 zł. Po jej zakończeniu, możesz otworzyć kolejną.

Lokata Urodzinowa - 3%

W ciągu 30 dni od Twoich urodzin możesz otworzyć Lokatę Urodzinową. Lokata jest oprocentowana na 3%, trwa przez okres 1 miesiąca i możesz ulokować środki od 1000 do 10 000 zł.

Konto 360° - podsumowanie recenzji

Konto 360° w Banku Millennium, to rachunek który daje użytkownikom bardzo dużo możliwości. Zaczynając od możliwości uniknięcia wszystkich opłat i uzyskania dostępu do darmowych bankomatów w kraju i na świecie, przez świetną bankowość elektroniczną, na ofercie oszczędnościowej i darmowych usługach dodatkowych kończąc.

Wady? Na pewno brak Google Pay. To dosyć nietypowa sytuacja, że taka instytucja jak Bank Millennium nie udostępnia możliwości wygodnych płatności mobilnych dla użytkowników Androida. Zamiast tego, na chwilę obecną należy zadowolić się płatnościami HCE w aplikacji mobilnej Banku.

Lista korzyści związanych z rachunkiem Banku Millennium jest naprawdę długa i nie bez przyczyny konto od dawna znajduje się w ścisłej czołówce Rankingu. Bardzo dobrym sygnałem jest ciągły rozwój rozwiązań bankowości elektronicznej w odpowiedzi na potrzeby klientów i należy się spodziewać, że korzystanie z usług Banku Millennium w najbliższych miesiącach będzie jeszcze wygodniejsze.

Cechy wyróżniające rachunek

 • Wysoka jakość bankowości elektronicznej - bankowość internetowa Millenet i aplikacja mobilna
 • Możliwość uniknięcia wszystkich opłat oraz dostępu do darmowych bankomatów w kraju i za granicą.
 • Dobra oferta oszczędnościowa Konto Oszczędnościowe Profit (do 2,7%), Lokata mobilna (do 2,5%) i Lokata Urodzinowa (do 3%)
 • Darmowe usługi dodatkowe - Manager Finansów, wirtualny asystent Milla, MilleUrząd, program rabatowy Inspiracje
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Bardzo Pomocny, dla użytkowników konta (przez rok bezpłatne).

Ocena Konta 360°:

4,7/5
4.7/5

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Jednym z minusów jest brak możliwości wypłaty z bankomatów zbliżeniowa za pomocą Apple Pay