ranking kont - logo serwisu
ikona waluty 4

Ranking Kont Walutowych - Czerwiec 2024

Ten ranking kont walutowych prezentuje najlepsze konta walutowe dla klientów indywidualnych.

Jeśli zastanawiasz się gdzie najlepiej założyć konto walutowe, ranking pomoże Ci w podjęciu decyzji. Konta, które w nim prezentujemy są dostępne online. W zależności od oferty, możesz je założyć niezależnie od konta osobistego (jako osobny rachunek) lub w połączeniu z kontem osobistym.

Ze względu dobrą na dostępność usługi wielowalutowej, warto zastanowić się nad założeniem rachunku walutowego w połączeniu z kontem osobistym. Wtedy płatności walutowych możesz dokonywać z wykorzystaniem jednej karty do konta w PLN. W ten sposób nie narażasz się na dodatkowe opłaty.

Z kolei argumentem świadczącym na korzyść oferty walutowej, która funkcjonuje niezależnie, są zwykle inne korzyści, jakie oferują rachunki walutowe: szersza dostępność dostępność walut czy korzystne kursy wymiany.

Jakie jest najlepsze konto walutowe? Wiele zależy od Twoich oczekiwań. Zapoznaj się z ofertą prezentowaną w tym rankingu. Porównaj dostępne konta i wybierz propozycje, która odpowiada Ci najbardziej.

Pokaż więcej

Najlepsze Konta Walutowe

1
logo Alior Banku
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie Alior Banku

Kantor Walutowy

Ocena

Oceniając konta w Rankingu bierzemy pod uwagę wiele czynników, a szczegóły sprawdzisz w dalszej części tego artykułu. Prezentowana ocena jest zaokrąglona do 0.5.

5
waluty ikona
EUR, USD, GBP, CHF + 18 innych

To konto jest dostępne w walutach: EUR, USD, GBP, CHF oraz SEK, NOK, JPY, DKK, CZK, CAD, HUF, AUD, RUB, BGN, MXN, RON, ZAR, THB, ILS, HKD, HRK , TRY.

Waluty konta

karta obrazek
0 zł

Prowadzenie konta

bankomaty obrazek
0 zł

Karta

przelew środków - ikona
0 / 9 zł
 • 0 zł - pierwsza wypłata w miesiącu
 • 9 zł - druga i każda kolejna wypłata w miesiącu

Bankomaty za granicą

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie Alior Banku
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

Kantor walutowy Alior Banku, to innowacyjne połączenie kantoru online i konta walutowego. Do najważniejszych zalet oferty należą:

 • dostępność ponad 20 walut w ofercie,
 • darmowa karta wielowalutowa do konta,
 • dedykowana aplikacja mobilna dla użytkowników rachunku,
 • dodatkowe korzyści dla użytkowników konta zwiększające wygodę i bezpieczeństwo: płatności mobilne Apple Pay, Google Pay oraz zegarkiem Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY!; szybkie doładowanie rachunku przez dodanie karty w kantorze, mobilna autoryzacja zleceń (przez powiadomienia push).

Czytaj pełną recenzję

2
logo Revolut
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie Revoluta
Konto Revolut

Ocena

Oceniając konta w Rankingu bierzemy pod uwagę wiele czynników, a szczegóły sprawdzisz w dalszej części tego artykułu. Prezentowana ocena jest zaokrąglona do 0.5.

4.5

waluty ikona
EUR, USD, GBP, CHF + 22 inne

To konto jest dostępne w walutach: EUR, USD, GBP, CHF oraz AUD, BGN, CZK, DKK, HDK, HRK, HUF, ISL, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY

Waluty konta

karta obrazek
0 - 49,99 zł

Koszty różnią się w zależności od planu:

 • 0 zł - plan Standard
 • 14,99 zł - plan Plus
 • 29,99 zł - plan Premium
 • 49,99 zł - plan Metal

Prowadzenie konta

bankomaty obrazek
0 zł

Karta

przelew środków - ikona
0 / 2 %
 • 0 zł - wypłaty za granicą do określonego limitu
 • 2 % - wypłaty z bankomatów za granicą powyżej limitu.

Wysokość limitów określają dostępne plany.

Bankomaty za granicą

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie Revoluta
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

Konto Revolut to popularna oferta brytyjskiego fintechu. Do największych zalet można zaliczyć:

 • blisko 20 walut w ofercie,
 • darmowa karta walutowa do konta,
 • możliwość wyboru planu cenowego - od darmowego konta za 0 zł do wersji Premium za 49,99 zł,
 • szeroki zakres dodatkowych korzyści dla użytkowników rachunku.

Czytaj pełną recenzję

3
mBank logo
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie mBanku
eKonto osobiste z usługą wielowalutową

Ocena

Oceniając konta w Rankingu bierzemy pod uwagę wiele czynników, a szczegóły sprawdzisz w dalszej części tego artykułu. Prezentowana ocena jest zaokrąglona do 0.5.

4

waluty ikona
EUR, USD, GBP, CHF + 7 innych

To konto jest dostępne w walutach: EUR, USD, GBP, CHF oraz JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK.

Waluty konta

karta obrazek
0 zł

Prowadzenie konta

bankomaty obrazek
0 / 7 zł

Dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 350 zł, żeby uniknąć opłaty za kartę.

Karta

przelew środków - ikona
0 zł
 • Bank może naliczyć prowizję za przewalutowanie transakcji: 3,5% dla karty Visa i 0,5% dla karty Mastercard z włączoną usługą wielowalutową. Zapewnij odpowiednią ilość środków w walucie, żeby uniknąć prowizji.

Bankomaty za granicą

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie mBanku
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

mBank oferuje korzystną usługę wielowalutową do konta w PLN. Najważniejsze cechy tej oferty:

 • dostępność ponad 11 walut,
 • warunkowo darmowa karta z bezpłatną usługą wielowalutową,
 • wysoko oceniana aplikacja mobilna mBanku,
 • możliwość wypłat z bankomatów za granicą bez prowizji.

Czytaj pełną recenzję

Najlepsze konto walutowe - czyli jakie? 4 najważniejsze cechy

Jeśli odwiedzasz stronę rankingu kont walutowych, to na pewno chcesz również wiedzieć, jakie cechy posiada dobry rachunek walutowy. Prawdopodobnie chcesz znaleźć najlepsze konto walutowe dla siebie. I ranking, który jest dostępny na tej stronie na pewno ułatwi Ci podjęcie tej decyzji.

Jeśli chcesz poświęcić trochę więcej czasu, żeby lepiej zrozumieć czym charakteryzuje się najlepszy rachunek walutowy, zapoznaj się z czterema najważniejszymi cechami takiego konta.

#1

#2

#3

#4

Jakie konto walutowe wybrać? W którym banku założyć konto walutowe?

Zastanawiasz się jakie konto walutowe wybrać? Tak jak w przypadku innych produktów prezentowanych w naszych rankingach, masz dwie możliwości, które ułatwią Ci podjęcie decyzji: wariant prostszy lub wariant trudniejszy.

Najłatwiejszą drogą do wyboru odpowiedniego konta walutowego jest porównanie oferty dostępnej w rankingu i wybór najwyżej ocenionych produktów. Po prostu. Wybierając ofertę, która znajduje się w Top 3 aktualnego zestawienia, masz pewność, że uzyskujesz dostęp do najwyższej jakość rozwiązań, które dobrze sprawdzają się na konkurencyjnym rynku transakcji walutowych.

Możesz też wybrać sposób odrobinę bardziej skomplikowany.

W pierwszej kolejności określ swoje zapotrzebowanie. Może się okazać, że osoby, które chcą otworzyć konto walutowe w Euro, będą miały inne potrzeby od osób, które planują założenie konta walutowego w mniej popularnej walucie, takiej jak np. Korona Duńska. Również inne cechy konta mogą być istotne dla osób planujących założenie konta walutowego w celu dokonywania internetowych płatności w zagranicznych sklepach online, a inne w przypadku osób, które planują założyć rachunek walutowy w celu uniknięcia zbędnych kosztów podczas zagranicznych wakacji.

Określ swoje preferencje i sprawdź jak prezentują się najważniejsze cechy dokonując porównania kont walutowych. Następnie wybierz najlepszy rachunek dla siebie. Możliwe, że będzie to oferta, która znalazła się "w czubie" zestawienia najlepszych kont walutowych.

Ranking kont walutowych uwzględnia topowe oferty w swojej kategorii

Tworząc ten ranking kont walutowych bierzemy pod uwagę szereg różnych czynników, które wpływają na ocenę konta walutowego. Rachunki walutowe, które znalazły się w tym zestawieniu, zostały wnikliwie przeanalizowane. Z recenzjami produktów, możesz zapoznać się czytając artykuły udostępnione w naszym serwisie.

Dlaczego możesz mieć pewność, że w ten sposób możesz wybrać najlepsze konto walutowe? Ranking przedstawia najbardziej konkurencyjne rozwiązania, które oceniliśmy pod kątem wielu czynników.

Przede wszystkim patrzymy na najważniejsze cechy rachunków walutowych, które zostały opisane wcześniej tym artykule. Czy konto jest darmowe? Jak dużo walut bank posiada w swojej ofercie? Czy można wybierać pieniądze z bankomatów za granicą bez prowizji? Czy bank udostępnia bezpieczną i funkcjonalną aplikację mobilną do konta walutowego?

Oceniając konta uwzględniamy też inne elementy, ale to zostanie tajemnicą. ;-)

W tym rankingu kont udostępniamy nie tylko ofertę tradycyjnych banków, ale również innowacyjnych instytucji z branży FinTech, a także banków internetowych. Kluczowa w tej sytuacji jest korzyść klienta, a nie forma prowadzonej działalności. Przedstawiamy tylko sprawdzone oferty, co do których możesz mieć pełne zaufanie. Jeśli chcesz założyć konto walutowe przez internet, jesteś w dobrym miejscu!

Darmowe konto walutowe - jak korzystać z rachunku, żeby uniknąć opłat

Dobra informacja dla osób, które chcą uniknąć niepotrzebnych kosztów: konto walutowe zwykle jest darmowe. W tej kwestii nie jest istotna waluta (ani to czy korzystasz z podstawowego zestawu: EUR, USD, CHF, GBP czy może bardziej wyszukanej oferty - np. TRY, NOK, SEK).

Prowadzenie konta walutowego najczęściej jest bezpłatne, natomiast koszty mogą wiązać się z obsługą karty płatniczej lub płatnościami, jakich dokonujesz przy użyciu tej karty. Przed otwarciem rachunku zapoznaj się z aktualną tabelą opłat i prowizji na stronie banku. Jeśli konto jest warunkowo darmowe - sprawdź, jak uniknąć opłat.

Jeśli posiadasz konto walutowe i korzystasz z karty do konta w PLN z podpiętą usługą wielowalutową, wtedy upewnij się, że na Twoim koncie walutowym posiadasz odpowiednią kwotę środków wymaganą do zrealizowania transakcji. Inaczej bank przypisze operacje do konta w PLN (jeśli saldo pozwala pokryć koszty). Wtedy instytucja może naliczyć wysoką prowizję związaną z przewalutowaniem transakcji.

Pamiętaj, że karta wielowalutowa nie gwarantuje zwolnienia z prowizji za płatności zagraniczne. Przed opłaceniem transakcji upewnij się, że posiadasz odpowiednią kwotę środków na koncie (możesz to zrobić na przykład w aplikacji mobilnej dołączonej do konta walutowego).

Dokonując wypłat z bankomatów za granicą, stosuj się do podobnych zasad. Uważaj na DCC - usługę automatycznego przewalutowania i koszty związane z wypłatami z bankomatów, które mogą zostać naliczone przez operatora (surcharge). Zachowując ostrożność, z łatwością unikniesz niepotrzebnych opłąt.

Z kolei jeśli chcesz zrealizować przelew z konta walutowego i nie jest to przelew SEPA (czyli przelew w EUR do krajów UE, EOG i i kilku innych, wybranych państw), wtedy zapoznaj się z ofertą wybranej firmy z branży FinTech. Może się okazać, że jest to tańszy sposób na dokonanie przelewu, niż realizacja przelewu SWIFT z Twojego konta walutowego.

Wskazówki umieszczone w tym artykule oraz ranking, który przygotowujemy i regularnie aktualizujemy, pomogą Ci wybrać odpowiednie konto walutowe. Sprawdź, który rachunek jest najlepszy i wybierz konto, które najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom!

question-circlechevron-down-circle