ranking kont - logo serwisu

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

opis konta osobistego

Konto Jakże Osobiste - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 / 10 zł

Prowadzenie rachunku

0 / 5 zł

Karta płatnicza

0 / 2,5 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew internetowy

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zlecenie stałe
Jak uniknąć opłat?
 • Zapewnij wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1500 zł
 • Dokonaj transakcji kartą na kwotę min. 300 zł/mies.
 • Bankomaty Alior bez opłat. Wszystkie bankomaty bez opłat w pakiecie korzyści.
Aktualna promocja
Zyskaj 500 zł
Krótko o rachunku - podsumowanie najważniejszych informacji:
Cechy rachunku
cecha - ikona 1

Pakiet 11 korzyści

cecha - ikona 2

1% zwrot za płatności mobilne

cecha - ikona 3

1% na K.O.

cecha - ikona 4

Warunkowo darmowe

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku, to innowacyjny rachunek bankowy. Korzystając z tego konta Ty wybierasz korzyści. Zwrot za płatności mobilne, darmowe bankomaty, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to niektóre z nich.

Konto Jakże Osobiste - analiza rachunku

Alior Konto Jakże Osobiste to rachunek, który względnie niedawno pojawił się w portfolio Alior Banku. Produkt powstał mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Alior ogłosił strategię "Cyfrowego Buntownika" (rok 2017). Konto osobiste Alior Bank, z założenia ma się wyróżniać właśnie dopasowaniem do nowej, cyfrowej rzeczywistości.

Prawdopodobnie stąd pojawiła się idea stworzenia rachunku bankowego, korzystając z którego użytkownik sam może wybrać interesujące go korzyści. I tak, otwierając to konto możemy skorzystać z pakietu 11-ciu korzyści. Możesz je skonfigurować według swoich potrzeb.

A jest w czym wybierać. 1% zwrotu za płatności zbliżeniowe (do 20 zł w miesiącu), wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Możliwości jest jeszcze więcej. Do korzyści należą też: 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, pakiet assistance czy ubezpieczenie w podróży za granicą. Ty wybierasz korzyści, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Pierwsze dwie są darmowe, za każda kolejna kosztuje 3,5 zł miesięcznie.

dokonuj opłat Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay, FitBit Pay i zyskuj do 240 zł w roku

Warunki uniknięcia opłat, do najprostszych nie należą i to trzeba przyznać otwarcie. Jest to pewnego rodzaju zaskoczenie, bo po ofercie dopasowanej do cyfrowej rzeczywistości, można spodziewać się raczej prostych rozwiązań. 

W celu uniknięcia opłat, należy zapewnić wpływy zewnętrzne na konto w kwocie 1500 zł miesięcznie (w to nie wliczają się wpływy z innego konta w Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Finansowe, Kantoru Walutowego Alior Banku i TESCO FINANSE). Warunkowej opłaty za kartę unikniemy dokonując płatności kartą na kwotę minimum 300 zł. Warunki te może nie są skomplikowane, ale na pewno mogły one być nieco prostsze.

Druga strona medalu jest taka, że Konto Jakże Osobiste, choć jest uniwersalnym rachunkiem, to bliżej mu do konta premium niż rachunku z mocno ograniczonymi funkcjonalnościami. Prawdopodobnie stąd warunek uniknięcia opłaty za konto jest trudniejszy niż zwykle. Więcej dowiesz się czytając tę analizę konta Alior Banku.

Cechy Konta Jakże Osobistego

Pakiet 11 Korzyści

Wybierz korzyści, które Ci najbardziej odpowiadają. Dwie pierwsze korzyści bez opłat.

Płatności zbliżeniowe

Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay

Dostęp do darmowych bankomatów

Wypłacaj pieniądze bez opłat banku w kraju i za granicą.

Moneyback nawet 240 zł

Możesz zyskać nawet 240 zł Moneyback w roku, za płatności mobilne.

Konto osobiste w Alior Banku - najważniejsze cechy

Alior Bank to bank uniwersalny, który rozpoczął swoją działalność w roku 2008. Alior stworzył pierwszy internetowy kantor walutowy online (źródło) i, co ciekawe, jako pierwszy bank w Polsce wprowadził wideo weryfikację w procesie otwierania rachunków osobistych. Ta metoda stała się popularna w roku 2020, podczas gdy otwierając konto w Alior Banku, można było z niej skorzystać już w roku 2017. (źródło)

Konto Jakże Osobiste powstało w roku 2017 w odpowiedzi na strategię "Cyfrowego Buntownika", która zakładała uproszczenie oferty produktowej i dopasowanie jej do nowej, cyfrowej rzeczywistości. Cechy Konta Jakże Osobistego - przynajmniej w założeniu - to innowacyjność, prostota, przejrzystość, przyjazność w obsłudze. I na pewno z tym wszystkim można się zgodzić, gdyby nie mała rysa, w postaci dość skomplikowanych warunków uniknięcia opłat.

Prowadzenie Konta Jakże Osobistego zapłacimy 0 zł w przypadku zapewnienia wpływów na kwotę 1500 zł, z kolei w celu uniknięcia opłaty za kartę, należy dokonać płatności bezgotówkowych na kwotę 300 zł w miesiącu. Bankomaty Alior Banku są darmowe, z kolei aby uniknąć opłaty w pozostałych (także za granicą), należy wybrać odpowiednie korzyści.

Co szczególnie podoba mi się w strategii Cyfrowego Buntownika (ogłoszonej na lata 2017-2020), to planowane 400 mln zł dodatkowych inwestycji na IT i innowacje (źródło). Ciekawy jestem, co Bank zaplanuje na kolejne lata (2021+).

Tym co wyróżnia konto Alior Banku, jest Pakiet 11 korzyści. W tym przypadku Ty wybierasz, jakie korzyści Cię interesują. Dwie pierwsze możesz wybrać bez opłat, za każdą kolejną zapłacisz 3,5 zł. Brak opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł wypłaty z bankomatów za granicą, 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych czy pakiet powiadomień SMS - to przykładowe korzyści, które możesz wybrać z Pakietu.

Konto Jakże Osobiste - opłaty

Konto, przelewy
Karta, bankomaty
Więcej...
 • 0 / 10 zł - prowadzenie rachunku*
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - polecenie zapłaty w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - przelew w bankowości elektronicznej
 • 3 / 5 zł - przelew natychmiastowy w bankowości elektronicznej**

* 0 zł - opłaty za prowadzenie rachunku możesz uniknąć, w przypadku zapewnienia jednorazowego wpływu na kwotę 1500 zł.

** 3 zł - przelew wysokości 0,01 - 1 000 zł; 5 zł - przelew od 1000,01 do 100 000 zł. Można wybrać 5 przelewów natychmiastowych bez opłat w Pakiecie Korzyści.

 • 0 zł - wydanie karty
 • 0 / 5 zł* - opłata miesięczna za kartę
 • 0 zł - wypłata gotówki z bankomatów Alior Banku
 • 2,5 zł - wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce
 • 5 zł - wypłata gotówki z pozostałych bankomatów za granicą
* Opłaty miesięcznej możesz uniknąć dokonując transakcji na kwotę min. 300 zł w miesiącu. Z pakietu korzyści możesz wybrać darmowe wypłaty z bankomatów.
 • 0 zł - przelew SEPA w bankowości internetowej
 • 30 zł - przelew zagraniczny realizowany w bankowości internetowej i telefonicznej
 • 3,5 zł - prowizja za trzecią i kolejną aktywną korzyść do rachunku w miesiącu

Karta płatnicza do konta

Karta płatnicza do Konta Jakże Osobistego, pozwala na dokonywanie transakcji zbliżeniowych dla kwot do 100 zł bez potwierdzania kodem PIN. Opłata za wydanie karty wynosi 0 zł, a warunkowa opłata za kartę to 5 zł. Warunek pozwalający na uniknięcie opłaty za kartę, to wykonanie płatności kartą w kwocie 300 zł w miesiącu.

Korzystając z karty debetowej dołączonej do Konta Jakże Osobistego możesz dołączyć do programu Mastercard Priceless Specials (Bezcenne Chwile) - programu lojalnościowego dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard.

Zaletą karty płatniczej jest możliwość dokonywania płatności za granicą, bez kosztów przewalutowania. Jest to jedna z 11 korzyści, które możesz aktywować otwierając to konto. Ta korzyść dotyczy także płatności w internecie lub w przypadku wypłaty z bankomatów poza granicami kraju (należy wybrać walutę obcą - danego kraju).

Wydawca karty
Mastercard
Opłata miesięczna za kartę
0 / 5 zł
Warunek uniknięcia opłaty
Transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł w miesiącu.
Płatności mobilne
Płatności mobilne: Apple Pay, Google Pay; zegarkiem: Garmin Pay, Fitbit Pay; BLIK
3-D secure - bezpieczne płatności online
TAK
Usługi dodatkowe
Mastercard Priceless Specials, możliwość dokonywania płatności za granicą bez kosztów przewalutowania

"Cyfrowy buntownik" - cechy bankowości elektronicznej Alior Banku

Alior Bank w strategii "Cyfrowego buntownika" postawił na rozwój rozwiązań związanych bankowością elektroniczną, deklarując intensywnych rozwój i inwestycje w IT i innowacje. Przyjrzyjmy się teraz, co do zaoferowania mają systemy Alior Online i Alior Mobile, z których mogą korzystać użytkownicy Konta Jakże Osobistego.

Alior Online

Jak chodzi o bankowość internetową Alior Online, to jest to funkcjonalny system, pozwalający kompleksowo zarządzać swoim rachunkiem bez wychodzenia z domu. Możemy sprawdzić saldo rachunku, historię operacji, uzyskamy dostęp do potwierdzenia transakcji, a także możemy zarządzać pakietem korzyści.

W kwestiach podstawowych operacji, możemy zrealizować przelew zwykły, ale też ustawić serię przelewów i przelew odroczony. Stworzymy i zmodyfikujemy zlecenia stałe, zarządzimy kartami, ustawimy limity transakcji, a także zawnioskujemy o inne produkty Alior Banku, jak lokaty, pożyczki, kredyty.

Z ciekawszych funkcji dodatkowych, możemy skorzystać z koszyku przelewów, który daje możliwość zapisania przelewu do późniejszego zatwierdzenia lub autoryzacji wielu przygotowanych przelewów jednym kodem SMS. Nie za brakło też obsługi Profilu Zaufanego, z kolei funkcja "Płacę z Alior Bankiem", pozwala na natychmiastową realizację przelewu, w trakcie zakupów internetowych.

Alior Mobile

Alior Mobile jest aplikacją mobilną dołączoną do Konta Jakże Osobistego. Jej oceny od Klientów, w dniu pisania recenzji to 4.3 w sklepie Google Play i 4.6 w App Store, w 5 punktowej skali. Takie oceny pokazują, że jest to solidny produkt, choć pozostaje jeszcze pole do poprawy.

Korzystając z aplikacji mobilnej Alior Banku, masz podobne możliwości, jak w przypadku bankowości elektronicznej. Dzięki Alior Mobile, możesz w kompleksowy sposób zarządzać swoim kontem przez internet.

Oprócz tego dochodzą tutaj jeszcze możliwości, które są unikalne dla telefonów. Masz możliwość skanowania faktur i kodów QR, dokonasz płatności kodem BLIK, zrealizujesz przelew na telefon BLIK, możesz też wykorzystać kod BLIK do wypłaty z bankomatów. Przydatną funkcją bankowości mobilnej są powiadomienia push, które dają lepsze spojrzenie na to, co dzieje się na rachunku.

Konto Jakże Osobiste - co wyróżnia ten rachunek?

W każdej recenzji konta bankowego wybieram jedną cechę, która wyróżnia opisywany rachunek. W przypadku Konta Jakże Osobistego tą cechą jest nic innego, jak Pakiet 11 Korzyści dołączonych do rachunku. To innowacyjne rozwiązanie, które wyróżnia konto Alior Banku. Przyjrzyjmy się korzyściom dołączonym do rachunku.

Zwrot 1% za płatności mobilne (do 20 zł miesięcznie)

Przyznam, że jest to moja ulubiona korzyść z wszystkich 11. Aktywując tę korzyść, zyskasz do 20 zł miesięcznie za płatności mobilne, w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych. Płać wykorzystując BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay (płatności zegarkiem) i zyskuj nawet 240 zł w roku.

Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

Aktywując tę korzyść, zyskasz wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - teraz jest to 1% dla kwot do 20 tys. zł.

Płatność kartą bez kosztów przewalutowania

Możesz dokonywać płatności kartą w 152 walutach bez prowizji banku i kosztów przewalutowania.

Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych

Pakiet 5 przelewów ekspresowych bez opłat.

Limit na koncie bez odsetek przez 10 dni

Preferencyjne warunki limitu na koncie.

Pomoc assistance

Pomoc fachowców w nagłych wypadkach. Pakiet assistance obejmuje: ubezpieczenie samochodowe, domowe i medyczne.

0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce

Wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce bez opłat.

0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą

Wypłaty we wszystkich bankomatach za granicą bez prowizji Alior Banku.

Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS

30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku.

Ubezpieczenie w podróży za granicą

Ochrona w trakcie podróży zagranicznych. Pokrywa koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zgubienie bagażu, pomoc prawną.

Korzyści dla Graczy

Każdego miesiąca można zdobyć aż do 1380 Riot Points do League of Legends.

Na pewno, jeśli chodzi o pakiet korzyści, każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Osoby aktywne może zainteresować korzyść ubezpieczenie w podróży za granicą, pakiet wypłat za granicą lub możliwość dokonywania transakcji bez przewalutowania. Osoby oszczędne mogą wybrać korzyść związaną z wyższym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym lub zwrot za płatności mobilne. Przydatną korzyścią może okazać się pakiet darmowych przelewów ekspresowych, jest też coś dla graczy.

Jakie są minusy pakietu korzyści? Na pewno można doszukiwać się wariantów, które niekoniecznie okażą się bardzo przydatne. Mam tutaj na myśli pakiet 30 powiadomień SMS - tę funkcję mogą spełniać darmowe powiadomienia Push. Również limit na koncie nie należy raczej do najbardziej atrakcyjnych rozwiązań.

Z drugiej strony 1% zwrot za płatności telefonem (BLIK, Google Pay, Apple Pay) i zegarkiem (FitBit Pay, Garmin Pay) to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, bo pozwala zyskać 240 zł w roku (maksymalnie 20 zł miesięcznie). Pomoc assistance, darmowe wypłaty gotówki, czy ubezpieczenie za granicą, to kolejne, ciekawe korzyści.

Konto Jakże Osobiste - opinia o koncie w Alior Bank

W ten sposób powoli zbliżamy się do końca opisu Konta Jakże Osobistego w Alior Banku. Jest to innowacyjne, uniwersalne konto bankowe, któremu jednak bliżej do rachunku premium, niż do podstawowego ror, oferującego tylko niezbędne funkcjonalności.

Konto Jakże Osobiste kojarzy się z pakietem korzyści, które klient sam może wybrać do rachunku. To niestandardowe rozwiązanie pozwala dopasować rachunek do swoich potrzeb. Dzięki tym korzyściom można zyskać (nawet 240 zł moneyback, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym), uniknąć opłat za różne operacje bankowe czy zwiększyć swój komfort, co zapewnia ubezpieczenie w trakcie podróży za granicą czy pakiet assistance. Pierwsze 2 korzyści są bezpłatne, za każdą kolejną zapłacimy 3,5 zł w miesiącu.

Alior Bank postawił na rozwiązania cyfrowe, tworząc strategię "Cyfrowego Buntownika". Bankowość elektroniczna Alior Banku - systemy Alior Online oraz Alior Mobile - to intuicyjne aplikacje, pozwalające na kompleksowe zarządzanie kontem bankowym.

Minusy konta? Na pewno jest to dość skomplikowany warunek uniknięcia opłaty za prowadzenie konta (jednorazowy wpływ na kwotę min. 1500 zł/mies.) oraz dokonanie płatności kartą (na kwotę 300 zł/mies.). Wygląda na to, że ceną za dostęp do wielu korzyści, jest w pewnym sensie konieczność (wymuszona przez względnie wysokie opłaty) aktywnego korzystania z rachunku.

Ciekawy jestem w jakim kierunku Alior będzie dalej rozwijał Konto Jakże Osobiste. Strategia "Cyfrowego Buntownika" została ogłoszona na lata 2017-2020 i z pewnością już wkrótce dowiemy się, co nowego czeka nas w kolejnych latach. Czy konto zyska funkcje, które jeszcze bardziej zwiększą wygodę korzystania z rachunku przez internet? Dzisiaj jest to rachunek bankowy, który pozwala w kompleksowy sposób zarządzać finansami osobistymi w 100% online i odnieść dodatkowe korzyści. Ciekawe, co przyniosą kolejne miesiące.


Krótkie podsumowanie analizy:

Pakiet 11 korzyści
5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, 1% zwrotu za płatności zbliżeniowe (do 20 zł miesięcznie), pakiet assistance, wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce oraz bankomatów za granicą bez opłat banku - to niektóre z 11 korzyści do konta.
Szeroka gama płatności mobilnych
BLIK, Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay, Garmin Pay.
Korzyści dla oszczędzających, podróżujących, aktywnych i dla graczy
Każda grupa osób może dopasować konto do siebie, konfigurując pakiet korzyści i wybierając odpowiednie rozwiązania.
Funkcjonalna bankowość elektroniczna
Bankowość internetowa i aplikacja mobilna, pozwalające kompleksowo zarządzać rachunkiem i finansami osobistymi przez internet.
Dodatkowe bonusy
Możliwość udziału w programie Bezcenne Chwile, promocja dołączona do konta.
Załóż konto 100% 0nline
Konto możesz założyć z domu wykorzystując metodę wideo weryfikacji.
starpushpinsmartphonelaptop-phonethumbs-upcrosschevron-upcheckmark-circle