logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
10/12/2020
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Gdzie założyć konto bankowe - w jakim banku najlepiej?

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? W jakim banku założyć konto osobiste? Szukasz odpowiedzi na te pytania? To świetnie. Tutaj znajdziesz ciekawe oferty kont bankowych oraz kilka praktycznych wskazówek. Dowiedz się gdzie najlepiej założyć konto i na co warto zwrócić uwagę przed wyborem rachunku.
REKLAMA
mBank logo
Limitowana oferta. Zyskaj 500 zł

200 zł - bon Allegro

200 zł za otwarcie konta i aktywność

50 zł za otwarcie konta przez e-dowód

50 zł za otwarcie konta dla dziecka

DALEJ
ikona popularne
Dostępność wniosków:
W oparciu o informacje udostępnione na stronie promocji. Aktualizacja: 26.11.2021.
gdzie założyć konto w banku? obrazek artykułu

Witaj! Szanuję Twój czas dlatego już na wstępie przedstawiam Ci 3 propozycje topowych kont osobistych, które możesz teraz otworzyć z premią. 

ikona popularne
Możesz sporo zyskać
ikona popularne
Świetna bankowość mobilna
ikona popularne
Wysoka premia

Dla osób, które chcą zapoznać się ze wskazówkami odnośnie zakładania nowego konta oraz lepiej poznać cechy najlepszych rachunków bankowych, przygotowałem artykuł. Znajdziecie w nim podpowiedzi i bardziej wnikliwe opisy wybranych rachunków. Pomoże Wam to znaleźć odpowiedź na pytanie: w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Jak wybrać konto osobiste? Zacznij od...

Zastanawiasz się w jakim banku najlepiej założyć konto? 

Gdzie najlepiej założyć konto osobiste? Spieszę z odpowiedzią.

Najpierw sprecyzuj swoje oczekiwania. To właśnie będzie kluczowym czynnikiem, w kwestii wyboru nowego rachunku.

Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze, gdy wybierasz nowe konto bankowe. To mogą być na przykład:

 • niskie opłaty,
 • zysk w promocji,
 • dostęp mobilny - aplikacja banku z wysokimi ocenami,
 • to, jaki bank oferuje konto,
 • inne, sprecyzowane wymaganie, np. dostęp do darmowych bankomatów w kraju.
 • Może szukasz uniwersalnego rachunku, który łączy określone cechy, a przy tym nie trzeba za niego płacić?
Polecane konto
ING - logo

Przykładem uniwersalnego konta bankowego jest Konto Direct od ING Banku Śląskiego z dostępem do aplikacji Moje ING mobile.

To warunkowo darmowy rachunek. W prosty sposób unikniesz opłat za konto i zyskasz dostęp do szerokiej gamy korzyści, za które nic nie zapłacisz. Usługi takie jak automatyczne oszczędzanie SmartSaver, Trener Finansów, Finansometr, Moje Dokumenty czy automatyczne płatności za autostrady w aplikacji, jest bezpłatny.

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do ING Banku

Podpowiedź: szukasz konta? Obejrzyj gotowe Rankingi

Planujesz założyć nowe konto osobiste? Świetnie.

Rankingi przedstawiają aktualne informacje na temat najlepszych kont bankowych, jakie są dostępne na rynku. Sprawdzisz ile wynoszą najważniejsze opłaty, czy jest dostępna promocja, ale przede wszystkim dowiesz się, jakie konta zostały najwyżej ocenione w aktualnym zestawieniu. Przed wyborem rachunku, możesz sprawdzić rankingi dostępne na naszej stronie, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Polecamy

ikona - rankingi

Najlepsze oferty znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

Gdzie założyć konto? Na to warto zwrócić uwagę

Jeśli więc zastanawiasz się w jakim banku założyć konto, to odpowiedź możesz znaleźć właśnie w udostępnionych rankingach. Możesz tam zajrzeć teraz i za chwilę wrócić do tego artykułu.

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością szukasz wskazówek i podpowiedzi odnośnie wyboru nowego konta osobistego.

Dlatego przygotowałem dla Ciebie 7 tipów, które ułatwią Ci wybór nowego konta bankowego. Zapoznaj się z nimi, żeby wybrać konto, które jest lepiej dopasowane do Twoich własnych potrzeb.

Zanim zapoznasz się z zestawem wskazówek, sprawdź ofertę polecanego konta bankowego.

Polecane konto
ING - logo

Czy jesteś w stanie zapewnić wpływy na konto wysokości 1000 zł miesięcznie (lub więcej) i dokonać przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej kartą do konta (może to być płatność telefonem) lub BLIKIEM w miesiącu?

Jeśli tak, sprawdź co oferuje Bank Millennium. Ich flagowe Konto 360, przy spełnieniu opisanego warunku aktywności, jest darmowym rachunkiem z dostępem do bankomatów bez prowizji w kraju i na świecie.

Za sprawą spersonalizowanej bankowości elektronicznej Millenet zyskujesz dostęp do ciekawych rozwiązań: automatyczne płatności za autostrady Autopay, automatyczny asystent Milla czy mobilna skrytka do kart lojalnościowych, to niektóre z nich.

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do Banku Millennium

W jakim banku najlepiej założyć konto? 7 praktycznych wskazówek dla Ciebie

możliwości

#1

Najpierw Konto, później Bank

Wybierasz na konto bankowe. Na co patrzysz w pierwszej kolejności?

Niech zgadnę - to bank, który oferuje produkt. Samo konto ma drugorzędne znaczenie.

To niekoniecznie najlepsza metoda...

Marka banku jest bardzo istotna, to fakt. Niesie pewnego rodzaju obietnicę co to jakości usług. Jednak taki produkt, jakim jest konto bankowe, warto traktować w trochę innych kategoriach.

Przede wszystkim patrz na to, co najważniejsze dla Ciebie np. wysokość opłat, dostęp do darmowych bankomatów, aplikacja mobilna. Najpierw sprawdź parametry rachunku w tych - najważniejszych kategoriach. Dopiero później patrz na to, jaki bank "za tym stoi". ;-)

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Zobacz co oferuje nowy Aion Bank.

To bank cyfrowy, która w Polsce pojawił się w drugiej połowie 2021 roku i posiada ciekawą, unikalną ofertę. Korzystając z naszego kodu możesz otworzyć konto z premią na start.

bezwarunkowo darmowe

#2

Warunki ważniejsze od opłat

Przyjmijmy, że chcesz wybrać darmowe konto dla siebie, czyli takie za które nic nie zapłacisz. Załóżmy, że:

 • jeden bank oferuje bezwarunkowy brak opłat za korzystanie z konta osobistego.
 • w drugim banku występuje warunkowa opłata za prowadzenie rachunku wysokości 6 zł i 8 zł (czyli razem 14 złotych).

Wydaje się więc, że powinieneś wybrać wariant pierwszy - bo szukasz przecież darmowego konta. Czy na pewno będzie to właściwa decyzja? Niekoniecznie!

Kluczowe okażą się warunki uniknięcia opłat.

Jeśli przykładowo warunkiem uniknięcia opłat w tym drugim banku jest zapewnienie wpływów na konto w kwocie 500 zł i jedna płatność kartą w miesiącu, a Ty wiesz, że regularnie taki warunek aktywności i tak będziesz spełniać - to wówczas obie oferty: konto bankowe bez opłat i te z warunkowymi opłatami, należy rozpatrywać na równi.

Podpowiem też, że w parze z tzw. "warunkowymi opłatami" często idą też dodatkowe możliwości. To na przykład darmowe ubezpieczenie assistance dołączone do rachunku czy ciekawe rozwiązania w bankowości mobilnej (jak np. system automatycznego oszczędzania) czy możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Aktywnie korzystasz z rachunku i spełniasz warunki aktywności? Zobacz co oferuje warunkowo darmowe Konto Jakie Chcę od Santander Banku.

Santander dla nowych klientów przygotował uniwersalną ofertę, z dostępem do wielu korzyści i możliwością osiągnięcia zysku wysokości nawet kilkuset złotych w promocji dla nowych klientów.

teraz zyskaj 200 zł

#3

W promocji możesz sporo zyskać. Szczególnie, gdy jesteś nowym klientem

Gdy otwierasz konto, wtedy pewnie szukasz rachunku, z którego możesz korzystać za darmo. A czy wiesz, że możesz zyskać: 200, 300 lub nawet 400 zł za otwarcie konta bankowego?

Oferty promocyjne zwykle mają na celu zachęcić nowych klientów do zapoznania się z usługami, jakie oferuje wybrany bank. Dlatego też często kierowane są do nowych klientów. Z pewnością właśnie dlatego na papierze banki mają już ponad 40 milionów klientów (niektórzy otwierają kilka kont jednocześnie).

Promocje pojawiają się z coraz większą regularnością. Otwierając konta bankowe nie musisz płacić, a możesz też zyskać.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

opłaty

#4

Spełniając warunki promocji unikniesz opłat (zazwyczaj)

A jeśli już decydujesz się otworzyć konto w promocji, to zazwyczaj aby uzyskać premię, musisz spełnić określone warunki aktywności. Owszem, zdarzają się promocje gdzie nagrodę zyskuje się już za samo podpisanie umowy. Jednak jest to rzadkość. Skoncentrujmy się więc na tych promocjach z warunkami aktywności.

Weźmy przykład. Warunkiem uzyskania premii np. 300 zł, jest dokonanie jednej płatności bezgotówkowej kartą oraz zapewnienie wpływów w kwocie 1000 zł miesięcznie przez okres 3 miesięcy. Spełnienie tych samych warunków zwalnia z opłaty za prowadzenie konta. Ty nic nie płacisz za konto, a dodatkowo zyskujesz premię. Gdy chodzi o promocje bankowe, to standard!

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

BNP Paribas posiada ciekawą ofertę promocji bankowych. Jeśli aktywnie korzystasz nowo otwartego rachunku i chcesz zyskać wysoką premię, sprawdź co do zaoferowania ma Konto Otwarte na Ciebie.

doładowanie telefonu ikona

#5

Aplikacje mobilne banków coraz ważniejsze

W jednym z artykułów na RankingKont.pl napisałem, że aplikacja mobilna dołączona do rachunku, powoli staje się ważniejsza niż samo konto. Wiem, to dość odważne stwierdzenie. Jednak faktem jest, że z roku na rok bankowość mobilna zyskuje na znaczeniu.

Podam przykład. Jeszcze nie tak dawno, konto bankowe można było otworzyć przez internet, ale mało kto myślał o tym, żeby rachunek zakładać z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Dzisiaj zakładanie konta przez selfie, w bankowej apce mobilnej, to popularny i często wykorzystywany sposób otwierania rachunku bankowego.

A gdy już założymy konto, to wszystkie najważniejsze operacje na rachunku zrealizujemy właśnie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Jedną z najlepszych aplikacji bankowych w Polsce posiada mBank. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź ofertę eKonta osobistego w mBanku.

selfie - ikona

#6

Otwórz konto bez wychodzenia z domu

Otwierasz nowe konto bankowe? Możesz to zrobić w oddziale lub dzwoniąc na infolinię.

Ja polecam jednak inny sposób. Mowa o otwarciu rachunku online, bez wychodzenia z domu.

Jak to zrobić? Możliwości jest sporo. Możesz złożyć wniosek internetowy, a umowę podpisać z kurierem. Konto możesz otworzyć też w aplikacji mobilnej banku, sposobem "na selfie", czyli robiąc zdjęcie własnej twarzy.

Konto na selfie otworzysz w 100% online. Bez wychodzenia z domu. I bez kuriera. Takie konto będzie aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut! :)

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Jednym z banków, który umożliwia otwarcie konta na selfie, jest Bank Pekao. Za otwarcie konta przez internet tą metoda, możesz zyskać dodatkową premię. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z ofertą Banku Pekao.

aplikacja mobilna

#7

Korzystaj z bezpiecznych i wygodnych płatności mobilnych: BLIK, Apple Pay, Google Pay oraz płatności zegarkiem

I w ten sposób doszliśmy do zagadnienia płatności mobilnych.

Jeśli nie masz nic przeciwko dokonywaniu zbliżeniowych transakcji kartą płatniczą, wtedy na pewno przypaść Ci do gustu płatności mobilne (telefonem). Jest to nawet bezpieczniejsze, niż płacenie przy użyciu karty zbliżeniowej.

Sprawdź jakie metody płatności mobilnych udostępnia bank, w którym planujesz założyć konto. Najpopularniejsze to: Google Pay (dla Androida), Apple Pay (dla iOS) oraz płatności z wykorzystaniem kodu BLIK.

Niektóre rachunki pozwalają płacić nie tylko z wykorzystaniem BLIKA, Apple Pay i Google Pay, ale dodatkowo również zegarkiem, z wykorzystaniem takich rozwiązań jak FitBit Pay i Garmin Pay. Nawet jeśli dzisiaj nie płacisz z wykorzystaniem telefonu, to jestem pewny, że już wkrótce możesz przyzwyczaić się do płacenia tym sposobem. Polecam!

Właśnie zapoznałaś się z zestawem 7 wskazówek, które będą pomocne przy wyborze nowego konta. Teraz znajdziesz polecane konta bankowe - niektóre z nich pojawiły się przy okazji omawiania wskazówek dla nowych klientów.

Polecane konto
ING - logo

Sporo zostało już powiedziane na temat rozwiązań nowoczesnej bankowości.

Czy wiesz, że liderem jeśli chodzi o bankowość mobilną jest mBank? Sami posługują się hasłem "ikona mobilności". Ich aplikacja jest jedną z najlepiej ocienionych apek bankowych przez klientów oraz regularnie zdobywa nagrody branżowe, o których decydują eksperci zajmujący się rozwiązaniami mobilnymi.

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie możliwości daje nowoczesna bankowość elektroniczna, zapoznaj się z ofertą mBanku.

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do mBanku

W jakim banku założyć konto? Polecane oferty

Poznałeś już kilka ciekawych propozycji kont bankowych, a także 7 wskazówek odnośnie tego, na warto co zwrócić uwagę dokonując wyboru konta. Chcesz dowiedzieć więcej?

Na potrzeby tego artykułu stworzyłem 4 główne kategorie kont bankowych dla klientów indywidualnych. Zobacz, czym charakteryzuje się każda kategoria. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą - znajdziesz też propozycje rachunków bankowych, na które warto zwrócić uwagę.

4 kategorie kont bankowych

Uniwersalne konto bankowe

Polecane konto
ING - logo

Konto Jakie Chcę - to świetny przykład uniwersalnego rachunku bankowego.

To konto posiada względnie proste warunki uniknięcia opłat - wystarczy zapewnić wpływy na kwotę min. 500 zł i dokonać przynajmniej 1 transakcji BLIKIEM lub kartą do konta. Darmowe są bankomaty Santander Banku oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce z wykorzystaniem kodu BLIK.

Przy tym zyskujemy dostęp do ciekawych korzyści. To na przykład darmowe przelewy natychmiastowe czy możliwość uzyskania 1% zwrotu za opłacanie rachunków.

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do Santander Banku

Uniwersalne konto bankowe to rachunek, który spełnia potrzeby szerokiej grupy odbiorców. Wybór konta osobistego w tej kategorii nie powinien stanowić problemu, ponieważ wiele banków oferuje rachunki dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań.

Wybór konta w tej kategorii, nie jest jednak takim prostym zadaniem. To dlatego, że uniwersalne konto bankowe musi łączyć wiele cech, żeby sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów.

Są to:

 • Niskie opłaty, a najlepiej ich całkowity brak.
 • Wygodna aplikacja mobilna i oraz intuicyjny system bankowości internetowej.
 • Usługi dodatkowe dołączone do konta (najlepiej bezpłatnie), takie jak ubezpieczenie assistance czy dodatkowe zabezpieczenia karty płatniczej.
 • Wbudowane aplikacje do zarządzania finansami.
 • Dobra oferta usług powiązanych (np. darmowa usługa wielowalutowa, systemy automatycznego oszczędzania).

Konto bez opłat

Polecane konto
ING - logo

Ciekawą innowację w ostatnich miesiącach wprowadził Bank Citi Handlowy. Ich CitiKonto w nowej odsłonie, to bezwarunkowo darmowy rachunek bankowy.

To przykład konta osobistego, które oferuje brak opłat za podstawowe operacje nawet wtedy, kiedy nie korzystasz aktywnie ze swojego ROR.

Dodatkowo klienci, którzy szukają oferty darmowych kont bankowych, w tym przypadku mogą liczyć na 4 bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i 3 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu.

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do Citi Handlowy

Chcesz korzystać z darmowego konta bankowego? Konto bez opłat, to rachunek, który posiada łatwy do spełnienia warunek aktywności lub takie, które oferuje bezwarunkowy brak kosztów związanych z korzystaniem z konta bankowego.

Prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej i wypłaty z bankomatów w kraju - te operacje muszą być tanie i posiadać łatwy warunek uniknięcia kosztów, jakie z nimi wiążą. Najlepiej jednak, gdy opłaty nie występują w ogóle.

Konto w promocji

Polecane konto
ING - logo

Ciekawym przykładem w kontekście promocji bankowych, jest oferta BNP Paribas. Ich Konto Otwarte na Ciebie, to rachunek, które posiada bardzo niskie opłaty.

Jeśli z oferty kart płatniczych (są 3 karty do wyboru), zdecydujesz się na "Kartę Otwartą na Dzisiaj", to jedyna warunkowa opłata za to konto wyniesie 3 złote w miesiącu. Możesz jej uniknąć dokonując jednej płatności bezgotówkowej kartą do konta. Bank oferuje bardzo ciekawe promocje - w jednej z nich premia była uzależniona od... wysokości temperatury w jednym z letnich miesięcy. :)

ikona - promocje

Konto z premią

Dalej
Przejdź do BNP Paribas

Z kolei konto dostępne w ramach oferty promocyjnej, to wariant, który może zainteresować Ciebie w takich sytuacjach, jak wtedy, gdy:

 • zwyczajnie chcesz przetestować nowy rachunek w innym banku,
 • chcesz odnieść zysk korzystając z konta bankowego.

Banki dzisiaj chętnie oferują premię dla klientów w zamian za aktywne korzystanie z nowo otwartego konta.

ikona promocji

Aktualne promocje

Chcesz zobaczyć, jakie oferty są teraz dostępne? Zajrzyj na stronę promocji bankowych. Znajdziesz tam aktualną listę najlepszych promocji dołączonych do kont bankowych.

Zobacz promocje

Otwierając konto w promocji, możesz liczyć liczyć nie tylko na premię pieniężną. To również zwolnienie z opłat przez określony czas (np. jeden rok), promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym czy bony na zakupy w sklepach.

Konto Premium

Polecane konto
ING - logo

Przykładem oferty dla klientów VIP, jest Konto Select w ofercie Santander Banku. Warunkowa opłata za prowadzenie tego konta wynosi 30 zł, a żeby jej uniknąć należy zapewnić wpływy na rachunek w kwocie min. 10 000 zł w miesiącu. Chyba zgodzisz się ze mną, że warunek aktywności jest względnie trudny do spełnienia?

W zamian klienci otrzymują dostęp do dedykowanej Infolinii Select, zniżki w podróży oraz możliwość skorzystania z produktów walutowych bez dodatkowych opłat. Nie zapłacą również za obsługę karty i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.

Dalej
Przejdź do Santander Banku

Poza flagowymi rachunkami, banki w swojej ofercie posiadają również konta dla najbardziej wymagających klientów.

Korzystanie z takiego rachunku, często wiąże się z dostępem do licznych korzyści, jednak uniknięcie opłaty za prowadzenie i korzystanie z konta Premium jest znacznie cięższe niż w przypadku uniwersalnych kont osobistych.

Na konta Premium decydują się więc osoby dla których opłaty nie mają aż tak dużego znaczenia, a bardziej istotna jest kwestia korzyści dołączonych do rachunku bankowego.

W jakim banku założyć konto? Podsumowanie

Jak się okazuje na pytanie "gdzie założyć konto" albo "w jakim banku założyć konto", tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

Dużo zależy od indywidualnych wymagań klienta. W tym artykule przedstawiłem Ci 7 praktycznych wskazówek, pomogą Ci wybrać dobre konto osobiste dla siebie.

Przed wyborem rachunku warto również zwrócić uwagę na ogólną charakterystykę kont bankowych. To:

 • konta uniwersalne,
 • konta darmowe,
 • konta w promocji,
 • konta Premium.

Najpierw określ cechy, które są dla Ciebie najważniejsze, a następnie wybierz najlepsze konto dla siebie!

Poniżej znajdziesz listę rachunków bankowych, które przedstawiłem Ci w tym artykule.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Polecane konta bankowe, które przedstawiliśmy w tym artykule:

1. Konto Direct w ING Banku Śląskim

2. Konto 360 w Millennium Banku

3. eKonto w mBanku

4. Konto Jakie Chcę w Santander Banku

5. CitiKonto w Citi Handlowy

6. Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

7. Konto Select w Santander Banku

Więcej informacji uzyskasz na stronie Rankingu Kont Osobistych oraz w recenzjach dostępnych na tej stronie.

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź Rankingi

i Promocje
Dziękujemy za Twoje zainteresowanie! Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszych Rankingów i zapoznania się z aktualnymi promocjami.
ikona - rankingi
Ranking kont osobistych 2021
ikona - rankingi
Ranking kont firmowych 2021
ikona - promocje
Promocje bankowe 2021
RankingKont.pl - obrazek tła
0 0 głosów
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Od najstarszych
Od najnowszych Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maryśka

Cieszę się, że mój bank stoi wciąż tak wysoko w rankingach. Póki co jestem bardzo zadowolona z Getinbank, gdzie konta osobiste są prowadzoneza darmo, jeżeli wykonuje TYLKO 1 płatność kartą w miesiącu.

To też może Cię zainteresować

chevron-down-circlechevron-right-circle