Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Wybrane propozycje

Odpowiedź na pytanie: "gdzie założyć konto osobiste?" wcale nie jest taka prosta. Różni użytkownicy, mają różne potrzeby. Jedni będą wykorzystywać konto osobiste tylko w podstawowym zakresie, a najważniejszym kryterium okaże się wysokość opłat. Dla innych, konta bankowe będą miały bardzo szerokie zastosowanie - w tym przypadku ważniejsze od kosztów będą usługi dołączone do rachunku czy możliwości aplikacji mobilnej. Podpowiadam, jak wybrać konto osobiste. W tekście znajdziesz też kilka wyróżniających się ofert.
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
10 grudnia 2020 
Autor: 
Łukasz Scheibinger
Kategoria: 
zysk ikona
Uwaga, promocja!
Sprawdź, ile możesz skorzystać w promocji, którą dla Ciebie wybraliśmy.
POKAŻ PROMOCJE
zyskaj nawet 960 zł z kontem w Alior Banku
Rekordowa premia - zyskaj 960 zł
W tym nawet 240 zł zwrotu za płatności mobilne w rok
11 korzyści do wyboru - dwie pierwsze za darmo (np. darmowe bankomaty)
Warunkowo darmowe konto
Otwórz konto w 100% online, bez wychodzenia z domu
otwarcie konta w banku - tylko w jakim?

Jak wybrać konto osobiste? Zacznij od...

Zastanawiasz się w jakim banku otworzyć konto? Na początku dobrze jest sprecyzować swoje oczekiwania. To właśnie będzie kluczowe w kwestii wyboru nowego rachunku.

Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze. Niskie opłaty? Zysk w promocji? Łatwy dostęp (np. przez aplikację mobilną)? A może szukasz uniwersalnego rachunku, który łączy te cechy, a przy tym nie trzeba za niego płacić?

Planujesz założyć konto osobiste? Sprawdź gotowe zestawienie najlepszych rachunków.

Odwiedź:

OBEJRZYJ RANKING
Najlepsze konta osobiste
DARMOWE KONTA
Ranking najtańszych kont

Potrzebujesz więcej informacji, na temat tego jak wybrać konto bankowe? Zapoznaj się z treścią tego artykułu - w jego dalszej części znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać najlepszy rachunek bankowy, dopasowany do Twoich własnych potrzeb.

Żeby ułatwić Ci drogę do wyboru najlepszego konta, już teraz wybierz co jest dla Ciebie najważniejsze:

Gdzie założyć konto? Zwróć uwagę na te rzeczy!

Jeśli dotarłeś lub dotarłaś do tego miejsca, to z pewnością znaczy, że szukasz wskazówek i podpowiedzi w kwestii wyboru nowego konta osobistego. Jeśli tak, to bardzo dobrze!

Przygotowałem dla Ciebie 7 podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór konta bankowego, jak również usprawnią proces otwarcia rachunku.

możliwości

#1

Najpierw Konto, później Bank

Wybierasz na konto bankowe i w pierwszej kolejności patrzysz na Bank, który udostępnia rachunek? Cóż, to niekoniecznie najlepsza metoda... Już wyjaśniam dlaczego.

Marka banku jest bardzo istotna i niesie pewnego rodzaju obietnicę co to jakości usług, to fakt. Jednak taki produkt, jakim jest konto bankowe, warto traktować w trochę innych kategoriach. Przede wszystkim patrz na to, co najważniejsze dla Ciebie. Wysokość opłat, dostęp do darmowych bankomatów czy ocena aplikacji mobilnej? Najpierw sprawdź parametry rachunku w tych, najważniejszych kategoriach. Dopiero później zobacz jaki bank "za tym stoi". :-)

bezwarunkowo darmowe

#2

Warunki ważniejsze od opłat?

Jeden bank oferuje bezwarunkowy brak opłat za korzystanie z konta osobistego. W drugim banku warunkowa opłata za prowadzenie rachunku to 6 zł, a za kartę płatniczą to 8 zł. Czy w takim przypadku zawsze oferta tego pierwszego banku będzie lepsza? Niekoniecznie!

Kluczowe są warunki uniknięcia tych opłat. Jeśli przykładowo warunkami uniknięcia opłaty za konto osobiste jest płatność kartą w kwocie 200 zł w miesiącu oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie 500 zł w miesiącu, a Ty masz pewność, że te warunki spełnisz - wówczas obie oferty: konto bankowe bez opłat i te z warunkowymi opłatami, należy rozpatrywać na równi.

teraz zyskaj 200 zł

#3

W promocji można sporo zyskać

350, 400 zł za otwarcie konta i aktywność na rachunku? To oferty, które pojawiają się z coraz większą regularnością. Otwierając konta bankowe nie trzeba płacić. Można zyskiwać... :)

opłaty

#4

Spełniając warunki promocji unikniesz opłat (zazwyczaj)

Kolejny punkt związany z promocjami. Jeśli spełnisz ich warunki, zazwyczaj unikniesz opłat za korzystanie z konta osobistego. Warunki aktywności w promocji, to często też jednocześnie warunki uniknięcia opłaty za konto.

Przykład? Warunkiem promocji jest dokonanie jednej płatności bezgotówkowej kartą oraz zapewnienie wpływów w kwocie 1000 zł miesięcznie, przez okres 3 miesięcy. Spełnienie tych samych warunków zwalnia z opłaty za prowadzenie konta. Nic nie płacisz, a dodatkowo zyskujesz. To standard!

doładowanie telefonu ikona

#5

Aplikacje mobilne banków coraz ważniejsze

Niedawno pisałem, że aplikacja mobilna staje się ważniejsza niż samo konto. Mam świadomość, że to dość odważne stwierdzenie. Jednak z roku na rok bankowość mobilna zyskuje na znaczeniu. Dokonując wyboru konta bankowego, warto zapoznać się z ocenami i testami aplikacji. Znajdziesz je na stronie RankingKont.pl.

selfie - ikona

#6

Otwórz konto na selfie

Kiedy otwierasz konto... zrób to sposobem "na selfie", czyli robiąc zdjęcie własnej twarzy. W ten sposób odtworzysz rachunek w 100% online, bez wychodzenia z domu. I bez wizyty kuriera. Takie konto będzie aktywne w ciągu kilku minut! :)

aplikacja mobilna

#7

Płatności mobilne: BLIK, Apple Pay, Google Pay i... więcej!

Nie masz nic przeciwko dokonywaniu transakcji kartą płatniczą, ale wolisz płacić z wykorzystaniem telefonu? Sprawdź z jakich płatności mobilnych będziesz mógł korzystać, gdy wybierzesz konto. Niektóre rachunki pozwalają płacić nie tylko z wykorzystaniem BLIKA, Apple Pay i Google Pay, ale dodatkowo również zegarkiem, z wykorzystaniem płatności FitBit Pay i Garmin Pay.

W dalszej części znajdziesz najciekawsze propozycje kont bankowych z konkretnymi przykładami rachunków, które wybrać. Podzieliłem je dla Ciebie na kilka kategorii:

 1. Uniwersalne konto bankowe - dla osób, które szukają uniwersalnej propozycji.
 2. Konto bez opłat - dla osób, które chcą jak najmniej płacić za konto bankowe.
 3. Konto w promocji - dla tych, którzy chcą dodatkowo zyskać.
 4. Konto Premium - dla osób, które mają wysokie wymagania względem konta osobistego.

Zaznacz bloczek poniżej, żeby od razu przeskoczyć do kategorii, która Cię najbardziej interesuje!

Uniwersalne konto bankowe

Uniwersalne konto bankowe to rachunek, który spełnia potrzeby uniwersalnej grupy odbiorców i wybór konta osobistego w tej kategorii nie powinien stanowić problemu.

Uniwersalne konto bankowe musi łączyć wiele cech, żeby sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów. Są to:

 • Niskie opłaty, a najlepiej ich całkowity brak.
 • Wygodna aplikacja mobilna i oraz intuicyjny system bankowości internetowej.
 • Usługi dodatkowe (najlepiej bezpłatne), jak ubezpieczenie assistance czy dodatkowe zabezpieczenia karty płatniczej.
 • Wbudowane aplikacje do zarządzania finansami.
 • Najlepiej jakby to wszystko szło w parze z dobrą ofertą oszczędnościową

Czy jeden rachunek bankowy jest w stanie sprostać tym wszystkim wymaganiom? Odpowiedzi na to pytanie możesz poszukać przeglądając aktualny Ranking Kont Osobistych. Fakt jest natomiast taki, że wiele rachunków oferuje dostęp do licznych usług dodatkowych, bez konieczności ponoszenia kosztów.

Uniwersalne konto - oferty warte uwagi

Wybrałem kilka ciekawych propozycji, które zaliczam do kategorii "Uniwersalnych kont". Znajdziesz je poniżej.

#1 - Konto 360 od Banku Millennium

Konto 360 w Banku Millennium, to świetny przykład oferty, którą zaliczam do kategorii uniwersalnych kont bankowych. Zakładam, że nazwa konta powstała właśnie po to, aby pokazać wszechstronne możliwości, jakie daje korzystanie z tego rachunku. Korzystając z konta Banku Millennium otrzymujemy darmowe przez pierwszy rok ubezpieczenie assistance "Pakiet Bardzo Pomocny". Możemy też skorzystać z wysoko ocienianej aplikacji mobilnej. W tym przypadku wszystkich opłat - w tym za korzystanie z bankomatów - unikniemy zapewniając wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1000 zł/mies. oraz dokonując 1 transakcji bezgotówkowej kartą w miesiącu.

OTWÓRZ KONTO W MILLENNIUM
Przejdziesz do: Bank Millennium

#2 - Konto Direct od ING

W portfolio Banku ING uwagę zwraca Konto Direct. To wszechstronny rachunek, który wyróżnia rozbudowany system bankowości elektronicznej "Moje ING". Znajdziemy w nim wiele ciekawych funkcji. Są to na przykład cele oszczędnościowe, szybkie przelewy na numer telefonu BLIK, dostęp do kodów rabatowych czy system automatycznego oszczędzania "Smart Saver" (więcej dowiesz się w naszym teście aplikacji Moje ING Mobile). Korzystając z tego rachunku można uniknąć warunkowych opłat, dokonując płatności kartą na kwotę 300 zł w miesiącu. Możesz także wypłacać pieniądze bez opłat z bankomatów sieci Planet Cash i ING.

OTWÓRZ KONTO W ING
Przejdziesz do: Bank ING

#3 - eKonto w mBanku

Kolejna oferta na jaką warto zwrócić uwagę w kategorii uniwersalnych kont, to eKonto w mBanku. Hasło reklamowe mBanku to nieprzypadkowo "ikona mobilności". Rachunek wyróżnia wysoka jakość bankowości elektronicznej, a ich rozwiązania są doceniane przez klientów i ekspertów branżowych. Kiedy nie spojrzę na wyniki Mobile Trends Awards (jeden z ważniejszych konkursów promujących rozwiązania mobilne), to mBank bryluje wśród laureatów, zgarniając zarówno nagrody przyznawane przez komisję ekspertów, jak również przez samych klientów (internetowe głosowanie). Warunki uniknięcia opłat za eKonto są bardzo proste - wystarcza jedna transakcja bezgotówkowa kartą w miesiącu. Z kolei z bankomatów w kraju możemy korzystać bez opłat, przy wypłatach w kwocie 100 zł lub wyższej.

OTWÓRZ KONTO W MBANKU
Przejdziesz do: mBank

Konto bez opłat

Poniżej przedstawiam jest kilka propozycji ciekawych rozwiązań. Na jakie darmowe konta warto zwrócić uwagę?

#4 - Konto Otwarte na Ciebie od BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas. To rachunek, który posiada bardzo niskie opłaty, bo jeśli z oferty kart płatniczych (a możemy wybrać spośród 3 kart), zdecydujemy się na "Kartę Otwartą na Dzisiaj", to jedyna warunkowa opłata za to konto wyniesie 3 złote w miesiącu. Możemy jej uniknąć w bardzo łatwy sposób, dokonując jednej transakcji bezgotówkowej kartą. Gotówkę za darmo wypłacimy z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash. Ostatnio mamy prawdziwy wysyp ofert promocyjnych do tego konta, a premie sięgają nawet 400 zł.

OTWÓRZ KONTO W BNP PARIBAS
Przejdziesz do: BNP Paribas (strona promocji)

#5 - Konto Proste Zasady w Getin Bank

Z kolei Konto Proste Zasady w GetIn Bank - jak sama nazwa wskazuje - to rachunek, z którego można korzystać... na bardzo prostych zasadach. Jedna transakcja bezgotówkowa kartą w miesiącu zwalnia z warunkowej opłaty za prowadzenie konta. Oprócz tego zyskasz dostęp do darmowych bankomatów w kraju. Nie zapomnij sprawdzić oferty promocyjnej banku!

OTWÓRZ KONTO W GETIN BANKU
Przejdziesz do: Getin Bank

#6 - CitiKonto

Ciekawą innowację w ostatnich miesiącach wprowadził Bank Citi Handlowy. Ich CitiKonto w nowej odsłonie, to bezwarunkowo darmowy rachunek bankowy. Takie konta osobiste gwarantują brak opłat za podstawowe operacje, nawet wtedy, kiedy nie używasz ROR. Dodatkowo klienci, którzy szukają oferty darmowych kont bankowych, w tym przypadku mogą liczyć na 4 bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i 3 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu!

OTWÓRZ CITIKONTO
Przejdziesz do: Citi Handlowy

Na uwagę zasługuje też Nest Konto. Tutaj również mamy bezwarunkowy brak opłat za wszystkie podstawowe operacje bankowe. Jednak w przeciwieństwie do opisanych wcześniej kont, w tym przypadku oferty promocyjne nie są tak często dostępne.

Przejdźmy do kolejnego punktu, a są nim właśnie konta w promocji.

Konto w promocji

Konto w promocji, to wariant, który może zainteresować Ciebie w różnych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy:

 • kiedy chcesz przetestować nowy rachunek,
 • kiedy chcesz odnieść zysk korzystając z konta bankowego,
 • kiedy nie jesteś zadowolony z oferty swojego banku i chcesz przetestować inne rozwiązanie.

W tym przypadku nie wylistuję przykładowych rachunków, ponieważ oferty bardzo szybko ulegają zmianie. Podam jednak kilka przykładów promocji, dzięki czemu zyskasz szersze spojrzenie na tego rodzaju oferty:

 • do 400 zł premii mogli zyskać Klienci, za aktywne korzystanie z "Konta Otwartego na Ciebie" w BNP Paribas;
 • do 160 zł premii to nagroda za otwarcie i aktywność w przypadku "Konta Direct" - jednego z najlepszych rachunków w Rankingach;
 • do 200 zł premii mogli zyskać klienci za otwarcie i korzystanie z Konta 360 w Millennium Banku
ikona promocji 3

Aktualne promocje

Jeśli chcesz trafić na podobne okazje, zajrzyj na stronę promocje bankowe. Znajdziesz tam aktualną listę najlepszych promocji dołączonych do kont bankowych, które są teraz dostępne.

SPRAWDŹ PROMOCJE!

Nie tylko na premię pieniężną możemy liczyć, gdy otwieramy konto w promocji. Zwolnienie z opłat przez określony czas (np. rok czasu), promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym czy bony na zakupy w sklepach, to inne przykłady innych nagród, jakie są dostępne dla użytkowników, którzy otwierają rachunki w ramach promocji bankowej.

Konto Premium

Poza flagowymi rachunkami, które szerzej opisałem w akapicie poświęconym dla uniwersalnych kont bankowych, banki w swojej ofercie posiadają również konta dla najbardziej wymagających klientów. Korzystanie z takiego konta wiąże się z dostępem do wielu korzyści. Z drugiej jednak strony klienci korzystający z tego rodzaju kont, będą musieli bardziej się wysilić, aby uniknąć opłat takich jak np. opłata za prowadzenie konta.

Rachunki Premium, na które warto zwrócić uwagę:

 • Konto Select w Santander Banku,
 • Konto Intensive w mBanku,
 • Konto Komfort - ING.

Ciekawym rozwiązaniem, które możemy również zaliczyć do tej kategorii, jest rachunek Alior Banku - Konto Jakże Osobiste. To uniwersalne konto bankowe, które jednak dosyć mocno przypomina konta typu Premium.

To specyficzny rachunek, który nie ma z góry określonych cech. Sam wybierasz, jaką funkcję będzie dla Ciebie pełnić. Wybierając konto w Alior Banku możesz wybrać korzyści, które Ciebie interesują. Wybierasz spośród 11 opcji, a pierwsze dwie są darmowe. Za pozostałe trzeba zapłacić.

To konto jest w pewnym sensie szczególnym przypadkiem, ponieważ sprawdzi się jako:

 • Konto uniwersalne - wśród korzyści jest np. pomoc assistance w wypadkach.
 • Konto bez opłat - spełniając względnie łatwe warunki, możesz uniknąć opłat.
 • Konto typu Premium - bo pozwala wybrać aż 11 korzyści, za które jednak trzeba zapłacić, jeśli jest ich więcej niż 2.

Warto zwrócić też uwagę na takie korzyści jak zwrot 1% za płatności telefonem czy bonusowe procentowanie na koncie oszczędnościowym - w tym przypadku ofertę można potraktować również jak promocyjne rozwiązanie, pozwalające na osiągnięcie określonego zysku.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Podsumowanie

Jak się okazuje na pytanie "gdzie założyć konto" albo "w jakim banku założyć konto", tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

Wszystko zależy od indywidualnych wymagań klienta. Oferta, która dla jednej osoby będzie idealną opcją, dla kogoś innego może okazać rozwiązaniem, obok którego klient przejdzie obojętnie.

Konta osobiste można podzielić na takie kategorie jak:

 • konta uniwersalne,
 • konta darmowe,
 • konta w promocji,
 • konta premium.

Dla jednej osoby ważne jest darmowe konto. Dla drugiej ważne będą dodatkowe korzyści, nawet gdy wiąże się to z koniecznością spełniania warunków, jak przykładowo wpływy na konto w kwocie 1000 zł i dokonanie jednej transakcji kartą w miesiącu.

Z kolei inny klient wybierając nowy rachunek widzi szansę nie tylko, aby uniknąć opłaty za otwarcie i prowadzenie konta czy wypłaty gotówki z bankomatów, ale również możliwość zysku w promocji bankowej.

Zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze, a następnie znajdź konto osobiste w wybranej kategorii. W wyborze konta pomocne będą zestawienia kont bankowych, np. rankingi kont bankowych. Dostarczają cennych wskazówek, na które konta szczególnie warto zwrócić uwagę w danym momencie.

Udostępnij ten wpis:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
crosschevron-down-circlechevron-right-circle