ranking kont - logo serwisu

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? (2024 r.) Oferty i wskazówki

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to świetnie. Zapoznaj się z ciekawymi ofertami kont bankowych, sprawdź kilka praktycznych wskazówek i przekonaj się, gdzie teraz najbardziej opłaca się otworzyć konto.
Polecana oferta
logo Banku Pekao
Otwórz konto osobiste w Pekao i zyskaj 200 zł premii, korzystaj z rachunku z niskimi opłatami i dobrą ofertą oszczędnościową.
Opłaty:
0 - 4 zł
Korzyści:
Premia:
200 zł
Szczegóły Promocji
korzysci - ikona
Wybierz tanie konto z dobrą ofertą walutową.
Atrakcyjna premia
logo Santander Banku
Wybierz Konto Jakie Chcę od Santander Banku - to warunkowo darmowy rachunek z premią do 400 złotych oraz innymi bonusami.
Opłaty:
0 - 14 zł
Korzyści:
Premia:
400 zł
Szczegóły Promocji
korzysci - ikona
Możesz sporo zyskać w kombinacj promocji.
Najlepsza bankowość mobilna
Millennium logo
Korzystaj z wysoko ocenianej aplikacji mobilnej z unikalną możliwością personalizacji ekranów. Premia nawet 500 zl!
Opłaty:
0 - 11 zł
Korzyści:
Premia:
500 zł
Szczegóły Promocji
korzysci - ikona
To konto otworzysz online bez selfie.

W jakim banku założyć konto? Oferta Pekao

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne to popularny ROR z niskimi opłatami i dostępem do wielu korzyści. Bank Pekao oferuje darmowe prowadzenie rachunku, niską opłatę za kartę wysokości 4 zł z prostym warunkiem uniknięcia, 6.5% na koncie oszczędnościowym oraz dostęp do konta przez dobrze ocenianą aplikację PeoPay.
Opłaty:
Korzyści:
Aplikacja mobilna:
Premia na start:
zdjęcie przedstawia telefon z włączoną aplikacją PeoPay, prezentując konto w Pekao przetestowane przed napisaniem tego artykułu

Zalety 

Niskie opłaty
Dostęp do darmowych bankomatów w kraju
Szeroka gama płatności mobilnych
Dobra oferta oszczędnościowa
Korzystne rozwiązania dla podróżujących za granicę
Premia na start

Wady

Bank naliczy opłatę za kartę, jeśli nie spełnisz prostego warunku aktywności

Gdzie założyć konto? Oferta Santander Banku

Konto Santander
Konto osobiste w Santander Banku daje dostęp do szerokiej oferty promocyjnej dla nowych klientów. Przy spełnieniu umiarkowanie łatwego warunku uniknięcia opłat za prowadzenie konta oraz obsługę karty, możesz korzystać z konta za 0 zł i zyskać cenne nagrody.
Opłaty:
Korzyści:
Bankowość mobilna:
Premia na start:
zdjęcie przedstawia telefon z aplikacją Santander Mobile, prezentując konto osobiste w Santander Banku przetestowane przed napisaniem tego artykułu

Zalety

Wysoka premia na start: do 400 zł
Do 300 zł zwrotu za rachunki  
0 zł za przelewy natychmiastowe

Wady

Względnie wysokie opłaty, jeśli nie spełnisz warunków aktywność: 14 zł w miesiącu. 

Gdzie najlepiej otworzyć konto? Oferta Millennium

Millennium 360 
Millennium 360 to rachunek osobisty z jedną najlepiej ocenionych aplikacji mobilnych - świetnie sprawdzi się w przypadku osób korzystających z konta przez telefon. Konto otworzysz bez selfie, przez logowanie na konto w innym banku.
Opłaty:
Korzyści:
Bankowość mobilna:
zdjęcie przedstawia telefon z aplikacją Millenniun Banku, prezentując konto osobiste w Banku Millennium przetestowane przed napisaniem tego artykułu

Zalety

Dobrze oceniana aplikacja mobilna
Możliwość spersonalizowania aplikacji
Konto oszczędnościowe Profit 

Wady

Warunkowa opłata za kartę w wysokości 11 zł/mies.
Brak dostępności usługi płatności mobilnych Google Pay.

Poradnik dla otwierających nowe konto

Powyżej mogłeś zapoznać się z rekomendowanymi kontami bankowymi dla osób, które otwierają nowy rachunek. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz teraz poradnik dla osób, które chcą otworzyć nowe konto bankowe.

ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Jeśli zastanawiasz się w gdzie założyć konto bankowe, sprawdź zestaw wskazówek i praktycznych rekomendacji.
 • Znajdź najlepsze konta osobiste dla siebie!
 • Przedstawiamy również serię odpowiedzi na często zadawane pytania. Zaczynajmy!

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? 3 wyróżniające się oferty

Jeśli szukasz rekomendacji kont bankowych w Internecie, to z całą pewnością jesteś osobą, która lubi podejmować szybkie decyzje. Dlatego już na wstępie zapoznaj się propozycją trzech najlepszych rachunków bankowych. Prezentowane konta łączy to, że:

 • Otworzysz je w 100% online.
 • Masz szansę premię na dobry początek - nawet kilkaset złotych!
 • Rachunki należą do najczęściej wybieranych ofert przez gości serwisu.

W poradniku dla osób otwierających nowy rachunek bankowy, znajdziesz wnikliwe informacje oraz praktyczne podpowiedzi.

ikona rankingu
Polecamy dla ciebie

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, już teraz możesz zapoznać się z aktualnymi rankingami. Uporządkowane i aktualizowane zestawienia na naszej stronie pomogą Ci łatwo znaleźć najlepsze konto bankowe. Już teraz sprawdź polecane rankingi:

Założenie konta osobistego - online czy w oddziale banku?

Konto bankowe możesz założyć zarówno przez internet, jak i w oddziale banku. Dlaczego warto założyć konto osobiste online?

Najważniejsze argumenty to oszczędność czasu, wygoda (nie musisz wychodzić z domu) oraz szansa na uzyskanie dodatkowych korzyści w postaci premii pieniężnej za otwarcie rachunku bankowego (oczywiście takie promocje są również dostępne w oddziałach banku - ale nie zawsze).

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na osiem często zadawanych pytań dotyczących zakładania konta osobistego. To ułatwi ci podjęcie decyzji. Po prostu kliknij pytanie, żeby zobaczyć odpowiedź.

Wysoka jakość obsługi klienta, dobrze oceniana bankowość mobilna oraz przede wszystkim niskie opłaty za konto bankowe - to cechy oferty najlepszych banków. Aktualnie warto sprawdzić ofertę:

 • Banku Pekao - Konto Przekorzystne;
 • Santander Banku - Konto Jakie Chcę;
 • ING Banku Śląskiego - Konto Direct.

Konkurencyjną ofertą może pochwalić się również mBank (eKonto), a także BNP Paribas (Konto Otwarte na Ciebie) oraz banki oferujące bezwarunkowo darmowe konta osobiste - Citi Handlowy (CitiKonto) oraz Nest Bank (Nest Konto).

Proces zakładania konta osobistego różni się w zależności od banku oraz metody otwarcia konta bankowego.

Najważniejsza kwestia to metoda, z jakiej korzystasz w celu założenia konta bankowego. Jeśli chcesz, aby Twoje konto było aktywne od zaraz, wykorzystaj jeden z wariantów:

 • konto przez selfie,
 • z wykorzystaniem wideoweryfikacji.

Banki, które umożliwiają otwarcie konta z wykorzystaniem tych sposobów, to m. in. Bank Pekao, Santander Bank, ING, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Millennium, Alior Bank oraz PKO BP.

Rachunek otwierany tymi metodami będzie aktywny nawet w ciągu kilkunasty minut od wysłania wniosku. Przed otrzymaniem karty debetowej pocztą, możesz korzystać z jej wirtualnego zamiennika.

Natomiast jeśli chodzi samo wysłanie wniosku, to ze względu na rosnącą popularność otwierania kont online, proces zakładania rachunku zwykle intuicyjny. W trakcie testów nie napotkaliśmy problemów z otwieraniem konta online w takich bankach jak ING, Millennium czy mBank, a w subiektywnej ocenie autora najbardziej przyjazny proces zakładania rachunku oferuje Santander Bank Polska.

Banki konkurują między sobą a jednym popularnych mechanizmów promocyjnych, jest premia dla nowych klientów. Za założenie konta osobistego możesz od kilkudziesięciu, do nawet 300-400 zł nagrody.
Banki, które aktualnie oferują premie gotówkowe za otwarcie rachunku to między innymi:

 • Bank Pekao (Konto Przekorzystne, Konto Przekorzystne dla Młodych)
 • BNP Paribas (Konto Otwarte na Ciebie)
 • Santander Bank Polska (Konto Jakie Chcę)
 • ING Bank Śląski (Konto osobiste Direct, Konto Mobi, Konto Komfort)
 • mBank (eKonto osobiste, eKonto możliwości)

Na tej stronie znajdziesz również aktualne zestawienie promocji bankowych, które ułatwi ci znalezienie najlepszej premii na start.

Założenie konta bankowego zazwyczaj jest darmowe. Nie zapłacisz także za wysyłkę karty debetowej do rachunku oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów wymaganych do zawarcia umowy z bankiem. Co więcej, aktywny użytkownik rachunku bankowego, często może zyskać premię za sprawą promocji bankowych.

Obecnie tylko dwa banki dają możliwość skorzystania z bezwarunkowo darmowego konta bankowego - bez prowizji za prowadzenie rachunku i obsługę karty. Są to:

 • Citi Handlowy - oferujący CitiKonto,
 • Nest Bank, który oferuje Nest Konto.

Prowadzenie konta jest również darmowe w takich bankach jak: Pekao (Konto Przekorzystne), mBank (eKonto), ING (Konto Direct), BNP Paribas (Konto Otwarte na Ciebie) oraz Bank Millennium (Konto 360). Musisz się jednak liczyć z warunkową prowizją za obsługę karty debetowej oraz wypłaty z bankomatu.

Nie ma ograniczeń związanych z ilością rachunków, które można posiadać w jednym banku. Zwykle możesz posiadać kilka kont jednym banku, np.:

 • konto osobiste,
 • konto oszczędnościowe,
 • konto walutowe,
 • subkonto do automatycznego oszczędzania.

Możesz również posiadać kilka kont w różnych bankach, uważaj jednak na opłaty, które mogą wiązać się z bardziej złożoną konfiguracją rachunków bankowych.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tyle, ile potrzebujesz.

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę kilku banków, oprócz twojego podstawowego konta bankowego, otwórz drugi ROR w innym banku. Z czasem możesz pomyśleć o założeniu kolejnego rachunku, uważaj jednak na opłaty. Posiadanie zbyt wielu kont bankowych może okazać się nieopłacalne, ze względu na wysokie koszty obsługi kilku rachunków.

Banki stosują zaawansowane, wielowarstwowe systemy ochrony, żeby zapewnić bezpieczeństwo Twoich środków. Mechanizmy zabezpieczające, to na przykład: szyfrowane przesyłanie danych (SSL), dwustopniowe uwierzytelnienie (2FA) oraz wykorzystanie rozwiązań biometrycznych w procesie logowania, zamiast standardowych haseł.

W opisywanym przeze mnie raporcie, prezentującym najbezpieczniejsze banki w Polsce w 2020 roku, najwyżej ocenione zostały:

 • Volkswagen Bank Polska,
 • HSBC Bank Polska,
 • Alior Bank.

Pamiętaj również, że twoje środki na koncie bankowym do równowartości kwoty 100 000 Euro, są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak wybrać konto osobiste?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej założyć konto osobiste, na początku sprecyzuj swoje oczekiwania.

Pamiętaj o tym, że nowoczesne konta bankowe mają wiele do zaoferowania. Opłata za prowadzenie konta oraz inne koszty są wciąż bardzo istotne. Na ofertę warto jednak spojrzeć z szerszej perspektywy. Sprawdź listę 7 pytań, które warto sobie zadać przed wyborem rachunku.

wskazówka - ikona
Zadaj sobie te pytania, zanim podejmiesz decyzję o wyborze konta bankowego:
 1. Jakie są opłaty za konto? Jeśli występują warunkowe opłaty (np. za obsługę karty płatniczej) - czy możesz ich uniknąć i w jaki sposób?
 2. Czy możesz otworzyć konto z premią oraz jakie warunki powinieneś spełnić, aby tę premię otrzymać?
 3. Jak inni użytkownicy oceniają bankową aplikację mobilną dołączoną do konta?
 4. Jaki bank oferuje konto i jakie masz danie na temat tej marki?
 5. Jakie cechy są dla ciebie najważniejsze, czy konto spełnia Twoje oczekiwania w tym wymiarze? Przykładowe cechy rachunku to niskie opłaty związane z korzystaniem z konta osobistego lub łatwy dostęp do bankomatów bez prowizji.

Ważne, nie zawsze oczywiste cechy konta bankowego to:

ikona strzałki

Prowizja za wypłaty z bankomatów

Zwróć uwagę na to, ile trzeba zapłacić za wypłaty z bankomatów w Polsce. Zwykle bankomaty własne, czyli takie należące do banku, są bezpłatne. Za wypłaty z innych bankomatów, zapłacisz prowizję.

Jeśli podróżujesz za granicę, zwróć też uwagę, jaka jest prowizja za wypłaty z bankomatów poza krajem.

ikona strzałki

Usługa wielowalutowa dołączona do rachunku

Usługa wielowalutowa pozwala na dokonywanie płatności zagranicznych bez dodatkowych opłat i prowizji. Może też obniżyć prowizję za wypłaty z bankomatów poza granicami kraju. To rozwiązanie jest dzisiaj standardem w przypadku najlepszych kont osobistych i nie musisz za nie dodatkowo płacić.

ikona strzałki

Konto oszczędnościowe powiązane z twoim ROR

Zwróć również uwagę na ofertę konta oszczędnościowego, dołączonego do ROR-u. Szczególnie w czasach, gdy stopy procentowe są wysokie, użytkownicy kont osobistych mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie powiązanych z nimi kont oszczędnościowych.

Gdzie założyć konto? 6 wskazówek, gdy otwierasz nowy rachunek osobisty

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jakim banku założyć konto sprawdź 7 wskazówek, które okażą się pomocne, gdy szukasz konta online.

#1

możliwości

Na początku sprawdź cechy konta bankowego

Choć marka banku jest istotna i stanowi pewnego rodzaju obietnica co do jakości usług, to jednak najpierw warto przeanalizować ofertę konta osobistego.

Patrz na cechy konta, które są najważniejsze dla ciebie.

Sprawdź parametry rachunku w najważniejszych kategoriach takich jak opłaty, premia na start, bankowość mobilna.

#2

możliwości

Warunki prowadzenia rachunku są czasem ważniejsze od samych opłat

Przyjmę, że chcesz wybrać darmowe konto bankowe dla siebie. W takiej sytuacji możesz stanąć przed wyborem dwóch ofert.

 • Oferta 1: bank oferuje bezwarunkowy brak opłat za korzystanie z konta osobistego i wypłaty gotówki z bankomatów w kraju.
 • Oferta 2: w drugim banku występuje warunkowa opłata za prowadzenie rachunku i kartę debetową.

Na pierwszy rzut oka, wariant pierwszy będzie korzystniejszy. Jednak nie zawsze.

Jeśli regularnie będziesz spełniać warunek aktywności - to wówczas obie oferty: bezwarunkowo darmowe konto bankowe i te z warunkowymi opłatami, powinieneś rozpatrywać na równi.

Co więcej, w parze z warunkowymi opłatami często idą dodatkowe korzyści powiązane z rachunkiem. To na przykład darmowe ubezpieczenie assistance dołączone do konta, wbudowane systemy automatycznego oszczędzania na oprocentowanym rachunku albo dostęp do programów rabatowych.

Czasem warto więc wybrać pozornie droższe konto, szczególnie jeśli jesteś w stanie regularnie uniknąć warunkowych opłat.

#3

możliwości

Otwierając konto, wybierz rachunek z premią

Nagroda za założenie konta osobistego w promocji może wynosić nawet 400 zł (a w przypadku kont firmowych nawet ponad 2 000 zł).

Choć nagroda na start nie powinna być kluczowa przy wyborze konta bankowego, może okazać się istotna, gdy podejmujesz decyzję o otwarciu nowego rachunku.

To również dodatkowy bonus, gdy otwierasz nowy rachunek osobisty.

#4

telefon ikona

Wybierz konto z wysoko ocenianą aplikacją mobilną

Bankowość mobilna od dawna i regularnie zyskuje na znaczeniu.

Przykładowo, zakładanie konta na selfie to popularna, często wykorzystywana i dobrze dostępna metoda otwierania rachunku bankowego. Jednak przygoda z bankowością mobilną nie kończy się na otwarciu nowego rachunku.

Najważniejsze operacje na rachunku zrealizujesz w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej. Wybierz konto z dobrze ocenianą aplikacją mobilną, aby zarządzanie finansami na co dzień było dla ciebie przyjemnością.

#5

możliwości

Otwórz konto online i poszukaj oferty niedostępnej w oddziale banku

Zamiast wizyty w placówce banku, zdecyduj się na założenie rachunku bankowego przez internet. To szybka, wygodna metoda. Dodatkowo możesz trafić na ofertę promocyjną niedostępną w oddziale banku.

Do najszybszych metod założenia konta przez internet należą:

 • Konto na selfie.
 • Wideoweryfikacja - metoda przypomina otwieranie konta przez selfie, ale potrzebne będzie nagranie krótkiego materiału video.
 • Potwierdzenie tożsamości przez logowanie się na konto w innym banku.
 • Potwierdzenie tożsamości autoryzacyjnym przelewem internetowym.

Twoje nowe konto będzie aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut.

#6

możliwości

Płać mobilnie i korzystaj z BLIK-a

Zakładanie konta przez internet ma też swoje minusy. Jednym z nich jest fakt, że pomimo iż z rachunku możesz zacząć korzystać praktycznie natychmiast, to kartę do rachunku otrzymasz pocztą, dopiero kilka dni później.

Rozwiązanie tego problemu jest jednak bardzo proste. Zacznij dokonywać płatności mobilnych lub płać przy użyciu BLIK-a:

 • Sprawdź jakie metody płatności mobilnych udostępnia bank, w którym otwierasz konto. Najpopularniejsze to: Google Pay, Apple Pay oraz BLIK.
 • Niektóre banki udostępniają też płatności zegarkiem (FitBit Pay, Garmin Pay).

Zanim otrzymasz kartę debetową pocztą - korzystaj z jej wirtualnego odpowiednika.

Podsumowanie najważniejszych informacji dla otwierających nowe konto

Dla wielu osób najważniejszym kryterium przy wyborze rachunku jest wysokość opłat. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, wybierz takie konto, za które nic nie zapłacisz. Na wybór rachunku bankowego warto jednak poświęcić trochę więcej czasu. Skorzystaj z zestawu podpowiedzi udostępnionych w tym artykule, żeby wybrać topową ofertę, która odpowie na Twoje oczekiwania!

W jakim banku założyć konto? 7 propozycji dla ciebie

O zakładaniu konta w banku wiesz już teraz rzeczywiście sporo i z całą pewnością łatwiej będzie Ci wybrać jedno z kilkudziesięciu kont osobistych, dostępnych na rynku.

W tej - ostatniej części tego artykułu - znajdziesz siedem polecanych rachunków bankowych. Konta podzieliłem na cztery grupy, tak żeby ułatwić ci znalezienie odpowiedniej oferty.

Cztery grupy kont bankowych - która odpowiada ci najbardziej?

 1. Uniwersalne konta bankowe
 2. Konta bez opłat
 3. Konta w promocji
 4. Konta Premium

Uniwersalne konto bankowe

Uniwersalne konto bankowe daje dostęp do szerokiej gamy korzyści. Użytkowanie takiego konta zwykle wiąże się z warunkowymi opłatami, których jednak możesz łatwo uniknąć.

Jeśli wybierzesz rachunek przypisany do tej grupy produktów, zyskasz wtedy:

 • Niskie, zwykle proste do uniknięcia opłaty.
 • Możliwość dokonywania wypłaty z bankomatów bez prowizji (wszystkich lub wybranych sieci).
 • Dostęp do funkcjonalnej aplikacja mobilnej.
 • Możliwość skorzystania z usług dodatkowych, dołączonych do konta.
 • Darmowe usługi powiązane z rachunkiem, np. karta usługą wielowalutową, system automatycznego oszczędzania.
 • Zniżki i oferty specjalne dla klientów banku (programy rabatowe, cashback).

To jedna z najlepiej zagospodarowanych kategorii. Zwróć uwagę na następujące oferty.

Millennium logo

Konto 360 jest warunkowo darmowe darmowym rachunkiem. Warunki aktywności polegają na zapewnieniu wpływów na konto w kwocie min. 1000 zł miesięcznie i dokonaniu przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub BLIKIEM w ciągu miesiąca.

Flagowe Konto 360 Millennium Banku, przy spełnieniu opisanych warunków, daje też dostęp do bankomatów bez prowizji w kraju i na świecie.

Możesz również skorzystać z ciekawych rozwiązań w aplikacji mobilnej, to na przykład: automatyczne płatności za autostrady Autopay, asystent Milla czy mobilna skrytka do kart lojalnościowych.

ikona - promocje

Moneyback do 25%

logo Santander Banku

Konto Santander, ma względnie proste warunki uniknięcia opłat. Wystarczy, ze zapewnisz wpływy na kwotę min. 500 zł i dokonasz przynajmniej jedną płatności kartą do konta lub BLIKIEM. Gotówkę bez prowizji wypłacisz z bankomatów Santander Banku.

Bank udostępnia wiele dodatkowych korzyści. To na przykład darmowe przelewy natychmiastowe lub promocja, dzięki której uzyskasz 1% zwrotu za opłacanie rachunków - do 300 zł rocznie, a dzięki wbudowanej do aplikacji mobilnej usłudze "Moje cele", będziesz bardziej efektywnie gromadzić oszczędności.

ikona - promocje

Konto z premią

logo Santander Banku

mBank nie bez przyczyny nazywa siebie liderem nowoczesnej bankowości mobilnej. Instytucja posiada funkcjonalny i nagradzany w konkursach branżowych system m-bankowości.

Plusem rachunku jest możliwość uniknięcia opłat przy względnie prostym warunku aktywności - wystarczy, że wykonasz płatności bezgotówkowe kartą na kwotę min. 350 zł w miesiącu. Za wypłaty z bankomatów w kraju nie zapłacisz bez prowizji przy wypłatach w kwocie powyżej 100 zł.

ikona - promocje

Konto z premią

Konto bez opłat

Dla rachunków w tej kategorii kluczową kwestią jest możliwość uniknięcia kosztów związanych z posiadaniem rachunku bankowego.

Najważniejsze korzyści dla ciebie, związane z wyborem darmowego konta to:

 • Nie ponosisz dodatkowych opłat za rachunek.
 • Możesz skorzystać z dodatkowych usług dołączonych do rachunku (choć ich dostępność może być ograniczona).
 • Niekiedy możesz również liczyć na premię na start.

Popularne darmowe konta bankowe znajdziesz w ofercie banku Citi Handlowy oraz Nest Banku.

logo Santander Banku

Brak opłat za prowadzenie konta osobistego, brak prowizji za korzystanie z karty debetowej, a także możliwość czterech darmowych wypłat z bankomatów w Polsce, to cechy wyróżniające CitiKonto.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na otwarcie tego rachunku, możesz uzyskać nawet 300 złotych premii.

ikona - promocje

Konto z premią

nowe logo Nest Banku

Nest Bank oferuje bezwarunkowo darmowe konto osobiste oraz kartę do rachunku, a także możliwość wypłat z bankomatów w kraju bez prowizji.

Dużym plusem jest dostęp do korzystnej oferty oszczędnościowej - obecnie instytucja oferuje jedną z najlepiej oprocentowanych lokat bankowych w kraju.

ikona - promocje

Konto z premią

Konto z premią

Konto z premią najlepiej sprawdzi się w przypadku, kiedy chcesz otworzyć konto, a przy tym zyskać bonus za otwarcie rachunku.

Najważniejsze korzyści dla Ciebie związane z wyborem konta z premią to:

 • Możesz odebrać nawet kilkaset złotych bonusu na start.

Naturalnie, konto z premią daje dostęp także do innych korzyści dla posiadaczy rachunków bankowych, które zostały już wcześniej opisane.

logo BNP Paribas

Jeśli chcesz zyskać premię na start, sprawdź ofertę BNP Paribas. Konto Otwarte na Ciebie to rachunek z niskimi opłatami. Do konta możesz wybrać jedną z trzech kart, a najtańsza kosztuje 5 złotych w miesiącu. Trzy transakcje bezgotówkowe to warunek konieczny, żeby uniknąć opłat za konto.

Bank oferuje też ciekawe promocje - w jednej z nich premia była uzależniona od... wysokości temperatury w jednym z letnich miesięcy. :) Jednak co ważniejsze, premie bywają bardzo wysokie - zdarzają się oferty, kiedy możesz odebrać nawet 400 złotych na start, a nawet więcej!

ikona - promocje

Konto z premią

Konto Premium

Konto bankowe Premium to rachunek, oferowany dla najbardziej wymagającej grupy klientów. Często konta w tej kategorii mają jedną stałą opłatę, której nie możesz uniknąć.

Najważniejsze korzyści, jeśli decydujesz się wybrać konto premium:

 • Konto premium, za sprawą oferty specjalnych korzyści dla wymagającej grupy klientów, zazwyczaj daje więcej możliwości niż zwykły, uniwersalny rachunek bankowy.

Jeśli występują warunkowe opłaty (inaczej mówiąc: nie ma jednej opłaty stałej), masz szansę na uniknięcie wszystkich kosztów związanych z takim rachunkiem bankowym.

logo Santander Banku

Konto Select w ofercie Santander Banku to przykład oferta dla klientów Premium.

Warunkowa opłata za prowadzenie tego konta wynosi 30 zł. Zapewnij wpływy na rachunek w kwocie min. 10 000 zł w miesiącu, żeby uniknąć tych kosztów.

W zamian otrzymasz sporo korzyści. Do najważniejszych można zaliczyć dostęp do dedykowanej Infolinii Select, zniżki w podróży oraz możliwość skorzystania z oferty produktów walutowych bez opłat. Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą są darmowe (brak prowizji banku).

Gdzie założyć konto? Podsumowanie najważniejszych informacji

Na pytanie "gdzie założyć konto" albo "w jakim banku założyć konto", nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi. Najlepsze konto osobiste dla Ciebie, dla kogoś innego może okazać się mało atrakcyjną ofertą - i na odwrót. Wskazówki umieszczone w tym artykule, pomogą ci dokonać wybór najbardziej adekwatny do twojej indywidualnej sytuacji.

W tym artykule przedstawiłem listę konkurencyjnych kont bankowych.

ikona strzałki

W jakim banku najlepiej założyć konto?

Konta oceniamy pod kątem wielu parametrów, a rekomendowane przez nas rachunki to:

 1. Konto Przekorzystne w Banku Pekao
 2. Konto Jakie Chcę w Santander Banku
 3. Konto Direct w ING Banku Śląskim
 4. Konto 360 w Banku Millennium
 5. CitiKonto w Citi Handlowy
 6. eKonto w mBanku
 7. Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas
 8. Konto Select w Santander Banku

Przed podjęciem decyzji sprawdź też, jak konto zostało ocenione w aktualnym rankingu kont osobistych. Powodzenia!

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
publiczna aplikacja mobilna mObywatel - obrazek artykułu

mObywatel - czym jest i jak działa publiczna aplikacja mobilna?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia osobę przeglądającą dokumenty finansowe z kalkulatorem obok na biurku, co nawiązuje do tematu artykułu o zajęciu konta przez urząd skarbowy

Czy urząd skarbowy może zająć twój rachunek bankowy?

PRZECZYTAJ → 
artykuł na temat aplikacji do płacenia telefonem

Aplikacja do płacenia telefonem - jakie są możliwości?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross