Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Konto Jakie Chcę w Santander Bank

opis konta osobistego

Konto Santander Banku - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 zł

Prowadzenie rachunku

3 / 5 / 0 zł

Karta płatnicza

0 / 5 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew internetowy

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zlecenie stałe
Jak uniknąć opłat?
 • Wybierz wariant z warunkową opłatą i dokonaj 5 transakcji kartą w miesiącu.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Santander Banku oraz wypłaty BLIKiem z wszystkich bankomatów w kraju.
Aktualna promocja
Zyskaj 300 zł
Krótko o rachunku - podsumowanie najważniejszych informacji:
Cechy rachunku
cecha - ikona 1

Zyskaj kilkaset PLN w promocjach

cecha - ikona 2

Uniknij wszystkich opłat

cecha - ikona 3

Przelewy natychmiastowe bez opłat

cecha - ikona 4

Szeroka gama płatności zbliżeniowych i mobilnych

Konto Jakie Chcę Santander Banku, to rachunek, korzystając z którego możesz uniknąć opłat oraz zyskać do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków. Polecenia zapłaty, zlecenia stałe i przelewy natychmiastowe są darmowe. Zyskasz dostęp do wysokiej jakości bankowości elektronicznej.

analiza rachunku (KJC)

Konto Jakie Chce, to konkurencyjna oferta z niskimi opłatami. Możesz też uzyskać zwrot za rachunki - do 300 zł moneyback w ciągu roku.

Jak uniknąć opłat za ten rachunek? Wybierając kartę do Konta Jakie Chcę możesz zdecydować się na dwa warianty opłat za kartę płatniczą. Opłata stała - 3 zł lub opłata warunkowa - 5 zł. Jeśli wybierzesz warunkową opłatę za kartę, wtedy dokonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, aby uniknąć wszystkich kosztów związanych z rachunkiem. Alternatywnie możesz wybrać opcję opłaty stałej wysokości 3 zł w miesiącu - wtedy taka opłata zostanie naliczona bez względu na Twoją aktywność na rachunku. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Wypłaty z bankomatów w kraju są darmowe, jeśli wykorzystujesz w tym celu kod BLIK.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w przypadku tego konta, to brak opłat za przelewy natychmiastowe (Express ElixELIXIR i BlueCash) oraz szeroki wachlarz możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych. Możesz skorzystać z takich usług jak: Google Pay, Apple Pay i BLIK, Garmin Pay i Fitbit Pay (dwie ostatnie to płatności zegarkiem) oraz cyfrowy portfel Masterpass. Użytkownicy telefonu z systemem Android mogą płacić zbliżeniowo, z wykorzystaniem aplikacji.

Czy interesuje Cię konto osobiste oferowane przez Santander Bank Polska? Jeśli tak, zachęcam Cię do przeczytania analizy tego rachunku, którą dla Ciebie przygotowałem.

Najważniejsze cechy rachunku

Uniknij opłat za konto

Zmień wariant na warunkową opłatę za kartę i dokonaj 5 transakcji w miesiącu.

Darmowe bankomaty

Wybieraj gotówkę z bankomatów w Polsce bez opłat dzięki BLIK. Wypłaty kartą w bankomatach Santander bez opłat.

50 zł za polecenie konta

Zyskuj 50 zł za skuteczne polecenie konta Santander Banku.

Aplikacja Santander mobile

Korzyści w twoim telefonie, dzięki aplikacji mobilnej.

Płatności zbliżeniowe

Płać zbliżeniowo wykorzystując: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, BLIK i cyfrowy portfel Masterpass.

Zyskuj z kontem

Możesz zyskać 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków.

Konto Jakie Chcę - ogólnie o rachunku

analiza rachunku 2 (KJC)

Santander Bank Polska, wcześniej Bank Zachodni WBK (BZ WBK) został założony w 2001 roku. Od roku 2011 należy do hiszpańskiej Grupy Santander i jeszcze do roku 2018 funkcjonował pod poprzednią nazwą (właśnie jako BZ WBK). Santander Bank Polska jest Bankiem uniwersalnym, a ich konto osobiste to wszechstronny rachunek, który trafia do szerokiego grona odbiorców. W dniu pisaniu tej recenzji z konta Santander Bank Polska korzysta już 2 miliony klientów.

Konto osobiste w Santander, to wszechstronny rachunek bankowy, oferujący dostęp do różnych, przydatnych rozwiązań. Mamy możliwość realizacji wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji, względnie łatwy warunek uniknięcia opłaty za kartę, 0 zł za zlecenie stałe i polecenie zapłaty oraz wyróżnik tego konta, czyli przelewy natychmiastowe w Santander online bez opłat. Osoby poniżej 26 roku życia mogą liczyć na jeszcze niższe opłaty.

Dostęp do bankowości elektronicznej: systemy Santander online oraz Santander mobile, pozwalają wygodnie zarządzać kontem przez internet, bez konieczności wizyt w placówce banku. Założyć rachunek można bez wychodzenia z domu - przez wideo rozmowę lub z pomocą kuriera.

Konto Jakie Chcę - opłaty

Konto, przelewy
Karta, bankomaty
Więcej...
 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelew w PLN przez internet
 • 0 zł - przelew natychmiastowy Express ELIXIR lub BlueCash
 • 0 zł - wydanie karty
 • 3 zł lub 0 / 5 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych

Zmień wariant opłaty za kartę na opłatę warunkową i dokonaj 5 transakcji w miesiącu, aby uniknąć opłaty za kartę.

 • 0 zł - Bankomaty Santander Bank Polska (wypłaty kartą debetową)
 • 0 zł - wypłaty BLIK z wszystkich bankomatów w kraju
 • 1,5 zł - wypłata w ramach usługi Cash Back
 • 5 zł - wypłaty z bankomatów innych niż bankomaty własne Banku dla osób powyżej 26 r. ż.
 • 0 zł - wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju, dla osób które nie ukończyły 26 r. ż.
 • 10 zł - prowizja banku za wypłatę gotówki za granicą
 • 9 zł - pakiet wielowalutowy
 • 0 zł - prowizja banku za wypłatę za granicą dla osób, które nie ukończyły 26 lat
 • 0 zł - otwarcie rachunku płatniczego
 • 8 zł - polecenie przelewu SEPA online
 • 35 zł - przelew SORBNET

Dowiedz się więcej na temat opłat i prowizji:
Dokument dotyczący opłat Santander Bank Polska S.A.

Karta Dopasowana (Mastercard lub Visa)

Karta dołączona do konta Santander Bank Polska, to "plastik", który daje Ci możliwość wyboru dwóch wariantów opłaty. Możesz wybrać stałą opłatę 3 zł miesięcznie (nie można jej uniknąć) lub opłatę warunkową wynoszącą 0 lub 5 zł. W drugim przypadku należy dokonać min. 5 transakcji kartą, aby uniknąć tej opłaty.

KJC - karta
KJC - karta Visa

Bankomaty Santander Bank Polska dla posiadaczy karty dopasowanej są bezwarunkowo darmowe. Za wypłatę z pozostałych bankomatów zapłacisz prowizję wysokości 5 zł. Te kwoty dotyczą osób powyżej 26 r.ż. - młodsi mogą korzystać z wszystkich bankomatów za darmo. Jest sposób na to, aby bez prowizji wypłacać gotówkę. Dokonuj wypłat BLIKiem, aby uniknąć kosztów wypłaty.

Santander Bank dla użytkowników konta osobistego, daje możliwość wyboru karty Mastercard lub Visa. W przypadku karty Mastercard możesz wziąć udział w programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials. Z kolei w przypadku karty VISA, jest to program Visa Oferty.

Gdy wyjeżdżasz za granicę, możesz włączyć pakiet wielowalutowy. Możesz wtedy płacić kartą w walutach EUR, USD, GBP bez kosztów przewalutowania. Dodatkowo masz dostęp do bankomatów za granicą i możesz dokonywać z nich wypłat bez opłaty banku.

Wydawca karty
Mastercard lub Visa
Opłata miesięczna za kartę
3 zł opłata stała lub opłata warunkowa 0 / 5 zł
Warunek uniknięcia opłaty
Zmień wariant na opłatę warunkową i dokonaj 5-ciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu.
Płatności mobilne
Płatności zbliżeniowe telefonem, Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay, cyfrowy portfel Masterpass
3-D secure - bezpieczne płatności online
TAK
Usługi dodatkowe
Pakiet walutowy, Usługa Chargeback, Usługa Cashback

Cechy bankowości elektronicznej

W tej części, przyjrzę się bliżej bankowości elektronicznej dołączonej do konta Santander Bank Polska. Aplikacja "Santander mobile" oraz bankowość internetowa "Santander internet", to nowoczesne systemy, które umożliwiają dokonywanie podstawowych operacji bankowych oraz dają dostęp do wielu przydatnych funkcji.

Aplikacja mobilna Santander mobile

KJC aplikacja Android

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, są oceny aplikacji 'Go mobile'. 4,7 na 5 możliwych gwiazdek (wersja na Androida) oraz 4,5 na 5 możliwych gwiazdek (wersja na iOS) przy okrągłych 200 000 ocen (aktualne na dzień pisania recenzji), to liczby które mówią same za siebie.

Santander mobile to rozwiązanie, które pozwala na sprawdzanie stanu konta, bezpłatne dokonywanie przelewów (w tym na numer konta i na telefon), zarządzanie kartami (zastrzeganie, blokowanie, zmianę limitów transakcji), czy korzystanie z BLIKa (co umożliwia wypłacanie gotówki z bankomatów w kraju bez opłat). Znajdziemy też inne, przydatne funkcje, jak logowanie odciskiem palca, mobilny podpis czy powiadomienia push.

W aplikacji opłacisz też strefę parkowania, zamówisz taksówkę i kupisz bilet na koncerty, spektakle czy bilety komunikacji miejskiej.

Bankowość Santander Internet

Santander Bank Polska udostępnia system bankowości online Satander Internet, z wykorzystaniem którego zarządzimy kontem bez wychodzenia z domu. Jest możliwość zarządzania kartami do konta, złożenia wniosku o świadczenie Rodzina 500+, świadczenie "Dobry Start" czy dokonania przelewu do ZUS lub US. Santander internet daje też dostęp do Profilu zaufanego. Patrząc na mnogość rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie na co dzień, nie powinno dziwić dlaczego Bank oferuje 300 zł premii Moneyback - regularną, nielimitowaną czasowo ofertę promocyjną, która pozwala uzyskać 1% zwrotu za opłacenie podstawowych rachunków (prąd, gaz, internet).

W bankowości internetowej zyskamy też dostęp do Kantoru Santander, możliwości doładowania telefonów, zarządzania kartami, utworzymy listę odbiorców, zrealizujemy przelew natychmiastowy (bez opłat), a kontrolę nad finansami ułatwi elektroniczna wersja papierowego zestawienia transakcji z konta "eWyciąg".

Płatności zbliżeniowe w Santander Bank Polska

Pisząc o bankowości elektronicznej, warto zatrzymać się na chwilę przy płatnościach zbliżeniowych. Użytkownicy Konta Jakie Chcę mogą płacić zbliżeniowo telefonem w aplikacji (urządzenia z systemem Android). Płatności mobilnych można dokonywać za pośrednictwem aplikacji Google Pay i Apple Pay. Można też zapłacić zegarkiem z wykorzystaniem systemów Garmin Pay i Fitbit Pay. Jest możliwość realizacji płatności za pomocą BLIKA i z wykorzystaniem cyfrowego portfela Masterpass. Szeroka gama płatności zbliżeniowych to mocny argument na korzyść rachunku Santander Bank Polska.

Santander konto osobiste - co je wyróżnia?

Analizując ofertę Santander Bank Polska, postanowiłem wybrać jedną cechę ich konta osobistego, która moim zdaniem wyróżnia ten rachunek. Tą cechą jest ciekawa oferta, pozwalająca nie tylko oszczędzić ze względu na niskie koszty prowadzenia konta, ale również dodatkowo zyskać. Miesięczny koszt korzystania z tego rachunku może wynosić 0 zł, ale to nie wszystko. Dzięki produktom oszczędnościowym, programowi poleceń i regularnej promocji MoneyBack, można osiągnąć całkiem niezły zysk:

 • Lokata mobilna 2% - lokatę możesz otworzyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, jej oprocentowanie wynosi 2% w skali roku, czas trwania to 4 miesiące, kwota jaką możesz ulokować to 20 tys. zł
 • 50 zł (x10) Programie Poleceń - za skuteczne polecenie - Ty i osoba przez Ciebie polecana - otrzymacie 50 zł. Konto możesz polecić 10 osobom, tym samym zyskując nawet 500 zł.
 • Do 300 zł MoneyBack - za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chce otrzymasz 1% zwrotu - do 25 zł miesięcznie, do 300 zł w ciągu roku.

Podsumowując możliwy zysk, to wyjdzie 800 zł plus ewentualny zysk z lokaty mobilnej. Warto obserwować ofertę Santander Bank Polska ponieważ zdarza się, że do konta Santander jest czasowo dołączona promocja. Wówczas zysk jaki można odnieść korzystając z tego rachunku jest o nawet o 100-300 zł wyższy.

Konto Jakie Chcę opinia i podsumowanie

Konto osobiste w Santander Bank Polska, to uniwersalne konto bankowe, które posiada sporo zalet! Z konta można korzystać za 0 zł, też z dostępem do darmowych bankomatów (wypłaty BLIK). Korzystne warunki prowadzenia rachunku to jednak nie wszystko - dodatkowe promocje i oferty w Programie Poleceń, pozwalają zyskać nawet kilkaset złotych.

Konto daje dostęp do wysokiej jakości bankowości elektronicznej z dużą ilością funkcji dodatkowych. Santander Bank Polska zadbał o potrzeby zróżnicowanego grona odbiorców, a użytkowników konta jest już ponad 2 miliony.

W mojej opinii jest to aktualnie jedna z najciekawszych ofert dla klientów indywidualnych i zakładam, że w najbliższych miesiącach bank będzie z powodzeniem konkurować o najwyższe miejsca w rankingu kont osobistych. W okresie, kiedy do konta w Santander Bank Polska jest oferowana promocja pozwalająca na dodatkowy zysk, jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych ofert kont osobistych.

Czy Konto Jakie Chcę Santander to rachunek bez wad? Na pewno można by znaleźć kilka niuansów, które wpłynęłyby negatywnie na ocenę tego rachunku. Jednak to byłyby trudno dostrzegalne detale. Jeśli mam doszukiwać się minusów rachunku, to napisałbym, że to konto bez tzw. "fajerwerków". Unikalna, dobrze wypromowana funkcjonalność bankowości elektronicznej, jak np. super inteligentny manager finansów lub partnerstwo z firmą z branży FinTech oferującą innowacyjne usługi w zakresie finansów osobistych, mogłaby to zmienić.

Krótkie podsumowanie analizy - najważniejsze cechy:

Niskie opłaty
Korzystając z tego konta możesz uniknąć wszystkich opłat. Uzyskasz też dostęp do darmowych bankomatów w kraju.
Santander Konto Jakie Chce - szansa na dodatkowy zysk!
300 zł MoneyBack za opłacanie rachunków, 50 zł za polecenie konta i promocyjne oprocentowanie na lokacie mobilnej. Zyskuj z kontem!
Płatności zbliżeniowe
Szeroka gama możliwości: płatności zbliżeniowe telefonem, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, FitBit Pay, BLIK, cyfrowy portfel Masterpass.
Wysoka jakość bankowości elektronicznej
Wysokie oceny i dobre opinie na temat aplikacji Santander Mobile oraz aplikacja internetowa z dostępem do przydatnych funkcji.
Uniwersalne konto bankowe
Ze względu na dostęp do wielu funkcji, konto osobiste w Santander to rachunek, który może sprawdzić się wśród odbiorców o zróżnicowanych potrzebach.
Przelewy natychmiastowe bez opłat
Zrealizuj przelew natychmiastowy w bankowości elektronicznej za darmo!
Otwórz konto bez wychodzenia z domu
Otwarcie konta jest możliwe bez wychodzenia z domu. W tym celu polecam wideo weryfikację.

Udostępnij ten wpis:

Zobacz aktywne promocje kont osobistych

Sprawdź rankingi kont bankowych

Ranking Kont Osobistych

W tym Rankingu znajdziesz najlepsze konta osobiste dla klientów indywidualnych.

Sprawdź »

Ranking Darmowych Kont

Sprawdź najtańsze konta bankowe w aktualnym zestawieniu darmowych kont bankowych.

Sprawdź »

Ranking Kont Firmowych

Poznaj najlepsze konta bankowe dla Przedsiębiorców w aktualnym Rankingu.

Sprawdź »

Ranking Kont Oszczędnościowych

Sprawdź najlepiej oprocentowane rachunki w aktualnym Rankingu.
Sprawdź »

Ranking Kont dla Studentów

Poznaj najlepsze konta dla osób młodych w aktualnym Rankingu.

Sprawdź »

Ranking Kart Kredytowych

Poznaj najlepsze karty kredytowe i sprawdź dostępne promocje.

Sprawdź »
starpushpinsmartphonelaptop-phonethumbs-upcrosschevron-uparrow-rightcheckmark-circlechevron-down-circle