ranking kont - logo serwisu

Konto Jakie Chcę - Santander Bank Polska - recenzja rachunku

Konto Jakie Chcę w Santander Banki Polska, to warunkowo darmowy rachunek. Możesz uniknąć wszystkich opłat i dokonywać bezpłatnych wypłat BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju. Teraz jest dostępna promocja, w której możesz zyskać kilkaset złotych premii. Cechą wyróżniającą rachunku, są darmowe przelewy natychmiastowe.
Oryginalne recenzje
konto Santander Banku - obrazek artykułu
Oferta specjalna
Zyskaj nagrody wartości 400 zł  za otwarcie rachunku oraz skorzystaj z innych promocji (np. do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków w roku).

Możesz zyskać:

400 zł

Konto Jakie Chcę od Santander - dużo za darmo

Warunki uniknięcia opłat
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
DALEJ
Przejdź do Banku

Przeanalizowaliśmy Konto Jakie Chcę od Santander

ikona aplikacji

Przygotowując tę recenzję, przetestowaliśmy Aplikację Santander Mobile

test aplikacji zdjęcie ekranu 1test aplikacji zdjęcie ekranu 2
test aplikacji zdjęcie ekranu 3test aplikacji zdjęcie ekranu 4
OTWÓRZ KONTO
Z aplikacją Santander Mobile
Opinia eksperta:
ikona: okres bezodetkowy

Co jeśli nie Konto Jakie Chcę od Santander? Zaoszczędź czas i skorzystaj z naszych rekomendacji

Nasza rekomendacja
logo banku 1
konto Santander Banku - obrazek artykułu
status aktualizacji ikona
Ten opis dawno nie był aktualizowany.
Dążymy do utrzymania aktualności informacji na stronie. Należy jednak zauważyć, że opis ten nie był od dawna aktualizowany i może zawierać nieaktualne dane. Przewidywana data aktualizacji: maj 2023.

Konto Jakie Chcę od Santander Banku (dawniej BZ WBK), jest mocno konkurencyjną ofertą i jednym z najlepszych produktów w kategorii kont osobistych, które są teraz dostępne na rynku.

Przy spełnieniu prostych warunków aktywności, otrzymujesz dostęp do darmowego konta bankowego. Bez opłat wypłacisz gotówkę z wszystkich bankomatów w kraju (wypłaty BLIK), a cechą wyróżniającą ofertę Santander Banku są darmowe przelewy natychmiastowe. Dzięki temu możesz przesłać przesłać pieniądze na konto odbiorcy, który otrzyma środki nawet w ciągu kilkunastu sekund.

Konto Jakie Chcę jest mocno rozbudowanym produktem, który zapewnia dostęp do wielu korzyści. W tej analizie oferty Santander Bank Polska przyjrzymy się bliżej jego najważniejszym cechom.

Konto Jakie Chcę - ogólnie o rachunku

oddział banku Santander Bank Polska - obrazke
Odział Santander Banku. Źródło obrazka: strona Santander

Santander Bank Polska, wcześniej Bank Zachodni WBK (BZ WBK) został założony w 2001 roku. Od roku 2011 należy do hiszpańskiej Grupy Santander i jeszcze do roku 2018 funkcjonował pod poprzednią nazwą (właśnie jako BZ WBK).

Santander Bank Polska jest Bankiem uniwersalnym, a ich konto osobiste to wszechstronny rachunek, który trafia do szerokiego grona odbiorców. Taka jest zresztą oferta samego banku Santander, który według danych na rok 2019, posiadał 5 milionów klientów indywidualnych.

Najważniejsze cechy konta osobistego w Santander

Konto osobiste w Santander, to wszechstronny rachunek bankowy. I jak to zwykle w tej kategorii produktowej bywa, aby móc zaistnieć na rynku, trzeba w sposób kompleksowy odpowiedzieć na wymagania klientów. Powinno być tanio, ale jednocześnie klient powinien uzyskać dostęp do praktycznych usług, powiązanych z kontem. I na tę potrzeby Santander Bank znajduje świetną odpowiedź.

Wszystko zaczyna się od opłat. Konto jest warunkowo darmowym rachunkiem bankowym, a najważniejsze opłaty kształtują się następująco:

 • 0 / 6 zł - prowadzenie konta
 • 0 / 8 zł - karta do konta
 • 0 zł - przelew internetowy
 • 0 zł - przelew natychmiastowy przez internet
 • 0 zł / 5 zł - wypłaty gotówki z bankomatów

Na pierwszy rzut oka konto Santander być może nie prezentuje się zbyt korzystnie pod tym względem, jednak gdy zagłębimy się w szczegóły, sytuacja wygląda już znacznie lepiej. To wszystko za sprawą prostych warunków uniknięcia opłat.

wskazówka - ikona

Podpowiedź

Warunkowej opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty unikniesz, zasilając konto kwotą co najmniej 500 zł w miesiącu i dokonując co najmniej 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu.

Jak chodzi o bankomaty, to są one darmowe, gdy wybierasz gotówkę z urządzeń należących do Santander Bank Polska S.A. lub w przypadku wypłat BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju.

Kwestia kosztów związanych z prowadzeniem rachunku, wygląda jeszcze bardziej korzystnie w przypadku osób poniżej 26 roku, jednak dla nich przygotowujemy osobny artykuł dlatego w tym miejscu nie będziemy zajmować się tą kwestią.

Nowoczesna bankowość elektroniczna

Jak w skrócie można ocenić dobry, nowoczesny system bankowości elektronicznej? Na pewno pasują tu takie przymiotniki jak "prosty" czy "łatwy w obsłudze". Taka jest bankowość internetowa Santander z aplikacją Santander Mobile, którą przeanalizowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, możesz zapoznać się z testem - więcej informacji na temat znajdziesz również w dalszej części artykułu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kontekście internetowej obsługi konta, to cecha wyróżniająca rachunek Santander Banku, a więc brak opłat za przelewy natychmiastowe oraz szeroki wachlarz możliwości, gdy chodzi o możliwość dokonywania nowoczesnych płatności mobilnych. Możesz skorzystać z takich usług jak: Google Pay, Apple Pay oraz oczywiście popularne płatności BLIKIEM.

Użytkownicy tego rachunku mogą również dokonywać płatności zegarkiem z wykorzystaniem systemów Garmin Pay i FitBit Pay.

Promocje Santander Bank Polska

A jeśli już o najważniejszych cechach rachunku mowa, to nie można pominąć tak istotnej kwestii, jak promocje dołączone do tego rachunku, co w pewien sposób wyróżnia Konto Jakie Chcę. To dlatego, że osoby, które decydują się skorzystać z tej oferty, mogą wziąć udział nie w jednej, a kilku promocjach, tym samym maksymalizując swój zysk związany z korzystaniem z tego rachunku.

Konto Jakie Chcę: opłaty

Wiesz już ile wynoszą najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem Konta Jakie Chcę, wiesz też jakie warunki należy spełnić, aby tych opłat uniknąć. Teraz możesz uzyskać więcej informacji na temat innych, najważniejszych kosztów związanych z korzystaniem z tego rachunku.

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty

Konto, przelewy

 • 0 / 6 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelew w PLN przez internet
 • 0 zł - przelew natychmiastowy przez internet
 • 35 zł - przelew SORBNET
 • 0 zł - przelew SEPA do krajów EOG innych niż Polska
 • 0,2% min. 20 zł, maks. 200 zł - przelew zagraniczny złożony za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej

Opłaty za prowadzenie konta unikniesz zapewniając wpływ na kwotę min. 500 zł w miesiącu i dokonując jednej płatności kartą lub BLIKIEM.


Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej
 • 0 / 8 zł - miesięczna opłata za kartę

Opłaty za prowadzenie konta unikniesz zapewniając wpływ na kwotę min. 500 zł w miesiącu i dokonując jednej płatności kartą lub BLIKIEM.


Bankomaty

 • 0 zł - wpłata z bankomatów Santander Bank Polska S.A.
 • 0 zł - wypłaty BLIK z wszystkich bankomatów w kraju
 • 1,5 zł - wypłata w ramach usługi Cash Back
 • 5 zł - wypłaty z bankomatów innych niż bankomaty własne Banku dla osób powyżej 26 r. ż.
 • 7 zł - pakiet bankomatowy - wypłaty z bankomatów w kraju i za granica bez prowizji
 • 10 zł - prowizja banku za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą - prowizja banku
 • 0 zł - wpłaty gotówki

Karta Dopasowana (Mastercard lub Visa)

Użytkownicy rachunku "Konto Jakie Chcę" Santander Banku, mogą wybrać kartę debetową Visa lub Mastercard.

karta Santander: Visa lub MasterCard do Konta Jakie Chcę

Do Konta Jakie Chcę możesz wybrać kartę Visa lub Mastercard. Źródło: Santander Bank.

W obydwu przypadkach, to znaczy niezależnie czy zdecydujesz się wybrać plastik, którego wydawcą jest Visa czy Mastercard, opłaty kształtują się na tym samym poziomie. Również warunek uniknięcia opłaty za kartę jest taki sam w obu przypadkach (czyli zapewnienie wpływów na konto w kwocie 500 zł i dokonanie jednej płatności kartą lub BLIKIEM).

Jaka jest więc różnica między tymi dwoma wariantami karty? To przede wszystkim możliwość uczestnictwa w programie lojalnościowym. Wybierając kartę Mastercard, możesz uczestniczyć w programie Mastercard Bezcenne Chwile; w przypadku karty Visa, będzie to program Visa Oferty.

Karta wielowalutowa

Z tą kartą powiązana jest usługa wielowalutowa, która pozwala na dokonywanie płatności w walutach: EUR, USD i GBP bez kosztów przewalutowania. Wystarczy połączyć Konta24 walutowe z kartą w PLN i zapewnić odpowiednią ilość środków na koncie we właściwej walucie. Unikniesz wtedy opłat związanych z korzystaniem z tej karty.

Konto Jakie Chcę - bankowość elektroniczna zaletą rachunku

Nikogo już nie zastanawia, jak ważną cechą rachunku bankowego jest dzisiaj bankowość elektroniczna. To nie tylko wygodny dostęp do pieniędzy, ale też możliwość dokonywania płatności BLIKIEM czy korzystania z innych produktów banku. Jak w tym aspekcie prezentuje się Konto Jakie Chcę?

Aplikacja Santander mobile

Aplikacja mobilna do Konta Jakie Chcę - screen 1Aplikacja mobilna do Konta Jakie Chcę - screen 1

Przede wszystkim, aplikacja jest wysoko oceniona przez samych użytkowników. To:

 • 4.7 / 5 na urządzenia z systemem Android, przy 154 tysiącach ocen
 • 4.6 / 5 na urządzenia z systemem iOS, przy 116 tysiącach ocen

Wśród najważniejszych funkcji znajdziemy takie rozwiązania jak:

 • logowanie odciskiem palca / Face ID,
 • sprawdzanie stanu konta,
 • dokonywanie przelewów i możliwość realizacji bezpłatnych przelewów natychmiastowych,
 • przelewy na telefon,
 • zarządzanie kartami (zastrzeganie, blokowanie, zmianę limitów transakcji),
 • dostęp do BLIKA (co umożliwia też wypłacanie gotówki z bankomatów w kraju bez opłat),
 • mobilny podpis,
 • powiadomienia push i skrzynka wiadomości.

Z bardziej wyszukanych rozwiązań: w aplikacji opłacisz też strefę parkowania, zamówisz taksówkę i kupisz bilet na koncerty, spektakle czy bilety komunikacji miejskiej.

Opinie o aplikacji Santander Banku

Apka Santander mobile zbiera wiele pozytywnych recenzji od użytkowników, o czym najlepiej świadczą oceny powyżej 4.5 w skali do 5, co świadczy o najwyższej jakości rozwiązania. Co o apce mówią sami użytkownicy?

Opinie negatywne

Bankowość Santander Internet

Uzupełnieniem dla apki mobilnej, jest system bankowości online Santander Internet.

Użytkownicy korzystający z konta w internecie, mogą zarządzać kartami do konta, złożyć wniosku o świadczenie Rodzina 500+, świadczenie "Dobry Start" czy dokonać przelewy przelewu do ZUS lub US.

Santander internet daje też dostęp do Profilu Zaufanego.

W bankowości internetowej zyskamy również dostęp do Kantoru Santander, możliwości doładowania telefonów i zarządzania kartami. Utworzymy listę odbiorców, zrealizujemy przelew natychmiastowy, a kontrolę nad finansami ułatwi bezpłatna, elektroniczna wersja papierowego zestawienia transakcji z konta "eWyciąg".

Santander konto osobiste - co je wyróżnia?

Postanowiłem wybrać jedną cechę ich konta osobistego w Santander Bank Polska, która moim zdaniem wyróżnia ten rachunek.

Wybór padł na... ciekawą ofertę pozwalającą oszczędzić / dodatkowo zyskać. O co konkretnie chodzi?

Miesięczny koszt korzystania z tego rachunku może wynosić 0 zł. To jednak nie wszystko.

Dzięki produktom oszczędnościowym, programowi poleceń i promocji MoneyBack, można wyjść na plus! Użytkownicy Konta Jakie Chcę, będą mogli skorzystać z:

 • Lokaty mobilnej 1% - lokatę możesz otworzyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, jej oprocentowanie wynosi 1% w skali roku, czas trwania to 4 miesiące. Możesz ulokować od 1000 do 20 000 zł.
 • 50 zł (x10) Programie Poleceń - za skuteczne polecenie, Ty i osoba przez Ciebie polecana - otrzymacie 50 zł. Konto możesz polecić 10 osobom, tym samym zyskując nawet 500 zł.
 • Do 300 zł MoneyBack - za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chce otrzymasz 1% zwrotu - do 25 zł miesięcznie, nawet 300 zł w ciągu roku.

I mówimy tutaj o ofercie w pewnym sensie stałej. Podczas gdy Santander dodatkowo oferuje jeszcze promocję do rachunku z jednorazową premią. Dlatego zyskać można jeszcze więcej.

Bankuj z rabatami

Banki często dla swoich klientów oferują dedykowane programy rabatowe i nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Santander Bank Polska. Bankuj z rabami to program pozwalający na uzyskanie zniżek na zakupy produktów i usług u partnerów w całym kraju.

Użytkownicy Karty Dopasowanej do konta mogą również zarejestrować się w programie MasterCard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty, a więc w programach lojalnościowych oferowanych przez wydawcę karty.

Cyber Rescue przez 12 miesięcy za 0 zł

Bezpieczeństwo jest bardzo istotną kwestią w kontekście bankowości online. Teraz klienci Santander Banku mogą przez 12 miesięcy bez opłat skorzystać z usługi CyberRescue, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również może okazać się bardzo pomocna w odpowiedzi na niebezpieczne zdarzenia na rachunku.

Konto Jakie Chcę: opinia o rachunku i podsumowanie analizy

Konto osobiste w Santander Bank Polska, to uniwersalne konto bankowe, które posiada sporo zalet. Naprawdę sporo!

Przede wszystkim z konta można korzystać za 0 zł, przy spełnieniu względnie prostych warnków aktywności. Pieniądze bez prowizji wypłacisz z bankomatów należących do Santander Banku lub z wszystkich bankomatów w kraju (wypłaty BLIKIEM).

Korzystne warunki prowadzenia rachunku to jednak nie wszystko - dodatkowe promocje oraz oferty rabatowe, pozwalają zyskać premię lub dokonywać tańszych zakupów.

Konto daje również dostęp do wysokiej jakości bankowości elektronicznej z aplikacją Santander Mobile. Dobrą recenzją apki są oceny klientów, które przekraczają 4.5 punku skali do 5 możliwych.

Opinia

W mojej opinii jest to aktualnie jedna z najciekawszych ofert dla klientów indywidualnych i zakładam, że w najbliższych miesiącach bank będzie z powodzeniem konkurować o najwyższe miejsca w rankingu kont osobistych. W okresie, kiedy do konta w Santander Bank Polska jest oferowana promocja pozwalająca na osiągnięcie dodatkowego zysku, jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych ofert kont osobistych.

Oferta Santander Banku wpisuje się w kanon uniwersalnych kont bankowych, które odpowiadają na zapotrzebowanie szerokiego grona odbiorców.

Czy Konto Jakie Chcę w Santander to rachunek bez wad? Na pewno można by znaleźć kilka niuansów, które wpłyną negatywnie na ocenę tego rachunku. Jeśli mam doszukiwać się minusów rachunku, to napisałbym, że to konto bez tzw. "fajerwerków". Zyskamy dostęp do wielu przydatnych rozwiązań, to fakt.

Wciąż jednak brakuje czegoś, co mogłoby wyróżnić rachunek. Unikalna funkcjonalność bankowości elektronicznej, jak np. inteligentny manager finansów wykorzystujący rozwiązania sztucznej inteligencji i przygotowujący spersonalizowane rekomendacje, mógłby to zmienić.

To jednak mocno wyszukana "zachcianka". W praktyce Konto Jakie Chcę w Santander Banku sprawdzi się świetnie i nawet najbardziej wymagający klienci powinni znaleźć w tej ofercie coś dla siebie.

Przeanalizowaliśmy też inne konta bankowe:

Konto Internetowe od Alior Banku - analiza oferty

Konto Internetowe w Alior Banku, to alternatywne rozwiązanie dla popularnego Konta Jakże Osobistego. Korzystając z konta internetowego w bardzo prosty sposób unikniesz opłat związanych z rachunkiem, a dodatkowo zyskasz dostęp udogodnień, jakie daje nowoczesna bankowość elektroniczna w Alior.

Konto i karta dla Graczy LOL od Alior Banku - analiza oferty

Konto dla graczy od Alior Bank, to specjalny wariant rachunku osobistego, pozwalający odnieść korzyść osobom grającym w LOL (League of Legends). W ramach tej oferty zyskasz unikatową kartę z wizerunkiem Ashe, bohaterki League of Legends oraz możliwość uzyskania 1380 Riot Points do League of Legends w każdym miesiącu.

Konto bez Granic w PKO BP - analiza oferty

Konto Bez Granic w PKO BP to rachunek, którego użytkownicy mogą sporo zyskać. Korzyści mają odczuć szczególnie osoby podróżujące. To wszystko przy jednorazowej opłacie 17,9 zł w miesiącu. W zamian klienci otrzymają dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czy PKO Konto bez Granic się opłaca? Sprawdźmy!

Konto za Zero w PKO BP - analiza rachunku

PKO Konto za Zero, to rachunek, z którego można korzystać bez opłat, przy spełnieniu warunku aktywności. Wypłacaj gotówkę za darmo BLIKIEM z wszystkich bankomatów w Polsce. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać z rachunkiem od PKO BP.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - analiza rachunku

Konto dla Ciebie, to warunkowo darmowy rachunek bankowy. Klub rabatowy, automatyczne oszczędzanie CAsaver, karta wielowalutowa i dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe - to wybrane usługi, z których możesz skorzystać bez opłat, gdy zdecydujesz się wybrać ten rachunek.
pushpincrossquestion-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram