logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
14/01/2021
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Wypłata z bankomatu bez karty - 2 najlepsze sposoby

Znalazłeś się w sytuacji, gdy potrzebowałeś gotówki, a zapomniałeś karty płatniczej? A może dokonujesz płatności mobilnych i nie nosisz ze sobą karty w ogóle, bo wszystko czego potrzebujesz to telefon. Jak wtedy wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty? Dzisiaj to żaden problem. Smartfon w 100% wystarczy. Za chwilę poznasz 2 najlepsze sposoby na wypłatę pieniędzy bez karty.
ikona - informacjia
Ciąg dalszy artykułu pod reklamą
wypłata z bankomatu bez karty - artykuł
ikona - podsumowanie
W skrócie - najważniejsze informacje
 • Wypłaty z bankomatu bez karty możesz dokonać z wykorzystaniem sześciocyfrowego kodu BLIK lub zbliżeniowo kartą płatniczą.
 • Do wypłaty z bankomatu bez karty BLIKIEM będziesz potrzebować aplikacji mobilnej banku, w której wygenerujesz kod BLIK oraz urządzenia z funkcją wypłat bez karty.
 • Do wypłaty zbliżeniowej wymagany jest bankomat, który obsługuję funkcję wypłat zbliżeniowych oraz oczywiście karta zbliżeniowa.
 • Wypłat bez karty warto dokonywać ze względu na wygodę, bezpieczeństwo oraz fakt, że w niektórych bankach jest ona tańsza niż wypłata zwykłą kartą.

Wypłata pieniędzy z bankomatu BLIKIEM lub zbliżeniowo, przez NFC

Dzisiaj, z wykorzystaniem smartfona, możemy z powodzeniem zarządzać naszym kontem bankowym. Dzięki aplikacji mobilnej nie tylko sprawdzimy saldo na koncie czy zrealizujemy darmowy przelew, ale mamy też możliwość wykonywania wielu innych, bardziej skomplikowanych operacji. W efekcie, wizyty w oddziale banku stały się praktycznie zbędne.

Nie powinno więc dziwić, że smartfona, możemy dzisiaj z powodzeniem wykorzystywać, żeby dokonywać wypłaty gotówki z bankomatu bez użycia karty. Nie trzeba w tym celu instalować żadnych dodatkowych aplikacji na telefonie czy szukać tutoriali lub poradników, gdzie są objaśnione sposoby wypłaty środków bez użycia karty ponieważ wypłaty z bankomatów bez karty możemy dokonać w sposób bardzo prosty i intuicyjny.

Mógłbym pójść o zakład, że większość osób poradzi sobie z tym wyzwaniem już za pierwszym razem i to nawet bez dodatkowych objaśnień. Jeśli jednak chcesz uniknąć niespodzianek, zapoznaj się z dalszą częścią tego tekstu, gdzie wyjaśnię jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty.

ikona - rankingi
Znajdź najlepsze konto dla siebie!
Masz już konto w banku? To świetnie. Zobacz, jak Twój bank został oceniony w rankingu. Sprwadź, ile możesz zyskać z nowym kontem!
*Możliwy zysk, to suma nagród dostępnych w ofertach promocyjnych banków, których konta znalazły się w Rankingu.
Zobacz więcej Rankingów »

Dlaczego tylko 2 sposoby?

W tym artykule znajdziesz dwa sposoby wypłaty gotówki z bankomatu z wykorzystaniem smartfona. Czy wypłata bez karty jest możliwa, także innymi sposobami? Odpowiedź brzmi: tak. Dlaczego więc opisuję tylko dwa? Ponieważ są one powszechnie wykorzystywane, dobrze dostępne, nie wymagają instalowania dodatkowych aplikacji (oprócz aplikacji banku, która może mieć wiele innych zastosowań). Ponadto, można z nich korzystać w większości bankomatów, o czym dowiesz się już za chwilę.

Uważam, że wypłata z bankomatu bez karty, z wykorzystaniem tych dwóch metod, jest najlepszym rozwiązaniem. O jakich sposobach mowa? Są to:

 1. Wypłata pieniędzy z bankomatu, z wykorzystaniem sześciocyfrowego kodu BLIK
 2. Wypłata pieniędzy z bankomatu zbliżeniowa przez NFC.

Przeczytaj ciąg dalszy, żeby znaleźć rozwiązanie, które odpowiada Tobie najbardziej. Zacznę od najpopularniejszej metody, jaką jest wypłata BLIKIEM.

ikona popularne
Zobacz, ile możesz zyskać

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu BLIKIEM?

Tylko w pierwszym kwartale 2020 roku, BLIKA we wpłatomatach i bankomatach wykorzystano 6,2 miliona razy, a wypłaty tym sposobem można było dokonać w 20 000 bankomatów, co stanowiło prawie 95% wszystkich urządzeń do wypłaty gotówki, w naszym kraju (więcej o BLIKU przeczytasz tutaj). Nie bezpodstawnie mogę więc powiedzieć, że wypłata BLIK, to najpopularniejsza metoda na dokonywanie wypłaty z bankomatu bez użycia karty płatniczej. A przy tym to bardzo wygodny sposób!

Co będzie potrzebne do wypłaty BLIKIEM?

W tym artykule chcę skoncentrować się na sposobach, które pozwalają w prosty sposób dokonywać wypłat z bankomatu bez karty. Właśnie taką metodą, jest wypłata BLIKIEM. Kiedy będziemy mogli wypłacić pieniądze wykorzystaniem kodu BLIK?

 1. Gdy urządzenie pozwala dokonać wypłaty bez karty (to ponad 95% wszystkich bankomatów w Polsce!).
 2. Gdy bank, w którym posiadasz konto, posiada funkcję BLIK (aktualnie większość banków w naszym kraju udostępnia to rozwiązanie).

Wypłata z bankomatu bez karty BLIKIEM

Jeśli spełniasz te warunki, z tym nie powinno być problemu, możesz dokonywać wypłaty środków z wykorzystaniem kodu BLIK. Jak to zrobić? Postępuj zgodnie ze wskazówkami:

 • na ekranie urządzenia, zaznacz wypłatę BLIK oraz kwotę, jaką chcesz wybrać
 • wygeneruj 6 cyfrowy kod BLIK
 • potwierdź transakcję w aplikacji banku
 • zakończ transakcję.

Wybieranie pieniędzy przy użyciu kodu BLIK, to prawdopodobnie najlepszy sposób, na pobranie środków z bankomatu bez karty. To szybka i bezpieczna metoda. Dzięki jej dostępności, możesz z powodzeniem regularnie z niej korzystać, nie tylko jednorazowo. Wypłacić pieniądze z bankomatu tym sposobem możemy w większości bankomatów w naszym kraju, kod BLIK również wygenerujemy w aplikacjach większości banków w Polsce.

więcej informacji

Dowiedz sie więcej

Więcej informacji na temat tego wypłat z wykorzystaniem kodu BLIK, znajdziesz w artykule:

Jak wypłacić pieniądze bez karty, zbliżeniowo telefonem?

Wypłata z bankomatu bez karty, jest również możliwa w bankomatach zbliżeniowych. To rozwiązanie nie jest jeszcze tak popularne jak opisywana wcześniej wypłata BLIK, ale ilość bankomatów z funkcją zbliżeniową stale rośnie i należy się spodziewać, że w najbliższych miesiącach będą one jeszcze lepiej dostępne.

W każdym razie, o ile dokonując wypłaty BLIKIEM mamy bardzo szanse, że bankomat będzie obsługiwać takie rozwiązanie, tak w przypadku wypłaty zbliżeniowej, może nas spotkać rozczarowanie. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tę opcję wypłaty, sugeruję wcześniej odszukać urządzenie z funkcją wypłat zbliżeniowych. Pobierz aplikacje mobilną banku i przejdź do wyszukiwarki bankomatów. Zazwyczaj w bankowych aplikacjach są dostępne tego rodzaju mapki - w ten sposób możesz odszukać najbliższy bankomat z funkcją zbliżeniowych wypłat pieniędzy z bankomatów.

Aplikację mobilną banku możesz później wykorzystać także w celu dokonania wypłaty. Posłużyć może też wirtualna karta płatnicza, dodana do jednego z systemu płatności mobilnych, na przykład Google Pay lub Apple Pay. Jeśli korzystasz z Google Pay lub Apple Pay, aplikacja mobilna nie jest niezbędna. Wypłata gotówki tym sposobem jest więc możliwa nawet, gdy nie posiadasz aplikacji banku na swoim telefonie.

Wypłata zbliżeniowa telefonem - instrukcja

Wypłata zbliżeniowa telefonem przebiega w podobny sposób, jak wypłata zwykłą kartą. Różnica polega na tym, że zamiast wkładać kartę do urządzenia, zbliżamy ją do czytnika kart zbliżeniowych (podobnie wtedy, gdy dokonujemy zwykłych płatności zbliżeniowych w sklepie). Oczywiście mówimy o dokonywaniu wypłaty przy użyciu telefonu dlatego należy dodać, że w tym przypadku funkcję karty, będzie pełnić nasz smartfon z kartą wirtualną.

W celu dokonania wypłaty zbliżeniowej telefonem:

 • znajdź bankomat z możliwością dokonywania wypłat zbliżeniowych
 • na twoim smartfonie aktywuj kartę, podobnie jak wtedy, gdy dokonujesz płatności zbliżeniowych
 • zbliż telefon do miejsca oznaczonego naklejką płatności zbliżeniowych
 • zatwierdź transakcje kodem PIN na ekranie bankomatu
 • wybierz kwotę do wypłaty
 • odbierz gotówkę oraz ew. potwierdzenie transakcji.

W ten sposób możesz wypłacać gotówkę wszędzie tam, gdzie jest dostępna opcja wypłat zbliżeniowych.

obrazek karty wirtualnej
Wypłata zbliżeniowa telefonem, to jeden z wariantów wypłaty z bankomatu bez karty.

Dlaczego warto dokonywać wypłat bez karty

Wypłata z bankomatu bez karty to wygodny sposób na wypłatę gotówki z konta. Dobrze wiedzieć, że opłaty za wypłatę pieniędzy tym sposobem, nie różnią się od standardowej metody. Choćby z tego względu warto zastanowić się czy nie jest to lepszy sposób, niż korzystanie ze zwykłej karty.

W większości przypadków mamy przy sobie smartfona, podczas gdy nie zawsze posiadamy dostęp do portfela i naszej karty płatniczej. Również nie należy obawiać się o bezpieczeństwo płatności i wypłat telefonem, ponieważ jak się okazuje, tego rodzaju operacje często są bezpieczniejsze niż w przypadku wykorzystania zwykłej (plastikowej) karty płatniczej.

Wypłata z bankomatu bez karty jest coraz popularniejszym sposobem. Jak wspomniałem wcześniej, tylko w pierwszym kwartale 2020 roku, kod BLIK w bankomatach był wykorzystywany ponad 6,2 milionów razy, podczas gdy rok wcześniej takich transakcji było "tylko" 4,7 miliona a zatem prawie 1/4 mniej.

Wypłacić gotówkę z bankomatu telefonem jest łatwo, również z perspektywy dostępności takiego rozwiązania. Samym kodem BLIK wypłacimy pieniądze z ponad 90% wszystkich bankomatów w kraju. Wypłata bez karty sposobem zbliżeniowym jest również coraz lepiej dostępna. Niewykluczone więc, że w przyszłości wypłaty bez karty staną się tak popularne jak te z użyciem plastikowej karty. Być może nadejdzie czas, kiedy całkiem zastąpią kartę.

Sprawdź Rankingi

i Promocje
Dziękujemy za Twoje zainteresowanie. Obejrzyj rankingi, wybierz najlepszy produkt dla siebie i ciesz się premią na start!
ikona - rankingi
Ranking kont osobistych 2022
ikona - rankingi
Ranking kont firmowych 2022
ikona - promocje
Promocje bankowe 2022
RankingKont.pl - obrazek tła
O autorze

To też może Cię zainteresować

crosschevron-down-circle