ranking kont - logo serwisu

Google Pay (GPay) - płatności mobilne dla Androida

Poradnik
Tutaj dowiesz się:
  • Google Pay (GPay) - czym jest i jak działa?
  • Płatności Google Pay, czyli jak płacić telefonem?
  • Bezpieczeństwo Google Pay.
  • Inne możliwości GPay oraz alternatywne metody płacenia telefonem.
ikona - informacjia
Ciąg dalszy artykułu pod reklamą
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Google Pay służy do realizacji mobilnych płatności zbliżeniowych.
  • System płatności Google Pay jest przeznaczony dla urządzeń z systemem Android.
  • Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można było płacić z wykorzystaniem Google Pay.
  • W tym artykule poznasz najważniejsze cechy Google Pay oraz znajdziesz instrukcje jak płacić telefonem przy użyciu GPay.
ikona spisu treści

Spis Treści

Płatności Google Pay - co warto o nich wiedzieć?

Google Pay lub w skrócie GPay, to system mobilnych płatności zbliżeniowych na urządzenia z systemem Android. Dzięki Google Pay w prosty sposób zapłacisz w sklepie wykorzystując telefon, który z pewnością prawie zawsze nosisz przy sobie.

To bardzo wygodna metoda na realizację płatności, która pozwala dokonywać zakupów bez noszenia portfela. Sam praktykuję ten sposób od kilku lat (choć ostatnio po stronie konkurenta, ale nie o tym ten wpis...) i muszę przyznać, że to ogromne ułatwienie jak chodzi o codzienne czynności, nawet tak prozaiczne jak... kupowanie pieczywa.

Jeśli nie wykorzystujesz telefonu do płatności w sklepach, serdecznie zachęcam Cię do przetestowana tej metody. Na początku może wydawać się to odrobinę skomplikowane, jednak po przełamaniu pierwszej bariery, płatności telefonem w sklepie mogą stać się Twoim ulubionym sposobem na opłacania zakupów.

Google Pay w Polsce - dlaczego premiera była na swój sposób wyjątkowa?

Na początku 2016 roku, rynek płatności mobilnych wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. BLIK nie znajdował się w centrum uwagi, a jedynie był pewnego rodzaju ciekawostką, z której korzystało niewielkie grono zainteresowanych osób. Chyba nikt nie wiedział czy i kiedy Apple Pay wejdzie do Polski, a płatności telefonem - choć były możliwe - to raczej przypominały ciekawy gadżet, którym chcemy się pochwalić na spotkaniu ze znajomymi, a nie, jak obecnie - przedmiot codziennego użytku.

Premiera Google Pay była więc na swój sposób wyjątkowa, bo stanowiła pewnego rodzaju przełom. Tym bardziej, że Polska była dopiero drugim rynkiem w Europie (i szóstym na świecie), na którym można było wykorzystywać system płatności od Google.

Gdy Google Pay startował w Polsce (w tym miejscu wyjaśnię, że wtedy pod nazwą Android Pay), pracowałem z marką, która była ich partnerem biznesowym, na etapie launchu systemu w naszym kraju. Pamiętam, że panowała wówczas ogromna ekscytacja (i chaos!) po stronie zespołu Google.

Dostaliśmy masę naklejek Android Pay, do rozklejenia w punktach w całym kraju - "tutaj można płacić z wykorzystaniem naszego systemu!" A przecież płacić można wszędzie tam, gdzie można płacić zbliżeniowo. Czyli prawie wszędzie. Wówczas jednak dla niewielu osób było to oczywiste.

Google Pay zadebiutował w Polsce 16 listopada 2016 roku jako Android Pay, a swoją dzisiejszą nazwą posługuje się od 20 lutego 2018 roku. Początkowo w naszym kraju z rozwiązania mogli skorzystać klienci zaledwie 3 banków! Był to Alior Bank, ówczesny BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Dlaczego tak mało banków obsługiwało GPay na starcie? Mam swoją teorię. Jak zwykle w przypadku Google, wszystko jest "łatwe, szybkie i intuicyjne". Piszę to bez żadnej ironii. Jednak pamiętam, że na początku było spore zamieszanie. Z pewnością właśnie ten chaos, a nie "zła wola" banków, miało wpływ na fakt, że z początku system był bardzo trudno dostępny. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej - wyliczyłem, że już ponad 30 banków i innych instytucji działających w naszym kraju, oferuje możliwość płatności telefonem za pośrednictwem systemu od Google.

Google Pay - banki i wymagania, czyli kto zapłaci przez aplikację od Google

Od czasu, gdy Google Pay startował w naszym kraju minęły już 4 lata (artykuł publikuję w październiku 2020) i przez ten okres sporo się zmieniło. Przede wszystkim rozwiązanie jest znacznie lepiej dostępne w bankach! Oprócz nielicznych wyjątków, użytkownicy przeważającej większości banków, które działają na dużą skalę w naszym kraju, mogą dzisiaj dokonywać płatności za pośrednictwem aplikacji Google.

Druga kwestia, to wymagania sprzętowe. To akurat raczej nigdy nie stanowiło bariery, tym bardziej dzisiaj zdecydowana większość telefonów z systemem Android spełnia minimalne wymagania sprzętowe, pozwalające na realizację płatności z wykorzystaniem systemu Google.

W oczywisty sposób efektem dużej dostępności systemu jest jego spora popularność. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym kwestiom, wpływającym na możliwość wykorzystania rozwiązania Google, zaczynając od rzeczy, która dla wielu z nas może wydawać się oczywista, jednak dobrze jest ją wyjaśnić.

Google Pay a iPhone (iOS)

Google Pay to rozwiązane dedykowane na urządzenia z systemem Android. Takimi urządzeniami są telefony marek: Samsung, LG, Huawei, HTC, Xiaomi, Motorola, Nokia (sic!), Philips, Redmi, Sony i wiele innych...

Google Pay jest w Polsce niedostępny na iPhonach. To jednak nie znaczy, że użytkownicy telefonów z systemem iOS nie mogą płacić mobilnie. Dla nich zarezerwowane są inne sposoby: Apple Pay, BLIK i płatności w aplikacji banku. Przeczytasz o nich w innych artykułach. Teraz jednak wróćmy do tego co najważniejsze w tym miejscu, czyli Google Pay.

Co ciekawe, użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z aplikacji Google Pay na systemy iOS. Póki co, jest jednak ona dostępna tylko w USA. Czy i kiedy trafi do Polski? To pytanie muszę zostawić otwarte.

Banki z Google Pay (i inne instytucje)

Dzisiaj praktycznie większość banków działających na dużą skalę w naszym kraju, oferuje swoim klientom możliwość korzystania z systemu GPay. Użytkownicy najpopularniejszych w naszym kraju kart wydawanych przez organizację Visa i MasterCard, jak również American Express, mogą płacić z wykorzystaniem GPay.

Jednak kluczowa jest kwestia, czy bank udostępnia taką możliwość. Zobacz, w których bankach zapłacisz Google Pay:

Google Pay - banki w Polsce

ikona mobile
Banki, które udostępniają Google Pay*

Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Citi Handlowy, Credit Agricole, EnveloBank, Eurobank, Getin, Grupa BPS, Idea Bank, ING, Kompakt Finanse, mBank, N26, Nest Bank, Plus Bank, Santander, T-Mobile Usługi Bankowe, wybrane banki spółdzielcze

* Niektóre banki stosują pewne ograniczenia, np. Bank Millennium udostępnia możliwość płatności tylko dla kart kredytowych Visa wydanych przez Eurobank i dodane do GPay do listopada 2019 r. oraz karty przedpłacone Goodie. Pełną listę instytucji wraz z komentarzem znajdziesz na tej stronie.

Klienci właściwie wszystkich większych komercyjnych banków działających na obszarze naszego kraju mogą dokonywać płatności z wykorzystaniem GPay. Jednym z nielicznych wyjątków jest tutaj Bank Millennium, który udostępnia tę usługę w bardzo ograniczonym stopniu.

Jednak nie tylko klienci Banków zapłacą z wykorzystaniem Google Pay. Revolut, Curve, Sodexo, TransferWise - to przykłady instytucji oferujących możliwość płatności z wykorzystaniem systemu płatności od Google.

Google Pay - instytucje w Polsce

ikona mobile
Inne instytucje, które udostępniają Google Pay*

Curve OS Limited, DiPocket, Edenred, Monese, Paysafe Financial Services Limited, Revolut, SGB (FDP), Sodexo, TransferWise, Twisto Payments a.s.

* Pełną listę instytucji wraz z komentarzem znajdziesz na tej stronie Google.

Wymagania sprzętowe

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to w praktyce zdecydowana większość telefonów z systemem Android pozwala dzisiaj na realizację płatności przy użyciu telefonu, za pośrednictwem aplikacji od Google.

Wymagania, jakie należy spełnić, aby płacić z wykorzystaniem aplikacji Google:

  • Android w wersji Lollipop 5.0 lub nowszej.
  • Włączona obsługa NFC.
  • Bank lub instytucja udostępniające możliwość płatności przez Google Pay.

Dzisiaj większość telefonów z Androidem obsługuje system GPay. Wymagana minimalna wersja miała swoją premierę jeszcze w 2014 roku, a w świecie mobilnym to całe lata świetlne.

Oprócz tego, aby zapłacić z GPay, musi zostać spełnione jedno wymaganie po stronie sklepu:

  • terminal musi obsługiwać płatności zbliżeniowe oraz mieć włączony czytniki z modułem NFC.

Znowu przeważająca większość terminali dostępnych w polskich sklepach daje taką możliwość. Od kilku lat korzystam z płatności mobilnych i nie spotkałem się z sytuacją, że nie mogę dokonać płatności telefonem ze względu na problemy z terminalem.

Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest, że w danym sklepie lub punkcie usługowym nie będzie w ogóle dostępny terminal, co całkowicie wyklucza możliwość płatności kartą (nie tylko przy użyciu telefonu).

Jak płacić Google Pay? To proste!

Jedną z największych zalet systemu płatności od Google jest jego prostota. Opłacenie transakcji w sklepie jest bardzo łatwe. Uważam, że to rozwiązanie jest wygodniejsze niż alternatywne sposoby płacenia telefonem, a nawet łatwiejsze niż płatność z wykorzystaniem zbliżeniowej karty płatniczej!

Dzieje się tak, ponieważ w celu dokonania płatności nie trzeba włączać aplikacji, czy dokonywać skomplikowanych autoryzacji na telefonie. Wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć do terminala płatniczego. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się bliżej jak płacić Google Pay.

Krok 1: pobierz aplikację Google Pay

Zanim przejdziemy do płacenia w sklepie, na początku należy pobrać aplikację na swoje urządzenie. W tym celu udaj się do sklepu Google Play (znajdziesz go na swoim telefonie lub po wpisaniu play.google.com w pasku adresu w przeglądarce internetowej) i po prostu wpisz tam "Google Pay", a następnie zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.

Uwaga. Nigdy nie instaluj tej aplikacji (jak również innych aplikacji) z innych źródeł, niż oficjalny Sklep Google Play. Sprawa jest bardzo delikatna, bo chodzi o pieniądze, a instalowanie aplikacji z innych źródeł może być poważnym zagrożeniem.

Aplikację Google Pay na swój telefon możesz też pobrać z oficjalnego sklepu Google w tym miejscu.

Krok 2: dodaj kartę

Po zainstalowaniu aplikacji na swoim urządzeniu, dodaj kartę debetową lub kredytową, z której będziesz korzystać do wykonywania płatności.

W tym celu, w prawym dolnym rogu wybierz przycisk "Dodaj", a następnie "Forma płatności" i "Karta debetowa lub kredytowa". Najedź kamerą telefonu na kartę, aby zeskanować jej dane lub wpisz je ręcznie.

Teraz będzie potrzebna weryfikacja tożsamości przy użyciu kodu, który otrzymasz od Banku. Kod możesz otrzymać:

  • e-mailem lub SMSem,
  • przez telefon (głosowo),
  • w aplikacji banku,
  • możesz też autoryzować swoje konto GPay, przez tymczasowe obciążenie konta bankowego, do którego jest przypisana karta, w niewielkiej kwocie, nie przekraczającej 1 dolara.

Kod, który otrzymasz, należy wpisać w aplikacji Google Pay. O szczegółach zostaniesz poinformowany w aplikacji, gdy dodasz już swoją kartę.

Krok 3: zapłać za pomocą Google Pay

Pierwsze dwa kroki trzeba wykonać tylko raz, gdy dodajemy kartę.

Następnie możesz już dokonywać płatności wirtualną kartą, którą od tej chwili posiadasz w swoim telefonie. A jak to zrobić? To proste!

  1. Wybudź telefon. Nie musisz go odblokowywać. Poinformuj sprzedawcę, że będziesz płacić kartą.
  2. Zbliż telefon do terminala w celu finalizacji płatności.

To wszystko! Na ekranie Twojego telefonu pojawi się potwierdzenie, że zrealizowano transakcję.

Gdy płatność jest na kwotę wyższą niż 100 zł, dodatkowo należy autoryzować zakup wpisując kod PIN na terminalu płatniczym, tak jak przy płatności zwykłą kartą.

Możesz obejrzeć ten krótki filmik o Google, na którym dowiesz się jak dokonywać płatności w sklepie, z pomocą aplikacji GPay:

Nie tylko płatności telefonem, czyli zakupy online, karty lojalnościowe oraz płacenie zegarkiem

Usługa Google Pay pozwala nie tylko na wygodne płatności w sklepach stacjonarnych. Z GPay możesz płacić także w internecie, a w aplikacji możesz też przechowywać karty lojalnościowe.

Za zakupy online zapłacisz, jeśli taka opcja jest udostępniona przez sklep internetowy. Wówczas wybieramy ikonę "zapłać przez GPay" i płatność jest realizowana automatycznie za pośrednictwem karty dodanej do Google Pay. Ułatwia to sprawę, ponieważ nie musisz uzupełniać formularzy czy tworzyć nowego konta, w celu dokonania transakcji.

Minusem tego rozwiązania rozwiązania jest dostępność, ponieważ ten sposób płatności jest znacznie mniej powszechny niż na przykład BLIK, stąd w naszym kraju GPay nie należy do najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych do płacenia za zakupy online.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, jakie udostępnia GPay, jest możliwość płatności przez operatora sieci telefonicznej. Klienci Orange, Play, Plus i T-Mobile, mogą dokonywać zakupów, których wartość zostanie uwzględniona na rachunku telefonicznym. Oprócz tego z Google Pay zapłacimy za zakupy w sklepie Google Play.

Karty lojalnościowe w aplikacji Google Pay

W aplikacji od Google możemy także przechowywać karty lojalnościowe, karty podarunkowe, karty pokładowe, bilety na wydarzenia czy bilety okresowe.

Karty lojalnościowe możemy dodać w podobny sposób, jak karty debetowe, skanując je z wykorzystaniem aparatu lub wpisując kod ręcznie. Dodatkowo możemy wybrać, czy chcemy otrzymywać powiadomienia na telefonie, gdy w okolicy będzie można skorzystać ze specjalnej oferty programu lojalnościowego przypisanego do wybranej karty.

Korzystanie z kart lojalnościowych jest odrobinę bardziej skomplikowane niż w przypadku płatności kartą debetową. W celu użycia karty lojalnościowej zapisanej w GPay, należy otworzyć aplikację, a następnie odszukać wybraną kartę i kliknąć w nią, aby pojawił się kod kod kreskowy, który będzie mógł odczytać kasjer w sklepie.

Dodając kartę, sprawdź poprawności danych, które udostępniasz w aplikacji. Kiedyś udało mi się zapisać kartę lojalnościową z niepoprawnym numerem, przez co później nie mogłem z niej skorzystać. Sprawdzając dwukrotnie poprawność danych, unikniesz kłopotów sklepie.

Płatności zegarkiem

płatności zegarkiem - Google Pay
Jedną z funkcji Google Pay są płatności zbliżeniowe zegarkiem.

Kolejną funkcją aplikacji Google Pay, która jest dostępna w naszym kraju, jest płatność zegarkiem. W celu dokonania płatności zegarkiem, smartwatch musi posiadać aktywny moduł NFC.

Aplikacja Google Pay jest preinstalowana na zegarkach, które wspierają płatności, dlatego jeśli masz smartwatcha, możesz sprawdzić czy pozwala on na mobilne płatności od Google, sprawdzając czy na urządzeniu jest dostępna aplikacja. Przykładowe smartwatche z Google Pay, które można kupić w Polsce:

  • Fossil Sport
  • Fossil Julianna HR
  • Emporio Armani Connected
  • Armani Exchange Connected
  • Huawei Watch 2
  • Movado Connect
  • Michael Kors Access Sofie Heart Rate
  • Michael Kors Access Runway
  • Disel On Axial
  • Puma Smartwatch

Jak zapłacić zegarkiem z Google Pay?

Transakcje dokonywane przy użyciu zegarka, bardzo przypominają płatność za pośrednictwem aplikacji Google Pay w telefonie, występują jednak pewne różnice.

Dodać kartę do zegarka możesz w aplikacji, postępując zgodnie z instrukcjami. Szczegółowe informacje będą wyświetlone na ekranie Twojego zegarka. Dodanie karty do smartwatcha, pozwala na jej użycie tylko w przypadku transakcji dokonywanych zegarkiem (karta nie dodaje się wtedy także na konto w telefonie).

Proces płacenia w sklepie zegarkiem jest bardzo podobny do telefonu, z tą różnicą, że najpierw trzeba włączyć aplikację, a więc jest to odrobinę bardziej skomplikowane.

Płacenie zegarkiem z GPay w sklepie:

  1. Włącz aplikację Google Pay na zegarku.
  2. Zbliż zegarek do terminala i przytrzymaj aż do momentu, kiedy usłyszysz charakterystyczny dźwięk lub poczujesz wibrację - to oznacza, że transakcja została zrealizowana.
  3. To wszystko. Dla transakcji wartości powyżej 100 zł, zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN.

Bezpieczeństwo, czyli VAN i ochrona danych

Naturalnie w kwestiach związanych z płatnościami mobilnymi, pojawia się pytanie odnośnie bezpieczeństwa wykonywanych transakcji. Choć jesteśmy krajem otwartym na innowacje i bardzo chętnie korzystamy z takich rozwiązań, jak na przykład płatności zbliżeniowe, to w kontekście rozwiązań mobilnych, często spotykam się z pytaniem o bezpieczeństwo. Czasami nawet ta kwestia stanowi barierę, przez którą osoby rezygnują z płacenia przy użyciu Gpay.

Czy jest się czego obawiać? Uważam, że nie. Google Pay jest bezpiecznym rozwiązaniem. Za chwilę przekonasz się dlaczego.

Na etapie dodawania karty

Gdy dodajesz kartę do aplikacji, to jest właściwie jedyny moment, kiedy udostępniasz jej dane. Dane są szyfrowane przechowywane na serwerach spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i tutaj zdecydowanie nie ma się czego obawiać. Zwykłe płacenie kartą w sklepie, gdzie teoretycznie każdy może zobaczyć jej numer, może być znacznie bardziej niebezpieczne niż dodanie karty do GPay.

Gdy korzystasz z aplikacji, czyli numery kont wirtualnych VAN

Prawdopodobnie najważniejsza rzecz, która wpływa na bezpieczeństwo użytkowników, to numery kart wirtualnych VAN (Virtual Account Number), czyli rozwiązanie użyte do szyfrowania danych w aplikacji.

Numery kart wirtualnych, to wygenerowany przez system unikalny numer konta wirtualnego. Gdy płacisz w sklepie, sprzedawcy jest udostępniany numer konta wirtualnego, a nie prawdziwy numer karty. Dzięki temu dane karty są bezpieczne, ponieważ zwyczajnie nigdzie ich nie udostępniasz. Płacąc z Google Pay możesz być spokojny o bezpieczeństwo.

Gdy ubiegasz się o zwrot transakcji, nie udostępniasz właściwego numeru karty, a jedynie cztery ostatnie cyfry wirtualnego numeru konta. Znajdziesz go w zakładce "Płacenie". W aplikacji będą widoczne właśnie tylko cztery ostatnie cyfry numeru konta wirtualnego.

Co zrobić gdy zgubisz telefon?

W najbardziej niekorzystnym scenariuszu, jakim jest zgubienie telefonu, należy postępować podobnie jak w przypadku zgubienia portfela z kartą, czyli jak najszybciej skontaktować się z bankiem w celu zablokowania karty.

Istnieją jednak dodatkowe zabezpieczenia, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo na wypadek zgubienia telefonu:

  1. Konfiguracja GPay wymaga włączonej blokady ekranu. Osoba, która znajdzie telefon, nie uzyska dostępu do aplikacji i możliwości kontroli Twoich danych. Gdy blokada ekranu zostanie usunięta, usunięty zostanie również numer VAN umożliwiający realizację transakcji.
  2. Możesz skorzystać z usługi Find My Device, która pozwala znaleźć, zablokować oraz w sposób zdalny wymazać dane z telefonu.
  3. Pamiętaj, że transakcje powyżej 100 zł wymagają autoryzacji PIN. Z reguły również co 3-5 transakcja wymaga potwierdzenia kodem PIN, nawet jeśli jej wartość nie przekracza 100 zł. To dodatkowe zabezpieczenie utraty środków.
bezpieczeństwo płatności Google Pay
Google Pay posiada dodatkowe zabezpieczenia, które pozwolą Ci uniknąć przykrych konsekwencji nieautoryzowanych płatności.

Podsumowanie - Google Pay to dobry i bezpieczny sposób na płacenie telefonem

Choć początki Google Pay w naszym kraju (jeszcze pod inną nazwą), nie były nadzwyczajne, jak chodzi o popularność rozwiązania, a dostęp do usług oferowanych ramach aplikacji Google miała bardzo ograniczona ilość użytkowników (tylko 3 banki oferowały dostęp do usługi na etapie jej startu), to rozwiązanie sukcesywnie budowało swoją pozycję na rynku i dzisiaj jest jednym z popularniejszych sposobów na dokonywanie płatności za zakupy.

Wygoda, prostota i dostępność, to duże plusy aplikacji Google. To właśnie łatwośc korzystania z GPay, stanowi jego przewagę.

Klienci większości banków, które działają na dużą skalę w naszym kraju, mogą korzystać z rozwiązania od Google i dokonywać płatności online. Także wymagania sprzętowe nie powinny stanowić żadnej bariery dla użytkowników.

Co ciekawe, Google Pay nie służy jedynie do płacenia w sklepie przy użyciu telefonu. Możemy go wykorzystać również do opłacania zakupów online, przechowywania kart lojalnościowych czy biletów okresowych. Osobom, które lubią nowinki technologiczne, do gustu może przypaść płatność zegarkiem, czyli rozwiązanie dostępne na wybranych modelach smartwatchy.

Jak chodzi o alternatywne rozwiązania, to klienci mają do dyspozycji:

  • płatności w aplikacjach mobilnych banków, które działają na podobnej zasadzie, jednak korzystanie z nich może być odrobinę trudniejsze, niż w przypadku GPay.
  • BLIK - polskie rozwiązanie, które w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności. BLIK może być dobrą alternatywną dla płacenia w internecie, ponieważ pokrywa 100% rynku online, podczas gdy system Google nie jest tak dobrze dostępny w Polsce, jak chodzi o sklepy internetowe.
  • Apple Pay - osoby korzystające z systemu iOS w naszym kraju nie mogą korzystać z GPay (póki co takie rozwiązanie jest dostępne tylko w USA).

Sam przez długi okres korzystałem z rozwiązania Google i przyznam, że nigdy nie miałem kłopotów, a opłacanie zakupów tym sposobem było bardzo wygodne. Jako, że lubię różnego rodzaju nowinki, przydatna okazała się również funkcja płacenia z wykorzystaniem rachunku operatora sieci telefonicznej.

Jako były użytkownik (dzisiaj korzystam z Apple Pay) mogę zdecydowanie polecić aplikację od Google. Jeśli jeszcze nie płaciłeś telefonem, przekonaj się jak wygodne jest to rozwiązanie!

źródła - ikona

Źródła

Ocena Artykulu

Twoja opinia

Pomóż nam tworzyć lepsze materiały. Zostaw opinię, a my udoskonalimy serwis.


Zobacz Polecane Promocje
zyskaj 250 zł w promocji Pekao
zyskaj 250 zł w promocji Santander Banku

Rankingi i Promocje Bankowe

ikona - rankingi
Rankingi
ikona - promocje
Promocje
O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu - obrazek do artykułu

Jak płacić telefonem? 4 sposoby na płatność telefonem i ich ocena

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia mężczyznę prowadzącego rozmowę online, co symbolizuje zakładanie konta przez wideoweryfikację

Wideoweryfikacja jako metoda otwierania konta bankowego

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia drewnianego ludzika w kapeluszu stojącego na kupce monet, co symbolizuje posiadany status rentiera

Jak zostać rentierem i dlaczego inwestowanie się opłaca?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
starcrosschevron-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram