ranking kont - logo serwisu

TransferGo - sposób na tanie przelewy zagraniczne. Recenzja

TransferGo jest dostawcą usług płatniczych, który specjalizuje się w realizacji transferów pieniężnych. TransferGo pozwala realizować międzynarodowe przelewy pieniężne w korzystnej cenie. Firma umożliwia również realizację przelewów lokalnych. Czy usługi TransferGo są bezpieczne i opłacalne? Zapraszam Cię do zapoznania się z recenzją, w której znajdziesz najważniejsze informacje związane z działalnością firmy.
sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (23)
spis treści ikona

Najważniejsze sekcje artykułu

Aktualizacja: 08/03/2024
Pomóż ulepszyć ten artykuł

Staramy się przygotowywać wartościowe materiały, ale względu na zmieniającą się ofertę nie możemy zagwarantować, że treści będą zawsze aktualne. Widzisz nieaktualną informację? Chcesz zostawić opinię? Świetnie! Napisz na: kontakt@wordpress-810317-2779302.cloudwaysapps.com

Czym jest TransferGo? Krótka historia firmy

TransferGo powstał w roku 2012. Podobnie jak w przypadku opisywanej niedawno na naszej stronie instytucji Wise, działalność TransferGo rozpoczęła się od... problemu, któremu musieli stawić czoła założyciele. Na pewno nie zaskoczy Cię, że problem ten był związany z realizacją międzynarodowych przelewów pieniężnych.

W roku 2012, a więc niespełna 10 lat temu, wcale nie było to takie proste zadanie. Nie tylko oferta banków nie należała do najbardziej konkurencyjnych, ale również trzeba było się liczyć z dodatkowymi kosztami, które wynikały z konieczności dokonania przewalutowania oraz ewentualnego uczestnictwa banków pośredniczących w transakcji. Instytucje podobne do TransferGo praktycznie jeszcze nie istniały, a jeśli już pojawiały się na rynku - ich dostępność była mocno ograniczona.

Stąd też grupa czterech młodych profesjonalistów - Daumantas, Justinas, Arnas oraz Edvinas - która rozpoczynała działalność importową i eksportową zagranicą, postanowiła coś zmienić. Postawili na unikalny jak na swoje czasy model biznesowy z doskonałą obsługą klienta. I choć nie obyło się bez problemów, to firmie udało się przetrwać do dzisiaj.

Obecnie TransferGo jest nagradzaną instytucją, która współpracuje z ponad 30 firmami na całym świecie, w celu zapewnienia tanich i szybkich przelewów zagranicznych. W planach mają wprowadzenie nowych produktów i rozszerzenie oferty walutowej.

To dobry moment, żeby przyjrzeć się działalności TransferGo z bliska. Jak zrealizować przelew z wykorzystaniem TransferGo? Czy to rzeczywiście się opłaca? I czy jest bezpieczne? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat działalności TransferGo.

Czy TransferGo się opłaca? Jakie są koszty przelewów?

Dla wielu czytelników tej recenzji, z pewnością jedną z najważniejszych kwestii jest to, jaki jest koszt międzynarodowego przelewu z wykorzystaniem TransferGo.

Gdy trafimy na ich stronę, możemy w łatwy sposób sprawdzić ile zapłacimy za przelew, jakie są kursy wymiany walut oraz ile pieniędzy na konto, w docelowej walucie, otrzyma odbiorca.

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (obrazek z podpisem)
Na stronie głównej TransferGo, szybko można sprawdzić jaki będzie koszt przelewu zagranicznego.

Na powyższym przykładzie widać, że gdy realizujemy przelew w PLN na konto w GBP (funtach brytyjskich), wtedy za takie zlecenie można zapłacić zaledwie 0.99 zł. Co więcej, gdy taki przelew realizujemy w trybie ekspresowym (w ciągu 30 minut), to opłata wyniesie niespełna 10 zł.

Nie ma jednak co popadać w huraoptymizm.

Przed oceną czy przelewy walutowe TransferGo są rzeczywiście tanie i opłacalne, warto przyjrzeć się bliżej kosztom związanym z realizacją tej transakcji oraz porównać je z ofertą konkurencyjnej instytucji.

Tanie przelewy z wykorzystaniem TransferGo - czy rzeczywiście?

Usługodawca chwali się, że wysyłając pieniądze z wykorzystaniem ich rozwiązania, można zaoszczędzić do 90% na opłatach. Za chwilę sprawdzę jak oferta wypada w praktyce.

Generalnie przelewy międzynarodowe realizowane z wykorzystaniem takich usług jak ta oferowana przez TransferGo są tańsze niż w banku. Wyjątek od reguły może stanowić przelew SEPA czyli przelew w Euro realizowany na konto użytkowników w członkowskich UE oraz kilku innych państw europejskich (np. Andora, Monako i San Marino). Przelew SEPA może być darmowy, ale na przykład ze względu na koszty wymiany walut, przelew bankowy SEPA w ostatecznym rozrachunku może okazać się droższy niż transfer środków z wykorzystaniem oferty Fintechu takiego jak TransferGo.

Lepiej zrozumieć ten mechanizm pomoże odpowiedź na pytanie: co wpływa na koszt przelewu z wykorzystaniem TransferGo?

Kursy wymiany walut

Jedną najistotniejszych kwestii w przypadku przelewów międzynarodowych, są kursy wymiany walut.

TransferGo udostępnia swój przelicznik walut. Ale uwaga: w przeliczniku są prezentowane średniorynkowe stawki, podane w celu informacyjnym. Tymczasem rzeczywiste stawki wykorzystywane do przelewu, znajdziesz w formularza wysyłania pieniędzy, takim jak ten dostępny na ich stronie głównej. Przyznam, że jest to trochę mylące - można odnieść wrażenie, że transfer środków zostanie zrealizowany po niższej kwocie niż w rzeczywistości.

Gdy korzystasz z usług TransferGo, kursy wymiany walut sprawdź w formularzu przelewu. Z całą pewnością okaże się, że kursy oferowane przez TransferGo są bardziej korzystne, niż w Twoim banku.

Koszt konwersji waluty (przewalutowania)

Na koszt transferu środków wpływa również konwersja waluty (prowizja za przewalutowanie transakcji). Koszty konwersji w TransferGo mieszczą się w przedziale 0-2.2%.

Koszty te reprezentują marżę walutową - dzięki kosztom przewalutowania TransferGo zarabia pieniądze. Konwersja walut jest wliczona w koszt realizowanego przelewu.

Termin realizacji przelewu

Na koszt transferu środków wpływa termin realizacji przelewu. Naturalnie przelew realizowany w trybie pilnym będzie droższy od takiego, który na konto odbiorcy trafi później, np. na następny dzień roboczy. Koszt dla przelewów, które nie są realizowane w trybie pilnym, może wynosić nawet mniej niż 1 zł.

Przelewy TransferGo są tanie. Ale czy najtańsze?

Biorąc pod uwagę te wszystkie elementy, z całą stanowczością można stwierdzić, że realizacja przelewów z wykorzystaniem TransferGo jest opłacalna i w wielu przypadkach koszt przelewu będzie znacznie tańszy niż w banku.

A jak oferta wypada na tle innych Fintechów? Porównałem TransferGo z ofertą Wise.

Przyjąłem, że w każdym przypadku dokonuje transferu równowartości 5000 zł w najtańszym wariancie (inaczej mówiąc: nie wykonuję przelewów w trybie pilnym). Na poniższych slajdach sprawdzisz jak kształtują się koszty transferu poszczególnych walut.

Przelew na kwotę 5000 zł (najtańszy wariant) - ile otrzyma odbiorca?

TransferGo
Wise
GBP
910.42
915.09
USD
1214.94
1227,94
EUR
1066.93
1073,15
TRY
12 091.35
12 259.64

Opracowanie własne na podstawie danych udostępnionych na stronach dostawców. Dostęp 15.11.2021.

W tym porównaniu lepiej wypada Wise. Niezależnie od wybranej waluty, odbiorca otrzyma nieznacznie wyższą kwotę na konto, co znaczy, że koszty związane ze zleceniem transferu są niższe.

Natomiast różnica jest rzeczywiście niewielka, a o wyborze dostawcy usług decydują też inne kwestie. TransferGo posiada unikalne zalety, jak choćby możliwość zrealizowania przelewu na kartę. Więcej dowiesz się więcej w dalszej części tego artykułu.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Przelewy zagraniczne z TransferGo są bardziej opłacalne niż w banku. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, aby maksymalnie zminimalizować koszty przelewu, porównaj koszty w TransferGo do tego, co oferują inne, podobne fintechy.

TransferGo - rejestracja

Jednak nie tylko koszty mają wpływ na wybór dostawcy usługi, która pozwala zrealizować przelew międzynarodowy. Dla wielu klientów istotne jest czy przelew można zrealizować w sposób łatwy oraz czy na drodze do realizacji przelewu nie występują niepotrzebne przeszkody. I w tym aspekcie TransferGo sprawdza się doskonale.

Rejestracja konta w TransferGo jest bardzo prosta. Jak zdążyły nas do tego przyzwyczaić inne działające na rynku fintechy, cały proces rejestracji, rozpoczyna się od podania numeru telefonu komórkowego. Oto, co należy zrobić, aby utworzyć konto w TransferGo:

 1. Przejdź na stronę rejestracji i w pierwszym kroku wpisz swój numer telefonu komórkowego.
 2. Potwierdź, że numer należy do Ciebie, udostępniając w formularzu na stronie otrzymany kod SMS.
 3. Stwórz kod dostępu, który później wykorzystasz do logowania na konto.
 4. Podaj swój adres e-mail.
 5. Udostępnij podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia oraz narodowość.
 6. Wpisz swój aktualny adres.

Poniższe slajdy prezentują kolejne kroki, które należy przejść w celu zrealizowania przelewu zagranicznego z TransferGo:

 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (13)
 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (21)
 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (15)
 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (16)
 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (17)
 • sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (18)

Przed uzupełnieniem formularza, upewnij się, że znajdujesz się na stronie TranfserGo (!) oraz sprawdź czy korzysta ona z bezpiecznego, szyfrowanego połączenia ("kłódka" przy adresie).

Na końcowym etapie należy potwierdzić swój adres e-mail i to już wszystko - możesz zalogować się na konto i wysłać swój pierwszy przelew międzynarodowy.

TransferGo - jak zrobić przelew?

Po rejestracji konta TransferGo, możesz zrealizować przelew zagraniczny. Oto co należy zrobić, aby zrealizować przelew międzynarodowy z wykorzystaniem TransferGo.

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (5)

1. Po zalogowaniu się na konto i przejściu do zakładki "Wysłać pieniądze" (prawdopodobnie wystąpił drobny błąd w tłumaczeniu, ale to drobiazg), należy tam uzupełnić podstawowe dane przelewu:

 • kwotę,
 • walutę w jakiej wysyłasz pieniądze oraz walutę docelową przelewu,
 • termin, kiedy odbiorca otrzyma środki.

Na tym etapie dowiesz się jaki jest aktualny kurs oraz ile odbiorca otrzyma pieniędzy na konto w walucie.

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (6)

2. W następnym kroku należy podać dane odbiorcy.

Tutaj wpisujemy imię i nazwisko (w przypadku klientów indywidualnych) lub nazwę firmy - jeśli przelew realizujemy na konto firmowe.

W przypadku klientów indywidualnych, przelew można zrealizować na kartę odbiorcy, co jest ciekawym i szybkim rozwiązaniem (podobnie zresztą jak inny dostępny wariant: przelew na numer telefonu). Wszystkie opcje (poza przelewem na kartę) są dobrze wyjaśnione - więcej informacji można uzyskać klikając na ikonkę znaku zapytania.

wady i zalety związane z Kontem Firmowym Godnym Polecenia
Realizując przelew z TransferGo, w łatwy sposób uzyskasz dostęp do najważniejszych informacji związanych z wykonywanym zleceniem.

3. W kolejnym kroku potwierdzamy dane przelewu, termin realizacji oraz akceptujemy koszty związane z realizacją transferu środków. Opcjonalnie można też wybrać opcję powiadomienia odbiorcy przez adres e-mail.

4. Ostatnim etapem realizacji przelewu jest wybór sposobu płatności za przelew. Dostępne są dwa warianty:

 • karta debetowa lub kredytowa,
 • przelew bankowy.

Lepszym rozwiązaniem jest karta debetowa lub kredytowa, ponieważ pieniądze do przelewu zostaną udostępnione niemal natychmiastowo. W przypadku opcji "przelew bankowy" należy doliczyć czas wymagany na to, aż przelew znajdzie się na koncie TransferGo - to może wydłużyć czas realizacji zlecenia nawet jeden dzień roboczy (więcej na ten temat, możesz się dowiedzieć w artykule: ile idzie przelew?).

Jeśli decydujesz się na opłacenie zlecenia kartą, należy ją najpierw dodać do profilu (może być potrzebne potwierdzenie w aplikacji), a następnie dokonać wpłaty - za pierwszym razem może więc być potrzebne dwukrotne potwierdzanie dodania karty.

Tyle wystarczy, żeby zrealizować przelew z TransferGo. Po wysłaniu zlecenia, na koncie można podejrzeć aktualny status płatności, dzięki czemu dowiemy się czy środki znalazły się już na koncie odbiorcy.

Przelew testowy, który zrealizowałem na potrzeby stworzenia tego artykułu wysłałem w piątek po południu. Odbiorca miał go otrzymać w poniedziałek po godzinie 18. Tymczasem pieniądze znalazły się na koncie niemal natychmiast. To miłe zaskoczenie, ale należy to raczej traktować jako odstępstwo od reguły.

TransferGo - pozostałe cechy usługi

O wyborze usługi oferowanej przez firmę taką jak TransferGo, mogą zdecydować również takie cechy jak dostępność walut i krajów do których można wysłać pieniądze lub inne czynniki, takie jak doświadczenie klienta związane z realizacją usługi. W tej części przyjrzę się bliżej tym aspektom działalności TransferGo.

Dostępność krajów, gdzie możemy wysłać przelew

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (9)
TransferGo pozwala zrealizować przelew do ponad 160 krajów.

Na dzień publikacji tego artykułu (15 listopada), z wykorzystaniem TranfserGo można zlecić przelew do ponad 160 krajów. Na liście znajdziemy popularne destynacje: można wykonać przelew do USA, Wielkiej Brytanii czy Norwegiii. Z powodzeniem można zrealizować również przelew do tak egzotycznych rejonów jak wyspa Reunion, Wyspy Cooka czy Zambia.

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (8)

Pełna lista walut jest dostępna w formularzu przelewu. Niech nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że pieniądze możesz przesłać też do: Anguili (dolar wschodniokaraibski), Arubi (florin arubański) na Bahamy (dolar bahamski) czy do Mikronezji (dolar amerykański).

Dla ułatwienia w polu odbiorcy można wpisać nazwę kraju lub tylko pierwsze litery, co ułatwi znalezienie właściwego regionu. Ta opcja może okazać się przydatna ponieważ trzeba przyznać, że lista dostępnych państw jest naprawdę długa

Obsługa klienta

Jednym z problemów, z jakim spotkali się założyciele TransferGo, była słaba obsługa klienta, który chciał zrealizować przelew międzynarodowy w tradycyjnym banku. Dlatego podjęli decyzję, że obsługa klienta będzie ważnym aspektem ich działalności ich firmy.

Dla klienta w naszym kraju oznacza to tyle, że pytanie związane z realizacją przelewu, można zadać kontaktując się z przedstawicielem biura obsługi klienta, który posługuje się językiem polskim. To duże ułatwienie dla osób, które nie znają języków obcych. TransferGo udostępnia polską infolinię (numer: +48 22 263 92 98) oraz stronę pomocy w języku polskim gdzie można znaleźć odpowiedzi na często pojawiające się pytania i znaleźć rozwiązanie niektórych problemów. Dobra obsługa klienta jest jedną z zalet, na którą zwracają uwagę użytkownicy dzielący się opinią na stronie Trustpilot.

Nie tylko przelewy walutowe: dwa zdania na temat przelewów lokalnych

Chociaż TransferGo jest znany z przelewów międzynarodowych, to firma udostępnia także funkcję realizacji przelewów w lokalnej walucie.

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (1)

Można więc przelać pieniądze w PLN na konto odbiorcy, który posiada konto w polskim banku. Przelew jest natychmiastowy, ale trzeba za niego zapłacić. Ile? Koszt takiego przelewu zależny jest od przesyłanej kwoty pieniędzy.

W przypadku przelewu wartości 500 zł zapłacimy 14,99 zł, ale już za przelew wysokości 5000 zł opłata wynosi 52.49 zł (stan na 15.11.2021).

Pojawia się pytanie czy dokonywanie przelewów lokalnych w TransferGo się opłaca? Szczególnie w sytuacji kiedy firma traci swoją największą przewagę czyli niskie koszty związane z realizacją zlecenia.

I rzeczywiście, jeśli chodzi o przelewy lokalne, to w wielu przypadkach lepszym wariantem okaże się zrealizowanie takiego przelewu w zwykłym banku. Są jednak sytuacje, kiedy TransferGo sprawdzi się świetnie. To w przypadku osób, które mieszkają za granicą i nie posiadają aktualnie polskiego konta. Wtedy zamiast otwierać konto bankowe w Polsce z zagranicy, można zlecić transfer z wykorzystaniem TransferGo. Szczególnie gdy dokonujemy pojedynczej transakcji o niewielkiej wartości.

TransferGo - opinie użytkowników

Jak dowiadujemy się na stronie dostawcy usług płatniczych, z opisywanego rozwiązania korzysta już 3.5 miliona klientów.

Jednocześnie TransferGo posiada bardzo dobre opinie użytkowników. Na stronie Trustpilot ich oferta została oceniona aż na 4.8 w skali do 5 (!), co jest doskonałym wynikiem. 91% opinii to ocena "Doskonała", a pozytywne opinie ogółem to aż 96% wszystkich odpowiedzi, podczas gdy opinie negatywne to mniej niż 3% wszystkich odpowiedzi. Wybrałem przykładowe opinie z serwisu trustpilot.com - znajdziesz je poniżej.

Opinie pozytywne

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (4)sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (11)sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (12)

Opinie negatywne

sposoby na tanie przelewy zagraniczne - obrazek do recenzji (3)

Podsumowanie i moja opinia o TransferGo

Na stronie TransferGo możemy przeczytać: "Szybkie i bezpieczne transfery pieniężne do rodziny i przyjaciół". Czy ta obietnica znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Przelewy z TransferGo na pewno są dobrą alternatywą dla przelewów realizowanych ze zwykłego konta bankowego i warto rozważyć ten wariant, w sytuacji gdy realizujemy międzynarodowy transfer środków. W wielu przypadkach takie rozwiązanie okaże się zwyczajnie tańsze niż przelew międzynarodowy w zwykłym banku.

Do największych zalet TransferGo należy zaliczyć:

 • niskie koszty realizacji usługi,
 • prosty proces zlecenia transferu środków,
 • możliwość przesłania pieniędzy zagranicę w trybie natychmiastowym,
 • możliwość realizacji przelewu do ponad 160 krajów,
 • obsługa klienta w języku polskim,
 • bardzo dobre oceny użytkowników, korzystających z usługi.

Dużym plusem TransferGo jest dostępność takich rozwiązań, jak przelew zagraniczny na kartę odbiorcy lub numer telefonu.

Minusy? Mógłbym przyczepić się do kilku rzeczy. Szczególnie nie spodobało mi się, że w przeliczniku walut są pokazywane inne kursy niż te, które są wykorzystywane do realizacji przelewu. Faktycznie różnica jest nieznaczna, natomiast takie działanie może być mylące. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o koszty przewalutowania - trudno doszukać się informacji ile zapłacimy za przewalutowanie kosztów transakcji w przypadku wybranej waluty.

To jednak nie zmienia faktu, że TransferGo pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań, które możemy wykorzystać do realizacji przelewów międzynarodowych. Rzeczywiście jest "szybko, tanio, łatwo", a dodatkowo też uczciwie. Z nieznacznymi tylko rysami.

Dlatego jeśli planujesz zrealizować przelew międzynarodowy, zastanów się nad wyborem TransferGo. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić. Nie bój się korzystać z niestandardowych rozwiązań - TranfserGo jest bezpieczny i łatwy w obsłudze.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
recenzja karty Curve - obrazek artykułu

Karta Curve - opinia i £5 na start! (RECENZJA)

PRZECZYTAJ → 
Aion Bank już w Polsce - obrazek artykułu

Aion Bank już w Polsce - najważniejsze informacje

PRZECZYTAJ → 
Test aplikacji mobilnej Moje ING

Moje ING mobile - test aplikacji (XI 2020)

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
chevron-down-circle