Tutaj zapoznasz się z recenzją oferty przygotowanej przez Wise. Możesz również samodzielnie przetestować ich propozycję i na tej podstawie wyrobić swoją opinię. Szczególnie, że rejestracja nic nie kosztuje.
Zalety
Transparentny i uczciwy system
Niskie opłaty - przelewy zagraniczne z Wise zwykle tańsze niż w banku
Szeroka dostępność walut
Wady
Brak możliwości utworzenia polskiego numeru konta bankowego
Czym jest Wise (dawniej TransferWise)? Krótka historia firmy
Wise został utworzony w 2011 przez dwójkę przyjaciół pochodzących z Estonii.
Historia firmy zaczęła się, kiedy założyciele musieli zmierzyć się z problemem wysyłania pieniędzy za granicę i kosztami, które się z tym wiążą.
Taavet, który mieszkał wtedy Londynie, otrzymywał wypłatę w euro. Kristo również mieszkał w Londynie, pracował dla firmy doradczej i wynagrodzenie otrzymywał w funtach. Jednocześnie spłacał kredyt hipoteczny w euro w Estonii.
Wysyłanie pieniędzy za pomocą banków wiązało się z wysokimi opłatami i kiepskimi kursami wymiany walut. Dwójka przyjaciół zaczęła więc szukać lepszego sposobu, który pozwoli im uniknąć zbędnych kosztów.
Taveet wysyłał więc pieniądze w Euro na konto Kristo w Estonii, Kristo wysyłał funty na brytyjskie konto Taveeta. W ten sposób mogli uniknąć niepotrzebnych opłat, a pieniądze w walucie, którą potrzebowali, mogli otrzymać niemal natychmiast.
Pomyśleli wtedy, że ludzi, którzy mają podobne problemy z pewnością jest znacznie więcej. Postanowili więc założyć firmę, która ten problem może rozwiązać.
W ten sposób powstał TransferWise - firma, która początkowo specjalizowała się w realizowaniu tanich przelewów zagranicznych.
Z czasem okazało się, że ludzie mają znacznie wyższe oczekiwania. W ofercie fintechu pojawił się więc wirtualny portfel, karta debetowa i konto firmowe, a nazwa uległa zmianie. Zniknął wyraz "Transfer", a TransferWise (co w wolnym tłumaczeniu oznacza "mądre przelewy") to dzisiaj po prostu Wise, co można przetłumaczyć na: "mądry, roztropny".
Zgodzisz się ze mną, że historia tej firmy jest rzeczywiście interesująca? Aż ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze 10 lat temu trudno było znaleźć usługę pozwalającą wysłać pieniądze za granicę z pominięciem konta bankowego w tradycyjnym banku. Revolut miał powstać dopiero kilka lat później i chyba nikt jeszcze nie myślał o tym, że smartfon wkrótce z powodzeniem będzie mógł zastąpić kartę płatniczą.
Wróćmy jednak do rzeczywistości. Zamiast teorii - przyjrzyjmy się temu, jak Wise sprawdza się dzisiaj w praktyce.
Wise (d. TransferWise) - jak to działa i co dzisiaj oferuje dla klientów?
Fundament działalności Wise, a więc przelewy pieniędzy za granicę, pozostaje dzisiaj jedną z najważniejszych usług oferowanych przez fintech założony przez dwóch przyjaciół pochodzących z Estonii.
Osoby decydujące się na skorzystanie z ich usług, mogą skorzystać również z możliwości utworzenia konta bankowego w 10 lokalnych walutach. Wise udostępnia możliwość przechowywania i przewalutowywania aż 54 różnych walut - od tych najbardziej popularnych do bardzo wyszukanych i trudno dostępnych. Posiadając konto w Wise, można też wyrobić wielowalutową kartę płatnicza, pozwalającą na realizację płatności w ponad 200 krajach.
Wise (d. TransferWise) - czy to naprawdę się opłaca?
Jednym z najważniejszych argumentów dla użytkowników mających dokonać przelewu zagranicznego z Wise, jest niższy koszt operacji niż w tradycyjnym banku.
Co ma wpływ na to, że transfer pieniędzy z wykorzystaniem Wise jest tańszy?
Rzeczywisty, uśredniony kurs wymiany walut
Gwarantowany kurs
Wise oferuje również możliwość skorzystania z kursu gwarantowanego. Kiedy decydujesz się na realizację transferu środków po określonym kursie, wtedy masz gwarancję, że kurs ten nie ulegnie zmianie, jeśli pieniądze potrzebne do realizacji przelewu udostępnisz w określonym czasie (np. w ciągu 22 godzin od złożenia dyspozycji zrealizowania przelewu w Wise).
Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń w sytuacji wahań kursów walut. W takiej sytuacji "rezerwujesz" kurs, który Ci odpowiada, a później masz odpowiednio dużo czasu na spełnienie formalności (już za chwilę dowiesz się jak przelać pieniądze z Wise).
Brak ukrytych opłat
Wise nie zarabia na opłatach ukrytych w kursie wymiany walut. Przykładem działania na niekorzyść klientów jest ustalanie "Kursu dnia", na co składa się uśredniony kurs wymiany walut + marża pośrednika. Dokonując wymiany walut po rzeczywistym kursie, unikniesz tego rodzaju pułapek.
Naturalnie za zrealizowanie transakcji obowiązują pewne opłaty, ale dowiadujesz się o nich jeszcze przed realizacją transakcji. Możesz nawet sprawdzić co sprawia, że została naliczona opłata w określonej wysokości.
Transparentny system
Plusem Wise jest transparentny system. Nawet bez rejestracji konta możesz podejrzeć jaki będzie całkowity koszt transakcji oraz kiedy pieniądze dotrą na konto odbiorcy. Każdy użytkownik może to łatwo sprawdzić na stronie głównej wise.com.
Wise czy bank - gdzie taniej?
Wise na swojej stronie udostępnia porównanie kosztów transferu pieniędzy w odniesieniu do oferty konkurencji:
Z pewnością nie zaskoczyło Cię, że w tym przypadku koszt wysyłki pieniędzy za granicę z wykorzystaniem Wise jest najniższy. Wise porównuje się jednak do instytucji takich jak OFX czy PayPal.
Wielu użytkowników w Polsce bardziej zainteresuje koszt transferu zagranicznego w odniesieniu do tradycyjnych banków.
W praktyce dokonywanie przelewów międzynarodowych z wykorzystaniem usług instytucji takiej jak Wise w większości przypadków będzie bardziej opłacalne niż w zwykłych bankach.
Chociaż stawki przelewów zagranicznych w bankach mogą być podobne, to różnice będą wynikać z kursu wymiany walut. W bankach obowiązują względnie wysokie spready, a dodatkowo może zostać naliczona prowizja za przewalutowanie transakcji (nawet kilka procent). Mogą też dojść koszty związane z uczestnictwem w banków pośredniczących w transakcji oraz ewentualne dodatkowe opłaty związane z realizacją przelewu w przyspieszonym trybie.
W takiej sytuacji, nawet gdy koszt wynikający z tabeli opłat i prowizji będzie na podobnym poziomie - ze względu na wszystkie dodatkowe opłaty - koszt przelewu zagranicznego w banku może okazać się znacznie wyższy niż wtedy, gdy zlecenie realizujesz korzystając z usług instytucji takiej jak Wise.
Jak wysłać pieniądze za granicę z wykorzystaniem Wise (d. TransferWise)?
Gdy zdecydujesz się na realizację przelewu zagranicznego z wykorzystaniem Wise, wtedy musisz najpierw zarejestrować swoje konto.
Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z Wise, jest kilka dobrych wiadomości:
- konto w Wise jest bezwarunkowo darmowe - za konto nic nie zapłacisz, bez konieczności spełniania żadnych warunków aktywności;
- rejestracja konta jest bardzo prosta, wystarczy tylko podać kilka podstawowych informacji.
Teraz dowiesz się więcej na temat rejestracji konta Wise raz tego, jak zrealizować przelew wykorzystując Wise.
Jak zarejestrować konto i zrobić przelew z wykorzystaniem Wise?
#1: Utwórz darmowe konto w Wise
Rejestracja konta w Wise jest bardzo prosta. Konto Wise możesz zarejestrować na tej stronie.
W tym celu należy uzupełnić formularz, składający się z pięciu etapów. Na początku:
- udostępniamy adres e-mail,
- wybieramy rodzaj konta (konto osobiste vs. konto firmowe),
- wybieramy kraj zamieszkania,
- udostępniamy numer telefonu do 2-etapowego logowania,
- tworzymy hasło do konta.
Poniższe slajdy prezentują poszczególne etapy zakładania konta w Wise:
W trakcie uzupełniania formularza będzie trzeba dokonać autoryzacji z wykorzystaniem kodów SMS, które otrzymasz na podany numer telefonu, a także potwierdzić poprawność adresu e-mail, co jest wymagane ze względu na procedury zwiększające Twoje bezpieczeństwo. Cały proces rejestracji w Wise zajmuje ok. 5 minut.
W przeciwieństwie do instytucji takich jak Revolut czy Aion Bank - Wise nie ogranicza możliwości rejestracji nowego konta bankowego tylko do urządzeń mobilnych. Rozwiązanie przypomina raczej to, co jest wykorzystywane w tradycyjnych bankach: konto można założyć przez stronę internetową oraz w aplikacji mobilnej. Na pewno proces rejestracji nowego konta w Wise jest znacznie prostszy - szczegóły należy udostępnić dopiero na dalszych etapach, w zależności od rodzaju zlecenia, które chcemy wykonać.
#2: Utwórz płatność
Po rejestracji konta możesz przejść do szczegółów związanych z realizacją przelewu. Gdy tworzysz swoją pierwszą płatność, będziesz korzystać z formularza Wise podobnego do tego, który jest udostępniony na stronie głównej dla niezarejestrowanych użytkowników.
Na tym etapie:
- określasz kwotę jaką wysyłasz oraz wybierasz walutę, w której realizujesz transfer środków;
- sprawdzisz opłatę za transfer środków oraz wybierasz typ przelewu. Dowiesz się również, kiedy odbiorca otrzyma pieniądze;
- zobaczysz jaki jest aktualnie obowiązujący kurs oraz jaką kwotę otrzyma odbiorca po uwzględnieniu tego kursu oraz wszystkich opłat.
#3: Udostępnij informacje o sobie
Czy przelew realizujesz jako osoba prywatna czy firma? (W tym artykule koncentruje się na klientach indywidualnych - na temat konta firmowego Wise z pewnością powstanie osobny wpis).
Na tym etapie, w formularzu Wise udostępnij swoje dane, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer telefonu i adres zamieszkania.
#4: Udostępnij informacje na temat odbiorcy płatności
Teraz zostaniesz poproszony o udostępnienie informacji na temat odbiorcy przelewu.
Informacje te mogą się różnić w zależności od waluty i kraju, do jakiego chcesz wysłać pieniądze. Przykładowo wysyłając pieniądze w walucie GBP, zostaniesz poproszony dane związane z lokalnym kontem bankowym (imię i nazwisko posiadacza konta, brytyjski numer rozliczeniowy i numer konta bankowego) lub numer IBAN wraz z danymi posiadacza konta.
Ciekawym rozwiązaniem jest to, że w sytuacji gdy nie znasz danych odbiorcy, możesz zaznaczyć opcję "nie znam danych odbiorcy".
Wtedy Wise wysyła do Odbiorcy przelewu maila z prośbą o udostępnienie wymaganych danych, a Ty możesz zrealizować płatność bez wpisywania tych informacji. Jeśli Odbiorca nie odpowie na wiadomość - otrzymasz zwrot swoich pieniędzy. To jednak wariant odpowiedni tylko dla cierpliwych użytkowników usługi.
#5: Zweryfikuj swoją płatność
Jeśli wpisałeś dane odbiorcy, na kolejnym etapie dokonaj weryfikacji płatności.
Zobaczysz podsumowanie najważniejszych informacji. Upewnij się, że dane wprowadzone w formularzu są poprawne. Sprawdź dane odbiorcy oraz czy wszystkie kwoty się zgadzają (także: ile wynosi opłata za przelew). Możesz też dodać tytuł płatności.
#6: Zapłać za przelew
Na ostatnim etapie zostaniesz poproszony o wpłatę pieniędzy, które posłużą do realizacji przelewu.
Do wyboru masz następujące opcje:
- karta debetowa,
- karta kredytowa,
- przelew online Trustly,
- samodzielna wpłata z konta bankowego,
- konto wielowalutowe Wise - dla osób, które zdecydują się otworzyć taki rachunek (więcej o tym wariancie dowiesz się już za chwilę).
Najszybciej będzie skorzystać z karty debetowej lub kredytowej albo zrealizować przelew online Trustly. Wtedy pieniądze do przelewu znajdą się u odbiorcy nawet w ciągu kilku minut.
Na tym etapie mamy też kilka uproszczeń.
Przykładowo, jeśli transakcji dokonujesz z wykorzystaniem karty, możesz ją zapisać na potrzeby realizacji przyszłych płatności. Również Odbiorca, do którego realizujesz przelew, zostanie dodany do Twojego konta Wise - nie będziesz musiał ponownie wpisywać wszystkich danych, gdy przelew realizujesz do tej samej osoby.
Realizacja płatności w Wise - od rejestracji do końca uzupełniania formularza przelewu - zajmie nie więcej niż 10 minut. Na końcowym etapie, na ekranie otrzymasz potwierdzenie zrealizowanego transferu.
Mój przelew został zrealizowany w 3 sekundy. :)
Wirtualny portfel (konto wielowalutowe) Wise
Wise pozwala na wysyłanie pieniędzy za granicę przy zachowaniu optymalnych kosztów transferu środków. Wiele osób ofertę fintechu Wise może kojarzyć właśnie z możliwością dokonywania tanich transferów międzynarodowych.
Jak również mogłeś się dowiedzieć wcześniej - TransferWise to dzisiaj Wise, a fintech oferuje znacznie szersze możliwości niż tylko tanie przelewy zagraniczne. O czym konkretnie mowa?
Darmowe konta bankowe w 10 walutach
Korzystając z Wise, możesz otworzyć konto w jednej z dziesięciu walut lokalnych. Są to:
- funt brytyjski (GBP),
- euro (EUR),
- dolar amerykański (USD),
- dolar australijski (AUD),
- dolar nowozelandzki (NZD),
- dolar singapurski (SGD),
- lej rumuński (RON),
- dolar kanadyjski (CAD),
- forint węgierski (HUF),
- lira turecka (TRY).
Dane do założenia konta w lokalnej walucie możesz udostępniać innym, aby otrzymywać przelewy zagraniczne. Z konta możesz korzystać jak ze zwykłego konta w lokalnym banku.
Konto możesz też wykorzystać, żeby zrealizować przelewy zagraniczne z Wise (wcześniej trzeba zapewnić odpowiednią ilość środków na rachunku).
Lokalne konta walutowe w Wise są darmowe i nie płacisz żadnych prowizji związanej z posiadaniem i korzystaniem z takiego konta.
W celu uzyskania takiego rachunku, potrzebne jest potwierdzenie tożsamości z wykorzystaniem dokumentu, takiego jak paszport.
Niestety, aktualnie nie ma możliwości założenia konta bankowego z polskim numerem w Wise. Na stronie możemy znaleźć informacje, że trwają prace nad udoskonaleniem tej możliwości, a utworzenie polskich numerów kont jest tymczasowo zablokowane.
Informacja
Proces zakładania konta różni się od tego, który znamy w tradycyjnych bankach oraz fintechach, takich jak Revolut. Na początku podajemy tylko podstawowe dane - a o uzupełnienie informacji jesteśmy proszeni w zależności od tego, jaką operację na rachunku chcemy zrealizować.
Przechowuj pieniądze w 54 walutach
Dodatkiem do kont w 10 lokalnych walutach, jest możliwość utworzenia rachunku w jednej z 54 walut, w celu przechowywania i przewalutowania pieniędzy.
Na liście znajdziemy więc najpopularniejsze waluty. Oprócz dziesięciu wcześniej wymienionych to także na przykład: korona duńska, korona norweska, rubel rosyjski, korona czeska czy kuna chorwacka.
Są też naprawdę egzotyczne waluty, o których dostępność trudno gdziekolwiek indziej. Wśród nich: pula bostwańska, cedi ghańskie, szyling kenijski, szyling tanzański, kwacha zambijska, dong wietnamski albo taka banglijska. Osoby podróżujące w egzotyczne miejsca, z pewnością dzięki ofercie Wise mogą znaleźć rozwiązanie swoich problemów.
Przewalutowanie między kontami walutowymi Wise odbywa się z niewielkimi kosztami - opłata zwykle wynosi mniej niż 1% wartości transakcji. Do przewalutowania używany jest rzeczywisty kurs wymiany (bez ukrytych opłat).
Wise udostępnia kalkulator opłat, dzięki którym łatwo sprawdzisz ile wynosi opłata (nie tylko za przewalutowanie transakcji), a także... z czego te opłaty wynikają.
Bezpłatna karta walutowa Wise
Ofertę Wise uzupełnia darmowa karta walutowa. Za korzystanie z karty nic nie zapłacisz, bez konieczności spełniania warunków aktywności. Karta jest po prostu darmowa. Samą kartą możesz dokonywać płatności w lokalnych walutach, wszędzie tam gdzie są obsługiwane karty Mastercard lub Visa.
Jeśli dokonujesz płatności w lokalnej walucie, nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Co się dzieje w przypadku przewalutowania transakcji? Jak można się dowiedzieć się na stronie Wise: "nasza inteligentna technologia dokona automatycznego przewalutowania po najmniejszej możliwej opłacie. " Wysokość opłaty można również sprawdzić na stronie z wykorzystaniem udostępnionego tutaj kalkulatora. W praktyce zazwyczaj będzie to mniej niż 1%.
Z pomocą karty Wise możesz też dokonywać wypłat z bankomatów. Dwie pierwsze wypłaty do ekwiwalentu kwoty 200 GBP są darmowe. Powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja wysokości 1.75% od kwoty wypłaty. Jeśli dokonujesz 3 lub więcej wypłat w miesiącu, zapłacisz też dodatkową prowizję wysokości 0.5 GBP. Gdy wypłat dokonujesz za granicą, wtedy uważaj na ew. prowizje naliczane przez właścicieli bankomatów.
W praktyce jedyny koszt związany z kartą Wise, którego nie można uniknąć, wynosi 41 zł - to opłata za wydanie karty.
Czy Wise (d. TransferWise) jest bezpieczny?
Jak zawsze w kontekście instytucji takich jak Wise pojawia się pytanie o bezpieczeństwo.
Nie ma wątpliwości co do tego, że Wise, aby mogło funkcjonować w tak dużej skali, musi o bezpieczeństwo klientów dobrze zadbać. Według informacji udostępnionych na ich stronie, każdego miesiąca przelewają ponad 5.5 miliarda funtów (to ponad 25 miliardów złotych - ta kwota robi wrażenie). Jak Wise zapewnia bezpieczeństwo pieniędzy swoich klientów?
- Korzystają z zabezpieczeń oferowanych przez banki, z którymi współpracują. Konta klientów są oddzielone od kont prowadzonych na potrzeby działalności Wise i są zabezpieczone aktywami, które są przechowywane na oddzielnych rachunkach. Ochrona jest zapewniona nawet w przypadku niewypłacalności Wise, choć w tej - mało prawdopodobnej sytuacji - kwota zwróconych środków może być niższa niż posiadana na rachunku. Więcej o bezpieczeństwie przechowywanych pieniędzy przeczytasz tutaj.
- Wise jest regulowany przez NBB - National Bank of Belgium.
- Do realizacji transakcji wymagane jest uwierzytelnienie dwuetapowe, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo środków na koncie.
- Posiadają zespół przeciwdziałający oszustwom, przeprowadzają regularne audyty, dbają o ochronę danych klientów.
Opinie o Wise
Wise posiada ponad 11 milionów klientów. W serwisie Trustpilot.com w dniu publikacji tego artykułu (2 listopada 2021) posiadają ponad 130 000 recenzji, ze średnią ocen 4.6 w skali do 5. Aż 85% klientów dało ocenę "Excellent", a więc "Doskonały".
Wybrałem dla Ciebie kilka opini. Są one w języku angielskim dlatego pod obrazkiem znajdziesz luźne tłumaczenie na język polski.
Opinie pozytywne
"Korzystam z Wise od lat, od czasów gdy nazywali się Transferwise. Uwielbiam to. Nigdy żadnego problemu - niesamowite! Zdobyliście moje zaufanie [...]"
"Doskonała usługa, szybka i łatwa"
"Wiarygodne na 1000 procent, szybkie i łatwe. Bardzo polecam"
"jak na razie wszystko ok, ale super jakbym mógł inwestować prosto z Wise zamiast korzystać z innego konta do kupna akcji itp."
Opinie negatywne
"Po tym jak przesyłasz im pieniądze, mówią, że muszą zrobić jakąś weryfikację i to może zająć kilka dni, a przy tym nie mogą nic zagwarantować jeśli chodzi o czas. Co za bałagan, po to żeby zarobić odsetki na naszych pieniądzach..."
"moje pieniądze są zablokowane! Dlaczego to sprawdzenie dokumentów nie może być zrobione przed transakcją?"
Wise - sprytny sposób wysyłania pieniędzy za granicę (i nie tylko). Podsumowanie
Wise powstał w roku 2011 (wtedy jako TransferWise). To międzynarodowy fintech, który specjalizuje się w realizacji tanich przelewów zagranicznych. Od początku 2021 roku firma funkcjonuje pod nową nazwą - "Wise", a za sprawą możliwości jakie daje wirtualny portfel, jest coraz lepiej kojarzona z szeroko rozumianym zarządzaniem pieniędzmi, szczególnie w kontekście podróży zagranicznych.
Tym, co od razu zwraca uwagę osób korzystających z Wise, jest transparentny system. Wszystkie najważniejsze informacje, takie jak: opłaty, wysokość kursu wykorzystywanego do dokonania transakcji czy czas realizacji przelewu - są widoczne jeszcze przed realizacją zlecenia. Co więcej - można je podejrzeć nawet bez rejestracji konta.
Trudno nie odnieść też wrażenia, że usługa oferowana przez Wise jest po prostu uczciwa.
Na swojej stronie otwarcie informują o tym, w jaki sposób korzystają z rzeczywistego kursu wymiany walut oraz przestrzegają przed praktykami, które mogą sprawić, że za operacje wymiany walut poniesiesz znacznie wyższe koszty niż mógłbyś. Dzięki narzędziom udostępnionym na stronie dowiesz się nie tylko jaka jest wysokość opłat, ale także one wynikają (np. 12% z Twojej opłaty za przelew jest przeznaczone na biura i koszty ogólne, 20% na rozwój Wise, a 18% to marża Wise).
Sam proces realizacji zlecenia jest bardzo prosty, a wszystko odbywa się w sposób intuicyjny. Nikt nie powinien mieć problemów z realizacją przelewu zagranicznego w Wise.
Minusy? Mógłbym przyczepić się do kilku rzeczy. Przede wszystkim brakuje możliwości utworzenia polskiego numeru konta bankowego. Na stronie Wise znajdziemy tylko wzmiankę "Na ten moment udoskonalamy dane bankowe PLN, dlatego klienci nie mogą ich tymczasowo uzyskać". Należy spodziewać się, że wkrótce sytuacja ulegnie zmianie.
Za kartę walutową Wise zapłacimy 41 zł, ale za to możemy z niej dowolnie korzystać bez opłat dlatego nie postrzegam tego jako wady.
Jeśli natomiast chodzi o opinie klientów, to tutaj przeważają dobre oceny. Średnia ocena usługi to 4.6 w skali do 5, a więc bardzo wysoka. Fakt, pojawiają się też negatywne komentarze, ale przy takiej skali działania jest to jak najbardziej naturalne. Sam nie miałem problemów z realizacją zlecenia transferu środków z wykorzystaniem Wise.
Mając na względzie wszystkie powyższe argumenty, uważam Wise jest instytucją, z usług której zdecydowanie można skorzystać, w celu dokonania przelewu zagranicznego i nie tylko. Dzięki Wise unikniesz niepotrzebnych kosztów i otrzymasz dostęp do wielu przydatnych korzyści. To aktualnie jedna z najbardziej konkurencyjnych ofert jeśli chodzi o realizację przelewów międzynarodowych, ale nie tylko. Chcesz uniknąć niepotrzebnych opłat? Sprawdź ofertę Wise.
Zalety Wise
- transparentny i uczciwy system
- niskie opłaty
- proste w obsłudze
- szeroka dostępność walut
- zazwyczaj bardziej korzystne warunki niż w przypadku realizacji przelewów walutowych w banku
Wady Wise
- aktualnie brak możliwości utworzenia polskiego numeru konta bankowego