ranking kont - logo serwisu

Konto Revolut - zakładanie, numer konta, zasilenie i przelewy

Poradnik
Tutaj dowiesz się:
 • Jak założyć konto Revolut?
 • Numer konta Revolut - najważniejsze informacje
 • Jak zasilić Revoluta? Sposoby
 • Przelewy z Revoluta na konto bankowe oraz z konta bankowego na konto w Revolut
ikona - informacjia
Ciąg dalszy artykułu pod reklamą
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Konto Revolut założysz w aplikacji mobilnej. Autoryzacji dokonasz wykonując zdjęcie twarzy (selfie).
 • Numer konta Revolut składa się z 26 znaków. Numer konta IBAN w Revolut tworzymy dodając znaki "LT" przed numerem rachunku.
 • Kod SWIFT / BIC Revoluta to: REVOLT21
 • Konto Revolut zasilisz zwykłym przelewem, doładowując rachunek przy użyciu karty kredytowej lub płatniczej lub korzystając z Google Pay albo Apple Pay.
 • Przelew z konta Revolut zrealizujesz w podobny sposób, jak zwykły przelew bankowy.

Konto Revolut posiada wiele funkcji

Użytkownicy Revoluta zyskają znacznie więcej, niż tylko zwykłe konto, pozwalające na realizację przelewów i dostępem do karty Revolut.

Do usług dostępnych bez dodatkowych opłat w ramach konta Revolut, należą m.in. planer budżetu i sejfy osobiste Vault. Osoby, które chcą skorzystać z niestandardowych rozwiązań, mogą też zakupić kryptowaluty lub dokonywać transakcji giełdowych z Revolut Trading. Możliwości jest znacznie więcej.

oznaczenie punktu

Darmowy plan Premium

Zamiast czytać - przetestuj! Teraz możesz wypróbować plan premium za darmo przez okres trzech miesięcy.

W tym artykule skoncentruję się jednak na podstawowych cechach konta Revolut.

Dowiesz się więc jak założyć konto Revolut, znajdziesz informacje na temat numeru konta, sposobach na jego zasilenie, jak również możliwości realizowania przelewów.

więcej informacji ikona

Więcej informacji

Czytasz teraz artykuł na temat konta Revolut. Jeśli interesują Cię inne zagadnienia, zapoznać się z tymi artykułami:

Jak założyć konto Revolut?

Jeśli otwierałeś konto w tradycyjnym banku przez internet lub zastanawiałeś się jak założyć konto w banku przez internet, to wiesz, że w standardowym wydaniu, sposobów na otwarcie rachunku jest... całkiem sporo:

 • konto w tradycyjnym banku można otworzyć wysyłając wniosek online i podpisując umowę z kurierem,
 • rachunek można założyć metodą "przez selfie",
 • podobnym sposobem jest otwarcie konta przez wideoweryfikację,
 • można też skontaktować się z infolinią banku w celu otwarcia nowego rachunku.

A to i tak nie wszystkie metody. I mówimy tutaj tylko o otwieraniu konta bez wychodzenia z domu!

Dodatkowo mamy do czynienia z sytuacją, kiedy jeden bank udostępnia tylko jeden wariant zakładania rachunku; inny - trzy warianty lub więcej. Nie ma reguły.

Tymczasem jak chodzi o Revoluta, sytuacja jest zdecydowanie prostsza. Konto możemy założyć tylko online i tylko przez aplikację mobilną. Czy tak nie jest łatwiej?

Revolut - rejestracja krok po kroku

Pierwszy krok przygody z Revolut - rejestracja. Zapoznaj się z opisem i dowiedz się, jak krok po kroku założyć konto Revolut.

Krok 1 - pobranie aplikacji mobilnej

Jeśli chcesz założyć konto w Revolucie, to w kroku pierwszym jest pobranie aplikacji. Rejestrację Revolut możesz zacząć w tym miejscu.

Ciekawe jest, że jeśli trafisz na stronę Revoluta, to nie ma tam możliwości wysłania wniosku online. Zamiast tego zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu.

zakładanie konta w Revolut

Po udostępnieniu numeru telefonu, przez SMS otrzymamy wiadomość z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej. To kolejne rozwiązanie, które wyróżnia Revoluta względem tradycyjnych banków.

Na stronie banku, zwykle zostaniemy przekierowani do sklepu Google Play lub App Store, skąd należy pobrać aplikację. I można wtedy odnieść wrażenie, że proces zaczyna się jakby od nowa.

Tymczasem w przypadku Revoluta, po uzupełnieniu danych na stronie, otrzymujemy wiadomość SMS z linkiem do pobrania ich apki. W tej wiadomości klikamy w link, pobieramy aplikację i kontynuujemy proces zakładania konta online.

Można odnieść wrażenie, że dzięki temu proces otwierania rachunku jest bardzo płynny, co dobrze wpływa na doświadczenie nowego klienta.

Krok 2 - uzupełniamy dane w aplikacji i otwieramy konto "przez selfie"

Po pobraniu aplikacji, przystępujemy do kolejnego kroku, czyli założenia konta w aplikacji.

Na samym początku, po włączeniu apki, jeszcze przed rozpoczęciem uzupełniania wniosku, możemy zapoznać się z krótką prezentacją najważniejszych funkcji Revoluta (zostało to przygotowane w formie podobnej do Instagram Stories).

Następnie zostaniemy poproszeni o udostępnienie danych potrzebnych do przeprocesowania wniosku, takich jak numer telefonu komórkowego czy dane adresowe. Może też pojawić się pytanie "główny powód korzystania z aplikacji?", na które odpowiemy wybierając jeden element z listy.

Następnie przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Najpierw należy zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości - dowodu osobistego lub paszportu.

aplikacja Revolut - screen 3

Zdjęcie wykonany bez wychodzenia z aplikacji, z wykorzystaniem aparatu w telefonie.

Jeśli na tym etapie pojawią się problemy, zostaniemy o tym poinformowani jeszcze przed przesłaniem zdjęcia (np. może pojawić się komunikat "od dokumentu odbija się światło", co sygnalizuje że zdjęcie należy wykonać pod innym kątem / w innym miejscu, bo aktualnie informacje na fotografii są nieczytelne). Komunikat - jeśli się w ogóle pojawi - pozwoli nam szybko wyeliminować problem.

Po przesłaniu zdjęcia dowodu, należy zrobić zdjęcie swojej twarzy (najlepiej bez okularów, jeśli takie nosimy). W aplikacji pojawia się owalna ramka, do której należy dopasować naszą twarz. Wysyłamy zdjęcia do Revoluta i czekamy na weryfikację tożsamości z Ich strony.

Może to potrwać kilka minut lub kilkanaście sekund. W moim przypadku zajęło to dosłownie kilka chwil (nie zdążyłem spojrzeć na zegarek!).

Po potwierdzeniu, możemy natychmiast zacząć korzystać z naszego konta Revolut! Robić przelewy, dokonywać płatności telefonem Revolut, wykorzystując w tym celu wirtualną kartę (nie trzeba czekać kartę fizyczną, nie trzeba nawet jej zamawiać w ogóle). Zyskamy też dostęp do innych funkcji Revoluta.

wskazówka ikona

Podpowiedź

Wiesz już jak założyć konto Revolut. Czy wiesz, że możesz korzystać z jego wszystkich możliwości, przed odebraniem fizycznej karty? Takie możliwości daje wirtualna karta. Możesz dokonywać płatności telefonem, jeszcze zanim otrzymasz "plastik".

Proces otwierania konta oceniam bardzo dobrze

Uważam, że Revolut może stanowić wzór do naśladowania, jak chodzi o proces zakładania rachunku online. Wszystko odbywa się płynnie, sprawnie i jest bardzo dobrze wyjaśnione.

Z konta możemy skorzystać niemal natychmiast, a otwarcie oraz prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Jeśli nie chcemy czekać na wysyłkę karty, możemy wykorzystać w tym celu wykorzystać jej wirtualny odpowiednik dostępy tuż po aktywacji konta, który od razu można dodać do Google Pay lub Apple Pay.

Co jeśli nie Revolut? Alternatywne propozycje

Teraz już wiesz jak założyć konto Revolut. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydowałeś się na założenie konta w Revolut lub może korzystasz z Revoluta bo lubisz to, co do zaoferowania ma nowoczesna bankowość internetowa - wtedy rzuć okiem na inne rozwiązania.

Alternatywy dla Revoluta

mBank logo
Konto z usługą wielowalutową w 11 walutach
DALEJ
Przejdź do banku
logo Alior Banku
Kantor i konto walutowe w Alior Banku (28 dostępnych walut).
DALEJ
Przejdź do banku

W dalszej części dowiesz się więcej na temat cech konta Revolut, takich jak: numer konta, zasilanie oraz przelewy.

Numer konta Revolut

Po otwarciu rachunku prawdopodobnie będziesz chciała zapoznać się z jego najważniejszymi cechami.

Jedną z nich jest numer konta, który posłuży do realizowania transakcji na zewnątrz (mam na myśli np. przelewy do banków), jak również do otrzymywania przelewów z banków, nie tylko w Polsce.

Numer znajdziemy aplikacji. Dostęp do niego uzyskasz na ekranie głównym aplikacji, przechodząc do zakładki "Konta". Trafisz tam, gdy stukniesz na flagę lub lub wykropkowaną pozycję w menu, a następnie wybierzesz "pokaż szczegóły", z rozwijanego menu.

Numer konta, IBAN i SWIFT Revolut

Numer konta Revolut, podobnie jak numer zwykłego konta w banku w Polsce, składa się 26 cyfr.

Numer IBAN tworzymy inaczej niż w przypadku tradycyjnego banku, a więc NIE poprzez dodanie dwóch znaków PL na początku rachunku.

IBAN naszego konta w Revolucie, znajdziemy w tym samym miejscu co polski numer konta, tylko w zakładce "SWIFT". Nasz IBAN rozpoczyna się od dwóch znaków "LT".

aplikacja Revolut - screen 1

Teraz IBAN jest uniwersalny dla wszystkich rachunków. W aplikacji znajdziemy też dopisek "Unikalne rachunki IBAN już wkrótce!".

Jeśli chodzi natomiast o Kod SWIFT / BIC dla Revoluta, to również można znaleźć go w aplikacji. Aktualnie jest to: REVOLT21

Jak zasilić konto Revolut? 3 sposoby (+bonus)

ikona w ramce

Aktualizacja

Od 18 marca 2021, lokalne dane konta, wykorzystywane do płatności w PLN nie są dostępne. W tym celu należy wykorzystywać międzynarodowy IBAN, który rozpoczyna się od LT. Choć Revolut nie pobiera opłat za przelewy, to opłaty mogą zostać naliczone przez bank, który taki przelew realizuje.

Fintech poinformował, że szuka sposobów na ponowne wprowadzenie funkcji, umożliwiającej transfer na lokalne konto w przyszłości.

Revolut udostępnia nam 3 sposoby zasilenia konta oraz jedną dodatkową możliwość, która jest wariatem tego jednego z tych trzech podstawowych sposobów. Szczegóły poniżej.

1. Zasilenie konta zwykłym przelewem

To tradycyjny sposób. Wystarczy zrobić zwykły przelew na numer konta w Revolut - tak samo jak wtedy, gdy wykonujemy zwykły przelew do banku.

Przelew na konto w Revolucie trafi standardowo w ciągu 2 dni roboczych.

Revolut daje też możliwość zasilenia konta przez przelew wynagrodzenia i to jest właśnie ten "bonusowy" wariant.

W rzeczywistości po wybraniu tej opcji uzyskamy dostęp do wzoru maila, który możemy udostępnić swojemu pracodawcy lub firmie, która realizuje przelewy wynagrodzeń.

2. Doładowanie konta kartą kredytową lub zwykłą kartą płatniczą

Standardowo gdy mówimy o koncie bankowym, w kontekście "zasilenia rachunku", zazwyczaj mamy na myśli przelew środków na konto. Tymczasem w przypadku Revoluta jest dostępny także inny, niestandardowy sposób. To doładowanie konta zwykłą kartą płatniczą lub kartą kredytową.

Taką kartę dodajemy do aplikacji, a następnie możemy ją wykorzystywać w celu zasilania konta.

3. Zasilenie konta przez Google Pay / Apple Pay

Konto możemy zasilić kartą, bez dodawania jej do aplikacji.

W tym celu może nam posłużyć metoda doładowania doładowania konta Revolut telefonem. Po prostu wybieramy Google Pay lub Apple Pay jako metodę doładowania, a następnie zasilamy nasze konto z wykorzystaniem karty, którą wcześniej dodaliśmy do wybranego systemu płatności mobilnych.

Przelewy na konto Revolut i z konta do banku

Jeśli chodzi o przelewy realizowane z Revoluta na konto bankowe, to wykonujemy je w podobny sposób, jak w przypadku zwykłego konta w banku.

W aplikacji wybieramy "Wyślij" lub "Przelej" w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. Jak widać na poniższym obrazku, gdy jesteśmy na ekranie zatytułowanym "Płatności", wtedy należy wybrać przycisk Przelej.

Niezależnie od tego, jaki podpis się na nim znajduje, przycisk jest umiejscowiony w tej samej pozycji, tam gdzie wskazuje go strzałka:

aplikacja Revolut - screen 2

Możemy też przelać pieniądze do znajomych, którzy posiadają już konto w Revolucie. Zobaczymy wtedy ikonkę z literką "R" przy ich numerze telefonu. Możesz to zobaczyć u dołu ekranu na załączonym obrazku (zamazałem nazwy odbiorców). Działa to podobnie jak w przypadku przelewu na telefon BLIK.

Gdy realizujemy przelew na konto bankowe, na kolejnym ekranie, który się wyświetli, wybieramy zakładkę "Konta bankowe", następnie "Dodaj odbiorcę".

Najpierw dodajemy odbiorcę wpisując jego dane. Później możemy realizować przelew na konto odbiorcy, bez konieczności podawania tych danych - po prostu wybieramy osobę z listy odbiorców i w ten sposób wysyłamy przelew.

Jeśli chodzi o czas realizacji, to w przypadku przelewów Z oraz DO Revoluta, zajmie to do 2 dni roboczych.

Podsumowanie

Mogłeś dowiedzieć się jak, krok po kroku, założyć konto w Revolucie; poznałeś najważniejsze informacje na temat numeru konta Revolut oraz numerów IBAN i SWIFT / BIC oraz mogłeś dowiedzieć się, jak wykonywać przelewy z Revoluta na konto w banku.

Co jeszcze warto wiedzieć, to że założenie konta, podobnie jak utrzymanie rachunku, jest bezpłatne.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą skorzystać z planów Plus, Premium i Metal. Korzystanie z tych rozwiązań, wiąże się z koniecznością ponoszenia opłat (miesięczny abonament). Szczegóły na temat tych planów, znajdziesz w aplikacji Revoluta lub na ich stronie internetowej.

W tym artykule są podstawowe informacje, a Revolut w rzeczywistości oferuje znacznie więcej możliwości.

Jego znakiem rozpoznawczym jest karta Revolut, pozwalająca na dokonywanie płatności na całym świecie, po międzybankowym kursie wymiany walut i bez dodatkowych prowizji. Kartę Revolut możesz zamówić na etapie zakładania konta, ale nie musisz tego robić, ponieważ kartę fizyczną może zastąpić jej wirtualny odpowiednik. Możesz też skorzystać z możliwości, jakie dają karty wirtualne.

Usługa daje też dostęp do wielu innych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę. Zapoznaj się z innymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej:

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


Rankingi i Promocje Bankowe

ikona - rankingi
Rankingi
ikona - promocje
Promocje
O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
obrazek wyróżniający - artykuł o Międzynarodowym Numerze Rachunku Bankowego

Przelew SWIFT - najważniejsze informacje. Kody BIC banków w Polsce

PRZECZYTAJ → 
płacenie za rachunki przez internet - obrazek artykułu

Rachunki online. Przewodnik po płaceniu rachunków przez Internet

PRZECZYTAJ → 
artykuł na temat płatności telefonem Revolut

Płatności telefonem Revolut - o tym warto wiedzieć

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
starchevron-down-circle