ranking kont - logo serwisu

Płatności telefonem Revolut - o tym warto wiedzieć

ikona kalendarza
18/12/2020
Płatności zbliżeniowe telefonem są coraz popularniejsze i coraz chętniej z nich korzystamy. Taką opcję wprowadził również Revolut, który jest dostępny w ramach Apple Pay i Google Pay. Jak płacić telefonem z wirtualną kartą Revolut i jakie korzyści zyskujesz, korzystając z tej opcji?
artykuł na temat płatności telefonem Revolut
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Korzystając z usług Revoluta, możesz dokonywać płatności mobilnych kartą.
 • Kartę Revolut dodasz do portfeli elektronicznych Google Pay i Apple Pay.
 • Czytając ten artykuł dowiesz się również, jak przelać pieniądze na konto w aplikacji Revolut.
praktyczna zasada ikona

Revolut

To jest artykuł na temat płatności telefonem Revolut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Revolucie jako o usłudze, przeczytaj: Revolut - co oferuje brytyjski Fintech dla użytkowników w Polsce?

Jak działa Revolut?

Revolut umożliwia dokonywanie płatności za granicą w obcej walucie. Największą zaletą karty walutowej Revolut jest brak opłat za przewalutowanie oraz prowizji, które mogą pojawiać się w przypadku kart powiązanych z naszym rachunkiem bankowym. Płatności bezgotówkowych wykonujemy z każdym rokiem coraz więcej, przyzwyczajamy się do nich w kraju i chcemy z nich korzystać też za granicą. Karta Revolut nam na to pozwala.

Aby móc zapłacić kartą Revolut, musimy zasilić jej konto, wykonując przelew. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze za pośrednictwem karty płatniczej, którą otrzymujemy od banku. Musimy ją wcześniej wprowadzić do aplikacji Revolut. Po drugie wykonując zwykły przelew międzybankowy. Po trzecie z wykorzystaniem Apple Pay lub Google Pay po podpięciu naszej karty do tzw. portfela w telefonie. Jest też opcja automatycznego doładowywania konta. Ustawiamy minimalne saldo, a kiedy zostanie ono przekroczone, to rachunek zostanie zasilony z podpiętej karty bankowej. 

Wyróżniona oferta

Od pewnego czasu możemy kartą Revolut płacić telefonem. To jeszcze wygodniejsza opcja, ponieważ nie musimy mieć przy sobie karty. Jest to jednak możliwe tylko w krajach, które dają dostęp do Google Pay i Apple Pay.

Revolut Apple Pay i Google Pay

Apple Pay jest systemem przeznaczonym na urządzenia z iOS, umożliwiającym dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu. Podobne zastosowanie ma Google Pay, jednak to rozwiązanie funkcjonuje na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. W specjalnej aplikacji podpinamy karty płatnicze, na których znajdują się nasze środki pieniężne. Chcąc zapłacić telefonem w sklepie, wybieramy kartę, z której będziemy korzystać i przykładamy telefon do terminala. Teraz możemy również używać Revolut w ramach usług Apple Pay i Google Pay. Oznacza to, że wystarczy podpiąć naszą kartę i możemy korzystać z naszych środków dostępnych na karcie Revolut, płacąc zbliżeniowo telefonem.

Aby można było płacić zbliżeniowo telefonem Revolut z wykorzystaniem Apple Pay lub Google Pay, wymagana jest włączona obsługa NFC. Jest to technologia, przy pomocy której możemy bezprzewodowo przesyłać pliki i dane między urządzeniami. Wykorzystana została także w zbliżeniowych płatnościach kartą i teraz telefonem. Aktualnie większość telefonów pozwala skorzystać z takiego rozwiązania.

praktyczna zasada ikona

Płatności telefonem

Chcesz wiedzieć więcej na temat Google Pay, Apple Pay oraz innych płatności mobilnych? Sprawdź nasz artykuł: 4 sposoby na płatność telefonem.

Jak płacić telefonem z Revolutem?

Zastanawiasz się, jak płacić Revolutem przez telefon? W zależności od posiadanego urządzenia mobilnego, musisz mieć aplikację Google Pay lub Apple Pay. Następnie pobierz na telefon aplikację Revolut. Jeśli masz konto zaloguj się do aplikacji lub utwórz darmowe konto przez aplikację.

Teraz wystarczy, że wybierzesz opcję „Dodaj do Google Pay” lub „Dodaj do Apple Pay” w zakładce „Karty”. W ten sposób podepniesz swoją kartę Revolut pod system płatności zbliżeniowych w swoim urządzeniu mobilnym.

Jeżeli chcesz dokonać płatności w sklepie czy też opłacić jakąś inną usługę, a także uregulować rachunek w restauracji czy barze, wystarczy, że wybierzesz w aplikacji opcję Revolut (kartę możesz wybrać do jednorazowej płatności lub ustawić jako domyślną) i zbliżysz telefon do terminala płatniczego.

Tego typu płatności przez długi czas wzbudzały kontrowersje i pojawiały się pytania dotyczące ich bezpieczeństwa. Dzisiaj już wiemy, że płatność zbliżeniowa telefonem jest bezpieczna, a nasze środki na koncie są chronione. Dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, w których używane są silne szyfrowania. Usługodawca nie otrzymuje również danych karty, co jest kolejnym środkiem bezpieczeństwa.

Jak przelać pieniądze na konto telefonem z Revolut?

Płatności zbliżeniowe telefonem za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay nie są jedyną operacją, jaką można wykonać w aplikacji Revolut. Środki można przesłać nie tylko na kartę Revolut, ale również z niej na inne konto bankowe. Jest to wygodne rozwiązanie np. jeżeli inna osoba nie posiada konta Revolut. Jak przelać pieniądze na konto w kilku krokach?

 • Uruchom aplikację Revolut i zaloguj się
 • Wybierz zakładkę „Przelewy”, potem w kategorii „Wyślij” opcję „Przelew bankowy”
 • Dodaj nowego odbiorcę przelewu (jeżeli jeszcze nie wykonywałeś przelewu na wskazane konto bankowe), wybierz kraj i walutę
 • Uzupełnij dane banku oraz inne wymagane informacje
 • Podaj kod PIN, z którego korzystasz przy logowaniu się do aplikacji
 • Przejdź do zakładki „Przelewy”, w kategorii „Wyślij” wybierz opcję „Przelew bankowy”, a potem utworzony przez Ciebie kontakt
 • Uzupełnij pozostałe dane
 • „Wyślij”

Revolut w telefonie. Wygoda i jeszcze więcej opcji

Aplikacja Revolut w telefonie stwarza wiele możliwości. Możemy zarządzać środkami na koncie, dokonywać przelewów, kontrolować swoje finanse, obserwować statystyki, a także dokonywać wymiany środków na inne waluty. Połączenie Revolut i Apple Pay oraz Google Pay jeszcze bardziej zrewolucjonizowało już i tak innowacyjną usługę dokonywania bezgotówkowych płatności za granicą bez kosztów przewalutowania.

Jest to jeszcze wygodniejszy wariant, dzięki któremu możemy zrezygnować z używanej dotychczas karty. Przebywając za granicą, staramy się ograniczyć maksymalnie ilość ważnych dokumentów, jakie mamy przy sobie. Płatność telefonem z Revolut sprawia, że kart w portfelu mamy jeszcze mniej. Należy jednak pamietać, że telefonem z Revolutem zapłacimy w tych krajach, gdzie jest usługa Apple Pay i Google Pay.

Poza tym przyzwyczajamy się do płatności telefonem. Urządzenie mobilne mamy zawsze przy sobie, inaczej niż portfel. Przekonaliśmy się do bezpieczeństwa tego typu płatności. 

Płatności Revolut Apple Pay, podobnie jak Google Pay, są dostępne w Polsce. Możemy więc płacić Revolutem bez fizycznej karty. W przypadku Revoluta to rozwiązanie może szczególnie często znaleźć zastosowanie.

Ocena Artykulu

Twoja opinia

Pomóż nam tworzyć lepsze materiały. Zostaw opinię, a my udoskonalimy serwis.


O temacie opowiedział:
Redakcja - obrazek
Redakcja
Segregujemy otrzymane materiały i publikujemy je w konkretnych działach tematycznych. Zbieramy najnowsze informacja dotyczące nowoczesnej bankowości, finansów, ekonomii i zarządzania firmą.
Dalsza lektura:
Para trzymająca się za ręce nad brzegiem morza, symbolizująca wspólność majątkową małżonków.

Czym jest wspólność majątkowa w małżeńśtwie?

PRZECZYTAJ → 
fin tech Polska - artykuł

FinTech w Polsce - 11 firm, na które warto zwrócić uwagę (+mapa)

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia mężczyznę siedzącego na sofie, korzystającego z laptopa w celu otwarcia konta bankowego online

Szybkie otwarcie konta bankowego online: 3 najlepsze sposoby

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram