Karta walutowa Revolut - najważniejsze informacje

Karta walutowa Revolut jest produktem wyróżniającym brytyjski fintech. I chociaż firma oferuje wiele innych usług - rozpoczynając od tworzenia spersonalizowanego budżetu osobistego, na kryptowalutach kończąc - to właśnie płatności kartą na całym świecie są znakiem rozpoznawczym Revoluta. Tutaj dowiesz się więcej na temat cech karty Revolut.
kalendarz ikona
Opublikowano: 
16 grudnia 2020 
logo Revolut

Zalety

Niskie koszty - plany zaczynają się od 0 zł

Darmowa karta walutowa

Dostęp do bezpłatnych bankomatów w Polsce i na świecie

Wady

Brak BLIKA

Brak polskiego numeru konta

Zbyt innowacyjny, jeśli preferujesz standardowe rozwiązania

Przetestuj Revoluta
ikona popularne
Wybór naszych Gości
karta walutowa Revolut: artykuł
wskazówka - ikona

Revolut

Revolut to fintech założony w 2015 roku w Londynie, który w Polsce w rekordowo szybkim tempie zdobył popularność i przekroczył milion użytkowników. Ten artykuł opisuje kartę Revolut. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Revolucie, ale bardziej ogólnie - wtedy zapoznaj się z tym tekstem.

Karta Revolut - co ją wyróżnia?

Na stronie Revoluta, w sekcji "O nas" czytamy:

Tworzymy pierwszą na świecie w pełni globalną superaplikację do obsługi finansów. Revolut powstał w 2015 roku w Wielkiej Brytanii, oferując usługi przelewów pieniędzy i wymiany walut. Dziś nasi klienci na całym świecie korzystają z kilkudziesięciu innowacyjnych produktów Revolut, dokonując ponad 100 milionów transakcji miesięcznie.

Jedna aplikacja do zarządzania Twoimi finansami - Revolut.com

Jeśli ktoś zapytałby się mnie z czym kojarzę Revoluta, to pierwszą cechą jaką bym wskazał, byłby ich międzynarodowy charakter oraz to, że ułatwiają korzystanie z usług finansowych, niezależnie od miejsca na świecie, w którym w danym momencie się znajdujemy.

Wyróżniona oferta

Co wyróżnia kartę Revolut na naszym rynku

Revolut funkcjonuje dzisiaj w ponad 35 krajach, a w aplikacji można założyć konto i podpiąć pod nie subkonta w blisko 30 różnych walutach bez opłat. To wyróżnia ich ofertę na tle reszty.

Gdy mówimy tradycyjnych bankach, usługa wielowalutowa to dzisiaj jest już praktycznie standard. Działa ona na tej zasadzie, że korzystając z konta osobistego, w momencie gdy dołączamy do niego konto walutowe, wówczas możemy dokonywać płatności w wybranej walucie, bez kosztów przewalutowania i dodatkowych prowizji (o ile na koncie znajduje się odpowiednia ilość środków w wybranej walucie).

Jednak minusem takiej usługi, oferowanej przez tradycyjne banki, jest to, że często pozwala ona na dokonywanie transakcji tylko z wykorzystaniem kilku wybranych walut - najczęściej są to: Euro, Dolar Amerykański i Funt Brytyjski - w niektórych przypadkach także Frank Szwajcarski. Tutaj wyróżnia się mBank, który udostępnia taką usługę w 11 walutach.

Tymczasem Revolut daje możliwość skorzystania aż z 30 walut. Poza standardowymi walutami - EUR, USD, GBP, CHF - mamy możliwość zapłacić także w takich walutach jak: DKK (Korona duńska), HRK (Kuna chrowacka), HUF (Fornit węgierski), ISK (Korona islandzka), a nawet HDK (Dolar hongkoński), MAD (Dirham marokański), SAR (Rial saudyjski), THB (Bat tajski) i wiele więcej.

Dodatkowo gdy w przypadku płatności w innych walutach, dokonujemy ich po kursie międzybankowym, bez dodatkowej prowizji, co jest kolejnym wyróżnikiem konta Revolut i dołączonej do niego karty.

Darmowa karta Revolut

W planie podstawowym karta Revolut jest darmowa, co oznacza, że nic nie zapłacimy zarówno za wydanie, jak i korzystanie z karty. Nie trzeba więc spełniać warunków, takich jak płatności kartą Revolut na określoną kwotę każdego miesiąca, aby uniknąć opłaty

Należy jednak wiedzieć, że możemy ponieść jednorazowy koszt za wysyłkę karty. W zależności od wybranego wariantu - standard lub ekspresowy - zapłacimy od 25 zł do 90 zł.

Dobra informacja jest taka, że gdy mówimy o wysyłce karty, mamy do czynienia z opłatą jednorazową, którą - jak nazwa wskazuje - poniesiemy tylko jeden raz. W pewnych sytuacjach, tej opłaty możemy uniknąć. Jak? O tym dowiesz się za chwilę.

Karta wirtualna bez opłat

Z karty Revolut możemy korzystać w sposób wirtualny. Załóż konto Revolut w aplikacji mobilnej, aktywuj usługę, a następnie utwórz kartę wirtualną i dodaj ją do Google Pay lub Apple Pay.

W ten sposób uzyskasz darmową kartę cyfrową. Możesz z niej korzystać jak ze zwykłej karty (plastikowej), z tą różnicą, że płatności dokonasz przy użyciu telefonu.

Jest to bezpieczny sposób na płacenie kartą, a w tym przypadku dodatkowo pozwala uniknąć wszystkich kosztów.

Możesz wykorzystać ten sposób również wtedy, gdy chcesz przetestować usługę Revolut. W tym przypadku karta wirtualna sprawdzi się doskonale, bo korzystanie z niej, nie wiąże się z żadnymi opłatami, a po dodaniu do portfeli cyfrowych będzie spełniać wszystkie funkcje standardowej karty płatniczej.

Kartę wirtualną możesz również wykorzystać do płatności zagranicznych, jednak tylko w tych krajach gdzie jest dostępna usługa Google Pay i / lub Apple Pay.

ikona promocji

Sprawdź aktualne promocje

Zobacz więcej podobnych ofert do karty walutowej Revolut. Odwiedź stronę promocje bankowe i dowiedz się, ile możesz zyskać korzystając z aktywnych ofert.

Zobacz dostępne promocje

Karta Premium i Revolut Metal

Kolejnym sposobem na uniknięcie opłaty za wysyłkę karty jest... skorzystanie z jej płatnej wersji.

Revolut pozwala skorzystać z trzech wariantów karty płatniczej:

 • standardowa (bezpłatna),
 • Premium - dla użytkowników planu abonamentowego o takiej samej nazwie (29,99 zł/mies.)
 • Metal - dla użytkowników planu Metal (49,99 zł/mies.).

Plany Premium i Metal udostępniają darmową dostawę karty. Koszt wyrobienia takiej karty może wynosić nawet blisko 200 zł, ale jego też można uniknąć - po prostu sprawdź jej aktualną cenę w aplikacji. Bardzo możliwe, że w ramach oferty specjalnej będzie to 0 zł.

Dlaczego koszt wyrobienia karty może (ale nie musi) być tak wysoki?

Może to być za sprawą materiału karty. W planie Metal użytkownicy mogą skorzystać z metalowej karty o wadze 18 g, czyli nie jest to "zwykły plastik". W momencie gdy piszę ten artykuł, dostępne są kolory: czarny, złoty, różowego złota.

Plany Premium i Metal

Każdy z planów posiada swoją własną, spersonalizowaną kartę. Co oprócz tego?

W wersji Premium, użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe benefity, w postaci wyższych limitów niż w standardowym planie, a także dodatkowych korzyści. Są to przykładowo:

 • ubezpieczenie medyczne za granicą,
 • ubezpieczenie od opóźnionych lotów i zgubionego bagażu,
 • ubezpieczenie na sporty zimowe, 
 • priorytetowa obsługa klienta.

Plan Metal oferuje wszystkie korzyści z innych planów, plus kilka dodatkowych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje zwrot płatności w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą, do kwoty 49,99 zł miesięcznie.

Kurs wymiany Revolut - płatności kartą

Zaletą Revoluta jest możliwość korzystania z subkont walutowych w 30 różnych walutach, bez opłat. Niezależnie od planu abonamentowego, z jakiego korzystamy, takie konto założymy za darmo.

Gdy na koncie posiadamy odpowiednią kwotę pieniędzy, wtedy możemy dokonywać płatności w różnych walutach, bez kosztów przewalutowania. Sprawa jest bardzo prosta.

Jesteś w kraju gdzie walutą obowiązującą jest Euro? Jeśli posiadasz konto walutowe z odpowiednią ilością środków w walucie Euro, gdy dokonujesz płatności przy użyciu karty, system automatycznie rozpozna walutę i ściągnie z właściwego konta odpowiednią ilość środków.

Utworzyć możemy subkonta w 30 walutach, także krajów w których zapłacimy tym sposobem jest... zdecydowanie więcej. Nie będę wyliczać ich wszystkich, ale będzie znacznie ponad 50. Wszędzie tam zapłacimy bez dodatkowych kosztów z pomocą karty Revolut.

Wariant 2: płatności po kursie przewalutowania

Może się jednak zdarzyć, że dokonujemy płatności w innym kraju, gdzie obowiązuje waluta, której nie możemy posiadać na jednym z naszych subkont walutowych (po prostu nie jest jeszcze dostępna).

Wówczas płatności odbywają się również bez dodatkowych opłat, a wymiana walut następuje po międzybankowym kursie.

Ważną informacją jest to, że w tym przypadku nie zapłacimy prowizji od transakcji. Po raz kolejny więc, to rozwiązanie może się okazać najbardziej korzystne.

Bezpieczeństwo karty

bezpieczeństwo karty Revolut

Karta Revolut jest bezpieczna. Revolut udostępnia wiele innowacyjnych rozwiązań, które wychodzą ponad standard. Jednym z nich jest możliwość czasowego zablokowania karty.

Czasem zdarza się taka sytuacja, że z jednej strony nie możesz znaleźć karty, ale też nie masz pewności czy ją zgubiłeś czy po prostu położyłeś w trudno dostępnym miejscu, gdzieś w mieszkaniu. W takiej sytuacji najbezpieczniej jest po prostu zablokować kartę, aby mieć pewność, ze nikt nie dokona transakcji przy jej użyciu. W tradycyjnym wydaniu, może Cię spotkać nieprzyjemne zaskoczenie, gdy... znajdziesz zgubioną kartę, która wcześniej została zablokowana. Wtedy trzeba zamówić nową kartę, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

W tym przypadku Revolut proponuje świetne rozwiązanie, pozwalające tymczasowo zablokować kartę, a później ją odblokować. Nie ma więc wątpliwości czy taką czynność "opłaca się" dokonywać i "czy w ogóle należy blokować kartę". Po prostu zablokuj kartę, a gdy ją odszukasz - zdejmij blokadę.

Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo są wirtualne karty jednorazowe. Taka karta może posłużyć w przypadku gdy chcesz dokonać płatności online, ale np. nie masz 100% pewności co do wiarygodności dostawcy. Tego rodzaju kartę można wykorzystać tylko jeden raz. Rozwiązanie jest dostępne w płatnych planach taryfowych.

Dodatkowo korzystając z Revoluta o Twoje bezpieczeństwo dbają organizacje, które wydają karty - Mastercard i Visa. Ponadto Revolut szczyci się, że są siedmiokrotnie lepsi od banków w zapobieganiu oszustwom z użyciem kart, a skala nadużyć finansowych wynosi w ich przypadku 0,01%.

Revolut: karta za darmo, jest tylko "małe ale". Podsumowanie

Karta walutowa Revolut ma wiele plusów:

 • W standardowym planie jest w 100% darmowa, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.
 • Pozwala na dokonywanie płatności za granicą, w blisko 30 walutach, bez kosztów przewalutowania.
 • Dla pozostałych walut firma oferuje dokonywanie płatności po międzybankowym kursie wymiany walut. Dodatkowo nie zapłacimy prowizji za tego rodzaju transakcje.
 • Najwyższe standardy bezpieczeństwa zapewniają nagradzane systemy i unikalne rozwiązania, jak możliwość generowania kart jednorazowych w aplikacji Revolut.
 • Bardziej wymagający użytkownicy mogą skorzystać z przeznaczonych dla nich kart Premium i Metal.

Jest też "małe ale". Za wysyłkę standardowej, bezpłatnej, karty - będziemy musieli zapłacić. W przypadku tradycyjnych banków wysyłka zwykle jest darmowa. Czy jednak ten mały minus może wpłynąć na całościową ocenę karty Revolut? Według mnie nie. Zdecydowanie, jeśli chodzi o płatności zagraniczne, jest ona jednym z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań, jakie dzisiaj są dostępne dla klientów.

chevron-down-circlechevron-right-circle