Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Jak założyć konto w mBanku z premią? Fotoinstrukcja 2021 r.

Szukasz informacji jak założyć konto w mBanku? Tutaj dowiesz się jak, krok po kroku, otworzyć konto w mBanku przez internet. Znajdziesz też wskazówki, jak zyskać premię zakładając rachunek w tym banku!
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
28 grudnia 2020 
Autor: 
Łukasz Scheibinger
Kategoria: 
jak założyć konto w mBanku
wskazówka - ikona

Informacja

To jest artykuł na temat zakładania konta w mBanku. Jeśli szukasz informacji na temat zakładania konta w innych bankach (czyli bardziej ogólnie), sprawdź inny artykuł: Jak założyć konto w banku? Sposoby

mBank zakładanie konta przez internet - spis treści

Przeczytaj cały artykuł lub przeskocz od razu do części, która Cię interesuje!

Założenie konta w mBanku online - dwa sposoby

Kiedy decydujesz się na otwarcie konta w mBanku online, możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Przez wniosek internetowy, który możesz uzupełnić na tej stronie banku
  2. Przez aplikację mobilną mBanku.

Założenie konta w mBanku, to proces który można zrealizować bardzo sprawnie. Na ich stronie znajdziemy informacje, że wypełnienie wniosku zajmuje około 5 minut. Mi zajęło to znacznie mniej czasu!

Plusem jest fakt, że formularz mBanku do zakładania konta, jest skonstruowany w bardzo intuicyjny sposób.

Na przykład, w przypadku wniosku internetowego, jest on podzielony na kilka etapów. Każdy etap to blok tematyczny, w którym uzupełniamy wybrane dane. Zazwyczaj na jednym kroku mamy do uzupełnienia 2-3 pola. Po ich uzupełnieniu przechodzimy do kolejnego kroku.

Zaletą formularza mBanku jest to, że w jego niektórych polach, szczególnie tam gdzie mogłyby pojawić się znaki zapytania, znajdziemy podpowiedzi, które ułatwią uzupełnienie formularza.

mBank - konto przez internet z premią

Warto też wiedzieć, że jeśli chodzi o mBank, założenie konta przez internet może przynieść dodatkową korzyść w postaci premii o wartości ponad 100 zł. Otwierasz konto bankowe i dodatkowo zyskujesz. To korzystne rozwiązanie. W tej części odpowiem na pytanie zadane w tytule: jak założyć konto w mBanku z premią?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy premia za założenie konta jest w aktualnym momencie dostępna. Promocja nie jest stałym elementem oferty, a jedynie cechą uzupełniającą, z której możemy skorzystać w wybranym okresie czasu. Zdobycie premii jest możliwe tylko w okresie, kiedy aktywna jest promocja dołączona do rachunku.

W poszukiwaniu premii...

Jak sprawdzić czy do konta w mBanku jest dostępna premia? Można to zrobić przechodząc na stronę Banku, przez którą możemy przesłać wniosek.

Zanim klikniesz przycisk "Otwórz konto", przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnej oferty.

założenie eKonta mBank - promocja
W momencie, kiedy piszę ten artykuł, jest dostępna promocja, w której mozna zyskać 160 zł.

Kolejny sposób, to przejście na stronę promocje bankowe na RankingKont.pl, gdzie znajdziesz zestawienie najlepszych ofert promocyjnych. Spróbuj odszukać ofertę mBanku. Jeśli nie znajdziesz jej wśród wyróżnionych ofert, zajrzyj jeszcze na stronę promocje kont osobistych, gdzie jest pełne zestawienie promocji dołączonych do rachunków osobistych.

Możesz też zajrzeć do rankingów. W każdym Rankingu znajdziesz informacje na temat aktualnie dostępnej promocji.

informacja o promocji w mBanku w Rankingu (screen)
ikona Rankingu 8

Rankingi z mBankiem

Otwarcie konta to nie wszystko

Pamiętaj, że założenie konta to pierwszy etap na drodze do uzyskania premii. Później należy jeszcze spełnić warunki aktywności. Przeczytasz o nich w opisie promocji.

Zawsze jednak pierwszym krokiem na drodze do uzyskania premii, jest otwarcie konta. Jak to zrobić? Teraz przejdę do instrukcji, w której znajdziesz dokładny opis i dowiesz się, jak krok po kroku, wygląda zakładanie konta w mBanku.

Jak założyć konto w mBanku - instrukcja krok po kroku

Wariant 1 - zakładanie konta w mBanku online

Pierwszym sposobem jest uzupełnienie wniosku internetowego na stronie mBanku. W tym celu przechodzimy na tę stronę mBanku, a następnie klikamy tam przycisk "Otwórz Konto". Będziemy wtedy przeniesieni do formularza wniosku, w którym uzupełnimy nasze dane i na tej podstawie wyślemy wniosek o konto.

Formularz - krok 1 - rozpoczynamy uzupełnianie wniosku

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 1

W pierwszym kroku formularza nie uzupełniamy żadnych informacji. Jesteśmy poinformowani tylko, że uzupełnienie wniosku trwa około 5 minut (w rzeczywistości może to potrwać znacznie krócej) oraz że do uzupełnienia wniosku potrzebny będzie dokument tożsamości (może to być np. dowód osobisty).

U dołu strony jest dostępny numer na infolinię oraz mała ikona czatu online. Te elementy będą dostępne przez cały etap uzupełniania formularza - jeśli podczas wypełniania danych we wniosku pojawią się pytania, możesz skontaktować się z pracownikiem banku, aby wyjaśnić swoje wątpliwości.

Aby rozpocząć uzupełnianie wniosku, klikamy przycisk "ZACZYNAMY".

Formularz - krok 2 - podaj imię i nazwisko

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 2b

Najpierw uzupełniamy swoje imię i nazwisko. Jeśli w dokumencie tożsamości są dwa imiona - należy je wpisać we wniosku.

Formularz - krok 3 - podaj prawdziwy e-mail i numer telefonu do kontaktu

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 3b

W kolejnym kroku podajemy numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Bank będzie wykorzystywać te dane do kontaktu, upewnij się więc że są one właściwie (np. nie ma literówek). Jeśli posiadasz kilka adresów e-mail, warto podać ten, z którego korzystasz najczęściej, żeby nie ominęła Cię żadna ważna informacja.

Formularz - krok 4 - wybór karty

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 4b

Zdecyduj, czy chcesz zamówić kartę do konta.

Warto wiedzieć, że możesz otworzyć konto z kartą albo bez karty.

W górnej części wniosku, zaznacz swój wybór.

Jeśli zdecydujesz się na zamówienie karty do konta, w rotatorze zaznacz wygląd karty, którą chcesz otrzymać. W tym miejscu, od razu pojawią się informacje o tym, ile trzeba zapłacić za wydanie karty - to zazwyczaj 0 zł (za wyjątkiem karty z niestandardowym wizerunkiem). Dowiesz się też, jaki jest miesięczny koszt korzystania z karty oraz jaki warunek należy spełnić, aby uniknąć opłaty.

wskazówka - ikona

Wskazówka

Jeśli chcesz zyskać premię, a nie chcesz korzystać z karty fizycznej (plastikowej), wtedy na tym etapie wybierz kartę Mastercard Mobilną. Dane tej karty znajdziesz w aplikacji mobilnej. Możesz ją dodać do Apple Pay i Google Pay i dokonywać płatności zbliżeniowych kartą mobilną.

Jeśli wybrałeś kartę plastikową, zdecyduj jaki wariant przesyłki chcesz wybrać. Są dwie opcje - darmowa lub za pośrednictwem kuriera. Drugi wariant będzie wiązać się z jednorazową opłatą.

Na tym etapie możesz również uzyskać więcej informacji na temat opłat i najważniejszych cech wybranej przez Ciebie karty.

Formularz - krok 5 - usługi dodatkowe

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 5

Teraz możesz wybrać dodatkowe usługi do konta. Na przykład w momencie gdy ja uzupełniam wniosek, jest dostępne promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (2%) oraz bezpłatne, całodobowe wsparcie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa, w ramach usługi Cyber Rescue.

Formularz - krok 6 - 9 - uzupełnienie danych

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 6bzakładanie konta w mBanku - formularz krok 7b

Kolejne etapy założenia rachunku w mBanku online, to uzupełnienie Twoich danych, danych z dokumentu tożsamości, informacji na temat adresu zamieszkania oraz oświadczenia o rezydencji podatkowej.

Podpowiedzi na temat uzupełnienia poszczególnych pól, znajdziesz po aktywowaniu wybranego pola w formularzu (wersja komputerowa) lub wybierając znak zapytania z podpowiedzią (wersja mobilna wniosku).

Formularz - krok 10 - wybór sposobu dostarczenia umowy

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 9

Gdy uzupełnisz wszystkie dane we wniosku wybierz w jaki sposób będzie dostarczona umowa. Do wyboru w tym przypadku są następujące warianty:

  • placówka mBanku
  • Kurier (polecany!)
  • Mobilny doradca (polecany!).

Jeśli zdecydujesz się wybrać wariant placówka mBanku, wtedy będziesz musiała udać się do banku w celu zawarcia umowy. Wybierz z rozwijanej listy oddział mBanku, w którym chcesz podpisać umowę.

Gdy wybierzesz wariant podpisania umowy z kurierem, należy zdecydować czy umowę chcesz otrzymać na swój adres korespondencyjny czy na adres doręczenia. Szczegóły spotkania ustalisz z kurierem.

Gdy wybierzesz wariant Mobilny doradca, skontaktuje się z Tobą pracownik mBanku i umówi termin dostarczenia umowy w dogodnym terminie na Twój adres korespondencyjny. Umowę o konto w mBanku tym sposobem możesz podpisać tylko pod swoim adresem korespondencyjnym i tylko wtedy, kiedy placówka mBanku znajduje się w promieniu 50 km od niego.

Dostarczenie umowy w każdym wariancie jest bezpłatne.

Formularz - krok 11 - akceptacja oświadczeń

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 10

Kolejnym krokiem jest akceptacja oświadczeń. Sugeruję rozwinąć treść oświadczeń (kliknij tekst "rozwiń treść oświadczeń" w formularzu), aby zapoznać się z ich treścią oświadczeń i wyrazić zgodę tylko tam, gdzie jest to rzeczywiście potrzebne.

wskazówka - ikona

Wskazówka

Jeśli zdecydowałeś się otworzyć konto w promocji, na tym etapie potwierdź zapoznanie się z regulaminem promocji i wyraź zgodę na to, aby wziąć w niej udział. Inaczej nie będziesz mógł ubiegać się o premię.

Formularz - krok 12 - sprawdź zgodność informacji i wyślij wniosek!

zakładanie konta w mBanku - formularz krok 12

To już końcowy etap. Sprawdź wszystkie informacje, które uzupełniłeś we wniosku i upewnij się, że nie popełniłeś błędów. Jeśli wszystko się zgadza - prześlij formularz!

Wariant 2 - zakładanie konta przez aplikację mobilną, czyli przez selfie

Zakładanie konta w mBanku jest możliwe również przez aplikację mobilną.

W tym przypadku proces zakładania rachunku, jest bardzo podobny do opisanego powyżej, występują jednak pewne nieznaczne różnice.

Jak założyć konto w mBanku w aplikacji mobilnej

Pierwszym krokiem, jest pobranie aplikacji mobilnej mBanku na telefon. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony mBanku lub w oficjalnych sklepach Google Play albo App Store.

Przed pobraniem aplikacji upewnij się, że posiada ona wysoką ilość ocen i pobrań oraz że deweloperem aplikacji jest mBank S.A.

Po pobraniu aplikacji i zainstalowaniu jej na telefonie, otwieramy apkę i wybieramy opcję "Otwórz konto". Następnie trzeba będzie przejść kilka kroków, gdzie sprecyzujemy jaki rachunek chcemy otworzyć. Zostaniemy poproszeni o to, czy chcemy zawnioskować o konto osobiste w mBanku czy konto firmowe.

Zostaniemy też poproszeni o wyrażenie zgody na dostęp do aparatu w naszym telefonie. Gdy wszystko jest gotowe, należy stuknąć przycisk "Zaczynamy", po czym przechodzimy do wniosku.

zakładanie konta w aplikacji - screen 2zakładanie konta w aplikacji - screen 1

Wniosek w aplikacji mobilnej jest prawie identyczny, jak wniosek internetowy, występują tylko nieznaczne różnice.

Przede wszystkim w aplikacji nie mamy do wyboru takich metod podpisania umowy jak np. kurier czy mobilny doradca ponieważ umowa docelowo jest zawierana przez selfie.

Jeśli więc chcesz otworzyć konto przez selfie, wtedy należy wybrać aplikację mobilną. Jeśli preferujesz inny sposób podpisania umowy, wybierz wniosek internetowy.

Oferta mBanku - na co warto zwrócić uwagę

Wykorzystując opisane poniżej sposoby, możemy otworzyć takie rachunki mBanku jak:

Jak chodzi o ofertę mBanku, to szczególnie warto zwrócić na uwagę na wysoką jakość bankowości elektronicznej. Zarówno aplikacja mobilna, jak również bankowość internetowa (serwis transakcyjny mBanku), oferują dostęp do najwyższej jakości usług i dedykowanych rozwiązań, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o flagowy produkt mBanku, a więc eKonto Osobiste, to cechują je również łatwe do uniknięcia opłaty z dostępem do bezpłatnych bankomatów w Polsce. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe (za prowadzenie rachunku nic nie zapłacisz!), a warunkowej opłaty za kartę unikniesz dokonując jednej transakcji bezgotówkowej na dowolną kwotę w miesiącu. Wypłaty z bankomatów są bezpłatne, kiedy wypłacasz więcej niż 100 zł (wypłaty poniżej 100 zł mogą być obciążone prowizją).

Dla osób powyżej 18 lat (ale nie starszych niż 24 lata) Bank oferuje konkurencyjne eKonto Możliwości, które cechują przede wszystkim niskie opłaty. W tym przypadku karta płatnicza jest darmowa bez konieczności spełniania warunków (nic za nią nie zapłacisz, nawet gdy nie dokonasz żadnej transakcji kartą w miesiącu).

Z kolei Konto Intensive to rachunek osobisty typu Premium, natomiast konto mBiznes, jest rozwiązaniem dedykowanym dla Przedsiębiorców.

Jeśli otworzyć konto z premią, zapoznaj się z warunkami oferty promocyjnej. Promocja zazwyczaj jest przeznaczona dla nowych klientów Banku.

Oferta mBanku jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań, zarówno w kategorii kont osobistych, jak również kont firmowych.

Udostępnij ten wpis:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
crosschevron-down-circlechevron-right-circle