ranking kont - logo serwisu

Jak założyć konto w mBanku przez Internet? Instrukcja

Szukasz informacji jak założyć konto w mBanku przez internet? Tutaj dowiesz się jak, krok po kroku, otworzyć konto w mBanku online. W tym artykule prezentujemy nie tylko instrukcję zakładania konta - dowiesz się również jak możesz zyskać premię, otwierając ten rachunek.
jak założyć konto w mBanku - instrukcja - obrazek
informacja

Informacja

Czytasz teraz artykuł na temat zakładania konta w mBanku przez internet. Jeśli szukasz informacji na temat zakładania konta w innych bankach - czyli bardziej ogólnie - sprawdź inny artykuł: jak założyć konto w banku?

Założenie konta w mBanku online - dwa sposoby

Kiedy decydujesz się na otwarcie konta w mBanku online, możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Przez wniosek internetowy, który możesz uzupełnić na tej stronie banku
  2. Przez aplikację mobilną mBanku.

Założenie konta w mBanku, to proces który można zrealizować bardzo sprawnie. Na ich stronie znajdziemy informacje, że wypełnienie wniosku zajmuje około 5 minut. Mi zajęło to nawet mniej czasu.

Plusem jest fakt, że formularz mBanku do zakładania konta, jest skonstruowany w bardzo intuicyjny sposób.

Na przykład, w przypadku wniosku internetowego, jest on podzielony na kilka etapów. Każdy etap to blok tematyczny, w którym uzupełniamy wybrane dane. Zazwyczaj na jednym kroku mamy do uzupełnienia 2-3 pola. Po ich uzupełnieniu przechodzimy do kolejnego kroku.

Zaletą formularza mBanku jest to, że w jego niektórych polach, szczególnie tam gdzie mogłyby pojawić się znaki zapytania, znajdziemy podpowiedzi, które ułatwią uzupełnienie formularza.

ikona popularne
Otwórz konto w mBanku z premią

Zakładanie konta w mBanku przez internet (z premią)

Zanim jednak przejdziemy do formularza, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Czy wiedziałeś, że otwierając konto w mBanku przez internet, możesz zyskać premię?

Konto z premią lub bez

Nie ma tutaj żadnego haczyka. mBank oferuje cykliczną promocję dla nowych klientów, w której można zyskać ponad 100 zł.

Oczywiście wcale nie musisz ubiegać się o nagrodę. Wtedy po prostu pomiń ten akapit i przeskocz od razu do miejsca, gdzie wyjaśniam jak założyć konto w mBanku. Dla osób, które chcą się ubiegać o nagrodę, szybko wyjaśniam jak założyć konto z premią.

Sprawdź dostępne promocje przed wysłaniem wniosku o konto

Jak już wiesz, założenie konta przez internet może przynieść dodatkową korzyść w postaci premii. Jej wartość może być różna i zwykle mieści się w przedziale 100 - 250 zł.

Otwierasz konto bankowe i dodatkowo zyskujesz. To korzystne rozwiązanie.

Jak to zrobić? Najpierw należy sprawdzić, czy premia za założenie konta jest w aktualnym momencie w ogóle dostępna.

Promocja nie jest stałym elementem oferty, a jedynie cechą uzupełniającą. Możemy z niej skorzystać tylko w wybranym okresie czasu.

Zdobycie premii jest możliwe tylko w okresie, kiedy aktywna jest promocja dołączona do rachunku.

Sprawdzamy czy jest dostępna promocja

Jak sprawdzić czy teraz można otworzyć konto z premią? Najłatwiej jest to zrobić przechodząc na stronę Banku. Na tzw. Landing Page od razu możesz sprawdzić czy promocja jest dostępna, a jeśli tak to ile można zyskać w ramach oferty specjalnej.

założenie eKonta mBank - promocja
Tak wygląda strona promocji mBanku - promocja w której można zyskać do 160 zł. (Aktualne na dzień publikacji artykułu.)

Możesz też sprawdzić aktualności na naszej stronie promocje bankowe. Znajdziesz tam zestawienie najlepszych, dostępnych teraz ofert promocyjnych.

Założenie konta to jednak to nie wszystko

Jeśli zdecydujesz się otworzyć konto z premią, wtedy pamiętaj, że samo założenie konta, to dopiero pierwszy etap na drodze do uzyskania premii.

Trzeba jeszcze spełnić tzw. warunki aktywności (już po otwarciu rachunku). Szczegóły poznasz na stronie promocji.

W tym artykule chcemy jednak zająć się przede wszystkim wyjaśnieniem zagadnienia, jak założyć konto w mBanku przez internet. W dalszej części znajdziesz szczegółową instrukcję, co należy zrobić od A do Zet, żeby założyć konto w mBanku bez wychodzenia z domu.

Na tapet wziąłem pierwszy z opisanych wcześniej wariantów, a więc zakładanie konta online, przez stronę Banku. (Od razu wyjaśniam, że zakładanie konta w aplikacji mobilnej wygląda bardzo podobnie).

Jak założyć konto w mBanku przez internet? Instrukcja krok po kroku

Wariant 1 - zakładanie konta w mBanku online

Zakładanie konta zaczynamy od uzupełnienia wniosku internetowego na stronie mBanku.

W tym celu przejdź na tę stronę mBanku. Kiedy już się na niej znajdziesz, kliknij dobrze widoczny przycisk "Otwórz Konto".

Wtedy od razu przejdziesz do wniosku (formularza), w którym uzupełnisz swoje dane. Na tej podstawie będziesz mógł wysłać wniosek o konto.

Formularz - krok 1 - rozpoczynamy uzupełnianie wniosku

formularz zakładania konta w mBanku - screen 2

W pierwszym kroku formularza, nie musisz uzupełniać żadnych informacji.

Zostaniesz tylko poinformowany o tym, że uzupełnienie wniosku trwa około 5 minut (jak się przekonasz może to potrwać znacznie krócej) oraz, że do uzupełnienia wniosku potrzebny będzie dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty lub paszport.

Kliknij przycisk zaczynamy.

Formularz - krok 2 - podaj imię i nazwisko

formularz zakładania konta w mBanku - screen 3

Najpierw uzupełniamy swoje imię i nazwisko.

Jeśli w dokumencie tożsamości masz dwa imiona - we wniosku również należy wpisać 2 imiona oddzielone spacją.

Jak już być może zauważyłeś, obok pól formularza, znajdują się małe znaki zapytania. Po najechaniu na ikonkę uzyskasz podpowiedź odnośnie poprawnego uzupełniania formularza (w przypadku gdybyś miał z tym problem).

Formularz - krok 3 - podaj prawdziwy e-mail i numer telefonu do kontaktu

formularz zakładania konta w mBanku - screen 4

W kolejnym kroku podaj swój numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

Bank będzie wykorzystywać te dane do kontaktu. Upewnij się więc, że są one właściwie (np. w informacjach, które podajesz, nie ma literówek).

Jeśli posiadasz kilka adresów e-mail, podaj ten, z którego korzystasz najczęściej, żeby nie ominęła Cię żadna ważna informacja związana z zakładaniem konta.

Formularz - krok 4 - wybierz kartę dla siebie

formularz zakładania konta w mBanku - screen 5

Konto możesz otworzyć konto z kartą albo bez karty. Dlatego zdecyduj, czy chcesz zamówić kartę do konta.

W górnej części ekranu, zaznacz jaką decyzję podjąłeś.

Jeśli zdecydujesz się na zamówienie karty do konta, w rotatorze, który znajduje się w centralnym punkcie strony, zaznacz wygląd karty jaką chcesz zamówić. (Uwaga - mBank często oferuje tzw. limitowane edycje kart - karty dostępne w dniu kiedy czytasz ten artykuł, mogą się różnić od tych, które widzisz na powyższym screenie. Jest to związane z zmianami w ofercie, co jest naturalne.)

Na tym etapie możesz również zapoznać się z informacjami na temat tego, ile trzeba zapłacić za wydanie karty - zazwyczaj 0 zł (wyjątek może stanowić karta z niestandardowym wizerunkiem).

Dowiesz się też, jaki jest miesięczny koszt korzystania z karty oraz jaki warunek należy spełnić, aby uniknąć opłaty.

informacja

Wskazówka

Jeśli chcesz zyskać premię, a nie chcesz korzystać z karty fizycznej (plastikowej), wtedy na tym etapie wybierz kartę Mastercard Mobilną. Dane tej karty znajdziesz w aplikacji mobilnej. Możesz ją dodać do Apple Pay lub Google Pay i dokonywać płatności zbliżeniowych kartą mobilną.

Na tym etapie zdecyduj też jaki wariant przesyłki chcesz wybrać. Są dwie opcje - darmowa lub za pośrednictwem kuriera. Drugi wariant będzie wiązać się z jednorazową opłatą.

Formularz - krok 5 - usługi dodatkowe

formularz zakładania konta w mBanku - screen 6

Kolejny krok to wybór tzw. usług dodatkowych do konta.

Na przykład w momencie gdy ja uzupełniam wniosek, jest dostępne promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (2%) oraz bezpłatne, całodobowe wsparcie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa Cyber Rescue.

Usługi we wniosku, w szczególności wysokość oprocentowania na koncie oszczędnościowym, mogą różnić się od tego co widzisz na powyższym screenie, co jest związane z normalnymi zmianami w ofercie Banku.

Na tym etapie zdecyduj z jakich usług dodatkowych chcesz skorzystać. Warto wybrać te, które są dołączone do rachunku za darmo.

Formularz - krok 6 - 9 - uzupełnienie danych

formularz zakładania konta w mBanku - screen 7formularz zakładania konta w mBanku - screen 8

Kolejne etapy zakładania konta w mBanku przez internet, to uzupełnienie Twoich danych.

Zostaniesz poproszony o podanie danych z dokumentu tożsamości, informacji na temat Twojego adresu zamieszkania oraz uzupełnienie oświadczeń o rezydencji podatkowej.

Tutaj doradzam upewnić się, że w trakcie uzupełniania tych danych, na pewno znajdujesz się na stronie mBanku (sprawdź adres strony - musi tam być cząstka mbank.pl oraz czy przy adresie jest "kłódka").

Zadbaj również o bezpieczeństwo tych informacji, tak aby na etapie uzupełniania wniosku, nikt nie mógł ich zobaczyć.

Formularz - krok 10 - wybór sposobu dostarczenia umowy

formularz zakładania konta w mBanku - screen 9

Gdy uzupełnisz wszystkie dane w formularzu zakładania konta przez internet, wybierz w jaki sposób będzie dostarczona umowa. Do wyboru masz następujące warianty:

  • placówka mBanku
  • Kurier (polecany!)
  • Mobilny doradca (polecany!).

1) Jeśli zdecydujesz się wybrać wariant placówka mBanku, wtedy będziesz musiała udać się do banku w celu zawarcia umowy. Jeśli chcesz zawrzeć umowę tym sposobem, z rozwijanej listy wybierz oddział mBanku, w którym chcesz tę umowę podpisać.

2) Gdy wybierzesz wariant podpisania umowy z kurierem, wtedy powinieneś zdecydować, na jaki adres chcesz otrzymać umowę (czy będzie to Twój adres korespondencyjny czy inny adres doręczenia).

Umowę podpiszesz z kurierem. Również z kurierem ustalisz szczegóły spotkania.

3) Z kolei gdy wybierzesz wariant Mobilny doradca, skontaktuje się z Tobą pracownik mBanku i umówi termin dostarczenia umowy w dogodnym terminie, na Twój adres korespondencyjny.

Umowę o konto w mBanku tym sposobem możesz podpisać tylko pod swoim adresem korespondencyjnym i tylko wtedy, kiedy placówka mBanku znajduje się w promieniu 50 km od niego.

Dostarczenie umowy w każdym wariancie jest bezpłatne.

Formularz - krok 11 - akceptacja oświadczeń

formularz zakładania konta w mBanku - screen 10

Zbliżasz się już do końca formularza - wniosku o konto w mBanku.

Kolejnym krokiem jest akceptacja oświadczeń.

Sugeruję Ci rozwinąć treść oświadczeń (na stronie formularza kliknij tekst "Rozwiń"), aby zapoznać się z ich treścią oświadczeń, a następnie wyrazić zgodę tylko tam, gdzie jest to wymagane i niezbędne.

informacja

Wskazówka

Jeśli zdecydowałeś się otworzyć konto w promocji, na tym etapie potwierdź zapoznanie się z regulaminem promocji i wyraź zgodę na to, aby wziąć w niej udział. Inaczej nie będziesz mógł ubiegać się o premię.

Formularz - krok 12 - sprawdź zgodność informacji i wyślij wniosek!

formularz zakładania konta w mBanku - screen 11

Teraz sprawdź zgodność wszystkich informacji, które wcześniej uzupełniłeś we wniosku. Upewnij się, że nie żadnych popełniłeś błędów. I jeśli wszystko się zgadza - prześlij formularz!

Założyć konto w mBanku możesz też przez aplikację mobilną, czyli przez selfie

Zakładanie konta w mBanku jest możliwe również przez aplikację mobilną.

W tym przypadku proces zakładania rachunku, jest bardzo podobny do tego, opisanego powyżej i występują tylko małe różnice.

Jak założyć konto w mBanku w aplikacji mobilnej? Skrót najważniejszych informacji

1) Pierwszym krokiem, jest pobranie aplikacji mobilnej mBanku na telefon. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony mBanku lub w oficjalnych sklepach z aplikacjami: Google Play albo App Store.

Upewnij się, że pobierasz prawdziwą aplikację mBanku! Za chwilę we wniosku podasz swoje dane, musisz mieć więc pewność, że jest to bezpieczne. Tylko oficjalna aplikacja mBanku zapewnia takie bezpieczeństwo, jak chodzi o otwieranie konta.

2) Po pobraniu aplikacji i zainstalowaniu jej na telefonie, otwórz ją i wybierz opcję "Otwórz konto".

Następnie trzeba będzie przejść kilka kroków, gdzie sprecyzujesz, jaki rachunek chcesz otworzyć - czy będzie to konto osobiste w mBanku czy konto firmowe.

Zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody na dostęp do aparatu w telefonie.

zakładanie konta w aplikacji - screen 2zakładanie konta w aplikacji - screen 2

Gdy wszystko jest gotowe, należy stuknąć przycisk "Zaczynamy", a następnie uzupełnić wniosek.

3) Teraz należy uzupełnić wniosek, postępując zgodnie z instrukcjami w tym artykule.

Formularz wniosku w aplikacji mobilnej jest prawie identyczny, jak wniosek internetowy na stronie banku. Występują tylko nieznaczne różnice.

Przede wszystkim w aplikacji nie będziesz mieć do wyboru takich metod podpisania umowy jak np. kurier czy mobilny doradca ponieważ umowa docelowo jest zawierana przez selfie.

Jeśli więc chcesz otworzyć konto przez selfie, wtedy wybierz aplikację mobilną.

Jeśli preferujesz inny sposób podpisania umowy, wybierz wniosek internetowy.

Oferta mBanku - co warto o niej wiedzieć?

Wiesz już jak założyć konto w mBanku przez internet, teraz może chcesz się dowiedzieć więcej na temat samego konta w mBanku?

Wykorzystując opisane poniżej sposoby, możemy otworzyć konto osobiste (także konto dla młodych) oraz konto firmowe w mBanku:

Jak chodzi o samą ofertę mBanku, to szczególnie warto zwrócić na uwagę na wysoką jakość bankowości elektronicznej.

Zarówno aplikacja mobilna, jak również bankowość internetowa (serwis transakcyjny mBanku), oferują dostęp do najwyższej jakości usług i dedykowanych rozwiązań, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o flagowy produkt mBanku, a więc eKonto Osobiste, to cechują je również łatwe do uniknięcia opłaty z dostępem do bezpłatnych bankomatów w Polsce.

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe (za prowadzenie rachunku nic nie zapłacisz), a warunkowej opłaty za kartę unikniesz, dokonując jednej transakcji bezgotówkowych na kwotę 350 zł w miesiącu.

Wypłaty z bankomatów są bezpłatne, kiedy wypłacasz więcej niż 100 zł (wypłaty poniżej 100 zł mogą być obciążone prowizją).

Dla osób w wieku 18 - 24 lata, bank oferuje eKonto Możliwości, które cechują przede wszystkim niskie opłaty. W tym przypadku karta płatnicza jest darmowa, bez konieczności spełniania warunków (nic za nią nie zapłacisz, nawet gdy nie będziesz dokonywać transakcji).

Z kolei Konto Intensive to rachunek osobisty typu Premium. W zamian za warunkową opłatę wysokości aż 49,5 zł (której jednak można uniknąć), użytkownik otrzymuje dostęp do specjalnego pakietu korzyści.

Wyjątek stanowi Konto mBiznes, ponieważ to produkt, które jest rozwiązaniem dedykowanym dla firm.

Oferta mBanku jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań, zarówno w kategorii kont osobistych, kont dla młodych, rachunków dla klientów Premium, jak również kont firmowych.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
Masterpass - obrazek wyróżniający

Masterpass czyli elektroniczny portfel od Mastercard. Najważniejsze informacje

PRZECZYTAJ → 
mini słowniczek obrazek

Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

PRZECZYTAJ → 
ilustracja przedstawia radosną osobę z zakupami, co symbolizuje korzyści związane z programem Bezcenne Chwile

Bezcenne Chwile - prześwietlamy program lojalnościowy Mastercard

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka