logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
28/10/2021
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Zakładanie konta ING online - instrukcja dla nowych klientów

Planujesz założyć konto w ING przez internet? Przygotowałem dla Ciebie instrukcję. Za chwilę poznasz 4 najważniejsze etapy zakładania konta online w banku ING. Zobaczysz jakie są dostępne sposoby na założenie rachunku bankowego przez internet w ING, dowiesz się kiedy Twoje konto będzie aktywne, a także znajdziesz garstkę przydatnych informacji na temat Konta Direct oraz premii dla nowych klientów.
ikona - informacja
Ciąg dalszy artykułu znajdziesz pod reklamą
ikona kategorii
zakładanie konta w ING przez internet - obrazek

Konto Direct oferowane przez ING Bank Śląski, możesz założyć przez internet lub w oddziale banku.

Gdy chcesz założyć konto online, wtedy masz do wyboru różne sposoby potwierdzenia swojej tożsamości. W zależności od metody, którą wybierzesz - konto, które otwierasz przez internet, będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut lub kilku dni.

Już na wstępie mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Proces zakładania konta w ING jest bardzo intuicyjny. Nie powinieneś mieć problemu, nawet w sytuacji jeśli zakładanie konta przez internet to dla Ciebie nowość.

ikona gwiazdka
Polecana oferta
polecana promocja
Możliwy zysk:

Promocja Konta Osobistego w ING - Zyskaj 250 zł Premii

Otwórz konto Direct przez internet - teraz rachunek jest dostępny z premią na start!
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie promocji
polecana promocja
Możliwy zysk:

Zyskaj do 200 zł z Kontem Direct w ING Banku Śląskim

Otwórz konto Direct przez internet - teraz rachunek jest dostępny z premią na start!
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie promocji

Teraz zapoznaj się z instrukcją lub przeskocz do wybranego etapu, aby odszukać informacje, których potrzebujesz.

Etap 1

Wybierz rachunek z oferty ING dla siebie

Jeszcze zanim przystąpisz do uzupełniania wniosku udostępnionego przez ING Bank Śląski, zdecyduj jaki rachunek chcesz wybrać.

Bank ING posiada w swoim portfolio różne rodzaje rachunków osobistych, takie jak: Konto Direct, Konto Mobi dla Młodych (w wieku 18-26 lat i 13-17 lat), Konto Komfort, Konto Active - żeby wymienić tylko kilka z nich.

(Kliknij na obrazek, żeby go powiększyć).

Jeśli nie wiesz jakie konto wybrać dla siebie, wtedy polecam:

Są to uniwersalne rachunki osobiste. Korzystając z nich, w łatwy sposób unikniesz wszystkich opłat i zyskasz dostęp do dodatkowych korzyści (w tym premii za założenie konta - więcej dowiesz się już za chwilę).

A gdzie dokonać wyboru konta w ING?

 • Osoby otwierające konto na komputerze wyboru rachunku dokonają na stronie banku - przed rozpoczęciem uzupełniania wniosku.
 • Ci, którzy otwierają konto przez smartfona, wyboru dokonają samym początku całego procesu zakładania konta - jeszcze przed wpisaniem swoich danych do formularza.
więcej informacji - ikona

Informacja (dla przedsiębiorców)

W tym artykule przedstawiamy instrukcję jak założyć konto w ING Bank Śląski S.A. dla klientów indywidualnych. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, zapoznaj się z artykułem, w którym opisaliśmy: Konto dla firmy Direct.

Etap 2

Zdecyduj czy wniosek o konto w ING uzupełnisz na komputerze czy smartfonie (w aplikacji Moje ING)

Kiedy zdecydujesz już, które konto z oferty ING Banku Śląskiego chcesz założyć (zgaduję, że większość osób wybrała Konto Direct, z którego sam też korzystam), teraz czeka Cię kolejna decyzja odnośnie tego, z jakiego urządzenia wyślesz wniosek.

Dlaczego jest to istotne?

Wcale nie chodzi tutaj czy o to czy wygodniej jest uzupełnić formularz na telefonie czy laptopie... Te czasy są już dawno za nami - wniosek na obydwu urządzeniach wyślemy w sposób równie intuicyjny.

Chodzi o formę potwierdzenia tożsamości. To właśnie od sposobu założenia rachunku zależy czy konto będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut czy w ciągu kilku dni.

A konkretnie sytuacja przedstawia się w sposób następujący (szczegóły znajdziesz w ramce poniżej).

Pamiętaj, że konto na selfie można założyć tylko w aplikacji mobilnej. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych sposobów na założenie rachunku, ponieważ konto będzie aktywne nawet w ciągu kilku minut.

Równie szybko konto można otworzyć wykorzystując sposób potwierdzenia tożsamości wykonując przelew weryfikacyjny z innego banku. W tym przypadku jednak istnieje ryzyko niepowodzenia ponieważ wszystkie dane w formularzu przelewu muszą się zgadzać w 100% z danymi udostępnionymi w formularzu banku, które podajesz podczas uzupełniania wniosku o nowe konto. Nawet jeśli jeden znak lub jedna literka będą się różnić - wtedy wniosek "nie przejdzie".

Etap 3

Uzupełnij formularz udostępniony przez ING Bank Śląski

Kiedy zdecydowałeś już jaką metodę chcesz wykorzystać, żeby założyć konto w ING oraz konto otworzysz na laptopie czy przez smartfona - w kolejnym kroku powinieneś uzupełnić formularz udostępniony przez Bank.

W tej sytuacji praktycznie bez znaczenia jest to, czy formularz decydujesz się uzupełnić przez stronę banku czy w aplikacji mobilnej, ponieważ niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz - jest on niemal identyczny. Różnice występują tylko jeśli chodzi o formę potwierdzenia tożsamości.

Teraz dowiesz się jak należy uzupełniać dane w formularzu.

#1 - Wpisz podstawowe dane

(Kliknij na obrazek, żeby go powiększyć).

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie podstawowych danych w formularzu. Jeśli posiadasz kod polecający od znajomego - wpisz go na tym etapie uzupełniania wniosku (zaznacz wtedy opcjonalne pole "Mam kod promocji...").

Na tym etapie upewnij się również, że znajdujesz się na stronie ING Banku - możesz sprawdzić adres oraz czy przy adresie jest widoczna kłódka oznaczająca, że dane które przesyłasz są szyfrowane.

Jeśli konto otwierasz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej - upewnij się, że na pewno pobrałeś oficjalną apkę Moje ING.

Dopiero wtedy przejdź do następnego kroku, którym jest...

#2 - Wybierz czy konto otwierasz z kartą czy bez

Teraz wybierz czy chcesz założyć:

Wariant pierwszy jest bardziej elastyczny - wtedy zapłacisz kartą fizyczną, kartą wirtualną i dokonasz wypłat z bankomatów z wykorzystaniem "plastiku". W wariancie drugim możesz wciąż wpłacić telefonem i wypłacać pieniądze z bankomatu, ale zrobisz to tylko z wykorzystaniem blika.

Dodatkowo, jeśli chcesz zyskać premię dla nowych użytkowników - powinieneś wybrać konto z kartą.

#3 - Wybierz sposób potwierdzenia tożsamości

Następnie wybierz w jaki sposób chcesz potwierdzić swoją tożsamość (a więc jak potwierdzisz prawdziwość danych we wniosku). Do wyboru masz kilka sposobów. Wymieniłem już je na wstępie, teraz zamierzam opisać je trochę dokładniej:

 • Konto na selfie - dostępne tylko gdy zakładasz konto na smartfonie. (Konto będzie aktywne w ciągu kilku minut, ale może być wymagana dodatkowa weryfikacja tożsamości, w ciągu kilku tygodniu po założeniu konta np. w oddziale, choć wcale nie musi to być konieczne).

 • Potwierdzenie przez kuriera - zostaniesz poproszony o wgranie zdjęć dowodu, a następnie Twoją tożsamość potwierdzi kurier na spotkaniu. Ty wybierasz termin spotkania, który Ci najlepiej odpowiada. (Konto będzie aktywne w ciągu kilku dni).

 • Potwierdzenie tożsamości w oddziale banku - tożsamość potwierdzisz w trakcie spotkania w oddziale banku ING. (Konto będzie aktywne po weryfikacji w oddziale - masz na to 30 dni od złożenia wniosku).

 • Potwierdzenie tożsamości przelewem z innego banku - konto będzie aktywne nawet w ciągu kilku minut, ale uważaj na ryzyko wystąpienia błędu. Również dostępność banków, z których możesz wykonać przelew weryfikacyjny jest ograniczona. (Konto będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut).

#4 - Uzupełnij informacje dodatkowe

Na ostatnim etapie należy uzupełnić informacje dodatkowe. Zostaniesz też poproszony na odpowiedzi na pytania wymagane przez prawo (takie jak np. to, czy jesteś rezydentem podatkowym w innym kraju niż Polska).

Na ostatnim etapie uzupełniania formularza, udostępnij informacje dodatkowe.

Po przejściu tego etapu, proces zakładania konta online w ING jest kompletny.

W zależności od wybranego sposobu otwierania rachunku - z konta możesz zacząć korzystać niemal natychmiast lub musisz poczekać jeszcze kilka dni na aktywację rachunku (co stanie się gdy potwierdzisz swoją tożsamość).

Etap 4

Dokończ zakładanie wybranego przez Ciebie konta w ING i... zyskaj premię!

Jak już wiesz:

 • Twoje konto w ING będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku - go otwierasz konto na selfie lub dokonujesz autoryzacji z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego.
 • Twoje konto w ING będzie aktywne w ciągu kilku dni od wysłania wniosku - gdy potwierdzasz tożsamość w oddziale lub podczas spotkania z kurierem.

Jeśli zakładasz konto z kartą - otrzymasz ją w ciągu kilku dni od ING Banku, w osobnej przesyłce, na Twój adres, który podajesz we wniosku.

Do czasu kiedy otrzymasz kartę, możesz dokonywać płatności mobilnych blikiem. Blika możesz wykorzystywać również, żeby realizować wpłaty i wypłaty z bankomatów zanim otrzymasz kartę (lub w przypadku jeśli karty nie zamawiasz w ogóle).

Polecamy

ikona - promocje

Najlepsze konta bankowe znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

Karta warunkiem uzyskania premii w promocji dla nowych klientów

Nowi klienci otwierający konto w ING Banku Śląskim, mogą teraz wziąć udział w promocji i zyskać premię za korzystanie ze swojego nowego konta. Warunkiem jest zamówienie karty, wyrażenie zgód marketingowych i spełnienie warunków aktywności w promocji.

Nagroda ma wartość do 160 złotych, a premia jest przyznawana jest za aktywne korzystanie konta (dokonywanie płatności kartą i Blikiem, a także posiadanie celu oszczędnościowego na otwartym koncie oszczędnościowym).

Szczegóły na temat tej promocji i warunków, jakie należy spełnić w celu uzyskania premii, znajdziesz na stronie ING (tam, gdzie uzupełniasz wniosek) oraz w materiałach, które publikujemy na stronie RankingKont.pl.

Dodatkowo możesz zyskać 50 zł jeśli otworzysz konto wykorzystując kod polecający od znajomego.

Najważniejsze cechy konta w ING

Czy warto otworzyć konto w ING? Decyzję podejmij sam.

W tym miejscu podzielę się z Tobą informacją, że jest to jeden z najlepiej ocenianych rachunków w naszych rankingach. Do najważniejszych cech konta oferowanego przez ING Bank Śląski należą:

 • bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta.
 • Prosty warunek uniknięcia opłaty za kartę - wystarczy dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł w miesiącu. Dla osób wieku 18-26 lat karta jest bezpłatna.
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash i pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów w kraju bez opłat.
 • Dostęp do wysoko ocenianej bankowości mobilnej Moje ING. Plusem rachunku jest również bankowość internetowa dołączona do konta (również Moje ING) .
 • Możliwość uzyskania premii na start.
 • Dostęp do przydatnych usług dodatkowych bez opłat, takich jak: automatyczne oszczędzanie Smart Saver, karta wielowalutowa, Trener Finansowy, program Moje Rabaty, cele oszczędnościowe, Moje Dokumenty i wiele więcej.

Jak założyć konto w ING? Podsumowanie

Wiesz już jak założyć konto w ING. Czy zdecydujesz się wybrać ten rachunek?

Zarówno Konto Direct, jak również jego odpowiednik dla osób młodszych - Konto Mobi - to z całą pewnością bardzo konkurencyjne oferty.

Konto osobiste w ING daje dostęp do szerokiego wachlarza rozwiązań, a z rachunku można korzystać bez opłat przy spełnieniu prostego warunku aktywności. Z kolei aplikacja mobilna banku ING posiada niemal idealną ocenę, a w wersji na urządzenia z systemem iOS to nawet 4.9 w skali do 5.

Proces zakładania rachunku przez internet jest prosty i zrozumiały, choć na pewno przydałyby się jeszcze drobne usprawnienia.

Jeśli decydujesz się otworzyć konto w Banku ING na pewno wybierasz jedno z najlepszych rozwiązań. Jeżeli jesteś zdecydowany, żeby wybrać ten rachunek przejdź do strony banku, gdzie możesz wysłać wniosek. A jeśli wciąż się wahasz... wtedy zobacz, co oferuje konkurencja! Przeczytaj artykuł: gdzie najlepiej założyć konto.

Zobacz Polecane Promocje
zyskaj 250 zł w promocji Pekao
Citi Handlowy promocja
0 0 głosów
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Autor
Łukasz Scheibinger autor
Łukasz Scheibinger
Założyciel serwisu Rankingkont.pl. Ma wykształcenie ekonomiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE i USA.
Wszystkie posty autora →
Podobne Artykuły
największe banki na świecie - obrazek artykułu

Największe banki świata - Ranking - Top 10 + 3 innowacje

ZOBACZ → 
o serwisie RankingKont.pl

O nas, czyli co kryje się pod adresem RankingKont.pl

ZOBACZ → 
Wyszukiwarka
crosschevron-down-circle