logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
28/10/2021
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Zakładanie konta ING online - instrukcja dla nowych klientów

Planujesz założyć konto w ING przez internet? Przygotowałem dla Ciebie instrukcję. Za chwilę poznasz 4 najważniejsze etapy zakładania konta online w banku ING. Zobaczysz jakie są dostępne sposoby na założenie rachunku bankowego przez internet w ING, dowiesz się kiedy Twoje konto będzie aktywne, a także znajdziesz garstkę przydatnych informacji na temat Konta Direct oraz premii dla nowych klientów.
REKLAMA
mBank logo
Limitowana oferta. Zyskaj 500 zł

200 zł - bon Allegro

200 zł za otwarcie konta i aktywność

50 zł za otwarcie konta przez e-dowód

50 zł za otwarcie konta dla dziecka

DALEJ
ikona popularne
Dostępność wniosków:
W oparciu o informacje udostępnione na stronie promocji. Aktualizacja: 26.11.2021.
zakładanie konta w ING przez internet - obrazek

Konto Direct oferowane przez ING Bank Śląski, możesz założyć przez internet lub w oddziale banku.

Gdy chcesz założyć konto online, wtedy masz do wyboru różne sposoby potwierdzenia swojej tożsamości. W zależności od metody, którą wybierzesz - konto, które otwierasz przez internet, będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut lub kilku dni.

Już na wstępie mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Proces zakładania konta w ING jest bardzo intuicyjny. Nie powinieneś mieć problemu, nawet w sytuacji jeśli zakładanie konta przez internet to dla Ciebie nowość.

ikona gwiazdka
Polecana oferta
polecana promocja
Możliwy zysk:

Zyskaj do 210 zł z Kontem Direct w ING Banku Śląskim

Otwórz konto Direct przez internet - teraz rachunek jest dostępny z premią na start!
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie promocji

Teraz zapoznaj się z instrukcją lub przeskocz do wybranego etapu, aby odszukać informacje, których potrzebujesz.

spis treści ikona

ING zakładanie konta online - 4 etapy

Aktualizacja: 04/11/2021
Pomóż ulepszyć ten artykuł

Staramy się przygotowywać wartościowe materiały, ale względu na zmieniającą się ofertę nie możemy zagwarantować, że treści będą zawsze aktualne. Widzisz nieaktualną informację? Chcesz zostawić opinię? Świetnie! Napisz na: kontakt@rankingkont.pl

Etap 1

Wybierz rachunek z oferty ING dla siebie

Jeszcze zanim przystąpisz do uzupełniania wniosku udostępnionego przez ING Bank Śląski, zdecyduj jaki rachunek chcesz wybrać.

Bank ING posiada w swoim portfolio różne rodzaje rachunków osobistych, takie jak: Konto Direct, Konto Mobi dla Młodych (w wieku 18-26 lat i 13-17 lat), Konto Komfort, Konto Active - żeby wymienić tylko kilka z nich.

(Kliknij na obrazek, żeby go powiększyć).

Jeśli nie wiesz jakie konto wybrać dla siebie, wtedy polecam:

Są to uniwersalne rachunki osobiste. Korzystając z nich, w łatwy sposób unikniesz wszystkich opłat i zyskasz dostęp do dodatkowych korzyści (w tym premii za założenie konta - więcej dowiesz się już za chwilę).

A gdzie dokonać wyboru konta w ING?

 • Osoby otwierające konto na komputerze wyboru rachunku dokonają na stronie banku - przed rozpoczęciem uzupełniania wniosku.
 • Ci, którzy otwierają konto przez smartfona, wyboru dokonają samym początku całego procesu zakładania konta - jeszcze przed wpisaniem swoich danych do formularza.
więcej informacji - ikona

Informacja (dla przedsiębiorców)

W tym artykule przedstawiamy instrukcję jak założyć konto w ING Bank Śląski S.A. dla klientów indywidualnych. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, zapoznaj się z artykułem, w którym opisaliśmy: Konto dla firmy Direct.

Etap 2

Zdecyduj czy wniosek o konto w ING uzupełnisz na komputerze czy smartfonie (w aplikacji Moje ING)

Kiedy zdecydujesz już, które konto z oferty ING Banku Śląskiego chcesz założyć (zgaduję, że większość osób wybrała Konto Direct, z którego sam też korzystam), teraz czeka Cię kolejna decyzja odnośnie tego, z jakiego urządzenia wyślesz wniosek.

Dlaczego jest to istotne?

Wcale nie chodzi tutaj czy o to czy wygodniej jest uzupełnić formularz na telefonie czy laptopie... Te czasy są już dawno za nami - wniosek na obydwu urządzeniach wyślemy w sposób równie intuicyjny.

Chodzi o formę potwierdzenia tożsamości. To właśnie od sposobu założenia rachunku zależy czy konto będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut czy w ciągu kilku dni.

A konkretnie sytuacja przedstawia się w sposób następujący (szczegóły znajdziesz w ramce poniżej).

Pamiętaj, że konto na selfie można założyć tylko w aplikacji mobilnej. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych sposobów na założenie rachunku, ponieważ konto będzie aktywne nawet w ciągu kilku minut.

Równie szybko konto można otworzyć wykorzystując sposób potwierdzenia tożsamości wykonując przelew weryfikacyjny z innego banku. W tym przypadku jednak istnieje ryzyko niepowodzenia ponieważ wszystkie dane w formularzu przelewu muszą się zgadzać w 100% z danymi udostępnionymi w formularzu banku, które podajesz podczas uzupełniania wniosku o nowe konto. Nawet jeśli jeden znak lub jedna literka będą się różnić - wtedy wniosek "nie przejdzie".

Etap 3

Uzupełnij formularz udostępniony przez ING Bank Śląski

Kiedy zdecydowałeś już jaką metodę chcesz wykorzystać, żeby założyć konto w ING oraz konto otworzysz na laptopie czy przez smartfona - w kolejnym kroku powinieneś uzupełnić formularz udostępniony przez Bank.

W tej sytuacji praktycznie bez znaczenia jest to, czy formularz decydujesz się uzupełnić przez stronę banku czy w aplikacji mobilnej, ponieważ niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz - jest on niemal identyczny. Różnice występują tylko jeśli chodzi o formę potwierdzenia tożsamości.

Teraz dowiesz się jak należy uzupełniać dane w formularzu.

#1 - Wpisz podstawowe dane

(Kliknij na obrazek, żeby go powiększyć).

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie podstawowych danych w formularzu. Jeśli posiadasz kod polecający od znajomego - wpisz go na tym etapie uzupełniania wniosku (zaznacz wtedy opcjonalne pole "Mam kod promocji...").

Na tym etapie upewnij się również, że znajdujesz się na stronie ING Banku - możesz sprawdzić adres oraz czy przy adresie jest widoczna kłódka oznaczająca, że dane które przesyłasz są szyfrowane.

Jeśli konto otwierasz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej - upewnij się, że na pewno pobrałeś oficjalną apkę Moje ING.

Dopiero wtedy przejdź do następnego kroku, którym jest...

#2 - Wybierz czy konto otwierasz z kartą czy bez

Teraz wybierz czy chcesz założyć:

Wariant pierwszy jest bardziej elastyczny - wtedy zapłacisz kartą fizyczną, kartą wirtualną i dokonasz wypłat z bankomatów z wykorzystaniem "plastiku". W wariancie drugim możesz wciąż wpłacić telefonem i wypłacać pieniądze z bankomatu, ale zrobisz to tylko z wykorzystaniem blika.

Dodatkowo, jeśli chcesz zyskać premię dla nowych użytkowników - powinieneś wybrać konto z kartą.

ikona popularne
Oferta miesiąca - listopad

#3 - Wybierz sposób potwierdzenia tożsamości

Następnie wybierz w jaki sposób chcesz potwierdzić swoją tożsamość (a więc jak potwierdzisz prawdziwość danych we wniosku). Do wyboru masz kilka sposobów. Wymieniłem już je na wstępie, teraz zamierzam opisać je trochę dokładniej:

 • Konto na selfie - dostępne tylko gdy zakładasz konto na smartfonie. (Konto będzie aktywne w ciągu kilku minut, ale może być wymagana dodatkowa weryfikacja tożsamości, w ciągu kilku tygodniu po założeniu konta np. w oddziale, choć wcale nie musi to być konieczne).

 • Potwierdzenie przez kuriera - zostaniesz poproszony o wgranie zdjęć dowodu, a następnie Twoją tożsamość potwierdzi kurier na spotkaniu. Ty wybierasz termin spotkania, który Ci najlepiej odpowiada. (Konto będzie aktywne w ciągu kilku dni).

 • Potwierdzenie tożsamości w oddziale banku - tożsamość potwierdzisz w trakcie spotkania w oddziale banku ING. (Konto będzie aktywne po weryfikacji w oddziale - masz na to 30 dni od złożenia wniosku).

 • Potwierdzenie tożsamości przelewem z innego banku - konto będzie aktywne nawet w ciągu kilku minut, ale uważaj na ryzyko wystąpienia błędu. Również dostępność banków, z których możesz wykonać przelew weryfikacyjny jest ograniczona. (Konto będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut).

#4 - Uzupełnij informacje dodatkowe

Na ostatnim etapie należy uzupełnić informacje dodatkowe. Zostaniesz też poproszony na odpowiedzi na pytania wymagane przez prawo (takie jak np. to, czy jesteś rezydentem podatkowym w innym kraju niż Polska).

Na ostatnim etapie uzupełniania formularza, udostępnij informacje dodatkowe.

Po przejściu tego etapu, proces zakładania konta online w ING jest kompletny.

W zależności od wybranego sposobu otwierania rachunku - z konta możesz zacząć korzystać niemal natychmiast lub musisz poczekać jeszcze kilka dni na aktywację rachunku (co stanie się gdy potwierdzisz swoją tożsamość).

Etap 4

Dokończ zakładanie wybranego przez Ciebie konta w ING i... zyskaj premię!

Jak już wiesz:

 • Twoje konto w ING będzie aktywne w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku - go otwierasz konto na selfie lub dokonujesz autoryzacji z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego.
 • Twoje konto w ING będzie aktywne w ciągu kilku dni od wysłania wniosku - gdy potwierdzasz tożsamość w oddziale lub podczas spotkania z kurierem.

Jeśli zakładasz konto z kartą - otrzymasz ją w ciągu kilku dni od ING Banku, w osobnej przesyłce, na Twój adres, który podajesz we wniosku.

Do czasu kiedy otrzymasz kartę, możesz dokonywać płatności mobilnych blikiem. Blika możesz wykorzystywać również, żeby realizować wpłaty i wypłaty z bankomatów zanim otrzymasz kartę (lub w przypadku jeśli karty nie zamawiasz w ogóle).

Polecamy

ikona - promocje

Najlepsze konta bankowe znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

Karta warunkiem uzyskania premii w promocji dla nowych klientów

Nowi klienci otwierający konto w ING Banku Śląskim, mogą teraz wziąć udział w promocji i zyskać premię za korzystanie ze swojego nowego konta. Warunkiem jest zamówienie karty, wyrażenie zgód marketingowych i spełnienie warunków aktywności w promocji.

Nagroda ma wartość do 160 złotych, a premia jest przyznawana jest za aktywne korzystanie konta (dokonywanie płatności kartą i Blikiem, a także posiadanie celu oszczędnościowego na otwartym koncie oszczędnościowym).

Szczegóły na temat tej promocji i warunków, jakie należy spełnić w celu uzyskania premii, znajdziesz na stronie ING (tam, gdzie uzupełniasz wniosek) oraz w materiałach, które publikujemy na stronie RankingKont.pl.

Dodatkowo możesz zyskać 50 zł jeśli otworzysz konto wykorzystując kod polecający od znajomego.

Najważniejsze cechy konta w ING

Czy warto otworzyć konto w ING? Decyzję podejmij sam.

W tym miejscu podzielę się z Tobą informacją, że jest to jeden z najlepiej ocenianych rachunków w naszych rankingach. Do najważniejszych cech konta oferowanego przez ING Bank Śląski należą:

 • bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta.
 • Prosty warunek uniknięcia opłaty za kartę - wystarczy dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł w miesiącu. Dla osób wieku 18-26 lat karta jest bezpłatna.
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash i pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów w kraju bez opłat.
 • Dostęp do wysoko ocenianej bankowości mobilnej Moje ING. Plusem rachunku jest również bankowość internetowa dołączona do konta (również Moje ING) .
 • Możliwość uzyskania premii na start.
 • Dostęp do przydatnych usług dodatkowych bez opłat, takich jak: automatyczne oszczędzanie Smart Saver, karta wielowalutowa, Trener Finansowy, program Moje Rabaty, cele oszczędnościowe, Moje Dokumenty i wiele więcej.

Jak założyć konto w ING? Podsumowanie

Wiesz już jak założyć konto w ING. Czy zdecydujesz się wybrać ten rachunek?

Zarówno Konto Direct, jak również jego odpowiednik dla osób młodszych - Konto Mobi - to z całą pewnością bardzo konkurencyjne oferty.

Konto osobiste w ING daje dostęp do szerokiego wachlarza rozwiązań, a z rachunku można korzystać bez opłat przy spełnieniu prostego warunku aktywności. Z kolei aplikacja mobilna banku ING posiada niemal idealną ocenę, a w wersji na urządzenia z systemem iOS to nawet 4.9 w skali do 5.

Proces zakładania rachunku przez internet jest prosty i zrozumiały, choć na pewno przydałyby się jeszcze drobne usprawnienia.

Jeśli decydujesz się otworzyć konto w Banku ING na pewno wybierasz jedno z najlepszych rozwiązań. Jeżeli jesteś zdecydowany, żeby wybrać ten rachunek przejdź do strony banku, gdzie możesz wysłać wniosek. A jeśli wciąż się wahasz... wtedy zobacz, co oferuje konkurencja! Przeczytaj artykuł: gdzie najlepiej założyć konto.

Sprawdź Rankingi

i Promocje
Dziękujemy za Twoje zainteresowanie! Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszych Rankingów i zapoznania się z aktualnymi promocjami.
ikona - rankingi
Ranking kont osobistych 2021
ikona - rankingi
Ranking kont firmowych 2021
ikona - promocje
Promocje bankowe 2021
RankingKont.pl - obrazek tła
0 0 głosów
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To też może Cię zainteresować

crosschevron-down-circlechevron-right-circle