ranking kont - logo serwisu

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku - analiza oferty

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku to teraz Konto Firmowe Online - wkróce zaktualizujemy recenzję tego rachunku!

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Banku, to rachunek, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, powiązanych z kontem. Teraz w promocji zyskasz nawet 2700 zł premii oraz bezterminowe zwolnienie z opłat!
Konto Firmowe Godne Polecenia - analiza oferty

Konto Firmowe Godne Polecenia - najważniejsze opłaty

Komentarz eksperta:
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto Firmowe w Santander Banku

analiza rachunku firmowego - obrazek artykułu
spis treści ikona

Tutaj dowiesz się...

Zobacz co zrobić, jeśli znajdziesz tu nieaktualną informację

Dokładamy starań, aby prezentować wartościowe informacje, ale ze względu na zmieniającą się ofertę, nie możemy zagwarantować, że treści będą zawsze aktualne. Jeśli trafisz na informację, która wymaga poprawy, poinformuj o tym przez maila: popraw@wordpress-810317-2779302.cloudwaysapps.com - niezwłocznie zaktualizujemy artykuł. Dziękujemy!

Konto Firmowe Godne Polecenia - ogólnie o rachunku

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Bank Polska to rachunek, który stanowi kompleksowe wsparcie dla osób rozwijających działalność gospodarczą.

Już samo posiadanie konta firmowego w banku daje dostęp do określonych korzyści - to choćby rozdzielenie spraw prywatnych od zawodowych, lepsza kontrola nad wydatkami firmy, a nawet tak prozaiczne czynniki, jak kwestie wizerunkowe związane z posiadaniem rachunku dla biznesu.

Konto Godne Polecenia w Santander Bank daje również wiele innych możliwości, które mogą okazać się bardzo pomocne dla przedsiębiorców.

Są wśród nich:

 • darmowe konto walutowe dla firmy w wybranej walucie,
 • dostęp do platformy Santander Trade z narzędziami do rozwoju działalności także poza granicami kraju,
 • dostęp do Kantoru Santander 24h/7,
 • oferta kredytów i leasingów dla firm,
 • dostęp do e-usług dla firm, w tym e-księgowości już od 0 zł miesięcznie.

To wszystko za zero złotych - ale warunkowe 0 złotych. Bo jeśli chcesz korzystać z tego rachunku bez opłat, to musisz spełnić określone warunki aktywności. Na szczęście nie należą one do najbardziej wymagających. Co więcej - decydując się teraz na otwarcie konta, możesz z niego korzystać bez opłat i bez konieczności spełniania warunków. Jak? To proste.

Konto Firmowe Godne Polecenia bardziej opłaca się otworzyć w promocji

Jak konkretnie wygląda kwestia opłat za rachunek i jakie są możliwości ich uniknięcia?

W parze z dodatkowymi korzyściami dla użytkowników tego konta, idą również warunkowe opłaty. Wynoszą one:

 • 25 zł za prowadzenie konta: tej opłaty można uniknąć realizując przelew do ZUS na kwotę min. 200 zł w miesiącu;
 • 7 zł za kartę płatniczą: warunkiem uniknięcia tej opłaty, jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 400 zł w miesiącu.

Dobra wiadomość: teraz z konta można korzystać za 0 zł, bez konieczności spełniania żadnych warunków.

To za sprawą promocji, dzięki której możesz uniknąć opłat przez 2 lata, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków aktywności. Jeszcze lepsza wiadomość: dodatkowo można zyskać pokaźną premię. Ale po kolei.

W promocji bez opłat

Zacznijmy od kwestii kosztów. Otwierając konto w ramach oferty specjalnej, będziesz przez czas nieokreślony zwolniony z opłat związanych z korzystaniem z tego konta. Dzięki promocji unikniesz nie tylko opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej.

Otwierając Konto Firmowe Godne Polecenia w promocji nie poniesiesz opłat za:

 • prowadzenie konta,
 • wydanie i użytkowanie pierwszej karty płatniczej - przy wyrażeniu zgód marketingowych,
 • wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą (prowizja banku) - przy wyrażeniu zgód marketingowych,
 • krajowe przelewy internetowe Elixir,
 • 10 pierwszych internetowych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu,
 • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty online.

Dodatkowo zyskaj nawet 1300 zł premii

Dodatkowo możesz zyskać nawet 1300 zł premii:

 • Do 900 zł zwrotu od transakcji kartą płatniczą. Każdego miesiąca możesz otrzymać 3% zwrotu od łącznej wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maksymalnie 150 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy. W celu uzyskania tej premii należy spełnić dodatkowy warunek, jakim jest dokonanie przelewu do ZUS lub US o wartości 200 zł, do piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia premii oraz wyrażenie zgód marketingowych.
 • Do 400 zł premii za terminal płatniczy. W celu uzyskania tej premii, należy podpisać premię z Elavon za pośrednictwem Santander Bank Polska, aktywować terminal w ciągu 6 miesięcy od otworzenia rachunku i wyrazić wszystkie zgody określone w regulaminie promocji.

Znasz już najważniejsze cechy, jeśli chodzi o Santander Konto Firmowe.

W dalszej części dowiesz się więcej na temat tej oferty - znajdziesz informacje na temat szczegółów rozwiązania dla firm, które udostępnia Santander Bank. Na początek: bardziej wnikliwa analiza tabeli opłat i prowizji.

Santander Konto Firmowe - najważniejsze opłaty

Wiesz już, że w ramach promocji, z konta w Santander Banku można korzystać bez opłat, przez okres pierwszych 24 miesięcy. A ile kosztuje to konto w trybie standardowym, czyli po zakończeniu promocji? W poniższej tabeli znajdziesz informacje na temat najważniejszych opłat poza okresem promocji.

Oczywiście, po 2 latach wysokość opłat może ulec zmianie, ale zmiany w tabeli opłat zazwyczaj dotyczą poszczególnych operacji - nie ma więc podstaw, żeby uważać, że całość wywróci się do góry nogami.

Również w tabeli znajdziesz informacje na temat kosztów innych operacji, nieobjętych promocją.

opłaty - ikona

Konto Firmowe Godne Polecenia - najważniejsze opłaty

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 zł - otwarcie rachunku
 • 0 zł* - prowadzenie konta
 • 25 zł - prowadzenie konta - konto dodatkowe
 • 0 / 1,3 zł - przelew na konto w innym banku online: darmowe przelewy do ZUS i organów podatkowych oraz 10 pierwszych przelewów w miesiącu / w pozostałych przypadkach jednorazowy koszt 1,3 zł
 • 10 zł - przelew Express Elixir i BlueCash
 • 20 zł - przelew SORBNET
 • 0 / 1,3 zł - przelew SEPA: pierwsze 10 przelewów w miesiącu z rachunku za darmo; w pozostałych przypadkach jednorazowy koszt 1,3 zł
 • 0,5 zł - przelew realizowany w systemie Przelew24
 • 3 zł - realizacja zlecenia stałego na konto w innym banku
 • 2 zł - realizacja polecenia zapłaty na konto w innym banku

*W promocji prowadzenie konta bez opłat, bezterminowo.


Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł* - opłata za korzystanie z karty debetowej Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit
 • 0 zł* - wypłata gotówki z bankomatów Santander Bank Polska S.A
 • 0 zł - wypłata w ramach usługi cashback
 • 0 zł - dokonanie transakcji bezgotówkowej
 • 4% min. 10 zł - prowizja za transakcje typu Quasi Cash
 • 2,8% - przewalutowanie transakcji w walucie innej, niż waluta rachunku

*W promocji używanie pierwszej karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie bez opłat przy wyrażeniu zgód marketingowych.

Krótki komentarz do opłat

Po zakończeniu okresu promocji, warto zadbać o to, aby spełnić warunki aktywności ponieważ w innym przypadku bank naliczy względnie wysokie opłaty - nawet 25 zł za prowadzenie konta i dodatkowo 7 zł za obsługę karty. Warunki uniknięcia tych opłat, są jednak proste do spełnienia.

W przypadku bankomatów, warto zadbać o możliwość skorzystania z urządzeń należących do Santander Banku. Trzeba otwarcie przyznać, że prowizja za wypłatę z innych urządzeń, jest po prostu wysoka. W Polsce bankomatów Santander Banku jest ponad tysiąc, a dostępność urządzenia w pobliżu miejsca, w którym się znajdujesz, możesz sprawdzić na mapie, na tej stronie Santander Banku.

Karta płatnicza do Konta Firmowego Godnego Polecenia

Przedsiębiorcy, którzy decydują się otworzyć Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku, mogą wybrać jedną z dwóch kart do rachunku: Karta Visa Business Electron lub Karta Mastercard Business Debit. W obydwu przypadkach obowiązują takie same opłaty, a karty posiadają takie same cechy. Występują tylko nieznaczne różnice, np. gdy chodzi o design karty.

Najważniejsze cechy plastiku znajdziesz poniżej:

Plus za szeroką gamę płatności mobilnych; minus za brak usługi wielowalutowej

Plusem karty dołączonej do konta w Santander Banku jest możliwość dokonywania płatności mobilnych z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay, a także płatności zbliżeniowych zegarkiem: FitBit Pay i Garmin Pay. Dobrze prezentuje się również aspekt bezpieczeństwa, bo oprócz standardowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo, można też wykupić opcjonalne ubezpieczenie "Pewne Pieniądze", dające ochronę na wypadek utraty pieniędzy na skutek nieszczęśliwych zdarzeń.

Tym czego brakuje, jest usługa wielowalutowa, która mogłaby zostać dołączona do karty. Takie rozwiązanie daje możliwość dokonywania płatności bez kosztów przewalutowania. W przypadku konta w Santander, koszty przewalutowania wynoszą 2,8%, co sprawia że nie jest to najlepsza opcja, gdy chodzi o płatności zagraniczne.

Uniknąć tych kosztów, można zamawiając kartę Visa Business w Euro. Ten wariant pozwala na uniknięcie kosztów przewalutowania w przypadku transakcji wykonywanych w walucie Euro. Korzystanie z tej karty wiąże się jednak ze stałą roczną opłatą za kartę wysokości 25 Euro.

Santander Konto Firmowe - usługi dodatkowe dołączone do rachunku

Jedną z większych zalet konta firmowego w Santander Banku są usługi dodatkowe, które stanowią rzeczywiste wsparcie dla przedsiębiorców w ich codziennej pracy.

Szczególną uwagę warto zwrócić na pakiet e-Usług, w skład którego wchodzą rozwiązania dostępne online.

Konto z pakietem e-usług

W skład usług online dla przedsiębiorców wchodzą następujące rozwiązania:

 • eKsięgowość - usługa Mini Firma, to pomoc w zakresie usług księgowości online dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Usługa jest świadczona we współpracy z firmą inFakt. Plany cenowe zaczynają się za 0 zł, a w przypadku wyboru płatnego rozwiązania klienci banku mogą liczyć na rabat.
 • eUmowy - ta usługa pozwala na podpisywanie umów online. Cechują ją bezpieczeństwo oraz możliwość ograniczenia czasu i kosztów potrzebnych na podpisanie umowy. Dodatkowo korzystanie z tego rozwiązania pozytywnie wpływa na środowisko przez ograniczenie wykorzystania papieru, który byłby potrzebny do druku. eUmowy są bezpłatne dla klientów Santander Banku.
 • eWadia - poręczenia wadialne online.
 • eFaktoring - usługa faktoringu dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z limitem do 100 000 zł (możliwość rozszerzenia do 250 000 zł).
 • eWindykacja - to kolejna propozycja dla jednoosobowych działalności gospodarczych, która pozwala na odzyskanie należności za nieopłacone faktury z wykorzystaniem usługi Payhelp.

Produkty powiązane z kontem dla firm

Przedsiębiorcy, korzystający z Konta Firmowego Godnego Polecenia, mogą również skorzystać z innych produktów dla firm, powiązanych z rachunkiem, takich jak:

 • Firmowe konto walutowe - dostępne w 17 walutach (w tym Euro, USD, GBP, CHF). Pierwsze konto walutowe dla osób posiadających rachunek Konto Firmowe Godne Polecenia jest bezpłatne. Użytkownicy konta walutowego mogą zamówić kartę w walucie Visa Business Euro.
 • Kantor Santander dla firm - możliwość wymiany walut w bankowości internetowej i mobilnej 24/7 - dostępny dla klientów, którzy posiadają konto walutowe dla firm.
 • Kredyty dla firm zapewniające finansowanie działalności firmy, kredyty inwestycyjne lub kredyt w rachunku bieżącym.
 • Santander leasing - elastyczna oferta leasingu dla firm przy minimum formalności.

Konto firmowe w Santander Bank Polska - podsumowanie i opinia eksperta

Konto firmowe w Santander Banku to oferta stanowiąca kompleksowe wsparcie dla osób rozwijających własną działalność gospodarczą. Sporo mogą zyskać osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty produktów i usług towarzyszących. Uwagę warto zwrócić również na ofertę promocyjną.

Konto jednak nie jest wolne od wad. I to właśnie od minusów rachunku rozpoczniemy podsumowanie.

wady i zalety związane z Kontem Firmowym Godnym Polecenia
Jakie są najważniejsze wady i zalety Konta Firmowego Godnego Polecenia?

Minusy rachunku

Po stronie minusów należy zaliczyć względnie wysokie koszty korzystania z rachunku, po zakończeniu okresu promocji to: 25 zł za konto i 7 zł za kartę.

Na szczęście są to warunkowe opłaty, a więc można ich uniknąć, a przy tym warunek uniknięcia tych opłat jest względnie (wystarczy przelew do ZUS na kwotę min. 200 zł i transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 400 zł miesięcznie). Pamiętaj też, że dzięki promocji opłata ta nie obowiązuje przez pierwsze 2 lata bez konieczności spełniania żadnych warunków.

Minusem są również wysokie koszty przewalutowania transakcji zagranicznych (2,8%). Alternatywą dla niedostępnej usługi wielowalutowej jest karta do konta walutowego Visa Business w Euro, jednak posiadanie takiej karty wiąże się z kosztem 25 Euro rocznie.

Plusy rachunku

Plusów konta firmowego w Santander Banku jest jednak znacznie więcej niż wad.

Na powitanie klienci biznesowi, którzy decydują się na otwarcie tego rachunku, mogą zyskać nawet 1300 zł premii:

 • 900 zł moneyback za aktywne korzystanie z konta i dokonywanie płatności kartą do rachunku;
 • 400 zł za terminal.

Jednocześnie osoba decydująca się wybrać ten rachunek, przez pierwsze 2 lata będzie zwolniona z opłat za rachunek, a więc jest to dobry czas, żeby przetestować ofertę.

Za plus należy uznać dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay i płatności zegarkiem Fitbit Pay i Garmin Pay.

Dobrym wsparciem mogą okazać się e-usługi, w skład których wchodzą: eKsięgowość, eUmowy, eWadia, eFaktoring i eWindykacja.

A jeśli już o wsparciu mowa, to warto pamiętać o ofercie produktów powiązanych, takich jak firmowe konto walutowe, kantor online dla firm czy oferta kredytów i leasingu.

Jeśli jesteś osobą, która od konta oczekuje "czegoś więcej", wtedy warto przetestować co do zaoferowania ma Santander Bank.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się otworzyć ten rachunek, zyskają dostęp do kompleksowej oferty rozwiązań dla biznesu, które z pewnością odpowiedzą na potrzeby, szczególnie małych firm. I w przypadku gdy z konta można korzystać nawet 2 lata bez opłat, obok tej oferty trudno przejść obojętnie.

Przeanalizowaliśmy też podobne oferty:

PKO BP Konto Firmowe - recenzja rachunku dla firm

Konto firmowe w PKO BP to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oferta najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. PKO Bank Polski udostępnia także pakiet korzyści dla firm oraz możliwość zarządzania rachunkiem w aplikacji IKO.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - recenzja rachunku

Konto Mój Biznes to oferta skrojona dla potrzeb jednoosobowej działalności gospodarczej. Niskie koszty, zwolnienie z najważniejszych opłat przez okres 2 lat, dostęp do spersonalizowanej bankowości mobilnej i premia na start - to najważniejsze cechy tego rachunku.

Konto Przekorzystne Biznes - Konto Firmowe od Pekao SA

Konto Przekorzystne Biznes, to rachunek, który zapewnia dobrą ofertę dla nowych klientów - przez pierwszy rok z konta można korzystać bez opłat, a dodatkowo do zyskania masz nawet 2000 zł premii. Użytkownicy rachunku mogą również skorzystać z bezpłatnego terminala płatniczego i kont pomocniczych w 19 walutach obcych bez kosztów.

iKonto Biznes w Alior Banku - analiza i opinia

iKonto Biznes sprawdzi się w przypadku osób, które szukają taniego konta dla firm. Jednak niskie koszty nie są jedynym plusem tego rachunku. Osoby, które potrzebują kompleksowego wsparcia rozwoju własnej firmy, mogą wybrać ofertę Alior Banku, który w swojej ofercie posiada wiele przydatnych rozwiązań dla biznesu. Mowa o usługach dostępnych w ramach konta firmowego, jak również produktach towarzyszących (np. kredyty).

Nest Bank Konto Firmowe 'BIZnest Konto' - analiza oferty

BIZNest Konto jest jednym z najtańszych kont firmowych. Użytkownicy tego rachunku nie poniosą opłat za podstawowe operacje bankowe oraz zyskają dostęp do oferty usług dodatkowych, które wspierają bieżącą działalność przedsiębiorstwa.
pushpinbubble