ranking kont - logo serwisu

Konto dla graczy: czym jest i w jakim banku je otworzysz?

Ze względu na intensywną konkurencję, banki szukają coraz to nowych metod dotarcia do klientów. Jednym z trendów, który zyskuje popularność w ostatnich miesiącach, jest konto dla graczy. Zobacz, co kryje się za tym pojęciem i dowiedz się, w jakim banku założenie konta dla gracza opłaca się najbardziej.
konto dla gracza - obrazek artykułu
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Specjalny rodzaj rachunku bankowego - "konto dla graczy" na dobre zagościło w portfolio niektórych banków.
 • Gamerzy mogą liczyć na dostęp do dedykowanych benefitów, jak rabaty w grach czy specjalne karty płatnicze, które wizerunkiem nawiązują do znanych produkcji.
 • Konto dla graczy można otworzyć dla dziecka już od 6 roku życia (Bank Pekao).
 • Ze specjalnej edycji rachunku bankowego możesz korzystać także po ukończeniu 18 roku życia (Pekao, mBank, Alior Bank).

Konto dla Gracza a limitowane edycje produktów bankowych

Banki cyklicznie oferują limitowane edycje produktów, które nawiązują do ważnych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Oto przykłady takich rozwiązań:

ikona ramki
 • Kolekcjonerzy oraz fani festiwalu Pol'and'Rock mogą płacić z wykorzystaniem limitowanej karty płatniczej. W 2022 roku instytucja udostępniła 15 tysięcy sztuk specjalnej edycji "plastiku".
 • Loteria z Okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 była specjalną akcją promocyjną od wydawcy kart Visa, w której uczestnicy mogli wygrać 555 nagród wartości blisko 800 000 zł.
 • Oficjalna Karta Ekstraklasy to oferta karty debetowej z wizerunkiem wybranego klubu występującego w najwyższej dywizji.

Być może zastanawiasz się, jak to wszystko ma się do konta dla graczy?

O ile w przypadku limitowanych produktów (jak karty) czy akcji promocyjnych (jak loterie) najczęściej jest mowa o ofertach sezonowych i ograniczonych w czasie tak w przypadku rachunku dla graczy, mamy do czynienia z linią produktową, dedykowaną wprost dla określonej grupy odbiorców.

Jest wiele przesłanek, które pozwalają sądzić, że konto dla gracza na stałe zagości się w ofercie banków. I nawet jeśli dzisiaj takim rachunkiem może pochwalić się tylko kilka instytucji - Bank Pekao, mBank czy Alior Bank - tak w niedalekim horyzoncie czasowym do grupy innowatorów z pewnością dołączą kolejne banki, zwiększając wachlarz dostępnych rozwiązań.

Wygląda więc, że konto dla gracza to nie sezonowa moda. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofercie banków w tym zakresie.

Profity dla Graczy

Jeśli jesteś "graczem", to dla banków stałeś się tak samo istotną postacią, jak "student", "przedsiębiorca" czy "dziecko". Co za tym idzie, możesz liczyć na dostęp do specjalnych, dedykowanych korzyści.

Rabaty gamingowe, karta z unikalnym wizerunkiem nawiązującym do tematyki gier komputerowych, dostęp do specjalnych korzyści w wybranej grze (np. League of Legends) , konto oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem czy premia pieniężna, to niektóre benefity dla gamerów.

To dobry moment, aby przyjrzeć się ofercie dla gracza w portfolio wybranych instytucji.

Gdzie otworzysz Konto dla Gracza?

Dzisiaj dedykowane konto dla graczy znajdziesz w ofercie Banku Pekao, mBanku czy Alior Banku. Wiele instytucji oferuje również specjalne usługi, co pozwala na szybkie dokonywanie zakupów w grach lub kupna produktów gamingowych za pośrednictwem usług bankowych (np. możliwość zakupu Xbox GamePass Ultimate za pośrednictwem aplikacji mobilnej).

Oto co do zaoferowania mają poszczególne banki.

gaming ikona

Konto Gamingowe dla Dzieci w Banku Pekao (6-12 lat i 13-17 lat)

karta dla graczy w Banku Pekao - ciemne karty debetowe z gamingowym wizerunkiem
Karta z wizerunkiem gamingowym to popularny benefit dla gracza. Źródło: pekao.com.pl

Innowacyjną, bo dostępną dla dzieci od 6 roku życia, ofertę przygotował Bank Pekao.

Instytucja oferuje specjalną kartę debetową z gamingowym wizerunkiem, 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym "Mój Skarb" do kwoty 5000 zł przez okres 6 miesięcy oraz nawet 150 zł w prezencie od banku. Dodatkową korzyścią są benefity gamingowe dla dziecka w programie Mastercard Bezcenne Chwile. To nawet 8000 punktów powitalnych, o wartości 100 złotych.

Bank różnicuje ofertę w zależności od wieku klienta:

 • Dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat mają do wyboru inne wizerunki kart, a warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia.
 • Nastolatkowe w wieku 13-17 lat będą musieli odrobinę bardziej się natrudzić, aby zyskać premię, choć i w tym przypadku warto zauważyć, że nagroda za otwarcie konta jest względnie łatwa do zdobycia.

O szczegółowych warunkach oferty promocyjnej przeczytasz na stronie promocji:

Zarówno w przypadku najmłodszych (6-12 lat), jak i również nastolatków do 17 roku życia, konto jest bezwarunkowo darmowe. Jego koszt to zawsze 0 złotych - nawet po ukończeniu osiemnastego roku życia.

gaming ikona

Konto Gamingowe 18+ lat w Pekao

W portfolio Banku Pekao znajdziesz również ofertę kierowaną dla graczy, którzy ukończyli 18 rok życia. Starsza grupa wiekowa może liczyć na jeszcze większe korzyści:

 • Nawet 200 zł premii za otwarcie konta z kartą z wizerunkiem gamingowym,
 • Punkty w programie Bezcenne Chwile wartości 100 zł, które wymienisz na benefity gamingowe (np. Xbox Live na 3 miesiące, doładowanie do PlayStation Store),
 • 8% na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy do 200 000 zł.
gaming ikona

Konto Gamingowe w Alior Banku

Specjalną ofertę dla fanów gry "League of Legends" przygotował Alior. Konto gamingowe w Alior Banku to szansa na zdobycie ekstra Riot Points w grze League of Legends, skrzyni Hextech z kluczem lub specjalnych akcesoriów i gadżetów dla graczy. Nagrody zdobywasz w ramach programu Mastercard Bezcenne Chwile za płatności kartą Mastercard z wizerunkiem Ashe.

Otwierając ten rachunek, możesz teraz zyskać 450 złotych premii. Otwórz "zwykłe" Konto Jakże Osobiste przez dedykowaną stronę promocji, a na etapie uzupełniania wniosku zaznacz, że zamawiasz kartę dla gracza.

Otwierając konto osobiste, na etapie uzupełniania wniosku wybierz "Kartę dla Gracza".
Sprawdź Promocje Alior Banku (+450 zł)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach, przeczytaj naszą analizę promocji konta osobistego w Alior Banku.

gaming ikona

Konto Gamingowe w mBanku

Ofertę dla fanów gier znajdziesz również w mBanku. Instytucja oferuje rachunki dla różnych grup wiekowych:

 • Od 13 do 17 lat,
 • Od 18 do 20 lat,
 • Od 21 lat.

Korzyści gamingowe wiążą się ze specjalną kartą Visa ME z kategorii dla graczy oraz rabatami dostępnymi u partnerów Banku (jak Asus czy Muve.pl). W zależności od wieku dostępne są nagrody wartości od 60 do nawet 450 zł. Więcej informacji o ofercie mBanku znajdziesz w analizie promocji eKonta Możliwości.

Czy opłaca się otworzyć Konto dla Gracza?

Jeśli jesteś gamerem, z całą pewnością konto dla gracza może ci się opłacić. Korzystając z opisywanych ofert, otrzymujesz możliwość skorzystania ze specjalnych benefitów, a dodatkowo możesz zyskać nawet kilkaset złotych premii.

Całkiem możliwe, że jeśli oferta dla graczy będzie nadal rozwijana, w przyszłości może ona zainteresować nawet osoby, które z grami miały niewiele wspólnego!

Ocena Artykulu

Twoja opinia

Pomóż nam tworzyć lepsze materiały. Zostaw opinię, a my udoskonalimy serwis.


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
artykuł: darmowe wypłaty za granicą

Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą - czy to możliwe?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia kobietę rozmawiającą przez telefon, co symbolizuje osobę zdalnie zakładającą konto bankowe

Jak założyć konto w banku? Lista sposób na założenie rachunku bankowego (2023 r.)

PRZECZYTAJ → 
wypłata z bankomatu bez karty - artykuł

Wypłata z bankomatu bez karty - 2 najlepsze sposoby

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram