ranking kont - logo serwisu

Karta podarunkowa SODEXO – co warto o niej wiedzieć?

ikona kalendarza
05/10/2020
Karty podarunkowe zyskują na popularności. Zarówno są dobrym pomysłem na prezent, jak również jednym ze skuteczniejszych sposobów motywacji pracowników. Takim produktem jest karta podarunkowa SODEXO. Dowiedz się, jak z niej korzystać oraz co zyskuje pracodawca i użytkownik.
artykuł o karcie Sodexo - obrazek
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Karta Podarunkowa Sodexo to karta przedpłacona. Użytkownik może dokonywać płatności za zakupy do kwoty salda dostępnego na karcie.
  • Dodatkowym benefitem dla jest możliwość dokonywania zakupów ze zniżkami.
  • Saldo na karcie Sodexo sprawdzisz za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.
  • Z karty Sodexo możesz korzystać na podobnych zasadach, jak ze zwykłej karty płatniczej.
  • Przelew z karty Sodexo nie jest standardowym rozwiązaniem, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wypłaty gotówki z bankomatów. Szczegóły znajdziesz w tym artykule.
  • Uwaga, informacje które tutaj znajdziesz są aktualne na dzień publikacji.

Karta SODEXO to często wybierany benefit w firmach, dlatego warto się jej przyjrzeć. Daje przede wszystkim dużą swobodę wyboru - osoba posiadająca kartę sama decyduje, na co wyda znajdujące się na niej pieniądze. Co więcej - często po promocyjnych cenach.

Co to jest karta podarunkowa SODEXO?

Karta podarunkowa SODEXO Mastercard wyglądem niczym nie różni się od typowej karty płatniczej. Ma ten sam rozmiar, kształt i formę, a jedynie grafika jest personalizowana, z możliwością realizacji projektu klienta. Karta podarunkowa SODEXO jest dedykowana dla firm i ich pracowników. Karta SODEXO jest jednym z benefitów na jaki mogą liczyć pracownicy.

Karta SODEXO doładowywana jest na konkretną, dowolną kwotę, którą ustala pracodawca. Można nią płacić wszędzie, zarówno w kraju, jak też za granicą. Karta podarunkowa SODEXO daje elastyczność w wykorzystaniu środków, jakie się na niej znajdują. To od użytkownika zależy, w jaki sposób chce nimi zarządzać i je spożytkować.

Benefity są sprawdzonym środkiem wspomagającym budowanie dobrych relacji pracodawcy z pracownikiem. Jest to więc benefit, który może wpłynąć na motywacje pracownika i tym samym przynieść korzyść firmie. Saldo na karcie SODEXO zależy od pracodawcy, który podejmuje decyzje, ile pieniędzy chce przeznaczyć w ten sposób pracownikowi. Kwota jest więc całkowicie dowolna. Maksymalny dzienny limit operacji gotówkowych dokonanych przy użyciu Karty wynosi 6 000 zł/dzień i 50 000/miesiąc.

Pracodawca zyskuje również oszczędności, ponieważ karta podarunkowa SODEXO może być finansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dotyczy to zwolnienia z PIT do 2000 zł. Korzystanie z karty jest bardzo proste, a jej doładowanie odbywa się za pośrednictwem zwykłego przelewu. Atutem kart jest możliwość jej personalizacji, a zatem staje się jednym z elementów identyfikacji wizualnej marki pracodawcy.

Karta podarunkowa SODEXO – korzyści dla użytkownika

Przede wszystkim pracownik korzystający z Karty SODEXO ma do wykorzystania dodatkowe środki na zakupy. Użytkownik ponadto otrzymuje oferty specjalne i może korzystać z promocji. Wszelkie dostępne zniżki to szansa na oszczędności nawet do 50%.

Osoba korzystająca z karty podarunkowej SODEXO ma pełną swobodę korzystania z niej, nie jest ograniczona listą sklepów i miejsc usługowych. Może jej użyć wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard.

Wraz z kartą podarunkową SODEXO pracownik otrzymuje dostęp do aplikacji mobilnej, gdzie może znaleźć dedykowane promocje.

Karta Sodexo – jak sprawdzić stan konta?

Zastanawiasz się jak sprawdzić stan konta na karcie podarunkowej SODEXO? Odpowiedź jest prosta. Saldo na karcie SODEXO sprawdzamy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Możemy zweryfikować ilość pozostałych środków w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie, także za granicą. Aplikacja mobilna jest intuicyjna w obsłudze. Sprawdzenie stanu konta nie będzie stanowiło problemu.

wady i zalety związane z Kontem Firmowym Godnym Polecenia
Stan konta na Karcie Sodexo sprawdzisz w dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jak korzystać z karty podarunkowej SODEXO?

Karta podarunkowa SODEXO nie wymaga specjalistycznej wiedzy, korzystanie z niej jest łatwe i podlega podobnym zasadom, jak karty płatnicze. Płacimy nią w sklepach i punktach usługowych, w których znajdują się terminale płatnicze, akceptujące karty Mastercard.

Przez cały rok użytkownik ma dostęp do promocji oraz dedykowanych ofert specjalnych. Karta SODEXO może być wielokrotnie doładowywana przez pracodawcę. Stan konta SODEXO zależy od pracownika i pracodawcy, czyli od częstotliwości jej używania oraz zasilania konta. Nowe środki mogą pojawiać się na niej regularnie, co miesiąc lub raz na kwartał, bądź też z okazji świąt czy innych ważnych wydarzeń w firmie, a także jako forma nagrodzenia pracownika za szczególne osiągnięcia.

Kartą SODEXO w pełni zarządza pracownik. To on ustala PIN oraz kontroluje stan swojego konta przez aplikację mobilną. Może też kartę zablokować i zastrzec. W razie potrzeby do dyspozycji jest całodobowe Centrum Obsługi Klienta.

Karty podarunkowe są jednym ze sposobów na nagradzanie pracowników w firmie. SODEXO cechuje się dużą elastycznością i szeroką paletą możliwości jej wykorzystania. Płacimy nią wszędzie – w kraju i za granicą, tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard. To rzadkość, ponieważ wiele podobnych rozwiązań ogranicza się tylko do wybranych sklepów czy miejsc usługowych.

Jak zrobić przelew z karty SODEXO i czy jest to możliwe?

Niektórzy użytkownicy zastanawiają się jak zrobić przelew z karty SODEXO na konto. Jest to możliwe, ale nie dotyczy to każdego przypadku. Warunki współpracy i korzystania z karty są ustalane przez pracodawcę z dostawcą usługi. To właśnie od nich zależą wszystkie funkcjonalności i ewentualnie opcje dodatkowe, jakie są dedykowane dla użytkownika. Przelew z karty SODEXO nie jest standardowym rozwiązaniem i wiąże się to z dodatkowymi opłatami i kosztami, jakie z tego tytułu jest zobowiązany ponieść pracodawca. Ponadto przelew z karty SODEXO na konto bankowe może wiązać się z koniecznością opłaty stosownej prowizji.

Jak zrobić przelew z karty SODEXO? Do dyspozycji użytkownika jest aplikacja mobilna, w której możemy sprawdzić stan konta, zmienić PIN, zablokować kartę i ewentualnie dokonać przelewu, jeśli w danym wariancie umowy jest to możliwe. Jak wynika z regulaminu, dostawca usługi zastrzega sobie możliwość odrzucenia operacji gotówkowych lub też naliczania stosownych prowizji. Aby ich uniknąć lub zyskać świadomość ponoszenia dodatkowych kosztów, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem korzystania z karty oraz warunkami umowy.

Karta SODEXO – wypłata gotówki z prowizją czy bez?

Wielu użytkowników, a także potencjalnych klientów dostawcy usługi zastanawia się, czy karta SODEXO pozwala na wypłatę gotówki w bankomacie. Sytuacja jest podobna, jak w przypadku przelewów środków na inny rachunek bankowy. Istnieje taki wariant karty z dodatkową opcją wypłat gotówkowych w bankomatach, ale może wiązać się to z prowizją. Warto o tym pamiętać, decydując się na wykorzystanie karty SODEXO w inny sposób, niż płatność w sklepie czy miejscu usługowym.

Opcja wypłaty gotówki w bankomacie z karty SODEXO jest z pewnością dużą zaletą, którą docenią jej użytkownicy. Pracodawca może ją rozważyć, a po podjęciu decyzji, informacja o tej opcji zostaje zawarta w umowie. Nie zawsze użytkownik jest zobowiązany do zapłaty prowizji od wypłaconych środków. W zależności od ustaleń, koszty mogą być ponoszone przez pracodawcę. Warunki korzystania z kart podarunkowych SODEXO są elastyczne. Dostosowuje się je do potrzeb klienta, dzięki czemu może powstać w pełni spersonalizowana, nie tylko pod względem graficznym, karta podarunkowa.

Karta podarunkowa SODEXO – płatność w Internecie

Coraz więcej transakcji wykonujemy przez Internet. Zakupy online stały się już dla wielu standardem. Są wygodne, szybkie, łatwe i bez żadnych ograniczeń godzinnych. Ponadto, są też bezpieczną formą zakupów oraz umożliwiają porównanie tych samych produktów w różnych sklepach i wybór najtańszej opcji. Czy kartą podarunkową SODEXO można dokonywać płatności w Internecie? Okazuje się, że tak!

Płacić online możemy Kartą Podarunkową i Premiową SODEXO. Jest też możliwość płatności telefonem dzięki opcji Google Pay. W takiej sytuacji płatność w Internecie kartą SODEXO odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Kartą podarunkową SODEXO można dokonywać płatności online wykorzystując też dedykowaną kartę Mastercard.

obrazek m-shopping
Za zakupy online możesz zapłacić z wykorzystaniem karty Sodexo.

Karta SODEXO – jak doładować?

Jak doładować kartę SODEXO? O saldzie na koncie decyduje pracodawca. To on dokonuje przelewów środków na konto, zgodnie z ustaleniami z użytkownikiem. Konto może być zasilane regularnie, co miesiąc lub kwartał, bądź też tylko w konkretnych przypadkach, np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Czasem pracodawcy dodatkowymi środkami nagradzają pracowników za szczególne osiągnięcia.

Premiowa karta SODEXO – zyskuje pracodawca i pracownik

Co to jest karta SODEXO, już wiesz, ale warto również poznać bliżej jej wyjątkowy wariant, czyli kartę premiową. To rodzaj karty przedpłaconej Mastercard, która wyróżnia się spośród innych opcji SODEXO. Karta premiowa SODEXO umożliwia wypłaty z bankomatów, płatności online oraz z wykorzystaniem telefonu. Karta premiowa SODEXO może stanowić nagrodę dla Twoich klientów, czy kontrahentów. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie.  

Premiowa karta SODEXO jest też personalizowana zgodnie z projektem zamawiającego. Może się na niej znaleźć dowolna szata graficzna, zgodna z identyfikacją wizualną marki. Wszelkie formalności związane z dostawą karty zostały maksymalnie uproszczone.

Użytkownik premiowej karty SODEXO płaci nią zbliżeniowo lub za pomocą kodu PIN. Może z niej korzystać w kraju i za granicą. Ma dostęp do wielu promocji i ofert specjalnych. Kartę można także zablokować i w dowolnym momencie odblokować. Dzięki dodatkowym opcjom istnieje też wariant płatności internetowych.

Jakie bankomaty obsługują karty SODEXO? Dokładnie te same, co karty Mastercard, jednak trzeba zwrócić uwagę, czy nie pobierana jest prowizja od wypłaty. Pracodawca może też skorzystać dodatkowych opcji, a każda firma może mieć swój wariant karty podarunkowej.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Redakcja - obrazek
Redakcja
Segregujemy otrzymane materiały i publikujemy je w konkretnych działach tematycznych. Zbieramy najnowsze informacja dotyczące nowoczesnej bankowości, finansów, ekonomii i zarządzania firmą.
Dalsza lektura:
bonus za założenie konta - obrazek na bloga

Bonus za otwarcie konta. Jak działają bankowe promocje?

PRZECZYTAJ → 
Obrazek przedstawia osobę trzymającą kartę płatniczą, co symbolizuje użytkownika usługi cashback

Czym jest Cashback i czym się różni od Moneyback? Porównanie

PRZECZYTAJ → 
ilustracja przedstawia radosną osobę z zakupami, co symbolizuje korzyści związane z programem Bezcenne Chwile

Bezcenne Chwile - prześwietlamy program lojalnościowy Mastercard

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka