ranking kont - logo serwisu

Opinia o zarabianiu na bankach. Czy to możliwe?

Zarabianie na bankach, to hasło które staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Czy na promocjach bankowych rzeczywiście można zarobić? Jeśli tak to ile? Poznaj moją opinię na temat zarabiania na promocjach.
zarabianie na bankach - opinia
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Promocje bankowe to dobry sposób na dodatkowy zysk, ale nie zastąpią regularnego dochodu.
 • W najlepszej sytuacji są nowi uczestnicy promocji bankowych - oni mogą zyskać najwięcej.
 • W celu otrzymania premii, należy spełnić tzw. warunki aktywności.
 • Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze większej ilości promocji, z wyższymi premiami.
 • Warto korzystać z promocji, ale do tematu dobrze podejść zdroworozsądkowo i nie obiecywać sobie zbyt wiele.

Informacja

W tym artykule znajdziesz opinię na temat zarabiania na bankach. Jeśli szukasz promocji dla siebie, odwiedź stronę: Zarabiaj na Bankach.

Opinia na temat zarabiania na promocjach

Coraz popularniejsze staje się zarabianie na promocjach bankowych.

Na mojej osi czasu na facebooku, co chwila pojawiają się promowane posty o promocjach w bankach i bynajmniej nie dlatego, że nagle zacząłem się interesować tym tematem. Można odnieść wrażenie, że na promocjach można naprawdę sporo zarobić.

Czy promocje bankowe to prawdziwa żyła złota?

Niezupełnie. 

Faktem jest, że promocje w bankach mogą być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek. Kilkaset złotych ekstra w miesiącu nie zrobi z Ciebie przecież milionera, ale to na pewno niezły dodatek. To też szansa, żeby przetestować nowe produkty bankowe, które być może okażą się lepsze od tych, z których korzystaliśmy do tej pory.

Popularność promocji rośnie. Ofert promocyjnych jest naprawdę sporo. Nagrody są bardziej atrakcyjne.

Czy na promocjach można naprawdę tak dużo zarobić?

Jakiś czas temu na jednym z blogów, natknąłem się na wpis, w którym autor przekonuje, że zarobił pokaźną kwotę na promocjach. Zaledwie w ciągu miesiąca. Do wpisu jest dołączony wykaz ofert.

Z jednej strony kilkaset złotych, a nawet tysiąc i więcej, w miesiącu, dzięki promocjom w bankach, to super sprawa. Druga strona medalu jest taka, że aby osiągać regularne zyski na takim poziomie, trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku.

Czasami - w promocjach typu moneyback - trzeba wydać określoną kwotę pieniędzy, żeby otrzymać premię.

Jeśli nie zajmujesz się "zawodowo" promocjami, obiektywnie trzeba powiedzieć, że ciężko jest regularnie wykręcić wynik na poziomie kilkuset czy ponad tysiąca złotych w miesiącu, choć jest to możliwe.

Pamiętaj tylko, że aby zyskać te kilkaset złotych trzeba pamiętać o warunkach i skoncentrować się na tym, aby niczego nie pominąć. To mogłoby skutkować niespełnieniem warunku promocji, a co za tym idzie - brakiem nagrody. Stąd uzyskiwanie wysokich dochodów na promocjach, może i jest osiągalne, ale czy opłacalne? Na pewno wiąże się ze sporym wysiłkiem i inwestycją... czasu.

Uważam, że lepiej potraktować uczestnictwo w promocjach hobbystycznie i na luzie. 100, 200 czy 400 zł ekstra w miesiącu, to już coś! Przy premiach jaki aktualnie oferują banki, wystarczy wziąć udział w jednej czy dwóch promocjach, żeby jednorazowo osiągnąć nawet kilkaset złotych zysku.

Kto może zarobić w promocjach?

Promocje często przeznaczone są dla nowych klientów. Szczególnie uprzywilejowane są osoby, które wcześniej nie brały udziału w akcjach promocyjnych. Jeśli jesteś jedną z nich, to możesz jednorazowo zgarnąć naprawdę pokaźną premię, biorąc udział w kilku promocjach jednocześnie.

W zależności od rodzaju oferty, jednorazowa premia za otwarcie konta bankowego wynosi od 100 zł i sięga do sięga 300, nawet 350 zł. Wybierając kartę kredytową możemy liczyć na bonus wartości 400 zł.

Promocje zazwyczaj są skierowane do nowych klientów. Premię zyskasz za założenie konta i spełnienie aktywności. Jednak nawet posiadając już konto w banku możesz liczyć na ekstra premię. Czasami banki promują wybrane rozwiązania oferując nagrodę dla aktualnych klientów. Przykładowo, jakiś czas temu za utworzenie celu oszczędnościowego na koncie osobistym w ING można było zyskać 100 zł.

W promocjach istnieje coś takiego, jak "okres karencji". To znaczy, ze nowym klientem, może być w rzeczywistości także klient, który w przeszłości posiadał konto w wybranym banku. Jeśli okres karencji w danej promocji wynosi 12 miesięcy, to znaczy że na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, nie można było posiadać konta w tym banku, aby wziąć udział w promocji. 

Warunki​ promocji bankowych

Chcesz zyskać premię w promocji? Najpierw należy spełnić warunki.

Dobra informacja jest taka, że coraz częściej trafiają się świetne promocje bankowe, których warunki są bardzo proste do spełnienia. Przykład? Czasem wystarczy otworzyć konto i wykonać 5 transakcji kartą na dowolną kwotę, aby otrzymać nagrodę. To łatwy sposób na dodatkowy dochód.

Z moich obserwacji wynika, że warunki promocji bankowych stają się coraz łatwiejsze do spełnienia. Wygląda to tak, jakby banki zaczynały traktować promocje jako zachętę dla nowych klientów do przetestowania konta, a nie skomplikowaną układankę, w której uczestnik gra o pełną pulę nagród albo część nagrody. 

Zdarza się, że aby sięgnąć po nieco wyższą premię, potrzeba w to włożyć trochę wysiłku. Jednak także wtedy warunki takich promocji są łatwe do zrozumienia i przejrzyste. Jeszcze nie tak dawno oferty promocyjne bywały naprawdę mocno skomplikowane.

Pamiętam taką promocję, to był rok 2016, może 2017, w której można było zyskać nagrodę o łącznej wartości 800 zł! To robi wrażenie. Jednak warunki tamtej promocji nie należały do najłatwiejszych. Na nagrodę składały się bon na zakupy o wartości 150 zł oraz 650 zł w formie zwrotu za płatności kartą. Zwrot był rozłożony na 5 miesięcy - do 130 zł każdego miesiąca.

Zarabiaj na bankach - najpierw spełnij warunki promocji oferowanych przez banki

Obecnie promocje zazwyczaj są skonstruowane w prostszy sposób. Zwykle proces wygląda mniej więcej w ten sposób: znajdź bank, który oferuje konto w promocji, otwórz konto, spełnij (zazwyczaj proste) warunki promocji, np. dokonaj 5 transakcji kartą. Na końcu odbierz premię.

Zyskać nagrodę w promocji można w naprawdę łatwy sposób. Jeśli mamy w planach otwarcie nowego konta bankowego, to na pewno warto skorzystać z okazji.

Mimo wszystko promocje bankowe należy traktować jak szansę na dodatkowy zarobek, a nie sposób na regularne zarabianie pieniędzy.

Niedawno odebrałem bon na 400 zł do sklepu ze sprzętem elektronicznym za udział w promocji jednego z banków. Patrzę jednak na to jednak bardziej w formie jednorazowej okazji, niż jako sposobu na regularne zarabianie pieniędzy.

Okazje trafiają się i warto z nich korzystać, jednak "okazje" trafiają się - okazyjnie.

Warto śledzić strony, które zbierają najlepsze okazje promocyjne banków, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. Odwiedź specjalną zakładkę "Promocje bankowe", żeby znaleźć najciekawszą promocję dla siebie.

Czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości?​

Ostatnio obserwujemy dużo nowych promocji bankowych, do tego takich, w których oferowane są coraz wyższe premie. Dlaczego tak się dzieje? Można się doszukiwać różnych przyczyn. Na pewno jedną z nich jest duża konkurencja.

W mojej opinii takie są źródła intensyfikacji działań promocyjnych w internecie prowadzonych przez banki są następujące:

 • Promocje to skuteczny sposób na pozyskiwanie lojalnych klientów
  Dobrze skonstruowana promocja skutecznie zachęca nowych klientów, do skorzystania z produktu oferowanego przez bank. Jeśli odbiorca trafi na usługę wysokiej jakości, jest szansa że zostanie za bankiem na dłużej – nie tylko przez okres promocji. Niewykluczone, że w przyszłości taki klient, będzie korzystał też z innych produktów oferowanych przez bank.

 • Skuteczność działań promocyjnych
  Promowanie produktów bankowych w internecie jest wygodne dla użytkowników. Z reguły wystarczy uzupełnienie prostego formularza, aby wziąć udział w promocji, w której można zyskać kilkaset złotych. Zwiększenie intensywności działań promocyjnych w internecie, jest też zgodne trendem, który możemy zaobserwować w ostatnich miesiącach. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w pierwszym kwartale 2019 r. wartość reklamy internetowej po raz pierwszy była wyższa niż reklamy telewizyjnej.

 • Mierzalność efektów
  Faktem jest, że efekty promocji internetowej można łatwo zmierzyć. Trochę inaczej jest w przypadku kampanii promocyjnej w telewizji lub radio. A jeżeli internetowa promocja przynosi dobre efekty - to dlaczego jej nie powtórzyć, tym razem z wyższą premią? 

Promocji bankowych coraz więcej i nie wygląda na to, aby w najbliższej przyszłości mogło się zdarzyć coś, co mogłoby odwrócić ten trend. Patrząc powierzchownie na to zagadnienie, można by wyciągnąć wniosek, że zarabianie w ten sposób jest łatwe! Ale czy taki wniosek byłby właściwy?

Regulaminy promocji często mają taką konstrukcje, która w pewien sposób chroni bank, tak żeby w promocji nie mogły brać udział ciągle te same osoby.

Standardem jest wspomniany wcześniej okres karencji – czyli zdefiniowany czas, kiedy użytkownik nie może ponownie wziąć udziału w promocji oferowanej przez bank. 

W promocjach oferowanych przez banki można sporo zyskać, jednak należy także liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Na promocjach zyskasz więcej niż wcześniej

Uważam, że na promocjach bankowych w najbliższym czasie będzie można zyskać więcej niż w latach ubiegłych. Mam na myśli jednorazowy zysk, a nie sposób na uzyskiwanie regularnego dochodu.

Jak zarabiać na bankach? propozycje
Zarabiaj na bankach. Ale rób to z głową.

Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak można rozsądnie i zyskownie korzystać z promocji bankowych. Dzięki promocjom prawdopodobnie nie znajdziesz się na okładce Forbesa, ale na pewno wyjdziesz na plus.

 • Traktuj promocje jako jednorazowe okazje
  Może jest czasem tak, że idziesz do sklepu w określonym celu, a dokonujesz innego zakupu bo trafiła się świetna okazja. W podobny sposób podejdź do promocji bankowych. Przykład? Czasem trafi się promocja lokaty, w której premia jest znacznie wyższa, niż odsetki, które zostaną naliczone od Twoich oszczędności. Może warto ulokować 1 000 zł oszczędności na lokacie – na potrzeby promocji – aby po 3 miesiącach odebrać 50 zł premii oraz niewielkie odsetki od ulokowanej kwoty.

 • Traktuj promocje jak… cechę konta bankowego (dodatkowa zaleta konta)
  Myślisz o otwarciu nowego konta bankowego i zastanawiasz się nad dwoma rachunkami. Przeanalizowałeś tabelę opłat i wiesz, że w obu przypadkach nie poniesiesz kosztów. Cechą wyróżniającą jedno konto jest wysoko oceniana aplikacja mobilna, drugi bank z kolei regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia za jakość obsługi klienta. Nie wiesz na którą opcję się zdecydować, ale okazuje się, że pierwszy bank oferuje premię za otwarcie konta; drugi nie. Wtedy wybierz ofertę, która pozwoli Ci osiągnąć dodatkowy zysk.

 • Traktuj promocje jak okazje do sprawdzenia nowych rozwiązań
  Możliwe, że już od kilku lat korzystasz z tego samego konta bankowego. Nie jesteś w 100% zadowolony z usług banku, ale jesteś do niego przyzwyczajony i co miesiąc dostajesz tam wynagrodzenie od Twojego pracodawcy. Jeśli pojawi się promocyjna oferta w innym banku, to możesz otworzyć konto tylko po to, aby przetestować nowy rachunek. Nawet jeśli masz 2 konta otwarte w tym samym czasie i bank naliczy opłaty za prowadzenie jednego rachunku, to promocyjna premia z nawiązką zredukuje koszty. Ty masz masz kilka miesięcy na sprawdzenie nowego rozwiązania i podjęcie decyzji czy chcesz dokonać zmiany, czy zostajesz w banku, z którego usług korzystasz od dawna.

Zarabianie na bankach - jak jest naprawdę? Moja opinia

W ostatnim czasie sporo mówi się o promocjach oferowanych przez banki oraz możliwości zarabiania w ten sposób. Można więc zadać sobie pytanie - czy na promocjach możemy rzeczywiście zarobić?

Zarabianie na promocjach to na pewno szansa na dodatkowy zysk, czasami naprawdę prosty do uzyskania, jednak nie jest to sposób na regularny dochód - na pewno nie taki, który zastąpi podstawowe źródło utrzymania.

Promocje oferowane są dla nowych klientów. Osoby, które nie brały wcześniej udziału w tego rodzaju akcjach promocyjnych mogą zyskać nawet kilkaset złotych albo i więcej bez dużego wysiłku. Wystarczy przetestować kilka rachunków.

Z kolei "wyjadacze" promocji bankowych, mają odrobinę bardziej utrudnione zadanie. Ciężej jest osiągać bardzo wysokie zyski, ale 100, 200 czy 300 zł, które można zdobyć za udział w promocji, to też dobra okazja.

Podsumowując: bierz udział w promocjach, ale zachowaj trzeźwy umysł. Nie wierz, że jest to kopalnia złota, ale korzystaj z okazji i zyskuj premię. Zysk na poziomie 200 czy 400 zł w promocji, pomoże podreperować Twój budżet.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
czym jest program lojalnościowy? obrazek artykułu

Czym jest program lojalnościowy? Wytłumaczenie i przykłady

PRZECZYTAJ → 
Obrazek przedstawia osobę trzymającą kartę płatniczą, co symbolizuje użytkownika usługi cashback

Czym jest Cashback i czym się różni od Moneyback? Porównanie

PRZECZYTAJ → 
Masterpass - obrazek wyróżniający

Masterpass czyli elektroniczny portfel od Mastercard. Najważniejsze informacje

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka