ranking kont - logo serwisu

Bezcenne Chwile - prześwietlamy program lojalnościowy Mastercard

ikona kalendarza
25/04/2023
Przeglądając strony banków, z pewnością zetknąłeś się z programem Bezcenne Chwile. Pozwala on na gromadzenie punktów, które następnie wymieniane są na nagrody. Im więcej punktów otrzymasz, tym więcej zyskujesz. Zebraliśmy dla ciebie w jednym miejscu najważniejszy informacje dotyczące Bezcennych Chwil. Sprawdź, czy to się opłaca.
ilustracja przedstawia radosną osobę z zakupami, co symbolizuje korzyści związane z programem Bezcenne Chwile
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Bezcenne Chwile to program organizowany przez Mastercard, w ramach którego uczestnicy zbierają punkty wymieniane następnie na nagrody.
 • Udział w programie biorą wyłącznie określone banki i fintechy. Ich listę znajdziesz na stronie poświęconej Bezcennym Chwilom.
 • Lista partnerów obejmuje kilkadziesiąt firm z różnych branż.

Czym jest program Bezcenne Chwile?

Bezcenne Chwile (wcześniej znany jako Priceless Specials) to program lojalnościowy stworzony przez międzynarodową organizację Mastercard. Został utworzony w 1997 r.[1] i pierwotnie miał stanowić innowacyjną strategię marketingową w walce w głównym konkurentem, operatorem VISA. Priceless Specials zyskał jednak na tyle dużą popularność, że na stałe zagościł w DNA firmy i jest rozpoznawalny na całym świecie.

ikona do ramki z tekstem

Zasady działania Programu

Ogólne założenie programu jest proste. Za pieniądze wydawane w ramach zakupów opłacanych kartą Mastercard zarejestrowaną w programie otrzymujesz punkty, które następnie możesz przeznaczyć na określone nagrody.

Każde wydane 5 zł to od 2 do nawet 8 punktów. W ramach akcji promocyjnych możesz korzystać też z tzw. przyspieszaczy, czyli ofert specjalnych gwarantujących większą liczbę punktów.

Organizator podzielił nagrody na 8 kategorii, wśród których znajdziesz:

 • podróże;
 • film i kulturę;
 • muzykę;
 • rozrywkę;
 • kulinaria;
 • pomaganie;
 • zakupy
 • sport;

Jak zarejestrować się w Programie i zdobywać punkty?

Aby móc korzystać z programu Mastercard Bezcenne Chwile, zarejestruj swoją kartę w systemie, a następnie określ pasję (kategorię nagród), w ramach której będziesz kolekcjonować punkty.

Podstawowym warunkiem jest dysponowanie kartą Mastercard (lub Maestro) wydaną przez bank współpracujący z organizacją w ramach programu. Obecnie jest to 14 instytucji, wśród których znajdziesz zarówno banki (m.in. Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, PKO BP), jak i fintechy (ZEN, Edenred).

obrazek przedstawiający kartę Mastercard z charakterystycznym logo
W Programie Bezcenne Chwile mogą wziąć udział posiadacze karty Mastercard.

Aby zarejestrować swoją kartę, na stronie programu w zakładce „Rejestracja” wprowadź w polu pierwsze 8 cyfr jej numeru. System automatycznie zweryfikuje, czy jest ona akceptowania. Jeśli okaże się, że nie, od razu się o tym dowiesz.

Konto jest aktywowane w terminie maksymalnie 14 dni. Jeden użytkownik do udziału w programie może zgłosić maksymalnie 10 kart.

ikona do ramki z tekstem

Warto wiedzieć

Banki w ramach promocji przyznają niekiedy punkty gratis, np. Santander Bank za rejestrację karty przyznaje od razu 8000 punktów na start.

Partnerzy programu Bezcenne Chwile

Wśród partnerów programu Bezcenne Chwile znajdziesz powszechnie rozpoznawalne marki z wielu branż, w tym firmy takie jak:

ikona ramki
 • portal Allegro;
 • sieci kin Cinema City, Helios, Multikino;
 • sklepy z zabawkami, grami i akcesoriami dla dzieci, np. Smyk, Toys Box i Rebel;
 • producentów odzieży Wistula, Wólczanka oraz Bytom;
 • sieci z elektroniką, np. iSpot oraz RTV Euro AGD;
 • salony jubilerskie, np. Pakamera, Kruk.

Wybór jest duży, a Mastercard postawiło na firmy znajdujące się w ścisłej czołówce swojej branży. Łącznie marek jest kilkadziesiąt. Warto pamiętać, że zasady przyznawania punktów w każdym przypadku będą wyglądały nieco inaczej. Regulamin udziału w programie możesz sprawdzić bezpośrednio na stronie z listą partnerów Mastercard.

Za każdą transakcję kartą biorącą udział w programie przyznawane są punkty, które możesz następnie wymienić na konkretne nagrody (rzeczowe lub np. udział w określonym wydarzeniu). Wartość nagród waha się od kilkuset do kilkunastu tysięcy punktów, a w przypadku strefy Premium – nawet kilkudziesięciu tysięcy punktów. Dla każdej kategorii przewidziana jest jedna nagroda, więc ustalając swój cel, od razu wiesz, na co zbierasz punkty.

Na czym polega Strefa Premium Bezcenne Chwile?

Jako uczestnik programu możesz zarejestrować się też w jego wersji Premium. W ten sposób zyskujesz dostęp do nowych, bardziej luksusowych nagród. W przeszłości była to np. koszulka podpisana przez Lionela Messiego albo indywidualny projekt koszuli marki Wólczanka. Oczywiście są one warte więcej niż „standardowe” nagrody, ale skoro więcej wydajesz, to i punkty przyrastają znacznie szybciej.

Warunkiem udziału w Strefie Premium jest zapewnienie odpowiednio wysokiej kwoty transakcji – w ciągu 3 miesięcy należy wydać w sieciach partnerskich:

 • 9 000 zł, jeśli jesteś klientem indywidualnym;
 • 15 000 zł, jeśli jesteś klientem biznesowym.

Wystarczy więc wydatek odpowiednio 3 000 lub 5 000 tysięcy złotych miesięcznie, aby otrzymać dostęp do strefy Premium na kolejne 12 miesięcy.

Jak zrezygnować z udziału w Mastercard Bezcenne Chwile?

Aby zrezygnować z udziału w programie, wystarczy z poziomu interfejsu klienta odznaczyć zgody. Po ich wycofaniu program będzie ważny jeszcze przez 30 dni i w tym czasie nadal możesz zbierać punkty.

znak zapytania ikona

FAQ

Co jeszcze warto wiedzieć o programie Bezcenne Chwile? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Transakcje kartą mobilną (alternatywą dla plastiku) zaliczają się do udziału w programie, jeśli produkt uznany przez Mastercard jest dostępny w wersji wirtualnej.

Połączenie punktów jest dopuszczalne w ramach tzw. konsolidacji. Konsolidacja jest możliwa wyłącznie dla kart wydanych przez ten sam bank lub fintech.

źródła - ikona

Źródła wykorzystane do napisania tego artykułu, odwołania

 1. W 1997 r. po raz pierwszy w telewizji pojawiła się reklama Priceless Specials.
Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
zarabianie na bankach - opinia

Opinia o zarabianiu na bankach. Czy to możliwe?

PRZECZYTAJ → 
mini słowniczek obrazek

Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

PRZECZYTAJ → 
jak założyć konto w mBanku - instrukcja - obrazek

Jak założyć konto w mBanku przez Internet? Instrukcja

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross