ING Konto dla firm Direct - analiza oferty

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim, to rozwiązanie dla wymagających przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pełnej gamy możliwości, jakie daje konto bankowe dla firm. ING Bank w tym przypadku zapewnia jakość usług ponad standard.
OTWÓRZ KONTO
Konto Direct dla Firm w ING Banku Śląskim - analiza oferty
Promocja dla nowych klientów
Konto Direct dla firmy oferuje paczkę promocji: księgowość 3 miesiące za 1 zł, terminal przez 14 miesięcy za 0 zł i sklep internetowy za 0 zł przez 3 miesiące.

Nagrody w puli:

3 korzyści

Konto Direct dla Firmy - co masz za darmo

Warunki aktywności:

Spełniam warunkiNie spełniam warunków
Szczegóły, znajdziesz w aktualnym cenniku.
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto Direct dla Firmy

Wnikliwa analiza oferty

Konto Direct dla Firm w ING Banku Śląskim - analiza oferty

Konto Firmowe ING, jest to warunkowo darmowy rachunek dla osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To, że konto firmowe Direct jest warunkowo darmowe, znaczy, że możesz korzystać z niego bez żadnych opłat (za darmo), ale w tym celu musisz spełnić określony warunek aktywności.

Warto jednak zaznaczyć, ze brak opłat - choć istotny - nie jest jednak najważniejszą cechą konta Direct dla firmy. Na pierwszy plan wysuwają się dodatkowe korzyści, dla użytkowników tego rachunku.

Przedsiębiorcy - podobnie jak klienci indywidualni, korzystający z oferty banku ING, mogą korzystać z szeregu udogodnień, które wychodzą poza standard. Należą do nich:

 • fakturowanie i księgowość, tworzące połączony z bankowością system;
 • innowacyjne płatności online dla sklepów internetowych "imoje"
 • bankowość Moje ING w wersji dla firm.

To niektóre z udogodnień, jakie ING Bank Śląski udostępnia dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wybrać Konto Direct dla Firm.

Jak chodzi o dostęp do środków na koncie, to poza wspominaną aplikacją mobilną, przedsiębiorcy korzystający z rachunku, mają możliwość dokonywania płatności Google Pay, Apple Pay oraz BLIK. Można też skorzystać z wirtualnej karty Mastercard w telefonie, która służy do płacenia zbliżeniowo.

Osoby preferujące standardowe metody płatności, mogą skorzystać z karty MasterCard Business zbliżeniowa, Visa Business zbliżeniowa, a także karty MasterCard Business w Euro. Warto zwrócić uwagę na specjalny rodzaj karty "Karta przedpłacona dla firm Mastecard", która służy do opłacania zakupów standardowych oraz przez internet, ale tylko w ramach określonego, przedpłaconego, budżetu.

W tej analizie oferty, przyjrzę się bliżej najważniejszym kosztom związanym z prowadzeniem rachunku oraz jak ich uniknąć. Sprawdzę cechy, jakie wyróżniają Konto firmowe Direct oraz jakie są wady tego rachunku.

Konto Firmowe w ING - najważniejsze cechy rachunku

Warunkowo darmowe konto

Spełnij warunki i korzystaj z rachunku bez opłat.

Wygodny dostęp do pieniędzy

Różne rodzaje kart do konta, aplikacja Moje ING dla firmy, płatności telefonem.

Finansowanie dla firmy

Zawnioskuj o dodatkowe pieniądze na rozwój biznesu i korzystaj z dodatkowych środków przy minimum formalności.

Fakturowanie i księgowość

Obsługuj faktury i rozliczaj się w systemie płatniczym, połączonym z bankowością internetową.

Innowacyjne usługi

iMoje - płatności online dla sklepów internetowych z opóźnieniem.

Promocje do konta firmowego

Sprawdź aktualną ofertę promocyjną (Księgowość ING 3 miesiąca za 1 zł, Terminal za 0 zł, sklep internetowy od 0 zł)

Konto Direct dla Firmy - ogólnie o rachunku

Choć w przypadku Konta Direct dla Firmy, na pierwszy plan wysuwają się usługi powiązane z kontem, to jednak wciąż bardzo istotne pozostają opłaty. Najważniejsze z nich, to:

 • Prowadzenie konta : 0 / 19 zł
 • Karta do konta 0 / 7 zł
 • Przelew internetowy w systemie bankowości internetowej: 0 / 1,2 zł
 • Wypłaty gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash oraz w ramach usługi Cashback: 0 zł
 • Wypłata gotówki z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł

W kwestii warunków uniknięcia opłat, kluczowe jest zrozumienie różnicy między aktywnym, a nieaktywnym klientem Banku.

Aktywny klient, to osoba, która w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonała przelew do ZUS lub US albo przelała na ING konto firmowe łącznie min. 2000 zł (nie są wliczane przelewy własne, między kontami w jednym banku).

To właśnie spełnienie opisanego warunku aktywności, decyduje czy Bank pobierze opłatę za prowadzenie rachunku i przelewy internetowe. Jeśli warunki zostaną spełnione - za prowadzenie konta i realizację przelewów online, nic nie zapłacisz.

W przypadku karty, w miesiącu kalendarzowym należy dokonać płatności na kwotę przynajmniej 300 zł. Inaczej, Bank naliczy warunkową opłatę wysokości 7 zł. Z kolei jak chodzi o bankomaty, tutaj nie ma reguł zwalniających z opłat. Bankomaty własne banku ING i sieci Planet Cash są darmowe; bankomaty pozostałych sieci - płatne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłat, zajrzyj do poniższej tabeli.

opłaty - ikona

Wybrane opłaty

Konto, przelewy

 • 0 / 19 zł - prowadzenie rachunku
 • 0,5 zł - polecenie zapłaty (wykonanie transakcji)
 • 0 zł - zlecenie stałe: złożenie i odwołanie przez internet
 • 1 zł - zlecenie stałe: wykonanie transakcji
 • 0 zł / 1,2 zł - krajowe przelewy w PLN przez internet
 • 10 zł - przelew natychmiastowy Express Elixir lub BlueCash przez internet

Opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy krajowe w PLN przez internet, unikniesz gdy wykonasz przelew do ZUS lub US albo zasilisz konto na kwotę min. 2000 zł (wpływy zewnętrzne) i dokonasz płatności kartą na kwotę min. 300 zł/mies.

Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty debetowej
 • 0 / 7 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - wypłaty w bankomatach ING i PlanetCash - bezwarunkowy brak opłat
 • 5 zł - wypłaty z innych bankomatów niż ING i PlanetCash w kraju
 • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi Cash Back
 • 3 % kwoty wypłaty - wypłata gotówki w bankomatach za granicą

Opłaty za obsługę karty debetowej unikniesz, gdy w miesiącu dokonasz płatności kartą, na kwotę min. 300 zł.

Inne

 • 0 zł - otwarcie rachunku płatniczego
 • 0 zł - przelew SEPA zlecony w bankowości elektronicznej
 • 30 zł - przelew w PLN przez system SORBNET 

Dowiedz się więcej na temat opłat i prowizji:
Aktualny cennik usług, na stronie banku

Rozwiązania dla przedsiębiorców w ING Banku Śląskim

ING Bank, w swojej ofercie posiada jedne z najlepszych na rynku rachunków dla klientów indywidualnych - Konto osobiste Direct i wariant dla osób do 26 roku życia: Konto dla młodych Mobi. Jak na tym tle wypada oferta dla osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą? Czy przedsiębiorcy mogą również liczyć na konkurencyjne rozwiązania?

W tej części przyjrzę się usługom dedykowanym dla firm, do jakich dostęp uzyskamy w ING Banku Śląskim, gdy zdecydujemy się na konto firmowe Direct.

Fakturowanie i księgowość

Moduł ING księgowość, to rozwiązanie połączone z bankowością internetową, które pozwala na prowadzenie księgowości w swojej firmie. Możesz samodzielnie rozliczać się, masz też dostęp do zarządzania kadrami i płacami - w systemie zarejestrujesz do 20 pracowników.

W aplikacji ING Office, wystawisz fakturę na telefonie i od razu wyślesz ją do kontrahenta na maila.

A ile to kosztuje? Koszty wynoszą od 30 zł za miesiąc, z dostępem do wszystkich funkcji systemu. W ramach oferty promocyjnej, można przetestować moduł w cenie do 1 zł miesięcznie, przez 3 miesiące.

Rozwiązanie sprawdzi się w przypadku małych i mikro przedsiębiorców. Również na dalszym etapie rozwoju firmy, nie powinno być problemów z tym, aby korzystać z systemu.

Konto walutowe i kantor

Konto walutowe dla firmy, to rachunek dostępny w walutach EUR, USD i GBP, z powiązanym kantorem online, czynnym 24 godziny na dobę.

Rachunek możesz wykorzystywać do płacenia za granicą, także za zakupy w internecie. Do konta firmowego walutowego w Euro, możesz zamówić kartę Mastercard Business.

Walutę wymienisz w kantorze online, w dowolnym momencie, a przelew zrealizujesz z aplikacji Moje ING.

Oferta konta walutowego i kantoru dla firm, jest przeznaczona dla przedsiębiorców, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych. Koszt prowadzenia rachunku walutowego, wynosi 19 zł miesięcznie, a karta do konta w EUR, obciążona jest kosztem jednorazowym, wysokości 5 zł. Tych opłat nie można jednak uniknąć.

Innowacyjne płatności online dla sklepów internetowych "imoje"

Prowadzisz działalność w internecie, taką jak sklep internetowy? ING Bank Śląski wspiera innowacyjne rozwiązania. Należą do nich "imoje" - system płatności online dla sklepów internetowych.

iMoje, jest dostępne dla popularnych platform e-commerce, jak Magento, WooCommerce, OpenCart, PrestaShop oraz na platformach sklepowych, takich jak Shoper, Shoplo, cStore i wiele innych.

Usługą, która wyróżnia platformę imoje, jest opcja "Kup teraz i zapłać za 21 dni". Klient ma więcej czasu na zapłatę - aż 21 dni, a Ty nie czekasz na pieniądze. Takie rozwiązanie może zwiększyć konwersję w Twoim sklepie, bo prowadzi do mniejszej ilości porzuconych koszyków.

Ułatwiony dostęp do pieniędzy

Jeśli już o innowacyjności mowa, plusem rachunku dla firmy w ING Banku, jest łatwy dostęp do środków na koncie. Brzmi banalnie? W rzeczywistości za tym punktem kryje się wiele udogodnień.

 1. Po pierwsze, jest to aplikacja Moje ING dla firmy. Konto w ING Banku Śląskim, daje dostęp do jednej z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku. W wersji dla przedsiębiorców, możesz korzystać z wszystkich zalet apki Moje ING, a dodatkowo korzystać z usług, zintegrowanych z bankowością, która została zaprojektowana dla przedsiębiorców. Należą do nich wspomniane płatności iMoje czy księgowość dla firm. Sprawy urzędowe, załatwisz przez internet, korzystając z Profilu Zaufanego. Dodatkowo, jeśli posiadasz konto osobiste w ING, możesz korzystać ze swoich rachunków w ramach jednej apki.

 2. Konto firmowe w ING Banku Śląskim, daje dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych. Zapłacisz z wykorzystaniem Google Pay, Apple Pay oraz przy uzyciu kodu BLIK. Możesz też zamówić wirtualną kartę do konta Mastercard.

 3. Bank oferuje zróżnicowane możliwości, jak chodzi o karty do konta i karty przedpłacone. Standardowo możesz skorzystać z kart MasterCard Business zbliżeniowa i Visa Business Zbliżeniowa. Jest też do wyboru karta przedpłacona dla firm Matercard, a użytkownicy rachunku firmowego, będą mogli skorzystać z karty MasterCard Business w walucie Euro.

 4. Kolejną cechą działającą na korzyść rachunku, są możliwości finansowania. Należą do nich: pożyczka, linia kredytowa lub karta kredytowa dla firm. Możesz też skorzystać z opcji finansowania faktur i leasingu. Wszystko, przy minimum formalności.

Niestandardowa oferta promocyjna

Klienci banków w Polsce, zdążyli przyzwyczaić się do tego, że otwierając nowy rachunek, mogą odnieść korzyść, związaną z udziałem w promocji.

Nie inaczej jest w przypadku rachunku dla firmy w ING Banku. Bank zastosował jednak inną strategię. Zamiast nagradzać użytkowników określoną kwotą pieniędzy (np. 200 czy 500 zł), przedsiębiorcy decydujący się otworzyć konto firmowe w ING Banku, mogą skorzystać z oferty, która ułatwi im rozpoczęcie nowej działalności.

Teraz dostępna jest nie jedna, a kilka promocji, w których:

 • księgowy od ING przez 6 miesięcy za 0 zł,
 • możesz wypróbować ING Księgowość, przez 3 miesiące za 1 zł,
 • możesz skorzystać z terminala dla firmy za 0 zł, przez okres 14 miesięcy,
 • możesz założyć sklep internetowy przez pierwsze 3 miesiące bez opłat.

To ciekawe podejście, które może ułatwić wiele spraw osobom, planującym założenie firmy lub znajdującym się na początku rozwoju własnej działalności gospodarczej.

Konto Direct dla firmy - opinia i podsumowanie

Oferta ING Direct dla firm, to kompleksowa usługa, która daje dostęp do wszystkich możliwości, na jakie liczą użytkownicy konta firmowego, a ponadto inne, dodatkowe korzyści.

Po stronie plusów rachunku, znajdują się przede wszystkim usługi, usprawniające codzienne korzystanie z konta i prowadzenie firmy. Trzeba zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak:

 • fakturowanie i księgowość
 • konto walutowe z kantorem
 • płatności "imoje".
 • prosty dostęp do środków na koncie, jaki zapewnia aplikacja mobilna Moje ING i szeroka gama kart, dołączonych do rachunku
 • możliwości finansowania przy minimum formalności.

Konto firmowe ING oferuje również ciekawe, niestandardowe podejście do tematu promocji bankowych. Zamiast zwyczajnego rozwiązania, gdzie za określoną aktywność użytkownik otrzymuje premię, bank wynagradza użytkowników w sposób inny, niż zwyczajnie. Promocje polegają na udostępnieniu możliwości skorzystania z płatnych usług, za darmo lub za złotówkę. Są to usługi związane z księgowością, terminal płatniczy na korzystnych warunkach i zniżki na ofertę sklepu internetowego.

Po stronie minusów, zaliczyć należy opłaty, jakie użytkownik rachunku Konto Direct dla Firmy poniesie, w przypadku kiedy nie zostaną spełnione warunki. Dla przypomnienia:

 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta to 0 lub 19 zł, a unikniemy jej w sytuacji zrealizowania przelewu do ZUS lub US lub zapewnienia wpływów zewnętrznych, na kwotę min. 2000 zł w miesiącu.
 • Koszt przelewu internetowego wynosi 0 lub 1,2 zł, a warunek uniknięcia opłaty, jest taki sam, jak w przypadku opłaty za prowadzenie rachunku.
 • Za kartę do konta zapłacimy 0 lub 7 zł, w przypadku gdy suma transakcji wynosi min. 300 zł.

Możemy również korzystać z darmowych bankomatów ING i Planet Cash. Za wypłatę z pozostałych zapłacimy 5 zł, jednak w tym przypadku nie obowiązują żadne warunki, które pozwalałyby uniknąć tej opłaty.

ING Bank, gdy chodzi o ofertę dla przedsiębiorców, udostępnia kompleksowe rozwiązania, które dają sporo możliwości dla użytkowników rachunku. Stąd też, konto dla firmy w ING Banku Śląskim sprawdzi się doskonale w przypadku wymagających klientów, którzy szukają wysokiej jakości usług i chcą skorzystać z rozwiązań powiązanych z kontem bankowym.

Należy jednak uważać na warunkowe opłaty. Decydując się na wybór tego rachunku, upewnij się że spełnisz warunek pozwalający na uniknięcie kosztów, związanych z prowadzeniem konta.

Udostępnij ten wpis:

cloud-syncstarfile-addselectthumbs-upcrossarrow-rightchevron-down-circle