ranking kont - logo serwisu

Konto Proste Zasady w Getin Banku

ikona - zakaz
Uwaga. Ta oferta nie jest już dostępna na rynku.
Konto Proste Zasady to konto bankowe, korzystając z którego bardzo łatwo unikniesz opłat. Uzyskasz dostęp do darmowych bankomatów oraz innych korzyści. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o rachunku Getin Banku.
Konto Proste Zasady - analiza oferty

Wybierając ofertę Getin Banku, teraz możesz zyskać 2% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym.

Możesz zyskać:

2% K.O.

Konto Proste Zasady - co masz za darmo

Ekspercka wskazówka:
Spełniam warunkiNie spełniam warunków

Przeanalizowaliśmy Konto Proste Zasady

Konto Proste Zasady - analiza oferty
spis treści ikona

Spis treści 

Konto Proste Zasady to rachunek osobisty, który znajdziemy w portfolio Getin Banku. Jak wskazuje nazwa konta – z rachunku można korzystać… na bardzo prostych zasadach. Jest tylko jedna warunkowa opłata - za korzystanie z karty płatniczej. Unikniesz jej, dokonując jednej transakcji kartą. Bardzo dużą zaletą tego konta, jest dostęp do darmowych bankomatów w kraju, ale uwaga - Darmowe są wypłaty BLIKIEM.

Zdarza się, że niskie koszty prowadzenia rachunku wiążą się z ograniczoną dostępnością usług dodatkowych. Jednak nie w tym przypadku.

Konto Proste Zasady daje dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay, BLIK. Kolejnym plusem jest dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe (sprawdź oprocentowanie w Rankingu!).

Kolejną zaletą rachunku jest dostęp do usług dodatkowych, jak:

 • Ubezpieczenie assistance "Pakiet Niezawodny”
 • Pakiet Ochrona Karty – dodatkowe ubezpieczenie karty płatniczej
 • Dostępne są również Programy: Poleceń i Rabatowy

Tym samym, pomimo że korzystanie z konta wiąże się ze względnie niskimi opłatami oraz łatwym warunkiem uniknięcia tych opłat, to rachunek oferuje również dostęp do korzystnych rozwiązań towarzyszących. Więcej dowiesz się o nich czytając ten artykuł.

Najważniejsze cechy Konta Proste Zasady

Łatwe do uniknięcia opłaty

Wystarczy jedna transakcja kartą!

Darmowe bankomaty

Wypłacaj pieniądze bez prowizji w całym kraju BLIKIEM.

Płatności zbliżeniowe

Płatności Google Pay, Apple Pay, BLIK, SwatchPAY, Garmin Pay.

Usługi dodatkowe

Usługa wielowalutowa, Pakiet Niezawodny, dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe.​

Bankowość elektroniczna

Praktyczny system bankowości elektronicznej z dobrze ocenianą aplikacją mobilną​.

Program Poleceń

Polecaj konto znajomym i zyskuj

Getin Bank Konto Proste Zasady - ogólnie o rachunku​

Getin Bank SA został założony w 2004 roku, a marka "Getin Bank" powstała w efekcie połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Getin Bank reprezentuje pion bankowości detalicznej Getin Noble Banku SA.

więcej informacji
Podpowiedź

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat banku, w którego ofercie znajdziesz Konto Proste Zasady oraz innych, największych instytucji działających na terenie naszego kraju, sprawdź artykuł: największe banki w Polsce.

Konto Proste Zasady to flagowy produkt, jaki znajdziemy w portfolio Getin Banku. To rachunek osobisty dla klientów indywidualnych. Najważniejsze cechy "Konta Proste Zasady" zawierają się w jego nazwie - z rachunku można korzystać na bardzo prostych zasadach, właśnie.

Mowa tutaj przede wszystkim o kosztach, z jakimi wiąże się prowadzenie konta. Warunkowej opłaty za kartę płatniczą, unikniemy dokonując jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu. I w zasadzie to wszystko. Nie ma więc w tym przypadku mowy o skomplikowanych warunkach, jakie należy spełniać. Wystarczy jedna płatność kartą.

Przed długi okres czasu w przypadku tego rachunku bankomaty w kraju były bezwarunkowo darmowe. Dzisiaj natomiast z bankomatów wciąż możemy korzystać bez opłat, należy tylko... wypłacać pieniądze BLIKIEM. Jeśli zdecydujemy się wypłacać pieniądze z bankomatu tradycyjnym sposobem (mam na myśli kartę płatniczą), wtedy wciąż możemy uzyskać dostęp do bankomatów bez opłat, jednak sieć urządzeń z jakich można skorzystać za darmo, będzie wtedy ograniczona tylko do bankomatów Planet Cash.

To właśnie niskie opłaty jak chodzi o podstawowy zakres korzystania z rachunku, są jedną z największych zalet konta Getin Banku. Więcej informacji na temat opłat, znajdziesz w kolejnym paragrafie.

Konto Proste Zasady Getin Bank - opłaty

opłaty - ikona

Wybrane opłaty

Konto, przelewy

 • 0 zł / 9 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - polecenie zapłaty
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet

0 zł za prowadzenie konta gdy w poprzednim miesiącu dokonano min. 1 transakcji bezgotówkowej.

Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty debetowej do konta
 • 0 zł  - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych

0 zł za obsługę karty płatniczej przy wpływach zewnętrznych na kwotę min. 1000 zł i min. 1 płatności kartą w miesiącu.

 • 0 zł - wypłaty z wszystkich bankomatów BLIKIEM (limitowane czasowo)
 • 0 zł - wypłata z bankomatów Planet Cash
 • 3,5%, min. 5 zł - wypłaty z innych bankomatów w Polsce
 • 4,5% min. 2 USD, GBP, CHF* - wypłata gotówki w bankomatach za granicą; 0 zł - pozostałe waluty
 • 4,5% min. 2 EUR, USD, GBP, CHF lub min. 10 zł* - wypłata gotówki poza granicą - wypłata gotówki poza terytorium Państw Członkowskich

*Właściciel bankomatu może naliczać własne opłaty.

Inne

 • 6 zł - miesięczny koszt ubezpieczenia Pakiet Niezawodny po pierwszych sześciu miesiącach
 • 3 zł - opcjonalne ubezpieczenie "Pakiet Ochrona Karty"
 • 0 zł - polecenie przelewu SEPA (w EUR) w bankowości internetowej
 • 20 zł - przelew SORBNET dla kwoty poniżej 1 mln zł
 • 10 zł - przelew SORBNET dla kwoty powyżej 1 mln zł

Konto Proste Zasady Getin Bank - karta płatnicza

Decydując się na Konto Proste Zasady w Getin Banku, możesz wybrać jeden z kilkunastu wzorów karty płatniczej. Są wśród nich: "zwykła" karta debetowa z logotypem Getin Banku lub jeden z niestandardowych wzorów. Są to karty z napisami (np. "Hajs Się Zgadza"), można wybrać kartę przypominające kasetę magnetofonową, kartę we wzory oraz wiele innych rozwiązań. Co ważne, to że każda karta, niezależnie wzoru, posiada takie same funkcje.

Pakiet Ochrona Karty

Pakiet Ochrona Karty, to ubezpieczenie dla posiadaczy Konta Proste Zasady, które zapewnia dodatkową ochronę karty płatniczej.

Jest to ubezpieczenie od:

 • Nieuprawnionego użycia karty
 • Utraty pobranej gotówki wskutek kradzieży
 • Utraty lub zniszczenia zakupów
 • Pakiet teczka - chroni przed utratą rzeczy osobistych
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie chroni użytkownika, do kwoty określonej w umowie i obowiązuje na całym świecie. Koszt ubezpieczenia to 3 zł miesięcznie i jest ono opcjonalne.

Usługa wielowalutowa​

Usługa wielowalutowa umożliwia dokonywanie płatności kartą w różnych walutach, bez kosztów przewalutowania. Korzystając z usługi wielowalutowej w Getin Banku można płacić w 4 walutach obcych:

 • Euro (EUR)
 • Dolar Amerykański (USD)
 • Funt Brytyjski, Funt Szterling (GBP)
 • Frank Szwajcarski (CHF).

Płatności w tych walutach, możemy dokonywać tą samą kartą, co płatności w polskich złotych (PLN). Jak to zrobić? Najpierw trzeba otworzyć konto walutowe, a następnie zapewnić na nim odpowiednią ilość środków. System automatycznie rozpozna walutę rachunku i przypisze transakcje do wybranego konta walutowego.

Bankowość elektroniczna w Getin Banku

Bankowość elektroniczna odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o możliwości zarządzania kontem bankowym. Systemy bankowości internetowej i mobilnej pozwalają w sposób kompleksowy obsłużyć konto bankowe. Standardem są bezpłatne przelewy, dostępność usługi BLIK czy wirtualne karty płatnicze, pozwalające na realizację płatności przez telefon. W tej części przyjrzę się z bliska rozwiązaniom oferowanym w ramach bankowości internetowej Getin Banku.

Bankowość internetowa - co oferuje Konto Proste Zasady?

Konto Getin Banku daje dostęp do kilku unikalnych rozwiązań w bankowości elektronicznej, które wyróżniają ich rachunek.

Bank online

W bankowości internetowej uzyskasz dostęp do najważniejszych funkcji Twojego rachunku bankowego. Umożliwiają to rozwiązania takie, jak:

 • historia transakcji - zweryfikuj swoje wydatki.
 • Zarządzanie kontem - zmiana limitów transakcji, dostosowanie ustawień rachunku.
 • Dostęp do oferty Banku - konta walutowe, oszczędnościowe, lokaty, to przykładowe produkty, o które zawnioskujesz przez bankowość internetową.
 • Kontakt z bankiem - w bankowości internetowej otrzymasz dostęp do skrzynki z wiadomościami od banku, jak równie możliwość kontaktu bezpośredniego z Bankiem.

Usługa Sejf

Usługa sejfu pozwala zablokować pewną kwotę na koncie. Możesz ją wykorzystać w celu odłożenia określonej kwoty "na później", na przykład w celu opłaty rachunków lub planowego uregulowania innych zobowiązań. Kwota w sejfie jest niedostępna do czasu, aż ją odblokujesz. Usługa jest bezpłatna.

Aplikacja mobilna od Getin Bank

Aplikację mobilną Getin Banku nie jest tak popularna jak aplikacje innych banków (np. Moje ING lub Santander Mobile, które posiadają ponad 200 000 ocen - aplikacja Getin Bank ma ich posiada blisko 10 razy mniej). Mimo wszystko uwagę zwracają jej wysokie oceny. W dniu pisania recenzji (grudzień 2020), jest to:

 • 4.6 / 5 - w wersji Android
 • 4.7 / 5 - w wersji iOS.

Świadczy to o tym, że choć zdarzają się problemy (możemy się doszukać negatywnych ocen), to generalnie użytkownicy apki są bardzo zadowoleni z jej funkcjonowania.

Najważniejsze funkcje aplikacji do Konta Proste Zasady

Gdy spojrzymy na długą listę rozwiązań dostępnych w aplikacji Getin Banku, to uwagę zwraca przede wszystkim funkcjonalność.

Nie znajdziemy tutaj rozwiązań typu manager finansów, zaawansowanego kategoryzowania wydatków, systemu automatycznego oszczędzania czy podpowiedzi odnośnie skutecznego lokowania oszczędności.

Jest za to mnóstwo rozwiązań, z których możemy skorzystać, w celu aby zwyczajnie bardziej efektywnie zarządzać finansami osobistymi.

Jest więc możliwość podglądu stanu konta, historii transakcji. Dokonamy przelewów własnych (na swoje konto), krajowych w trybie normalnym oraz przelewy Express Elixir.

Na uwagę zasługują również szeroka gama rozwiązań BLIK, dostępnych w aplikacji Getin Banku. Należą do nich:

 • płatności kodem BLIK w sklepach stacjonarnych i internecie
 • wpłaty i wypłaty w bankomatach BLIK
 • przelewy natychmiastowe BLIK
 • Czeki BLIK.

Kolejną ciekawą funkcją w aplikacji Getin Banku jest DEMO, pozwalające przetestować aplikację, bez konieczności zakładania konta. Możesz więc sam przekonać się, czy to rozwiązanie spełni Twoje wymagania. Jeśli tylko masz na to ochotę, oczywiście.

Wygodnym rozwiązaniem jest również mobilny podpis, pozwalający na dokonanie autoryzacji transakcji z bankowości internetowej od razu w aplikacji mobilnej. Nie trzeba przepisywać kodu SMS.

Co wyróżnia Konto Proste Zasady w Getin?

Konto Proste Zasady, to przede wszystkim rachunek, z którego można korzystać bez zbędnych opłat, a warunkowe opłaty - jeśli występują - to można ich uniknąć... na bardzo Prostych Zasadach!

Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem:

 • 0 / 9 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - karta płatnicza
 • 0 zł - wypłaty BLIKiem z wszystkich bankomatów w kraju (limitowane czasowo) oraz kartą płatniczą z bankomatów sieci Planet Cash.

Wystarczy dokonać jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu kartą płatniczą lub BLIKiem, aby uniknąć opłaty za kartę.

Co oprócz tego ma do zaoferowania Getin Bank? Cechy rachunku, które wyróżniają go na tle innych kont osobistych, to:

Pakiet Niezawodny

Pakiet Niezawodny, to ubezpieczenie zapewniające pomoc w zakresie assistance medycznego i domowego, które obowiązuje w Polsce. Koszt pakietu ubezpieczeniowego wynosi 6 zł miesięcznie, a przez pierwsze 6 miesięcy składkę pokrywa Bank. To rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć poczucie swojego bezpieczeństwa i uzyskać wsparcie w nagłych, nieprzewidzianych wypadkach.

Konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem

Wyróżnikiem oferty Getin Banku jest dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe. Choć oprocentowanie na rachunku jest zmienne, to oferta regularnie plasuje się w czołówce najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych. Konto oszczędnościowe dołączone do rachunku osobistego, to jedna z największych zalet Konta Proste Zasady.

Program Poleceń

Warto też zwrócić uwagę na promocję - Program Poleceń dla użytkowników rachunku. Z Kontem Proste Zasady można zyskiwać nagrody za polecanie rachunku innym osobom. W promocji zyskuje osoba polecająca, ale również użytkownik polecany. Trzeba jednak spełnić warunki promocji określone regulamin, aby bonus został naliczony.

Konto Proste Zasady - podsumowanie i opinia

Konto Proste Zasady, to rachunek z którego - zgodnie z nazewnictwem - można korzystać na bardzo prostych zasadach. Jedna płatność bezgotówkowa w miesiącu zwalnia z warunkowej opłaty za kartę do konta. Klient uzyska również dostęp do darmowych bankomatów w całym kraju, jeśli dokonuje wypłat BLIKIEM. Opłata za prowadzenie rachunku to zawsze 0 złotych.

Bankowość internetowa i mobilna dołączone do rachunku, to proste i funkcjonalne rozwiązania, które są dobrze oceniane przez Klientów, o czym świadczy wysoka średnia ocen w sklepach Google Play i App Store. Choć nie znajdziemy tam skomplikowanych funkcji i autorskich rozwiązań, to możliwości bankowości elektronicznej zdecydowanie wystarczą, aby obsłużyć rachunek w 100% online.

Jak chodzi o usługi dodatkowe, to warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak:

 • Sejfy w bankowości elektronicznej
 • Pakiet Ochrona Karty, zwiększający bezpieczeństwo karty do konta
 • Pakiet Niezawodny, czyli opcjonalne ubezpieczenie karty
 • Program Poleceń
 • Wiele możliwości BLIK-a.

Konto Proste Zasady, to warunkowo darmowe konto. W łatwy sposób można uniknąć opłat za ten rachunek, bo wystarczy jedna płatność przy użyciu karty debetowej. Przy tego rodzaju rachunkach istnieje zagrożenie, że będą one oferować ograniczony zakres funkcjonalności. W tym przypadku jednak nic takiego się nie zdarza.

Konto faktycznie nie daje dostępu do skomplikowanych usług, ale prawdopodobnie nie to było zamierzeniem twórców produktu. Rachunek jest przede wszystkim prosty i nieskomplikowany. Spełnia swoją funkcję i na pewno będzie satysfakcjonować osoby, które szukają bezproblemowych i łatwych w obsłudze rozwiązań.

Dodatkowo można skorzystać z kilku przydatnych rozwiązań, jak Pakiet Niezawodny czy dodatkowe ubezpieczenie karty. Zyskać można w programie poleceń, a na uwagę zasługuje również dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe.

Jak założyć Konto Proste Zasady?

Są 3 możliwości założenia rachunku "Konto Proste Zasady w Getin Bank":

 • Online, przez Selfie - w tym przypadku dostęp do konta otrzymasz niemal natychmiast.
 • Umowa z Kurierem - wniosek uzupełnisz online, a umowę podpiszesz na spotkaniu z kurierem. Kurier dostarczy umowę i kartę do rachunku.
 • Bankowość internetowa (tylko dla obecnych klientów) - jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej, to w ten sposób możesz założyć konto.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów zakładania konta, to przeczytasz o nich w artykule: jak założyć konto w banku? Warto tez wiedzieć, że gdy otwieramy konto w banku, to jest to zwykle operacja darmowa - niezależnie od wybranej metody.

Cechy wyróżniające Konto Proste Zasady w Getin Banku:

Przeanalizowaliśmy też podobne konta:

PKO BP Konto Firmowe - recenzja rachunku dla firm

Konto firmowe w PKO BP to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oferta najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. PKO Bank Polski udostępnia także pakiet korzyści dla firm oraz możliwość zarządzania rachunkiem w aplikacji IKO.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - recenzja rachunku

Konto Mój Biznes to oferta skrojona dla potrzeb jednoosobowej działalności gospodarczej. Niskie koszty, zwolnienie z najważniejszych opłat przez okres 2 lat, dostęp do spersonalizowanej bankowości mobilnej i premia na start - to najważniejsze cechy tego rachunku.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku - analiza oferty

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Banku, to rachunek, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, powiązanych z kontem. Teraz w promocji zyskasz nawet 2700 zł premii oraz bezterminowe zwolnienie z opłat!

Konto Przekorzystne Biznes - Konto Firmowe od Pekao SA

Konto Przekorzystne Biznes, to rachunek, który zapewnia dobrą ofertę dla nowych klientów - przez pierwszy rok z konta można korzystać bez opłat, a dodatkowo do zyskania masz nawet 2000 zł premii. Użytkownicy rachunku mogą również skorzystać z bezpłatnego terminala płatniczego i kont pomocniczych w 19 walutach obcych bez kosztów.

iKonto Biznes w Alior Banku - analiza i opinia

iKonto Biznes sprawdzi się w przypadku osób, które szukają taniego konta dla firm. Jednak niskie koszty nie są jedynym plusem tego rachunku. Osoby, które potrzebują kompleksowego wsparcia rozwoju własnej firmy, mogą wybrać ofertę Alior Banku, który w swojej ofercie posiada wiele przydatnych rozwiązań dla biznesu. Mowa o usługach dostępnych w ramach konta firmowego, jak również produktach towarzyszących (np. kredyty).
staruserstagpushpinsmartphonesyncthumbs-upcrossquestion-circle