ranking kont - logo serwisu

Jak znaleźć darmowe konto internetowe?

ikona kalendarza
09/02/2024
Dostęp do darmowego konta przez internet to wygodny sposób na to, aby móc korzystać z wielu usług bankowych bez wychodzenia z domu i zbędnych opłat. Jak wygląda założenie konta osobistego bez wizyty w banku? Sprawdź najlepsze darmowe konta bankowe online.
osoba trzymająca w jednej ręce telefon, a w drugiej kartę, co symbolizuje darmowe korzystanie z konta bankowego
ikona symbolizująca kluczowe spostrzeżenia
Kluczowe spostrzeżenia
 • Założenie darmowego konta za pośrednictwem internetu to szereg korzyści. Konta dzielą się na warunkowo i bezwarunkowo darmowe.
 • Darmowe konto internetowe założysz m.in. w banku Citi Handlowym, mBanku oraz Millennium Banku.
 • Zakładanie konta bankowego przez internet jest proste, a rachunek jest aktywny już w kilka minut.
 • Wybierając konto dla siebie, zwróć uwagę na warunki zwolnienia z opłat, dostępne metody weryfikacji oraz oferowane usługi dodatkowe.

Na czym polega otwarcie i prowadzenie konta online?

Otwarcie darmowego konta bankowego przez internet polega na założeniu konta bankowego z wykorzystaniem weryfikacji tożsamości klienta poprzez środki komunikacji elektronicznej. Może to być np. wideoweryfikacja, konto na selfie czy przelew weryfikacyjny z innego banku.

To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu skorzystasz z usług bankowych praktycznie od razu. Rachunek założysz z dowolnego miejsca. Korzystając z promocyjnych ofert, możesz też zarobić na otwarciu konta.

przykład ikona

Konta darmowe warunkowo i bezwarunkowo

Darmowe rachunki osobiste pozwalają na korzystanie z wielu usług bankowych bez konieczności ponoszenia cyklicznych opłat. Można je podzielić na:

 • konta warunkowo darmowe;
 • bezwarunkowo darmowe.

To pierwsze rozwiązanie uzależnia zwolnienie z opłat od określonych warunków aktywności, np. comiesięcznych wpływów na konto w określonej wysokości. Większość kont za darmo to właśnie rachunki bezpłatne warunkowo.

Z kolei internetowe konto bezwarunkowo darmowe nie wiąże się z opłatami niezależnie od tego, czy i jak często lub intensywnie korzystasz usług banku. Tak działa np. Nest Konto w Nest Banku.

Które banki oferują prowadzenie konta internetowego bez opłat?

Możliwość założenia konta przez internet znajdziesz obecnie w niemal każdym banku. Jeśli jednak zależy Ci na najlepszej możliwej ofercie, sprawdź ranking bezpłatnych kont bankowych. Poniżej znajdziesz też nasze propozycje rachunków bez opłat.

Citi Handlowy logo

Citikonto

Citikonto w banku Citi Handlowym jest darmowe bezwarunkowo. Dodatkowo możesz skorzystać ze zniżek w programie Citi Specials, wygodnych płatności urządzeniem mobilnym, elektronicznego kantora oraz konta walutowego dla jednej z 13 walut. 

mBank logo

Ekonto

W mBanku nie zapłacisz za prowadzenie konta. Obsługa karty płatniczej kosztuje 7 zł. Możesz uniknąć tej opłaty, jeżeli w ciągu miesiąca wykonasz transakcje za minimum 350 zł.

Wypłata gotówki z bankomatu kosztuje 2,50 zł, chyba że wypłacisz jednorazowo 100 zł lub więcej. W promocji możesz otrzymać do 520 zł oraz dostęp do konta oszczędnościowego 6.5%.

Millennium logo

Millennium 360

Bank Millennium daje swoim klientom darmowe prowadzenie konta bankowego, przelewy zwykłe i BLIKIEM oraz wypłatę gotówki z bankomatów. Aby nie płacić za kartę do konta i wypłacać gotówkę bez prowizji z bankomatów wszystkich sieci, zapłać kartą lub BLIKIEM:

 • minimum 5 razy;
 • minimum 1 raz, jeżeli masz między 18 a 26 lat.

W ramach promocji możesz zgarnąć nawet 500 zł.

Jak założyć darmowe konto internetowe?

Pierwszym etapem zakładania konta internetowego jest wypełnienie wniosku. Przygotuj zawczasu dowód osobisty lub paszport, aby mieć pod ręką niezbędne informacje.

ikona - informacja

Na formularzu trzeba podać takie dane, jak:

 • imię i nazwisko;
 • numer PESEL;
 • adres e-mail;
 • numer telefonu komórkowego;
 • numer i seria paszportu.

Kolejnym krokiem jest wybór metody weryfikacji Twojej tożsamości. Banki stosują różne rozwiązania, wśród których można wymienić np. logowanie do konta w innym banku, przelew weryfikacyjny, konto na selfie czy podpisanie umowy w dowolnej placówce.

Jak wybierać konto bankowe bez opłat?

Wybór idealnego konta dla siebie nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim zwróć uwagę na warunki braku opłat za prowadzenie konta. Zastanów się, czy łatwo będzie Ci co miesiąc wykonać określone czynności – w przeciwnym razie rachunek przestanie być darmowy.

Zakładając konto w danym banku, sprawdź też dostępne metody weryfikacji tożsamości. Każdy z proponowanych sposobów ma swoje zalety oraz wady.

 • Metoda na selfie to ryzyko podejrzenia danych osobowych podczas wgrywania dokumentów do systemu.
 • Aby zrealizować przelew weryfikacyjny, musisz mieć już dostęp do innego konta prowadzonego w banku.
 • Podpisanie umowy w dowolnej placówce nie jest już takie wygodne, ponieważ nie sfinalizujesz procesu z domu.

Warto też ocenić dostępność i wartość poszczególnych promocji oraz usług dodatkowych oferowanych przez banki, takich jak konta oszczędnościowe czy karta wielowalutowa.

FAQ - darmowe konta internetowe

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na często pojawiające się pytania dotyczące darmowych kont internetowych.

Korzystanie z konta jest możliwe w kilka minut po akceptacji wniosku. Banki mogą nakładać jednak różnego rodzaju ograniczenia na rachunek do czasu jego akceptacji w placówce banku. Przykładowo, Bank Millennium ogranicza kwotę wypłaty z bankomatów do 5 tys. zł i nie przyznaje dostępu do wszystkich usług, jak składanie wniosków urzędowych.

Część banków przewiduje możliwość potwierdzenia tożsamości poprzez zalogowanie się do konta w innym banku (np. Bank Millennium) albo przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę (np. Santander Bank). Takie konto musi być wcześniej w pełni aktywowane.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
przelew internetowy - obrazek artykułu

Przelewy internetowe. Rodzaje i cechy przelewów online

PRZECZYTAJ → 
kryptowaluty - obrazek

Kryptowaluty nie zawsze są bezpieczne

PRZECZYTAJ → 
ile można wypłacić z bankomatu? artykuł

Ile można wypłacić z bankomatu? Limity wypłat

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka