ranking kont - logo serwisu

Wideoweryfikacja jako metoda otwierania konta bankowego

ikona kalendarza
22/05/2023
Wideoweryfikacja do niedawna była metodą dostępną wyłącznie dla przedsiębiorców. Dzisiaj ta opcja coraz częściej dostępna jest już dla zwykłego użytkownika. Prezentujemy kolejny z cyklu artykułów dotyczących metod otwierania konta – tym razem z wykorzystaniem wideoweryfikacji.
obrazek przedstawia mężczyznę prowadzącego rozmowę online, co symbolizuje zakładanie konta przez wideoweryfikację
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Wideoweryfikacja to metoda otwierania rachunku bankowego podczas wirtualnego spotkania z konsultantem.
  • Do otwarcia rachunku poprzez wideoweryfikację wystarczy telefon komórkowy oraz dowód osobisty.
  • Podczas spotkania należy zadbać o prywatność, ciszę i dobre oświetlenie. Jeżeli konsultant uzna, że klient postępuje niezgodnie z regulaminem, ma prawo zakończyć połączenie.

Na czym polega wideoweryfikacja?

Wideoweryfikacja to sposób na otwieranie konta z dowolnego miejsca. Podczas połączenia z konsultantem powinieneś mieć przy sobie dowód osobisty oraz telefon. Twoja tożsamość jest weryfikowana na kanale wideo, dlatego nie ma potrzeby przyjeżdżania do banku, umawiania wizyt z kurierem czy wykonywania przelewów autoryzacyjnych z konta w innym banku.

Wniosek wypełniany jest automatycznie, klient musi jedynie zatwierdzić go, podając kod wysłany na numer telefonu. Hasło generowane jest każdorazowo indywidualnie, dlatego nie ma ryzyka wykorzystania go przez osoby trzecie.

Cała procedura zajmuje 10–15 minut i jest równoznaczna z wizytą w oddziale banku.

Jak przebiega założenie konta przez wideoweryfikację?

Aby umówić spotkanie z konsultantem banku, wybierz dzień spotkania za pośrednictwem strony internetowej. Z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymasz na maila link, który odsyła do wirtualnego pokoju. Wejdź do niego chwilę wcześniej, aby przeprowadzić test audio i wideo. Dzięki temu zyskasz pewność, że sprzęt jest odpowiednio skonfigurowany i możesz nawiązać połączenie.

Jeżeli kiedykolwiek umawiałeś się na e-wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, na pewno zauważysz podobieństwo.

Czy wideoweryfikacja jest bezpieczna?

Decydując się na założenie konta z wykorzystaniem metody wideoweryfikacji, upewnij się, że jesteś sam w pomieszczeniu. Ograniczenie nie dotyczy osób, nad którymi sprawujesz opiekę, np. małych dzieci. Konsultant ma prawo zakończyć połączenie, jeżeli w polu kamery pojawi się osoba trzecia, dlatego z tej metody nie skorzystasz w miejscach publicznych, np. w galerii handlowej lub na dworcu.

Wideorozmowa z pracownikiem banku, podobnie jak metoda na selfie, wymaga wypełniania formularza na stronie banku danymi osobowymi klienta. Uważaj, aby nie dostały się one w niepowołane ręce.

znak zapytania ikona

FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące zakładania rachunku bankowego metodą wideoweryfikacji.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
artykuł na temat aplikacji do płacenia telefonem

Aplikacja do płacenia telefonem - jakie są możliwości?

PRZECZYTAJ → 
przelewy - obrazek wyróżniający

Przelewy w Weekend: 4 sposoby na szybki transfer w sobotę i niedzielę

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia osobę z rękoma na klawiaturze co nawiązuje do pytania w tytule artykułu - czy można założyć konto przez internet

Czy można założyć konto w banku przez internet?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross