ranking kont - logo serwisu

W którym banku warto założyć konto bankowe przez internet?

ikona kalendarza
29/01/2024
Obecnie większość banków oferuje możliwość założenia konta online. Jest ono aktywne praktycznie od razu, a całą procedurę otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) przeprowadzisz bez wychodzenia z domu. Przeczytaj, jak wygląda zakładanie konta przez internet i gdzie warto je otworzyć.
obrazek przedstawia laptopa oraz urządzenia mobilne co nawiązuje do tematu artykułu na temat zakładania konta przez internet
ikona symbolizująca kluczowe spostrzeżenia
Kluczowe spostrzeżenia
 • Założenie konta osobistego online niesie ze sobą wiele korzyści.
 • Formalności dopełniane podczas otwierania konta przez internet są bardzo proste.
 • Jeśli chcesz założyć konto online, wybieraj banki oferujące atrakcyjne warunki promocji.

Dlaczego zakładanie konta przez internet się opłaca?

Założenie konta bankowego przez internet polega na otwarciu ROR bez wychodzenia z domu, przy wykorzystaniu elektronicznych systemów banku. Cała procedura odbywa się w pełni zdalnie. Rachunek jest aktywny od razu po zaakceptowaniu wniosku przez system lub pracownika banku, zwykle w ciągu kilkunastu minut.

ikona - informacja

Proces zakładania konta z wykorzystaniem aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej niesie ze sobą szereg korzyści dla użytkownika, w tym:

 • oszczędność czasu i wygodę – nie musisz umawiać wizyty w oddziale banku, ponieważ wszystkie formalności załatwisz bez wstawania z fotela;
 • dostęp do bankowości elektronicznej – z jej pomocą wykonasz m.in. przelew internetowy oraz złożysz wniosek o kredyt lub kartę do konta;
 • dostęp do innych produktów bankowych i promocji – wiele banków przyznaje premie za otwarcie konta przez internet lub oferuje dostęp do promocyjnych warunków dostępu do innych produktów, np. do konta oszczędnościowego.

Jak założyć konto w banku przez internet? Krótki przewodnik

Otwieranie rachunku przez internet jest wprawdzie kilkuetapowym, ale prostym i przejrzystym procesem. Choć poszczególne banki korzystają z różnych rozwiązań, poszczególne etapy założenia konta online wyglądają bardzo podobnie.

ikona strzałki

#1 Przygotowanie dokumentów

Aby założyć rachunek internetowy, przygotuj dowód osobisty lub paszport. Będziesz potrzebował dokumentu, aby wypełnić wniosek o konto.

ikona strzałki

#2 Złożenie wniosku o założenie konta bankowe online

Aby otworzyć rachunek, musisz wypełnić i wysłać formularz zawierający twoje dane. We wniosku spisz swoje:

 • imię i nazwisko;
 • PESEL;
 • numer telefonu komórkowego;
 • adres e-mail;
 • numer i seria dowodu osobistego.

Aby otworzyć konto internetowe, będziesz jeszcze musiał wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

ikona strzałki

#3 Weryfikacja danych osobowych klienta

Ostatnim etapem jest potwierdzenie prawdziwości twoich danych. Banki stosują w tym celu różne metody takie jak:

 • konto online na selfie, które wymaga załadowania do systemu zdjęć twarzy oraz dowodu osobistego;
 • wideorozmowa polegająca na potwierdzeniu tożsamości podczas połączenia z pracownikiem banku;
 • przelew weryfikacyjny z rachunku w innym banku.

Każda z metod ma swoje wady i zalety. Metoda na selfie pozwala otworzyć konto bankowe przez internet bez kuriera w kilka minut, ale nie sprawdzi się, jeżeli chcesz wypełniać wniosek w miejscu publicznym, np. w galerii handlowej.

Z kolei przelew weryfikacyjny wymaga pełnej zgodności danych w obu bankach. Nie skorzystasz z niego też w sytuacji, kiedy konto zakładane online jest twoim jedynym rachunkiem.

Konto bankowe online bez weryfikacji nie musi być aktywne w 100%. Potwierdź je w placówce banku.

Gdzie warto otworzyć konto bankowe online?

Poniżej znajdziesz listę banków, które oferują najlepsze warunki współpracy przy zakładaniu nowego konta online.

Citi Handlowy logo

CitiKonto w Banku Citi Handlowym

CitiKonto jest rachunkiem bezwarunkowo darmowym. Oznacza to, że nie zapłacisz za podstawowe operacje takie jak prowadzenie konta i obsługa karty wielowalutowej. Dodatkowo w promocji otrzymasz nawet 350 zł premii.

mBank logo

eKonto Osobiste w mBanku

Z eKontem Osobistym w promocji dostajesz do 460 zł premii oraz promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (7%). Bank oferuje możliwość zwolnienia klienta z opłat za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą, a także wypłaty kartą z bankomatów w kraju i za granicą.

Millennium logo

Konto Millennium 360 w Millennium Banku

Klienci Millennium Banku mogą liczyć nawet na 500 zł premii i promocyjne oprocentowanie 7% na koncie oszczędnościowym. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, krajowe przelewy online oraz przelewy BLIK na telefon, które od razu docierają do odbiorcy.

Pamiętaj o zgłoszeniu oszustwa, zanim zapłacisz za towar. Żadna kancelaria prawna ani instytucja państwowa nie jest w stanie zagwarantować ci, że odzyskasz utracone pieniądze.

Jak wybrać bankowość mobilną?

Jeśli zależy ci na dobrej bankowości mobilnej, wybieraj banki, które oferują intuicyjną i wygodną aplikację. Klienci banków szczególnie cenią sobie bezpieczeństwo i komfort użytkowania oprogramowania:

 • pod względem poczucia bezpieczeństwa wyróżniają się Credit Agricole, BNP Paribas oraz Alior Bank;
 • pod względem ogólnego zadowolenia użytkowników na uwagę zasługują Credit Agricole, Bank Millennium oraz ING Bank Śląski.

Jakie możliwości daje założenie konta osobistego przez internet?

Zakładanie konta online to wygodny sposób, aby szybko cieszyć się z bankowości elektronicznej. Konto będzie aktywne praktycznie od razu, a ty zyskujesz dostęp do przelewów, wygodnej aplikacji mobilnej, płatności BLIK oraz wielu innych rozwiązań w zależności od banku.

Jeśli otworzysz darmowe konto bankowe przez internet, unikniesz kosztów związanych z jego utrzymaniem. Dodatkowo możesz zarobić, korzystając z dostępnych promocji.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
obrazek wyróżniający - przelewy czas realizacji

Ile idzie przelew bankowy i jak długo trwa zaksięgowanie przelewu?

PRZECZYTAJ → 
aplikacja do kart lojalnościowych - obrazek

Aplikacja do kart lojalnościowych - przegląd dostępnych rozwiązań

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia kasjerkę sieci sklepów Żabka, która obsługuje klienta, co nawiązuje do tematu artykułu o aplikacji Żabki

Żappka - co oferuje aplikacja Żabki i kto z niej skorzysta?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross