logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
10/01/2022
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Jaki bank wybrać? Niecodzienny Ranking Banków - wybierz najlepszy (2022 r.)

Zastanawiasz się jaki bank wybrać? Chcesz sprawdzić ranking banków w Polsce, żeby znaleźć ten najlepszy? Świetnie się składa. To dlatego, że przygotowałem dla Ciebie niezwyczajny ranking, który w prosty sposób pomoże Ci dokonać trafnego wyboru.
ikona - informacjia
Ciąg dalszy artykułu pod reklamą
ikona promocji
POLECANA OFERTA
mBank logo

Zyskaj 300 zł

200 zł - bonus za otwarcie konta i aktywność

50 zł - otwarcie konta na selfie lub e-dowód

50 zł - za otwarcie konta dla dziecka

1,8% - oprocentowanie rachunku "Moje Cele"

SPRAWDŹ
obrazek do artykułu o najlepszych bankach

Jaki bank wybrać? W poszukiwaniu odpowiedzi

ikona

Krótko o Rankingu

Możliwe, że zadajesz sobie pytanie, podobne do tego jakie każdego dnia zadają sobie dziesiątki a może nawet setki podobnych Tobie osób: jaki bank wybrać? Z pewnością chcesz znaleźć najlepszy bank dla siebie. Dlatego przygotowałem dla Ciebie ten ranking banków.

Uprzedzam Cię jednak, że nie jest to zwykły ranking.

Wiesz już, że nie jest to standardowy ranking. Jeśli więc jesteś osobą, która preferuje tradycyjne zestawienia, dla Ciebie też mam dobrą wiadomość. "Zwykłe" rankingi, również znajdziesz na tej stronie:

rankingi na stronie - obrazek
Tutaj znajdziesz również tradycyjne rankingi.

Możesz je obejrzeć w dowolnym momencie:

W artykule, który teraz czytasz, znajdziesz jednak coś innego. Mowa o nietypowym rankingu banków. Wyróżnia go to, że:

  1. Podziału dokonałem nie ze względu na kategorie produktów, tylko na typ odbiorcy. Na początku każdego rankingu znajdziesz portret odbiorcy. Znajdź odbiorcę rankingu, który jest najbardziej podobny do Ciebie. Wtedy łatwo znajdziesz też najlepszy bank dla siebie.
  2. W rankingu znajdziesz tylko 2-3 najlepsze banki*. Wybrałem dla Ciebie absolutny top. Zresztą, kto chciałby skorzystać z oferty znajdującej się na końcu stawki, kiedy Numer 1 w zestawieniu stoi z szeroko otwartymi drzwiami i głośno krzyczy: zapraszam do środka, przetestuj co mam do zaoferowania!

(*Od tej reguły wystąpił jeden tylko wyjątek, w bardzo mocnej kategorii, gdzie ograniczenie się tylko do trzech ofert byłoby znaczącym błędem.)

Jak korzystać z nietypowego rankingu?

Z rankingu możesz korzystać w taki sposób, jakbyś czytał zwykły artykuł blogowy. Po prostu przewijaj stronę dalej, przeglądaj oferty i wybierz propozycję, która odpowiada Ci najbardziej.

Z kolei jeśli nie lubisz tego, co zostało w tym miejscu napisane, to... hej, nie odchodź jeszcze!

Wybierz ikonkę z podpisem, która przedstawia osobę najbardziej podobną Tobie. Stuknij w nią palcem na ekranie lub kliknij myszką i od razu przeskocz do miejsca, które Cię interesuje najbardziej.

Ranking Banków

Która postać jest najbardziej do Ciebie podobna? Wybierz ją z listy, aby zobaczyć właściwy ranking banków najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Każda postać posiada określone cechy, co wpływa na dopasowanie ofert do wybranej grupy osób.

W poszczególnych sekcjach znajdziesz dokładniejszy opis każdej postaci. Wybierz osobę, która ma najwięcej cech podobnych do Ciebie, żeby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

Ranking banków dla Kowalskiego

doradca ikona
Kim jest "Kowalski" - odbiorca tego Rankingu?

"Kowalski", nazwijmy go Jan, to uosobienie tego co polskie. W zimowy weekend jednym okiem ogląda transmisję skoków narciarskich, natomiast sezonie letnim - w gronie ekspertów z osiedla - krytykuje grę polskiej reprezentacji. Śmieje się z memów, w których występuje nosacz sundajski, choć sam mógłby być bohaterem wielu z nich.

Jan Kowalski idzie z duchem czasu i korzysta z innowacyjnych rozwiązań bankowości mobilnej. Ale tylko wtedy, gdy musi wykonać przelew. Głównie dlatego, że tak jest za darmo. Jest przeciwnikiem płatności mobilnych, bo uważa że nie są bezpieczne. Wciąż wiele spraw załatwia w oddziale banku.

Najlepsze Banki dla Kowalskiego

logo Banku Peako
O banku:

Bank Pekao S.A (Bank Polska Kasa Opieki), to instytucja która swoją działalność rozpoczęła już w roku 1929 - prawie 100 lat temu. Z usług Banku korzysta aktualnie 5,9 milionów klientów. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW w Warszawie od 1998 r. Posługuje się logo z charakterystycznym Żubrem.

Zacznij od:

Na start wybierz osobiste Konto Przekorzystne.

Jest to uniwersalny rachunek bankowy. W promocji możesz korzystać z niego bez opłat przez okres pierwszych dwóch lat po założeniu rachunku. Możesz też wybrać konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. 

ikona gwiazdka
Konto Przekorzystne z aplikacją PeoPay
Inne produkty Banku Pekao:

Te produkty Banku Pekao mogą Ciebie też zainteresować:

PKO BP logo
O banku:

PKO Bank Polski (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A), to jeden z największych banków w Polsce. Powstał w roku 1919, notowany na GPW od roku 2004. Jest bankiem uniwersalnym, który określa siebie jako "firmę technologiczną z licencja bankową".

Zacznij od:

Na start wybierz "Konto za Zero".

To rachunek osobisty, z którego możesz korzystać przy względnie prostym warunku uniknięcia opłat. Do konta jest dołączona aplikacja IKO, z której korzysta już ponad 6 milionów klientów. 

ikona gwiazdka
Konto za Zero z aplikacją IKO

Ranking banków dla Przedsiębiorcy

doradca ikona
Kim jest "Przedsiębiorca" - odbiorca tego Rankingu?

Polski przedsiębiorca doskonale wie co to jest trudne życie. W końcu prowadzi firmę. W Polsce.

Uwielbia innowacje. Choć zwykle nie ma czasu się nimi zająć.

Chce korzystać z konta, które daje dostęp do praktycznych korzyści. Najlepiej gdyby jeszcze nie trzeba było za to konto płacić, bo jego wszystkie oszczędności pochłonął już ZUS.

Entuzjasta rozwiązań, które sprawiają, że jego życie będzie łatwiejsze. Gdyby nie posiadał zarejestrowanej firmy - założyłby ją przez stronę banku, razem z kontem. Chętnie skorzysta z usług księgowości, dostępnej w pakiecie z kontem firmowym.

Najlepsze Banki dla Firm

logo Alior Banku
Oferta banku:

Alior Bank rozpoczął działalność w roku 2008, by już po roku przekroczyć liczbę pierwszych 100 000 klientów. W roku 2012 zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Instytucja posługuje się hasłem "Bank przedsiębiorczości". Alior posiada ponad 247 000 klientów biznesowych. 

Zacznij od:

W portfolio banku znajdziesz różne rodzaje rachunków firmowych.

iKonto Biznes, to polecana oferta dla firm. Jest to przede wszystkim tanie konto firmowe. Możesz też zyskać wysoką premii na start. Kontem zarządzisz w aplikacji Alior Mobile.

ikona gwiazdka
iKonto Biznes z aplikacją Alior Mobile
logo Santander Banku
O banku:

Santander Bank Polska, jest uniwersalnym bankiem, który powstał w 2001 roku w wyniku fuzji Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Wcześniej funkcjonował pod nazwą "Bank Zachodni WBK". Posiada ponad 5 milionów klientów oraz ponad 10 000 pracowników.

Zacznij od:

W ofercie Santander Banku dla przedsiębiorców, na uwagę zasługuje Firmowe Konto Godne Polecenia. W promocji prowadzenie rachunku jest bezterminowo darmowe, a przy wyrażeniu zgód marketingowych nie zapłacisz też za używanie pierwszej karty debetowej do konta oraz wypłaty z bankomatów w kraju.

ikona gwiazdka
Konto Firmowe Godne Polecenia
Inne produkty Santander Banku:

Te produkty Santander Banku mogą Ciebie też zainteresować:

Ranking banków dla Młodych

doradca ikona
Kim jest "Młody"? - odbiorca tego Rankingu?

Osoba młoda, która nie ukończyła 26 roku życia, znajduje się w szczególnej i uprzywilejowanej sytuacji.

Ma mnóstwo spraw na głowie, ale wybór banku nie jest dla niej priorytetem.

Młody klient, to jednak klient szczególny. Może się zdarzyć, że taka osoba zakładając konto bankowe tuż po ukończeniu osiemnastego roku życia, z usług wybranej przez siebie instytucji będzie korzystać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt (!) kolejnych lat. "Młody" znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji, a banki zabiegają o jego uwagę.

Najlepszy bank dla Młodych

logo Banku Peako
O banku:

Dla osób młodych, Bank Pekao przygotował specjalny wariant swojego flagowego rachunku, czyli "Konto Przekorzystne dla Młodych". To konto wyróżnia przede wszystkim brak opłat za najważniejsze operacje (prowadzenie konta, opłaty za kartę oraz wypłaty z bankomatów). Dodatkowo możesz zyskać dobrą premię na start.

ikona gwiazdka
Konto Przekorzystne dla Młodych
Inne produkty Banku Pekao

Może Ciebie również zainteresować:

ING - logo
O banku:

W portfolio ING Banku Śląskiego znajdziesz rachunek "Konto Mobi". To konto bez opłat za prowadzenie rachunku i kartę, z dostępem do bezpłatnych bankomatów w kraju. ING posiada też jedną z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku. Ich apka posiada prawie perfekcyjną ocenę (4.8/5 w wersji na Android oraz 4.9/5 w wersji na iOS). Jeśli zdecydujesz się wybrać konto w ING, możesz też zyskać premię na start.

ikona gwiazdka
Konto Mobi
logo PKO BP
O banku:

PKO BP w swojej ofercie posiada warunkowo darmowe konto bankowe dla osób poniżej 26 roku życia. Jeśli zdecydujesz się wybrać ten rachunek zyskasz dostęp do popularnej aplikacji mobilnej IKO, z której korzysta już ponad 6 milionów klientów.

Użytkownicy konta w PKO Banku Polskim mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów towarzyszących, takich jak kredyt studencki na preferencyjnych warunkach.

ikona gwiazdka
Konto dla Młodych w PKO BP
Inne produkty Banku Pekao BP

Może Ciebie również zainteresować:

Ranking banków dla Oszczędnych

doradca ikona
Kim jest "Oszczędny? - odbiorca tego Rankingu?

Osoba oszczędna ma jeden najważniejszy priorytet: nie chce płacić za konto.

Wszystkie inne cechy rachunku bankowego są dla niej mniej istotne. Aplikacja mobilna, korzyści dodatkowe czy oferta usług powiązanych (np. konto oszczędnościowe) mają znaczenie, ale tylko w sytuacji gdy podstawowy rachunek bankowy jest bezpłatny.

Nawet premia na start nie jest aż tak bardzo istotna. To dlatego, że oszczędny Klient wie, iż premia za konto to jednorazowa korzyść, a opłaty mogą być naliczane w każdym miesiącu. Oszczędny chce opłat uniknąć. Cała reszta ma mniejsze znaczenie.

Najlepszy bank dla Oszczędnych

CitiHandlowy logo
O banku:

Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie S.A.) to instytucja, której korzenie sięgają 1870 roku. To jeden z najstarszych komercyjnych banków w Polsce. Od 1997 r. notowany na GPW. W wyniku fuzji, w roku 2001 jego największym akcjonariuszem stał się Citibank.

W ostatnich miesiącach Citi Handlowy wprowadził ciekawą innowację, która spotka się z uznaniem osób szukających oszczędności - darmowe konto bankowe, bez konieczności spełniania warunków.

Zacznij od:

Na start wybierz CitiKonto. To bezwarunkowo darmowy rachunek. Nie zapłacisz prowizji za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej oraz 4 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów w kraju. Dodatkową korzyścią jest możliwość zrealizowania 3 przelewów natychmiastowych w miesiącu bez opłat.

ikona gwiazdka
CitiKonto w CitiHandlowy
Aion Bank logo
O banku:

Aion Bank, to bank komercyjny z siedzibą w Belgii, który w połowie sierpnia 2021 zadebiutował w Polsce. Aion Bank jest w pełni cyfrowym bankiem, który działa na podstawie licencji bankowej Narodowego Banku Belgii. Bank wyróżnia niestandardowy model płatności - za konto płacisz w modelu subskrypcyjnym i nie ponosisz innych kosztów związanych z korzystaniem z rachunku.

Zacznij od:

Aion Bank udostępnia 3 modele subskrypcji: Light, Smart oraz All-Inclusive.

Korzystając z najtańszego planu Light nie poniesiesz żadnych opłat za konto oraz będziesz mógł wypłacić pieniądze bez opłat ze wszystkich bankomatów w kraju (do kwoty 900 zł w miesiącu).

Wpisując kod RANKINGKONTFREE możesz dodatkowo zyskać 30 zł na start.

ikona gwiazdka
Konto osobiste w planie Light
Inne produkty Aion Banku

Sprawdź też ofertę innych produktów w ofercie Aion Banku:

Ranking banków dla Oszczędzających

doradca ikona
Kim jest "Oszczędzający? - odbiorca tego Rankingu?

"Oszczędzający" jest sąsiadem "Oszczędnego". Choć zgadzają się w wielu kwestiach - to występuje między nimi jedna ważna różnica. Na czym polega?

"Oszczędzający" uważa, że większą korzyść niż brak opłat za konto, przynosi korzystanie z solidnych produktów oszczędnościowych. "Co z tego, że nie płacisz nic za swoje konto, jeśli Twoje oszczędności zżera inflacja!" - powiedział kiedyś "Oszczędzajacy" w trakcie burzliwej wymiany zdań ze swoim sąsiadem "Oszczędnym".

"Oszczędzający" płaci wprawdzie niewielkie opłaty za konto, jednak odsetki na rachunku oszczędnościowym rekompensują to z nawiązką. Dzięki temu co miesiąc wychodzi na plus.

Najlepszy bank dla Oszczędzających

logo Getin Bank
O banku:

Getin Bank jest marką bankowości detalicznej, należącą do Getin Noble Bank S.A. Powstał w 2004 roku i według danych na wrzesień 2020, zatrudnia blisko 4000 pracowników. W swojej ofercie posiadają konto osobiste z prostymi do uniknięcia opłatami. Oferują też rachunek oszczędnościowy z konkurencyjnym oprocentowaniem.

Zacznij od:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to flagowa oferta Getin Banku, która regularnie zajmuje najwyższe pozycje w rankingach kont oszczędnościowych. To konkurencyjny rachunek jeśli chodzi o wysokość oprocentowania, szczególnie gdy skorzystasz z oferty promocyjnej. Dodatkowym plusem jest fakt, że promocyjnym oprocentowaniem jest objęta wysoka kwota - nawet 200 / 400 tysięcy złotych, podczas gdy w innych bankach często obowiązują niższe limity.

ikona gwiazdka
Elastyczne Konto Oszczędnościowe
Inne produkty Getin Banku

Sprawdź też ofertę innych produktów w ofercie Getin Banku:

logo Banku Peako
O banku:

"Bank z Żubrem" to wybór milionów Polaków. Instytucja oferuje uniwersalne rozwiązania dla klientów indywidualnych i firmowych oraz możliwość skorzystania z topowej aplikacji mobilnej "PeoPay". W ostatnich miesiącach bank wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując możliwość korzystania z rachunku osobistego bez opłat w połączeniu z dobrze oprocentowanym kontem oszczędnościowym (oferta promocyjna).

Zacznij od:

Teraz możesz skorzystać z osobistego Konta Przekorzystnego, które w promocji jest bezpłatne przez okres 2 lat. W pakiecie dołączony jest rachunek oszczędnościowy z wysokim oprocentowaniem do 2,5% w skali roku. 

ikona gwiazdka
Konto Przekorzystne z Kontem Oszczędnościowym
Aion Bank logo
O banku:

Aion Bank jest nową instytucją, która działa w Polsce od połowy 2021 roku. Wyróżnia ich niestandardowa forma płatności za konto w modelu subskrypcyjnym. Aion oferuje również możliwość skorzystania z oprocentowanych rachunków w PLN i EUR, bez limitów kwotowych.

Zacznij od:

Aion Bank udostępnia 3 modele subskrypcji: Light, Smart oraz All-Inclusive. Z najwyższego oprocentowania mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się wybrać plan All-Inclusive: to 2% w skali roku dla rachunku w PLN i 1% dla rachunku w walucie Euro. Tę ofertę dodatkowo wyróżnia fakt, że nie obowiązują limity kwotowe - na rachunek możesz wpłacić dowolną kwotę bez utraty oprocentowania. (Pamiętaj, że Twoje środki są zabezpieczone do kwoty 100 000 Euro.)

Wpisz kod RANKINGKONT50 żeby korzystać z planu All-Inclusive przez 2 miesiące za darmo.

ikona gwiazdka
Konto osobiste w planie All-Inclusve

Ranking banków dla Mobilnej Majki

doradca ikona
Kim jest "Mobilna Majka - odbiorca tego Rankingu?

"Mobilna Majka" jest przeciwieństwem "Jana Kowalskiego". Dla tradycjonalistów to postać tak bardzo nieprawdziwa jak jej nazwisko. A jednak istnieje. I ma sporo podobnych sobie koleżanek i kolegów.

Majka uwielbia innowacje. Pierwsze konto Revolut zarejestrowała jeszcze zanim stał się modny i wszyscy zaczęli o nim mówić.

Jeśli otwiera nowe konto bankowe, to tylko wtedy, gdy może zyskać dobrą premię na start.

Gdy coś jej się nie spodoba, nie zostawi suchej nitki na instytucji, która postąpiła nie fair. Kiedy jest zadowolona z usługi, spontaniczne dzieli się informacją na Instagramowym stories, którą natychmiast obejrzy kilka tysięcy fanów jej profilu.

Najlepszy bank dla Mobilnej Majki

mBank logo
O banku:

mBank jest bankiem uniwersalnym, który rozpoczął działalność w roku 1986 (początkowo pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna).

mBank zupełnie nie bez powodu posługuje się hasłem "ikona mobilności". Instytucja oferuje dostęp do jednej z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku, a ich rozwiązania m-bankowości były wielokrotnie nagradzane zarówno przez branżowych ekspertów jak i samych klientów.

Zacznij od:

eKonto osobiste to warunkowo darmowy rachunek z dostępem do bezpłatnych bankomatów w kraju. Dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 350 zł w miesiącu zwalnia z opłaty za kartę. Użytkownicy tego konta mogą zarządzać rachunkiem w 100% mobilnie z wykorzystaniem aplikacji mBanku.

ikona gwiazdka
eKonto osobiste z aplikacją mBanku
Inne produkty mBanku

Sprawdź też ofertę innych produktów w ofercie mBanku:

ING - logo
O banku:

ING Bank Śląski został utworzony w 1988 roku na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Swoją działalność rozpoczął w 1989 r., a dzisiaj posiada blisko 5 milionów klientów.

ING od dawna promuje i rozwija systemy bankowości internetowej i mobilnej. W efekcie klienci mogą skorzystać z jednej z najwyżej ocenianych aplikacji mobilnych "Moje ING Mobile". 

Zacznij od:

Konto Direct to uniwersalny rachunek osobisty. Warunek uniknięcia opłat jest prosty do spełnienia (dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesiącu). Możesz korzystać z bezpłatnych bankomatów ING i Planet Cash.

Do rachunku dołączona jest topowa aplikacja ING Mobile. Oprócz standardowych rozwiązań (takich jak zlecenie przelewu czy sprawdzenie historii transakcji), znajdziesz w niej również bardziej wyszukane możliwości. Traner Finansowy, automatyczne oszczędzanie Smart Saver, Cele Oszczędnościowe czy usługa Moje Dokumenty do bezpiecznego przechowywania skanów umów - to tylko kilka z nich. Są dostępne bez opłat. 

ikona gwiazdka
Konto osobiste Direct z aplikacją Moje ING
mBank logo
O banku:

Bank Millennium powstał w 1989 (wtedy jako "Bank Inicjatyw Gospodarczych S.A."; obecną nazwą posługuje się od 1998 r.). Posiada ponad 2,5 miliona aktywnych klientów. Millennium regularnie rozwija rozwiązania bankowości cyfrowej, a ich celem jest zostać najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.

Zacznij od:

Konto 360 to rachunek, który daje sporo możliwości. Przy spełnieniu warunku uniknięcia opłat można korzystać z niego w 100% za darmo (włączając bezpłatne wypłaty z bankomatów).

Tym, co wyróżnia ofertę jest spersonalizowana aplikacja Millennium Banku. Możesz ją dostosowywać do własnych potrzeb przez konfiguracje widgetów dostępnych na ekranie oraz ustawienia ich kolejności według własnych upodobań. Oprócz tego apka daje również wiele korzyści, takich jak automatyczne płatności za autostrady (AutoPay), dzieki czemu unikniesz stania w kolejkach.

ikona gwiazdka
Konto 360 z Aplikacją Millennium Banku
Inne produkty Banku Millennium

Sprawdź też ofertę innych produktów w ofercie Banku Millennium:

Aion Bank logo
O banku:

Aion Bank, który pojawił się na rynku w połowie roku 2021 wniósł sporo nowych, niestandardowych rozwiązań. Jednym z wyróżników instytucji jest fakt, że Aion jest mobilnym bankiem. Nie posiada standardowych placówek, a wszystkie czynności związane z obsługą konta zrealizujesz w 100% online. Z pewnością w przyszłości tego typu rozwiązania będą coraz bardziej powszechne, jednak już dzisiaj entuzjaści mobilnych rozwiązań mogą zacząć testować ofertę internetowego banku.

Na etapie rejestracji darmowego konta wpisz kod RANKINGKONTFREE i zyskaj 30 zł na start.

ikona gwiazdka
Konto osobiste w Planie Light
logo Banku Peako
O banku:

Bank Pekao jest jednym z tych banków, które wspierają rozwiązania nowoczesnej bankowości mobilnej. Nie tylko ich aplikacja PeoPay odgrywa dzisiaj istotną rolę jeśli chodzi o zarządzanie rachunkiem przez internet, ale również Pekao w najbliższych latach zamierza się skoncentrować na rozwoju tego rozwiązania. Dlatego też klienci z zaciekawieniem mogą spoglądać w przyszłość wypatrując kolejnych innowacji .

ikona gwiazdka
Konto Przekorzystne z aplikacją PeoPay

W tej kategorii znalazło się aż 5 ofert (!). To dlatego, że bankowość mobilna w Polsce jest tak dobrze rozwinięta, że trudno byłoby się ograniczyć tylko do trzech rozwiązań.

Informacje o największych bankach w Polsce

W tym Rankingu mogłeś znaleźć najlepsze banki oraz przejrzeć ich ofertę pod kątem preferencji użytkownika. Każda osoba ma inne potrzeby i szukając odpowiedzi na pytanie jaki bank wybrać warto jest kierować się tym, czego konkretny użytkownik najbardziej potrzebuje.

Jeśli dodatkowo chcesz sprawdzić takie informacje jak:

  • rok założenia banku,
  • ile wynosi kapitał własny banku,
  • ilu klientów posiada bank,
  • ilu pracowników zatrudnia bank, 
  • a także znaleźć inne dane na temat: użytkowników bankowości mobilnej, liczby oddziałów, a nawet... ilości transakcji mobilnych,

Sprawdź wtedy ten artykuł na temat największych banków w Polsce

Oprócz wymienionych powyżej, znajdziesz w nim również listę banków działających w Polsce oraz dowiesz się jakie są polskie banki (inaczej mówiąc z większościowym udziałem polskiego kapitału). Te informacje mogą okazać się dla Ciebie wartościowym uzupełnieniem do wskazówek dostępnych w tym artykule.

Podsumowanie

Tworząc ten niestandardowy ranking banków wyszedłem z założenia, że potrzeby dzisiejszych klientów są mocno zróżnicowane. Niemożliwe jest więc znalezienie prostej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaki bank wybrać lub jaki jest najlepszy bank.

Stworzyłem więc portrety 6 osób będących odbiorcami każdego z rankingów, który został tutaj umieszczony. To fikcyjne postacie, jednak reprezentują cechy prawdziwych klientów.

Ciekawy jestem czy zestawienie jest dla Ciebie pomocne? Daj znać w komentarzu co uważasz, żebym mógł stworzyć dla Ciebie jeszcze lepsze rankingi.

Sprawdź Rankingi

i Promocje
Dziękujemy za Twoje zainteresowanie. Wybierz najlepsze produkty dla siebie i ciesz się premią na start!
ikona - rankingi
Ranking kont osobistych 2022
ikona - rankingi
Ranking kont firmowych 2022
ikona - promocje
Promocje bankowe 2022
RankingKont.pl - obrazek tła
O autorze
0 0 głosów
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
crosschevron-down-circle