ranking kont - logo serwisu

Konto na selfie - wybierz bank i sprawdź jak założyć konto tym sposobem

Konto, które otwierasz wykorzystując selfie, to coraz bardziej popularny sposób na założenie nowego rachunku bankowego. Do największych plusów tej metody można zaliczyć wygodę oraz fakt, że z konta możesz zacząć korzystać praktycznie natychmiast.
obrazek do artykułu do zakładania konta przez selfie
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Konto na selfie to sposób na otwarcie rachunku bankowego bez wychodzenia z domu.
  • Potrzebujesz tylko smartfona, aplikacji banku i dowodu tożsamości.
  • Z konta możesz zacząć korzystać nawet w 15 minut po wysłaniu wniosku.
  • To bezpieczna metoda, dostępna w większości dużych banków.
  • Konto na selfie otworzysz bez kuriera.
  • Bank może jednak wymagać dodatkowej weryfikacji tożsamości, w celu zniesienia ograniczonych limitów na rachunku

Co to jest konto na selfie?

Konto na selfie, to pojęcie, które odnosi się do jednego ze sposobów, żeby założyć konto online bez kuriera. Otwarcie konta następuje z wykorzystaniem zdjęcia twarzy oraz skanu danych z dowodu osobistego, który udostępniasz w aplikacji mobilnej banku.

To dość innowacyjna metoda, która popularność zyskuje w ostatnich miesiącach. Czy warto otworzyć konto przez selfie?

Jak założyć konto bankowe na selfie?

Zakładanie konta osobistego metodą przez selfie jest bardzo proste.

Zacznij od uzupełnienia wniosku online. Podaj w nim swoje dane, o które prosi Cię Bank.

Na poniższym zrzucie ekranu znajdziesz przykładowy formularz do zdalnego zakładania konta na stronie ING:

konto ING - wniosek na stronie
Dane potrzebne do założenia konta online - przykład ze strony ING.

Bank poprosi Cię o udostępnienie takich informacji jak np. dane z dowodu, adres zamieszkania czy numer telefonu.

Zanim to zrobisz, upewnij się, że znajdujesz się na właściwej stronie internetowej banku albo że korzystasz z oficjalnej aplikacji mobilnej banku. W innym przypadku narażasz się na kłopoty związane z utratą danych.

Wystarczy aplikacja i dokument tożsamości

Proces otwierania konta przez selfie niewiele różni się od innych sposobów na otwarcie rachunku bankowego online. Zasadniczą różnicą jest to, w jaki sposób następuje weryfikacja tożsamości.

We wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego (lub innego dokumentu tożsamości, np. paszportu lub karty pobytu). Dodatkowo będą potrzebne zdjęcia Twojej twarzy (czyli właśnie selfie).

Możesz zostać poproszony o wykonanie kilku zdjęć swojej twarzy w różnych pozycjach, np. na wprost, z lekko pochyloną głową i z zamkniętymi oczami.

System optycznego rozpoznawania znaków (OCR) odczyta dane z Twojego dowodu osobistego, a osobny system porówna zdjęcie Twojej twarzy ze zdjęciem dowodu osobistego. Weryfikacja może zostać również przeprowadzona zdalnie przez pracownika banku. Ważne, żeby zdjęcia były wyraźne i dobrze widoczne. Dlatego zadbaj o odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu oraz, żeby na zdjęciu dowodu nie było odbicia światła albo plam, które uniemożliwiają odczytanie znaków z dokumentu.

aplikacja mBanku - obrazek
Instrukcje, które pojawiają się w aplikacji mBanku, gdy otwierasz konto przez selfie.

Informacja dla osób, które biorą udział w promocji

Do założenia konta na selfie wystarczy Twój smartfon oraz dowód tożsamości. Konto w banku tą metodą możesz założyć w aplikacji mobilnej banku.

W sytuacji gdy chcesz zyskać premię, może się zdarzyć, że wcześniej konieczne będzie uzupełnienie wniosku na stronie banku lub specjalnej stronie promocji, którą udostępnia organizator.

W takiej sytuacji uzupełnij wniosek online, a następnie pobierz aplikację, w której dokończysz ten proces. Zazwyczaj na etapie zakładania konta otrzymasz link do pobrania aplikacji mobilnej, gdzie możesz kontynuować uzupełnianie wniosku.

Gdzie założyć konto na selfie?

Zakładanie rachunku z wykorzystaniem zdjęcia twarzy, to metoda, która jest dobrze dostępna we wszystkich największych bankach w naszym kraju. Poniżej znajdziesz przykłady instytucji, które udostępniają takie rozwiązanie.

logo Banku Peako

Bank Pekao S.A pozwala założyć rachunek tym sposobem w aplikacji PeoPay. Jeśli chcesz wziąć udział w promocji i zyskać premię na start, najpierw wyślij wniosek przez stronę promocji. Możesz to zrobić w tym miejscu.

PKO BP logo

PKO Bank Polski umożliwia założenie konta przez selfie w aplikacji IKO. Wniosek możesz wysłać na tej stronie banku.

ING - logo

Konto przy użyciu selfie założysz również w ING Banku Śląskim. Możesz to zrobić w jednej z najlepiej ocenianych aplikacji bankowych "Moje ING mobile". Szczegóły sprawdzisz znajdziesz na tej stronie banku.

mBank logo

Na liście banków, które dają możliwość założenia konta przez zdjęcie twarzy, nie mogłoby zabraknąć mBanku. Instytucję od lat wyróżniają najlepsze rozwiązania bankowości elektronicznej. Szczegóły sprawdzisz na tej stronie banku.

logo Credit Agricole

Również klienci Credit Agricole mają możliwość założenia konta przez selfie. Warto też sprawdzić szczegóły promocji dla nowych klientów banku, w której oprócz premii za aktywne korzystanie z rachunku, możesz zyskać również wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Szczegóły znajdziesz tutaj.

logo BNP Paribas

W BNP Paribas konto założysz w aplikacji GOMobile. Jeśli chcesz zyskać premię, najpierw zarejestruj się na tej stronie promocji.

logo Santander Banku

Konto przez zdjęcie twarzy możesz założyć w Santander Banku. Na stronie banku wybierz jedną z czterech metod nazwaną "zdjęcie", która dodatkowo jest oznaczona jako najszybszy sposób na otwarcie konta. Następnie przejdź do uzupełnienia wniosku.

logo Banku Millennium

Wśród instytucji, które oferują zakładanie konta przez selfie jest też Bank Millennium. Posiadają nowoczesną bankowość Millenet z możliwością personalizacji. Udostępniają też wygodną metodę na założenie konta przez zdjęcie twarzy. Sprawdź szczegóły na stronie banku.

Aion Bank logo

Aion Bank, to nowy bank cyfrowy. W przypadku tej instytucji, założenie rachunku z wykorzystaniem metody przez selfie, to jedyny sposób na otworzenie nowego rachunku. Konto możesz założyć na stronie Aion Banku.

logo Alior Banku

Alior Bank nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwszy w Polsce wprowadził wideo weryfikację jako sposób na założenie konta w banku. Klienci mogą również założyć konto przez selfie. Tutaj jest link do wniosku.

Potrzebna będzie pełna weryfikacja

Jedną z największych zalet konta na selfie jest fakt, że dostęp do takiego rachunku uzyskasz niemal natychmiast po uzupełnieniu wniosku (jeśli weryfikacja tożsamości zakończy się powodzeniem).

Warto jednak wiedzieć, że konto otwarte z wykorzystaniem tej metody, początkowo może mieć obniżone limity (np. limit płatności kartą debetową, limit kwoty przelewów wychodzących). Mogą również wystąpić ograniczenia, jeśli chodzi o założenie Profilu Zaufanego.

W celu zniesienia limitów, bank może poprosić klienta o wizytę w oddziale, celem pełnej weryfikacji tożsamości. Zwykle będziesz mieć na to odpowiednio dużo czasu, nawet 90 dni od momentu otwarcia konta.

Czy bankowość mobilna jest bezpieczna?

Konto na selfie założysz w aplikacji mobilnej. Jeśli zastanawiasz się czy jest to bezpieczne, mogę Cię uspokoić. Banki stosują wysokie standardy bezpieczeństwa, które chronią dane klientów.

To jednak po Twojej stronie leży sprawdzenie, że konto bankowe zakładasz w sposób bezpieczny. W tym celu upewnij się, że znajdujesz się na prawdziwej stronie banku lub że na pewno korzystasz oficjalnej aplikacji mobilnej wybranego przez Ciebie banku. Uzupełniając wrażliwe dane nie korzystaj z publicznych sieci WiFi. Dobrze jest również przeskanować urządzenie w poszukiwaniu wirusów.

Dlaczego warto założyć konto przez selfie? Podsumowanie

Zakładanie konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy to zyskujący coraz większą popularność sposób na założenie rachunku bankowego bez wychodzenia z domu. Za największą korzyść należy uznać wygodę oraz fakt, że konto otwierane tym sposobem będzie aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut. Konto mobilnie założysz dzisiaj w większości dużych banków. A przy tym możesz zyskać premię. Wybierz ofertę, która odpowiada Ci najbardziej.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
obrazek przedstawia osobę, ktora otwiera konto bankowe przez logowanie na konto w innym banku

Zakładanie konta poprzez logowanie w innym banku - wyjaśnienie

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia kartę kredytową, klucz oraz klawiaturę komputera, co symbolizuje informacje chronione przez tajemnicę bankową

Tajemnica bankowa. Na czym polega i czy bank może od niej odstąpić?

PRZECZYTAJ → 
konto mobilne - obrazek artykułu

Konto mobilne: informacje oraz prezentacja wybranych ofert

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka