ranking kont - logo serwisu

Zakładanie konta poprzez logowanie w innym banku - wyjaśnienie

ikona kalendarza
01/06/2023
Osoby, które szukają możliwości założenia konta bez wychodzenia z domu, mają do dyspozycji kilka możliwości. Jedną z bardziej wygodnych jest otwarcie rachunku poprzez zalogowanie się do konta w innym banku. Jak działa takie rozwiązanie i gdzie z niego skorzystasz?
obrazek przedstawia osobę, ktora otwiera konto bankowe przez logowanie na konto w innym banku
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Rachunek bankowy możesz założyć poprzez wypełnienie formularza i zalogowanie się do konta w innym banku. To prosty i wygodny sposób, który nie wymaga korzystania z metod biometrycznych.
  • Zakładanie konta poprzez zalogowanie do innego rachunku oferuje wyłącznie Bank Millennium. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz już korzystać z ROR w innym banku.
  • Konto założone metodą aktywacji poprzez logowanie jest uruchamiane w ciągu kilkunastu minut.

Jak działa zakładanie konta przez logowanie w innym banku?

Zakładanie konta przez logowanie w innym banku to metoda, która pozwala otworzyć rachunek w pełni online bez wychodzenia z domu. Cała procedura składa się z zaledwie trzech kroków.

ikona: numer 1

Wypełnienie wniosku on-line

Pierwszy etap to wypełnienie on-line wniosku o założenie rachunku w banku docelowym. Bank poprosi cię o podanie podstawowych danych, niezbędnych do prowadzenia rachunku (m.in. imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, obywatelstwo, PESEL, seria i numer dowodu osobistego). Wystarczy, że będziesz podążał za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie komputera i wypełniał kolejne pola.

ikona: numer 2

Logowanie na konto w innym banku

obrazek przedstawia przykład dostępnych metod zakładania konta w Banku Millennium
Konto przez logowanie na swój rachunek w innym banku otworzysz w Millennium Banku.

Drugi etap jest charakterystyczny dla tej konkretnej metody. Podczas składania wniosku zostaniesz przekierowany na stronę logowania w banku, w którym obecnie posiadasz konto. W ten sposób instytucja potwierdza tożsamość potencjalnego klienta, weryfikując dane wprowadzone do formularza z tymi, które zostały wykorzystane do założenia konta w innym banku.

ikona: numer 3

Dokończenie uzupełniania wniosku

Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, zostaniesz poproszony o dokończenie wypełniania oraz wysłanie wniosku. Cała procedura trwa kilka minut, a konto w banku docelowym jest aktywne w ciągu kwadransa.

Zalety i wady zakładania konta przez logowanie w innym banku

Główną zaletą zakładania konta poprzez logowanie do innego banku jest pełna automatyzacja procesu. Nie musisz robić zdjęcia dowodu osobistego ani korzystać z kamery do selfie. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w ten sposób założył konto w miejscu publicznym. Zwróć jednak uwagę czy inne osoby nie usiłują podejrzeć danych, które wprowadzasz do formularza. Pamiętaj również, aby, zakładając konto, nie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi (np. w kawiarni).

Choć ta metoda jest bardzo wygodna, jest trudno dostępna. Obecnie oferuje ją jedynie Bank Millennium.

Zakładanie konta poprzez logowanie do innego banku przypomina nieco metodę przelewu weryfikacyjnego. W tym przypadku nie musisz jednak wykonywać żadnej opłaty autoryzacyjnej.

Co więcej, rachunek zakładany w ten sposób nie może być twoim pierwszym kontem bankowym. Musisz już korzystać z innego ROR, aby przekierować do niego bank.

ikona nagłówka

FAQ

Przygotowaliśmy dla ciebie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących omawianej metody otwierania konta bankowego.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
jaki to bank

Jaki to bank? Jak można to sprawdzić po numerze konta

PRZECZYTAJ → 
jak cofnąć przelew

Cofnięcie przelewu. Jak anulować transfer pieniędzy?

PRZECZYTAJ → 
instrukcje dotyczące płatności telefonem

Jak płacić iPhonem, urządzeniem z Androidem oraz telefonem bez NFC? (instrukcje)

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka