RankingKont - logo serwisu
ikona kalendarza
01/06/2023

Zakładanie konta poprzez logowanie w innym banku - wyjaśnienie

Osoby, które szukają możliwości założenia konta bez wychodzenia z domu, mają do dyspozycji kilka możliwości. Jedną z bardziej wygodnych jest otwarcie rachunku poprzez zalogowanie się do konta w innym banku. Jak działa takie rozwiązanie i gdzie z niego skorzystasz?
ikona - strzałka w doł
Ciąg dalszy artykułu znajdziesz pod reklamą
kategorie miniaturka
baner prezentujący zimową ofertę Millennium Banku z możliwością zyskania 500 zł w promocji - wersja na urządzeniea stacjonarne
baner prezentujący zimową ofertę Millennium Banku z możliwością zyskania 500 zł w promocji - wersja mobilna
obrazek przedstawia osobę, ktora otwiera konto bankowe przez logowanie na konto w innym banku
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Rachunek bankowy możesz założyć poprzez wypełnienie formularza i zalogowanie się do konta w innym banku. To prosty i wygodny sposób, który nie wymaga korzystania z metod biometrycznych.
  • Zakładanie konta poprzez zalogowanie do innego rachunku oferuje wyłącznie Bank Millennium. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz już korzystać z ROR w innym banku.
  • Konto założone metodą aktywacji poprzez logowanie jest uruchamiane w ciągu kilkunastu minut.

Jak działa zakładanie konta przez logowanie w innym banku?

Zakładanie konta przez logowanie w innym banku to metoda, która pozwala otworzyć rachunek w pełni online bez wychodzenia z domu. Cała procedura składa się z zaledwie trzech kroków.

ikona: numer 1

Wypełnienie wniosku on-line

Pierwszy etap to wypełnienie on-line wniosku o założenie rachunku w banku docelowym. Bank poprosi cię o podanie podstawowych danych, niezbędnych do prowadzenia rachunku (m.in. imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, obywatelstwo, PESEL, seria i numer dowodu osobistego). Wystarczy, że będziesz podążał za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie komputera i wypełniał kolejne pola.

ikona: numer 2

Logowanie na konto w innym banku

obrazek przedstawia przykład dostępnych metod zakładania konta w Banku Millennium
Konto przez logowanie na swój rachunek w innym banku otworzysz w Millennium Banku.

Drugi etap jest charakterystyczny dla tej konkretnej metody. Podczas składania wniosku zostaniesz przekierowany na stronę logowania w banku, w którym obecnie posiadasz konto. W ten sposób instytucja potwierdza tożsamość potencjalnego klienta, weryfikując dane wprowadzone do formularza z tymi, które zostały wykorzystane do założenia konta w innym banku.

ikona: numer 3

Dokończenie uzupełniania wniosku

Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, zostaniesz poproszony o dokończenie wypełniania oraz wysłanie wniosku. Cała procedura trwa kilka minut, a konto w banku docelowym jest aktywne w ciągu kwadransa.

Zalety i wady zakładania konta przez logowanie w innym banku

Główną zaletą zakładania konta poprzez logowanie do innego banku jest pełna automatyzacja procesu. Nie musisz robić zdjęcia dowodu osobistego ani korzystać z kamery do selfie. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w ten sposób założył konto w miejscu publicznym. Zwróć jednak uwagę czy inne osoby nie usiłują podejrzeć danych, które wprowadzasz do formularza. Pamiętaj również, aby, zakładając konto, nie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi (np. w kawiarni).

Choć ta metoda jest bardzo wygodna, jest trudno dostępna. Obecnie oferuje ją jedynie Bank Millennium.

Zakładanie konta poprzez logowanie do innego banku przypomina nieco metodę przelewu weryfikacyjnego. W tym przypadku nie musisz jednak wykonywać żadnej opłaty autoryzacyjnej.

Co więcej, rachunek zakładany w ten sposób nie może być twoim pierwszym kontem bankowym. Musisz już korzystać z innego ROR, aby przekierować do niego bank.

ikona nagłówka

FAQ

Przygotowaliśmy dla ciebie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących omawianej metody otwierania konta bankowego.

Ocena Artykulu

Twoja opinia

Pomóż nam tworzyć lepsze materiały. Zostaw opinię, a my udoskonalimy serwis.


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
obrazek przedstawia świnkę skarbonkę, symbol oszczędności co wskazuje na możliwość założenia bezpłatnego rachunku bankowego

Darmowe konto bankowe bez wpływów – gdzie otworzyć taki rachunek?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia osobę wykonującą selfie, co symoblizuje zakładanie konta tym sposobem

Zrób selfie, otwórz konto: na czym polega otwieranie rachunku przez zdjęcie twarzy?

PRZECZYTAJ → 

Wpłatomat - zbiór najważniejszych informacji

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram