ranking kont - logo serwisu

Getin Bank Konto Oszczędnościowe - analiza oferty

ikona - zakaz
Uwaga. Ta oferta nie jest już dostępna na rynku.
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku, to rachunek, który - w ramach oferty promocyjnej - jest jednym z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowy na rynku. Teraz możesz zyskać 2% dla kwot do 10 000 zł, przez okres 12 miesięcy.
konto oszczędnościowe w Getin Bank - analiza oferty

Najważniejsze cechy konta oszczędnościowego - Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Komentarz eksperta:

Przeanalizowaliśmy Elastyczne Konto Oszczędnościowe

analiza oferty oszczędnościowej - obrazek artykułu

Ogólnie o koncie oszczędnościowym w Getin Banku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku jest flagową ofertą instytucji. Nie bez znaczenia dla faktu, czemu konto oszczędnościowe w Getin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów w swojej kategorii, jest podwyższone oprocentowanie. Nowi klienci, którzy zdecydują się otworzyć rachunek wraz z kontem osobistym, mogą wybrać jeden z dwóch wariantów promocyjnych promocyjnego.

Pierwsza oferta premiuje osoby, które odkładają mniejsze kwoty pieniędzy w dłuższym horyzoncie czasowym, a konto dostępne w tym wariancie jest jednym z najlepiej oprocentowanych rachunków na rynku; drugie rozwiązanie odpowiada na potrzeby klientów, którzy chcą ulokować wyższe kwoty oszczędności na swoim rachunku.

Wariant 1 - konto na 2% - dla niższych kwot

Podwyższone oprocentowanie na poziomie 2%, jest dostępne dla kwot do 10 000 zł. Oferta obowiązuje przez okres 12 miesięcy od daty otworzenia rachunku. Oprocentowanie jest dostępne w promocji i wymagane jest spełnienie określonych warunków aktywności, aby można było z niego skorzystać. Znajdziesz je poniżej:

 • należy otworzyć konto osobiste,
 • wziąć udział w promocji mogą osoby, które w okresie od 01.09.2019 r. do 31.05.2021 r. nie posiadały konta osobistego w Getin Banku,
 • należy również spełnić warunek aktywności - to zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto osobiste, w kwocie min. 2000 zł miesięcznie,
 • potrzebne będą zgody marketingowe.

Przy spełnieniu tych warunków można skorzystać z podwyższonego oprocentowania na poziomie 2% w skali roku, dla kwoty do 10 000 zł, aż przez 12 miesięcy.

Wariant 2 - konto na 0,5% - dla wyższych kwot

Pewnego rodzaju standardem jest to, że korzystne oprocentowanie - korzystne jak na panujące w danym momencie warunki rynkowe i dostępną ofertę - obowiązuje do określonej kwoty. Najczęściej jest to kwota w przedziale 5 000 - 20 000 zł.

W ten schemat wpisuje się również Getin Bank, który co prawda pozwala na skorzystanie z wyższego oprocentowania aż przez okres 12 miesięcy, to jednak oferta promocyjna obowiązuje tylko do kwot do 10 000 zł. Co w przypadku, gdy na koncie chcemy odłożyć wyższą kwotę pieniędzy? Wtedy możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania.

Aktualna oferta wymaga wpłacenia nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w okresie od 01.07.2021 r. do 18.07.2021 r. Należy również posiadać konto osobiste w Getin Banku.

Można wtedy skorzystać z podwyższonego oprocentowania wysokości 0,5% w skali roku dla kwot do 400 000 zł. Oferta ta obowiązuje jednak przez krótszy okres - przez 3 miesiące.

Chcesz odłożyć ponad 10 000 zł? Połącz promocje!

Dobrą informacją dla osób, które na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym chcą odłożyć kwotę środków, która przekracza 10 000 zł jest to, że oferty promocyjne łączą się ze sobą. Znaczy to, że dla kwoty do 10 000 zł, będzie można skorzystać z promocji "Bonus za aktywność" z oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku.

Z kolei nadwyżka środków powyżej 10 000 zł - aż do 400 000 zł, może zostać zainwestowana w ramach bonusowego oprocentowania "Elastyczne środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" na 0,5% przez okres 3 miesięcy.

Należy jednak pamiętać o konieczności spełnienia warunków aktywności, uprawniających do uzyskania promocyjnego oprocentowania na rachunku.

Bez promocji już nie tak korzystnie

W przypadku zakończenia okresu, kiedy obowiązuje promocyjne oprocentowanie lub wtedy, gdy nie spełnimy warunków promocji, co uprawnia do otrzymania wyższego oprocentowania na koncie; sytuacja przestaje wyglądać korzystnie. Oprocentowanie podstawowe na rachunku wynosi 0,15%.

Niestety, w aktualnej sytuacji na rynku, ciężko znaleźć konto oszczędnościowe, które gwarantowałoby korzystne warunki jak chodzi o oprocentowanie rachunku, kiedy nie jest dostępna oferta promocyjna. Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w tej sytuacji nie stanowi wyjątku.

Najważniejsze opłaty na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a więc nie ponosisz żadnych kosztów, związanych z posiadaniem tego rachunku. Jak kształtują się inne, najważniejsze opłaty, związane z posiadaniem tego rachunku? W poniższej tabeli możesz zapoznać się ze skrótem najważniejszych informacji związanych z opłatami do tego konta.

opłaty - ikona

Opłaty dla użytkowników Elastycznego Konta Oszczędnościowego

Do korzystania z konta, wymagane jest konto osobiste. W tej Tabeli znajdziesz opłaty dla popularnego Konta Proste Zasady.

Konto oszczędnościowe

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 zł - prowadzenie rachunku (miesięczna opłata)
 • 0 zł - pierwszy przelew internetowy w miesiącu
 • 9 zł - każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym
 • 0,2% min. 30 zł max. 250 zł - polecenie przelewu w walucie obcej

Konto osobiste - tylko najważniejsze opłaty

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 / 9 zł - prowadzenie konta (opłata miesięczna)
 • 0 zł - użytkowanie karty (opłata miesięczna)
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów BLIKIEM
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów Planet Cash
 • 3,5% min. 5 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce

Darmowe prowadzenie konta, gdy w poprzednim miesiącu dokonano minimum 1 transakcji bezgotówkowej.

Konto osobiste w Getin Banku

Jednym z warunków uprawniających do skorzystania z wyższego oprocentowania na koncie, jest posiadanie konta osobistego. Przyjrzyjmy się więc pokrótce najważniejszych cechom rachunku dla klientów indywidualnych w Getin Banku. Na tapet weźmiemy Konto Proste Zasady, a więc popularny ROR, który możemy znaleźć w portfolio Getin Bank.

Przede wszystkim niskie opłaty

Jeśli miałbym jednym zdaniem określić ofertę Getin Banku, wtedy napisałbym, że jest ultra praktyczna. Składa się na nią korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe, co jest przedmiotem tej analizy, a także konto osobiste "Proste Zasady". Omawiany ROR dotrzymuje obietnicy, którą niesie nazwa rachunku. Z konta rzeczywiście można korzystać na prostych zasadach.

Występuje tylko jedna warunkowa opłata za prowadzenie rachunku wysokości 9 zł. I żeby jej uniknąć, wystarczy dokonać jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. To proste, prawda?

Dalej mamy darmową kartę płatniczą i bezpłatne wypłaty z bankomatów Planet Cash lub z wszystkich bankomatów w kraju, jeśli wypłaty dokonujemy z wykorzystaniem kodu BLIK.

Nie musisz więc obawiać się, że konto osobiste będzie generowało dodatkowe koszty. Warunki uniknięcia opłat są bardzo proste do spełnienia.

Dobra bankowość mobilna

Choć Getin Bank nie posiada tak rozbudowanej oferty bankowości elektronicznej jak inne marki, które są liderami w tym wymiarze, to na uwagę zasługują wysokie oceny, jakie apka Getin Banku otrzymuje od Klientów:

 • 4.6 / 5 w wersji na urządzenia z systemem Android,
 • 4.7 / 5 w wersji na urządzenia z systemem iOS.

Ocena powyżej 4.5 punktu, na 5 możliwych do uzyskania, świadczy nie tylko o tym, że aplikacja działa płynnie i nie sprawia żadnych problemów użytkownikom, ale również korzystanie z niej wiąże się z dobrymi odczuciami po stronie klientów.

Usługi dodatkowe uzupełniają ofertę

Osoby korzystające z konta osobistego w Getin Bank otrzymają również możliwość skorzystania z pakietu usług dodatkowych, powiązanych z tym rachunkiem. Na uwagę zasługuje usługa wielowalutowa pozwalająca na dokonywanie transakcji kartą do konta bez kosztów przewalutowania oraz bezpłatne przez pierwszych 6 miesięcy ubezpieczenie assistance "Pakiet niezawodny".

Podsumowanie - o koncie oszczędnościowym w Getin Banku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - rachunek oszczędnościowy, który znajdziemy w portfolio Getin Banku - to konto w okresie promocyjnym jest jednym z najlepiej oprocentowanych kont bankowych na rynku.

Promocyjne oprocentowanie na poziomie 2%, jak również czas obowiązywania - 12 miesięcy, sprawiają że oferta wyróżnia się na tle konkurencji. Obowiązują jednak pewne wymagania. Wyższe oprocentowanie jest dostępne dla kwot do 10 000 złotych, to po pierwsze. Po drugie należy spełnić warunki aktywności, posiadać zgody marketingowe i konto osobiste z oferty Getin Bank.

Powyżej kwoty 10 000 zł, klienci mogą skorzystać z podwyższonego oprocentowania na poziomie 0,5% do kwoty aż 400 000 zł. Promocyjne oferty łączą się ze sobą.

Sytuacja nie wygląda już tak korzystnie, gdy chodzi o standardowe oprocentowanie rachunku, które wynosi 0,15%.

Getin Bank gwarantuje dostęp do praktycznej oferty. Konto osobiste nierozerwalnie związane z tym kontem oszczędnościowym, jest tanie w obsłudze, a do uniknięcia warunkowej opłaty wystarczy dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej kartą w miesiącu.

Rachunek "Elastyczne Konto Oszczędnościowe", można zdecydowanie polecić osobom, które szukają oferty pozwalającej skorzystać z konkurencyjnego oprocentowania - aktualnie to jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku. Należy tylko pamiętać o tym, żeby spełnić proste warunki aktywności uprawniające do tego, aby z wyższego oprocentowania skorzystać.

cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram