ranking kont - logo serwisu

Nest Konto w Nest Banku – recenzja produktu i opinia

opis konta osobistego

Nest Konto - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 zł

Prowadzenie rachunku

0 zł

Karta płatnicza

0/6 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew internetowy

0/5 zł

Polecenie zapłaty

0/5 zł

Zlecenie stałe
Jak uniknąć opłat?
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Euronet oraz wypłaty BLIKIEM.
 • 0 zł to opłata za zdefiniowanie i realizację polecenia zapłaty; 5 zł - koszt modyfikacji lub odwołania polecenia zapłaty
Aktualna promocja
Lokata 7.1%
Krótko o rachunku - podsumowanie najważniejszych informacji:
Cechy rachunku
cecha - ikona 1

Darmowe konto

cecha - ikona 2

Bankomaty bez opłat

cecha - ikona 3

Płatności mobilne

cecha - ikona 4

Dobra oferta oszczędnościowa

Nest Bank przygotował dla klientów indywidualnych wyjątkowo atrakcyjną ofertę w postaci Nest Konta. Ten produkt od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i regularnie zajmuje miejsce w czołówce zestawień najtańszych kont bankowych. Czy rzeczywiście Nest Konto w Nest Banku się opłaca i co powinieneś o nim wiedzieć?

recenzja Nest Konta - obrazek

Nest Konto. Ogólne informacje o rachunku

Przede wszystkim warto wskazać, że Nest Konto należy do wąskiej grupy rachunków, które są bezwarunkowo darmowe. Oznacza to, że nie ponosisz opłat za podstawowe operacje. Do uniknięcia kosztów nie jest wymagane spełnienie żadnych warunków aktywności takich jak np. zapewnienie regularnych wpływów czy aktywne korzystanie z karty płatniczej. Wystarczy samo założenie rachunku.

Konto w Nest Banku to doskonały wybór dla osób oszczędnych, które szukają instrumentu finansowego prostego w obsłudze i taniego w utrzymaniu. Dzięki możliwości założenia korzystnej lokaty oraz rachunku oszczędnościowego Nest Konto można wykorzystać również do pomnażania oszczędności.

Jak założyć konto w Nest Banku?

Nest Bank jest otwarty na nowoczesne rozwiązania w bankowości. Do wyboru masz następujące metody otwierania rachunku:

 • wideorozmowa z konsultantem banku (wniosek składasz on-line, podczas spotkania powinieneś mieć ze sobą dowód osobisty i telefon);
 • przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł z Twojego rachunku w innym banku (wniosek składasz on-line);
 • w oddziale banku (wniosek składasz on-line lub na miejscu, umowę podpisujesz zawsze w oddziale).

Sam możesz wybrać, czy chcesz otworzyć rachunek w oddziale, czy wolisz to zrobić, nie ruszając się z domu. Konto zakładane on-line będzie aktywne nawet w kilka minut. Warto pamiętać, że przy otwieraniu rachunku on-line rekomendowana jest opcja wideorozmowy.

Z kolei decydując się na przelew weryfikacyjny z innego konta, powinieneś zadbać, aby wszystkie dane na obu rachunkach były ze sobą zgodne. W przeciwnym razie wniosek może zostać odrzucony. Z tego względu jest to mocno niedoskonała metoda.

Najważniejsze informacja o Nest Koncie

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty Nest Banku dla indywidualnych klientów.

Rachunek osobisty może otworzyć każda osoba fizyczna, która ma pełną zdolność do czynności prawnych (jest pełnoletnia i nie została ubezwłasnowolniona choćby częściowo) oraz zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Osoba, która nie ukończyła 18 lat nie może samodzielnie założyć konta osobistego. Rodzic może jednak otworzyć dla dziecka Nest Konto Samodzielne, zachowując pełną kontrolę nad stanem finansów, wydatkami oraz limitami do przelewów i wypłat. Właścicielem Nesto Konta Samodzielnego jest dziecko.

Tak, Nest Bank ma w swojej ofercie Nest Konto Waluta. To rachunek, który może być prowadzony w 3 zagranicznych walutach – EUR, GBP, USD. Prowadzenie konta walutowego jest darmowe, podobnie jak przelewy europejskie SEPA. Nie zapłacisz również za wydanie pierwszej karty debetowej oraz przewalutowania transakcji dokonywanych dla waluty, w której prowadzone jest konto.

Bank uprawnia do posiadania jednego konta osobistego w każdej walucie, dla jakiej świadczy usługi. Każdy klient może więc mieć do 4 rachunków – w walutach PLN, EUR, GBP i USD.

Tak, masz pełen dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, nawet jeżeli nie zamówiłeś karty płatniczej do rachunku. Pamiętaj jednak, że wydanie pierwszej karty jest zawsze bezpłatne, a wniosek o nią możesz złożyć bezpośrednio w oddziale banku, w bankowości internetowej oraz mobilnej. Karta zostanie przesłana na adres podany w umowie o prowadzenie rachunku bankowego.

Nest Bank – opłaty i prowizje

W przypadku Nest Konto nie płacisz za następujące operacje:

 • prowadzenie konta;
 • wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir;
 • wpłaty i wypłaty BLIK-iem z bankomatów;
 • wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce;
 • wydanie pierwszej karty debetowej VISA;
 • internetowe przelewy SEPA;
 • przelewy do ZUS-u i US w polskiej walucie.

Szczegółowe warunki opłat za inne operacje znajdziesz w cyklicznie aktualizowanej tabeli opłat i prowizji na stronie banku. Niektóre z nich prezentują się atrakcyjnie i zachęcają do korzystania z pełnej oferty usług (np. 4 zł za przelewy Elixir Express, 6 zł za wypłaty z bankomatów za granicą oraz innych bankomatów niż Euronet w Polsce).

Niestety w cenniku znajdziesz też wysokie opłaty za popularne operacje, np.:

 • 14 zł za polecenie przelewu zlecone w oddziale albo poprzez serwis telefoniczny;
 • 30 zł za przelew SWIFT zlecony za pośrednictwem bankowości mobilnej.

Nest Konto sprawdza się świetnie, kiedy ograniczasz swoją aktywność do podstawowych operacji. Jeśli zależy Ci np. za zagranicznych przelewach (poza obszarem obowiązywania SEPA) lub często składasz dyspozycje bezpośrednio w oddziale, powinieneś liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Oszczędzanie z kontem osobistym Nest Banku

Dla klientów, którzy wybiorą Nest Konto, bank przygotował atrakcyjne możliwości oszczędzania pieniędzy. Mowa o Nest Lokacie Witaj oraz koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności.

Nest Lokata Witaj

Środki gromadzone na półrocznej lokacie Witaj są oprocentowane procentem stałym w wysokości 6% na 3 miesiące lub 7% na 6 miesięcy.

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych. Dla 7-procentowego zysku dodatkowo konieczne jest zapewnienie wpływów na Nest Konto w wysokości 2 tys. zł w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty oraz wykonanie dowolnych 3 transakcji:

 • płatność BLIK;
 • operacja kartą debetową;
 • przelew (z wyłączeniem przelewów własnych).

Nest Lokatę Witaj możesz założyć w terminie 30 dni od otwarcia Nest Konta. Minimalna wartość trzymanych na niej środków to 1 tys. zł, maksymalna – 20 tys. zł.

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności

Konto Nest Oszczędności to subkonto oszczędnościowe. Oferuje oprocentowanie w wysokości do 5% w skali roku od kwoty maksymalnie 100 tys. zł. Można je zasilać dowolnie niskimi kwotami. Pierwsza wypłata zgromadzonych środków jest możliwa w każdej chwili i nie pociąga za sobą utraty zgromadzonych odsetek.

Pierwszy przelew wewnętrzny w każdym miesiącu jest również darmowy. Dzięki temu możesz wygodnie zarządzać zgromadzonymi środkami bez konieczności płacenia prowizji.

Bonus za polecenie konta w Nest Banku

Nest Bank wprowadził ograniczoną czasowo promocję polegającą na przyznawaniu nagród pieniężnych za polecanie konta innym osobom. W przypadku polecenia Nest Konta, które zostanie aktywowane, zyskujesz 50 zł. Jeżeli polecisz BIZnest Konto, dostaniesz 200 zł.

Ciekawe rozwiązanie przewidziano również dla kredytobiorców. Jeśli uda Ci się przekonać inną osobę, aby wzięła kredyt na firmę, otrzymasz jednorazową kwotę w wysokości 1% zobowiązania (ale nie więcej niż 1 000 zł).

Nest Bank stara się premiować zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Profity działają w obie strony – zysk masz nie tylko Ty, ale również osoba, która otworzyła konto lub zaciągnęła kredyt.

Warunkiem otrzymania nagrody jest aktywność konta otwartego z polecenia. Oznacza to, że w jednym z 3 pierwszych miesięcy muszą zostać spełnione łącznie następujące warunki:

 • zapewnienie wpływu w wysokości 2 000 zł w przypadku Nest Konta lub 5 000 zł w przypadku BIZnest Konta;
 • wykonanie 3 dowolnych płatności za pomocą BLIK-a, karty płatniczej lub przelewem.

Pozostałe korzyści za korzystanie z Nest Konta

Oprócz omówionych korzyści Nest Konto gwarantuje także dostęp do rozbudowanej bankowości internetowej, w której znajdziesz wiele przydatnych na co dzień rozwiązań. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Sekcja Moja Rodzina to możliwość podglądu kont Twoich dzieci. Dzięki temu możesz sprawdzać, jak najmłodsi radzą sobie z zarządzaniem finansami. To nie tylko kontrola wpływów i wydatków, ale też dostęp do informacji o transakcjach kartą płatniczą, otrzymywanie powiadomień o wydanych kwotach oraz definiowanie limitów przelewów. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego Twoja latorośl może czuć się bezpiecznie w świecie bankowości.

Jeżeli jesteś posiadaczem Nest Konta i dla swoich dzieci założyłeś Nest Konto Samodzielne, możesz również tworzyć tzw. koła ratunkowe. To limit kwoty, którą nastolatek może od razu zasilić swój budżet, jeżeli szybko potrzebuje pieniędzy, a np. nie może się z Tobą skontaktować.

Konto oszczędnościowe Nest Skarbonka i Saszetki to subkonta, które pozwalają na wydzielenie środków z przeznaczeniem na określone cel oraz wygodne gromadzenie funduszy. Saszetek można utworzyć aż 20, w tym zapas „awaryjny”. Na rachunku oszczędnościowym oprocentowanie wynosi 3% w skali roku przez pierwsze 6 miesięcy dla kwot do 5 000 złotych. Przy większych kwotach oszczędności są niżej premiowane.

Bankowość mobilna w Nest Banku

Korzystając z Nest Konta, możesz płacić za zakupy nie tylko kartą płatniczą, ale również z wykorzystaniem wielu nowoczesnych rozwiązań takich jak:

 • VISA Mobile;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • BLIK;
 • SwatchPay!.

Mając dostęp do tak wielu dostawców usług płatności, łatwo znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Z Nest Kontem zapłacisz praktycznie wszędzie, również za pomocą smartfona lub smartwatcha z modułem NFC.

W kontekście nowoczesnych płatności warto również dodać, że wszystkie transakcje internetowe wykonywane bez fizycznego dostępu do karty są zabezpieczone technologią 3-D Secure. To rodzaj dodatkowej autoryzacji. Właściciel karty jest identyfikowany poprzez generowany jednorazowo token lub kod SMS, który zawsze jest inny niż PIN do karty. W ten sposób można ochronić transakcję przed dostępem osób trzecich.

Stopień rozbudowania i przejrzystość aplikacji internetowej oraz niewielka liczba fizycznych oddziałów sugerują, że Nest Bank koncentruje swoje wysiłki na rozwoju usług on-line.

Obsługa e-bankowości jest intuicyjna, a mimo to oferuje dostęp do bardzo wielu zróżnicowanych funkcji takich jak:

 • Moja Rodzina;
 • Nest Skarbonka wraz z Saszetkami;
 • bankowość dla nastolatków;
 • wygodne i bezpieczne logowanie (zmiana loginu, obrazka bezpieczeństwa oraz możliwość autoryzacji operacji z wykorzystaniem aplikacji mobilnej);
 • wyraźne rozdzielenie finansów firmowych i osobistych;
 • system powiadomień SMS/e-mail o nieudanych próbach logowania lub zmianie danych;
 • dostęp do kompleksowych informacji o saldzie, blokadach i ich wartościach oraz alertach sygnalizujących komunikaty ważne dla użytkownika.

Dodatkowo Nest Bank daje możliwość wnioskowania on-line o kredyt, wydanie karty płatniczej, zmianę danych i założenie konta, a nawet wniesienia sprzeciwu dotyczącego danych osobowych.

Wiele z tych opcji dostępnych jest również w aplikacji mobilnej (m.in. wgląd w finanse firmowe i osobiste, możliwość wyboru jednego z kilku rodzajów przelewów). Korzystając ze specjalnego widgetu, możesz podejrzeć saldo konta oraz ostatnią wykonaną transakcję bez logowania.

Nest Bank zadbał również o bezpieczeństwo swoich klientów, oferując logowanie z wykorzystaniem danych biometrycznych, odcisku palca lub skanu twarzy.

Tak rozbudowana bankowość internetowa i mobilna stanowi dużą zaletę dla osób potrzebujących dostępu do informacji o finansach przez całą dobę. Skorzystają z niej również klienci, którzy regularnie podróżują i trudno im wygospodarować czas na wizytę w oddziale.

Czy Nest Konto to dobry wybór? Opinia i podsumowanie

Nest Konto to oferta, którą z pewnością warto rozważyć. Bezwarunkowo darmowy rachunek pozwala cieszyć się tanią bankowością na co dzień. Istotną zaletą są też atrakcyjne produkty oszczędnościowe, które można powiązać z kontem.

Użytkowników szukający rachunku nowoczesnego, który pozwala na dynamiczne korzystanie z bankowości, z pewnością ucieszy obsługa większości form płatności mobilnych, w tym Swatch Pay! i VISA Mobile.

Do zalet można zaliczyć również ofertę skierowaną do młodych użytkowników oraz całych rodzin. Nest Konto Samodzielne oraz usługa Moja Rodzina ułatwiają organizację domowych finansów.

Co w takim razie może zniechęcać do Nest Konta? Przede wszystkim wysokość opłat za mniej standardowe usługi. Te potrafią być naprawdę duże i sięgnąć nawet kilkudziesięciu złotych za jedną transakcję.

Nest Konto nie będzie także dobrym wyborem dla osób, które często podróżują. W wersji walutowej rachunek może być założony jedynie dla 3 podstawowych walut zagranicznych.

Dla tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z pracownikami banku, istotną wadą jest również mała liczba oddziałów Nest Banku w Polsce. Nawet w dużych miastach takich jak Wrocław i Gdańsk znajdziesz tylko po jednej placówce terenowej. W Warszawie funkcjonują dwa oddziały.

Czy w takim razie warto wybrać Nest Konto? Tak, jeśli szukasz bezwarunkowo darmowego konta i karty płatniczej oraz atrakcyjnej oferty dla oszczędzających. Sprawdź jednak oferty innych banków, jeżeli Twoim priorytetem są usługi walutowe.