ranking kont - logo serwisu

Bonus za otwarcie konta. Jak działają bankowe promocje?

ikona kalendarza
02/08/2022
Otwarcie rachunku bankowego kojarzy się zwykle z oszczędzaniem pieniędzy i wygodną bankowością bezgotówkową. Dzisiaj jest to jednak znacznie więcej. Rywalizując ze sobą o nowych klientów, banki chętnie oferują przyznawanie bonusów za otwarcie konta (np. kwot pieniężnych). Jak działają mechanizmy promocji i na co możesz liczyć w zamian za współpracę z bankiem?
bonus za założenie konta - obrazek na bloga
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Banki chętnie przyciągają nowych klientów promocjami. Zazwyczaj mają one postać premii gotówkowej, Moneyback (zwrotu części wydatków) lub voucherów i kuponów prezentowych. Wiele ofert łączy w sobie kilka rozwiązań.
 • Przed podpisaniem umowy sprawdź regulamin promocji i czas jej obowiązywania. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić przewidziane przez bank warunki.
 • Jeżeli szukasz atrakcyjnych bonusów za otwarcie konta, sprawdź oferty Banku Citi Handlowego, ING Banku Śląskiego oraz Santander Banku.

Jakie rodzaje bonusów za otwarcie konta stosują banki?

Instytucje finansowe wykorzystują kilka różnych mechanizmów przyznawania premii. Pamiętaj, że zupełnie inne zasady mogą dotyczyć kont przeznaczonych dla przedsiębiorców, a z innych korzystają osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Firmy często mogą liczyć na atrakcyjniejsze bonusy za otwarcie konta, ale zwykle muszą też wykazać się większą aktywnością. Z jakimi mechanizmami promocyjnymi możesz się spotkać?

Premia pieniężna za otwarcie konta

Najpopularniejszym sposobem premiowania klientów jest przyznanie kwoty pieniężnej w określonej wysokości w zamian za otwarcie konta w banku. Zastrzyk gotówki może wynosić od 100 do nawet kilkuset złotych, a w przypadku firm nawet ponad 1 000 zł.

Obecnie banki stosują przede wszystkim premie segmentowe. Oznacza to, że na ostateczną wysokość premii ma wpływ kilka czynników, z których każdy jest udzielany za spełnienie określonych warunków. Może to być np. zapewnienie wpływu w określonej wysokości i pewna liczba transakcji kartą lub BLIK-iem w miesiącu.

Na czym polega Moneyback?

Innym działaniem promocyjnym jest tzw. Moneyback. Polega on na zwrocie części wydatków w formie comiesięcznego przelewu na konto. Regulamin promocji Moneyback określa:

 • które wydatki kwalifikują się do zwrotu;
 • procent transakcji, dla której jest wykonywany zwrot (np. 2%, 5%);
 • maksymalną sumę zwrotów w miesiącu (np. nie więcej niż 50 zł);
 • czas obowiązywania promocji (np. 3 miesiące).

Moneyback może dotyczyć określonej kategorii wydatków, np. zwrotu płatności za media lub produkty kupowane w określonej sieci sklepów.

Należy odróżnić Moneyback od Cashback. Ta druga opcja oznacza możliwość wypłaty środków znajdujących się na koncie podczas zakupów w sklepie. Cashback nie jest „prezentem” od banku – wypłacana gotówka pochodzi z rachunku połączonego z kartą płatniczą.

Vouchery za otwarcie konta w banku

Jeszcze innym rodzajem promocji bankowych jest przyznawania konkretnych nagród rzeczowych za otwarcie konta. Mogą to być np. walizki podróżne lub bilety do kin. Alternatywą dla towarów są vouchery do wykorzystania w określonej sieci sklepów, np. budowlanych, spożywczych lub usługowych (np. voucher do serwisu Legimi w jednej z promocji banku BNP Paribas).

W przypadku kuponów zwróć uwagę, do kiedy mogą one zostać zrealizowane.

Bez względu na rodzaj promocji, jakiego szukasz, przed wybraniem banku upewnij się, że rzeczywiście możesz otrzymać bonus za otwarcie konta i spełniasz określone przesłanki. Wszystkie warunki muszą znajdować się w regulaminie promocji dostępnym na stronie internetowej banku oraz w oddziale.

Pamiętaj też, że banki regularnie zmieniają swoje oferty promocyjne. Warto sprawdzać okresy ich obowiązywania.

Chcę założyć konto w banku z bonusem. Gdzie warto to zrobić?

Znalezienie naprawdę dobrej oferty wymaga regularnego sprawdzania stron poszczególnych instytucji. Jeśli chcesz szybko wyszukać atrakcyjne promocje bankowe, skorzystaj z gotowych zestawień, które znajdziesz w internecie. W ten sposób oszczędzasz czas i otrzymujesz wyłącznie aktualne informacje. Zawsze zwracaj uwagę na datę publikacji zestawienia, która powinna być jak najświeższa. Gdzie aktualnie dostaniesz duży bonus za otwarcie konta?

Citi Handlowy logo

CitiKonto w Banku Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy połączył kilka rodzajów premii w jednej ofercie. Przyznaje je za:

 • otwarcie rachunku i wyrażenie zgód marketingowych;
 • aktywne korzystanie z BLIK-a (minimum 3 transakcje do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto rachunek);
 • zapewnienie wpłaty wynagrodzenia lub wykonanie zlecenia walutowego do końca drugiego miesiąca kalendarzowego.

Wynagrodzenie może być wypłacone z tytułu umowy o pracę, kontraktu cywilnoprawnego, stosunku powołania lub mianowania albo kontraktu wojskowego. Z kolei zlecenie walutowe polega na zamianie określonej kwoty na inną docelową walutę po aktualnym kursie walutowym z wykorzystaniem platformy CitiKantor.

Bonus za otwarcie konta możesz powiększyć, rejestrując kartę płatniczą w programie MasterCard Bezcenne Chwile. Oznacza to możliwość otrzymania voucherów do różnych sieci usługowych.

Więcej informacji dotyczących CitiKonta w Banku Citi Handlowym znajdziesz pod tym linkiem ➚.

ING - logo

Konto Direct w ING Banku Śląskim

Atrakcyjną premię finansową oferuje również bank ING. Aby ją otrzymać, powinieneś założyć Konto z Lwem Direct lub Komfort wraz z kartą debetową. Kolejnym etapem jest zawarcie umowy o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz wyrażenie zgód marketingowych. Ostatnim krokiem dla otrzymania bonusu w jego podstawowej wersji jest wykonanie do końca roku kalendarzowego transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 1 000 zł. Możesz to zrobić:

 • kartą płatniczą;
 • BLIK-iem;
 • kartą wirtualną (np. smartwatchem lub smartfonem).

Bank przewidział większą nagrodę dla klientów, którzy do końca roku kalendarzowego spełnią dodatkowe warunki aktywności:

 • wykonanie 3 płatności BLIK-iem (łącznie z transakcjami przewidzianymi w warunkach podstawowych);
 • comiesięczny wpływ na konto w wysokości minimum 1 000 zł przez 3 kolejne miesiące;
 • utworzenie przynajmniej 1 celu na Otwartym Koncie Oszczędnościowym i ulokowanie na nim nie mniej niż 300 zł.

Zysk z promocji może być jeszcze większy, jeśli założysz jedno z wymienionych kont w banku ING z polecenia znajomego.

Więcej informacji na temat promocji w ING Banku Śląskim znajdziesz na tej stronie ➚.

logo Santander Banku

Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Santander Bank po raz kolejny promuje swoje dwa podstawowe konta osobiste – Konto Jakie Chcę oraz Konto Jakie Chcę dla Młodych. W celu skorzystania z bonusów otwórz jeden z tych rachunków wraz z debetem oraz dostępem do bankowości elektronicznej. Warunkiem jest także wyrażenie zgód marketingowych. Pierwsza nagroda jest przyznawana już za otwarcie ROR.

Kolejny bonus za otwarcie konta wymaga spełnienia określonych warunków aktywności w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy – lipcu, sierpniu i wrześniu:

 • zapewnienie wpływów w wysokości minimum 1 000 zł;
 • wykonanie 1 transakcji kartą płatniczą na kwotę co najmniej 10 zł;
 • skorzystanie przynajmniej raz z aplikacji bankowej Santander Mobile.

Zysk z założenia konta w banku Santander można powiększyć również o kartę podarunkową lub bilety do kina w zamian za otwarcie rachunku z polecenia. Kolejnym profitem jest możliwość udziału w programie Bezcenne Chwile oraz Moneyback – wiąże się to ze zwrotem części wydatków na rachunki.

Szczegóły dotyczące promocji, w tym wysokość poszczególnych nagród, znajdziesz na tej stronie banku Santander ➚.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z bankiem, koniecznie zapoznaj się z regulaminem promocji i upewnij się, że rozumiesz jego treść. Samo otwieranie rachunku to już formalność. Banki starają się jak najbardziej uprościć proces zakładania konta. Jeżeli skorzystasz z popularnej metody na selfie lub wideokonferencji, cały proces potrwa zaledwie kilkanaście minut, a rachunek będzie dostępny od razu.

Sprawdź, ile możesz zarobić, korzystając z promocyjnych ofert bankowych.

Informacja: Dane, które znajdziesz w tym artykule, są aktualne na dzień publikacji. Zawsze aktualne informacje znajdziesz w rankingach oraz zestawieniach promocji bankowych, dostępnych na naszej stronie.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
zarabianie na bankach - opinia

Opinia o zarabianiu na bankach. Czy to możliwe?

PRZECZYTAJ → 
czym jest program lojalnościowy? obrazek artykułu

Czym jest program lojalnościowy? Wytłumaczenie i przykłady

PRZECZYTAJ → 
mini słowniczek obrazek

Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka