ranking kont - logo serwisu
ikona promocji - obrazek

Zarabiaj na bankach z najlepszymi promocjami w Marcu 2023

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
Millennium logo
ikona miejsce 1, która symbolizuje najlepszy produkt, usługę lub promocję w aktualnym rankingu
konto osobiste
Premia:
600 zł

Promocja Konta Osobistego w Millennium Banku - Zyskaj 600 zł Premii

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
mBank logo
ikona miejsce 2, która symbolizuje drugi najlepszy produkt, usługę lub promocję w aktualnym zestawieniu
konto osobiste
Premia:
530 zł

Promocja Konta Osobistego w mBanku - Zyskaj 530 zł Premii

promocja konta oosbistego - wyróżniony obrazek
Wartość premii
ocena - wartość premii
Jak łatwo?
ocena - łatwość
Ocena korzyści
ocena - korzyści
logo Santander Banku
ikona miejsce 3, która symbolizuje trzeci najlepszy produkt, usługę lub promocję w aktualnym zestawieniu
Konto Osobiste
Premia:
400 zł

Promocja Konta Osobistego w Santander Banku - Zyskaj 400 zł Premii

Poznaj więcej takich ofert!

Chcesz wiedzieć więcej o "zarabianiu na bankach"? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik. Dowiedz się jak możesz zyskiwać biorąc udział w promocjach bankowych oraz na co należy uważać, kiedy otwierasz konto w promocji!

Artykuł jest dostępny w dalszej części - po prostu przewijaj dalej. :-)

zarabianie na bankach - obrazek artykułu (2)

Zarabiaj na bankach - wszystko na temat osiągania zysku w promocjach

Zastanawiasz się czy można zarabiać na bankach? W tym artykule:

Znajdziesz najbardziej korzystne promocje z premią na start.
Poznasz fakty i mity na temat zarabiania na bankach.
Dowiesz się "gdzie jest haczyk".
Poznasz rzetelne informacje jak zarabiać na bankach i jak robić to z głową.
Zobaczysz kto może otworzyć konto w promocji, jakie instytucje oferują najlepsze promocje oraz przekonasz się ile rzeczywiście można zyskać w promocjach.
ZACZYNAMY!

O zarabianiu na bankach słów kilka

Zarabiaj na bankach - to hasło, które nie od wczoraj cieszy się dużą popularnością.

Gdy ktoś mówi o zarabianiu na bankach, wtedy chodzi o nic innego, jak korzystanie z nowych produktów bankowych w celu uzyskania premii. Najczęściej chodzi założenie konta bankowego lub wyrobienie karty kredytowej z bonusem dla nowych użytkowników.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, zapraszamy do zapoznania się z lekturą tego artykułu. Znajdziesz w nim sprawdzone informacje na temat możliwości otwierania produktów bankowych z premią. W formie przerywnika pojawią się też ciekawe promocje, w których możesz osiągnąć zysk. W tym miejscu wybraliśmy tylko najlepsze oferty, podczas gdy kompletną listę kont z premią, znajdziesz na stronie promocji bankowych (do której odnośnik mogłeś znaleźć powyżej).

Ten artykuł możesz czytać w całości (od początku do końca) lub od razu przeskoczyć do miejsca, które Cię interesuje.

Zarabianie na bankach - fakty i mity

Zarabianie na promocjach bankowych to popularny temat. Ale również kontrowersyjny.

Niektórzy zastanawiają się czy na bankach można rzeczywiście zarobić? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zapoznanie się z faktami i mitami na temat zarabiania na bankach, pomoże Ci lepiej zrozumieć ten temat.
Prawda

Banki dają pieniądze dla nowych klientów

Chociaż dla niektórych to stwierdzenie na pewno zabrzmi kontrowersyjnie, faktem jest, że banki rzeczywiście nagradzają nowych klientów premiami pieniężnymi za otwarcie konta bankowego lub skorzystanie z innego produktu, objętego promocją.

To jednak nie działa w ten sposób, że jakiś bank rozdaje te pieniądze całkiem za darmo (!).

Wtedy wiele osób otwierałoby konta bankowe tylko po to, żeby zyskać premię i niedługo po tym - niemal natychmiast rezygnowało z wybranej oferty.

Dlatego, aby uzyskać premię, zwykle należy spełnić określone warunki aktywności.

Najczęściej jest to zapewnienie wpływów na konto lub dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą w określonej ilości lub na określoną kwotę.

Z reguły im wyższa premia, tym bardziej trzeba się natrudzić, aby taką nagrodę otrzymać. Wprawdzie zdarzają się promocje, w których premie zyskuje się za samo podpisanie umowy - należą one jednak do rzadkości.
Prawda

Zarabianie na bankach to dobry sposób na osiągnięcie dodatkowego dochodu

W promocjach bankowych możesz zyskać 100, 200, 400 zł i więcej...

Szczególnie w przypadku niższych premii (na poziomie ok. 200 zł), z reguły w bardzo prosty sposób możesz otrzymać dodatkową nagrodę, w ramach promocji dołączonej do konta bankowego.

Dużą popularnością cieszą się również promocje z możliwością osiągniecia zysku na poziomie ok. 400 zł w prosty sposób. Chociaż takie oferty nie trafiają się często.

Promocje bankowe są dobrym sposobem na to, aby osiągnąć dochód, który będzie stanowił dodatek do pensji. Zarabiaj na bankach - być może jest to stwierdzenie trochę na wyrost. Jednak osiąganie dodatkowego dochodu dzięki uczestnictwie w promocjach, jest jak najbardziej możliwe.
Fałsz

Zarabianie na bankach może zastąpić inne źródła dochodu

"Zarabianie na bankach" jest dobrym sposobem na osiąganie dodatkowego dochodu, ale w żadnym przypadku nie może jednak zastąpić podstawowego źródła utrzymania.

Powinieneś wiedzieć, że konstrukcja promocji wyklucza możliwość korzystania z oferty specjalnej bez przerwy. Należy również pamiętać o spełnieniu warunków aktywności.

Zwykle w celu uzyskania premii należy np. dokonywać płatności kartą na kwotę 500 zł przez okres trzech kolejnych miesięcy.

Banki stosują również tzw. okres karencji. Osoba otwierająca konto osobiste w promocji, po zamknięciu tego konta, nie będzie mogła ponownie uczestniczyć w promocji organizowanej przez bank, przez pewien okres czasu (zwykle od 12 miesięcy do 3 lat).

Dlatego jeśli nawet zdarzy się miesiąc, kiedy osiągniesz zysk na poziomie jednego czy dwóch tysięcy - takiego wyniku praktycznie nie da się powtórzyć. Pamiętaj również o tym, że niekiedy w celu uzyskania premii należy również... wydać określoną kwotę pieniędzy.

Z tego względu zarabianie na bankach nie może zastąpić podstawowego źródła utrzymania.

Czy bankom to się opłaca? Gdzie jest haczyk?

Banki rzeczywiście dają pieniądze nowym klientom, którzy decydują się na założenie konta w promocji - najczęściej warunkiem jest określona aktywność związana z takim kontem. Nagrody w promocjach wynoszą nawet kilkaset złotych. Przedsiębiorcy mogą liczyć na premię nawet powyżej 1500 złotych.

Niektórzy słysząc takie rewelacje, mogą zadawać sobie pytanie czy bankom to się opłaca? Nie są przecież organizacjami non-profit, a ich działalność jest nastawiona na osiąganie zysku. Skąd wiec w ogóle pomysł, aby rozdawać klientom pieniądze? Gdzie tutaj jest haczyk?

W rzeczywistości nie tu żadnego haczyka. Bank również osiąga korzyści dzięki takim promocjom.

Argumentów dlaczego taka działalność dla banków jest opłacalna, jest co najmniej kilka:

  • Promocja, która klientom pozwala zarabiać na bankach, jest formą reklamy konta bankowego lub innych produktów (np. karty kredytowej), które są oferowane w ramach oferty specjalnej. To skuteczna metoda na zachęcenie klientów do skorzystania z oferowanego produktu. Określona część budżetu reklamowego jest więc przeznaczona na ten rodzaj promocji.
  • Klient, który zakłada konto bankowe w promocji, w przyszłości może wybrać też inne produkty, oferowane przez bank, takie jak pożyczka czy kredyt gotówkowy. Są to oferty, na których bank może zwyczajnie zarobić.
  • Premia za konto czy kartę kredytową, jest formą promocji nie tylko samego produktu bankowego, ale również innych usług banku. Za przykład może posłużyć pobranie i aktywacja aplikacji mobilnej banku, jak jeden z warunków na drodze do uzyskania premii. W ten sposób bank promuje nie tylko konto - ale również swoja aplikację mobilną.
  • Założenie konta w promocji prawie zawsze jest darmowe, ale za samo korzystanie z rachunku, możesz ponieść opłaty. Chodzi o prowizję za prowadzenie konta, korzystanie z karty czy wypłaty z bankomatów. Osoby, które nie czytają poradników takich jak ten, mogą nieświadomie otworzyć kilka kont jednocześnie, żeby zmaksymalizować swój zysk. W praktyce, oprócz nagrody w promocji - z pewnością zapłacą też niemałą prowizję za nowe konto bankowe.

Już za chwilę dowiesz się, jak korzystać z promocji, żeby zyskiwać i nie ponosić przy tym żadnych opłat.

Polecana promocja
promocja mBanku
konto osobiste
Możliwy zysk:
300 zł

Zyskaj 300 zł z kontem osobistym w mBanku!

Zyskaj 300 zł z warunkowo darmowym kontem od mBanku. 200 zł premii otrzymasz za aktywność, a dodatkowo: 50 zł za otwarcie konta na selfie lub przez e-dowód oraz 50 zł za otwarcie konta dla dziecka.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie promocji

Zarabiaj na bankach - ale z głową!

Jak już wiesz - zarabiać na bankach rzeczywiście można. Należy to jednak traktować jako sposób na osiągnięcie dodatkowego zysku, z całą pewnością nie jako podstawowe źródło uzyskiwania dochodu. Zarabiaj na bankach - tak. Ale z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Co za dużo, to niezdrowo

Poznałeś już podstawowe zasady zarabiania w promocjach bankowych i z pewnością masz bardziej realne oczekiwania, jeśli planujesz otwarcie konta lub wyrobienie karty kredytowej z premią.

Kolejną rzeczą, o której powinieneś pamiętać, to żeby nie otwierać za dużo kont bankowych jednocześnie.

Banki kuszą promocjami, to fakt, ale w parze z ofertą promocyjną często idą też warunkowe opłaty, które za takie konto trzeba ponieść. Dobra wiadomość: warunki uniknięcia opłat są zwykle proste do spełnienia. Wystarczy np. jedna transakcja kartą w miesiącu lub dokonanie płatności na kwotę 300 zł w ciągu miesiąca.

O ile posiadacz jednego konta bankowego tych opłat z łatwością może uniknąć, tak w przypadku posiadania dwóch, trzech lub więcej rachunków jednocześnie - sytuacja robi się już znacznie bardziej skomplikowana.

Dla osób, które nie są wprawione w tego rodzaju aktywnościach, na początku optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie nie więcej niż dwóch kont bankowych. Pierwsze - to konto z którego korzystasz w chwili obecnej. Drugie konto, to rachunek, który otwierasz w promocji.

praktyczna zasada ikona

Praktyczna porada

Jeśli otwieranie kont bankowych w promocji to dla Ciebie nowe zagadnienie - na początek ogranicz się do posiadania maksymalnie dwóch rachunków.

Po spełnieniu warunków aktywności i uzyskaniu premii, zdecyduj czy chcesz zamknąć swoje aktualne konto czy to, które otworzyłeś w celu uzyskania nagrody. A może wariant z dwoma rachunkami będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem?

Z czasem możesz pomyśleć o posiadaniu trzech rachunków. Pamiętaj jednak o spełnieniu warunków aktywności, aby banki nie naliczały opłat za konto, których przecież możesz uniknąć.

Dobrym wariantem jest też połączenie dwóch różnych produktów, na przykład: konto osobiste + karta kredytowa. Wtedy nie musisz martwić się o spełnianie warunków aktywności dla kliku kont bankowych, a wciąż możesz zyskać wysoką nagrodę.

Otwarcie konta to dopiero pierwszy krok

Pamiętaj, że samo otwarcie konta lub wyrobienie karty kredytowej nie wystarczy, aby uzyskać premię w promocji. Owszem, zdarzają się oferty, które pozwalają osiągnąć zysk za samo podpisanie umowy, jednak one należą do rzadkości.

Zwykle należy spełnić tzw. warunki aktywności w promocji. To na przykład dokonanie określonej ilości transakcji kartą albo blikiem (np. 10 transakcji) albo zapewnienie wpływów na konto. Często organizatorzy promocji wymagają też regularności - warunki należy spełniać np. przez 3 kolejne miesiące.

Z kolei w promocjach typu moneyback może się zdarzyć, że pełna pula nagród (np. 450 zł) jest rozłożona nawet na 12 czy 18 miesięcy.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Zazwyczaj spełniając warunki promocji do uzyskania nagrody, spełniasz też warunki pozwalające na uniknięcie opłat za konto. W takiej sytuacji nie tylko zyskujesz premię, ale również nie ponosisz żadnych opłat za rachunek otwarty w promocji.

uczestnicy promocji

Kto może otworzyć konto w promocji?

Dzięki informacjom, z którymi mogłaś zapoznać się do tej pory, wiesz już w jaki sposób rozsądnie podchodzić do popularnego hasła "zarabiaj na bankach" - tym samym jak korzystać z ofert promocyjnych, aby rzeczywiście osiągać zysk.

Należy wyjaśnić jeszcze jedną kwestię, a konkretnie to kto faktycznie może zarabiać na bankach.
zarabianie na bankach - obrazek artykułu (2)

Promocje posiadają pewne kryteria uczestnictwa dlatego i nie każdy może wziąć w nich udział.

Szczególnie zwróć uwagę na to, że aby przystąpić do promocji zazwyczaj:

  • należy posiadać ukończone 18 lat. Niektóre banki wymagają też posiadania polskiego dokumentu tożsamości.
  • Należy być nowym klientem banku. Promocje zazwyczaj kierowane są dla osób, które nie posiadają konta w banku (choć można również spotkać się z ofertami dla obecnych klientów).

Czym jest okres karencji?

Organizatorzy promocji stosują tzw. okres karencji. To czas jaki musi upłynąć od momentu zamknięcia konta w banku do czasu, kiedy ponowne założenie konta w promocji jest możliwe.

Jest to zabezpieczenie przed tym, żeby uczestnicy promocji nie otwierali konta tylko po to, żeby otrzymać premię, a następnie zamknąć rachunek i niemal natychmiast otworzyć go ponownie, aby znów otrzymać nagrodę.

Okres karencji zwykle wynosi od 12-15 miesięcy, do nawet 2-3 lat. Niektóre banki pozwalają na otwarcie konta w promocji tylko jeden raz. W przyszłości ponowne zyskanie premii nie będzie już możliwe.

Promocje nie tylko dla klientów indywidualnych

Choć konta osobiste i karty kredytowe należą do najbardziej popularnych kategorii produktów oferowanych w promocjach, to nie tylko klienci indywidualni mogą zyskiwać w promocjach. Przedsiębiorcy, którzy decydują się otworzyć konto firmowe, mogą liczyć na premię, często przekraczającą 1000 złotych.

I chociaż warunki uzyskania premii przez firmy często są trudniejsze do spełnienia, to w kiedy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz otworzyć konto firmowe w parze z kontem indywidualnym. W ten sposób zmaksymalizujesz możliwy do osiągniecia zysk, pewna część nagrody będzie też łatwiejsza do zdobycia.

Kto oferuje najlepsze promocje?

Jakie podmioty oferują najlepsze promocje? W tej części weźmiemy pod lupę najpopularniejsze w ostatnich miesiącach oferty banków i... nie tylko.

Banki oferują najwyższe premie

Najwyższe premie w ramach promocji, są najczęściej oferowane przez tradycyjne banki. Na uzyskanie premii mogą liczyć klienci otwierający konto w Alior Banku, mBanku, BNP Paribas, Banku Pekao, ING, Santander Banku, Banku Millennium, Citibanku, Credit Agricole.

Każda instytucja przyjmuje inną strategię przyznawania nagród.

Zależność z reguły jest taka, że premię niższej wartości, można uzyskać w sposób łatwiejszy. Z kolei otwierając konto osobiste z nagrodą wysokości +400 złotych, trzeba będzie się odrobinę bardziej natrudzić, aby zdobyć maksymalną nagrodę (choć jak jest to jak najbardziej możliwe).

Szczegółowe warunki znajdziesz w regulaminie promocji na stronie banku, na dedykowanej stronie promocji (tam, gdzie wysyłasz wniosek) oraz w materiałach publikowanych na RankingKont.pl.

więcej informacji - ikona

Podpowiedź

Kiedy wybierasz ofertę dla siebie, nie kieruj się tylko wysokością premii, ale również stopniem trudności uzyskania nagrody. Z reguły niższe bonusy są łatwiejsze do zdobycia.

Fintechy radzą sobie coraz odważniej

Należy zwrócić uwagę na coraz bardziej odważne postępowanie fintechów oraz banków internetowych, które w ostatnich miesiącach znacznie chętniej oferują różnego rodzaju promocje dla nowych użytkowników.

Chociaż premie oferowane przez fintechy z reguły nie są tak wysokie, jak w przypadku tradycyjnych banków, to oferty promocyjne tych instytucji posiadają swoje unikalne zalety:

  • nagroda oferowana w promocji jest często łatwa do uzyskania (w niektórych przypadkach wystarczy jedna transakcja kartą, aby otrzymać nagrodę);
  • w ofercie znajduje się zwykle darmowy pakiet. Można więc przetestować usługę bez żadnych zobowiązań, otrzymując przy tym bonus na start.

Ile można zyskać?

Pozostaje jeszcze pytanie - ile można zyskać w promocjach bankowych? W teorii - bardzo dużo. Na specjalnej stronie, która agreguje dostępne oferty promocyjne na RankingKont.pl, znajdziesz aktualną listę dostępnych promocji wraz z informacją jaki zysk można osiągnąć. Łatwo możesz przekalkulować, że dostępna wartość nagród przekracza kwotę 1000 złotych.

W praktyce uzyskiwanie regularnych premii na tym poziomie jest niezwykle trudne. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno wiesz, że zarabianie na bankach należy potraktować raczej hobbystycznie, jak szansę na uzyskanie dodatkowego dochodu.

Jakie są realne możliwości zysku? Wiele zależy od tego czy jesteś nowym uczestnikiem promocji bankowych czy z tego rodzaju ofert korzystasz od dawna. To właśnie nowi użytkownicy mogą zyskać najwięcej, ponieważ nie są objęci okresem karencji.

Nie otwieraj jednak zbyt wielu kont naraz, bo wtedy z pewnością zapłacisz prowizje za korzystanie z wielu rachunków (trudno będzie spełnić wszystkie warunki aktywności).

Wiele zależy też od innych czynników dlatego dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Ciebie 3 inne artykuły, z których dowiesz się:

Zapoznaj się ze szczegółami i wybierz wariant, który Ci najlepiej odpowiada. Życzymy wysokich zysków! Korzystaj z promocji, ale rób to odpowiedzialnie.

chevron-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram