Zarabianie na bankach – czy jest możliwe? (moja opinia)

zarabianie na bankach
Czy zarabianie na bankach jest możliwe?

Coraz popularniejsze staje się zarabianie na promocjach bankowych. Jeszcze kilka lat temu znałem tylko jedną stronę, gdzie mogłem znaleźć zbiór informacji o promocjach bankowych. Dzisiaj mam wrażenie, że takich stron są setki.

Na moim facebookowym timeline co chwila pojawiają się promowane posty o promocjach w bankach i bynajmniej nie dlatego, że nagle zacząłem się interesować tym tematem. Wygląda jakby niektórzy autorzy chcieli nas przekonać, że na promocjach bankowych można naprawdę sporo zarobić.

W związku z tym, czy promocje bankowe to prawdziwa żyła złota?

Niekoniecznie.

Natomiast faktem jest, że promocje w bankach mogą być przyjemnym sposobem na dodatkowy zarobek. Oprócz tego możemy przetestować nowe produkty bankowe, które być może okażą się lepsze od tych, z których korzystaliśmy do tej pory.

Popularność promocji bankowych rośnie. Ofert promocyjnych jest naprawdę sporo, a nagrody są coraz ciekawsze…

"Zarobiłem XX zł na promocjach w miesiąc"

Jakiś czas temu na jednym z blogów o promocjach bankowych, natknąłem się na wpis, w którym autor przekonuje, że pokaźną kwotę na promocjach bankowych zaledwie w ciągu miesiąca, a do wpisu jest dołączony wykaz promocji z informacją o tym jaki zysk, w jakiej promocji.

Z jednej strony kilkaset złotych, a nawet tysiąc i więcej, w miesiącu, dzięki promocjom bankowym, to super sprawa. Druga strona medalu jest taka, że aby osiągać regularne zyski na takim poziomie, trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku.

Czasami – w promocjach typu moneyback – trzeba wydać określoną kwotę pieniędzy, żeby otrzymać premię.

Jeśli nie zajmujesz się „zawodowo” promocjami bankowymi, obiektywnie trzeba powiedzieć, że ciężko jest regularnie wykręcić wynik na poziomie kilkuset czy ponad tysiąca złotych w miesiącu, choć jest to możliwe.

Jednak aby zyskać te kilkaset złotych trzeba pamiętać o warunkach i skoncentrować się na tym, aby niczego nie pominąć. To mogłoby skutkować niespełnieniem warunku promocji, a co za tym idzie – brakiem nagrody. Stąd uzyskiwanie wysokich dochodów na promocjach, może i jest osiągalne, ale czy opłacalne? Na pewno wiąże się ze sporym wysiłkiem i inwestycją… czasu.

Uważam, że lepiej potraktować uczestnictwo w promocjach hobbystycznie i na luzie. 100, 200 czy 400 zł ekstra w miesiącu, to już coś! Przy premiach jaki aktualnie oferują banki, wystarczy wziąć udział w jednej czy dwóch promocjach, żeby jednorazowo osiągnąć nawet kilkaset złotych zysku.

Szczególnie uprzywilejowane są osoby, które wcześniej nie brały udziału w tego rodzaju promocjach bankowych. Jeśli jesteś jedną z nich, to możesz jednorazowo zgarnąć naprawdę sporą kwotę biorąc udział w kilku promocjach. Sprawdź sama lub sam – zobacz stronę promocje bankowe, na której znajdziesz aktualną listę ofert promocyjnych z możliwym zyskiem. 

Jednorazowa premia za otwarcie konta bankowego sięga 300, nawet 350 zł. Wybierając kartę kredytową możemy liczyć na bonus wartości nawet 400 zł.  

Promocje bankowe i ich warunki

Dobra informacja jest taka, że coraz częściej trafiają się świetne promocje bankowe, których warunki są bardzo proste do spełnienia. Przykład? Czasem wystarczy otworzyć konto i wykonać 5 transakcji kartą na dowolną kwotę, aby otrzymać nagrodę. To łatwy sposób na dodatkowy dochód.

Z moich obserwacji wynika, że warunki promocji bankowych stają się coraz łatwiejsze do spełnienia. Wygląda to tak, jakby banki zaczynały traktować promocje jako zachętę dla nowych klientów do przetestowania konta, a nie skomplikowaną układankę, w której uczestnik gra o pełną pulę nagród albo część nagrody.

A jeszcze nie tak dawno oferty promocyjne bywały naprawdę mocno skomplikowane.

Pamiętam taką promocję, to był rok 2016, może 2017, w której można było zyskać nagrodę o łącznej wartości 800 zł! To robi wrażenie. Jednak warunki tamtej promocji były bardzo skomplikowane. Na nagrodę składały się bon na zakupy o wartości 150 zł oraz 650 zł w formie zwrotu za płatności kartą. Zwrot był rozłożony na 5 miesięcy – do 130 zł każdego miesiąca.

Dzisiaj promocje są raczej skonstruowane w znacznie łatwiejszy sposób. Otwierasz konto, dokonujesz kilku transakcji i jest spełniony warunek, który zapewnia Ci premię.

To sprawia, że zyskać na promocjach można w naprawdę łatwy sposób. Jeśli mamy w planach otwarcie nowego konta bankowego, to na pewno warto skorzystać z okazji, dzięki której możemy zyskać nawet kilkaset złotych.

Mimo wszystko uważam, że promocje bankowe należy traktować jak szansę na dodatkowy zarobek, a nie sposób na regularne zarabianie pieniędzy. Stąd w moim odczuciu takie hasła jak „zarabianie na bankach” są… trochę na wyrost.

Niedawno odebrałem bon na 400 zł do sklepu ze sprzętem elektronicznym za udział w promocji jednego z banków. Patrzę jednak na to jednak bardziej w formie jednorazowej okazji, niż jako sposobu na regularne zarabianie pieniędzy.

Okazje trafiają się i warto z nich korzystać, jednak „okazje” trafiają się – okazyjnie.

Warto śledzić strony, które zbierają najlepsze okazje promocyjne banków, aby znaleźć najlepszą ofertę. Należy jednak liczyć się z tym, że są to jednorazowe okazje, szansa na dodatkowy zysk, jednak nie jest to sposób na regularne zarabianie pieniędzy.

Czego możemy się spodziewać jak chodzi o promocje bankowe?

W ostatnim czasie obserwujemy dużo nowych promocji bankowych, do tego takich, w których oferowane są coraz wyższe premie. Dlaczego banki oferują coraz lepsze promocje? Można się doszukiwać różnych przyczyn, na pewno jedną z nich jest duża konkurencja.

W mojej opinii takie są źródła intensyfikacji działań promocyjnych w internecie prowadzonych przez banki:

 • Promocje to skuteczny sposób na pozyskiwanie lojalnych klientów.
  Dobrze skonstruowana promocja skutecznie zachęca klienta do skorzystania z produktu oferowanego przez bank. Bank jest gotów zapłacić nawet kilkaset złotych nowemu klientowi za przetestowanie konta. Jeśli odbiorca trafi na produkt wysokiej jakości, jest szansa że zostanie za bankiem na dłużej – nie tylko przez okres promocji. Niewykluczone, że w przyszłości taki klient, będzie korzystał też z innych produktów oferowanych przez bank.

 • Skuteczność działań promocyjnych.
  Promowanie produktów bankowych w internecie jest wygodne dla użytkowników. Z reguły wystarczy uzupełnienie prostego formularza, aby wziąć udział w promocji, w której można zyskać kilkaset złotych. Zwiększenie intensywności działań promocyjnych w internecie, jest też zgodne trendem, który możemy zaobserwować w ostatnich miesiącach, bo w pierwszym kwartale 2019 r. wartość reklamy internetowej po raz pierwszy była wyższa niż reklamy telewizyjnej (źródło: WirtualneMedia.pl).

 • Mierzalność efektów.
  Ta kwestia z pewnością ważniejsza dla banków i organizatorów promocji, jednak warto o tym wspomnieć. Chodzi o to, że w bardzo łatwy sposób można sprawdzić skuteczność działań promocyjnych w internecie. Z kolei w telewizji czy w radio, to nie jest takie łatwe, w pewnych przypadkach nawet niemożliwe. O ile można dostrzec ogólne trendy – np. jak dużo nowych kont zostało otwartych w trakcie kampanii promocyjnej, to nie można zweryfikować ilu klientów otworzyło rachunek widząc reklamę w telewizji.


  Z kolei prowadząc taką kampanię w internecie można już zobaczyć konkretne cyfry. To zagadnienie też nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, bo wchodzi tutaj takie pojęcie jak atrybucja konwersji, w każdym razie na bardziej ogólnym poziomie mierzalność efektów kampanii promocyjnych w internecie jest łatwiejsza niż w tradycyjnych mediach. A jeśli takie działania są skuteczne, to dlaczego nie ponowić promocji albo nawet zintensyfikować działań (np. podwyższając premię w kolejnej edycji promocji)?

 

Promocji bankowych coraz więcej i nie wygląda na to, aby w najbliższej przyszłości mogło się zdarzyć coś, co mogłoby odwrócić ten trend. Patrząc powierzchownie na to zagadnienie, można by wyciągnąć wniosek, że „zarabianie na bankach” jest łatwe! Ale czy taki wniosek byłby właściwy?

Regulaminy promocji często mają taką konstrukcje, która w pewien sposób chroni bank, tak żeby w promocji nie mogły brać udział ciągle te same osoby.

Standardem jest okres karencji – czyli zdefiniowany czas, kiedy użytkownik nie może ponownie wziąć udziału w promocji oferowanej przez bank. Czas karencji może być różny, najczęściej wyklucza on z udziału w promocji jednego uczestnika na przestrzeni 9 miesięcy lub dłuższej.

Na promocjach zyskasz więcej niż wcześniej

Premie w pojedynczych promocjach są coraz wyższe i w najbliższym czasie raczej nie zdarzy się nic, co miałoby to zmienić.

Uważam, że na promocjach bankowych w najbliższym czasie będzie można zyskać więcej niż w latach ubiegłych. Mam na myśli jednorazowy zysk, a nie sposób na uzyskiwanie regularnego dochodu.

Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak można rozsądnie i zyskownie korzystać z promocji bankowych. Dzięki promocjom prawdopodobnie nie znajdziesz się na okładce Forbesa, ale na pewno wyjdziesz na plus. 😉

Moje propozycje jak rozsądnie korzystać z promocji bankowych:

 • Traktuj promocje jako jednorazowe okazje.
  Może jest czasem tak, że idziesz do sklepu w określonym celu, a dokonujesz innego zakupu bo trafiła się świetna okazja. W podobny sposób podejdź do promocji bankowych.

  Przykład? Czasem trafi się promocja lokaty, w której premia jest znacznie wyższa, niż odsetki, które zostaną naliczone od Twoich oszczędności. Może warto ulokować 1 000 zł oszczędności na lokacie – na potrzeby promocji – aby po 3 miesiącach odebrać 50 zł premii oraz niewielkie odsetki od ulokowanej kwoty?

 • Traktuj promocje jak… cechę konta bankowego (dodatkowa zaleta konta).
  Myślisz o otwarciu nowego konta bankowego i zastanawiasz się nad dwoma rachunkami. Przeanalizowałeś tabelę opłat i wiesz, że w obu przypadkach nie poniesiesz kosztów. Cechą wyróżniającą jedno konto jest wysoko oceniana aplikacja mobilna, drugi bank z kolei regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia za jakość obsługi klienta. Nie wiesz na którą opcję się zdecydować, ale okazuje się, że pierwszy bank oferuje premię za otwarcie konta; drugi nie. Wtedy wybierz ofertę, która pozwoli Ci osiągnąć dodatkowy zysk.

 • Traktuj promocje jak okazje do sprawdzenia nowych rozwiązań.
  Możliwe, że już od kilku lat korzystasz z tego samego konta bankowego. Nie jesteś w 100% zadowolony z usług banku, ale jesteś do niego przyzwyczajony i co miesiąc dostajesz tam wynagrodzenie od Twojego pracodawcy. Jeśli pojawi się promocyjna oferta w innym banku, to możesz otworzyć konto tylko po to, aby przetestować nowy rachunek. Nawet jeśli masz 2 konta otwarte w tym samym czasie i bank naliczy opłaty za prowadzenie jednego rachunku, to promocyjna premia z nawiązką zredukuje koszty. Ty masz masz kilka miesięcy na sprawdzenie nowego rozwiązania i podjęcie decyzji czy chcesz dokonać zmiany, czy zostajesz w banku, z którego usług korzystasz od dawna.

Jakie masz doświadczenie z promocjami bankowymi?

Jakie jest Twoje zdanie o promocjach bankowych i popularnym haśle „zarabianie na promocjach bankowych”? Podziel się swoją opinią pod tym wpisem!

A jeśli szukasz okazji… sprawdź teraz aktualne promocje bankowe.
Udostępnij to znajomym!
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Przewiń do góry