Zarabianie na bankach – czy jest możliwe? (moja opinia)

zarabianie na bankach - tło
Czy zarabianie na bankach jest możliwe?

Coraz popularniejsze staje się zarabianie na promocjach bankowych. Jeszcze kilka lat temu znałem tylko jedną stronę, gdzie mogłem znaleźć zbiór informacji o promocjach bankowych. Dzisiaj mam wrażenie, że takich stron są setki. Na moim facebookowym timeline co chwila pojawiają się promowane posty o promocjach w bankach i bynajmniej nie dlatego, że nagle zacząłem się interesować tym tematem. 

Ale to nie wszystko. Wygląda jakby niektórzy autorzy chcieli nas przekonać, że promocje w bankach, to biznes na którym można nieźle zarobić bez większego wysiłku. 

W takim razie czy promocje bankowe to prawdziwa żyła złota

Niezupełnie.

Ale na pewno promocje w bankach mogą być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek, który daje także możliwość przetestowania nowych produktów bankowych.

Nie ma więc co dziwić się rosnącej popularności promocji bankowych. Fakt ten na pewno dostrzegają same banki, bo ofert promocyjnych jest naprawdę sporo, a nagrody są coraz ciekawsze…

"Jak zarobiłem +1000 zł na promocjach w miesiąc"

Niedawno na jednym z blogów o promocjach bankowych natknąłem się na wpis, w którym autor przekonuje, że zarobił ponad 1000 zł na promocjach bankowych w jeden miesiąc. Trzeba przyznać, że to imponująca kwota. I to wszystko na poważnie. Do wpisu jest dołączony wykaz promocji z informacją o tym jaki zysk, w jakiej promocji.

Patrzysz na tytuł, czytasz ten artykuł i myślisz – 1000 zł miesięcznie „ekstra” – super sprawa. 

Druga strona medalu jest taka, że aby zarobić ten 1000 zł czy więcej w miesiącu, trzeba włożyć w to sporo wysiłku. 

W zależności od konstrukcji promocji, często trzeba wydać określoną kwotę pieniędzy, żeby otrzymać premię. 

Jeśli nie zajmujesz się “zawodowo” promocjami bankowymi, obiektywnie trzeba powiedzieć, że ciężko będzie wykręcić taki wynik jak 1000 zł miesięcznie (choć jest to jak najbardziej możliwe). 

W takim wypadku trzeba byłoby jednak pamiętać o wielu warunkach i skoncentrować się na tym, aby niczego nie pominąć, bo może to skutkować niespełnieniem warunku promocji, a co za tym idzie – brakiem nagrody. Stąd osiąganie spektakularnych dochodów na promocjach wiązałoby się z naprawdę sporym wysiłkiem… 

Może lepiej potraktować uczestnictwo w promocjach hobbystycznie? 100, 200 czy 400 zł ekstra każdego miesiąca, to już coś! A żeby osiągnąć taki zysk nie potrzeba wielkiego wysiłku.

Promocje bankowe i ich warunki

Trafiają się świetne promocje bankowe, których warunki są bardzo proste. Czasami wystarczy otworzyć konto i wykonać 5 transakcji kartą na dowolną kwotę, aby otrzymać nagrodę wysokości ponad 100 zł. Łatwy sposób na dodatkowy dochód, prawda?

Na pewno dobrym sygnałem jest to, że warunki promocji bankowych stają się coraz łatwiejsze do spełnienia. Wygląda to tak, jakby banki zaczynały traktować promocje jako zachętę dla nowych klientów do przetestowania konta, a nie skomplikowaną układankę, w której uczestnik gra o pełną pulę nagród albo część nagrody.

Pamiętam promocje mBanku, to był rok 2016, może 2017… w której można było zyskać nagrodę o łącznej wartości 800 zł. To robi wrażenie, jednak warunki tej promocji były bardzo skomplikowane. Na nagrodę składały się bon wartości 150 zł do Decathlonu oraz 650 zł w formie zwrotu za płatności kartą rozłożone na 5 miesięcy – do 130 zł każdego miesiąca…

Dzisiaj promocje są raczej skonstruowane w nieco łatwiejszy sposób, mimo wszystko uważam, że promocje bankowe należy traktować jak szansę na dodatkowy zysk, a nie sposób na regularne zarabianie pieniędzy. Stąd w moim odczuciu hasła reklamowe jak „zarabianie na bankach” są… trochę na wyrost. 

Fakt, na promocjach bankowych można zarobić i to czasami przyzwoicie. Niedawno odebrałem bon na 400 zł do sklepu ze sprzętem elektronicznym za udział w promocji jednego z banków. Patrzę jednak na to jednak bardziej w formie jednorazowej okazji, niż jako sposobu na regularne zarabianie pieniędzy. 

Okazje trafiają się i warto z nich korzystać, jednak “okazje” mają to do siebie, że trafiają się – okazyjnie.
Warto śledzić strony takie ta, na której teraz jesteś, w poszukiwaniu najlepszych ofert.

Promocje bankowe - czego możemy się spodziewać?

W ostatnich miesiącach obserwujemy dużą ilość nowych promocji bankowych, do tego takich, w których oferowane są coraz to wyższe premie. W mojej ocenie, ma to swoje źródło w takich aspektach jak:

 • Skuteczny sposób na pozyskiwanie lojalnych klientów  – dobrze skonstruowana promocja skutecznie zachęca klienta do skorzystania z produktu oferowanego przez bank. Jeśli klient trafi na produkt wysokiej jakości, jest szansa że zostanie za bankiem na dłużej, niewykluczone że w przyszłości będzie korzystał też z innych produktów oferowanych przez bank.
 • Skuteczność działań promocyjnych – promowanie produktów bankowych w internecie jest wygodne dla użytkowników. Z reguły wystarczy uzupełnienie prostego formularza, aby wziąć udział w promocji, w której można zyskać 100, 200 czy nawet 400 zł. Intensyfikacja działań promocyjnych w internecie jest też zgodna z rynkowym trendem – w pierwszym kwartale 2019 r. wartość reklamy internetowej na rynku po raz pierwszy była wyższa niż reklamy telewizyjnej (źródlo: WirtualneMedia.pl).
 

Mogłoby się wydawać, że promocje to świetny sposób na dodatkowy, regularny, dochód. Z drugiej strony regulaminy promocji często mają taką konstrukcje, która w pewien sposób chroni bank, tak żeby w promocji nie mogły brać udział ciągle te same osoby. Standardem jest okres karencji – czyli zdefiniowany czas, kiedy użytkownik nie może ponownie wziąć udziału w promocji oferowanej przez bank. Czas karencji może być różny – od roku do nawet trzech lat, a zdarzają się też oferty promocyjne, z których są wykluczeni uczestnicy, którzy kiedykolwiek w przeszłości brali udział w promocji banku. 

Na promocjach zyskasz więcej niż wcześniej

Premie w pojedynczych promocjach są coraz wyższe i wątpię, że w najbliższym czasie zdarzy się coś, co miałoby to zmienić. Uważam, że na promocjach bankowych w najbliższym czasie będzie można zyskać więcej niż w latach ubiegłych. Mówię jednak o “zysku na promocjach”, a nie sposobie na regularny zarobek.

Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak można rozsądnie i zyskownie korzystać z promocji bankowych. Dzięki promocjom bankowym prawdopodobnie nie znajdziesz się na okładce Forbesa, ale na pewno wyjdziesz na plus. 😉

Moja propozycje jak korzystać z promocji bankowych:

 • Traktuj promocje jako jednorazowe okazje.
  Może jest czasem tak, że idziesz do sklepu kupić buty, a trafiasz na świetną promocje na kurtkę. Nie planowałeś lub nie planowałaś zakupu kurtki, ale jest naprawdę wyjątkowa okazja, a produkt bardzo dobrze na Tobie leży. Ciężko trafić na podobną okazję, ale jeśli się pojawi, to wtedy pewnie z niej skorzystasz. W podobny sposób warto traktować promocje bankowe.
  Przykład? Czasem trafi się promocja lokaty, w której premia jest znacznie wyższa, niż odsetki, które zostaną naliczone od Twoich oszczędności. Może warto ulokować 1 000 zł oszczędności na lokacie – tylko na potrzeby promocji – aby po 3 miesiącach odebrać 50 zł premii oraz niewielkie odsetki od ulokowanej kwoty?
 •  
 • Traktuj promocje jak… cechę konta bankowego (dodatkową zaletę konta).
  Myślisz o otwarciu nowego konta bankowego i zastanawiasz się nad dwoma rachunkami. Przeanalizowałeś tabelę opłat i wiesz, że w obu przypadkach nie poniesiesz kosztów. Cechą wyróżniającą jedno konto jest wysoko oceniana aplikacja mobilna, drugi bank z kolei regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia za jakość obsługi klienta. Nie wiesz na którą opcję się zdecydować, ale okazuje się, że pierwszy bank oferuje premię za otwarcie konta; drugi nie. Wtedy z pewnością wybierzesz ofertę, gdzie możesz zyskać dodatkową premię za otwarcie rachunku.
 •  
 • Traktuj promocje jak okazje do sprawdzenia nowych rozwiązań.
  Możliwe, że już od kilku lat korzystasz z tego samego konta bankowego. Nie jesteś w 100% zadowolony z usług banku, ale jesteś do niego przyzwyczajony i co miesiąc dostajesz tam wynagrodzenie od Twojego pracodawcy.

  Jeśli pojawi się promocyjna oferta w innym banku, to możesz otworzyć konto tylko po to, aby przetestować nowy rachunek. Nawet jeśli masz 2 konta otwarte w tym samym czasie i bank naliczy opłaty za prowadzenie rachunku, z którego aktualnie nie korzystasz, to promocyjna premia z nawiązką zredukuje koszty, a do tego masz kilka miesięcy na sprawdzenie nowego rozwiązania i podjęcie decyzji czy chcesz dokonać zmiany, czy zostajesz w banku, z którego usług korzystasz od dawna.

 

Czy bierzesz regularnie udział w promocjach bankowych?

Jakie jest Twoje zdanie o promocjach bankowych? Podziel się swoją opinią pod tym wpisem!

A jeśli chcesz sprawdzić aktualne oferty promocyjne, zajrzyj tutaj. 🙂

Polecane posty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o