Zarabianie na bankach – czy jest możliwe? (moja opinia)

zarabianie na bankach
Czy zarabianie na bankach jest możliwe?

Coraz popularniejsze staje się zarabianie na promocjach bankowych. Jeszcze kilka lat temu znałem tylko jedną stronę, gdzie mogłem znaleźć zbiór informacji o promocjach bankowych. Dzisiaj mam wrażenie, że takich stron są setki.

Na moim facebookowym timeline co chwila pojawiają się promowane posty o promocjach w bankach i bynajmniej nie dlatego, że nagle zacząłem się interesować tym tematem.

Wygląda jakby niektórzy autorzy chcieli nas przekonać, że promocje w bankach, to biznes na którym można naprawdę dobrze zarobić i to bez wysiłku.

Czy promocje bankowe to prawdziwa żyła złota?

Niezupełnie.

Z drugiej jednak strony promocje w bankach mogą być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek, który daje także możliwość przetestowania nowych produktów bankowych.

Nie ma co się dziwić rosnącej popularności promocji bankowych. Fakt, że ofert promocyjnych jest naprawdę sporo, a nagrody są coraz ciekawsze…

"Zarobiłem XX zł na promocjach w miesiąc"

Jakiś czas temu na jednym z blogów o promocjach bankowych, natknąłem się na wpis, w którym autor przekonuje, że pokaźną kwotę na promocjach bankowych zaledwie w ciągu miesiąca. Całość jest pisana na poważnie. Do wpisu jest dołączony wykaz promocji z informacją o tym jaki zysk, w jakiej promocji.

Z jednej strony kilkaset złotych, a nawet tysiąc i więcej, w miesiącu, dzięki promocjom bankowym, to super sprawa. Druga strona medalu jest taka, że aby osiągać regularne zyski na takim poziomie, trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku.

Czasami – w promocjach moneyback – trzeba wydać określoną kwotę pieniędzy, żeby otrzymać premię.

Jeśli nie zajmujesz się „zawodowo” promocjami bankowymi, obiektywnie trzeba powiedzieć, że ciężko jest regularnie wykręcić wynik na poziomie kilkuset czy ponad tysiąca złotych w miesiącu (choć jest to możliwe).

Aby zyskać kilkaset złotych trzeba pamiętać o wielu warunkach i skoncentrować się na tym, aby niczego nie pominąć, bo może to skutkować niespełnieniem warunku promocji, a co za tym idzie – brakiem nagrody. Stąd uzyskiwanie spektakularnych dochodów na promocjach, może i jest osiągalne, ale czy opłacalne? Na pewno wiązałoby się ze sporym wysiłkiem. A zysk nie jest też gwarantowany.

Może lepiej potraktować uczestnictwo w promocjach hobbystycznie i na luzie? 100, 200 czy 400 zł ekstra, to już coś! Przy dzisiejszych premiach wystarczy wziąć udział w jednej czy dwóch promocjach, żeby jednorazowo osiągnąć nawet kilkaset złotych zysku.

Promocje bankowe i ich warunki

Coraz częściej trafiają się świetne promocje bankowe, których warunki są bardzo proste do spełnienia. Czasami wystarczy otworzyć konto i wykonać 5 transakcji kartą na dowolną kwotę, aby otrzymać nagrodę. Łatwy sposób na dodatkowy dochód.

Dobrym sygnałem jest to, że warunki promocji bankowych stają się coraz łatwiejsze do spełnienia. Wygląda to tak, jakby banki zaczynały traktować promocje jako zachętę dla nowych klientów do przetestowania konta, a nie skomplikowaną układankę, w której uczestnik gra o pełną pulę nagród albo część nagrody.

Jeszcze nie tak dawno oferty promocyjne bywały naprawdę mocno skomplikowane.

Pamiętam taką promocję, to był rok 2016, może 2017, w której można było zyskać nagrodę o łącznej wartości 800 zł! To robi wrażenie. Jednak warunki tamtej promocji były bardzo skomplikowane. Na nagrodę składały się bon na zakupy o wartości 150 zł oraz 650 zł w formie zwrotu za płatności kartą. Zwrot był rozłożony na 5 miesięcy – do 130 zł każdego miesiąca.

Dzisiaj promocje są raczej skonstruowane w znacznie łatwiejszy sposób. Otwierasz konto, dokonujesz kilku transakcji i jest spełniony warunek, który zapewnia Ci premię.

Mimo wszystko uważam, że promocje bankowe należy traktować jak szansę na dodatkowy zarobek, a nie sposób na regularne zarabianie pieniędzy. Stąd w moim odczuciu hasła reklamowe jak „zarabianie na bankach” są… trochę na wyrost.

Na promocjach bankowych można zarobić i to czasami naprawdę przyzwoicie. To fakt. Niedawno odebrałem bon na 400 zł do sklepu ze sprzętem elektronicznym za udział w promocji jednego z banków. Patrzę jednak na to jednak bardziej w formie jednorazowej okazji, niż jako sposobu na regularne zarabianie pieniędzy.

Okazje trafiają się i warto z nich korzystać, jednak „okazje” trafiają się – okazyjnie.

Dlatego warto śledzić strony, które zbierają najlepsze okazje promocyjne wszystkich banków, aby wyłowić najlepsze oferty.

Promocje bankowe - czego możemy się spodziewać?

W ostatnim czasie obserwujemy dużo nowych promocji bankowych, do tego takich, w których oferowane są coraz wyższe premie. Dlaczego banki oferują coraz lepsze promocje? Można się doszukiwać różnych przyczyn, na pewno jedną z nich jest duża konkurencja.

W mojej opinii takie są źródła intensyfikacji działań promocyjnych w internecie prowadzonych przez banki:

 • Promocje to skuteczny sposób na pozyskiwanie lojalnych klientów.
  Dobrze skonstruowana promocja skutecznie zachęca klienta do skorzystania z produktu oferowanego przez bank. Bank jest gotów zapłacić kilkaset złotych za przetestowanie konta. Jeśli klient trafi na produkt wysokiej jakości, jest szansa że zostanie za bankiem na dłużej – nie tylko przez okres promocji. Niewykluczone, że w przyszłości taki klient, będzie korzystał też z innych produktów oferowanych przez bank.
 • Skuteczność działań promocyjnych.
  Promowanie produktów bankowych w internecie jest wygodne dla użytkowników. Z reguły wystarczy uzupełnienie prostego formularza, aby wziąć udział w promocji, w której można zyskać kilkaset złotych. Zwiększenie intensywności działań promocyjnych w internecie, jest też zgodne z rynkowym trendem – w pierwszym kwartale 2019 r. wartość reklamy internetowej na rynku po raz pierwszy była wyższa niż reklamy telewizyjnej (źródlo: WirtualneMedia.pl).
 • Mierzalność efeków promocji.
  Kolejna sprawa to mierzalność efektów działań promocyjnych. W bardzo łatwy sposób można sprawdzić skuteczność działań promocyjnych w internecie. W telewizji np. nie jest to już takie proste. A jeśli działania promocjne w postaci promocji konta okazały się skuteczne skuteczne… dlaczego nie ponowić promocji?
 

Zatem promocji jest coraz więcej i nie wygląda na to, aby w najbliższej przyszłości mogło się zdarzyć coś, co mogłoby odwrócić ten trend. Patrząc powierzchownie na to zagadnienie, możnaby wyciągnąć wniosek, że „zarabianie na bankach” jest łatwe!

Z drugiej strony regulaminy promocji często mają taką konstrukcje, która w pewien sposób chroni bank, tak żeby w promocji nie mogły brać udział ciągle te same osoby.

Standardem jest okres karencji – czyli zdefiniowany czas, kiedy użytkownik nie może ponownie wziąć udziału w promocji oferowanej przez bank. Czas karencji może być różny, najczęściej wyklucza on z udziału w promocji jednego uczestnika na przestrzeni 9 miesięcy lub dłuższej.

Na promocjach zyskasz więcej niż wcześniej

Premie w pojedynczych promocjach są coraz wyższe i w najbliższym czasie raczej nie zdarzy się nic, co miałoby to zmienić.

Uważam, że na promocjach bankowych w najbliższym czasie będzie można zyskać więcej niż w latach ubiegłych. Przy czym mówię tutaj o zysku, nie sposobie na uzyskiwanie regularnego dochodu.

Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak można rozsądnie i zyskownie korzystać z promocji bankowych. Dzięki promocjom bankowym prawdopodobnie nie znajdziesz się na okładce Forbesa, ale na pewno wyjdziesz na plus. 😉

Moja propozycje jak korzystać z promocji bankowych:

 • Traktuj promocje jako jednorazowe okazje.
  Może jest czasem tak, że idziesz do sklepu w określonym celu, a dokonujesz innego zakupu bo trafiła się świetna okazja. W podobny sposób podejdź do promocji bankowych.
  Przykład? Czasem trafi się promocja lokaty, w której premia jest znacznie wyższa, niż odsetki, które zostaną naliczone od Twoich oszczędności. Może warto ulokować 1 000 zł oszczędności na lokacie – na potrzeby promocji – aby po 3 miesiącach odebrać 50 zł premii oraz niewielkie odsetki od ulokowanej kwoty?
 • Traktuj promocje jak… cechę konta bankowego (dodatkowa zaleta konta).
  Myślisz o otwarciu nowego konta bankowego i zastanawiasz się nad dwoma rachunkami. Przeanalizowałeś tabelę opłat i wiesz, że w obu przypadkach nie poniesiesz kosztów. Cechą wyróżniającą jedno konto jest wysoko oceniana aplikacja mobilna, drugi bank z kolei regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia za jakość obsługi klienta. Nie wiesz na którą opcję się zdecydować, ale okazuje się, że pierwszy bank oferuje premię za otwarcie konta; drugi nie. Wybierz ofertę, która pozwoli Ci osiągnąć dodatkowy zysk.
 • Traktuj promocje jak okazje do sprawdzenia nowych rozwiązań.
  Możliwe, że już od kilku lat korzystasz z tego samego konta bankowego. Nie jesteś w 100% zadowolony z usług banku, ale jesteś do niego przyzwyczajony i co miesiąc dostajesz tam wynagrodzenie od Twojego pracodawcy. Jeśli pojawi się promocyjna oferta w innym banku, to możesz otworzyć konto tylko po to, aby przetestować nowy rachunek. Nawet jeśli masz 2 konta otwarte w tym samym czasie i bank naliczy opłaty za prowadzenie jednego rachunku, to promocyjna premia z nawiązką zredukuje koszty. Ty masz masz kilka miesięcy na sprawdzenie nowego rozwiązania i podjęcie decyzji czy chcesz dokonać zmiany, czy zostajesz w banku, z którego usług korzystasz od dawna.

Jakie masz doświadczenie z promocjami bankowymi?

Jakie jest Twoje zdanie o promocjach bankowych? Podziel się swoją opinią pod tym wpisem!

Jeśli szukasz okazji… sprawdź aktualne promocje bankowe i zobacz ile możesz zyskać. 🙂

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Przewiń do góry