ranking kont - logo serwisu

Założenie konta przez podpisanie umowy z kurierem

ikona kalendarza
29/05/2023
Dla osób, które chcą otworzyć konto bez wychodzenia z domu, wygodnym rozwiązaniem jest założenie rachunku poprzez przekazanie kompletu dokumentów kurierowi, który działa na zlecenie banku. Jak dokładnie działa zakładanie konta przez kuriera?
obrazek przedstawia kobietę, ktora otwiera konto bankowe na spotkaniu z kurierem
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Rachunek w banku możesz założyć przez internet, zamawiając dostarczenie umowy przez kuriera.
  • Zanim bank uruchomi twój rachunek, musi otrzymać komplet podpisanych dokumentów, dlatego cały proces może trwać nawet kilka dni.
  • Kurier ma prawo zapoznać się z treścią umowy, aby upewnić się, że klient złożył podpisy we wszystkich wymaganych miejscach. Takie zachowanie jest zgodne z przepisami.

Na czym polega założenie konta w obecności kuriera?

Podpisanie umowy z bankiem przez kuriera to dwuetapowy proces. Trwa on nieco dłużej niż metoda na selfie czy z wykorzystaniem wideoweryfikacji.

ikona: numer 1

Etap pierwszy – złożenie wniosku online

Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku o założenie rachunku. Konto przez kuriera założysz przez internet, np. na stronie internetowej banku. We wniosku podajesz wszystkie dane niezbędne do otwarcia rachunku, a jako metodę przekazania umowy wybierasz dostarczenie dokumentów przez kuriera.

Jeżeli wniosek składasz przez internet, niezbędne będzie wgranie do systemu banku zdjęcia lub skanu dowodu osobistego. Zdjęcia muszą być w pełni czytelne i obejmować całe zdjęcie twarzy albo dokumentu. Na podany adres e-mail lub numer telefonu otrzymasz kod aktywacyjny, za pomocą którego zatwierdzasz wniosek.

ikona: numer 1

Etap drugi – dostarczenie dokumentów przez kuriera

Po otrzymaniu wniosku bank wyśle do ciebie kuriera na adres wskazany w dokumentach. Przewoźnik potwierdzi twoje dane osobowe, a odbiór przesyłki zatwierdzisz na tablecie biometrycznym. Powinieneś otrzymać dwa formularze – umowę o prowadzenie rachunku bankowego oraz arkusz BFG. Upewnij się, że złożyłeś podpisy we wszystkich wymaganych miejscach. Większość firm kurierskich daje możliwość uzgodnienia terminu doręczenia poprzez telefoniczny kontakt z kurierem. Dzięki temu nie musisz stale przebywać w domu w oczekiwaniu na przesyłkę.

Czy podpisanie umowy w obecności kuriera jest bezpieczne?

W sieci możesz spotkać się z zarzutami internautów przeciwko firmom kurierskim, dotyczących tego, że przewoźnik przed umieszczeniem dokumentów w kopercie przeczytał umowę klienta z bankiem. Takie zachowanie jest zgodne z przepisami Prawa bankowego.[1]

Zgodnie z art. 6a do 6d tej ustawy bank może powierzyć innemu przedsiębiorcy wykonywanie w imieniu i na rzecz banku pośrednictwa w zakresie wybranych czynności bankowych, w tym polegających na zawieraniu i zmianie rachunków bankowych według wzoru zatwierdzonego przez bank.

ikona nagłówka

FAQ - Pytania dotyczące podpisania umowy w obecności kuriera

Poniżej zamieściliśmy odpowiedzi na kilka pytań dotyczących zakładania konta za pośrednictwem kuriera.

źródła - ikona

Źródła wykorzystane do napisania tego artykułu, odwołania

Ocena Artykulu

Twoja opinia

Pomóż nam tworzyć lepsze materiały. Zostaw opinię, a my udoskonalimy serwis.


O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem z uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
zagraniczne konto - obrazek

Zagraniczne konto bankowe - jak i gdzie je założyć?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia różne banknoty, takie jak EUR, USD, co symbolizuje wpłate waluty na konto bankowe

Jak wpłacić walutę obcą na rachunek bankowy?

PRZECZYTAJ → 
przelewy z karty na kartę - obrazek artykułu

Jak zrobić przelew z karty na kartę? Visa, Mastercard (klienci indywidualni)

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram