ranking kont - logo serwisu

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole - analiza oferty

informacja - nowa ikona
Ten artykuł dawno nie był aktualizowany. Aktualną ofertę znajdziesz w Rankingu Kont Oszczędnościowych.
Rachunek Oszczędzam to konto oszczędnościowe w Credit Agricole. Z tej oferty najlepiej skorzystają nowi klienci - otrzymają oni promocyjne oprocentowanie wysokości 1,5% przez 3 miesiące od otwarcia konta, dla kwot do 20 000 zł.
Rachunek Oszczędzam - analiza oferty

Najważniejsze cechy konta oszczędnościowego - Rachunek Oszczędzam

Komentarz eksperta:

Przeanalizowaliśmy Rachunek Oszczędzam

analiza oferty oszczędnościowej - obrazek artykułu

Oferta oszczędnościowa, w przypadku bezpiecznych i często wybieranych przez klientów produktów, takich jak konta oszczędnościowe czy lokaty bankowe, dzisiaj nie należy do najbardziej atrakcyjnych. Wszystkiemu "winne" są utrzymujące się od dłuższego czasu niskie stopy procentowe, które mają bezpośrednie przełożenie na niskie oprocentowanie rachunków oszczędnościowych.

Banki starają sobie radzić z tą sytuacją na różne sposoby. Podwyższone, promocyjne oprocentowanie przez ustalony okres czasu, jest jedną z najpopularniejszych form przyciągnięcia uwagi nowych klientów. To mechanizm, który wykorzystuje także Credit Agricole.

Oprócz tego, użytkownicy tego konta będą mogli również skorzystać z kilku innych rozwiązań, powiązanych z tym kontem. Szczegóły poznasz w naszej analizie tego konta oszczędnościowego.

Ogólnie o koncie oszczędnościowym "Rachunek Oszczędzam"

Credit Agricole Rachunek Oszczędzam, to oferta, która najwięcej korzyści zapewnia dla nowych użytkowników konta. Będą oni mogli skorzystać z wyższego oprocentowania oraz zawalczyć o wysoką premię pieniężną.

Promocje, promocje - jak zyskać wyższe oprocentowanie?

Nowi klienci banku, którzy zdecydują się otworzyć ten rachunek, mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania wartości 1,5% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje przez okres 3 miesięcy, dla maksymalnej kwoty do 20 000 zł. Ile wynosi oprocentowanie powyżej tej kwoty? 0,4% lub 0,01%. A od czego to zależy?

Bank oferuje tak na dobrą sprawę dwie różne promocje dołączone do konta oszczędnościowego, które zwiększają oprocentowanie na rachunku. Pierwsza z nich, to oferta "Na start" z oprocentowaniem na poziomie 1,5% i kwartalną kapitalizacją odsetek, przeznaczona dla nowych klientów Banku, którzy wyrażą zgody marketingowe.

Natomiast druga promocja została nazwana "Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują". Dzięki tej promocji można:

 • Zyskać wyższe oprocentowanie - 0,4% zamiast 0,01% - dla kwoty powyżej 20 000 złotych przez okres pierwszych trzech miesięcy.
 • Zyskać wyższe oprocentowanie - 0,4% zamiast 0,01% - dla kwoty do 100 000 zł po okresie pierwszych trzech miesięcy od otwarcia rachunku.

Promocja dotyczy oferty z kwartalną kapitalizacją odsetek. Należy jednak spełnić określone warunki promocji:

 • Warunek obowiązujący przez pierwsze 3 miesiące: należy zapewnić wpływy minimum 1 500 zł na konto osobiste oraz minimum 100 zł na Rachunek Oszczędzam
 • Warunek obowiązujący po 3 pierwszych miesiącach: należy zapewnić wpływy na konto i Rachunek Oszczędzam, tak aby średniomiesięczne wpływy za okres 3 miesięcy, wynosiły minimum 1500 zł na konto osobiste oraz min. 100 zł na Rachunek Oszczędzam.

Dla aktywnych - automatyczne oszczędzanie z CAsaver

A jeśli już otrzymaliśmy wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, to dlaczego nie zaoszczędzić trochę więcej, niż planowaliśmy?

Do konta osobistego "Konto dla Ciebie", jest dołączona usługa automatycznego oszczędzania CAsaver. Na czym polega systematyczne oszczędzanie w banku Credit Agricole?

Usługa automatycznego oszczędzania pozwala odkładać drobne kwoty na rachunku oszczędnościowym w pełni zautomatyzowany sposób. Najpierw wybierasz jedną z pięciu kwot, do jakiej Bank zaokrągli Twoje transakcje: może to być 0,5 zł, 1 zł, 2 zł, 5 zł lub 10 zł. Następnie w od każdej transakcji, jaką dokonujesz w sklepie, bank automatycznie doliczy określoną wcześniej kwotę i przekaże ją na Twój Rachunek Oszczędzam.

Przykład: wybierasz wariant zaokrąglenia do 2 złotych. Jesteś w supermarkecie i dokonujesz transakcji na kwotę 105,87 zł. CAsaver zaokrągla kwotę do 107,87 zł, a 2 złote przy płatności są przekazywane na konto oszczędnościowe.

Jeszcze więcej promocji!

Już wcześniej była mowa o promocyjnym oprocentowaniu konta oszczędnościowego, dzięki czemu można zaoszczędzić więcej, niż w ramach standardowej oferty. Jednak osoby, które chcą otworzyć Rachunek Oszczędzam i zmaksymalizować swoje zyski, mogą również zainteresować się premią, którą można zyskać w ramach oferty konta osobistego.

Aktualnie można zyskać premię moneyback wartości 3% od płatności wykonanych w ciągu miesiąca, do 25 zł miesięcznie. Maksymalna liczba miesięcy, kiedy jest wypłacana premia to 18, a więc zyskać można nawet 450 zł. Dodatkowo 50 zł za otwarcie konta, co pozwala uzyskać łączną wartość nagród w kwocie nawet 500 zł. 

Najważniejsze opłaty na Rachunku Oszczędzam

Znasz już najważniejsze cechy rachunku i wiesz ile wynosi oprocentowanie standardowe i promocyjne.

Kolejnym elementem oferty, który może Cię zainteresować są najważniejsze opłaty dla użytkowników Rachunku Oszczędzam. Samo prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, należy jednak pamiętać, że Bank może naliczyć opłaty za konto osobiste powiązane z tym kontem oszczędnościowym. Szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli.

opłaty - ikona

Opłaty dla użytkowników Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole

Do korzystania z konta, wymagane jest konto osobiste. W tej Tabeli znajdziesz opłaty dla popularnego Konta dla Ciebie.

Konto oszczędnościowe

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 zł - prowadzenie rachunku (miesięczna opłata)
 • 0 zł - pierwszy przelew internetowy w miesiącu
 • 0 zł - każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym
 • 9 zł - Abonament "Przelewy z rachunków oszczędnościowych" - opłata miesięczna

Konto osobiste - tylko najważniejsze opłaty

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 / 7 zł - prowadzenie konta (opłata miesięczna)
 • 0 / 9 zł - użytkowanie karty (opłata miesięczna)
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów w placówce Banku
 • 0 / 6 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce

Darmowe prowadzenie konta, użytkowanie karty i wypłaty z bankomatów w Polsce, jeśli na Twoje konto co miesiąc wpłynie minimum 1 000 zł i wykonasz min. jedną transakcje kartą do konta (także zbliżeniowe transakcje w telefonie).

Konto osobiste w Credit Agricole

Znasz już wszystkie najważniejsze opłaty oraz cechy konta oszczędnościowego. Wiesz też, że aby otworzyć konto oszczędnościowe w Banku Credit Agricole, trzeba też posiadać konto osobiste. Pojawia się pytanie: jakie konto osobiste? Tutaj nie ma jasno sprecyzowanych wymagań. Credit Agricole, jak każdy inny bank, w swoim portfolio posiada różne oferty kont dla klientów indywidualnych.

Chcę Ci jednak przybliżyć pokrótce przybliżyć ofertę popularnego Konta dla Ciebie, które znajdziemy w ofercie banku. Wiesz już, jak kształtują się najważniejsze opłaty i znasz usługę CAsaver, która może skutecznie wspierać skuteczne oszczędzanie dla użytkowników Rachunku Oszczędzam. W tej części dowiesz się też o innych rozwiązaniach dostępnych w ramach tego konta, na które warto zwrócić uwagę.

Usługa wielowalutowa do karty i blisko 200 wizerunków karty do wyboru

Do karty w Credit Agricole, jest dołączona bezpłatna usługa wielowalutowa, która pozwala na dokonywanie transakcji w walutach: PLN, EUR, USD i GBP za granicą i w internecie bez prowizji za przewalutowanie transakcji, w ramach środków zgromadzonych na właściwym koncie walutowym.

A jeśli już o transakcjach walutowych mowa, to korzystając z tej karty możesz również wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez prowizji banku - jednorazowa opłata abonamentowa wynosi 7 zł miesięcznie.

Możesz wybrać kartę z wizerunkiem standardowym (koszt: 0 zł) lub z jednym z blisko 200 wizerunków dostępnych w katalogu (koszt: 15 zł). Ciekawostką jest fakt, że karta została wykonana z ekotworzywa.

Klub rabatowy dla użytkowników karty

Osoby korzystające z karty wydanej do rachunku osobistego w Credit Agricole, mogą dokonywać tańszych zakupów w blisko 10 000 miejsc w całej Polsce. Zniżki sięgają nawet 50%. Taniej za zakupy zapłacisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych.

Abonamenty dla osób, które często korzystają z wybranych usług

Często korzystasz z niestandardowych usług lub płatnych operacji bankowych? Zamiast za każdym razem płacić za skorzystanie z takiej usługi, wybierz abonament i dokonuj nielimitowanej liczby transakcji przy stałej, miesięcznej opłacie. W ramach abonamentów możesz:

 • wypłacać środki z Rachunków Oszczędzam i programów systematycznego oszczędzania,
 • wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez prowizji banku,
 • korzystać z przelewów Express Elixir.

Możliwości jest jeszcze więcej.

Chcesz wiedzieć o tym koncie osobistym? Przeanalizowaliśmy Konto dla Ciebie w Credit Agricole Bank Polska. Sprawdź!

Krótkie podsumowanie

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole, to konto, z którym najwięcej zyskają nowi klienci Banku. Mogą oni wziąć udział w promocji i skorzystać z podwyższonego oprocentowania wysokości 1,5% w skali roku, z kwartalną kapitalizacją odsetek, do kwoty 20 000 zł przez okres 3 miesięcy. W ramach oferty specjalnej, można utrzymać podwyższone oprocentowanie - także po 3 miesiącu (jednak wtedy jest ono niższe i nie przekracza 1%).

Z konta można korzystać tylko w połączeniu z rachunkiem osobistym. Możesz wybrać np. Konto dla Ciebie, z dostępem do usługi automatycznego oszczędzania CASaver oraz pakietem innych korzyści, jak karta z usługą wielowalutową i możliwością skorzystania z rabatów za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Choć oprocentowanie tego konta nie należy do najwyższych, co wynika z sytuacji na rynku, to warto wiedzieć, ze jednocześnie Rachunek Oszczędzam jest jednym z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych w kraju. Jeśli szukasz bezpiecznej formy pomnażania oszczędności, to konto będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Osoby, które chcą wykorzystać każdą okazję, mogą również zainteresować wzięciem udziału w promocji, w której zyskać można do 500 złotych.