Mini słowniczek promocji bankowych – to warto wiedzieć!

promocje bankowe mini słowniczek
Słowniczek przydatnych pojęć związanych z promocjami bankowymi.

Jeśli regularnie szukasz interesujących promocji bankowych, to możesz zauważyć, że są terminy, które pojawiają się często, a niektóre z nich powtarzają się w niemal w każdej promocji. Z drugiej strony, jeśli pierwszy raz zetknęłaś się z promocją bankową, to pewne zwroty mogą brzmieć zagadkowo. W tym artykule znajdziesz objaśnienie najważniejszych pojęć oraz dowiesz się trochę na temat tego, jak konstruowane są promocje bankowe.

Artykuł będzie aktualizowany o nowe pojęcia. Jeśli uważasz, że warto coś tutaj opisać, daj znać w komentarzu. Niektóre definicje możesz potraktować z przymrużeniem oka. 😉

SPRAWDŹ POJĘCIA

NOWY KLIENT

Wiele promocji, opisanych na tej stronie jest kierowanych do nowych klientów banku.„Nowy klient” jest zdefiniowany w regulaminie poszczególnych promocji. Zazwyczaj „nowym klientem” jest osoba, która nie posiada konta w banku. „Nowym klientem”, w rozumieniu regulaminów promocji, nie jest też osoba, która w pewnym okresie zdefiniowanym przez wytyczne wybranej promocji – posiadała konto w danym banku. Niektóre banki wykluczają z uczestnictwa w promocji posiadaczy innych produktów jak np. lokata.W każdym opisie promocji na stronie RankingKont.pl znajdziesz dokłądny opis i dowiesz się, kto może wziąć udział w promocji. Dzięki temu dowiesz się czy możesz bez problemu wziąć udział w promocji.

NOWY-BYŁY KLIENT BANKU

Zazwyczaj, w promocjach bankowych, „nowym klientem” (w rozumieniu regulaminu promocji) może być także… były klient banku.

O co konkretnie chodzi?

Organizator promocji ustala ile czasu musi upłynąć od momentu zamknięcia konta, aby ponownie można było otworzyć rachunek na promocyjnych warunkach. Tym samym „nowym klientem”, który może wziąć udział w promocji, może być osoba, która w przeszłości posiadała (ale zamknęła) konto bankowe.

Przykład takiej sytuacji?

Jeśli w promocji zostałoby określone, że muszą minąć dwa lata… to znaczy, że muszą upłynąć 24 miesiące, aby po zamknięciu konta w wybranym banku, można było ponownie otworzyć to samo konto w promocji.

Zdarzają się jednak promocje bankowe, w których nie ma zdefiniowanego czasu, od kiedy uczestnika promocji można uważać za „nowego klienta”. Dlatego może się zdarzyć, że nie możesz wziąć udziału w promocji, jeżeli w dowolnym okresie w przeszłości skorzystałeś lub z skorzystałaś z oferty promocyjnej wybranego konta.

Z drugiej strony trafiają się promocje gdzie nie ma zdefiniowanego okresu karencji lub jest on bardzo krótki. I tak, przykładowo, w niektórych promocjach możesz otworzyć konto, jeśli zamknąłeś lub zamknęłaś je względnie niedawno – np. 9 miesięcy wcześniej.

MONEYBACK

Moneyback to mechanizm polegający na zwrocie pewnej części od wartości transakcji bezgotówkowej.

Przykład? Bank oferuje moneyback 4% za transakcje kartą o wartości do 100 zł w miesiącu. Wtedy transakcje kartą otrzymasz zwrot pieniędzy uzależniony od wartości transakcji. Przy płatności na kwotę 1000 zł otrzymasz 40 zł zwrotu.

WARUNKI PROMOCJI

Aby wziąć udział w promocji i odebrać zadeklarowaną nagrodę, należy spełnić określone warunki promocji.

Przykładowo: warunkiem, aby odebrać premię 100 zł za otwarcie konta w banku X, jest dokonanie 5-ciu transakcji bezgotówkowych kartą debetową przypisaną do konta, w pierwszym miesiącu po uruchomieniu konta bankowego.

Spełnienie tego warunku sprawi, że w czasie określonym przez regulamin promocji otrzymasz nagrodę na konto.

Warunki każdej opublikowanej promocji, są szczegółowo opisywane w serwisie RankingKont.pl – dzięki temu będziesz wiedzieć, co konkretnie należy zrobić, aby odebrać nagrodę.

ZDOLNOŚĆ DO CZYNNOŚCI PRAWNYCH

Wiele regulaminów promocji jako warunek uczestnictwa określa posiadanie zdolności do czynności prawnych.

O co konkretnie chodzi?

Zdolność do czynności prawnych określa zdolność do dokonywania czynności prawnych we własnym imieniu. Przykładem jest podpisanie umowy z bankiem, o założenie konta bankowego. Pełną zdolność do czynności prawnych mają osoby pełnoletnie, osoby prawne oraz nieubezwłasnowolnione osoby fizyczne.

... INNE POJĘCIA...

To miejsce jest zarezerwowane na inne definicje i pojęcia.

Podziel się zdaniem w komentarzu 🙂

Udostępnij to znajomym!
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Przewiń do góry