Promocje bankowe – mini słowniczek – to warto wiedzieć!

promocje bankowe słownik
Słowniczek przydatnych pojęć związanych z promocjami bankowymi.

Jeśli regularnie szukasz interesujących promocji bankowych, to możesz zauważyć, że są terminy, które pojawiają się często, a niektóre z nich powtarzają się w niemal w każdej promocji. Z drugiej strony, jeśli pierwszy raz zetknęłaś się z promocją bankową, to pewne zwroty mogą brzmieć zagadkowo. W tym artykule znajdziesz objaśnienie najważniejszych pojęć oraz dowiesz się trochę na temat tego, jak konstruowane są promocje bankowe.

Artykuł będzie aktualizowany o nowe pojęcia. Jeśli uważasz, że warto coś tutaj opisać, daj znać w komentarzu. Niektóre definicje możesz potraktować z przymrużeniem oka. 😉

NOWY KLIENT

Banki większość swoich promocji kierują do nowych klientów. Nowy klient jest zdefiniowany w regulaminie poszczególnych promocji. Zazwyczaj nowym klientem jest osoba, która nie tylko nie posiada konta w banku. Nowym klientem, w rozumieniu regulaminów promocji, nie jest też osoba, która w pewnym okresie zdefiniowanym przez wytyczne wybranej promocji – posiadała konto w danym banku. Niektóre banki wykluczają z uczestnictwa w promocji posiadaczy innych produktów jak np. lokata.

W każdym opisie promocji na stronie rankingkont.pl znajdziesz dokładną definicję, dzięki czemu będziesz wiedzieć czy możesz bez problemu wziąć udział w promocji.

BYŁY-NOWY KLIENT

Zazwyczaj, w promocjach bankowych „nowym klientem” – w rozumieniu regulaminu promocji – może być także… były klient banku. 

Organizator promocji ustala ile czasu musi upłynąć od momentu zamknięcia konta, aby ponownie można było otworzyć rachunek w promocji. Przykładowo jeśli byłyby by to dwa lata, to znaczy, że muszą upłynąć 24 miesiące, aby po zamknięciu konta w wybranym banku, można było ponownie otworzyć to samo konto w promocji. 

Są promocje bankowe, w których nie ma zdefiniowanego czasu, od kiedy można uczestnika promocji można uważać za „nowego klienta”. Może tak się zdarzyć, że nie możesz wziąć udziału w promocji, jeżeli w dowolnym okresie w przeszłości skorzystałeś lub z skorzystałaś z oferty promocyjnej wybranego konta. Z drugiej strony trafiają się promocje “dla wszystkich” – możesz otworzyć konto w promocji, nawet jeśli zamknąłeś je np. pół roku wcześniej.

MONEYBACK

Moneyback to mechanizm polegający na zwrocie pewnej części od wartości transakcji bezgotówkowej. Przykładowo, bank oferuje moneyback 4% za transakcje kartą do 100 zł w miesiącu. Wtedy transakcje kartą otrzymasz zwrot pieniędzy. Przy płatności na kwotę 1000 zł otrzymasz 40 zł zwrotu.

WARUNKI PROMOCJI

Aby wziąć udział w promocji i odebrać zadeklarowaną nagrodę, należy spełnić określone warunki promocji

Przykładowo: warunkiem, aby odebrać premię 100 zł za otwarcie konta w banku X, jest dokonanie 5-ciu transakcji bezgotówkowych kartą debetową przypisaną do konta, w pierwszym miesiącu po uruchomieniu konta bankowego. 

Spełnienie tego warunku sprawi, że w czasie określonym przez regulamin promocji otrzymasz nagrodę na konto. Warunki każdej opublikowanej promocji, są szczegółowo opisywane na stronie rankingkont.pl – dzięki temu będziesz wiedzieć co dokładnie należy zrobić, aby odebrać nagrodę.

ZDOLNOŚĆ DO CZYNNOŚCI PRAWNYCH

Wiele regulaminów promocji jako warunek uczestnictwa określa posiadanie zdolności do czynności prawnych. O co konkretnie chodzi?

Zdolność do czynności prawnych określa zdolność do dokonywania czynności prawnych we własnym imieniu. Przykładem jest podpisanie umowy z bankiem, o założenie konta bankowego. Pełną zdolność do czynności prawnych mają osoby pełnoletnie, osoby prawne oraz nieubezwłasnowolnione osoby fizyczne.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *