ranking kont - logo serwisu

VW Bank: Plus Konto Biznes - analiza i opinia

Plus Konto Biznes, oferowane przez Volskwagen Bank GMBH Sp. z o.o., to rachunek którego największą zaletą jest dostęp do bezpiecznej bankowości internetowej i mobilnej. Korzyści są również związane z kartą Visa Business i ofertą usług dodatkowych dla firm.
VW Bank - Plus Konto Biznes, analiza oferty

Konto Plus Biznes - najważniejsze opłaty

Komentarz eksperta:
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto Plus Biznes w VW Banku

analiza rachunku firmowego - obrazek artykułu

Volkswagen Financial Services, w Polsce aktualnie posiada 3 spółki. Jedną z nich jest Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, która oferuje usługi bankowe. W portfolio instytucji znajdziemy takie produkty jak konta osobiste i firmowe.

Warto jednak wiedzieć, że strategia Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce opiera się na działalności kredytowej i depozytowej, a dominującą aktywnością jest kredytowanie zakupu samochodów i finansowanie działalności salonów dealerskich, a produkty w kategorii kont osobistych czy kont firmowych nie leżą u podstaw działalności banku.

Nie powinno więc dziwić, że nie są one tak dobrze rozpoznawalne, jak rachunki firmowe innych banków, które działają w naszym kraju na znacznie większą skalę. Wciąż jednak warto przyjrzeć się ofercie Volskswagen Bank GmbH Sp. z .o.o Oddział w Polsce. Pod lupę bierzemy ich konto firmowe Plus Konto Biznes.

Plus Konto Biznes - ogólnie o rachunku

Rachunek Plus Konto Biznes to, jak nazwa wskazuje, to konto bankowe dla klientów biznesowych, z którego mogą korzystać różne firmy, niezależnie od wielkości i formy prawnej prowadzonej działalności. Założyć konto będą mogli więc przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, ale też stowarzyszenia, organizacje, fundacje, spółdzielnie, parafie czy wspólnoty mieszkaniowe.

Przedsiębiorcy dostęp do konta zyskają za pośrednictwem dedykowanej infolinii, a także przez internet (na stronie vwbank.pl), jak również w aplikacji mobilnej dołączonej do rachunku.

Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem wynoszą:

 • 10 zł - opłata za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł - opłata za pierwsze 500 przelewów zewnętrznych w miesiącu,
 • 9 zł - opłata za obsługę karty podstawowej do rachunku,
 • 2 zł - opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce.

VW Bank nie ustanawia warunków aktywności, które pozwalałyby uniknąć najważniejszych opłat związanych z prowadzeniem i korzystaniem z rachunku firmowego. Opłaty są więc stałe, a korzystanie z konta tak na dobrą sprawę wiąże się z miesięcznym kosztem na poziomie 19 zł + ewentualne prowizje za wypłaty z bankomatów.

Plus Konto Biznes - najważniejsze opłaty

Znasz już najważniejsze opłaty związane z rachunkiem biznesowym od Volkswagen Financial Services. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, wtedy zajrzyj do poniższej tabeli, w której zebraliśmy najważniejsze koszty.

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem

Prowadzenie konta i przelewy

 • 10 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - przelew wewnętrzny
 • 0 zł - przelew zewnętrzny - pierwsze 500 transakcji w miesiącu
 • 1 zł - przelew zewnętrzny - 501 i kolejne transakcje w miesiącu
 • 0 zł - przelew do Urzędu Skarbowego
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 2 zł - ustanowienie polecenie zapłaty


Karta płatnicza

 • 0 zł - wydanie podstawowej karty debetowej
 • 9 zł - opłata za obsługę karty podstawowej
 • 60 zł - wydanie karty podstawowej w trybie ekspresowym


Bankomaty i wpłaty gotówki

 • 2 zł - wypłata gotówki z bankomatów w kraju oraz państw znajdujących się do EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) - prowizja banku
 • 10 zł - wypłata gotówki za granicą (z wykluczeniem państw EOG)
 • 10 zł - wpłata gotówki w kasie banku w formie banknotów, bilonu lub mieszanej, przy liczbie bilonu do 50 sztuk

Kiedy przyjrzymy się bliżej kwestii opłat, wtedy uwagę zwraca fakt, że w tabeli prowizji i opłat dla klientów indywidualnych, nie znajdziemy informacji ile kosztuje przelew zagraniczny. W kontekście międzynarodowego transferu środków pojawia się tylko informacja na temat opłat za przelew przychodzący zza granicy.

Osoby, które posiadają konto w Volkswagen Bank GMBH sp. z o.o., chcąc zlecić przelew zagraniczny, będą więc musiały skorzystać z pomocy pośrednika. Jak się okazuje jest to wiadomość zła i dobra jednocześnie.

Dla klientów, którzy cenią sobie komfort - a wśród przedsiębiorców na pewno znajdą się takie osoby - nie będzie to dobra informacja. Z kolei dobrą wiadomością jest to, że realizując przelew zagraniczny z wykorzystaniem usług oferowanych przez pośredników, takich jak międzynarodowy fintech Wise, można sporo zaoszczędzić.

Karta debetowa do Plus Konta Biznes

Do konta jest dołączona karta Visa Business, której wydanie jest darmowe, a koszt miesięcznej obsługi wynosi 9 zł bez możliwości uniknięcia opłaty.

Fanów motoryzacji, ale nie tylko, może zainteresować niestandardowy wizerunek karty z samochodem w tle (można wybrać jeden z kilku modeli samochodów, np. popularny "Volkswagen Garbus") lub kartę z logo Volkswagena.

Karta do konta Plus Biznes - wizerunek 1
Karta do konta Plus Biznes - wizerunek 1

Przykładowe wizerunki kart do wyboru. Źródło: strona VW Banku

Karta daje dostęp do wachlarza korzyści, jakie oferuje organizacja wydawcy - Visa. Na szczególną uwagę zasługuje dostęp do ekskluzywnego programu lojalnościowego Visa Benefit.

Bezpieczna bankowość elektroniczna największą zaletą konta

Co wyróżnia Volkswagen Bank? To na pewno profil działalności, ukierunkowany na kredyty samochodowe i finansowanie salonów dealerskich. To jednak nie wszystkie unikalne cechy Banku.

Gdy spojrzysz na stronę VW Banku, możesz odnieść wrażenie, że aspekt bezpieczeństwa odgrywa bardzo istotną rolę.

Volkswagen Bank przykłada dużo uwagi do aspektów związanych z bezpieczeństwem. Na ich stronie internetowej, elementy związane z bezpieczeństwem są mocno wyeksponowane.

I to również znajduje odzwierciedlenie w praktyce. Według raportu firmy Webtotem AI, która zajmuje się profesjonalnie zagadnieniem bezpieczeństwa i eksploracją luk w systemach, Volskwagen Bank jest... najbezpieczniejszym bankiem w naszym kraju. Bank został najlepiej oceniony w grupie 33 banków w Polsce z wynikiem bezpieczeństwa na poziomie 90,7%. Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów nowoczesnej bankowości dlatego w kontekście rachunku biznesowego jest to wielki plus tego konta.

Prosta bankowość mobilna

Volkswagen Bank oferuje raczej proste funkcje bankowości mobilnej. Być może dlatego, że bank bardziej koncentruje się na rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo, a nie na na udostępnianiu wyszukanych funkcjonalności.

Mimo wszystko, szczególnie w wersji aplikacji na urządzenia z systemem iOS, możemy natrafić na sporo pozytywnych komentarzy:

Nie brakuje jednak też negatywnych ocen:

Przez użytkowników korzystających z systemu iOS aplikacja została oceniona dobrze - na 4,3 punktów w skali do 5, podczas gdy osoby korzystające z systemu Android oceniły apkę na niespełna 3 gwiazdki, co pokazuje że w tej wersji jest jeszcze sporo do poprawy.

Usługi dodatkowe

Bank przygotował również kilka korzyści specjalnych, powiązanych z tym rachunkiem, które są przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Są one dostępne w ramach limitowanej oferty promocyjnej lub stałej oferty banku. Wśród nich możemy znaleźć:

Odzyskiwanie należności od niezapłaconych faktur

W ramach promocji możesz skorzystać ze specjalnego kodu pozwalającego na rejestrację w systemie Vindicat. Klienci Banku mogą za darmo zarejestrować swoje konto na stronie Vindicat z wykorzystaniem specjalnego kodu promocyjnego oraz zgłosić swoje faktury do zwindykowania bez żadnych opłat. Prowizja jest pobierana tylko w przypadku odzyskania należności. Wynosi 5,4% i jest stała przez okres współpracy.

Lokata Plus Biznes

Klienci posiadający konto firmowe, mogą skorzystać z Lokaty Plus Biznes. Jest to elastyczna lokata firmowa, która można otworzyć na okres od 30 do 360 dni. Jej oprocentowanie jest stałe do 179 dni, natomiast w przypadku lokaty zawieranej na dłuższy okres - od 180 dni, oprocentowanie jest zmienne.

Minimalna kwota lokaty wynosi 5000 zł, a oprocentowanie jest zależne od okresu trwania lokaty i kwoty wpłacanych środków (im więcej, tym wyższe oprocentowanie). Aktualnie wynosi od 0,1% do 0,2%. Należy więc otwarcie przyznać, że o ile mechanizm zdecydowanie jest ciekawy i zachęca do oszczędzania większych kwot pieniędzy i w dłuższym okresie czasu, to jednak oprocentowanie tego produktu do najwyższych nie należy.

Podsumowanie - opinia eksperta

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o., który należy do marki Volkswagen Financial Services, jest na swój sposób unikalnym przykładem banku, działającego na terytorium Polski. Choć instytucja koncentruje swoją uwagę na obszarach związanych z motoryzacją, to w swojej ofercie posiada również produkty przeznaczone dla szerszego grona odbiorców.

Takim jest Plus Konto Biznes, kierowane dla przedsiębiorców, jak również instytucji prowadzących inne formy działalności biznesowej.

Największym plusem oferty Volkswagen Banku jest bezpieczeństwo bankowości internetowej, jakie gwarantują bardzo dobrze oceniane przez ekspertów branżowych systemy bezpieczeństwa. Klientom, szczególnie tym, którzy pasjonują się motoryzacją, może również przypaść do gustu karta Visa Business z niestandardowym wizerunkiem oraz dostępem do ekskluzywnego programu Visa Benefit.

Konto posiada również wady, które przede wszystkim wynikają z tego, że oferta VW Banku nie jest jeszcze tak mocno rozwinięta, jak rozwiązania oferowane przez działające na znacznie większą skalę konkurencyjne banki. Na stronie banku nie znajdziemy aktualnie informacji na temat przelewów zagranicznych SEPA i SWIFT, a klienci narzekają na brak BLIKA w aplikacji mobilnej. Minusem oferty jest również brak możliwości uniknięcia opłat za prowadzenie rachunku czy kartę do konta.

Uważam, że VW Bank posiada dzisiaj sporo argumentów, żeby w przyszłości zbudować znacznie silniejszą pozycję na rynku i z powodzeniem konkurować z innymi ofertami dla przedsiębiorców. Dzisiaj jednak jest to propozycja, która zainteresuje głównie klientów poszukujących niestandardowych rozwiązań, mających mocno sprecyzowane oczekiwania względem rachunku bankowego dla firm.

Przeanalizowaliśmy też podobne oferty:

PKO BP Konto Firmowe - recenzja rachunku dla firm

Konto firmowe w PKO BP to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oferta najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. PKO Bank Polski udostępnia także pakiet korzyści dla firm oraz możliwość zarządzania rachunkiem w aplikacji IKO.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - recenzja rachunku

Konto Mój Biznes to oferta skrojona dla potrzeb jednoosobowej działalności gospodarczej. Niskie koszty, zwolnienie z najważniejszych opłat przez okres 2 lat, dostęp do spersonalizowanej bankowości mobilnej i premia na start - to najważniejsze cechy tego rachunku.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku - analiza oferty

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Banku, to rachunek, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, powiązanych z kontem. Teraz w promocji zyskasz nawet 3000 zł premii oraz bezterminowe zwolnienie z opłat!

Konto Przekorzystne Biznes - Konto Firmowe od Pekao SA

Konto Przekorzystne Biznes, to rachunek, który zapewnia dobrą ofertę dla nowych klientów - przez pierwszy rok z konta można korzystać bez opłat, a dodatkowo do zyskania masz nawet 2000 zł premii. Użytkownicy rachunku mogą również skorzystać z bezpłatnego terminala płatniczego i kont pomocniczych w 19 walutach obcych bez kosztów.

iKonto Biznes w Alior Banku - analiza i opinia

iKonto Biznes sprawdzi się w przypadku osób, które szukają taniego konta dla firm. Jednak niskie koszty nie są jedynym plusem tego rachunku. Osoby, które potrzebują kompleksowego wsparcia rozwoju własnej firmy, mogą wybrać ofertę Alior Banku, który w swojej ofercie posiada wiele przydatnych rozwiązań dla biznesu. Mowa o usługach dostępnych w ramach konta firmowego, jak również produktach towarzyszących (np. kredyty).
pushpin