ranking kont - logo serwisu

PKO BP - Konto dla Młodych - analiza oferty

PKO Konto dla Młodych, to warunkowo darmowy rachunek dla osób do 26 roku życia. Korzystając z tego konta łatwo unikniesz wszystkich opłat, a dodatkowo zyskasz dostęp do szerokiej gamy korzyści, udostępnianych przez PKO Bank Polski.
PKO Konto dla Młodych - analiza oferty: obrazek

PKO BP Konto dla Młodych - to masz za darmo:

bankomaty ikona

Darmowe bankomaty:

Komentarz eksperta:

Przeanalizowaliśmy PKO BP Konto dla Młodych

analiza oferty walutowej - obrazek artykułu

PKO Konto dla Młodych, to warunkowo darmowe konto bankowe. Jedyną opłatą, jaka wiąże się z tym rachunkiem, jest opłata za kartę do konta. Wynosi 5 złotych miesięcznie i możesz jej uniknąć, gdy dokonasz 4 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM w okresie rozliczeniowym.

W zamian otrzymasz dostęp do rachunku z dostępem do przydatnych funkcji dodatkowych, które wyróżniają ten rachunek na rynku. Są to:

 • karta debetowa z funkcją wielowalutową,
 • debet na koncie,
 • usługa automatycznego oszczędzania,
 • zniżki i promocje,
 • kredyt studencki na preferencyjnych warunkach,
 • dostęp do środków na koncie zapewnia popularna aplikacja mobilna IKO.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat oferty PKO Banku Polskiego, zapoznaj się z analizą, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

PKO Konto dla Młodych - ogólnie o rachunku

Z Konta dla Młodych od PKO BP można korzystać praktycznie bezkosztowo. Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem kształtują się w sposób następujący:

 • 0 zł - prowadzenie konta,
 • 0 / 5 zł - karta debetowa do rachunku,
 • 0 zł - za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce kartą do konta lub BLIKIEM,
 • 0 zł - za wypłaty z bankomatów za granicą (prowizja Banku),
 • 0 zł - przelew na telefon BLIK.

W tym przypadku występuje warunkowa opłata za kartę płatniczą. Jak już wcześniej wspomniano, możesz jej uniknąć dokonując 4 płatności kartą debetową do rachunku lub BLIKIEM. W parze z potencjalnie niewielkim kosztem, z jakim wiąże się korzystanie z konta dla młodych, idzie pakiet korzyści dołączonych do tego rachunku. Teraz dowiesz się więcej o usługach dodatkowych do PKO konta dla młodych.

Debet na koncie dla Młodych

Debet na koncie, to dodatkowa gotówka, jaką PKO udostępnia na rachunku przy minimum formalności. Czas na spłatę debetu wynosi 30 dni, a jego przyznanie jest zależne od tego czy użytkownik uzyskuje systematyczne wpływy na konto.

Wniosek o debet możesz złożyć w serwisie internetowym IKO lub przez aplikację mobilną. Opłata za skorzystanie z debetu wynosi 5 zł, a kwota do wykorzystania, to 500 zł przez okres 30 dni.

Autooszczędzanie - automatyczne odkładanie drobnych kwot

Skoro zaczęliśmy mówić o debecie, to teraz zajmijmy się tym, co znajduje się po przeciwległej stronie, a więc tematem oszczędzania.

Usługa automatycznego oszczędzania, polega na tym, że od każdej transakcji, takiej jak na przykład: płatności kartą, przelewy, zlecenia stałe, płatności zbliżeniowe aplikacją i BLIKIEM - bank naliczy niewielką kwotę, która automatycznie zasili Twoje konto oszczędnościowe.

Możesz wybrać jeden z trzech sposobów oszczędzania:

 1. Stała kwota od każdej transakcji. Określasz, że chcesz, aby przy każdej transakcji bank przekazał np. 1 zł w formie oszczędności. Wtedy niezależnie od tego czy dokonujesz płatności w kwocie 2 zł czy 200 zł - na konto oszczędnościowe powędruje okrągła złotówka.
 2. Procent od każdej transakcji. Tutaj sytuacja wygląda całkiem odmiennie. Przyjmijmy, że zdecydowałeś, że od każdej transakcji, na konto oszczędnościowe trafi 1% wartości płatności. Trzymajmy się wcześniejszego przykładu - w przypadku płatności na 2 zł na konto oszczędnościowe trafią wtedy 2 grosze; w przypadku płatności na kwotę 200 zł - konto oszczędnościowe zasili kwota 2 złotych.
 3. Zaokrąglenie do pełnej kwoty. Zwyczajnie wybierasz kiedy Bank ma zaokrąglić płatność do pełnej kwoty (od 1 grosza do 99 groszy).

Usługę autooszczędzania możesz aktywować w bankowości elektronicznej. Jest ona dostępna bez dodatkowych opłat.

Kredyt studencki na preferencyjnych warunkach

Drobne oszczędności jednak nie zawsze starczą na pokrycie bieżących potrzeb. Szczególnie może tak się stać w przypadku studentów, którzy kolejny etap rozpoczynają w nowym mieście, co wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów najmu mieszkania i innych, bieżących wydatków.

W takiej sytuacji wielu z nich decyduje się na kredyt studencki. Posiadacze Konta dla Młodych od PKO BP mogą liczyć na otrzymanie takiego kredytu na preferencyjnych warunkach. Do korzyści związanych z tą ofertą należy między innymi możliwość wyboru wysokości wypłacanych transz (400 zł, 600 zł, 800 zł lub 1000 zł miesięcznie) czy pomoc państwa w spłacie odsetek (Fundusz Kredytów Studenckich). W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, jak również dokonywania nadpłat, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

O szczegóły oferty możesz dopytać w Banku.

Zniżki i promocje dla posiadaczy rachunku

Co jeszcze może być istotne dla osób młodych, korzystających z rachunku bankowego? To na pewno zniżki i promocje oraz wszelkiego rodzaju okazje, dzięki którym można dokonywać tańszych zakupów lub opłacać rachunki w niższej cenie.

Co ciekawe, PKO BP nie oferuje standardowego programu rabatowego, którego uczestnicy mogą zyskiwać punkty w zamian za dokonywanie zakupów, a później wymieniać je na nagrody. Zamiast tego, uzyskamy dostęp do dedykowanej strony promocji, na której znajduje się zbiór aktualnych okazji dostępnych dla posiadaczy rachunku w PKO Banku Polskim.

oferty - obrazek

I choć nie wszystkie oferty mogą zainteresować młodych użytkowników rachunku - ekstra premia na Allegro w zamian za zakup ubezpieczenia OC/AC online jest skierowana raczej do innej grupy odbiorców - to wciąż na stronie możemy znaleźć prawdzie "perełki". Przykładowo, w dniu kiedy piszę tę recenzję, PKO BP rozdaje aż 580 kodów o wartości 100 zł na zakupy w sklepie internetowym empik.com. Jak zyskać nagrodę? Wystarczy dwukrotnie zapłacić BLIKIEM na określoną kwotę.

Warto również zwrócić uwagę na promocje doładowań u najpopularniejszych operatorów sieci komórkowych, takich jak:

 • Orange,
 • Plus,
 • T-Mobile.

Oprócz tego, użytkownicy PKO Konta dla Młodych mogą wziąć udział w programie rabatowym Mastercard Bezcenne Chwile, który jest organizowany przez wydawcę karty.

Konto dla Młodych w PKO BP - najważniejsze opłaty

Poznałeś już najważniejsze cechy rachunku, wiesz też ile wynoszą podstawowe opłaty związane z tym kontem i jak ich uniknąć. W tej części dowiesz się jak kształtują się inne ważne opłaty związane z kontem dla młodych w PKO BP.

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 - prowadzenie konta
 • 0 zł - krajowe przelewy internetowe w PLN
 • 4,99 zł - przelew natychmiastowe w bankowości elektronicznej
 • 0 zł - przelew na telefon BLIK
 • 0 zł - przelew SEPA w bankowości internetowej

Karta płatnicza

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej ze standardowym wizerunkiem
 • 14,9 zł - wydanie karty płatniczej z niestandardowym wizerunkiem
 • 0 / 5 zł - obsługa karty debetowej

Z opłaty za obsługę karty zwalnia dokonanie 4 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do rachunku lub przy użyciu BLIKA.


Bankomaty i wpłatomaty

 • 0 zł - wypłata gotówki we wszystkich bankomatach w kraju
 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą przy włączonej funkcji wielowalutowej (prowizja banku)
 • 1 zł - wypłata gotówki w ramach usługi cashback
 • 0 zł - wpłaty we wpłatomatach PKO BP
 • 0 zł - wpłaty w oddziałach banku

Karta debetowa do konta dla Młodych od PKO

Z jakiej karty mogą korzystać użytkownicy Konta dla Młodych? PKO udostępnia dwie możliwości:

 • karta z wizerunkiem standardowym, której wydanie kosztuje 0 zł,
 • oryginalna karta Mastercard z niestandardowym wizerunkiem, której wydanie kosztuje 15 zł. Teraz można wybrać jedną z 10 kart nagrodzonych w konkursie K-Artystycznym.

Karta do rachunku dla młodych, nagrodzona w konkursie artystycznym - przykładowy wizerunek.

W tabeli poniżej, prezentujemy najważniejsze cechy karty:

Karta debetowa do konta dla Młodych od PKO

Jedną z największych zalet konta dla młodych od PKO BP, jest możliwość dokonywania płatności w różnych walutach, bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Jest to możliwe dzięki usłudze wielowalutowej dostępnej bez dodatkowych opłat. Dzięki temu możemy dokonywać płatności w 10 różnych walutach. Są to:

 • EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF.

Pamiętaj, żeby wcześniej zapewnić odpowiednią ilość środków w walucie na rachunku walutowym, podpiętym do konta. Konto walutowe w ramach tego rachunku, jest dostępne bez dodatkowych opłat.

Zarządzaj swoim kontem dla młodych w PKO BP w aplikacji IKO

PKO Bank Polski posiada jedną z najlepszych aplikacji mobilnych w kraju. Aplikacja IKO ma notę niemal idealną:

 • 4.8 / 5 punktów przy 455 tysiącach ocen - w wersji na urządzenia z systemem Android
 • 4.8 / 5 punktów przy 225 tysiącach ocen - w wersji na urządzenia z systemem iOS

Dodatkowo jest to jedna z najlepszych aplikacji w kraju - według informacji jakie udostępnia PKO BP na swojej stronie, z apki korzysta już ponad 5 milionów użytkowników.

Funkcje aplikacji

Aplikacja mobilna IKO pozwala na to, żeby w sposób kompleksowy zarządzić środkami na koncie. Szybko zrealizujesz przelew, przelew na telefon, przelew natychmiastowy, sprawdzisz stan konta i historię transakcji oraz wygenerujesz kod BLIK do płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych lub wypłat z bankomatów.

IKO oferuje również dostęp do innych, przydatnych rozwiązań, takich jak:

 • mobilna autoryzacja transakcji
 • asystent głosowy
 • powiadomienia push
 • ciemny tryb ekranu dla wygodniejszego korzystania z apki w godzinach wieczornych
 • opłaty za parking, autostradę, a nawet płacenie mandatu
 • pomagaj z IKO - wsparcie inicjatyw Fundacji PKO Banku Polskiego.

Dostępnych rozwiązań jest znacznie więcej. Najlepiej możesz się o tym przekonać, gdy sam sprawdzisz możliwości aplikacji mobilnej IKO.

Konto dla Młodych w PKO - opinia eksperta

PKO Konto dla Młodych, to warunkowo darmowe konto. Możliwej opłaty wysokości 5 zł za obsługę karty debetowej, unikniesz dokonując 5 płatności kartą do konta. W zamian otrzymasz dostęp do szerokiej gamy korzyści, dołączonych do rachunku. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • debet w koncie,
 • usługę automatycznego oszczędzania,
 • kredyt studencki na preferencyjnych warunkach,
 • zniżki i promocje dedykowane dla posiadaczy rachunku,
 • kartę debetową z darmową usługą wielowalutową w 10 walutach.

Na uwagę zasługuje również bankowość elektroniczna - serwis transakcyjny iPKO oraz aplikacja mobilna IKO. Apka dołączona do konta jest jedną z najlepszych w kraju, zarówno jak chodzi o oceny klientów, jak również ilość pobrań czy nagrody przyznawane w konkursach branżowych.

Szkoda tylko, że przy tak wysokiej jakości oferty mobilnej, jaką udostępnia PKO Bank Polski, użytkownicy nie mogą skorzystać z wygodnych płatności Google Pay. Posiadacze urządzeń z systemem Android mogą dokonywać płatności zbliżeniowych w aplikacji.

Pomimo tego, oferta dla młodych od PKO BP w sposób kompleksowy odpowiada na zapotrzebowanie najmłodszej grupy odbiorców. Osoby, które mają najbardziej zróżnicowane wymagania względem konta, znajdą w tej propozycji coś dla siebie.

Nie ukończyłeś lub nie ukończyłaś jeszcze 26 roku życia i szukasz odpowiedniego konta bankowego? Sprawdź, co ma do zaoferowania PKO Bank Polski!

pushpin