O serwisie RankingKont.pl

Ranking kont bankowych - po co jest ta strona?

Strona na której teraz się znajdujesz powstała, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze konto bankowe. 

Sprawdź konta bankowe i Rankingi w różnych kategoriach. Znajdziesz tu najlepsze rachunki w takich wariantach jak: konta osobiste, konta dla firm, konta oszczędnościowe, konta dla studentów i wiele więcej… 

Poznasz też ofertę aktualnych promocji bankowych, a w wolnej chwili możesz zajrzeć na bloga.

Jak korzystać ze strony?

To proste!

Sprawdź nasze zestawienia i porównanie ofert. Wybierz rozwiązanie które jest najlepsze dla Ciebie.

Otwórz nowe konto, weź udział w promocji i zyskaj bonus!

RankingKont.pl - znajdź najlepsze konto bankowe

Jak powstają Rankingi?

Zestawienia i Rankingi, które znajdziesz na tej stronie są odzwierciedleniem oceny, wynikającej z porównania najlepszych ofert bankowych. 

Konta bankowe, które znajdziesz w rankingach zostały przeanalizowane i porównane w takich kategoriach jak: opłaty (w szczególności takie opłaty jak: prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej, opłaty za korzystanie z bankomatów, zlecenie stałe i polecenie zapłaty), bankowość elektroniczna (bankowość internetowa i mobilna), usługi dodatkowe dołączone do konta (usługi wewnętrzne, oferowane przez bank – jak np. aplikacja manager finansów / automatyczna analiza wydatków oraz usługi zewnętrzne – jak np. dostępność płatności mobilnych Google Pay i Apple Pay), unikalne cechy rachunku oraz dostępne oferty promocyjne dołączone do konta. 

Tworząc Rankingi pod uwagę są brane też takie czynniki jak opinie klientów – w szczególności opinie użytkowników serwisu wyrażone w formie komentarzy na stronie, wyróżnienia dla banków w konkursach branżowych oraz inne czynniki zewnętrzne, w szczególności takie, które wpływają na innowacyjność oferty.

Metodologia każdego Rankingu szczegółowo opisana na stronie wybranego zestawienia (zobacz np. Ranking Kont Osobistych).

RankingKont.pl - cel serwisu

Serwis istnieje po to, aby zapewnić każdej osobie swobodny dostęp do rzetelnych informacji na temat wybranych rachunków bankowych. W założeniu wszystkie informacje dostępne w serwisie mają ułatwić użytkownikom decyzję o otwarciu konta bankowego, które jest najlepiej dopasowane do jego indywidualnej sytuacji.

Dzisiaj oferty banków są mocno konkurencyjne, a do produktów bankowych, takich jak przykładowo konta osobiste, często jest dołączonych wiele usług dodatkowych. Coraz częściej banki oferują możliwość wzięcia udziału w promocjach, dzięki czemu można odnieść dodatkowy zysk. Celem strony jest zebranie najważniejszych informacji w obszarze jednego serwisu i zapewnienie jego użytkownikom możliwości swobodnego porównania ofert dostępnych na rynku.

Co jest ważne na tej stronie

Nadrzędnym celem serwisu RankingKont.pl jest zapewnienie jego użytkownikom dostępu do rzetelnych, istotnych oraz aktualnych informacji, związanych z kontami bankowymi.

Informacje umieszczone na stronie są regularnie weryfikowane w odniesieniu do informacji udostępnianych przez banki. Jeśli bank zapowiada znaczące modyfikacje tabeli opłat, zazwyczaj taką informację znajdziesz na stronie z wyprzedzeniem. Jeszcze zanim taka zmiana wejdzie w życie, może ona mieć wpływ na pozycje, którą konto zajmuje aktualnie w Rankingu (w szczególności jeśli bank planuje zmiany dotyczące takich opłat jak wypłaty z bankomatów, prowadzenie rachunku czy obsługa karty płatniczej).

W tym miejscu ważne jest, aby przedstawione informacje były wyczerpujące, ale jednocześnie, żeby nie były za bardzo szczegółowe.

Zobacz przykład takiej sytuacji: bardzo możliwe, że przed otwarciem konta bankowego zainteresuje Cię aplikacja mobilna banku i jej najważniejsze funkcje. Jednak już to jak aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android 7.0 z pewnością nie będzie miało dla Ciebie większego znaczenia – dlatego w artykułach opublikowanych na tej stronie znajdziesz tylko najważniejsze informacje.

Kolejną kwestią która ma znaczenie, jest to aby informacje przedstawione w tym miejscu były czytelne i łatwo dostępne, dlatego strona jest ciągle optymalizowana. To ważne, żebyś mógł lub mogła uzyskać łatwy dostęp do informacji, niezależnie z jakiego urządzenia korzystasz dlatego z serwisu RankingKont.pl możesz wygodnie korzystać zarówno z laptopa jak i z urządzeń mobilnych.

Jedną z najważniejszych rzeczy w tym miejscu, jest dzielenie się wartościowymi informacjami, które pomogą Tobie wybrać odpowiednie konto bankowe. 

Rozwiązania, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, są wyróżnione na stronie, żeby zapewnić Ci łatwy dostęp do informacji o promocjach i umożliwić wzięcie udziału w limitowanych ofertach.

Zasady tworzenia Rankingów

Punktem wyjścia dla tworzenia zestawień jest założenie, że dobre konto bankowe cechuje znacznie więcej, niż tylko brak opłat lub możliwość ich uniknięcia.

Cechy rachunku, takie jak możliwość uniknięcia opłat za podstawowe operacje – prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej oraz wypłaty z bankomatów – to jedne z najważniejszych czynników określających jakość konta bankowego. 

Jednak wybierając odpowiednie konto bankowe nie tylko unikniesz opłat, ale też zyskasz dostęp do wartościowych usług, które pozwolą Ci efektywnie zarządzać Twoimi finansami.

Dodatkowo możesz zaoszczędzić, wybierając przyzwoicie oprocentowane konto oszczędnościowe dołączone do Twojego rachunku bankowego.

Często możesz też zyskać – np. biorąc udział w promocji, w której masz szanse na zdobycie nagrody pieniężnej (np. 100, 200 czy 300 zł za otwarcie konta i aktywne korzystanie z rachunku w pierwszych miesiącach). Są też inne możliwości, dzięki którym odniesiesz korzyść – niektóre konta bankowe dają możliwość skorzystania z programu rabatowego czy otrzymania zwrotu za płatności mobilne.

Zapoznaj się z materiałami, które zostały dla Ciebie przygotowane, a dowiesz się jak efektywnie korzystać z rachunku bankowego i dodatkowo zyskać otwierając konto w banku. 

Uniknięcie opłat to podstawa. Dzięki informacjom zamieszczonym w serwisie RankingKont.pl, dowiesz się co jeszcze możesz zyskać otwierając nowy rachunek.

Krótka charakterystyka Rankingów

Każdy Ranking ma swoją charakterystykę i cechy wyróżniające wybrane zestawienie. Przechodząc do konkretnego Rankingu, poznasz szczegółowe informacje na temat tego, co było kluczowe dla stworzenia wybranego zestawienia.

Wszystkie Rankingi na stronie łączą wspólne elementy takie jak:

  • Rankingi zawierają aktualne informacje. 
    Kluczową kwestią jest to, aby informacje prezentowane na stronie były zawsze aktualne. Z reguły z wyprzedzeniem dowiesz się o znaczących zmianach w tablach opłat oraz innych ważnych zmianach, związanych z wybranym rachunkiem bankowym.

  • Limitowane oferty promocyjne mają wpływ jakie wybrane konto zajmuje teraz miejsce w Rankingu. 
    Jeżeli dla osób otwierających nowe konto bankowe, jest dostępna oferta promocyjna, wtedy jest możliwe, że konto znajdzie się na wyższej pozycji w Rankingu, niż w czasie kiedy do rachunku nie jest dołączona oferta promocyjna. 

  • Opinie użytkowników mają wpływ na miejsce, jakie konto zajmuje w Rankingu.
    Opinie klientów korzystających z wybranego konta bankowego mają duże znaczenie. Opinie użytkowników serwisu RankingKont.pl, zamieszczane w komentarzach na stronie, są uwzględniane przy aktualizacji Rankingów i tworzeniu zestawień.

Rankingi są aktualizowane na bieżąco i tak naprawdę praktycznie każdego dnia pozycje, jakie zajmują konta w Rankingu mogą ulec zmianie. Przeglądy ofert i Rankingów są dokonywane są nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Reklama na stronie

Jeśli otworzysz konto za pośrednictwem linku umieszczonego na tej stronie, a wniosek zostanie zaakceptowany przez Partnerów tej strony, wtedy może zostać naliczone wynagrodzenie za polecenie konta. Przed otwarciem konta zapoznaj się z aktualną tabelą opłat na stronie banku, ponieważ może ona różnić się od informacji dostępnych na stronie rankingkont.pl. W tym miejscu ważne jest, żeby informacje na stronie były zawsze aktualne, ale właściciel serwisu nie może tego zagwarantować. Do artykułów na stornie wykorzystywane są różne źródła. Celem jest obiektywna prezentacja produktów i usług. Wysokość prowizji nie ma wpływu na pozycję konta w Rankingu, może jednak mieć wpływ na kolejność prezentacji produktów na stronie. Najważniejsze kwestią jest to, aby przedstawić użytkownikom serwisu najbardziej korzystne oferty. Użytkownik serwisu RankingKont.pl jest zawsze na pierwszym miejscu.

Redakcja serwisu

Aktualnie materiały na stronie są publikowane przez jedną osobę. Nazywam się Łukasz Scheibinger i więcej informacji o mnie znajdziesz w ramce „o autorze” na postach blogowych.

Nie wykluczam, że w przyszłości nawiążę współpracę z ekspertami, którzy mogą dzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na łamach tego serwisu.

Zapoznaj się z Rankingami i sprawdź promocje

Jeżeli jesteś w tym miejscu, to z pewnością jesteś zainteresowana lub zainteresowany tematyką, którą jest poruszana w serwisie RankingKont.pl.

Teraz zapraszam do zapoznania się z aktualnymi Rankingami i ofertami promocyjnymi, które są dostępne na stronie. Wierzę, że informacje które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie przydatne i pomocne.

Łukasz Scheibinger

Sprawdź aktualne promocje

Na stronie zawsze znajdziesz aktualne promocje bankowe.

Poznaj ranking kont osobistych

Zobacz porównanie rachunków i znajdź najlepsze konto.

Darmowe konta bankowe

Chcesz uniknąć opłat? Sprawdź darmowe konta bankowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Przewiń do góry