Nest Konto – konto w Nest Banku

Nest Konto - wyróżnione zdjęcie
logo Nest Banku
Nest Konto - analiza rachunku
Nest Konto to darmowe konto bankowe. Za rachunek Nest Banku nie poniesiesz opłat, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Brak opłat za podstawową aktywność na rachunku, to cecha która wyróżnia ofertę Nest Banku.

Dodatkowo, korzystając z Nest Konta, możesz też wypłacić pieniądze z bankomatów w kraju bez prowizji.

Nest Konto w Nest Banku

Podstawowe opłaty

0 zł

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0 zł

Bankomaty

0-5 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł za zdefiniowanie i realizację polecenia zapłaty. 5 zł za modyfikację lub odwołanie polecenia zapłąty. Dotyczy operacji dokonywanych przez bankowość internetową i mobilną.

Nest Konto - cechy

Płatności mobilne

Dostępne usługi: Google Play, Apple Pay.

Konto bez opłat

Za korzystanie z tego konta nie poniesiesz opłat bez konieczności spełniania warunków.

Oferta oszczędnościowa

Dobra oferta oszczędnościowa.

Nest Konto - recenzja konta Nest Banku

Nest Konto - zdjęcie do recenzji

Nest Konto - rachunek bankowy bez opłat

Cechą, która wyróżnia konto Nest Banku na tle konkurencji jest brak opłat za podstawowe operacje bankowe.
 • Nest Konto to darmowe konto bankowe. Nie musisz spełniać żadnych warunków, żeby opłat za posiadanie tego konta.

Korzystając z Nest Konta, z wszystkich bankomatów w Polsce wypłacisz gotówkę bez prowizji. Możesz też za darmo korzystać z karty płatniczej. Nie poniesiesz kosztów za prowadzenie rachunku, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Wybierając ofertę Nest Banku, opłaty za Twoje konto bankowe będą ograniczone do minimum, lub też zwyczajnie – nie będzie ich wcale.

Co wyróżnia konto Nest Banku?

 • Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą.
 • Wypłaty z bankomatów w kraju bez prowizji.
 • Produkty oszczędnościowe dla użytkowników konta, np. Lokata Witaj z oprocentowaniem 4%.

Nest Konto, to darmowy rachunek bankowy. To znaczy, że korzystanie z konta i podstawowe operacje są bezwarunkowo zwolnione z opłat. Nie poniesiesz opłat za prowadzenie konta, kartę płatniczą ani bankomaty.

Spójrzmy jednak na ofertę Nest Banku nieco szerzej i poznajmy też inne koszty związane z tym rachunkiem.

Prowadzenie konta

 • 0 zł – prowadzenie konta
 • 0 zł / 5 zł – polecenie zapłaty
 • 0 zł – zlecenie stałe
 • 0 zł – przelew krajowy w PLN przez internet
 • 1 zł – przelew natychmiastowy przez internet
 • 0 zł – przelew SEPA (w EUR) przez internet
 • 15 zł – przelew SWIFT (w walucie) przez internet
0 zł za zdefiniowanie i realizację polecenia zapłaty; 5 zł za modyfikację i / lub odwołanie.


Karta płatnicza

 • 0 zł – wydanie karty (pierwszej)
 • 0 zł – miesięczna opłata za obsługę karty

Bezwarunkowy brak opłat za wydanie i korzystanie z karty płatniczej do rachunku.


Bankomaty

 • 0 zł – wypłaty we wszystkich bankomatów w kraju
 • 0 zł – wypłata w ramach usługi Cash Back
 • 5 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą.

Przygotowano w oparciu o: Tabela Opłat i Prowizji dla Klientów Indywidualnych –
oferta Rachunków i Kart
(obowiązuje dla wniosków o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i zawarcie Umowy Ramowej składanych od 5 lipca 2019 r.)

Nest Konto - karta płatnicza

Nest Bank do swojego rachunku oferuje darmową kartę zbliżeniową Visa.

Nest Konto - karta płatnicza
Nest Konto - karta płatnicza Visa. Źródło obrazka: strona Nest Banku.
Sprawdź cechy karty płatniczej dołączonej do Nest Konta:
 • Wydawca karty: VISA
 • Opłata miesięczna za kartę: 0 zł (bezwarunkowo darmowa)
 • 3D-secure: TAK
 • Płatności mobilne: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay
 • Usługi dodatkowe: płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin Pay, bezpłatne wpłatomaty sieci Euronet, darmowe wypłaty w kasie sklepu (cashback), Visa Oferty

Płatności mobilne i Garmin Pay

Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem, które umożliwia karta płatnicza Nest Banku są płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin Pay. Aby zrealizować taką płatność potrzebujesz zegarku Garmin, który obsługuje Garmin Pay (takie modele jak: Garmin Vivoactive® 3, Garmin Vívoactive® 3 Music, Garmin Forerunner 645, Garmin Fenix 5S Plus, 5 Plus, 5X Plus).

Dokonanie płatności wymaga sparowania karty z smartwatchem, następnie wystarczy wpisać czterocyfrowe hasło i zbliżyć zegarek do terminala płatniczego – w ten sposób płatność zostaje zrealizowana. Następnie możesz dokonywać płatności przez kolejne 24h bez wpisywania hasła – chyba, że ściągniesz zegarek z ręki lub wyłączysz funkcję monitorowania tętna. Więcej informacji o płatnościach Garmin Pay znajdziesz na stronie Nest Banku.

Oprócz innowacyjnego rozwiązania jakim jest płatność zegarkiem, Nest Bank daje swoim klientom możliwość płatności z wykorzystaniem Apple Pay oraz Google Pay.

Za zakupy internetowe zapłacisz wygodnie z wykorzystaniem funkcji NestPrzelew w PayU. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz wpisywać danych do przelewu, a sklep natychmiast otrzyma informacje o dokonaniu płatności.

Jak chodzi o płatności mobilne, jest jeden minus Nest Konta… Jest to brak płatności BLIK. Aktualnie bank nie udostępnia Nest Bank dla nie tego wygodnego rozwiązania dla użytkowników Nest Konta. Należy liczyć, że Nest Bank już wkrótce doda do swojej oferty możliwość dokonywania transakcji BLIK-iem.

Bankowość elektroniczna Nest Banku

Bankowość elektroniczna Nest Banku to prosta w obsłudze aplikacja, przy użyciu której możesz z łatwością zarządzać swoim rachunkiem i dokonywać podstawowych operacji.

Nest Bank
Bankowość Internetowa Nest Banku, źródło: strona Nest Bank (demo bankowości intenetowej).
Najważniejsze funkcje bankowości internetowej i mobilnej
Bankowość elektroniczna Nest Banku to przede wszystkim prosty w obsłudze system, dzięki któremu szybko zrealizujesz podstawowe operacje takie jak np. przelew bankowy. System posiada kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym możesz efektywnie zarządzać swoim kontem. Przykładem takiego rozwiązania z nich są saszetki.
Saszetki

Saszetki to coś w rodzaju wirtualnego subkonta w obszarze konta bankowego Nest Banku. W obszarze Twojego konta możesz stworzyć do 20 saszetek i każdą z nich opisać w dowolny sposób – np. „paliwo”, „jedzenie”, „rozrywka”, „mieszkanie”…

Po uznaniu wpływu na Twoje konto (np. wypłata), możesz przydzielić pieniądze do wybranych saszetek. Środki przypisane do saszetek są zabezpieczone i należy je odblokować, aby z nich skorzystać. Korzystanie z saszetek jest w pełni darmowe i pozwoli na wygodne zarządzanie środkami na koncie oraz kontrolowanie osobistego budżetu.

Przydatne powiadomienia SMS / e-mail / push

Korzystając z bankowości internetowej i / lub aplikacji mobilnej Nest Banku nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo środków oraz operacji na koncie bankowym. Korzystając z bankowości internetowej Nest Konta otrzymujesz pakiet bezpłatnych powiadomień o bezpieczeństwie – np. jak chodzi o nieudane próby logowania na konto czy obciążenia rachunku.

Użytkownicy aplikacji mobilnej Nest Banku otrzymają powiadomienia push o wpływach, operacjach wychodzących czy próbach logowania na konto.

Aplikacja mobilna Nest Banku

Aplikacja mobilna Nest Banku pozwala na dokonywanie szybkich płatności internetowych oraz zarządzanie rachunkiem. W aplikacji posiadasz dostęp do saszetek czy obsługi Twojej karty płatniczej.

Przykładowe funkcji aplikacji mobilnej Nest Banku:

 • Saszetki - tworzenie, zmiany, likwidacja saszetek.
 • Dostęp do oferty produktów oszczędnościowych.
 • "Moja Rodzina" - dedykowana sekcja, z produktami i usługami, które zostały stworzone dla rodziców.
 • Powiadomienia push o transakcjach na koncie.
 • Zmiana limitów transakcji.
 • Centrum kontaktu - możliwość wysłania wiadomości do Banku.

Aplikację mobilną Nest Banku na systemy operacyjne Android oraz iOS pobierzesz po kliknięciu w obrazek u dołu:

Aplikacja mobilna Nest Banku dla Androida
Aplikacja Moje ING w App Store (dla IOS)
Aplikacja mobilna Nest Banku dla iOS

Nest Konto - usługi dodatkowe

Nest Konto, to rachunek który cechuje minimalizm i atrakcyjne warunki finansowe. Rachunek Nest Banku posiada dobrą ofertę oszczędnościową oraz kilka usług dodatkowych, na które warto zwrócić uwagę.

Program Visa Oferty

Program Visa Oferty to program rabatowy, z którego mogą skorzystać użytkownicy Nest KOnta.

Aby wziąć udział w programie należy zarejestrować kartę płatniczą Visa, którą otrzymasz po otworzeniu Nest Konta, na stronie visaoferty.pl.

Następnie otrzymasz dostęp do ofert, z których możesz skorzystać w ramach tej usługi.

Jeśli Twoje zakupy spełnią warunki oferty, otrzymasz zwrot bezpośrednio na rachunek karty, zazwyczaj w ciągu pięciu dni roboczych.

W programie Visa Oferty biorą udział takie marki jak np. Decathlon, LOT, SEPHORA czy C&A.

Oferta oszczędnościowa Nest Banku

Nest Konto daje możliwość skorzystania z atrakcyjnych produktów oszczędnościowych. Szczególnie wyróżnia się Lokata Witaj oprocentowana na 4% w skali roku.

Lokata Witaj - 4%

Lokata Witaj to produkt oszczędnościowy oprocentowany na 4% w skali roku. Lokatę możesz otworzyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta na 3 lub 6 miesięcy. Na lokacie można ulokować środki od 1 do 10 tysięcy złotych.

Nest Oszczędności - do 2,25%

Nest Oszczędności to konto oszczędnościowe dołączone do Nest Konta (aby aktywować to konto w bankowości internetowej i mobilnej należy złożyć wniosek wybierając „Dodatkowy rachunek”).

Saldo do 50 tysięcy złotych jest oprocentowane na 2,25% w skali roku dla nowych klientów. Jeśli saldo przekroczy 50 000 zł, wtedy cała kwota będzie oprocentowana na 2%.

Nest Konto w Nest Banku - podsumowanie recenzji

Nest Konto to darmowe konto bankowe i to jest najważniejszy wyróżnik oferty Nest Banku. Otwierając Nest Konto masz gwarancje bezwarunkowego braku opłat za kartę płatniczą oraz prowadzenie konta. Możesz też wypłacać gotówkę z wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji.

Oprócz tego możesz skorzystać z minimalistycznej aplikacji mobilnej i bankowości internetowej Nest Banku, w której łatwo dokonasz podstawowych operacji oraz uzyskasz dostęp do produktów oszczędnościowych jak Lokata Witaj oprocentowana na 4% czy konto Nest Oszczędności z oprocentowaniem do 2,25%.

Minusem rachunku jest na pewno brak BLIK-a. Należy liczyć, że już wkrótce bank udostępni swoim klientom możliwość korzystania z tych płatności.

Nest Konto, to bardzo solidne, a do tego bezwarunkowo darmowe konto bankowe. Nie bez przyczyny konto Nest Banku znajduje się w czołówce rankingu kont bankowych w serwisie RankingKont.pl.

Cechy wyróżniające rachunek Nest Banku:
 • Bezwarunkowo darmowe konto - brak opłat bez konieczności spełniania warunków.
 • Darmowe bankomaty w kraju.
 • Prosta i łatwa w obsłudze bankowość internetowa i mobilna.
 • Płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay.
 • Atrakcyjne produkty oszczędnościowe, w tym Lokata Witaj oprocentowana na 4%.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Przewiń do góry