Najlepsza aplikacja bankowa - jaka wyróżnia się najbardziej?

W bankowości lubimy innowacje, a bankowość mobilna staje się jedną z najważniejszych cech konta bankowego. Czy wiesz, że w ciągu ostatniego roku ilość aktywnych użytkowników bankowości mobilnej wzrosła o 3 miliony? W tym artykule sprawdzam, jakie aplikacje są najwyżej ocenione przez klientów, ekspertów branżowych oraz dzielę się swoją opinią na temat najlepszych aplikacji bankowych.
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
1 marca 2021 
Autor: 
Łukasz Scheibinger 
Kategoria: 
logo Revolut
ikona popularne
Wyróżniona oferta w Kwietniu 2021
ikona popularne

Zalety

Niskie koszty - plany zaczynają się od 0 zł

Darmowa karta walutowa

Dostęp do bezpłatnych bankomatów w Polsce i za granicą

Wady

Brak BLIKA

Brak polskiego numeru konta

Zbyt innowacyjny, jeśli preferujesz standardowe rozwiązania

Darmowy test
najlepsza aplikacja mobilna banku - artykuł

Wyróżniona oferta

Bankowe aplikacje mobilne biją rekordy popularności

12 933 417 - blisko 13 milionów - tyle wyniosła ilość aktywnych użytkowników bankowości mobilnej według najnowszych danych z 2 kwartału 2020 roku. Ta liczba robi spore wrażenie. Warto wiedzieć, że w tym samym okresie, tylko że rok wcześniej (2 kwartał 2019), ilość aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych banków, wyniosła niespełna 9,5 miliona - a więc o ponad 36% mniej! (źródło)

Bankowość mobilna cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Postanowiłem się przyjrzeć najlepszym rozwiązaniom bankowości elektronicznej. Poznasz tutaj:

 • perspektywę klienta - a więc najwyżej ocenione aplikacje przez użytkowników
 • perspektywę eksperta - czyli jakie aplikacje wygrywają branżowe konkursy
 • rekomendacje 4 aktualnie najciekawszych aplikacji bankowych ode mnie.

Aplikacja mobilna najlepiej oceniona przez Klientów

Jakie aplikacje są najlepiej oceniane przez użytkowników? To jedno z najbardziej istotnych zagadnień, bo przecież sami użytkownicy aplikacji mobilnej mogą najlepiej określić czy spełnia ona ich oczekiwania. Częstą formą rekomendacji apki jest oddanie na nią głosu, w formie oceny w sklepie Google Play (Android) lub App Store (iOS). Którą aplikację mobilną użytkownicy ocenili najwyżej?

Na stronie appannie.com możemy zapoznać się z rankingami aplikacji. Dostępnych jest wiele krajów i sporo różnych kategorii. Nas naturalnie w tym przypadku najbardziej interesuje Polska i kategoria Finanse.

Sprawdziłem jakie aplikacje wypadają najlepiej w dniu publikacji tego wpisu, czyli 1 marca 2020 roku. Uwaga, w zestawieniu pojawiają się też inne aplikacje w kategorii finansów - nas interesują natomiast aplikacje bankowe.

Android

rozwiązania w aplikacji mobilnej banków, najwyżej oceniane przez użytkowników (Android)

 Źródło: App Annie. 01.03.2021

W top 10 zestawienia najlepszych aplikacji w kategorii "Finanse" dla systemu Android, znalazło się 6 aplikacji bankowych. Są to:

 • IKO od PKO BP
 • Santander Mobile
 • Moje ING Mobile
 • mBank PL
 • Bank Millennium
 • PeoPay

iOS

rozwiązania w aplikacji mobilnej banków, najwyżej oceniane przez użytkowników (Android)

 Źródło: App Annie. 01.03.2021

iOS jest w Polsce znacznie mniej popularnym systemem. Wśród najlepszych rozwiązań dostępnych w aplikacji mobilnej oferowanej bez banki, znalazły się:

 • IKO od PKO BP
 • mBank PL
 • Moje ING Mobile
 • Santander Mobile
 • PeoPay
 • Bank Millennium

Wnioski

Na podstawie tych informacji, można wyciągnąć takie wnioski:

 • Top 6 aplikacji przeznaczonych dla bankowości mobilnej, w przypadku obu systemów jest taka sama
 • Zarówno w przypadku iOS jak również Androida, najwyżej oceniona została aplikacja iKO
 • W najlepszej czwórce dla dwóch systemów, znalazły się też aplikacje: mBank oraz Moje ING

Nie dziwi też obecność dobrze ocenianych apek Santander mobile, PeoPay od Pekao i aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Na podstawie tego zestawienia można więc stwierdzić, że wymienione powyżej, to najlepsze aplikacje bankowe w kraju. Przynajmniej jeśli chodzi o oceny od użytkowników bankowości elektronicznej, te rozwiązania zostały sklasyfikowane najwyżej.

A jak aplikacje oceniają eksperci?

bankowość mobilna ikona

Najlepsze aplikacje według użytkowników

IKO, Santander mobile, Moje ING mobile, mBank PL, Bank Millennium, PeoPay

Bankowość mobilna doceniana przez ekspertów

Banki często chwalą się wyróżnieniami i nagrodami w różnych kategoriach. Konkursów branżowych jest sporo. Rankingi najlepszych produktów, takie jak ranking kont osobistych dostępny na naszej stronie, są aktualizowane niemal codziennie i nie rzadziej niż raz w miesiącu. Z kolei konkursy branżowe, takie jak np. ranking jakości usług bankowych "Złoty Bankier" odbywają się raz w roku.

W przypadku bankowości internetowej i mobilnej, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jest Mobile Trends Awards. Przyjrzałem się laureatom z ostatnich 5 lat. Kto wygrywał nagrodę w latach 2015-2019?

Zwycięzcy Mobile Trends Awards - lata 2015-2019:

 • 2015: mBank z aplikacją mBanku
 • 2016: PKO BP z aplikacją IKO
 • 2017: mBank z aplikacją mBanku
 • 2018: mBank z aplikacją mBanku
 • 2019: PKO BP z aplikacją mobilną IKO

Wnioski

Aplikacja mobilna mBanku i PKO BP zdominowały w ostatnich latach konkurs Mobile Trends Awards, niczym FC Barcelona i Real Madryt hiszpańską ekstraklasę. Banki regularnie stawały na najwyższym stopniu podium, za każdym razem wygrywając z konkurentami. Być może ta sytuacja zmieni się w najbliższej edycji konkursu.

Warto dodać, że w ostatnich latach, do nagrody nominowane były również aplikacje: Santander mobile, Millennium, Credit Agricole, EnveloBank, Bank Pekao, BNP Paribas, Alior Bank.

bankowość mobilna ikona

Najlepsze aplikacje według uzytkowników

IKO (PKO), mBank, Millennium, Credit Agricole, EnveloBank, Bank Pekao, BNP Paribas, Alior Bank

4 aplikacje bankowe, które dla Ciebie wybrałem

Powyższe informacje powinny Ci pomóc odnaleźć odpowiedź na pytanie, odnośnie tego, która aplikacja mobilna jest najlepsza. Na koniec przygotowałem dla Ciebie 4 rekomendacje sprawdzonej bankowości mobilnej. Jeśli zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem, powinieneś znaleźć tu coś dla siebie.

Moje ING Mobile

Bankowość Moje ING to bardzo rozbudowany system, który nie tylko ułatwia zarządzanie finansami, ale też daje sporo innych możliwości. Przy tym, korzystanie z aplikacji banku ING jest proste i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z jej obsługą.

aplikacja z promocją

Test aplikacji mobilnej Moje ING

Sprawdź test aplikacji Moje ING Mobile, żeby dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania.

Aplikacja Millennium Banku

Lubisz innowacyjne rozwiązania? Sprawdź, co ma do zaoferowania aplikacja mobilna Millennium Banku. Znajdziesz w niej zaawansowane możliwości personalizacji, system płatności za autostrady Autopay, dedykowany numer na infolinię, dzięki któremu unikniesz czekania w kolejce oraz sporo innych, ciekawych rozwiązań.

aplikacja z promocją

Test aplikacji mobilnej Banku Millennium

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym teście aplikacji mobilnej Millennium Banku.

Bankowość mobilna mBanku

mBank od dawna posługuje się hasłem "ikona mobilności", a aplikacja mobilna tego banku od lat znajduje się na topie. Zarówno jak chodzi o oceny klientów, jak również nagrody branżowe - apka mBanku znajduje się w ścisłej czołówce i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie pozostanie w czubie.

iKO

Ostatnia, ale nie najmniej ważna, to aplikacja iKO. Ta apka zajmuje najwyższe pozycje w kategorii "Finanse", zarówno jak chodzi o oceny użytkowników korzystających z systemu Android, jak też iOS. Oprócz standardowych rozwiązań, znajdziesz w niej też innowacyjne funkcje, jak automatyczne pomaganie - dzięki temu z łatwością, w dowolnym momencie możesz wesprzeć wybrany przez siebie cel charytatywny.

Udostępnij ten wpis:

chevron-down-circlechevron-right-circle