Bankowe aplikacje mobilne biją rekordy popularności
18 085 000 - aż 18 milionów klientów aktywnie korzysta z mobilnej aplikacji bankowej.
Początkowo, przy publikacji tego artykułu (jeszcze przed aktualizacją) posłużyłem się danymi za 2020 rok, które pokazywały, że użytkowników aplikacji bankowych było niespełna 13 milionów.
Od tego czasu ilość użytkowników wzrosła o blisko 40%, tempo, w jakim przybywa nowych klientów, jest więc bardzo szybkie.
Postanowiłem się przyjrzeć najlepszym rozwiązaniom bankowości elektronicznej.
W tym artykule dowiesz się jakie aplikacje są najlepiej oceniane przez użytkowników. Na podstawie naszych testów, poznasz również rekomendacje najlepszych aplikacji.
Aplikacja mobilna najlepiej oceniona przez klientów
Ocena aplikacji bankowych przez ich klientów jest jednym z najistotniejszych zagadnień. To przecież sami użytkownicy aplikacji mobilnej najlepiej wiedzą, czy spełnia ona ich oczekiwania.
Które mobilne aplikacje bankowe są najwyżej oceniane?
Porównaj najlepsze konta
Konta z najlepszymi aplikacjami znajdziesz w aktualnym rankingu kont osobistych.
Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się, jak wygląda aktualny ranking aplikacji bankowych w polskich sklepach z aplikacjami udostępniony przez serwis https://www.data.ai/en/.
Najlepsze aplikacje bankowe na Androida
Najwyżej oceniane aplikacje przez użytkowników korzystających z systemu Android to:
- IKO - aplikacja banku PKO BP
- PeoPay - aplikacja Banku Pekao
- Santander mobile
- Bank Millennium
- mBank PL
- Moje ING Mobile
- CA24 Mobile - aplikacja banku Credit Agricole
Najlepsze aplikacje bankowe dla użytkowników systemu iOS
Najwyżej oceniane aplikacje przez użytkowników korzystających z systemu Andorid to
- IKO od PKO BP
- mBank PL
- PeoPay - aplikacja Banku Pekao
- Moje ING Mobile
- Santander Mobile
- Bank Millennium
- Alior Mobile
Ranking aplikacji bankowych - wnioski
W oparciu o aktualny ranking najlepszych aplikacji bankowych można wyciągnąć następujące wnioski:
- Klienci korzystający z urządzeń z systemem Android oraz iOS najlepiej oceniają aplikacje banków: PKO BP, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, Santander Banku oraz Banku Millennium
- Najwyżej oceniono aplikację iKO od PKO oraz PeoPay w Banku Pekao
- Wysokimi ocenami mogą pochwalić się także ING Bank Śląski, Bank Millennium, Santander Bank Polska, Alior Bank oraz Credit Agricole.
Powyższe zestawienie pozwala stwierdzić, że właśnie te banki oferują najlepsze aplikacje mobilne finansowe w Polsce.
Najlepiej ocenione aplikacje
Najlepiej oceniane aplikacje przez użytkowników to: IKO, PeoPay Santander mobile, Moje ING mobile, mBank PL, Bank Millennium, Alior Bank, Credit Agricole.
Najlepsze aplikacje mobilne banków: 5 propozycji
Na stronie, którą teraz odwiedzasz nie ograniczamy się do prostych porównań - testujemy najlepsze produkty i usługi, żeby przedstawić ci najlepsze rekomendacje. Zprawdź polecane rozwiązania bankowości mobilnej.
Aplikacja PeoPay
Aplikacja PeoPay to proste, intuicyjne rozwiązanie, które daje dostęp do pełnej kontroli finansów osobistych z poziomu telefonu i aplikacji. W łatwy sposób zrealizujesz przelew, skorzystasz z najważniejszych usług finansowych banku, a także zawnioskujesz o inne produkty bankowe. Aplikacja bardzo dobrze wypadła w naszym teście, jest także jednym z najlepiej ocenionych produktów zarówno użytkowników z systemem operacyjnym Android jak i iOS.
Moje ING Mobile
Aplikacja Moje ING to rozbudowany system, który nie tylko ułatwia zarządzanie finansami, ale też daje sporo innych możliwości, jak Trener Finansowy czy możliwość automatycznych płatności za autostrady. Przy tym, korzystanie z aplikacji banku ING jest proste i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu, aby wykorzystać tę aplikację mobilną do codziennego bankowania.
Aplikacja Millennium Banku
Jeśli lubisz innowacyjne rozwiązania, sprawdź, co ma do zaoferowania aplikacja mobilna Millennium Banku. Znajdziesz w niej zaawansowane możliwości personalizacji, system płatności za autostrady Autopay, możliwość bezpośredniego połączenia z infolinią banku oraz sporo innych, niestandardowych rozwiązań.
Bankowość mobilna mBanku
mBank od dawien dawna posługuje się hasłem "ikona mobilności", a aplikacja mobilna tego banku od lat znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych rozwiązań bankowości mobilnej. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie aplikacja pozostanie u szczytu najważniejszych notowań. mBank oferuje wiele ciekawych rozwiązań, wśród nich możliwość założenia konta przez nowy e-Dowód osobisty, co jest dodatkowo premiowane.
iKO
Ostatnia, ale nie najmniej ważna - aplikacja iKO banku PKO BP najlepiej oceniana przez użytkowników systemów iOS oraz Andriod. Klienci banku PKO - oprócz standardowych rozwiązań - znajdą w niej też innowacyjne funkcje, jak automatyczne pomaganie - dzięki temu z łatwością, w dowolnym momencie możesz wesprzeć wybrany przez siebie cel charytatywny.
Bankowość mobilna doceniana przez ekspertów
A jak aplikacje bankowe oceniają eksperci?
Banki lubią chwalić się wyróżnieniami i nagrodami w konkursach branżowych.
W przypadku bankowości internetowej i mobilnej, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jest Mobile Trends Awards. Przyjrzałem się laureatom z ostatnich 5 lat. Kto wygrywał nagrodę w latach 2015-2019?
Zwycięzcy Mobile Trends Awards - lata 2015-2021:
- 2015: mBank z aplikacją mBanku
- 2016: PKO BP z aplikacją IKO
- 2017: mBank z aplikacją mBanku
- 2018: mBank z aplikacją mBanku
- 2019: PKO BP z aplikacją mobilną IKO
- 2020: UAB Zen.com za aplikację ZEN
- 2021: ING Bank Śląski za aplikację Moje ING mobile
Konto otworzysz w aplikacji mobilnej
Jeśli zdecydujesz się założyć konto bankowe, możesz to zrobić w aplikacji banku. Coraz bardziej popularna metoda otwierania rachunku - konto na selfie - nie tylko zyskuje na znaczeniu (co jest naturalną konsekwencją wzrostu popularności m-bankowości), ale również daje sporo praktycznych korzyści.
Za jedną najważniejszych można uznać fakt, że konto bankowe otwierane tym sposobem, będzie aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut po wysłaniu wniosku. Nowi użytkownicy otwierający konto online, mogą liczyć także na premię na start.
Źródła wykorzystane do napisania tego artykułu, odwołania